Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Ukraina w UE i NATO?
  Anucha o Nasz nowy, narodowy sport
  lewarek.pl o Raz na moście, raz pod mo…
  revers o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Marucha o Wolne tematy (47 – …
  revers o Po decyzji Sądu Najwyższego…
  minka o Zamiast osądzać Rosję, Zachód…
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  minka o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Izrael oddaje cios

Posted by Marucha w dniu 2011-01-27 (Czwartek)

Israel Strikes Back
http://www.rense.com/general92/strikes.htm
Jeff Gates , tłumaczenie Ola Gordon

Synchronizacja czasowa  jest najważniejsza, kiedy prowadzi się wojnę „w drodze oszustwa”, jest to hasło, którym od dawna kierują się izraelscy planiści wojenni. Gdy zagrożone są geopolityczne cele Izraela, chaos jest zapewniony. W terminologii bezpieczeństwa narodowego, atak bombowy 24 stycznia na najczęściej używane lotnisko w Moskwie był „ustawiony poza teatrem działań.”

Pierwszym wśród priorytetów Tel Awiwu jest ich potrzeba utrzymania ciągłości najnowszej narracji geopolitycznej: „globalna wojna z terroryzmem” przeciwko „islamo-faszyzmowi.” Faktem jest, że dwie ostatnie wojny Ameryki służące izraelskim celom, nie zajmują uwagi zachodnich mediów.

Sześć dni przed moskiewskim atakiem, prezydent Rosji Dimitri Miedwiediew udał się na Zachodni Brzeg by poprzeć państwo palestyńskie ze stolicą we Wschodniej Jerozolimie. Dosadnie zauważył, że „była to pierwsza wizyta prezydenta Rosji do Palestyny, nie połączona z wizytą do innego kraju” (Izrael).

Potem dołączył do szybko wydłużającej się listy państw, potwierdzając, że do tej pory 109 z 192 państw członkowskich ONZ wspiera rezolucję uznającą palestyńską państwowość.

Choć USA, na wniosek Izraela, wiernie wetuje rezolucje Rady Bezpieczeństwa, sentymenty ulegają zmianie, kiedy społeczność globalna zaczyna dostrzegać koszt stosunków amerykańsko-izraelskich.

W ostatnim czasie liczne narody Ameryki Łacińskiej wyraziły uznanie Palestyny. Irlandia właśnie ogłosiła podniesienie rangi swoich relacji do statutu ambasady.

Ustawienie poza teatrem

Prowadząc wojnę z ukrycia, syjonistyczni planiści wojenni koncentrują swoje wysiłki na kluczowych zmiennych. Stąd strach w Tel Awiwie, że mające miejsce wydarzenia rozluźniają kontrolę izraelskiego lobby nad polityką zagraniczną USA.

W celu podtrzymania globalnej „wojny z terroryzmem,” konieczne jest zachowanie niestabilności. Każdy kto zna izraelskie wykorzystanie strategicznej dwulicowości, nie uznał za zaskakujące, kiedy w Afryce Północnej „nieoczekiwanie” pojawiło się wiele kryzysów.

Zamieszki w Tunezji spowodowały zmiany rządów po zamieszkach w Mauretanii, Algierii, Jemenie i Egipcie. Podczas niedawnego spotkania Ligi Arabskiej, jej sekretarz generalny Amr Mousa ostrzegł, że to może się rozprzestrzenić.

Jeśli tak, to spójrz na rosnącą cenę energii, dalsze osłabienie liderów zadłużonego Zachodu, gdzie niespokojne społeczeństwa mają już mniej usług, wyższe podatki i większe długi.

Odwracenie uwagi również odgrywa rolę w tak dobrze zaplanowanych kryzysach. Tel Awiw właśnie wydał raport uzasadniający fatalne wejście Izraelczyków w maju na pokład tureckiego statku na wodach międzynarodowych, niosącego pomoc dla Strefy Gazy. Jednak przeprowadzona autopsja znalazła 30 izraelskich pocisków w ciałach dziewięciu zamordowanych działaczy, w tym jedno z czterema strzałami w głowę.

Podobnie jak Raport Komisji 11 IX zasłonił antysyjonistyczną motywację do tego masowego mordu, wiadomość o tym izraelskim ataku była zasłaniana przez doniesienia o zamachu w Moskwie i wycieku, że palestyński przywódca Mahmud Abbas potajemnie zgodził się na oddanie ziem palestyńskich Izraelowi.

Ten dobrze czasowo ulokowany wyciek osłabił pozycję prezydenta Palestyny, a atak bombowy osłabił prezydenta Rosji, kiedy zaplanowany czasowo kryzys zmusił go do odwołania bardzo ważnego przemówienia do przywódców światowych na dorocznym Światowym Forum Gospodarczym w Davos w Szwajcarii.

Wielorakie motywy

Kiedy do wszczynania wojny wykorzystuje się oszustwo, syjoniści pobudzają psychiczne wrażenia, których celem jest połączenie wydarzeń w świadomości opinii publicznej. Stąd kluczowa rola wyczasowania, kiedy postępuje narracja tematyczna, taka jak ‘The Clash of Civilizations’ [Starcie cywilizacji].

Ostatnie wydarzenia zwiększyły napięcie na całym świecie, kiedy zarówno strach jak i spodziewana odraza wzmocniły jeszcze kolejne serie wyczasowanych kryzysów. W obliczu zagrożenia, że jego islamo-faszystowska fabuła traci przyczepność, co jeszcze mogą syjoniści zrobić?

Skonfrontowany z możliwością, że Zachód może wycofać poparcie dla jego sześciu sześćdziesięciu lat okupacji Palestyny, co ma zrobić Tel Awiw? W obliczu perspektywy globalnego wotum nieufności po morderstwie tureckich działaczy, w jaki sposób Izrael może odwrócić uwagę?

Tel Awiw zapędził się w kąt.. Przeważająca ilość dowodów potwierdza, że syjoniści wyprodukowali fałszywe dane wywiadowcze, które wywołały amerykańską inwazję na Irak.

Choć izraelskie lobby zachowuje kontrolę nad amerykańskimi prawodawcami, amerykańska opinia publiczna szybko zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele kryzysów wywołują ci, którzy stawiają się ponad prawem.

Żeby zdradzić, najpierw trzeba się zaprzyjaźnić

Co zrobią Amerykanie mając przebiegłego wroga udającego sojusznika, którego operacyjni uważają się za wybrańców Boga, którego sami sobie wybrali? Z mediami zdominowanymi przez współwinnych tej dwulicowości, jak można uwolnić się z tej duszącej pętli?

Kiedy powoli budzi się oszukany elektorat i zaczyna pojmować w jaki sposób został oszukany i przez kogo, to jak Amerykanie zadośćuczynią za szkody wyrządzone przez ich współpracujących z Izraelem prawodawców?

Zdeterminowani by pokonać tego ‘wewnętrznego wroga,’ muszą najpierw wykazać tę zdradę. Kiedy wspólne źródło tej korupcji stanie się jasne, można będzie wszcząć proces odpowiedzialności.

Amerykanie nie dostrzegają jeszcze, że od dawna byli celem kontynuowanych zbrodni. Syjoniści wiedzą, że nasza dalsza niewiedza jest kluczem do ich bezkarności. Z nabywaniem wiedzy przychodzi możliwość ścigania tych współwinnych. I na tym polega to wyzwanie.

Zdając sobie sprawę z przyszłości jaka ich czeka, syjoniści są coraz bardziej zdesperowani i jeszcze bardziej niebezpieczni. Eskalacja przemocy jest zapewniona do czasu kiedy pełna moc prawa międzynarodowego obróci się przeciwko tym, którzy od dawna afiszowali się prawem służącym realizacji swojego ekstremistycznego programu.

Za http://stopsyjonizmowi.wordpress.com

Komentarzy 50 do “Izrael oddaje cios”

 1. Zbigniew Koziol said

  Putin w mediach rosyjskich dal do zrozumienia, iz rzad „cos wie” o zamachu w Domodiedowo. Wieloznaczne bardzo. Tego mniej wiecej rodzaju oswiadczenia i spodziewalbym sie w przypadku, ktory i nam przyszedl do glowy.

 2. Marucha said

  Putin może oczywiście blefować. Niedługo powinniśmy się jednak czegoś dowiedzieć.
  A w ogóle to już międzynarodowa prasa stwierdziła, że to Al-Kaida. A może Czerwone Brygady.

 3. Telimena50 said

  W paragrafie ” Wielorakie motywy” powinno byc ” 60-ciu lat okupacji Palestyny” – tak jest w oryginale i tak jest faktycznie.
  Niezamierzony blad tlumaczki.

  Dziękuję za poprawkę – admin

 4. Boomcha said

  „globalna wojna z terroryzmem”

  Której ofiarami są również Czeczeni.

 5. Inkwizytor said

  Sam jesteś ofiarą….losu i PiSSu 🙂

 6. Boomcha said

  @ (5)

  Dlatego wpadam, tu poczytać ja opinie mędrców takich jak Pan.

  W interesie Rosji było i jest tą wojnę skończyć jak najszybciej. To rozumie każdy z wyjątkiem ideologów, propagandzistów i zakutych łbów.

 7. edi said

  Boomcha jak by tak wycisnąć z twojej mózgownicy wodę i inwektywy
  to zostanie same g***o.

 8. Marucha said

  A czy ktoś tu mówił, że w interesie Rosji było ciągnąć tę wojnę w nieskończoność? Ciągnięcie tej wojny było natomiast w interesie zupełnie kogo innego.
  Rosja wojnę zakończyła. Oficjalnie w 2002 r. Niektórzy wciąż się tym nie mogli przez parę lat pogodzić.
  A co pisze nawet żydowska Wikipedia, która raczej nie jest prorosyjska?

  „W 2007 r trwa odbudowa republiki ze zniszczeń wojennych – na razie całkowicie odbudowano Gudermes i Argun, trwa odbudowa Groznego.”

 9. Boomcha said

  @ (7)

  Rozumiem, że Pan się zgadza? czy się nie zgadza z tym co napisałem? Ma pan w ogóle jakąś swoją opinię, uzasadniona, tak żeby móc się do niej odnieść lub czegoś dowiedzieć? Gdzieś można je czytać?

  Tzw. internetowa napinka jest dość popularną formą ekspresji dla internetowych bohaterów, ale z tego co wiem na poziomie szkoły podstawowej.

 10. Boomcha said

  @ Marucha

  Gdyby Rosja te wojnę zakończyła to by się ona zakończyła. A skoro trwa to znaczy że nie została zakończona.

 11. Boomcha said

  „W 2007 r trwa odbudowa republiki ze zniszczeń wojennych – na razie całkowicie odbudowano Gudermes i Argun, trwa odbudowa Groznego.”

  To co tu w Polsce robią jeszcze uchodźcy Czeczeńscy? Czemu nie można tej odbudowy nigdzie zobaczyć? Czemu nie wpuszczają tam dziennikarzy?

 12. edi said

  Jeśli boomcha zauważył,to skopiowałem twój wcześniejszy post.
  Zastosowałem twój styl bohaterze.

 13. Marucha said

  Panie Boomcha, zdaniem niektórych (bojowników o wolność) ta wojna trwa. A zdaniem innych raczej nie.
  A czeczeńscy uchodźcy? Spodobało im się wyjechać z kraju, no to wyjechali. Tak samo, jak niektórzy uciekają z USA do Europy, choć w USA nie ma wojny. W Polsce im dobrze, darmowe zasiłki, bezkarność…

 14. Staruszek Portier said

  Co robią w Polsce uchodźcy z Czeczenii?
  Biją, rabują, kradną…
  Zapraszamy do Łomży.

 15. Boomcha said

  @ Marucha

  To czy wojna trwa czy nie to przecież łatwo stwierdzić i samo to co Pan mówi jest dziwne, bo wygląda na to, że wszystko się sprowadza do podciągania rzeczywistości pod ideologie.

  Wiele jest dziwnych rzeczy na tym świecie pełnym złości – admin

  Może im tu dobrze, nie wiem, ale czemu nie jada dalej na zachód skoro to ma być emigracja zarobkowa? Tam sa jeszcze większe zasiłki i wszelki socjal.

  Pytanie, czy ich tam chcą – admin

  @ (12)

  Jesteś widzę chłop z ikrą (małymi jajami). Jestem z Warszawy dziadku, daj znać możemy pogadać w cztery oczy. Jeśli nie, i jeśli nie masz nic do powiedzenia to trzymaj mordę tam gdzie jej miejsce.

 16. Boomcha said

  @ Staruszek Portier

  Zapraszam na Pragę dokładnie to samo robią Polacy.

  Właśnie. Wystarczy nam własnych bandytów, nie musimy ich importować i jeszcze za nich płacić, a ponadto bać się oskarżeń o rasizm i szowinizm – admin

 17. Boomcha said

  @ Staruszek Portier cz.2

  …tylko tu nikt nie jęczy a po prostu oddaje, dwa razy mocniej.

 18. Inkwizytor said

  Boomcha niech zamieszka w okolicy ośrodka dla tych biednych sterroryzowanych Czeczenów, „zgubi” parę razy telefon komórkowy, wyskoczy z innych fantów albo mu siostrę, córkę, dziewczynę poobmacują to się może czegoś nauczy, bo na razie w d… był i g….widział 🙂

 19. Staruszek Portier said

  Naiwne pytanie Boomchy:
  Może im tu dobrze, nie wiem, ale czemu nie jada dalej na zachód skoro to ma być emigracja zarobkowa? Tam sa jeszcze większe zasiłki i wszelki socjal.
  Czy Boomcha cokolwiek wie o udzielaniu azylu uchodźcom? Czy wie, że nie można sobie dowolnie wybierać kraju, lecz trzeba starać się o azyl w pierwszym?

 20. Inkwizytor said

  Re: 19

  Mieszka Pan w Łomży ?

 21. Wojwit said

  @Admin
  Czytam wpisy niejakiego Boomcha od jakiegoś czasu i mam coraz bardziej nieodparte wrażenie, że nie zależy mu na rzeczowej dyskusji. Wręcz przeciwnie, jest tu po to, aby przekierowując dyskusję spowodować zmianę jej tematu – ergo odejście od kwestii niewygodnych. A dla kogóż dyskusja o możliwym żydowskim sprawstwie zamachu w Moskwie jest niewygodna?*

  *dla p. Boomchy
  podpowiedź: Być może wiedzą to także niektórzy nauczyciele w Korespondencyjnym Technikum dla Intelektualistów z siedziba w Tel-a-viwie, którego absolwentem wydaje się pan (sądząc po wpisach) być. Proszę się z nimi pilnie skontaktować i porozmawiać (złożyć reklamację), bo czegoś chyba nie dopatrzyli w pańskiej edukacji. Że o wykształceniu nie wspomnę – bo to zbyt rzuca się w oczy.

 22. Boomcha said

  @ Inkwizytor

  Jak będziesz kiedyś w Warszawie, to zapraszam na spacer Targową, Brzeską czy Ząbkowską. Tu są nie tylko Czeczeni, Azerowie, Turcy, Ukraińcy, Ruscy itd. ale też Murzyni, Arabowie itd.

  Jak czytam jęki, że w Łomży, kilku/kilkunastu/kilkudziesięciu czy choćby kilkuset pajacy rządzi tym miastem i boi sie ich nawet policja to po prostu pakujcie walizy, bo jesteście banda skończonych frajerów, którzy zawsze nimi będą bo wyd***ma was wszędzie byle łajza.

 23. Boomcha said

  @ Staruszek Portier (19)

  To skąd Czeczeni w RFN, Austrii itd?

 24. Boomcha said

  @ Inkwizytor cz.2

  … i oczywiście Wietnamczycy, których jakiś czas temu było oficjalnie 30-40tys ile jest teraz nikt nie wie. Do tego Hindusi i Pakistańczycy, śmierdzący sikhowie.

 25. Inkwizytor said

  Boomcha nie musisz mnie zapraszać do Warszawy bo ja mieszkam na Kole 🙂 Pragę też znam, mieszkałem na Podskarbińskiej

 26. Boomcha said

  @ Inkwizytor

  Czy ze strony jakiegoś obcokrajowca miał Pan kiedykolwiek jakieś nieprzyjemności, zna Pan taki przypadek w rodzinie czy pośród znajomych?

 27. Inkwizytor said

  Ja bym sobie na nieprzyjemności nie pozwolił ale jakiś czas temu na Ciołka był dom dla Czeczenów i sąsiad spotkał się z tym, że poproszony o pomoc przez Czeczenkę z dzieckiem został zwyzywany przez nią tylko dlatego, że dał jej kanapki a nie pieniądze

 28. Boomcha said

  @ Inkwizytor

  Matka z dzieckiem na ręku nawrzucała facetowi, a tamten bohater kupił sobie Neostrade i prowiant, zabarykadował w chałupie i pod nickami „Edi”, „PL”, „JW” innymi wspiera Putina z nadzieją, że on zrobi z tymi terrorystami porządek.

 29. Inkwizytor said

  Ten facet jest na emeryturze po 3 zawałach a netu w domu nie ma

 30. Marucha said

  Re 21:
  Ma Pan rację. Ze sposobu prowadzenia „dyskusji” przez Boomchę wynika tylko jedno: zawalić gajówkę wpisami nie mającymi związku z tematem.
  Ciekawe, że właśnie temat Izraela tak zdopingował i zmobilizował Boomchę, ale to pewnie przypadek.

 31. Boomcha said

  @ Marucha

  Nie Izraela a Czeczenów/Czeczenii. Dwa – polecam wpisy pozostałych „dyskutantów”. Trzy – Pan tu rządzi, jedno słowo, a więcej tu nie zajrzę.

 32. Marucha said

  Wciąż mam nadzieję, że Panu to „zaćmienie” przejdzie…

 33. Zerohero said

  Izrael wojnę z terrorem prowadzi za amerykańskie pieniądze. Wojna z terrorem (islamskim) to po upadku ZSRRR jedyny pretekst dla wyciągania z Zachodu pieniędzy i pozowania na obrońcę cywilizacji. Czyż opinia publiczna nie wybaczy Izraelowi tego i owego, gdy tam przecież „wspólny wróg”? Tylko Miedwiediew poparł Palestynę, a już odezwała się islamska niewdzięczność. Co za siurpryza!

  Ameryka „terror” wykorzystuje aby znaleźć pretekst do posłania wojsk na drugą pólkulę i wprowadzenia u siebie zamordyzmu.

  Rosja nie musi wprowadzać zamordyzmu bo go już ma. Casus beli nie jest jej potrzebny bo Czeczenia to walka z separatyzmem a nie podbój. Rosji przedłużająca się wojna w Czeczenii niczego nie przynosi i jako kosztowna nie jest na rękę. Wolą Rosji jest zachować Czeczenię w swoich granicach, tak jak wolą Wielkiej Brytanii jest to odnośnie Szkocji. I tyle! Nie ma rosyjskiego osadnictwa w Czeczenii, a w Palestynie jest żydowskie, w Tybecie chińskie. Nie ma niszczenia kraju jak w Iraku, który jest destabilizowany tylko po to by był pretekst do militarnej bytności aby szachować Iran i Syrię. Nie ma logicznego powodu aby Rosja podsycała wojnę w Czeczenii.

  Rosja prowadziła tylko tyle wojny ile było realnej partyzantki.

  Wojnja W Czeczenii jest po myśli planistów waszyngtońskich, tak jak była po ich myśli wojna ZSRR w Afganistanie. Zbigtniew Brzeziński szczyci się, że wojnę w Afganistanie lat 80 to wymyśłił on osobiście. Wojna kosztuje. Nie prowadzi się jej dla hecy. Potencjalnych Czeczenii FEDERACJA Rosyjka ma wiele. Wybuchy lokalnych powstań to dobry sposob by pogrążyć Rosję. Cui bono?

  Pan Broomcha może mieć swego konika, sympatie i antypatie, ale motwy stojące za terrorem są bardzo logiczne, więc licytowanie się kto tu większy paskudnik nie ma sensu.

 34. Zerohero said

  A przepraszam. Pan Boomcha napisał wcześniej:

  „W interesie Rosji było i jest tą wojnę skończyć jak najszybciej. To rozumie każdy z wyjątkiem ideologów, propagandzistów i zakutych łbów.”

  późniejsza wymiana zdań zupełnie mi zaciemniła opinię pana Boomchy.

 35. Staruszek Portier said

  Ad 23: Proste. Dla niektórych pierwszym krajem były np. Niemcy albo Austria. Mieli szczęście, bo tam nie ma rasistów.
  Poza tym było by dobrze, gdyby polskie rządy nie sprowadzały nam na głowę różnych czeczeńskich dysydentów – i żeby Polacy nie zaczęli jednak brać sprawiedliwości we własne ręce, jak doradza Boomcha.
  Nie mówię tu o prawdziwych uchodźcach. Tam bywają tragedie. Tylko czy uciekają przed Rosjanami, czy przed swoimi…

 36. Sybirak said

  Kto śledził „terakty” w Rosji z pewnością zauważył, że to nie walka o wolność czy nawet o zrównanie gospodarcze z Rosją „republik” wewnętrznych, czy usamodzielnionych b. republik południowych. Ci co odłączyli się od Rosji wcale nie maja lepiej a nawet gorzej z wyjątkiem ich przywódców.
  Owszem, biedacy z południa Rosji są łatwi do kupienia czy namówienia do ataków samobójczych w imię fałszowanych ideałów. Wystarczy trochę „baksów”. Trzeba sobie uświadomić skąd zdobyli uzbrojenie, materiały wybuchowe, środki na transport. To wszystko kosztuje – w sumie kto dał na to pieniądze ?! Nie małe pieniądze. Wszystkie tropy prowadza jednak do tych co maja w tym interes. A co właściwie jest „grane” i kto gra ?
  Wyjaśnienie wymaga małego wprowadzenia.

  Nie żyjący już dysydent, generał akademik Pietrow (współautor Koncepcji Ogólnego Bezpieczeństwa) w swoich publikacjach wskazał na międzynarodową mafie zakulisową bankersów, którzy rękami diaspory żydowskiej (choć z reguły sami są żydami ), metodą „zimnej wojny” rozpracowanej w Projekcie Harwardzkim, doprowadzili do zdrady własnego narodu przez Komitet Centralny KPZR. W wyniku rabunkowej, złodziejskiej prywatyzacji majątek narodowy a głównie zasoby kopalniane i urządzenia wydobywcze przeszły w ręce prywatne. Czy ktoś uwierzy w to, że Rosjnina czy rosyjskiego żyda, byłego obywatela ZSRR było stać na wykupienie nawet za bardzo zaniżoną cenę kopalni czy szybu naftowego ? A więc skąd wzięli na to pieniądze przyszli oligarchowie jak Chodorowski i inni ? Oczywiście od międzynarodowej mafii zakulisowej (bankersów). Ale nic za darmo. Musieli się zobowiązać, że zasoby Rosji popłyną szeroką rzeką na Zachód, za niewiele warte papierowe dolary (bez pokrycia). To nie przechwalający się Wałęsa przewrócił ZSRR. Dokonali tego „bankersi”. Tak jak powiedział gen. Pietrow: „Kraj bez wojny został zawojowany a armia rozgromiona”. Rabowanie Rosji stało się możliwe na niewyobrażalna skalę. Na prezydentów „wybrano” bezwolnego Gorbaczowa, po nim prymitywnego pijaka Jelcyna. Wydawało się, że „hulaj dusza po Rosji – nie będzie końca. Przy tym trzeba pamiętać o „piątej kolumnie” . Rosji żydostwa po ZSRR zostało co najmniej 6 mln. (według Sołżenicyna) przyczajeni, a zważywszy, że byli wszędzie nie tylko wsród oligarchów, również wśród inteligencji, dziennikarzy, polityków, uczonych, wojskowych, milicji, służb specjalnych, administracji państwowej, sadownictwie i to na wyższych stanowiskach wydawało się, że interesy międzynarodowej mafii zakulisowej są dostatecznie zabezpieczone. Rozpowszechniana fałszywa opinia, że żydostwo jest narodem wybitnie inteligentnym okazała się nieprawdziwa. Zajęci zgarnianiem pieniędzy z rozgrabianej Rosji utracili czujność. Rosjanie się połapali – „miszka” się obudził. Spokojnie, bez rozgłosu, w armii i służbach specjalnych przy współudziale patriotycznych naukowców, powstał ruch na rzecz ratowania Rosji. Opracowano „audyt” i plan działania na tyle „cywilny”, że nie wzbudził niepokoju narodu wybranego. Spokojnie podmienili Jelcyna na Putina (KGB), a ten powoli, powoli zaczął umacniać wpływy, ograniczać oligarchów, wyrzucać (wymieniać) obcych na kluczowych stanowiskach. Sprawa była skomplikowana i trudna. Przemiany wymagały czasu. Otoczony oligarchami dysponującymi niewyobrażalnymi fortunami (Łużkow – rzekomo najbogatszy człowiek świata) i „piąta kolumną”, Putin miał ograniczone pole manewru, ale stale i konsekwentnie go poszerza. Pierwszej demonstracji siły dokonał wsadzając do więzienia oligarchę, wiadomego pochodzenia Chodorowskiego. Inni albo uciekli za granicę albo przycichli. Z Carem żartów nie ma ! Pierwsze co Putin zrobił to przyhamował rabunkowy eksport surowców. Na przykład drewno, owszem możemy sprzedać, ale w postaci przetworzonej i tak dalej. Nasi starsi bracia w wierze ci z międzynarodowej mafii zakulisowej i ci z diaspory zrozumieli, że Rosja ponownie im się z łap wyślizgnęła. Na dodatek Putin i Miedwiedew demonstracyjnie dali do zrozumienia Izraelowi i diasporze żydowskiej, że Chodorowskiego nie wypuszczą z więzienia, nie założą mycki przed Ściana Płaczu a z Izraelem nie będą się kumać (jak polscy przywódcy) – postawią natomiast na arabów. Finansowanych przez Zachód „bojowników” czeczeńskich po prostu rozgromili, że praktycznie się nie liczą. Międzynarodowa mafia zakulisowa i diaspora narodu wybranego zrozumiała, że „Eldorado” grabieży w Rosji ma się ku końcowi.

  W tym miejscu staje się jasne kto stoi za „teraktami”. Podniósł się rozpaczliwy jazgot. Putin morderca Politkowskiej, ciemiężca Chodorowskiego i narodów kaukaskich, odpowiedzialny za katastrofę polskiego samolotu rządowego i td..

  Muszą więc być spektakularne morderstwa, wybuchy na kolei, na lotnisku (Domodiedowo) najlepiej w pobliżu Moskwy. A nuż uda się zdestabilizować władzę i usunąć Pytina ! Stanowi zagrożenie dla NASZYCH interesów !
  Aj, waj !

  PS. Pisze i będę pisał żyd z małej litery ponieważ zgodnie z
  zasadami pisowni polskiej (patrz Wikipedia) wierzący
  żyd tak jak katolik pisze się z małej litery. Ponieważ
  każdy żyd jest wierzy w talmud– będę pisał z małej.
  Izraelczyk z dużej.

 37. adam said

  Witam.
  Jest to mój pierwszy wpis, więc pozdrawiam
  Panowie wypisujecie bzdury na temat Łomży i Czeczenów, tak się składa że mieszkam w Łomży i nie widzę tych gwałtów, morderstw itd…..nie wiem może wy wiecie lepiej, co się dzieje w moim mieście?. Ja widzę tylko wystraszonych, smutnych Czeczenów, ze swej strony to mogę tylko współczuć dla tych ludzi i oczywiście, współczuję.
  My Polacy przez dwieście lat (z krótkimi przerwami ) byliśmy w podobnej sytuacji, i proszę nie oczerniać Czeczenów mieszkających w Łomży bo to jest niesprawiedliwe.

 38. PL said

  A ja kiedyś słyszałem o uczciwych Cyganach…
  Ciekawe, że cała masa ludzi w Łomży miała na temat Czeczenów inne zdanie. Ale to pewnie rasiści.

 39. Boomcha said

  @ Zerohero

  Czeczenia ma z punktu widzenia Kremla jedną zaletę – położenie, bo pozwala kontrolować zasoby i drogi transportu gazu i ropy.

  „Wojna z terroryzmem” którą toczą Żydzi wykorzystując USA to była zupełnie inna bajka niż wojna na Kaukazie – do pewnego momentu. USA chciały zaatakować Afganistan, ale potrzebowali pomocy Rosji (paliwa, bazy, transport, wiedza) i ubili interes. Wtedy w światowej propagandzie Czeczeni przestali być bojownikami o wolność a stali się terrorystami.

  Żydowska „wojna z terrorem” jest wojną przeciw wrogom Izraela, w której chcąc nie chcąc biorą udział również Rosjanie.

  „Stabilizacja” w Czeczenii z tego co rozumiem polega na tym, że Kreml utrzymuje tam swojego „dobrego Czeczena”, który może robić co chce, ale ma wszystko trzymać za mordę. I to z grubsza wszystko wg mnie.

  „Wojna z terrorem” doszła do punktu w którym wypadałoby uderzyć w Iran, ale traf chciał, że akurat Rosja dość ściśle współpracuje ostatnio z tym państwem nad rozwojem – w celach pokojowych oczywiście – technologii atomowych.

  I tak można to dziergać…

 40. PL said

  Łomża: ośrodek dla Czeczenów zostaje. Władze powołają „specjalną grupę”.
  Autor: radicalinfo
  http://radicalinfo.wordpress.com/2009/10/03/lomza-osrodek-dla-czeczenow-zostaje-wladze-powolaja-specjalna-grupe/

  Sprawa ośrodka dla uchodźców z Czeczeni w Łomży pod czujnym okiem Gazety Wyborczej oraz „organizacji wspierających uchodźców” była dyskutowana w Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku.

  Osrodek nie zostanie zlikwidowany czego domagała się duża część mieszkańców prosząc o interwencje jednego z posłów PiS (oskarżonego przez GW o „sianie nienawiści”).

  Lokalne władze, które finansują działalność ośrodka wraz z zapomogami dla Czeczenów znalazły inny pomysł walki z nastrojem niezadowolenia mieszkańców Łomży. Powołają oni specjalną grupę, która ma „która będzie pomagała Czeczenom zintegrować się z lokalną ludnością” czyli ma zrobić to czego nie udało sie zrobić do tej pory.

  Jej zadaniem będzie „uspokojenie nastrojów wśród Czeczenów i Polaków. W jej skład wejdą policjanci oraz „organizacje działające na rzecz uchodźców”. Udziału osób działających na rzecz polskich mieszkańców Łomży nie przewidziano.

  Wojewoda Maciej Żywno zaapelował o przekazywanie policji wszystkich informacji o incydentach związanych z czeczeńskimi uchodźcami. Można domyślić się że chodzi o te incydenty w których poszkodowani zostaną Czeczeni, nie te których będą sprawcami. Wojewoda zapowiedział również… wzmożoną kontrole forów internetowych, na których wyłapywane mają być przypadki „nawoływania do przemocy wobec Czeczenów”.

  O uchodźcach więc można pisać dobrze albo wcale. Tymczasem jak wynika z raportu przygotowanego przez łomżyńską policje, to Polacy są w większości ofiarami ataków Czeczenów.

  Komendant policji Andrzej Ryński, przekazał raport o incydentach z udziałem Czeczenów do biura posła Kołakowskiego. W niedalekiej przeszłości notowano m.in groźby, kradzieże, rozboje, handel narkotykami, porwanie wietnamskiego biznesmena, którego odbijali stołeczni antyterroryści. Gazeta Wyborcza pisała zaś że Czeczeni dopuścili się kilka razy jedynie zakłocania porządku publicznego oraz spożywania alkoholu „pod chmurką”, wg dziennika Czeczeni uczestniczyli w zaledwie 11 z ponad 18 tysięcy przestępstw w woj. Podlaskim (w tym również jako ofiary).

  „Popieram w stu proc. pomysł zamknięcia ośrodka. Wystarczy spojrzeć na ceny mieszkań przy ul. Wesołej. Spadają, bo takich sąsiadów nikt nie chce mieć!” – twierdzi p. Joanna, mieszkanka okolic ul. Wesołej w Łomży. Nie jest to odosobniona opinia wśród mieszkańców Łomży, których nikt nie słucha a którym Gazeta i przeróżne organizacje zarzucają rasizm i nienawiść.

  Przy okazji ataku na dwie Czeczenki opisywanego przez Gazete w charakterze „rasistowskiego skandalu” dane na temat Czeczenów przygotowała nie tylko policja. Instytucje na codzień mające styczność z Czeczenami nie mogą powiedzieć o nich wielu dobrych rzeczy. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (MOPS) wystąpił o dodatkowy milion złotych na zapomogi dla cudzoziemców, którzy po roku przechodzą na utrzymanie miasta. Powiatowy urząd pracy w sporządzonym przez siebie raporcie pisze że zarejestrowanych jest w nim 80 Czeczenów. Po szkoleniu prace podjął jeden.

  Poseł Kołakowski proponował przeniesienie ośrodka w inne miejsce, oraz by ośrodki takie a małych miastach istniały do 5 lat. Nie jest to oczywiście rozwiązanie problemu a jedynie podrzucenie go innej lokalnej społeczności. Kwestia czeczeńska powoli staje się w Łomży palącym problemem. Mieszkańcy narzekają, że Czeczeni dostają duże pieniądze za „nicnierobienie” (ok. 700 zł zasiłku przysługującego na każde dziecko, do tego dodatek mieszkaniowy) i zastraszają łomżyniaków. Urzędnicy borykają się z roszczeniowymi postawami uchodźców i coraz większą pretensją łomżyniaków, że pieniędzy na zasiłki jest zbyt mało nawet dla rodowitych mieszkańców.

  Ci zaś, od których zależy los cudzoziemców, jak Rafał Rogala czy Kamil Kamiński muszą w końcu przyznać, że nad problemem uchodźstwa nikt do końca nie panuje. Nie istnieją nawet jednakowe dane, mówiące o tym, ilu Czeczenów jest w Łomży (różne instytucje podają liczby od 200 do nawet tysiąca uchodźców).

  Stanowisko zajęli już za to miejscy radni. Podczas ostatniej sesji zgodnie ustalili, „wyrażając opinię społeczeństwa”, że konfliktu społecznego w Łomży nie ma. Ubolewają za to nad „rasistowskim” pobiciem Czeczenek. O rozpoczęcie „podlaskiej kampanii na rzecz tolerancji wobec uchodźców i tępienie aktów rasizmu” zaapelował wczoraj także poseł PO Robert Tyszkiewicz. Chce, by policja szkoliła straż miejską i firmy ochroniarskie w zwalczaniu przestępstw na tle rasistowskim (którymi mogą stać się krytyczne opinie na temat Czeczenów jeśli wziąć pod uwage propozycje wojewody o monitorowaniu for interneowych).

  Sytuacja w której ofiarami stali się mieszkańcy Łomży, których naraża się na niebezpieczeństwo współżycia z agresywną mniejszością dała posłowi Platformy pretekst do jeszcze jednego pomysłu – indoktrynacji w szkole. Proponuje on by podlaskie kuratorium wprowadziło do szkół „nauczanie o tolerancji”!

  Politycy spędzający czas w eleganckich limuzynach i przytulnych biurach oraz żyjący nie mniej wygodnie dziennikarze pokazują że mają za nic ludzi mających na codzień kontakt z kryminogennym elementem i stają w jego obronie. Dzieci zaś nauczyć chcą by nie ważyły się krytykować rzeczywistości na jaką je skazali.

  Ten wpis został dodany Październik 3, 2009 …

 41. PL said

  Ośrodki dla Czeczenów w Bytomiu i Łomży do likwidacji
  środa, 27 października 2010 12:42
  http://www.autonom.pl/index.php/news/informacje/720-orodki-dla-czeczenow-w-bytomiu-i-omy-do-likwidacji

  Urząd ds. Cudzoziemców zdecydował o likwidacji dwóch ośrodków dla uchodźców, które znajdują się w Bytomiu i w Łomży. Nad likwidacją ośrodków ubolewają najbardziej sami ich mieszkający – Czeczeni. Powodem likwidacji ośrodka w Bytomiu jest nie wydzielenie placu zabaw dla dzieci i sąsiedztwo z niezabezpieczonym placem budowy; ogólny plan redukcji ośrodków spowodowany jest zmniejszeniem się liczby uchodźców.

  Przypadek ośrodka w Łomży jest o wiele bardziej drażliwy. Zamieszkujący go Czeczeni od początku działania ośrodka dają się we znaki mieszkańcom miasta. Lokalne gazety i portale internetowe co jakiś czas opisywały przypadki pobić, kradzieży i agresywnego zachowania Czeczenów. Mają oni wśród lokalnej społeczności opinie bardzo uciążliwych sąsiadów.

  Z propozycjami likwidacji ośrodka wychodzili mieszkańcy Łomży, którzy z miejsca atakowani byli przez największe w kraju gazety, określani mianem rasistów. W ośrodkach Czeczeni, oprócz zakwaterowania mieli zapewnione wyżywienie oraz pieniądze na inne potrzeby.

  Plan likwidacji ośrodka, nie musi jednak oznaczać dla mieszkańców Łomży uwolnienia się od uciążliwej grupy. Mogą oni bowiem zdecydować się na pozostanie w mieście, a od urzędu otrzymać zakwaterowanie oraz pieniądze na wyżywienie. Wszystko to oczywiście opłacone przez polskich podatników. Czeczeni w Łomży, jak wynika z danych Urzędu Pracy i innych instytucji nie podejmują prób zatrudnienia, za to często trudnią się działalnością przestępczą.

 42. PL said

  http://www.mysl.pl/?m=69&art_id=1190&more=more
  2009-10-02 10:47:04

  Czeczeński problem w Łomży – przestępczość uchodzców najbardziej przeraża mieszkańców miasta

  Urząd ds. Cudzoziemców za wszelką cenę chce utrzymać ośrodek dla uchodzców w Łomży. Mieszka w nim kilkuset Czeczenów. Mieszkańcy Łomży mają inne zdanie niż przedstawicielie Urzędu ds. Cudzoziemców w tej sprawie.

  Większość z nich ma dosyć sąsiedztwa z przybyszami, ponieważ wielu z nich dokonuje przestępstw na terenie miasta. Mieszkańcy Łomży popierają zamknięcie ośrodka dla uchodzców w swoim mieście – czytamy w „Gazecie Współczesnej”.

  – Popieram w stu proc. pomysł zamknięcia ośrodka. Wystarczy spojrzeć na ceny mieszkań przy ul. Wesołej. Spadają, bo takich sąsiadów nikt nie chce mieć! – twierdzi w rozmowie z dziennikarką „Gazety Współczesnej” p. Joanna, mieszkanka ul. Wesołej w Łomży.

  Problem sąsiedztwa Czeczenów dostrzega większość mieszkańców Łomży. Coraz więcej osób poszkodowanych przez cudzoziemców zgłasza się na policję.

  „Komenda policji zanotowała kilkanaście zdarzeń z udziałem Czeczenów, m.in. zakłócenie porządku publicznego, kradzieże, groźby, usiłowanie rozbojów” – czytamy w raporcie przygotowanym przez komendanta Andrzeja Ryńskiego.

  Na konto uchodzców trzeba zaliczyć także napaść na funkcjonariusza, groźby (także pozbawienia życia), rozprowadzanie narkotyków oraz wreszcie porwanie wietnamskiego biznesmena, którego w lipcu odbili stołeczni antyterroryści. Łomżyniacy mają również w pamięci sprawę rytualnego porwania młodej Czeczenki, po którym wielu rodziców zaczęło obawiać się o swoje córki.

  Raport dotyczący funkcjonowania Czeczenów w Łomży przygotował także Szpital Wojewódzki w Łomży, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Powiatowy Urząd Pracy. Wnioski nie napawają optymizmem.

  MOPS wystąpił o dodatkowy milion zł z rezerwy celowej, który będzie mógł przeznaczyć na wypłatę zasiłków dla cudzoziemców przechodzących po roku na miejski garnuszek.

  80 bezrobotnych uchodzców zarejestrowanych jest w urzędzie pracy. Po szkoleniu, pracę podjął tylko jeden.

  Czeczeni przyjeżdzają do Łomży z gruźlicą. W ostatnim czasie na Oddziale Chorób Płuc i Gruźlicy było leczonych pięciu z nich. To tylko niektóre obserwacje dotyczące problemów z Czeczenami. Swoje obserwacje mają też mieszkańcy miasta.

  – Coraz więcej uchodzców sprowadza się do nowych bloków przy ul. Sybiraków i por. Łagody. Do wynajmujących mieszkanie przyjeżdzają rodziny, znajomi, czasem po kilkanaście osób. W efekcie łomżyniacy boją się przejść obok całej grupy obcokrajowców, często z nożami, które pokazują przechodniom – opowiada w rozmowie z dziennikarką „Gazety Współczesnej” Krzysztof z Łomży.

  Kwestia czeczeńska powoli staje się w Łomży palącym problemem. Mieszkańcy narzekają, że Czeczeni dostają duże pieniądze za „nicnierobienie” (ok. 700 zł zasiłku przysługuje na każde dziecko, do tego dodatek mieszkaniowy) i zastraszają łomżyniaków.

  Urzędnicy borykają się z roszczeniowymi postawami uchodźców i coraz większą pretensją łomżyniaków, że pieniędzy na zasiłki jest zbyt mało nawet dla rodowitych mieszkańców – czytamy w „Gazecie Współczesnej”.

 43. adam said

  @PL cała masa to ile?
  Proszę nie podpierać się w dyskusji Gazetą W….. , ja ci powiedziałem jaka jest, ale ty widzę że wiesz lepie?
  Z tego co ja zauważyłem, to ta gazet cały czas”maci” w tym temacie.
  Jeszcze jedno jeżeli masz, jeszcze jakieś pytania to staraj się streszczać, bo nie mam zamiaru czytać twoich wymysłów.

 44. Marucha said

  Re 43:
  Zdaje się, że wpisy PL to nie „wymysły”, ale wklejone informacje ze znanych źrodeł, m.in. poważnego miesięcznika „Myśl”. Nie zauważyłem podpierania się G*** Wyborczą, za to zauważyłem kompletny brak merytorycznej odpowiedzi na informacje pochodzące od „PL”.

  Swoją drogą, sugerowanie że G*** Wyborcza „mąci w temacie” (czyli szczuje na Czeczenów) jest po prostu śmieszne.

 45. Inkwizytor said

  Re: Adam

  Nie siej propagandy bo moi rodzice mieszkają w Łomży, jestem tam co najmniej 2 razy w miesiącu więc sprawę znam bardzo dobrze. To co pisze PL to prawda, a Ty to chyba nie w Łomży mieszkasz ale w Nowogrodzie albo Jednaczewie to Czeczenów w Łomży nie widujesz.

 46. aga said

  zdaje się ,ze wpis dotyczy strasznych braci a nie czeczenów, chyba,ze tych wyznania handlowego.Boomcha przypomina agenta koszernej rzeczpospolitej zwanej otwarta 🙂

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/01/27/wielka-gra-i-podboj-eurazji-scenariusz-iii-wojny-swiatowej/#more-6672

 47. PL said

  Pan Adam chyba należy do kategorii „obrońców praw człowieka”. A im człowiek mniej pasuje do polskiego społeczeństwa, tym bardziej zasługuje na obronę.
  Pan Adam w niczym nie podważył podanych przeze mnie faktów, skopiowanych na sieci. Argumenty zastąpił po prostu niegrzecznością, a to trochę za mało, aby przekonać osoby tu piszące.

 48. adam said

  @Gw sama tworzy problem, sama stara się go rozwiązać podpierając się pożytecznymi idiotami, tak to jest Panie Marucha, ja tak to widzę.
  @czy ja jestem z Łomży? Pewnie Marucha”widzi” skąd jest mój dostawca internetu, proszę jego oto spytać.

 49. Marucha said

  Pan Adam nadaje z Bytomia!!!!

  Żartowałem.
  Naprawdę jego operator Internetu jest ulokowany w Łomży.

 50. edi said

  @15/Boomcha

  Nie jesteś adminem ,żeby mi cokolwiek zabraniać na tym forum.
  Rozkazywać se możesz w swoim chlewiku.

  ps Nie produkuj się tak stary emerycie,bo ci między nogami spuchnie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: