Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Ale dlaczego? o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  Tadeusz o Przez 37 lat, co dzień, wchodz…
  Tadeusz o Przez 37 lat, co dzień, wchodz…
  revers o Nie strasz, nie strasz, b…
  Krzysztof M o Dwa wektory hipokryzji
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  revers o Aktualność geopolityki!?
  revers o Aktualność geopolityki!?
  bbebebe o Wolne tematy (82 – …
  kfskenve o Wolne tematy (82 – …
  Lily o „Papież Franciszek”jest naszą…
  revers o Nie strasz, nie strasz, b…
  AlexSailor o Kupiłeś „elektryka”? No to cię…
  Andy o Nie strasz, nie strasz, b…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Każdego roku tysiące chrześcijan giną za wiarę

Posted by Marucha w dniu 2011-01-27 (Czwartek)

170 tys. chrześcijan rocznie oddaje życie za wiarę, a ok. 200 mln jest krwawo i brutalnie prześladowaniach – wynika z raportu „Prześladowani i zapomniani” obejmującego lata 2009-2010.

– Liczby prześladowań chrześcijan są smutne, ale się nie zmieniają, a zmienia się tylko ich geografia – podkreślił podczas prezentacji raportu dyrektor sekcji polskiej Pomocy Kościołowi w Potrzebie, ks. Waldemar Cisło.

Raport przygotowany przez organizację międzynarodową Pomoc Kościołowi w Potrzebie (Kirche in Not) został zaprezentowany w czwartek w Sekretariacie Episkopatu Polski.

Jak powiedział ks. Cisło, głównym celem raportu jest przede wszystkim uświadomienie faktu, że „ludzie krzyżowani i zabijani za wiarę, to nie tylko temat z czasów starożytności chrześcijańskiej, ale niestety również dzisiaj mamy taką sytuację, gdzie 170 tys. chrześcijan ginie rocznie za wiarę”.

– Inaczej mówiąc, co trzy minuty gdzieś na świecie jest zabijany nasz brat, czy siostra tylko za to, że są wyznawcami Chrystusa – dodał.

Zaznaczył, że do dyskryminacji chrześcijan dochodzi w ponad 70 krajach świata. „Oznacza to, że w co trzecim kraju brak pełnej wolności religijnej” – podkreślił. (…)

Raport o prześladowaniach chrześcijan w latach 2009-2010 uwzględnia 40 krajów, opisuje najbardziej dramatyczne przykłady prześladowań chrześcijan m.in. w Afganistanie, Chinach, Korei Północnej, Myanmarze, Pakistanie, Nigerii, Sudanie, Wietnamie czy Zimbabwe.

Liczący niemal 300 stron raport zawiera informacje z pierwszej ręki – od biskupów, księży, sióstr zakonnych, pastorów i wiernych przebywających w krajach prześladowań.

– Jest to tylko fragment smutnej rzeczywistości, jaką jest prześladowanie chrześcijan w XXI wieku – zaznaczył redaktor polskiego wydania raportu Tomasz Korczyński.

Pomoc Kościołowi w Potrzebie powstała w Belgii w 1947 roku. Założył ją holenderski norbertanin o. Werenfried van Straaten (1913-2003). W 17 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej oraz w Australii ma swoje biura narodowe. W Polsce zostało otwarte w styczniu 2006 roku.

W 1984 roku Stolica Apostolska uznała Pomoc Kościołowi w Potrzebie za „ogólnokościelną organizację na prawie papieskim”. Pomaga katolikom w ok. 140 krajach świata. Wspiera głównie katolików prześladowanych lub żyjących w zagrożeniu w takich krajach jak Sudan, Chiny, Irak czy Indie.

http://wiadomosci.onet.pl

Podkreślmy: chrześcijanie są prześladowani wyłącznie za to, że wierzą w Chrystusa – nie za działalność wywrotową, antypaństwową, czy inne łamanie miejscowych praw. I zapytajmy dla porównania, ilu żydów jest co roku mordowanych tylko za swoją wiarę. – admin.

Komentarzy 47 do “Każdego roku tysiące chrześcijan giną za wiarę”

 1. Żydzi splugawili Chrześcijaństwo said

  Ubrał diabeł żydowski chrześcijańskie ornaty
  i załatwia swoje chazarskie globalne interesy pod przykrywką Chrześcijaństwa.
  A Watykan zajmuje się już tylko „wyświęcaniem” chazarskich tajniaków, niestety…..

  Żydzi splugawili całe posoborowe Chrześcijaństwo i nadal plugawią,

  niestety …..

 2. Ryziel said

  A moze tak Polscy katolicy skrzykna sie i utworzymy komitet wyborczy wyborców „Moherowe Berety”

 3. Judyta said

  Ryziel moherowe berety są zbyt zażydzone czytaj spisiałe.Nowoewangelizowane przez RMiriam czyli zjudaizownae juz tak bardzo ,ze mowią,iz Jezus był żydem.Tak ,tak radzę zapytac pierwszego z brzegu mohera:)A i o.Dyrektor nie inną odpowiedż da…

 4. lopek said

  No cóż, zabili kiedyś Jezusa Chrystusa, więc teraz zabijają jego wiernych. Swoją drogą nie trzeba być jasnowidzem aby wiedzieć, że jeżeli ludzkość się nie przebudzi, to kiedyś chrześcijanie mogą być mordowani także nad Wisłą, Tybrem, etc!

 5. Tomek Kolejarz said

  Ad 1-3

  Katon Starszy rzymski mąż stanu każde przemówienie kończył słowami – „Ceterum censeo Cartaginam delendam esse” – co znaczy ” A poza tym uważam, że Kartagina powinna być zniszczona!” Czytając komentarze kolegów dochodzę do nieodpartego wniosku, że bawią się w Katona przy każdej okazji psiocząc na Żydów. W tym miejscu takie komentarze uważam za dyskusję nie na temat, takie zupełnie „piąte koło u wozu”.

  A teraz do rzeczy. Chrześcijanie są prześladowani, byli i będą zgodnie z zapowiedziami Zbawiciela w Ewangeliach. Cały problem polega na tym, że nie ma kto dać odporu barbarzyńcom nas prześladującym. Te prymitywy stanowiące chyba pośrednie ogniwo między małpą a osłem rozumieją tylko język brutalnej siły. Gdyby za każdym razem dokonano odwetu w myśl mądrej biblijnej zasady „oko za oko ząb za ząb” wszyscy mahometanie i cała reszta barachła zastanowiliby się następnym razem kilkukrotnie zanim by coś zmalowali przeciwko nam. Albo my ich albo oni nas. Wybór należy do nas.

 6. Marucha said

  Narzekanie na Żydów może jest i monotonne. Ale prawdziwe.
  Stanowi też pewną przeciwwagę dla mediów, w których każda wzmianka o Żydach jest przejawem bydlęcego antysemityzmu i ciemnoty.

 7. Kapsel said

 8. Kapsel said

 9. Piotrx said

  3:
  „Ryziel moherowe berety są zbyt zażydzone czytaj spisiałe.Nowoewangelizowane przez RMiriam czyli zjudaizownae juz tak bardzo ,ze mowią,iz Jezus był żydem.Tak ,tak radzę zapytac pierwszego z brzegu mohera:)A i o.Dyrektor nie inną odpowiedż da…

  Mam pare pytań
  1.Kim są „moherowe berety”, gdzie takiego można najszybciej znalezć, jak go poznać? /po berecie moherowym?./ bo chcialbym go o to zapytać.
  – co to znaczy „spisiałe”? czy zawsze zażydziały=spisiały?, a może można być też zażydziałym na inny sposób ?
  czy każdy zwolennik PIS-u jest zażydziały, czy zwolennik tylko niektórych działań PISu, czy czlonek PiS-u itd
  czy kazdy „moherowy beret” jest „spisiały” wzglednie „zażydziały” a moze tylko niektórzy?
  kim sa „moherowe berety” ?
  czy tylko osoba słuchająca RM?
  a jesli słuchacz to czy sluchający wszystkich audycji RM, czy sluchający wybranej audycji
  a.raz dziennie
  b. raz w tygodniu
  c. raz w miesiącu
  d. w roznych okresach czasu?
  a moze nie tylko słuchacz , może członek koła przyjaciół RM, a może jakiś TW Ojca Dyrektora , a może osoba bezkrytycznie przyjmująca cześć a może wszystko co podają w RM, a moze ktoś jedynie wypowiadający się pozytywnie o RM? prosze o sprecyzowanie.

  2. Kto dokładnie, kiedy w jakim kontekście i w jakiej audycji mowil tam że „Jezus był żydem”. Prosze o przytoczenie całości wypowiedzi wtedy bedzie można ją rzetelnie ocenić.

  Moim zdanie poważny katolik powinien mowić raczej Pan Jezus, Jezus Chrystus lub Chrystus Pan a talmudyczna „jezusologia” jest jednym z przejawów owego „zazydzenia” ktore zarzuca Pani innym.
  Oczywiscie można rozwodzić się w tym temacie. Jeśli chodzi o cielesność to można tak powiedzieć ale na pierwszym miejscu należałoby zaznaczyć, że był Wcielonym Synem Bożym: Syn Boży stał się człowiekiem i przyjął ciało z Maryi Dziewicy itd… A według ciała /ale nie jako osoba/ przynależał do „rodu dawidowego”. Po drugie można dyskutować co oznaczało bycie żydem w czasach Chrystusa Pana . Oczywiscie scisle biorąc takie słowo nie istniało w jego czasach ,Ewangelie były pisane jesli sie nie mylę /prosze poprawić/ chyba w jezyku aramejskim i greckim – bardziej chyba scisłe byloby określenie „judejczyk”. Ale w jezyku polskim przyjelismy dawno temu nazwe „żyd” na wiec tak sie potocznie mowi. Kolejna dyskusja moglaby byc na temat czy np. greckie okreslenie „oi Ioudaioi” dotyczyło etniczności czy religii danego czlowieka czy moze miejsca zamieszkania lub moze tylko pochodzenia /Judea/? i w jakim kontekscie to slowo jest uzywane w danym tekscie. Przeciez nawet czlonkowie pokolenia Judy nie byli monolitem pod wzgledem etnicznym / byli mieszanka roznych etnosow/ Z punktu widzenia ewangelicznej Samarytanki Chrystus był „obcokrajowcem-żydem” ale dla Ewangelisty Jana już nie . Np św. Jan pisze w jednym miejscu np. że Apostołowie ukryli się z „obawy przed żydami” brzmi to z pozoru dziwnie bo przeciez wszyscy wyznawali poczatkowo „Stary Zakon”. Jednak u niego w tekscie pojecie „żyd” przechodzi ewolucję: niegdyś odnosiło się od członków „narodu wybranego” a potem do tych co odrzucili i zabili Chrystusa. To ostatnie znaczenie jest stricte religijne. Wiec na tym chocby przykładzie widać że trzeba być bardzo ostrożnym przed wyrywaniem zdań z kontekstu choćby samej Ewangelii . Mozna pisać wiecej ale to temat na osobną dyskusję /moze jutro dopisze wiecej/.

  3. Czy pytała Pani osobiscie o to O.Dyrektora ?

  Odnosze wrażenie że zamiasat merytorycznie wypowiedzieć się na jakiś temat i uzasadnić argumentami swoje stanowisko wielu używa tylko zbitek słownych i epitetów powielanych z polskojezycznych mediów. Można napisać wprost taka a taka osoba kłamie na antenie RM bo powiedziala to i to …. wtedy kazdy moze ocenić i wyrobić sobie wlasne zdanie. Albo nie zgadzam sie z tą a tą wypowiedzią bo ….. uzasadnienie
  Jeżeli ktoś jest madry to i w RM znajdzie wiele cennych informacji a zle skrytykuje i odrzuci i odsieje ziarno od plew. Zawsze trzeba starać się czerpać informacje z wielu zrodel i konfrontować je z innymi i starać się mieć własne zdanie.
  A podejscie, ze to jest „be” tylko dlatego bo pojawiło się antenie RM swiadczy o braku wlasnego zdania, braku krytycyzmu i uleganie wyącznie opiniom innych.

 10. Kapsel said

  „Moherowe Berety”

  Wy wszyscy którzy tak ,,namiętnie,, tej nazwy używacie..zali już zapomnieliście kto jest tego autorem ?

 11. Ryziel said

  Autorem Moherowe Berety jest „nasz przyjaciel” TUSK. Komitet Wyborczy Wyborców „Moherowe Berety” skupia Polaków którzy chcą Polski suwerennej i katolickiej

 12. Halina said

  Do 9. @ PiotrX – kłamiesz jak x. Rydzyk!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Rydzyk to ANTYEWANGELIZATOR. Wskutek jego nieustannych kłamstw, zażydzenia i perfidnej, diabelskiej przewrotności – ja omalże nie straciłam wiary w Boga!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  To Bóg osobiście mnie podtrzymał i pomógł znieść zakłamanie zażydzonego KK.
  Księża zażydzeni posoborowi, „katoliccy” – pójdą do piekła za całokształt obrażania Boga, katolików i inteligencji Chrześcijan i Polaków.

  Napisałeś:
  CYTAT:”Po drugie można dyskutować co oznaczało bycie żydem w czasach Chrystusa Pana . Oczywiscie scisle biorąc takie słowo nie istniało w jego czasach”
  KONIEC CYTATU.

  Czyżby????

  List do Galatów
  (13) To jego nieszczere postępowanie podjęli też inni pochodzenia żydowskiego, tak że wciągnięto w to udawanie nawet Barnabę.
  (List do Galatów 2:13, Biblia Tysiąclecia)

  (14) Gdy więc spostrzegłem, że nie idą słuszną drogą, zgodną z prawdą Ewangelii, powiedziałem Kefasowi wobec wszystkich: Jeżeli ty, choć jesteś Żydem, żyjesz według obyczajów przyjętych wśród pogan, a nie wśród Żydów, jak możesz zmuszać pogan do przyjmowania zwyczajów żydowskich?
  (List do Galatów 2:14, Biblia Tysiąclecia)

  1 List do Tesaloniczan
  (14) Bracia, wyście się stali naśladowcami Kościołów Boga, które są w Judei w Chrystusie Jezusie, ponieważ to samo, co one od Żydów, wyście wycierpieli od rodaków.
  (1 List do Tesaloniczan 2:14, Biblia Tysiąclecia)

  (15) Żydzi zabili Pana Jezusa i proroków, i nas także prześladowali. A nie podobają się oni Bogu i sprzeciwiają się wszystkim ludziom.
  (1 List do Tesaloniczan 2:15, Biblia Tysiąclecia)

  List do Tytusa
  (14) nie zważając na żydowskie baśnie czy nakazy ludzi odwracających się od prawdy.
  (List do Tytusa 1:14, Biblia Tysiąclecia)

  Apokalipsa (Objawienie)

  (9) Znam twój ucisk i ubóstwo – ale ty jesteś bogaty – i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami, a nie są nimi, lecz synagogą szatana.
  (Apokalipsa (Objawienie) 2:9, Biblia Tysiąclecia)
  (9) Oto Ja ci daję [ludzi] z synagogi szatana, spośród tych, którzy mówią o sobie, że są Żydami – a nie są nimi, lecz kłamią. Oto sprawię, iż przyjdą i padną na twarz przed twymi stopami, a poznają, że Ja cię umiłowałem.
  (Apokalipsa (Objawienie) 3:9, Biblia Tysiąclecia)

 13. Halina said

  PRZEDSTAWIONE 2 FILMY O „PRZEŚLADOWANIACH CHRZEŚCIJAN” – MAJĄ WARTOŚĆ „CUDU UZDROWIENIA Z CHOROBY PARKINSONA” W WYKONANIU CHAZAR-ŻYDOWSKIEJ FRANCUSKIEJ ZAKONNICY, W ZWIĄZKU Z JP II.
  WE FRANCJI NAWET LEKARZE MAJĄ ROZLICZNE WĄTPLIWOŚCI CO DO OWEGO ŁAJDACKIEGO, ŻYDOWSKIEGO „CUDU”.

  TYLKO HERSZT „KATOLICKICH” KŁAMCÓW KTÓRY DYRYGUJE ZAKŁAMANIEM Z OKUPOWANEGO WATYKANU – TEN POSOBOROWY HERSZT – NIE MA ŻADNYCH WĄTPLIWOŚCI CO DO „CUDU”.

  UNI MOGĄ POSIAĆ PRZERÓŻNYMI „CUDAMI” W OCZY KATOLIKOM; POCZĄWSZY OD NIEZLICZONYCH „CUDÓW PRZY WYBORCZEJ URNIE”.

  2 PRZEDSTAWIONE FILMY POWSTAŁY NATYCHMIAST PO TYM, JAK ANTYCHRZEŚCIJAŃSKA UNIA EUROPEJSKA ZNALAZŁA PIENIĄDZE NA WSPIERANIE „PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN” W RÓŻNYCH KRAJACH.

  UNI TERAZ ZROBIĄ TYSIĄCE TAKICH FILMIKÓW.
  MAJĄ PRZECIEŻ PONAD 5600 LAT DOŚWIADCZENIA W KŁAMANIU I W OSZUKIWANIU WSZYSTKICH LUDZI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 14. Krzysztof M said

  Ad. 6

  „Narzekanie na Żydów może jest i monotonne.”

  – Powtarzanie bez końca „Nie zabijaj”, „Nie kradnij”… też jest monotonne. 🙂

 15. Inkwizytor said

  Re: 13

  Panie Halino, ma Pani rację Watykan jest okupowany przez uzurpatora

 16. Kapsel said

  re13
  Bardzo dziękuję za wyjaśnienie pochodzenia filmu jak i jego przeznaczenia.
  re11
  Prawidłowa odpowiedż….jest Pan w finale.

 17. Marucha said

  Re 13:
  Pisze Pani w cudzysłowie o „prześladowanych chrześcijanach”.
  Czy neguje Pani podane fakty?

 18. Wojwit said

  Dalsze „postępy postępu” w prześladowaniu chrześcijan w katolickiej(?) Hiszpanii…

  http://www.bibula.com/?p=31385

 19. Halina said

  Re 17:
  Marucha

  Z faktami się nie dyskutuje.
  Staram się zrozumieć, kim są ludzie, którzy podają takie fakty, i dlaczego to robią.

  Otóż:

  Filmy wyglądają na FABULARNE, PROPAGANDOWE, NAGRANE PRZEZ AKTORÓW. W realnych zdarzeniach – raczej nie kręcimy filmów , nawet tutaj, w Europie – a co dopiero w ubogiej Indonezji … Nie przekonuje mnie profesjonalne, a jednak – „amatorskie” nakręcenie filmików o dramatycznych zdarzeniach – w odpowiednich, starannie dobranych ubiorach aktorów i ich makijażach …..

  Patronką misji jest (konspirowanego pochodzenia Chazar-żydowskiego) – Urszula Ledóchowska.
  Oto, co można znaleźć na jej stronie internetowej:

  CYTAT ZE STRONY INTERNETOWEJ O URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ:

  Wszak pochód świętych nie ustaje, czego dowodzi beatyfikacja ks. Jerzego Popiełuszki i oczekiwanie na wyniesienie na ołtarze Jana Pawła II, któremu Urszula Ledóchowska była bardzo bliska.
  Tomasz Gołąb, dyrektor warszawskiego oddziału „Gościa Niedzielnego”

  OPINIE ZNANYCH OSÓB O LEDÓCHOWSKIEJ:

  Papież Jan Paweł II
  Apostołka nowej ewangelizacji.

  Kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Polski
  Odważna reformatorka.

  Pia Leśniewska, przełożona generalna urszulanek 1939-1947
  Widzieć Jezusa w bliźnich

  Ks. Jan Zieja
  Poleskie misje.
  (…) Z książki można dowiedzieć się także, że ratował Żydów, po wojnie był związany z Zakładem dla Niewidomych w Laskach, głosił na Jasnej Górze rekolekcje dla Episkopatu, w tym dla Karola Wojtyły. Przed wojną studiował judaistykę, po wojnie zaś nauczył się szwedzkiego tylko po to, by przełożyć na polski Drogowskazy Daga Hammarskjölda. W latach 70. został jednym z pierwszych członków Komitetu Ochrony Robotników. Rozmowy uzupełnia kalendarium życia księdza Ziei oraz świadectwa osób, które go znały, m.in. Jacka Kuronia, Adama Michnika, Władysława Bartoszewskiego i wielu innych.

  S. Małgorzata Krupecka

  POLKA I EUROPEJKA (o Ledóchowskiej)

  (…)Odrodzona ojczyzna doceniała jej zasługi. Honorowe obywatelstwo Pniew, przyznane w 1937 roku, było wyrazem wdzięczności ze strony „małej Ojczyzny”, środowiska lokalnego. Otrzymała też trzy odznaczenia rangi państwowej: Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski za zasługi w dziedzinie narodowo-społecznej (1927), Krzyż Niepodległości (1934) i Złoty Krzyż Zasługi za pracę społeczną (1937).
  Ze względu na rozwijające się placówki utrzymywała częste kontakty z władzami odrodzonego państwa. W Kronice Zgromadzenia często wspomina o wizytach w ministerstwach i urzędach państwowych w Warszawie. Przedstawiciele władz, zwłaszcza wielkopolskich, odwiedzali domy sióstr. W lipcu 1927 roku wizytę w Pniewach złożył prezydent Ignacy Mościcki. Miesiąc wcześniej Urszula przyjęta została przez prezydenta w Warszawie. Prezydentowa w roku 1927 odwiedziła warszawski dom sióstr na Siennej, a potem – wspólnie z kardynałem Aleksandrem Kakowskim – patronowała komitetowi budowy urszulańskiego domu dla studentek.
  Wyrazy uszanowania składali jej wielcy Polacy. Z różnych źródeł mamy opis wizyty Ignacego Paderewskiego w domu dla studentek w Rzymie. Oto fragment relacji jednej z mieszkanek: Paderewski (…) w rozmowie był swobodny i serdeczny. Matka powiedziała mu, jak bardzo chciałyśmy go usłyszeć wczoraj na koncercie i jak wszystko tylko na dobrych chęciach się skończyło. Usłyszawszy to, Paderewski spytał Matkę, czy pozwoli mu usiąść do pianina. Matka, siostry i my – oto cała publiczność na tym niezwykłym koncercie. Paderewski grał, nie zwracając uwagi na niedoskonałość instrumentu. A potem, kiedyśmy już odeszły, długo jeszcze rozmawiał z Matką.
  Jubileusz 50-lecia życia zakonnego Urszuli, obchodzony 17 kwietnia 1937 roku, stał się okazją do publicznego wyrażenia jej uznania i wdzięczności ze strony społeczeństwa. Była to prawdziwa manifestacja miłości i szacunku. „Kto ten dzień przeżył – wspominano potem – temu musi stać przed oczyma kapela, która wówczas grała Matce już od godziny czwartej rano do jedenastej wieczorem. Nad jeziorem ustawiliśmy wieżę i strzelaliśmy z armat…” W imieniu rządu starosta szamotulski wyrażał wdzięczność całej Rzeczypospolitej.
  KONIEC CYTATU ZE STRONY INTERNETOWEJ O URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ.

  Na Misjach miejscowa ludność serdecznie nienawidzi „Chrześcijan”.
  Nie biją ich za modlitwy!
  Nie biją tam „Chrześcijan” za sprawowanie liturgii!!!
  „Chrześcijanie w krajach Islamu są rozpoznawani jako ideologiczny oręż amerykańsko-izraelskich AGRESORÓW.
  Imają wiele racji.
  Nie na darmo patronką misji została wywodząca się z żydostwa – siostra zakonna Urszula Ledóchowska,Założycielka Zgromadzenia Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych popularnie urszulankami szarymi. Była kanonizowana razem (tzn. w tym samym dniu) z patronem diecezji rzeszowskiej – Polakiem i św. biskupem Józefem Sebastianem Pelczarem.
  Polacy przybyli na tamtą kanonizację do Rzymu – ubodzy jak myszy kościelne – byli tam i modlili się do Boga żarliwie, jak zwykle.
  Zwolennicy Urszuli Ledóchowskiej też tam licznie wtedy przyjechali. Żydowscy „bogacze” nawieźli folderów, proporczyków, nawet książek o nowej ich „świętej”.
  Oni wszyscy jednako „święci”!
  Pamiętam tamten kontrast- ubogiego (bez folderów ani żadnych gadżetów) i rozmodlonego Narodu Polskiego – w kontraście do rozpasanego aczkolwiek tajniackiego żydostwa rozdającego tysiące gadżetów o swojej nowej „świętej”.
  Talmudczyki – wszystkie te łotry są dla mnie jednako „święte”!
  Najpierw nas Polaków okradają z każdego grosza – lichwą, podatkami, ubezpieczeniami, czynszami i innymi HARACZAMI NA ŻYDÓW – a potem używają nakradzionego na nas dobrobytu.
  Aż strach pomyśleć, jakimi „misjonarzami” są ci, którzy mają za partonkę misji kogoś z żydowskim talmudycznym rodowodem.
  Pobicia „Chrześcijan” to dowód na zgubne odległe skutki SW II.
  Nie wszyscy pozwalają żydostwu tak sobie skakać po głowie – jak mogą to Chazar-żydzi bezkarnie robić prawie wszystkim Europejczykom w Europie.
  A potem żydo media (także te „katolickie”) podają, że to „Chrześcijanie” są bici i prześladowani.
  I mamy nowy „holokaust”- tym razem diabeł żydowski ubrał się w katolickie ornaty i na „misje” do Islamu pojechał!!!

 20. Judyta said

  PiotrX,
  szanowny Panie wciąz Pan zadaje te same pytania i mimo,iż otrzymuje wyczerpujące odpowiedzi, one jakby nie docierają.O tępotę ani hasbarowanie pana nie posądzam. A zatem proszę jeszcze raz przeanalizowac poniżej zalinkowane teksty i forum :

  https://marucha.wordpress.com/2010/10/13/czy-o-rydzyk-przystapil-do-zydowskiej-lozy-b%E2%80%99nai-b%E2%80%99rith/

  https://marucha.wordpress.com/2010/10/14/%E2%80%9Eafery-prawa%E2%80%9D-i-%E2%80%9Eradio-pomost%E2%80%9D-zaatakowane-przez-tych-samych-hackerow/

  a jak to nie pomoże to radzę terapię odwykową jak dla każdego zaczadzonego członka sekty.Może zacznie Pan od czytania ZawszeWierni jako odtrutkę na to co głosi judaizujące radio „maryja”?

 21. aga said

  ks. Rydzyk bezwzględnie zwalcza Tradycję Katolcką na swojej antenie a to go calkowicie demaskuje – jako kaplan służy masonerii czyli żydostwu.
  Jako polityk szkoda słów. Popieranie PiS,który niczym nie różnił się w niszczeniu i rozkradaniu Polski od PO ani SLD może jedynie większym stopniem zażydzenia jako partia.
  To pisowski marszalek Jurek zainicjował swietowanie chanuki w Sejmie,Lech Kaczyński zapalanie menory w Palacu, gry chanukowei czy inne diabelskie obsesje,to Kaczyńscy sprowadzili tu lożę masońską tylko dla żydow Bnai Brith,itd.

 22. Zwalczanie RM przez Michnika jest otwarte i zrozumiałe. Ataki na RM ze strony rusofili typowo bolszewickie – jak RM nie głosi miłości do Rosji, jak my, to znaczy, że to wróg jest, a więc trzeba go zniszczyć. Polska ma cechę, którą jedni uważają za wadę, a drudzy za zaletę – Polska nigdy nie dąży do zniszczenia swych wrogów, uznając, że i wrogowie mają prawo do istnienia. Polska ma natomiast także prawo bronić swego istnienia we wszelki dostępny sposób. Z Rosją może wchodzić w doraźne sojusze, ale nigdy nie będzie miała w niej oparcia.

  Żaden Polak nie może być rusofilem, germanofilem czy żydofilem. Każda z tych trzech postaw musi prowadzić do zaprzaństwa, albowiem Polska zawsze będzie w sporze z każdą z tych trzech nacji bez względu na własną postawę. Z tymi trzema nacjami dla Polski to nie jest walka o interesy, wpływy czy prowincje. To walka o być albo nie być.

  Ataki na RM, które tu widzę, są dowodem, że agentura żydowskiej loży Bnai Birth odnosi zdumiewające sukcesy i potrafi świetnie przeanalizować styl myślenia wielu przeciwstawnych sobie środowisk w Polsce.

  O jakiej znowu „rusofilii” Pan tu bredzi??? – admin

 23. aga said

  a może coś powie to Forum polskojęzyczne ale czy napewno polskie? o zwalczaniu przez RM Tradycji i nie wsłuchiwaniu się w głos Papieza Benedykta XVI?
  akurat w tej sprawie jest RM zgodne z linia michnikowniarstwa.
  inna sprawa, w ktorej sobie z dzióbkow spijają żydowską truciznę o.Dyrektor z Szechterem to ataki na Rosję i rusofobia.

  [audio src="http://chomikuj.pl/jeremi754/Dokumenty/110126+Robaczewski+A,429376488.mp3" /]

 24. Inkwizytor said

  Re: 22

  Bełkot pijanego zająca

 25. Piotrx said

  Re 20:
  Dziekuję bardzo za komplement, ale odwyk i leczenie proponuję Pani zacząc od siebie a szczególnie od swojej głowy. Nie wiedziałem że jesli ktoś okazyjnie posłucha jakiejś audycji w RM np o „Geotermii” czy o „Ludobójstwie na Kresach” albo jakichś porad na tematy rodzinne, zdrowotne czy prawne to jest członkiem jakiejś „sekty”. A już powiedzenie czasem w Gajówce dobrego zdania na temat jakiejś audycji zakrawa jak widzę w oczach niektórych na patologię i niemal przestępstwo. Tym bardziej że niektóre tematy nigdzie indziej nie są poruszane. Oczywiście to, że wielu starszych czy obłożnie chorych ludzi ma dzieki RM okazję do „kontaktu ze swiatem” /udział w modlitwie czy nabożeństwach na antenie / to pewnie też okazja do kolejnych kpin. Każdy ma swój rozum niech więc sam ocenia i wybiera. Nikt nie każe Pani i innym słuchać tego radia, można wybrać inne lepsze i wartościowsze. Ja staram się rozróżniać co jest dobre a co jest złe, także i w RM , a nie potępiać bezmyślnie wszystko w RM bo to jest „trendy” w Gajówce. Owszem krytykować można i nawet trzeba ale w sposób merytoryczny, podając konkretne argumenty na poparcie swojej tezy a nie używając tylko bzdurnych i obrazliwych epitetów jak np : „mohery”, „spisiały” „zżydziały” etc. Duża ilość i ironiczny charakter tych „pytań” wynikała własnie z tych chamskich określeń jakie Pani i wiele podobnie wyrażających się osób używa pod adresem inaczej myślących. Nie obchodzi mnie czy to sie Pani podoba czy nie i jakie ma Pani zdanie na ten temat, ale ja mam także prawo do wyrażenia swojej opinii i obrony gdy ktoś mnie i innych obraża. Więcej chrześcijańskiej pokory i rozwagi życzę i żegnam Panią.

 26. @23
  Jeśli odmawianie różańca jest niezgodne z głosem Papieża Benedykta XVI, to w istocie, ma Pani rację.

  Akurat Szechter kocha Rosję, szczególnie po 10 kwietnia, więc głosi dokładnie przeciwne tezy niż RM. Dziennikarze i publicyści RM głoszą to, co czują, głoszą to, co czuje każdy niesprzedajny Polak w Polsce.

  @Marucha
  Chyba zaszło nieporozumienie – bredziłem nie tylko o rusofilii, ale i o germanofilii oraz żydofilii. Chodziło mi o to, że każda z tych trzech filii powoduje, że Polak przestaje być Polakiem. Np. często tu pojawiający się rusofile każde krytyczne wobec Rosji słowo, choćby było uzasadnione, traktują jak zbrodnię przeciwko ludzkości. Myślę że dla takich ludzi interes Rosji stoi wyżej od interesu Polski i zawsze dla dobra Rosji gotowi są poświęcić Polskę.

 27. aga said

  Aaa i polskie forum „tajemnice światła” też zapewne odmawia razem z Rodzina RM? Proszę się zainteresować Sw. Dominikiem / co będzie trudne jeśli się tylko słucha RM ;)/i tym jak powinien wyglądac Różaniec gdyby masoni przy nim nie majstrowali.
  I z drugiej strony poczytać trochę samemu Gowno Wybiórcze,posługując się wlasnym rozumem a nie tylko sugestiami komentatorow z RM .Wiele tam przychylności ale napewno nie dla Rosji Putina.

 28. Inkwizytor said

  Re: 23

  Bełkot i brednie

 29. aga said

  ad.PiotrX
  Jesli „spisiały” lub „moherowy” sa okresleniami chamskimi to powiem wprost Radio Maryja jest bsztańskie. A czym jest szatan to proszę sobie poczytac u Ojców Kościoła Przedsoborowego.
  To inteligentne stworzenie o czytelnikow GazWyb nie musi juz zabiegać jako swoja twardą klientele ale o o takich co uważają się za katolikow a są niestety tylko katolicznikami tak.

 30. Inkwizytor said

  Radio Miriam nie ma Polakom NIC wartościowego do zaoferowania. Różaniec to można odmówić samemu bez masońskich „tajemnic światła”. To Radio tłumi rozwój Tradycji katolickiej, szerzy serwilizm wobec USraela, służy KORnikom z PiSSu, fałszuje historię Polski oraz antagonizuje Polaków z Rosjanami. RM to diabelstwo

 31. Mordka Rosenzweig said

  Oj panie Marucha,

  Nie wie pan historii.

  napisal pan:

  „I zapytajmy dla porównania, ilu żydów jest co roku mordowanych tylko za swoją wiarę. – admin.”
  Przecierz karzdy koltoralny ludz wie ze zginelo nas 6 milionow, a morze nawet bardziej.

 32. Marucha said

  RM niestety propaguje typowe posoborowe katolicznictwo. Nie idzie w ślad nawet za b. ostrożnymi kontrreformami Benedykta XVI. Ignoruje Tradycję. Szerzy wręcz troglodytyczną rusofobię.

  Owszem, wciąż w RM i NDz pojawiają się godne uwagi artykuły i prelekcje… ale chyba nie częściej niż np. w Rzeczypospolitej

 33. @32
  RM głosi nie tylko troglodytyczną rusofobię, ale też od lat głosi troglodytyczną germanofobię i żydofobię. I to jedyne 3 fobie, które, nie wiedzieć czemu, dręczą Polaków od stuleci. GW tłumaczy to tym, że Polacy to w ogóle jakiś ksenofobiczny naród.

 34. Tomek Kolejarz said

  Ad 6

  Panie Gajowy!

  Jest monotonne, bo na razie nic mądrego z niego nie wyniknęło. Nie wątpię tylko w prawdziwość niechęci do tej nacji, czy może właściwie zjawiska ludu żydowskiego. Co do prawdziwości niektórych faktów w tym temacie i ocen rzeczywistości podawanych przez gości gajówki mam często sceptyczne podejście. Niech Opatrzność broni przed myśleniem, że jestem filosemitą!

  A teraz do rzeczy – mianowicie, co zrobić konkretnie, aby prześladowania chrześcijan ustały. Przytoczę tu pewną historię z lat 80-tych XX wieku. Bodajże w Libanie jacyś tam islamscy terroryści porwali dwóch inżynierów z ZSRR. Sowieci nie wdali się w negocjacje zachowując kamienną postawę pokerzysty. Kiedy zakładnicy zostali zabici, jakimś dziwnym sposobem „nieznani sprawcy” w dość „niejasnych okolicznościach” pojmali kilku członków władz grupy porywaczy Sowietów. Głowy islamistów pozbawione reszty ciała nazajutrz trafiły w paczkach do siedziby ugrupowania. Od tamtej pory nie zdarzyło się, aby ludziom z ZSRR włos z głowy spadł w krajach islamskich.

  Jak widać nie chodzi o to, żeby psioczyć i płakać, ale żeby mieć konkretne pomysły.

 35. Ataki na Chrześcijan zawsze były, są i będą. Powodem tego jest to, że Chrześcijaństwo to jedyna religia będąca religią prawdziwą. Dlatego hordy szatańskie nie przestaną prześladować Chrześcijaństwa, by jak najmniej ludzi było gotowych na ponowne przyjście Jezusa Chrystusa.

 36. Kapsel said

  re19 i 29
  (konspirowanego pochodzenia Chazar-żydowskiego) – Urszula Ledóchowska…a oto i reszta rodziny

  Mieczysław Ledóchowski-. 29 października 1822, zm. 22 lipca 1902) – kardynał, metropolita poznańsko-gnieźnieński i prymas Polski.

  Maria Teresa Ledóchowska (ur. 29 kwietnia 1863 w Loosdorf, zm. 6 lipca 1922 w Rzymie) – błogosławiona polska misjonarka, założycielka Zgromadzenia Sióstr Misjonarek.

  Włodzimierz Ledóchowski SJ (ur. 7 października 1866, zm. 13 grudnia 1942) – polski jezuita, 26. Przełożony Generalny Towarzystwa Jezusowego.

  Jak to możliwe że ta ,,wywodząca się z żydostwa – siostra zakonna Urszula Ledóchowska,Założycielka Zgromadzenia Urszulanek Serca Jezusa Konającego,, w 1907, otrzymawszy błogosławieństwo Piusa X wraz z dwiema siostrami wyjechała do Sankt Petersburga,niedługo potem Benedykt XV zezwolił im na przekształcenie się w Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego.

  Czy autor przysięgi modernistycznej św.Pius X nie poznał się na piątej kolumnie i udzielił swojego błogosławieństwa swoim wrogom i wrogom KK.? Jego następca Benedykt XV zatwierdził nowa nazwę Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego i zatwierdził Zgromadzenie.

  Czy osoby które Pani wymienia:prezydent Ignacy Mościcki,kardynał Aleksander Kakowski ,Ignacy Paderewski,kardynał Stefan Wyszyński i inni to też piąta kolumna bo przecież te osoby wspierały (konspirowanego pochodzenia Chazar-żydowskiego) – Urszulę Ledóchowską a tym samym wyżej wymienionych z rodziny Ledóchowskich.Oni wszyscy mogli się pomylić ale nie wierzę że mógł się pomylić Św.Pius X.

  Na Misjach miejscowa ludność serdecznie nienawidzi „Chrześcijan”.
  Nie biją ich za modlitwy!
  Nie biją tam „Chrześcijan” za sprawowanie liturgii!!!
  „Chrześcijanie w krajach Islamu są rozpoznawani jako ideologiczny oręż amerykańsko-izraelskich AGRESORÓW.
  Imają wiele racji…. ..używanie słów ,,preśladowania chrześcijan,, w cudzysłowiu mówi sam za siebie jak również przyznanie racji tym co prześladują nie wymaga żadnego komentarza.

  WE FRANCJI NAWET LEKARZE MAJĄ ROZLICZNE WĄTPLIWOŚCI CO DO OWEGO ŁAJDACKIEGO, ŻYDOWSKIEGO „CUDU”

  No jeśli w takiej Francji nawet lekarze mają wątpliwości to coś jest na rzeczy..zwłaszcza pamiętając jak swego czasu wyleczyli bezbłędnie całą krainę ..Kraina.. Wandei się nazywała..wieczny odpoczynek racz im dać Panie.Wysławiając geniusz francuskich lekarzy należy też wspomnieć o ,,cudownym uzdrowieniu,, z trosk doczesnych całej rodziny królewskiej a i całej rzeszy bliżnich swoich,Świeć Panie nad ich duszą.
  Dlaczego nie protestowali i nie starali się badaniami komisyjnymi poważyć tego faktu wcześniej?Co nie wiedzieli że taki przypadek jest badany ? Teraz marzy im się druga Bastylia?

  „moherowy” sa okresleniami chamskimi to powiem wprost Radio Maryja jest bsztańskie

  Używanie,,moherowy,, jest nie tylko chamskie… jest bezczelne,prostackie i łajdackie bo wystawia na pośmiewisko ogromną rzeszę starszych zasłużonych i umęczonych życiem kobiet które na oczy nie widziały o.Rydzyka a w takich ubraniach chodzi.Dodatkowo określenie to popiera p. Tuska jako jego autora.Chyba że Pani o to chodzi to co innego.

  Z Radiem Maryja modli się ogromna ilość chorych ludzi w szpitalach ,przykutych do łóżek z powodu swojej choroby i rzesze staruszków bo nie mają czasami siły pójść na nabożeństwo.Wszyscy ci ludzie modlą się w dobrej wierze więc szatanem niech ich Pani nie straszy bo on wtedy nie ma do nich dostępu.Nie straszyć a modlić się aby Tradycja jak najszybciej wróciła.

  Swoim językiem bardzo przypominacie pewną bardzo wąską grupę sprzed 2000 lat,takim językiem nie tylko nie obronicie Tradycji ale pogrążycie Ją jeszcze bardziej a to dlatego że nie ma w nim ani joty katolickiej miłości ani joty pokory..wasz język wygląda tak ….moje..,mojsze..,najmojsze,..najmojsiejsze…

  Proszę nie żywić do mnie urazy a uszanować moją szczerość.
  Żegnam obydwie Panie i radzę spokojnie to rozważyć.

 37. Marucha said

  Re 36:
  Bardzo dobry wpis odnośnie rodu Ledóchowskich.

 38. Miroslaw Bernard D said

  Skad u Panstwa troska o neokosciol ?

 39. Piotrx said

  Re 36: Dziekuje bardzo za tą wypowiedź.

  Dokładnie, należy modlić się o powrót Tradycji ale także można w miarę swoich skromnych możliwości działać – bądz to przekonując do Tradycji swoim osobistym przykładem bliskich lub znajomych , a może szczera rozmowa z proboszczem własnej parafii lub innymi księżmi dała by dobre owoce?
  Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie aby jako grupa osób zwrocić sie z apelem do miejscowego biskupa o powrót do liturgii tradycyjnej. Mozna tez zapytac pisemnie RM o przyczyny braku takich nabożeństw na ich antenie i ich opinie na ten temat.
  Jak nie odpowiedzą to bedzie tylko źle swiadczyło o nich, a jak padnie konkretna odpowiedz będzie można sobie wyrobić przynajmniej własne zdanie na ten temat. Czy ktoś może już tego próbował lub apelował do nich o emitowanie takich audycji? Natomiast z takim „językiem” i takimi „argumentami” tylko zraża się do siebie ludzi i odnosi skutek odwrotny do zamierzonego, bo nie chcę wierzyć aby była to zla wola.
  A jeszcze dodam od siebie że skoro padła tu nazwa „Zawsze Wierni” Bractwa św. Piusa X, którego artykuły nawiasem mówiąc też często tutaj przytaczałem, nikt tam nie używa prymitywnych inwektyw pod adresem innych. Jesli krytykują negatywne zmiany w kościele posoborowym to robią z miłością do bliźniego i na wysokim poziomie merytorycznym.

 40. Marucha said

  Re 39:
  Dobry pomysł. Zrobię na ten temat krótki artykuł.

 41. Przede wszystkim ponad 90% Katolików nie ma pojęcia, o o chodzi z tą Tradycją, mając przekonanie, że sprawa dotyczy jedynie łaciny i tego, że ksiądz obrócony jest teraz twarzą do wiernych. Tekstów na ten temat niewiele, a nawet z tych, co są, to na ogół albo teksty pełne rozgoryczenia, mówiące, że obecny jest zły bo jest zły, albo szczegółowe elaboraty dla ludzi po studiach teologicznych. Brak natomiast głęboko refleksyjnych tekstów przeznaczonych dla zwykłego człowieka, które dokładnie potrafiłyby wypunktować różnice między Tradycją a stanem obecnym.

  Dla większości w Polsce użycie języka narodowego jest jak najbardziej słuszne – w XVI wieku nawet z tego powodu wielu chciało stworzyć Kościół Narodowy z językiem polskim zamiast łaciny. I o mało do tego nie doszło. I właśnie zmiana języka powoduje, że niewielu wśród Katolików w Polsce pragnie powrotu Tradycji. Więc należałoby wyjaśnić, że nie język jest najistotniejszy. Choć z drugiej strony propagowanie łaciny nie tylko w Polsce, ale i w Europie bardzo by się przydało. To jedyny język, który może pełnić rolę języka międzynarodowego, a ponadto daje on każdemu dostęp do ogromnej składnicy wiedzy i kultury starożytnej oraz kościelnej. A tego ludzie potrzebują dziś jak Kania dżdżu.

 42. Kapsel said

  re39
  Jesli krytykują negatywne zmiany w kościele posoborowym to robią z miłością do bliźniego i na wysokim poziomie merytorycznym.

  Jestem przekonany że to jedyna droga..warto też przypomnieć co na temat osoby papieża powiedział abp Marcel Lefebvre…co to to nie..a skąd weżmiecie drugiego papieża i jak udowodnicie że ten jest właściwy..i wiele ,wiele innych np.Czy sedewakantyzm jest katolicki? To wszystko można znależć w „Zawsze Wierni” Bractwa św. Piusa X.

  „Szczypanie” księży i proboszczów aby wyjaśniali nasze rozterki jest najlepszą metodą i domaganie się powrotu tradycyjnej liturgii.Osobiście z taką rozterką pojechałem do Gietrzwałdu w miejsce Objawień Maryjnych..uzyskałem odpowiedż i pomoc.

  Natomiast z takim „językiem” i takimi „argumentami” tylko zraża się do siebie ludzi i odnosi skutek odwrotny do zamierzonego..dokładnie tak jest.

  Jako najlepszy przykład postać św.Franciszka
  ..w asyskim kościele San Damiano jesienią 1205 usłyszał głos Chrystusa, przemawiającego z ikony krzyża, który kazał mu iść i odbudować kościół (Krzyż z San Damiano)…

  Iść i odbudować…postać i postępowanie tego Wielkiego Świętego wszystko wyjaśnia.

  re 40
  Sczzerze popieram.

 43. aga said

  Używanie,,moherowy,, jest nie tylko chamskie… jest bezczelne,prostackie i łajdackie ”
  tak panie Kapsel to rzeczywiście jest język miłości.
  O ile pamiętam to moherowa koalicja padla z ust Tuska na długo po tym jak funkcjonowala w internecie i dotyczyla elektoratu LPR a nie miala żadnego związku z tusekiem.Więc niech pan laskawie nie manipuluje faktami jak panu wygodnie,bo ja sama zawsze należalam do elektoratu moherowego LPR i w niczym mi to nie ubliżało. A już napewno ktos taki jak tusek nie miałby takiej mocy aby mi ubliżyć.
  Poza tym kobiety ,które same zainicjowały akcję noszenia miniaturowych wydzierganych berecików jako broszki chyba też nie czuły i nie czują się obrażone?Wi ęc niech pan tak nie dramatyzuje.
  Natomiast określeniami „łajdackie, prostackie”,etc w pańskim wydaniu już chyba tak.Ale to jest nietety typowe zachowanie dla wojowników RM ostatnimi czasy.
  I proszę tu nie wysługiwać się obłożnie chorymi modlącymi się wraz z radiem ale chodzi głownie o szermujących takimi epitetami jak Pan ,ktorzy za PiS chętnie idą na barykady ale za Tradycję,Mszę Wszechczasow,której nie chcą znać już nie bardzo.Argumenty tych osób są takie jak GazWyb a nie przypuszczama by ja czytali.I dlatego to radio ma coraz mniej wspólnego z katolicyzmem.
  A jesli nie rozum to może Bojaźń Boża?pod warunkiem,że ma się Prawdziwą Wiarę.

 44. aga said

  Bliższe sa mi takie wpisy,bo mowa wasza ma być tak, tak – nie,nie.
  Chociaż niekoniecznie padają tam określeniana dosadniejsze niż moherowe ale niekoniecznie „łajdacka”, „prostacka”.Coż typowa mentalność Kalego,oops Kapsla;)

  Zofia napisala:
  Boze Dziela” ks Rydzyka wspieralam finansowo przez 4 lata. Polecalam RM i ND rodzinie i znajomym. Dzis nie moge z nimi rozmawiac. To nie tylko myslenie i wartosci neokonserwatystow ktore sacza im media ks.Rydzyka, ale postepowanie dalekie od naszej katolickiej wiary.
  Myslalam „sprytny jak waz” zbuduje katolickie media potezne i beda czekac na lepsze czsy!

  Media ks. Rydzyka sa tuba propagandowa tylko PiSu i J. Kaczynskiego! Sa NIEKATOLICKIE poniewaz nie dopuszczaja innych katolikow, Polakow do glosu!

  „Boze Dziela” udzielaja „katolickiego glosu” bylej minister MSZ Fotyga tej samej, ktora na oficjalnej wizycie rzadowej spotyka sie z prywatna organizacja zydowska!

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101016&typ=my&id=my21.txt

  Czy aby napewno Niepokalana Matka Najswietsza mowilaby do swoich dzieci glosem prof. R Brody?

  http://www.ojczyzna.pl/blogi/Zapiski_RBroda.htm

  Czy w katolickich mediach mozna wyrazac swoje opinie? Oczywiscie ze tak.

  Dlaczego wiec ciagle naduzuwane jest imie Boga ,Jezusa Chrystusa i Matki Najswietszej do promowania tylko PiSu i ludzi J Kaczynskiego?

  CZY KATOLICY, KTORZY CZEKAJA NA WYNIK SLEDZTWA lub NIE CHCA J.KACZYNSKIEGO NA PREZYDENTA SA GORSZYMI DZIECMI BOGA?

  Niech obroncy ks. Rydzyka odpowiedza dlaczego NIGDY nie mozna uslyszec glosu takich katolikow jak np. prof. M.Giertych,prof. A. Razny, prof. Pogonowski i wielu innych.

  Alina napisala:

  Jesli ktos jest Polakiem takim z krwi i kosci wychowanym w wierze katolickiej to bardzo szybko rozpozna w Rydzyku obcy element. To i w jaki sposb mowi Rydzyk jest mi obce. Czuje poprostu niesmak, tym bardziej ze mowi to przedstawiciel Kosciola Katolickiego. Ten czlowiek ma korzenie w innej cywilizacji.
  W Kanadzie dyrektorka rodziny RM jest Zydowka Iwona Zawadowska, jej maz i 3 synowie sa protestantami, albo za takich sie podaja. Ona pilnuje aby polski nurt narodowy zniszczyc w zarodku. Ta rodzina jest powiazana z zydo-masoneria.
  Politycznymi rabinami RM sa Zydzi Jerzy Nowak i Jozef Szaniawski dawny SBek. Obaj uzywaja tytulu profesora, choc nikt tego tytulu im nie nadal. Tak jak Zyd bartoszewski.
  Kiedy papiez Benedyk XVI uniewaznil ekskomunike na 4 biskupach Bractwa Piusa X, Rydzyk klamal ze ekskomunika jest nalozona na tych ktorzy biora udzial w mszach sw. tego bractwa.
  Uwazam ze Polacy sa zdemoralizowani przez komunizm, zyja w grzechu. Co innego mysla, co innego mowia co innego robia. Stad akceptuja takiego pokretnego Zyda jak Rydzyk, ktory ubral sie w sutanne i udaje polskiego patriote i katolika.
  Torun jest szykowany przez Zydow na centrum judaizmu rabinistycznego.
  Panie Andrzeju , dzieki za odwage i nazwanie po imieniu tego szarlatana na pasku masoneri bylego handlarza samochodami w Niemczech Rydzyka.
  Rydzyk pracuje dla Zydow.
  Rydzyk demoralizuje mocherowe berety, ktore wymagaja prawdziwego zycia w ptrawdzie, tak aby ich mysli, slowa i czyny byly tym samym.

  Myslalam musi sie bronic bo wiadomo, ze masoni tylko na to czekaja zeby zniszczyc te media aby w przyszlosci nie sprawily klopotu!
  Teraz mysle, ze te media doskonale sluza masonom i niszcza wiare katolickiego kraju. Dzis w tych „dzielach” nie widze Jezusa Chrystusa.
  W kazdym wydaniu ND jest po 5-6 artykulow poswieconych tragicznej katastrofie przez pol roku(o tresci nie wspomne)!!!
  Dzis (sobota) pochowano 18 ofiar tez tragicznego wypadku pod Grojcem. ND nawet tego nie zauwazyl.

  Ci ludzie siedzieli na skrzynkach w busie aby zarobic na chleb u sadownikow, bezrobotni. Wiem ze Pan Jezus nad nimi zaplakal. Bog zeslal na ziemie Swojego Syna aby takim maluczkim glosil Bobra Nowine a nie „wladzy” i obiecal im ze ich Nasyci, Otrze Lze, Przyjmie do Swego Krolestwa.
  Dobry Jezu a Nasz Panie oto ja dzis prosze za nimi DAJ IM WIECZNE SPOCZYWANIE

  Alina napisala:

  Jesli ktos jest Polakiem takim z krwi i kosci wychowanym w wierze katolickiej to bardzo szybko rozpozna w Rydzyku obcy element. To i w jaki sposb mowi Rydzyk jest mi obce. Czuje poprostu niesmak, tym bardziej ze mowi to przedstawiciel Kosciola Katolickiego. Ten czlowiek ma korzenie w innej cywilizacji.
  W Kanadzie dyrektorka rodziny RM jest Zydowka Iwona Zawadowska, jej maz i 3 synowie sa protestantami, albo za takich sie podaja. Ona pilnuje aby polski nurt narodowy zniszczyc w zarodku. Ta rodzina jest powiazana z zydo-masoneria.
  Politycznymi rabinami RM sa Zydzi Jerzy Nowak i Jozef Szaniawski dawny SBek. Obaj uzywaja tytulu profesora, choc nikt tego tytulu im nie nadal. Tak jak Zyd bartoszewski.
  Kiedy papiez Benedyk XVI uniewaznil ekskomunike na 4 biskupach Bractwa Piusa X, Rydzyk klamal ze ekskomunika jest nalozona na tych ktorzy biora udzial w mszach sw. tego bractwa.
  Uwazam ze Polacy sa zdemoralizowani przez komunizm, zyja w grzechu. Co innego mysla, co innego mowia co innego robia. Stad akceptuja takiego pokretnego Zyda jak Rydzyk, ktory ubral sie w sutanne i udaje polskiego patriote i katolika.
  Torun jest szykowany przez Zydow na centrum judaizmu rabinistycznego.
  Panie Andrzeju , dzieki za odwage i nazwanie po imieniu tego szarlatana na pasku masoneri bylego handlarza samochodami w Niemczech Rydzyka.
  Rydzyk pracuje dla Zydow.
  Rydzyk demoralizuje mocherowe berety, ktore wymagaja prawdziwego zycia w ptrawdzie, tak aby ich mysli, slowa i czyny byly tym samym.

 45. Inkwizytor said

  Zgadzam się ze słowami Pani Aliny

 46. Kapsel said

  re43
  Moim jedynym związkiem i partią jest mój Związek Małżeński na rzecz którego bez przymusu i dobrowolnie płacę wszystkie zarabiane pieniądze a na Mszę Trydencką na którą jezdzimy z żoną zabieram ze sobą moje sąsiadki bo niestety ale trzeba dojeżdżać samochodem.W czasie jazdy nie słuchamy RM a Mazowsza lub Czerwonych Gitar a najczęściej muzyki klasycznej.

 47. Kapsel said

  Szanowna Pani Ago.
  Gdyby Pani uważnie przeczytała moje komentarze to by Pani zauważył że moja wypowiedz nt.RM dotyczy bardzo wąskiego faktu.Faktu że z takiej formy modlitwy chorych i starszych.Jeżeli Pani chce przekonać się naocznie jak to wygląda zapraszam na oddział szpitalny gdzie moja żona jest długoletnim kierownikiem.Jeżeli modlić sie z RM jest wg.Pani herezją to proszę podać mi na jakich falach można odbierać nie herezje.Osobiście przestroję radioodbiorniki na wspomnianym oddziale i wszędzie gdzie tylko się da.

  W moherowych beretach chodzi 95% mieszkanek mojego osiedla bo to starsze osiedle i młodych tu niewiele.I to za tymi osobami się wstawiłem bo ich po prostu znam i rozmawiałem z nimi na ten temat.Czują się obrażane.

  W kwestii politycznej RM mam takie same zdanie jak Pani i nie spotka Pani mojego komentarza który mówi inaczej jak też nie znajdzie Pani poparcia dla PiS.

  No niestety
  ….moje..,mojsze..,najmojsze,..najmojsiejsze…
  nie pozwala Pani nawet na uważne czytanie komentarzy swoich oponentów jak też i na to że obok nas są ludzie których ominąć się po prostu nie da.Proponuję pomiędzy nami na tym pozostać.Serdecznie pozdrawiam.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: