Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o Raz na moście, raz pod mo…
  revers o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Marucha o Wolne tematy (47 – …
  revers o Po decyzji Sądu Najwyższego…
  minka o Zamiast osądzać Rosję, Zachód…
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  minka o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Polska B(ez) pracy

Posted by Marucha w dniu 2011-01-27 (Czwartek)

Męcina to wieś w powiecie limanowskim. Mieszka w niej ok. trzech tysięcy osób. Około, ponieważ liczba mieszkańców zależy przede wszystkim od tego, ilu z nich jest akurat w Anglii lub Irlandii. To często jedyny sposób, by zarobić na przyzwoite życie. Tak jak pod Limanową jest w także w wielu innych miejscach w całym kraju. Męcina to jedna z miejscowości odwiedzonych przez nas w ramach akcji „Tu jest Polska”.

Według szacunków Głównego Urzędu Statystycznego pod koniec 2008 roku zagranicą czasowo przebywało ponad 2,2 mln Polaków. Najwięcej w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Irlandii. Efekty tej masowej emigracji widać wszędzie: w miastach, szkołach, miejscach pracy. Jednak najmocniej rzucają się w oczy w niewielkich miejscowościach. Takich jak Męcina.

– U nas właściwie nie ma ani jednego domu, z którego ktoś nie wyjechałby zagranicę – mówi mieszkająca tam pani Maria, która sama ma córkę w Stanach Zjednoczonych. – Chciałabym żeby wróciła, była z nami. Ona też, by chciała. Tylko do czego ma wracać? Nie można znaleźć pracy, a nawet jeżeli się uda, to zdarza się, że dojazdy kosztują więcej niż można zarobić – dodaje.

W Polsce emigracja z rejonów wiejskich ma długą tradycję. Pamięta się o tym na Podhalu, ale i w innych częściach kraju można jeszcze dziś zobaczyć „zielone osiedla” zbudowane za nadsyłane ze Stanów dolary. Niemal zawsze były to jednak wyjazdy z poszczególnych regionów lub miejscowości.

Dla osób, które należą do roczników „wyżu demograficznego”, a więc urodzonych na początku lat 80-tych, wyjazd na Wyspy stał się najważniejszym pokoleniowym doświadczeniem. Wchodzenie na rynek pracy przy bezrobociu sięgającym 20 proc. wielu nie dawało żadnego wyboru. Efekty tej emigracji widać w wielu lokalnych środowiskach w Polsce, gdzie trudno spotkać osoby należące do tej niezwykle licznej grupy wiekowej. Męcina to jedynie przykład znacznie szerszego zjawiska. Jednak przykład niezwykle wymowny.

– Mój kolega, śladem swoich kolegów, wyjechał do Irlandii. Wybrał się samochodem. Niedaleko od celu podróży chciał jechać dalej, ale ktoś na rowerze jechał przed nim środkiem drogi. Zirytowany zatrąbił. W odpowiedzi usłyszał znane polskie przekleństwo. Na rowerze jechał sąsiad, który już wcześniej wybrał emigrację – opowiada o skali zjawiska jedna z mieszkanek wsi, która zarzeka się, że to co mówi jest prawdą, a nie jedynie miejscową legendą.

Zresztą nieistotne, czy to rzeczywiste wydarzenie. Ważniejsze jest to, że ludzie w to wierzą. A wierzą, bo to jest możliwe. Mechanizm emigracji z niewielkich miejscowości jest taki, że pierwsza osoba, której się powiedzie, ściąga za sobą rodzinę i znajomych. Za nimi jadą kolejni. W ten sposób lokalne społeczności przenoszą się z Polski na Wyspy.

– Byłam w Irlandii w święta. Poszłam na spacer z wnukiem. Mijaliśmy gromadkę dzieci. Kiedy nas mijały usłyszałam… polskie dzień dobry. Znały wnuka. Część znała mnie – mówi pani Barbara, nauczycielka w miejscowej podstawówce.

Gdy pada pytanie o powody tak licznej emigracji, wszyscy – od proboszcza, przez sołtysa po samych emigrantów – odpowiadają tak samo. Chodzi o brak pracy i perspektyw. Choć dziś jest już nieco lepiej niż jeszcze kilka lat temu, to wciąż jest źle.

Idź na staż

– Tutaj jest bardzo trudny rynek pracy – mówi Marek Młynarczyk, p. o. dyrektora Powiatowego Urzędy Pracy. W powiecie limanowskim jest prawie 10 tys. zarejestrowanych bezrobotnych, a w urzędzie czeka na nich 36 ofert pracy. Młynarczyk zapytany o „standardową” drogę człowieka, który szuka pierwszego zatrudnienia mówi: „Taka osoba przychodzi do nas. Rejestruje się w Urzędzie. Na początek proponujemy jej odbycie zajęć aktywizacyjnych w Klubie Pracy. Później oferujemy staże”.

Po tych ostatnich jest jeszcze nieźle, bo wprawdzie przez pół roku pracuje się za kilkaset złotych, ale po jego zakończeniu są szanse na stałe zatrudnienie. – To udaje się nieco ponad 40 proc. stażystów – mówi p. o. dyrektora PUP. Poza stażami – których z powodu drastycznych cięć w Funduszu Pracy będzie w nowym roku znacznie mniej – i szkoleniami, w których skuteczność zdaje się wątpić nawet sam Młynarczyk, są jeszcze prace interwencyjne. Ich największą zaletą jest to, że po roku takiego zatrudnienia można ubiegać się o zasiłek.

O byciu bezrobotnym w Męcinie nie decyduje lenistwo. Chęci nie mogą pomóc, gdy pracy nie ma, a o każde wolne stanowisko ubiega się kilkadziesiąt osób. – Każdy chce mieć jakieś zajęcie. Coś robić w życiu – słyszę od mieszkającej w Męcinie Gosi. Chodzi przede wszystkim o dostępność pracy oraz zarobki, które często nie pozwalają na pokrycie kosztów dojazdu.

– Nawet, jak dostanie się jakieś zajęcie to można zarobić 800 zł. A przecież trzeba dojechać. To kosztuje – dodaje dziewczyna. Wiele młodych osób – także Ci pracujący za kilkaset złotych lub odbywający staże – w rzeczywistości pozostaje na utrzymaniu rodziców. – Dzieci mówią mi: mamo nie możesz umrzeć, bo za co będziemy żyć – usłyszałem w jednym z domów.

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne

Komentarze 32 do “Polska B(ez) pracy”

 1. Isreal said

  talmudyści z onet „troszczą” się o Męciny i zacierają kosmate łapki

 2. Wojwit said

  A Polska się wyludnia… Tak jak une sobie tego życzą.

 3. Ptasznik z Trotylu said

  Nóż się sam w kieszeni otwiera. Dwa dni temu jechałem przez Niemcy. W każdej pipidówce (3000 – 5000 tys. mieszkańców) conajmniej 2 – 3 zakłady PRODUKCYJNE.
  Moi niemieccy rózmówcy mówili że w niemieckiej gospodarce brakuje conajmniej 400 tys. wykwalifikowanych robotników do pracy.
  Ci którzy tak ustawiają marionetki u władzy w Polsce, żeby u nas się nie opłacało niczego produkować, wiedzą co robią. To fachowcy. Przecież jeszcze 150 lat temu handlowali niewolnikami.

 4. JO said

  ad.1. …i z interia – nie leprze niz onet…

  Na emigracji przebywa – 7 milionow Polakow….mlodych, silnych i nie myslacych o powrocie a mazacych o tym jedynie.

  Nie jestem pesymista, bo Ci Polacy widza i analizuja i przesylaja pieniadze do Polski by trwala i zakladaja firmy, firemki i rodza im sie polskie dzieci…oni walcza a swiat patrzy i dzieki Nim sie zmienia – ludzie przechodza dzieki nim na katolicyzm….E U R O P A P L O N I E dzieki Polakom w narodach zachodniej Europy sercach….

  to kwestia czasu, gdy uni zostana przegnani….

 5. OBRONA POLSKA said

  Oj ludzie,ludzie ze wsi, do czego wy doprowadziliscie te polska wies,dlaczego daliscie sie tak omamic zagranicznym blichtem i propaganda.
  Czy nie pamietacie jak wasi rodzice i dziadkowie gospodarowali na polskiej ziemi ?
  Czy oni tez tak jak WY TERAZ zaniedbali polskie pola uprawne i wszycy wyjechali do hameryki czy gdzie indziej za chlebem ???
  Wyjechalo jedna, dwie osoby z wielodzietnych rodzin a reszta ciezko pracowala na chleb U SIEBIE !
  Mieli co jesc,zyli zdrowo ,nie chorowali tak na potege jak obecnie .
  Co dzisiaj z wami za waszym pzryzwoleniem zrobiono ???
  Komu chcecie dorownac BOGACZOM I ZLODZIEJOM ???
  Wszyscy chcecie miec luksusy i po kilaka aut na podworzu z pustymi bakami oraz zyc na kredyt ?
  Z pusta stodola i stajnia ???
  Z wycietymi sadami po ojcach , z nasadzonymi krzewami ozdodbnymi i atrapa studni lub innego kiczu – tak wygladaja dzisiejsze wiejskie podworze.
  Ale co tu dzisiaj mlodym ludziom tlumaczyc na wsi jak kazdy chce byc „paniskiem mijeskim”,dlatego trzeba doswiadczyc zblizajacego sie glodu aby zrozumiec KTO ZYWI i KARMI !

  NA POLSKIEJ ZIEMI NIGDY PRACY NIE ZABRAKNIE !

 6. lopek said

  Pamiętajcie! Une to do gruntu źli osobnicy ale nie głupi a to znaczy, że bezrobocie jest tworzone z premedytacją. Znaczy to także, że wszelkie niegodziwości wyrządzane Polakom nie biorą się z braku profesjonalizmu rządzących. Oni robią to Polakom z premedytacją!

 7. Marucha said

  Re 6:
  To jest dokładnie to, co gajowy od dawna stara się wbić ludziom do głowy: zło wyrządzane Polakom nie bierze się z głupoty i niekompetencji, ale jest starannie zaplanowane i kompetentnie wprowadzane w życie.

  Dlatego we wściekłość wprawiają gajowego zwroty medialne typu „niekompetentny rząd”, „głupi minister” itd.

 8. JO said

  „Dlatego we wściekłość wprawiają gajowego zwroty medialne typu „niekompetentny rząd”, „głupi minister” itd.”

  …nie tylko Gajowego – mnie rowniez…

 9. Panowie, jest „jeden” wyjatek…
  „bolek” jest durny ja but z lewej nogi…,albo „ciemny jak stado murzynow…”
  =================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Mysle, ze „taczki z kierowcami i lopaty z operatorami” sa juz przygotowane…pod kneSejmem….

 10. PL said

  Pan Jasiek (9) ma rację w tym przypadku.

 11. lopek said

  Re9: Bolek samodzielnie nigdy nie podjął żadnej decyzji (Wachowski, Cebula) a to potwierdza, że une są do gruntu źli ale nie głupi. Ponadto wyjątek potwierdza regułę.

 12. — Pan Jo z 4 — Rozumiem ze ma Pan jedne mysli , z niejakim kiedys juz Wojtyla , ktory uwazal ze Polacy Zeslancy powinni zostac na Syberii , stepach Kazachstanu i chrystianizowac Azjatow .
  A w to miejsce do Polski zjada sie jego chazarscy rodacy , ktorych my co ? bedziemy w Polsce chrystianizowac ? Pszepraszam , bo w ogole , znajac z komentarzy , bardzo Pana szanuje , ale wpis na 4-ce tak mnie ustawil .

 13. — Przeczytalem jeszcze raz 4-czke Pana JO . Moze ciutke przesadzilem z tym przyrownaniem na 12-ce .

 14. 166 bojkot TVN said

  Guru żydowskich oszustów i żydowskich oszołomów LESZEK BALCEROWICZ (PZPR, UW, itp) wylazł z jakiejś medialnej nory i nadaje o OFE.
  Najlepiej posumowuje go http://www.niezalezna.pl/artykul/obrona_ofe_wedlug_balcerowicza/44098/1
  szczególnie wpis HERETYKA:

  Heretyk: Ej wy iLLuminaci !!! przyślijcie innego mędrca, bo w tym pajacu przetarł się już sznurek !!!! czytaj niżej
  JAK ZMANIPULOWANO WYBORY 2007 ROKU

  Pełny tekst, część/większość odnośników nie działa (wyczyszczono przed ostatnimi wyborami samorządowymi, ale zarchiwizowane wersje są na prywatnych blogach)

  Fundacja Konrada Adenauera należy do najważniejszych zagranicznych instytucji wpływu działających w Polsce. W minionych kilkunastu latach silnie oddziaływała na polskich polityków, przyczyniając się pośrednio do powstania III Rzeczypospolitej w jej obecnym półkolonialnym kształcie. Określenie to nie jest przesadą, jeśli wziąć pod uwagę kolosalne zaangażowanie niemieckiego kapitału w polskiej bankowości, w biznesie i mediach.

  Fundacja Konrada Adenauera nie lubi jawności – najchętniej działa zakulisowo i w cieniu. Na stronie internetowej FKA http://www.kas.de/proj/home/home/48/8/index.html daremnie szukać wymaganych przez prawo informacji o jej władzach, personelu i Polakach współpracujących z tą instytucją. Nie ma też informacji, ile pieniędzy wydaje rocznie FKA , co właściwie finansuje i jakie są jej związki z prominentami polskiego życia publicznego. Jedyną informacją jest wykaz kilkunastu instytucji, które FKA nazywa swymi partnerami. Na ostatnim miejscu wymieniono Forum für Bürgerschaftliche Entwicklung in Warschau [http://www.for.org.pl] Kliknąłem z ciekawości – i tu zaczyna się naprawdę interesujący trop. Spróbuję zabawić się w dziennikarza śledczego.

  Forum für Bürgerschaftliche Entwicklung in Warschau pod polskim adresem internetowym nosi nazwę Forum Obywatelskiego Rozwoju. Strona http://www.for.org.pl podaje, że FOR rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 2007 r. (a więc na miesiąc przed wyborami do Sejmu) i jest rzekomo instytucją niezależną (do tej sprawy wrócimy za chwilę). Niestety, nie ma żadnej informacji o włożonym kapitale i o jego pochodzeniu – poza zdaniem, że „jego wyłącznym fundatorem jest prof. L. Balcerowicz”. L. Balcerowicz jest też przewodniczącym pięciosobowej Rady, w której skład wchodzi m.in. były minister i bankowiec Tadeusz Syryjczyk oraz Jan Wejchert współwłaściciel TVN, człowiek najbogatszy z wszystkich ludzi polskich mediów. W Komitecie Programowym FOR znajdujemy nazwiska Wł. Bartoszewskiego, Andrzeja Olechowskiego, Marka Safjana, Andrzeja Zolla, Jacka Fedorowicza i wielu innych postaci o powszechnie znanej orientacji politycznej. Po przeczytaniu listy kilkudziesięciu nazwisk członków komitetu w deklarację niezależności i apolityczności Forum uwierzyć może tylko polityczny analfabeta.

  Na swojej stronie głównej Forum chwali się, że „FOR przystąpiło do szerokiej koalicji organizacji pozarządowych, które wsparły kampanię społeczną: Zmień kraj. Idź na wybory. Na stronie FOR zostały umieszczone filmy wykorzystywane w kampanii. FOR prowadziło również sekretariat kampanii.” Okazuje się więc, że krótko przed wyborami 2007 r. Balcerowicz wyjął z kieszeni swoje własne pieniądze (nie korzystał oczywiście z niczyjego wsparcia) i rozpoczął niezależną, bezpartyjną i apolityczną kampanię „Zmień kraj. Idź na wybory”.

  Informacje ogłoszone na stronie FOR są, o ile mi wiadomo, pierwszą tak obszerną informacją o gigantycznej wyborczej manipulacji, która przyniosła zwycięstwo Platformie Obywatelskiej. Znajduje się tam sensacyjny Raport o przebiegu kampanii i rekomendacje na przyszłość. Raport informuje, że dla obalenia rządu Kaczyńskiego powołano – cytuję: „koalicję «21października.pl». Organizatorami koalicji byli: Forum Obywatelskiego Rozwoju – FOR, Fundacja im. Stefana Batorego, Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Stowarzyszenie Agencji Reklamowych, Związek Firm Public Relations, Instytut Spraw Publicznych, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Fundacja dla Wolności, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Stowarzyszenie Szkoła Liderów, Forum Inicjatyw pozarządowych, Fundacja Projekt: Polska oraz Parlament Studentów RP. W skład koalicji weszło również około 150 innych organizacji pozarządowych z całej Polski.

  W ramach kampanii – pisze dalej omawiany Raport – przygotowano reklamy telewizyjne, radiowe i prasowe, które bezpłatnie emitowały największe stacje telewizyjne (Telewizja Polska, TVN, TVN 24, Polsat) i telewizje adresowane do młodzieży (MTV, Viva), rozgłośnie radiowe (Polskie Radio, Radio Zet, Radiostacja, RMF, TOK FM), dzienniki (m.in. Dziennik, Fakt, Gazeta Wyborcza, Przegląd Sportowy),tygodniki (Newsweek, Gala, Angora), dzienniki regionalne (Dziennik Wschodni, Echo Dnia, Gazeta Współczesna, Gazeta Lubuska, Gazeta Pomorska, Głos Szczeciński, Głos Koszaliński, Kurier Poranny, Nowa Trybuna Opolska, Nowiny) oraz portale internetowe (Wirtualna Polska, Gazeta.pl, Onet.pl, O2, ngo.pl). Kampanię wspierały również media lokalne. Całkowity koszt cennikowy reklam, które ukazały się w mediach wyniósł ponad trzy miliony zł. W pozyskiwaniu bezpłatnych emisji i publikacji bardzo pomogły firmy zrzeszone w PKPP Lewiatan, domy mediowe – Universal McCann i CR Media oraz członkowie Związku Pracodawców Prywatnych Mediów. W przygotowaniu strategii uczestniczyły firmy DDB, Satchi&Satchi oraz MillwardBrown SMG/KRC. Hasła kampanii oraz wszystkie kreacje bezpłatnie zaprojektowała agencja reklamowa PZL.”

  Strategicznym celem koordynowanej przez FOR kampanii było maksymalne zwiększenie frekwencji w grupie młodych wyborców, ustalono bowiem, że „dwudziestolatkowie wykazują się największą akceptacją liberalizmu” i są grupą najsilniej popierającą Platformę. Na pozornie neutralne politycznie mobilizowanie młodych wyborców wydatkowano olbrzymie sumy. Manipulowano też zachowaniami członków organizacji społecznych, którzy często nie zdawali sobie sprawy, że uczestniczą w kampanii wyborczej PO. Raport o kampanii podaje:„poparcie dla działań koalicji zgłosiło prawie 300 instytucji non-profit, mediów lokalnych, portali internetowych, szkół, oraz innych instytucji i nieformalnych grup. Wiele z nich czynnie zachęcało do udziału w wyborach z wykorzystaniem materiałów kampanii (…) Dla potrzeb kampanii wydrukowane zostały plakaty oraz naklejki, które wraz instrukcją jak głosować poza miejscem zamieszkania zostały rozesłane do ponad 700 szkół w całej Polsce. Plakaty i naklejki kampanii były rozpowszechniane lokalnie przez uczniów szkół (…)

  Strategię rzekomo apolitycznej kampanii profrekwencyjnej opracowano na podstawie badań prowadzonych przy Instytucie Nauk Politycznych PAN, które gwałtownie przyspieszono w 2007 roku dzięki środkom różnych instytucji – m.in. Fundacji Batorego, Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, ale także dzięki pomocy z Niemiec (Wissenschaftszentrum Berlin für Sozialforschung).

  Ogłoszony na stronie FOR raport zdradza, że elementem kampanii były także działania mające doprowadzić do wyłączenia lub zniechęcenia wyborców starszych wiekiem, wierzących i in. To właśnie w koalicji 21 października.pl, zrodził się haniebny pomysł ukrycia dowodu osobistego babci – raport stwierdza to wprost na s. 13: „Kampania koalicji 21października miała kilka odsłon: od 30 sekundowych filmów (Zmień kraj; Idź na wybory; parlament. Zrób to sam, Babcia) puszczanych zarówno w telewizji, jak i w internecie, poprzez reklamy prasowe i radiowe, aż po stronę internetową…

  Wynik wyborów potwierdził założenia kampanii zaprojektowanej przez koalicję 21 października. W raporcie czytamy: „3 mln wyborców, którzy zagłosowali pod wpływem kampanii, pokrywają się prawie całkowicie z wielkością grupy docelowej kampanii.”

  Strona Forum Obywatelskiego Rozwoju (a może raczej Forum für Bürgerschaftliche Entwicklung in Warschau?) ujawnia jeszcze jeden wstydliwy szczegół. Link do strony http://www.21pazdziernika.org.pl świadczy o tym, że brutalne „antykaczystowskie” hasła były produkowane centralnie w biurach koalicji i rozpowszechniane na cały kraj. Jeśli ktoś nie wierzy, może sprawdzić: Skończyliśmy kwakać ze wstydu przed całym światem, Wybory w Polsce, kraju kaczorów [http://www.21pazdziernika.org.pl/galeria_bannerow.php?strona=45]
  [http://www.21pazdziernika.org.pl/galeria_bannerow.php?strona=15]
  Propagandziści ze sztabu Balcerowicza i Smolara, którym z pychy przewróciło się we łbie, mimowolnie zdradzili, czym były naprawdę wybory 21 października. Były medialnym zamachem stanu! Nie do wiary, ale sami tak to zdefiniowali (zob. http://www.21października.org.pl/galeria_bannerow.php?strona=3)

  Rewelacje zawarte w „Raporcie o kampanii Zmień kraj. Idź na wybory” zmuszają do postawienia paru pytań. Myślę, że powinni się nimi zająć posłowie opozycji i przedstawiciele europejskich grup nadzorujących prawidłowy przebieg wyborów w krajach OSCE.

  Po pierwsze – jakie konsekwencje prawne zostaną wyciągnięte w stosunku do organizatorów i wykonawców manipulatorskiej kampanii wyborczej koalicji 21 października?

  Po drugie – kto i w jakim trybie dokona finansowego rozliczenia ukrytych wydatków na kampanię wyborczą 2007 roku?

  Po trzecie – kto rozliczy organizacje pozarządowe – np. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – z wydatków i działań niezgodnych z ich statutem?

  Po czwarte – jaka jest odpowiedzialność szkół za tolerowanie wykorzystywania niepełnoletnich w kampanii politycznej?

  I wreszcie po piąte – czy Sejm zajmie się podejrzeniem zagranicznej ingerencji w przebieg procesu wyborczego w Polsce?

  Nie chciałbym, aby ten artykuł był głosem wołającego na puszczy. Apeluję do wszystkich ludzi, którym zależy na przestrzeganiu w Polsce standardów demokracji, aby pomogli nagłośnić opisane w nim fakty.
  Rewizor,
  dodany: 2008-12-13
  Słowa kluczowe: wybory, Balcerowicz, Polska, Fundacja Konrada Adenauera, wybory 09,
  KOMENTARZE:
  hPdP
  pracownicy Fundacji Adenauera w Polsce są wymienieni na stronie : http://www.kas.de/proj/home/contact/48/8/index.html
  hPdP
  instytucje współpracujące z Fundacją w Polsce są wymienione na stronie: http://www.kas.de/proj/home/partners/48/8/index.html
  SoWAdm
  Dziękujemy za użyteczne adresy.
  Od nas dodam, że tekst przypominamy po pół roku między innymi z powodu nadchodzącego 7 czerwca.
  Tak się jakoś składa, że powstała stosowna strona 7czerwca.org.pl – full spontan z latarnikiem i kompasem wyborczym. Szerzej pisze, a nawet pisuje, o tym toyah.
  Tekst śp.Rewizora powinien dostać teraz swoje trzecie życie. To misja i zadanie dla nas.

 15. 166 bojkot TVN said

  Twój komentarz oczekuje na moderację.
  2011-01-27 (czwartek) @ 23:51:52
  Guru żydowskich oszustów i żydowskich oszołomów LESZEK BALCEROWICZ (PZPR, UW, itp) wylazł z jakiejś medialnej nory i nadaje o OFE.
  Najlepiej posumowuje go http://www.niezalezna.pl/artykul/obrona_ofe_wedlug_balcerowicza/44098/1
  szczególnie wpis HERETYKA:

 16. — Ogladalem dzisiaj program Pani Elzbiety Jaworowicz i kolejno sie komus naraze , byc moze samemu gospodarzowi Panu Marusze , ze powiem : – troszke cieplej do Pana Rysia za to ze glosi i mowi : – Obowiazkiem kazdego doroslego Polaka , byc uzbrojonym w bron palna .Widziec w TV placzacych z bezsilnosci rolnikow , w tym przypadku hodowcow swin , okradzionych przez oszustow na dziesiatki niektorych na setki tysiecy zlotych. Mozliwe bo taki jest w Polsce system platnosci .Wymiar sprawiedliwosci odmawia podjecia sie tych spraw .Tysiacom rolnikow grozi bankructwo i bieda . Gdyby oszust i szubrawiec ,wiedzial ze okradziony przez niego rolnik ze spluwa moze przyjsc po naleznosc swoja , zastanowil by sie czy to zrobic .W Polsce prawo staje zawsze po stronie bandytow i przestepcow . Narod w tej sytuacji musi stworzyc wlasny niezalezny system obrony . Bardzo wielu Polakow (wynik sondy)popiera posiadanie broni , ale Pan Rysiu mowil to o wiele wczesniej i glosniej .

 17. Re: 15 Gosc Po Raz Pierwszy:

  Na stronie jest Program, ktory zostal napisany troche wczesniej niz „objawianie” rysia na tym Forum….
  Prosze zwrocic uwage na pkt. 18

  http://polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=21&t=803
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 18. Krzysztof M said

  Giwera w każdym domu! (i niech się goje pozabijają) :-))

 19. Rosomak said

  Polecam artykuł Grzegorza Brauna „Lobotomia tkanki narodowej”: http://www.bibula.com/?p=31423

  /…/Po zbrodniach metodycznego ludobójstwa dokonanej na Polakach w latach 30. i 40. przez socjalistów międzynarodowych (Stalina) i socjalistów narodowych (Hitlera), po zagładzie elit (Katyń/Palmiry, Oświęcim/Kołyma, etc.) i czystkach etnicznych (Wołyń 1943, Warszawa 1944, etc.); po nigdy niepoliczonych stratach materialnych, niepowetowanych zniszczeniach i rabunkach depozytów pamięci narodowej (bibliotek i archiwów, zabytków i kolekcji muzealnych); po amputacji odwiecznych stolic polskiej kultury, Wilna i Lwowa. Po tym wszystkim przyszedł wszak jeszcze jeden pogrom, niedoceniony co do rozmiaru tragicznych konsekwencji cywilizacyjnych: wypędzenie ziemiaństwa polskiego. A także wyzucie z majątku polskiego fabrykanta, polskiego rzemieślnika, przedsiębiorcy. Tym samym w XX wieku nie tylko utraciła Polska większość elit, ale też polski patriotyzm ostatecznie stracił realną bazę materialną./…/

 20. Marucha said

  Re 16:
  Przypominam, że jestem zwolennikiem powszechnego dostępu do broni (bez specjalnych zezwoleń lub z minimalnymi formalnościami) – lecz zarazem uważam, iż pewne kategorie ludzi powinny mieć zakaz posiadania broni, np. osoby chore psychiczne, niektóre kategorie przestępców itp.

 21. JO said

  …..przez lzy patrzac na to co sie dzieje, zostaje miec wylacznie nadzieje w Panu Bogu, ze zlo odwroci na Dobro.

  Wierze, ze poprzez Bol jaki Polacy doznaja – jak ja odnajda droge do Prawdy i „po drodze” podpala Europe.

  Bez tej optymistycznej jedynej mysli – walka pojedynczego czlowieka – Polaka – byla by bez Nadzieji. Wiara w Boza Madrosc, Ojcowskaosc, ktory Nas nie opuszcza daje prawo do optymizmu a nawet pewnosc osigniecia celu – wygranej dobra.

  W przeszlosci Polacy wygnani byli z Polski wiele razy i tak sie dzieje i tewraz. To Polaxcy zapelniaja K”Katolickie”. Europa patrzy i przypomina sobie dawne czasy – wiele ludzi przechodzi na Katolicyzm bo wlasnie polskie swiadectwo.

  Innym tematem jest przyjazd Izraelczykow – Zydow do Polski i zasiedlanie jej nimi. To tragedia, ktora rowniez Pan Bog odmieni. Ja w to wierze. Gdybym nie wierzyl w Pana Boga – dobro , to zwatpil bym w sens walki i stal bym sie modernista z wyboru jakim kiedys bylem nieswiadomie.

  Wiem, ze kazdy swadomy Polak, musi pomagac Polakom i Polsce kazdy na sile swoich mozliwosci a nawet wiecej – Bozych Mozliwosci a one sa nieograniczone…..

  Wiem, ze gdybym polaczyl swoje sily z innymi polskimi silami + wiara w Pana Jezusa – nie ma takiej mozy, ktora pokonala by Nas.

  Tak bylo przez setki lat. Polacy ponosili straty ale wciaz trwali – dzieki wierze.

  JPII odebral podstepnie Polakom ich wiare. Ten zbrodniaz zasluguje na zapomnienie a nie wywyzszenie pomnikami….

  Polska jednak zyje bo zyja w Polsce Tradycjonalisci i wiem ze bedzie ich wiecej i wiecej, bo ludzie nieswiadomie modernisci – wybiora swiadomie Sw KKatolicki i wejda do twierdzy, ktorej nikt nie przemoze – tak jak to bylo w przeszlosci.

  Och, gdyby Polacy znali swoja historie…

 22. JO said

  wpis 21 byl do ad 13.

  Ja nie pochwalam ani nie ciesze sie z tego , ze Polacy sa wyrzucani z Polski – to dramat.

  Wierze jednak, ze Dobry Bog to zlo zamieni na dobro. Pan Bog nie opuszcza.

  A My w Polsce i poza nie mamy odpowiedzialnosc za Polske. To wlasnie dlatego namawiam wszystkich do przylaczenia sie do Tradycjonalistow – do Bractwa Piusa X w Polsce. Mie ma mozliwosci bycia Polakiem i Polski bez bycia Katolikiem i Katolickiej Polski.

  Przylaczanie sie do jakiejkolwiek partii politycznej dzis jest nonsensem. Tylko dzialania w obrebie Katolikow i dla Katolikow w Polsce sa dzialaniami dla Polski i Polakow (oczywiscie Tradycyjnych Katolikow)

 23. JO said

  Tylko Dzialanie dla Pana i w Panu Jezusie sa dzialaniem dla Polski i Polakow jezeli jest sie i chce sie byc Polakiem.

 24. Re: Krzysztof M

  Panie Krzysztofie, osobiscie wole miec w domu „giwere”, anizeli biede z nedza powiazana…
  Rzad ma sie bac obywateli, a nie odwrotnie…, a jesli rzad RP nie boi sie obywateli no to dopuszcza sie wszelakiego szubrawstwa, szachrajstwa, zlodziejstwa, oszustwa, „prywatyzacji”, zawlaszczania, wyprzedazy strategicznych przedsiebiorstw narodowych itd., itd., itd.,
  Czyz nie raczy Pan zwrocic uwage na ten wrecz najwazniejszy aspekt w zarzadzaniu wlasnym panstwem przez zwykla zgraje szubrawcow???

  Obawiam sie ze Polacy beda musieli przypomniec sobie doskonale znana formulke:
  „W imieniu Rzeczypospolitej za zdrade stanu i Narodu Polskiego zostajesz skazany(a) na smierc z natychmiastowym wykonaniu…”

  Coz, jedni odczytuja wyrok, a drudzy go wykonuja…
  Dla zlodzieji, zdrajcow, oszustow, malwersantow i innych „kombinatorow” jest miejsce w „pierdlu”…do ktorego sami i dobrowolnie sie nie zglosza za swoje „przewalki”…
  ====================
  jasiek z toronto

  P.S. Panie Krzysztofie, niech sie Pan na „zapas” nie martwi o „gojow”, a wyniki ze „szklanej kuli” niech sobie Pan trzyma na inna okazje…

 25. Krzysztof M said

  Ad. 24

  Chce pan mieć w domu giwerę. OK. I co pan z nią zrobi? Jak pan, niezadowolony z rządów, użyje tej giwery?

 26. JO said

  ad.25.
  „Panie Krzysztofie, osobiscie wole miec w domu „giwere”, anizeli biede z nedza powiazana…
  Rzad ma sie bac obywateli, a nie odwrotnie…, ”

  ODPOWIEDZ ZOSTALA PANU UDZIELONA Panie K…

 27. Krzysztof M said

  Ad. 26

  Więc pan wierzy, że rząd przestraszy się kogoś tylko dlatego, że ten ma w domu broń?> :-)))

  Może porozmawiamy na poważnie? 🙂

 28. Marucha said

  Jakoś nie za bardzo rząd USRaela boi się uzbrojonych obywateli. Robi, co chce. Tak to widać z Europy.
  Broń jest dobra na złodziei i bandytów.

 29. Re:27 Krzysztof M

  Panie Krzysztofie, niech Pan skonczy ze swoimi „objawieniami” i osobista awersje do broni palnej. Udzielilem Panu odpowiedzi dlaczego zycze sobie posiadac bron palna w domu a i na wieszaku niech wisi polski mundur.
  Chce Pan byc madrzejszy i swiatlejszy od Syna Boga?
  Nikt Inny jak wlasnie On powiedzial: „Sprzedaj koszule i kup miecz…”

  Bron nie jest po to, aby zaczynac wojne, ale jest po to, aby sluzyla do obrony przed agresorami czy napastnikami, albo przed „wrogami” Polski i Narodu Polskiego.
  Czy to tak trudno pojac?
  Przypomne, tylko ze najwieksi dyktatorzy jak: lenin, hitler, mao, stalin…i ma sie rozumiec „jerozolimska szlachta” byli i sa „goracymi” przeciwnikami ogolnego dostepu do broni palnej. Czyzby mial Pan taki sam stosunek do posiadania broni palnej co ci wyzej wymienieni???

  W Rzymie obowiazkiem kazdego Rzymianina bylo posiadanie broni. Jedynie Senatorowie byli zwolnieni z tego obowiazku, choc rowniez mieli ten przywilej…

  A tak na powaznie, to Panie Krzysztofie, to zlodzieje okradaja nasza ziemie, nasz majatek, wyganiaja na „banicje” za chlebem do krajow osciennych, wysmiewaja i ponizaja Polakow we wlasnej Ojczyznie itd., itd…, a Pan na „powaznie” o czym zyczy sobie deliberowac??? O swojej osobistej niecheci do posiadania broni przez obywateli RP?

  Panie Krzysztofie…skoncz Pan z ta „mantra” o „pozabijaniu sie gojow…”..
  OK?
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Wkrotce beda wrecz niezbedne „koktaile molotowa”…kiedy „rzond” objawi polskiej gawiedzi niewydolnosc lichwiarskiego systemu finansowego…
  Egipt, Grecja, Hiszpania, Wlochy, USA, Turcja sa doskonalym tego przykladem…

  SPRZEDAWAC KOSZULE I KUPOWAC MIECZE!!!

  „Pragniesz pokoju? To badz zawsze przygotowany do wojny…”

 30. JO said

  Panie Krzysztofie M,

  Rzad przestraszyl by sie Narodu, ktory w domy ma bron.

  Rzad nie przestraszy sie pojedynczego Polaka, ktory ma przeciez bron w domu….mysliwi…

  Bron, to jeden z „arsenalow” wolnosci czlowieka w panstwe – jeden z wielu, ktore spoleczenstwo wolne powinno miec w Polsce.

  Bron, to nie tylko straszak, lub coas co mozna uzyc ale to „symbol” odpowiedzialnosci, wladzy, mozliwosci… Nawet Pan Jezus Kazal Kupic a wiec posiadac bron – 2 miecze. Bron nakazuje posiadaczowi byc odpowiedzialnym ale i daje posiadaczowi atrybuty – wladzy. Dzialanie psychologiczne jest wielkie – Polacy pozbawieni posiadania broni – psychologicznie sa tlamszeni a powiedzialbym celowo zdegradowani do roli „niewolnika”, ktoremu nie mizna bylo posiadac broni przeciez.

  Inna wiec jest postawa „Rzadu” do tych co sa Panami a nie niewolnikami…

  Coz , pisac mozna duzo ….

  Pan patrzy b wasko na temat.

 31. revers said

  bedzie praca jak nie polskie i zasueskie mubarakai spod gory Synaj poplyna z rwacym nurtem Wisly

 32. Nie_Daleko said

  Pieniądz. Skąd ten pieniądz?

  W powszechnym przeświadczeniu źródłem pieniądza jest bank centralny – Narodowy Bank Polski. Na pierwszy rzut oka nie widzimy niczego podejrzanego. Nazwa radująca serca Polaków – „narodowy”. Narodowe banknoty i monety – złoty. Bank w pełni państwowy. Ale na tym idyllicznym obrazie jest skaza. Na praktycznie cały majątek (na koniec listopada 2010 r. 311 mld zł) „narodowego” banku składają się aktywa zagraniczne (na koniec listopada 2010 r. 307 mld zł) – przede wszystkim obligacje krajów Unii Europejskiej oraz Stanów Zjednoczonych. Bilans NBP nie pozostawia najmniejszych złudzeń. Za każdą emisję złotego w banku centralnym są nabywane aktywa zagraniczne. Gdzie? Za granicą. Od kogo? Od ich posiadaczy – dealerów – najpotężniejszych banków inwestycyjnych świata. Banki inwestycyjne oczywiście nie trzymają złotego w swoich skarbcach lub na rachunku w NBP. Kupują za niego polskie obligacje. Kupują za niego polskie firmy, ziemię. Jak nie robią tego osobiście to udzielają swoim zaufanym korporacjom kredytów. Wyemitowany złoty trafia w rezultacie do obiegu w Polsce. W efekcie mieliśmy przedsiębiorstwa, ziemię, a mamy wątpliwej jakości w czasie światowego kryzysu zadłużeniowego obligacje państw zachodnich i jednocześnie dług wobec zagranicy. Genialna wymiana. Dokonująca się na naszych oczach. W biały dzień. Traktowana jako świetny i wspaniały system światowej bankowości. Za świstki zagranicznych papierów skarbowych (nawet nie świstki – zapis w komputerach) wyzbywamy się majątku trwałego Polaków i zadłużamy się. Na jaką skalę? „Jedyne” 307 mld zł, równowartość 98 mld dolarów (wg kursu z 30 listopada 2010 r.).

  http://www.niezalezna.pl/artykul/obrona_ofe_wedlug_balcerowicza/44098/1

  Tak to sie robi. Tylko sprobuj wytlumaczyc to Kowalskiemu. Ludzie rozumia „slowa” ale nie rozumia jak mechanizm dziala. Wymaga to myslenia abstrakcyjnego i jak szachista, a myslec abstrakcyjnie wymaga nauki.

  Dam przyklad. Co 21-szy dom jest przejety przez bank. OK, teraz popatrzmy jak to wyglonda na mapie.

  http://www.businessinsider.com/satellite-tour-foreclosure-cities-2011-1?source=patrick.net#20-boise-idaho-1-in-21-homes-in-foreclosure-the-red-dots-show-foreclosures-1

  Obraz dziala mocniej nisz slowa. I tu mamy problem. Obraz ma wieksza sile i dlatego chcieli Jaworowicz zlikwidowac.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: