Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (57 – …
  Voodoosch o MSZ Chin: USA kreują kryzys, a…
  Listwa o Wolne tematy (57 – …
  Peryskop o Wolne tematy (57 – …
  Peryskop o Amerykańscy naukowcy opracowal…
  Listwa o Wolne tematy (57 – …
  misieku o Wolne tematy (57 – …
  Enya o Amerykański liberalny komik kr…
  Piskorz o „Berlingowcy. Żołnierze tragic…
  Peryskop o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Piskorz o „Berlingowcy. Żołnierze tragic…
  Maverick o Wolne tematy (57 – …
  Piskorz o Wolne tematy (57 – …
  bryś o Amerykańscy naukowcy opracowal…
  Greg o Wolne tematy (57 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Moja prywatna wersja katastrofy smoleńskiej

Posted by Marucha w dniu 2011-01-28 (Piątek)

1. Z Polski wylatuje samolot z delegacją na obchody rocznicy mordu w Katyniu. Wieża lotniska zostaje o tym poinformowana już po fakcie (sic!).

2. Organizacja tego przelotu woła o pomstę do nieba: w jednej maszynie upchano prawie 100 osób pełniących (mniejsza o to, jak) kluczowe funkcje państwowe. Nie przewidziano żadnych elastycznych ram czasowych. Nie sporządzono żadnego planu „B”, choć wiadomo było, iż lotnisko Siewiernyj jest w b. złym stanie. Zignorowano opinię rosyjskiego MSZ i polskiej ambasady, które zgodnie ostrzegały przed tym lotniskiem.

3. W pewnym momencie (kilkanaście minut przed tragicznie zakończonym lądowaniem) z wieży pada stwierdzenie: Usłowij dla prijoma niet – Nie ma warunków dla przyjęcia [samolotu].

4. Piloci traktują owo twierdzenie jako „luźną uwagę” (sic!!!), do której nie trzeba przywiązywać większego znaczenia i nadal schodzą do lądowania. Bo, jak powszechnie wiadomo, wieża jest od tego, żeby nadawać „luźne uwagi”.

5. Na wieży lotniska wybucha coś w rodzaju paniki. Do tego dochodzi jeszcze przykaz z Moskwy, aby zezwolić na lądowanie Tu-154 – w obawie przed skandalem dyplomatycznym pod tytułem „Rosjanie nie dopuszczają polskiej delegacji na ziemię zroszoną krwią ich przodków”. To był błąd władz rosyjskich.

6. Na wieży pojawiają się osoby, które być tam nie powinny, gdyż każdy chce jakoś pomóc w lądowaniu. Przyrządy nie działają zbyt sprawnie.

7. Polski samolot nadal się zbliża. Niejawna instrukcja 36.  Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego zabrania bowiem pilotom odejście na lotnisko zapasowe wbrew woli głównego pasażera.

8. W tym momencie wieża, zamiast ponownie wydać zakaz lądowania – tym razem dla wzmocnienia efektu poparty wiązanką ruskich przekleństw (żeby odróżnić go od „luźnych uwag”) –  stara się samolot prowadzić tak, jak na to zezwala zdezelowane oprzyrządowanie. I to był drugi błąd.

9. Niemal w ostatniej chwili piloci, powodowani instynktem samozachowawczym, próbują odejść. Dlaczego nie odeszli? Nie wiemy. I się nie zapewne nie dowiemy.

10. Być może pewne dodatkowe światło rzuciła by na całą sprawę treść rozmów telefonicznych między braćmi Kaczyńskimi. Ale z jakichś względów jej nie ujawniono.

Gajowy Marucha

Dopisane później – dotyczy punktu 8:

Jak się dowiadujemy, zgodnie z międzynarodowymi przepisami kontroler nie ma prawa zakazać lądowania, jeśli samolot upiera się, by lądować za wszelką cenę. Są tylko dwa wyjątki: gdy pas startów i lądowań jest zajęty oraz gdy odległość do innego statku powietrznego nie gwarantuje bezpiecznego lądowania.

Komentarzy 180 do “Moja prywatna wersja katastrofy smoleńskiej”

 1. Inkwizytor said

  Panie Marucha

  Zgadzam się z pańskimi spostrzeżeniami. Z dużą dozą prawdopodobieństwa tak właśnie było. Wątpliwości mogłoby rozwiać opublikowanie rozmowy telefonicznej przeprowadzonej między bliźniakami tuż przed próbą lądowania. Oczywiście do tego nigdy nie dojdzie bo to wskazałoby jednoznacznie na to, że tajna instrukcja „głównego pasażera” była powodem tej katastrofy.

 2. Euzebiusz said

  11. Samolot eksploduje na miliony kawałków. Daj Pan spokój.

 3. 166 bojkot TVN said

  Marucha napisał to wyżej poważnie? Czy dla picu, żeby przyklasnąć ruskiej wersji?

  A te okoliczności prze – 7.07 i nasz i ruski MSZ wiedziały o wizycie Putin-Tusk dokładnie tak samo jak od jeszcze dawniej planowanej wizycie Kaczyńskiego 10.04.2010.

  Kpiną jest pisanie, że wieża dowiedziała sie o wylocie TU-154M 101 po starcie, skoro była dokumentacja lotu, ta z literą M. Wiadomo, że wieża powinna się dowiedzieć o starcie takiego samolotu natychmiast po starcie, żeby go monitorować i doprowadzić do celu!

  O rozmowach ruskich generałów, co to mi Marucha zwracał swój honor – nic?
  Że samolot był prowadzony „jesteś na kursie i ścieżce” – nic?

  Ze lądował tak jakoś dziwnie nosem w dół, chociaż robił błyskawiczna beczkę, bo mu taka trochę większa bieriozka łoderwała kawał skrzydła. Dziwnym trafem brzoza została ścięta i skrzydło urwane, co jak twierdzą wszyscy fizycy i mechanicy jest niemożliwe do wykonania.

  Że skoro to taka zwykła katastrofa, to dlaczego ciała ofiar zostały zaaresztowane w zalutowanych trumnach i polscy specjaliści od badań kryminalistycznych nie mogą ich przebadać?

  Gratuluję poczucia humoru …

  „Komsomolskaja Prawda” zapanowała w gajówce (KP – taki SE popierający Putina)

 4. 166 bojkot TVN said

  Korekta akapitu
  A te okoliczności z przed – 7.04 – i nasz i ruski MSZ wiedziały o wizycie Putin-Tusk dokładnie tak samo jak od jeszcze dawniej planowanej wizycie Kaczyńskiego 10.04.2010.

 5. PL said

  Bardzo mnie rozśmieszyły dyskretne uwagi admina na temat „luźnych uwag” robionych przez wieżę.
  Nic, co wieża nadaje w eterze, nie jest „luźną uwagą”. To nie jest, kurde, pogawędka przy piwie.

 6. Shakespear said

  Panie Marucho

  Mysle ze Prawda jest w duzym stopniu zawarta w Pana wersji. Ale skoro napewno ta Prawda jest nie wygodna, my jej nie uslyszymy.

 7. 166 bojkot TVN said

  2/
  Ależ oczywiście musi mieć rację Inkwizytor w gumofilcach, bo skoro TVN informuje wszystkich, że rozmowa m. braćmi jest przyczyną katastrofy to jest.
  Po prostu to była bombowa rozmowa!

  A poważnie – Nie wiem co sie dzieje z mózgami niektórych ludzi, że potrafią takie gó..no przyswoić jako przyczynę rozwalenia samolotu w drobny MAK. Słyszę to od wszystkich, którzy wiedzę o świecie czerpią ze „Szkła Kontaktowego” – debilizm postępujący, nowa jednostka chorobowa „szklany debilizm”.

 8. PL said

  A w ogóle sądzę, że powyższy opis jest zbliżony do rzeczywistości. Uwaga „na kursie, na ścieżce” (której się niektórzy czepiają, jak pijany płota) wchodzi do punktu 8, gdzie jest mowa o zdezelowanej aparaturze.

 9. ZDZISIEK said

  Chcąc uwierzyć w wersje szanownego gospodarza należy również zacząć wierzyć w garbate anioły i szlachetne djabły!

  To było tak:

  Motywy zbrodni:

  Zemsta na kaczce za Czeczenię, Gruzję (włącznie z nazwaniem jakiegoś ronda w wawie imieniem czeczeńskiego partyzanta), blokowanie rokowań między UE a Rosją, rakiekty i inne.

  Gigantyczne finansowe korzyści związane z podpisaniem gigantycznego, wieloletniego i niekorzystnego dla Polaków kontraktu z Rosją na gaz tuż po „katastrofie”.
  (m. innymi nie możemy odsprzedać gazu którego nie zużyjemy ale musimy go kupić k..a ma.. jak za starych sowieckich czasów)

  Gigantyczne polityczne korzyści współudziałowców „katastrofy” czyli koszernych esbeko pełowców.

  Przygotowanie zbrodni:

  „remont” samolotu w Samarze tuż przed „katastrofą”.

  Finalizacja:

  Udział biorą ruskie, pełowcy i koszerne fachowcy z samego telawiwa (za drobną opłatą ma się rozumieć).
  Usrael wie ale trzymany jest krótko za mordę bo nie tak dawno pomordował tysiące swoich dla swoich własnych korzyści i ani nie pierdnie.

  Wszystko na ten temat.

  PS: Komisariat UE też wie i też ma z tego same benefity.

 10. Staruszek Portier said

  Nie oglądam TVN więc nie wiem, czy powodem katastrofy tutka była rozmowa miedzy bliźniakami. Nigdzie jej nie opublikowano.
  Gajowy również takiej tezy nie postawił.
  W zalutowanych trumnach przywozi się również zwłoki żołnierzy. Nikt nie chciałby oglądać tego, co zostało po ich ciałach.

  Wogóle długość wypowiedzi 166 i ich ilość pozostaje w stosunku odwrotnie proporcjonalnym do ich sensu.

 11. Inkwizytor said

  Bełkociaro nie podniecaj się tak gumofilcami Inkwizytora, chyba, że to twój fetysz 🙂

 12. Staruszek Portier said

  9:
  Panie Zdzisławie, niech mnie pan nie rozśmiesza, bo mam już słabe serce i mogę wykitować.
  „Zemsta” na nic dla Rosji nieznaczącym i schodzącym ze sceny, nieskutecznym polityku?
  Popełnić zbrodnię w tak głupi sposób, żeby zwrócić na siebie uwagę całego świata? Na własnym terenie?
  Pan jest nie za bardzo normalny.

 13. Inkwizytor said

  Re: 10

  Dziewczyny tak mają, zwłaszcza te, które namiętnie oglądają TVN a wszystkim chcą wmówić, że bojkotują 🙂 Ona została tu przysłana, nawet w kibucu Włodka Kulińskiego na WJP ją olali to tutaj przylazła

 14. Euzebiusz said

  Ku uciesze „bardzo zainteresowanych” prawie nikt nie porusza już jednej kwestii. Gdzie jest chociaż JEDNO zdjęcie, lub cokolwiek co może zaświadczyć, że ten samolot faktycznie wyleciał z Polski. Tak tylko pytam, mogę chyba?

 15. Inkwizytor said

  Re: 9

  A co do powiedzenia miał Kaczyński w związku z rondem w Warszawie ? Powinni „ruscy KGBiści” wysłać jakiegoś żołnierza specnazu, żeby rozwalił prezydenta Warszawy i Radę Miasta.

 16. ZDZISIEK said

  Panie Staruszek Portier,

  USAanie popełnili straszliwą zbrodnię na własnym terenie mordując tysiace ludzi zwracając tym samym uwagę całego świata i co! pytam się! i co…?

  Chyba że i tu wierzy pan w tzw oficjalną wersję z Bajkajdą!
  Jak tak to niech pan cieszy się swoją normalnością a ja upoję sie
  w mojej logicznej i zdrowej nienormalności!

  Ciao

 17. Marucha said

  Re 14:
  Oczywiście może Pan pytać.

  Nie wiem, może zdjęcie zrobiono kiedy indziej.

 18. Staruszek Portier said

  Panie Zdzisławie (16), no popatrz Pan… a ja cały czas myślałem, że to zrobił Mossad na terenie USA, a nie żadni Amerykanie.

 19. rumpel said

  A gownojedy jak pelikany… Morza szum, ptaków śpiew, złota plaża posród drzew.

 20. efka said

  Jak do tego dołożyć jeszcze pogłoski o tym, że po wypuszczeniu podwozia blokuje się możliwość podniesienia samolotu(sama z siebie lub z pomocą niewidzialnej ręki), a ponoć w/g fachowców jest to nie do wykrycia po katastrofie to mamy cały obraz dlaczego Moskwie zależało żeby tutkę mieć na 100 metrach. Bo o lądowaniu nie było żadnej mowy wśród pilotów – tego się nie da na podstawie już opublikowanych stenogramów zarzucić pilotom.

 21. ZDZISIEK said

  Nie ma najmniejzej wątpliwości kto to zrobil i jest mnóstwo na to dowodów.
  Zrobił ten co to zlecił i nadzorował, tak jak nie ten prawdziwy bandzior co zrobił mokrą robotę
  tylko ten co ją zamówił.

  Chyba nie wierzy pan, panie Porier, że Pentagon i reszta trzymała ręce w sedesie?
  Jak pan w to wierzy to jest pan toksycznie „normalny”!

 22. PL said

  Odnosząc się do stanowiska strony polskiej, iż kontrolerzy z wieży w Smoleńsku powinni zabronić lądowania Tupolewowi, Iwanow oświadczył, że nie ma w tej sprawie nic do powiedzenia ponad to, co już zostało powiedziane.
  – Kontrolerzy lotów nie mogli zabronić lądowania, jeśli dowódca statku powietrznego lub ktoś inny, który był w tym czasie w samolocie podjął decyzję, by lądować za wszelka cenę – podkreślił wicepremier.

  – Zgodnie z międzynarodowymi przepisami kontroler nie miał prawa zakazać lądowania. Wszyscy eksperci lotniczy dobrze to wiedzą – zauważył
  – Wiadomo, że kontroler może zakazać lądowania tylko w dwóch wypadkach: gdy pas startów i lądowań jest zajęty oraz gdy odległość do innego statku powietrznego nie gwarantuje bezpiecznego lądowania – dodał.

 23. PL said

  21: Jest pan chyba głupszy, niż regulamin przewiduje. Celem zburzenia wież WTC było podniesienie stanu psychozy „walki z terroryzmem”. Wykonał go Mossad nie bez wiedzy amerykańskich sajanów.
  Celu spowodowania katastrofy Tupolewa – NIE MA.

 24. Wojwit said

  USrael „jest za a nawet przeciw” udzielenia pomocy (wzięcia swego udziału) w śledztwie dotyczącym ustalenia przyczyn katastrofy smoleńskiej? Zgłupiałem już ze szczętem „w tym temacie”. Proszę przeczytać:

  ” Stany Zjednoczone deklarują gotowość każdej możliwej pomocy w sprawie Smoleńska. Media w Polsce zmanipulowały przekaz” –

  http://www.bibula.com/?p=31390

 25. PL said

  Minister Obrony Klich energicznie i z oburzeniem zdementował istnienie jakiejkolwiek tajnej instrukcji dla pilotów.
  No i na szczęście sprawa się wyjaśniła, bo chyba wierzymy panu ministrowi?

 26. ZDZISIEK said

  Do pl #23
  Zanim zaczniesz ubliżać ludziom kórych nie znasz obszczymurku i gownozjadzie,
  zastanów się i pomyśl!
  Jest szansa że cię znajdę i wymierzę sprawiedliwość!

  … A teraz posłuchaj tego:

 27. Marucha said

  Re 26: Proszę o nieużywanie takiego słownictwa w stosunku do oponenta.

 28. Olo_kru said

  Jak dla mnie zaskakujący jest wciąż brak analizy porównawczej taśm z czarnej skrzynki i technicznego stanu samolotu w danej sekundzie, który jest nagrywany na innych kanałach na tej samej skrzynce albo na drugiej skrzynce, tego nie wiem.
  Np. powinno tam być czarno na białym:
  Minuta X, sekunda Y:
  1. Członek załogi mówi: „Odchodzimy”
  2. Pozycja manetki przepustnicy
  3. Obroty silnika
  4. Pozycja statecznika poziomego
  5. Pozycja drążka sterowania
  Minuta X, sekunda Y+2 (albo +5 na przykład):
  1. Nic nie mówi nikt
  2. Manetka na maks, dopalacze, etc. co tam przy dodaniu „gazu” robią piloci
  3. Silnik przyspiesza (albo nie, jeśli nie to dlaczego?)
  4. Wychylenie statecznika
  5. Wychylenie drążka
  Na prezentacji MAK graficznej bodajże pokazywali niby jakieś widoki przyrządów kokpitu, ale tu trzeba osobnej analizy moim zdaniem i do tego raczej polskiej. Przy czym zakładamy, że nie ingerowano w zapisy…

 29. Baron Srull Radziwiłł said

  To jest całkowita niemożliwość żeby wina była z polskiej strony. Polskie lotnictwo jest bezpieczne a procedury zapewnienia niebezpieczeństwa jedne z najlepszych na całym świecie. A wszystko na skutek wyśmienity psychiczny minister Bogdan Klich.

 30. 166 bojkot TVN said

  http://mmariola.salon24.pl/272925,to-nie-jest-tu-154-101-z-prezentacji-millera

  To nie jest TU154 101 po remoncie. Prosze spojrzec na szachownice. To jest TU154 101 lub 102 przed remontem. Czy moglby ktos z panstwa dokladnie to „przebadac” 😉

  z koment.
  Temat pojawił się chyba przy okazji śmierci Pana Wróbla.
  Wtedy też pojawiały się informacje, że to Pan Wróbel mógł jako znawca tematu wyłapać te szczegóły w malowaniu samolotu.

 31. veri said

  3. @Bojkot TVN.

  Jak zobaczylem materialy filmowe ( oficjalne !) pokazujace te brzoze i kupe plastikowych smieci pod nia zapalilo mi sie czerwone swiatelko – … i patrzylem raz po raz, bo to nie dawalo mi spokoju na te zdjecia i ‚za Chiny’ nie moglem sie kapnac skad to czerwone swiatelko. Pare dni temu u FYM-a przeczytalem ( tez na to zwrocil uwage – … jak sie okazalo wlasciwie) , ze przy takim ciagu powietrza jaki wywoluje przelatujacy na paru metrach wysokosci taki samolot tych smieci nie powinno tam byc !!!

  Kto wciska(l) ( oficjalnie !) KIT ?!!!

  … wystarczy jedno klamstwo aby do reszty podchodzic jak pies do jeza ! -… a co zdarza mi sie od samego poczatku przy serwowaniu nam takich roznych, jak ta z ‚Komsomolskiej Prawdy’ rewelacji!

  Ponoc slowo „prawda” wypowiada sie teraz u nas z akcentem polskim albo ruskim !

 32. veri said

  @Marucha.

  2.”Nie sporządzono żadnego planu „B”, choć wiadomo było, iż lotnisko Siewiernyj jest w b. złym stanie. Zignorowano opinię rosyjskiego MSZ i polskiej ambasady, które zgodnie ostrzegały przed tym lotniskiem.” – nikt mi, jak do tej pory nie odpowiedzial na moje ( w zwiazku z takim ujeciem sprawy) pytanie : to gdzie w takim razie, trzy dni wczesniej ladowali Putin i Tusk skoro to lotnisko … itd. ?!!!

 33. OBRONA POLSKA said

  Starczy tych wszystkich swoich i obcych wersji katastrofy,tego gdybania zadajac na koniec jedno zwykle pytanie :

  Dlaczego nie rozbil sie Tusk i jego swita ,tylko Kaczynski i jego dwor – czy to byla wola Boza ,a moze tylko ludzka ?

  „W Imie Ojca i Syna …..tych ludzi juz nima !”
  Wieczne odpoczywanie Racz im dac Panie i Wy ludzie przy zyciu tez !

  Modlmy sie,bo nie znamy dnia i godziny kiedy na nas rusza te sk….ny !!!

  Patrzcie na morze krwi w innych krajach za ich przyczyna.
  Na ich oblude i faryzejstwo ,na udawane modly i przemysl holokaustu.
  Oni zabijaja i swietuja rocznice.
  Czas aby temu zapobiec,poki my zyjemy !

  OP

 34. Kibic said

  25 rocznica
  piątek, 28 stycznia 2011 15:01
  >>>

  http://szachimat.bloog.pl/?pod=1&ticaid=6aa6a

 35. ZDZISIEK said

  @ 32
  Pytania są za logiczne, a takowe nie pasują do rusolubnych scenariszy!
  Oczywiście że ląowali bandyci na tym samym lotnisku i jeszcze do tego
  mieli zainstalowane urządzenia naprowadzające które gwarantują lądowanie
  przy zero widoczności.
  Zwineli je tuż przed przylotem kaczki.
  Tuż przed przylotem kaczki wylądowali inni i bylo git.
  Potem nagle „zrobiła” się mgła i było bum !!!!!

  Poniżej lądowanie na ślepo! :

 36. ZDZISIEK said

 37. prawda said

  Wszystko wskazuje na to ze to byl jednak nieszczesliwy wypadek a nie zaden zamach i to wypadek spowodowany przez strone Polska.
  Nikt jeszcze nie poruszyl tego i nie ustalil osoby czy osob odpowiedzialnych za liste pasazerow,konkretnie z nazwiska kto to zrobil i na czyje polecenie. Pozatym no mysle ze my wszyscy chcielibysmy poznac tresc rozmowy miedzy panami Kaczynskimi a to okazalo sie wielka tajemnica. A na dodatek gdyby sie okazalo prawda o tej instrukcji to juz nie byloby zadnych pytan.
  Do tej pory podejrzealem ze to gen.Blasik po prostu usiadl za stery samolotu i probowal sam by ladowac, wiemy o jego wczesniejszych takich wyczynach gdy w czasie lotu samolotu kazal ustepowac miejsca i sam prowadzil maszyne. Pozatym pisano ze gen Blasik mial objac jakas funkcje w NATO wiec jak by to wygladalo gdyby prezydent spoznil sie na uroczystosc, mogl nie dostac poparcia od prezydenta. Z ta instrukcja to moze byc prawda, wszyscy pamietamy co sie dzialo w czasie lodu prezydenta do Gruzji gdy pilot odmowil ladowania.
  Jakby nie patrzec gdyby okazalo sie ze to wszystko jest prawda, to odpowiedzialnosc za smierc tylu ludzi spadla by na PiS.
  I chyba tego PiS sie boi i obawia.

 38. Kibic said

  Witam,

  Z kazdym dniem coraz wyrazniej widac, ze raport MAKu byl wyjatkowo wstrzemiezliwy i ograniczal sie do podania wylacznie faktow stwierdzonych.
  Moje zdumienie budzi to, ze na raport komisji badajacej, w sposob rutynowy, przyczyny katastrofy, „odpowiedzi” udzielil Premier Polskiego Rzadu a pozniej jeszcze wypowiedzial sie Minister/Przewodniczacy Komisji.
  Rzad Polski – czyzby ulegajac opozycji (?!?) – z przyslowiowej igly robi widly !!!
  Coz – NA SZCZESCIE ! – brak nam doswiadczenia w procedurach wyjasniania przyczyn i wskazywania na winnych kat

 39. Kibic said

  Witam,

  Przykro, ale kazdy mijajacy dzien coraz bardziej pokazuje, ze raport MAKu byl bardzo oszczedny
  w ukazywaniu polskich bledow, ktore doprowadzily do katastrofy 10 kwietnia 2010 roku na lotnisku w Smolensku.
  Szokuje takze reakcja Polski.
  Na rutynowy raport Komisji badajacej przyczyny katastrofy (MAK) odpowiedzi/repliki udziela zarowno RZAD (p.Premier Tusk) jak i Minister/Przewodniczacy Polskiej Komisji Badajacej Przyczyny Wypadku.
  Ponownie Polacy publikuja zapisy z czarnych skrzynek zwyczajowo chronione w tajemnicy do procesu sadowego.
  Z przyslowiowej igly robimy widly…
  To efekt wrzaskow opozycji, jak – i na szczescie (!) – braku doswiadczenia Polski w procedowaniu w przypadku wielkich katastrof lotniczych.
  Wiecej na ten temat, juz w najblizszych dniach na mym blogu:
  >>>
  http://szachimat.bloog.pl/?pod=1&ticaid=6aa6a

  Z naleznym szacunkiem,
  Jak zawsze Wasz
  KIBIC
  z Reims, 28.01.2011

 40. mirek said

  A może by tak poczytać opowiadanie Lema „Rozprawa” (film Test Pilota Pirxa) i porównać, wcale podobny scenariusz.

 41. veri said

  34. @ZDZISIEK

  Zdaje sie, ze z mgla ‚nema problema’ :

  Standard ?

 42. veri said

  36. @ Prawda

  Od kiedy to bezpieczne ladowanie zalezne jest od listy pasazerow ( i kto ja sporzadzil) ?!!!

 43. veri said

  Tajna instrukcja – hmmm – … kto tu z piszacych bedac w roli pilota zasiadlby za sterami wiedzac, ze to Pasazer bedzie mu dyktowal co i jak ma robic ?!

 44. Sara said

  Ty Bełkot jusz robisz nad norma jak Stachanov. Ty za ta czestokrotność i wymiarowość oswiadczeń dostaniesz Nobel jak nasza Wisłafa i nasz Czesio. A gmina jeszcze ci płaci proszto w kieszeń, bez podatkuf. Aj waj, ty masz słoty interes. Jasze ciagle martfie szeby cisze musk nie przegszał. Czy ty bieszesz w mykwa zimny prysznic na głofę czy tylko lefatywę z Neli Rokita?

 45. Boomcha said

  Ta teoria jest warta tyle co tzw. raport MAK.

 46. 166 bojkot TVN said

  42/ Sara
  Sara to ty panie Sianecki? Czy to ty panie Michnik-Lis-Żakowski-Kraśko?
  A może sam Szurmiej? Teatr pozamiatany?

 47. Zbigniew Koziol said

  Bełkociara od dawna ma mózg przegrzany. Poważnie mogą ją traktować tylko naiwni nowi wchodzący na strony. Dla niej to też dobre. I w tym sęk. Przecie ona nie rozmawia poważnie, nie dyskutuje argumentów. Robi przed nimi uniki. Typowe zachowanie chasbarsko-chasarskie.

 48. bezpartyjny said

  Są także nie błache argumenty za wersją zamachu:
  1/ śmierć tylu osób zajmujących wysokie stanowiska i sugerowanie (w domyśle)rzekomych sprawców tj. premiera i prezydenta Rosji.
  2/ przypomnienie światu o zbrodni katyńskiej w czasie istnienia ZSRR
  3/ tajemnicza śmierć 2 wysokich funkcjonariuszy GRU w niecałe 6 miesięcy od katastrofy
  4/ nieustający szum informacyjny w podawanych wiadomościach o katastrofie.
  5/ nie zwrócenie (natychmiast) czarnych skrzynek Polsce.
  6/ nie zbadanie z należytą dokładnością przez komisję z udziałem Polaków czy w samolocie nie nastąpił wybuch.
  7/ nie zbadanie (sekcja wykluczająca zatrucie pilotów czy wykończenie niektórych być może żywych) ciał ofiar przez komisje z udziałem strony polskiej
  8/ brak szczegółowej dokumentacji filmowej i zdjęciowej szczątków ludzkich i samolotowych natychmiast po wypadku.
  9/ konfiskata telefonów komórkowych i brak nagrań rozmów.
  10/ brak przesłuchań osób z wierzy kontrolnej, z Moskwy, z samolotu Jak i nnych świadków
  11/ może najważniejsze, wykluczenie a priori wersji zamachu i zupełne nie zajęcie się tą wersją.

 49. Jurek said

  re. 42
  Masz rację,
  tu zadziałało inne prawo – lista pasażerów zależy od stopnia niepoczytalności głównego pasażera.

 50. Zbigniew Koziol said

  Skoro mi sie zdarzylo juz tak osobowo, to dodam, ze mym bardzo nieskromnym zdaniem, o czym raczej doskonale zdaja sobie sprawe stali bywalcy Gajowy, pan Boomcha wcale nie rozni sie zasadniczo od Bojkociary.

  Mnie osobiscie to nawet jego ikonka odtraca. Z czlowiek ktory w ten sposob siebie pokazuje jak na obrazku – mialbym trudnosci zaczac rozmowe. A co tam pokazuje, pisze podobnie. Wiec chyba i mysli podobnie jak pisze.

 51. PL said

  32, 33…
  Doskonałe pytania: dlaczego inni wylądowali, a Tu-154 nie.
  Dlaczego babcia zawsze przechodziła na czerwonym świetle i nic, a raz potrącił ją samochód?
  Dlaczego Kaziu zawsze wyłączał komputer wyrywając kabel sieciowy z gniazdka i było dobrze, a wczoraj mu się spieprzył dysk twardy?
  Dlaczego Jasiu nigdy nie mył rąk po wyjściu z ubikacji i był zdrowy, aż dostał czerwonki?
  Itd.
  Górą głupota!

 52. zagrypiona said

  @ 30 166 Bojkot TVN

  Kwestia szachownic powstala tuz po katastrofie i 150 razy byla wyjasniana (miedzy innymi na grypie666, kiedy o wroblu jeszcze nikt nie slyszal). Szachownica to jest cos w rodzaju flagi. Na tle bialoczerwonego paska (ktory statusu flagi na malowaniu tutka nie ma) po dwoch stronach jest inny – z tylu zawsze czerwony z przodu bialy. Tak jakby samolot byl przezroczysty.

  Szachownica nattomiast jest flaga oficjalna, symbolem i ZAWSZE ma kwadraty w takiej kolejnosci: od gory bialy, czerwony, czerwony bialy.

  Ilez razy mozna to wyciagac i tworzyc spiskowa teorie wokol tego?

 53. Zbigniew Koziol said

  A gdzie zapis z tzw czarnych skrzynek?

  No gdzie?

  O czym my tu mowimy?

  Bez konkretnych wiarygodnych informacji mozna sobie tylko pospekulowac. A pieprze te cala polityke. Wiadomo bylo od samiutkiego poczatku, ze problem jest polityczny, a jako taki rozwiazany byc nie moze w prawdzie.

 54. tralala said

  Panie Marucha, od 4 punktu w dol to juz czyste bredzenie. Wsydzilby sie Pan podawac takie argumenty, chyba ze to zart, a ja sie nie poznalam.

 55. PL said

  48:
  2/ Świat dowiedział się o zbrodni katyńskiej na dobrą sprawę dopiero PO katastrofie. Czy dlatego by Rosjanie dokonali zamachu, żeby rozreklamować mord w Katyniu?

 56. bezpartyjny said

  Jeszce należałoby dodać o demontażu lamp, o krążącym samolocie niezidentyfikowanym, o niedawnym remoncie TU a może i o harpie i o braku informacji ze strony USA (także naszych służb wewnętrznych prokuratorze – i kto tu rządzi?), które prawie na pewno śledzą z satelitów ten obszar Rosji

 57. Marucha said

  Re 52:
  Pani Zagrypiona, a ileż razy można powracać do takich spraw, jak (przykładowo):
  – dlaczego wieża nie zakazała lądowania
  – skąd tam wzięła się mgła
  – dlaczego mówiono „na kursie, na ścieżce”
  – dlaczego nie napisano, że samolot „wybuchnął”
  itd.

 58. Sara said

  Ty Bełkot jusz robisz ponad norma jak Stachanov. Ty dostaniesz order Lenina albo Nobel jak nasza Wisłafa i nasz Czesio. A gmina jeszcze ci płaci proszto w kieszeń, bez podatkuf. Aj waj, ty masz słoty interes. Jasze ciagle martfie szeby cisze musk nie przegszał. Czy ty bieszesz w mykwa zimny natrysk na głofę czy tylko lefatyfę z Neli Rokita?

 59. bezpartyjny said

  @55. No właśnie. Ale czy to musieli być Rosjanie ? Czy Kaganowicz, Beria, Stalin to byli Rosjanie? Oczywiście dowiedzieli się po katastrofie bo to był supernews niosący tę informację. Jeszce jedno, dlaczego w samolocie nie było rabina?

 60. Krzysztof M said

  Ad. 31

  „Tych śmieci tam nie powinno być.”

  – A może meldunek z IŁ-a „zrzut zakończony” to wyjaśnia choć trochę? 🙂

 61. Ariosto said

  Rosja udziela pomocy militarnej Iranowi.
  Przeciwko Iranowi jest Izrael włącznie ze wszystkimi krajami NATO czyli naszą Polską która jest oczywiście tylko pionkiem w grze.
  Izrael i USA nie mogą ruszyć Iranu bo tam wciąż są ruscy-już nie taki pionek a nawet i silny przeciwnik.
  Co zrobić aby wreszcie wykurzyć tych ruskich z Iranu? Może im świnie podłożyć na początek? wybijając setkę ważniaków z polski na ich terenie a potem zobaczymy jaka będzie reakcja… Jak to nie poskutkuje to może wysadzimy jakieś lotnisko, najlepiej w Moskwie i zwalimy winę na terrorystów, tylko tym razem muszą się kapnąć że to my stoimy za wszystkim-ale to nie będzie trudne Rosja przecież w przeszłości z nami współpracowała i wie że terroryzm to nasze dziecko.

 62. 166 bojkot TVN said

  47 i 50/
  Znowu zaleciało capem – piątek wieczór, dopiero jutro się u ruskich kąpią?

 63. Bloew said

  Wyobrażacie sobie sytuację, że J. Kaczyński zostaje premierem i leci jako głowa rządu na obchody pierwszej rocznicy katastrofy do Smoleńska, ale kuriozum. Strach obleciał mnie przed taką wizją, to mogło by być dopiero niebezpieczne dla obywateli.

 64. ZDZISIEK said

  @41 Veri

  Mgła (co jej nie było rano, a każdy normalny powinien wiedzieć, że jak ma naturalnie być to zawsze rano) która „nastąpiła” tuż przed „katastrofą” bo sobie popiła i zaspała, „powstała” po to, żeby było łatwiej rusolubnym fanatykom (bo nie maja lub nie używają rozumu) zamordować dobre imię i profesjonalizm polskich pilotów po brutalnym zamachu (w starym bolszewickim stylu)na ich własne i innych życie w tym niewygodnego Kurtyki i rodziny Katyńskie.

  Gdyby mgła i słaba widoczność była problemem to by już dawno zamknęli np: Heathrow w Londynie na cztery spusty i obili deskami.

  Mgła może być problemem jak się domiesza do tej „maszynki” poniżej, np trochę eteru, który jest w zasadzie bezwonny i bardzo lotny tj szybko idzie ku górze czyli tam gdzie powinien i „na zdarovie!”.
  Do tego jeszcze odrobina czeskiego syntetyku pod skrzydełko i szafa grajet w paradkie.
  I jakoś ostatnio spokojnie wśród tych postsowietów? Nikt się niepotrzebnie po Gruzjach i Czeczeniach nie szwenda ….
  ….i tyle jeszcze innych dobrodziejstw przez te zamydlenie tj „mglę”

 65. edi said

  Nie wiem jak was,ale mnie bardzo śmieszy ,kiedy sobie próbuje wyobrazić,
  jak Putin z Tuskiem zarzynali kaczora pod wielką brzozą w lasku
  smoleńskim.

 66. Marucha said

  Re 63:
  A wie Pan, kiedyś (początek lat 90-tych) jechałem przez ówczesną Czechosłowację i koło południa nadeszła tak gęsta mgła, że najpierw zwolniłem do prędkości 10 km/godz. a potem wjechałem w pierwszą lepszą zatoczkę i tam odczekałem chyba z godzinę.

 67. Marucha said

  Gdyby mgła i słaba widoczność była problemem to by już dawno zamknęli np: Heathrow w Londynie na cztery spusty i obili deskami.

  Pyszne porównanie: lotniska Heathrow i zapyziałego lotniska w Smoleńsku…
  Ma Pan jeszcze jakieś fajne dowcipy do opowiedzenia?

 68. Inkwizytor said

  Bełkociaro zażyj rytualnej kąpieli w mykwie to ci przejdzie chazarska dziewko 🙂 i uważaj po drodze, żebyś żadnego goja nie spotkała

 69. Zerohero said

  Wierza odradzała lądowanie, lotnisko zapyziałe, a warunki kiepskie. Wszystko przyszykowane, pułapka zastawiona, a wierza odradza lądowanie. Wyznawcom pogańskiego kultu Kaczora i Rydzyka to nie przeszkadza. Oni jak walec przejadą obok niewygodnych faktów i wygenerują 1000 własnych wątpliwości, większość to albo nadimpretacja spowodowana nonszalanckim podejściem do nieznanego sobie tematu albo całkowicie dowolna twórczość typu wielkie bomby ukryte w lesie, drugi samolot i podobne.

  W Gruzji BYŁY naciski i są na to dowody. Jakakolwiek sugestia, że to samo srodowsiko mogło naciskać w TAK WAŻNYM momencie jak lądowanie w Smoleńsku (nie lądujemy – nici z pisorrsko-katynskiej imprezy), wywołują paroksyzmy świętego oburzenia.

  No jak to? Żadne naciski, a pilot nawet jak nie trenował w symulatorze i nie wylatał za dużo, to przecież POLSKI pilot!

  A DO TEGO NIE ŻYJE!!!!!!!!!!!

  A zmarłych tylko dobrze! ble ble.

  Ciekawe jak ci mistrzowie elegancji rozumieją śledztwa w sprawie wypadków. Toż to wystarczy, ze zginie maszynista, kierowca, pilot i już NIE WOLNO badać pewnego tropu.

 70. 166 bojkot TVN said

  68/
  Onuce na KOlE – to może nie onuce tylko trepy?
  Jakby wycisnąć całą wiedzę z wpisów Inkwizytora, mielibyśmy całą inkwizycyjną k.pę, nul, zero bezwzględne.

 71. PejPress said

  Prezydent Lukaszenko powiedzial parlementowi ze Polska chce przesunac granice o 250 km na wschod w kierunku Minska………..Sa tacy co snia o tym…..

  reszta tu:

  http://www.sfgate.com/cgi-bin/article.cgi?f=/n/a/2011/01/27/international/i075232S10.DTL

  Ciekawe czy po nieudanej awanturze z Gruzja polactfo wybierze PiS-uarow i na zlecenie obcych mocodowacow wypowie wojne na Rosji?

  Czy jest osobne miejsce w Gajowce na namiary do najnowszych artykolow sugerowanych przez czytelnikow?

 72. Zerohero said

  Do nr. 67 Maruchy

  DLa tych bezmózgów zauważenie faktu, że widocznie są jakieś powody wydania wielkich pieniędzy na nowoczesne wyposażenie lotnisk, to rzecz niewykonalna.

  Przecież skoro Smoleńsk MUSIAŁ zagwarantować poprawne lądowanie, to cała kasa wydana na aparaturę pierwszorzędnych lotnisk została zmarnowana!!!!!!!!

 73. ZDZISIEK said

  Panie Gajowy! To w końcu trzeba się na coś zdecydować!
  Jak mgła to mgła i tu możemy się troszkę pobłąkać.
  Ale jak pan teraz jeszcze pyzy do tej „katastrofy” dokłada
  to zaczyna się już robić trochę za tłusto i ślisko.

  A nawet jak tam byly jakieś pyzy na pasie do lądowania to
  chyba putin i tusek je rozjeździli trzy dni wcześniej jak
  lądowali i startowali z tego samego zapyziałego?

 74. 166 bojkot TVN said

  64/
  Po sąsiedzku tego filmu jest to:

 75. Zerohero said

  Panie Gajowy, a może by tego 166 tak troszkę pomoderować? Nie chodzi mi o cenzurę wypowiedzi ogólnie, ale te komentarze dotyczące onucy.

 76. aga said

  ad.50
  Panie Zbyszku takie same odczucia ale się powstrzymalam : dobrze ,ze pan to napisał.
  Ta ikonka to jakby Hołdysa za mlodu przypoomina albo innego parchatego bełkota 🙂

 77. Zerohero said

  @73

  „A nawet jak tam byly jakieś pyzy na pasie do lądowania to
  chyba putin i tusek je rozjeździli trzy dni wcześniej jak
  lądowali i startowali z tego samego zapyziałego?”

  Dociera do ciebie człowieku, że klasa lotniska wychodzi w warunkach krytycznych, więc uwaga nt. poprzednio udanych lądowań jest bez sensu?

  Poza tym wg. piso-katynio-smoleńskich2010, dla Putina podstawion EXTRA aparaturę. I takie ich zbójeckie prawo! Mają podrasowywać lotnisko bo przylatuję 2-gorzędny usraelicki polityk kibicujący zabijaniu rosyjskich żołnierzy na Kaukazie? Wolne żarty.

 78. Marucha said

  Re 73:
  Czy Pan udaje głupiego?

  Jak można w ogóle porównywać nowoczesne lotnisko Heathrow z zamkniętym i zdezelowanym Siewiernym?

  Czy Pan nie potrafi poza tym zrozumieć, że to co się dziś udało, nie musi się udać jutro? Czy Pan nie wie, co to są warunki pogodowe? Że bywają różne?

  Wie Pan, nie mam w zwyczaju banować ludzi za głupie wypowiedzi. Przy Panu po raz chyba pierwszy zaczynam się zastanawiać…

 79. Marucha said

  Re 77:
  Zerohero – oczywiście ruskie powinni natychmiast przebudować lotnisko, bo jakiś wrogo nastawiony do nich sayan do nich przylatuje. Najlepiej od razu postawić tam drugie Heathrow.

  I na pewno jakiś bałwan po raz dwusetny się zapyta, dlaczego kacapy nie zakazały w takim razie lądowania.

  Powiem tyle: nawet gdyby zakazały, to tumaństwu by to i tak nie wystarczyło. Tumaństwo wyło by, dlaczego np. nie ustawiono zapór na pasach startowych. Albo dlaczego żarówka była przepalona. Albo że stworzyli mgłę.

 80. Sara said

  Tysze Belkot nie baf w zgaduj zgadula i miej respekt dla Szanowny Pan Szurmiej. Czy ty znasz i pan Michnik i pan Żakowski? Ty siebie z nich szadnych szartuf nie rup.
  Czy tysze wypil cala tsutsu chawan pejsachófka czy ty masz znofu zydoskie fanaberje?
  Mnie szanowny prezes Hałszyld mufi szety jestes myszygine-knopf jak Bogus i Boomcha i gmina fam pszestanie płacic. Oni takich nuluf nie potszebuja i tysze dopsze wymyj mycke jak ci szmierdzi.

 81. Baron Srull Radziwiłł said

  Pan Zdzisław ruszył para ciekawych kwestii:
  Dlaczego rosyjskie lotnisko było gorsze aniżeli Heathrow?
  Dlaczego na Heathrow samoloty lądują na mgle, a na Smoleńsk to się nie zawsze udaje?
  Samolot co lądował przedtem przetarł tor lądowania, wygładził go, poprawił. Ten następny samolot już miał dużo łatwiej. Dlaczego mu się nie udało?
  Sprawa jest bezwątpliwościowa. Rosjanie zamordowali wybitne politycy które zagrażały na ich światowa hegemonia.

 82. Zbigniew Koziol said

  Niektorzy mowia, ze wartoby jednak przyhamowac.

  No nie mnie, nie Sare, nie Joska Rozcwecwajnbajga, nie Age, nie JO, nie Inkwyzytora, i duzo wiecej. Moze PL niech sie wypowie? 🙂

 83. Miet said

  „Specjalisci” od „zemsty smolenskiej” beda musieli chyba zmienic rejon dzialania i zajac sie Bliskim Wschodem bo tam znowu zaczyna byc „ciekawie”.
  Najpierw Tunezja a dzisiaj Egipt. Hilary Clinton juz przemawiala w Bialym Domu – to znaczy powiedziala tyle co jej nakazano: – „rzad Egiptu musi, powinien, musi, musi, powinien, powinien,…”.
  Dla USRaela to prosty przekaz, ze amerykanski podatnik musi jeszcze bardziej sie przylozyc do wsparcia kochanego Izraela bo ten jeszcze raz w zagrozeniu.
  Zaraz poplyna kolejne miliardy.

  A wracajac do tematu, to calkowicie zgadzam sie z panem gajowym i jego wersje tragedii smolenskiej uwazam za najbardziej prawdopodobna.
  Najbardziej smieszy mnie i irytuje ta wersja niektorych „specjalistow”, ze to byla wielka zemsta Ruskich na naszym prezydencie, ze ten po bohatersku wstawial sie za Czeczenia i Gruzja.
  To tak jakby Putin nie mial wazniejszych i powazniejszych przeciwnikow od polkich marionetek zarzadzajacych polskim folwarkiem UE.

 84. W dalszym ciagu nie widze jakiejkolwiek korzysci politycznej, ekonomicznej czy militarnej ze strony Rosji w kwestii smolenskiego „geszeftu”…

  A gdyby taki sam zamach byl wykonany i „odpalony” w rosyjskim samolocie na ktorym pokladzie bylyby takie i podobne „osobistosci???” Kto ponosilby za to odpowiedzialnosc? Polska, czy „polsko-jezyczni” bolszewicy?

  Zaraz przypomina mi sie debata p. Jana Pietrzaka i rosyjskiej dziennikarki, gdzie Jan Pietrzak stwierdzil ze nie wierzy Rosjanom n/t MAK-u i nie ma powodu wierzyc, dlatego ze zbyt duzo Polakow zginelo z rak Rosjan.
  Na to p. dziennikarka: A z czyich rak zginelo ponad 60 milionow Rosjan w ZSRR?
  No i p. Pietrzak juz nic nie mial do powiedzenia…Poprostu zamilkl jakby ktos mu w morde dal…
  =======================
  Milego dnia zycze
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. W dalszym ciagu podtrzymuje swoja wypowiedz z dni. 11 kwietnia 2010 roku n/t „wypadku” w Smolensku…w moskiewskich lasach…

 85. Józef Piotr said

  Igrzysk ciąg dalszy panowie! Nawet Pan Gajowy słynący z zimnego podejścia do zagmatwanych sytuacji i grubo niejednoznacznych wmontował swoją sz. osobę w mgłę informacyjną . Nierozumiem jego ruchu. Chyba że jest to troska o własną……część plecow.
  I wcale nie jestem zażartym wielbicielem braci.

 86. z zezem said

  Pasozydy i wszelkie robactwo wlazi do Gajowki drzwiami i oknami.Czas zeby Gajowa wziela miotle i popedzila te BELKOCZACE parchy.

 87. Panie marucha said

  Punkt 7 to manipulacja – zakłada istnienie instrukcji o której istnieniu dowiadujemy sie z rosyjskiej gazety.

  DLACZEGO nikt sie nie dziwi ze nie mamy dostepu do własnych czarnych skrzynek?

 88. Marucha said

  Nieraz trudno jest odróżnić robactwo od zwykłej głupoty i niedoinformowania…

 89. żyd z pejsami said

  Panie Marucha,
  bywałem tutaj prawie każdego dnia,bo do dzisiaj uważałem,że większość publikowanych tu artykulów jast na przyzwoitym poziomie.Dziś,po przeczytaniu „Moja prywatna wersja katastrofy smoleńskiej”-Posted by Marucha DOZNAŁEM TOTALNEGO SZOKU. „Przemyślenia” Gajowego Maruchy wprawiły mne w totalne osłupienie,!!!!.Jednym słowem..ŻENADA..Pan,panie Gajowy nie odbiega od Anodiny..Szkoda mojego czasu na dalszy komentarz.
  Wyrazy współczucia..

 90. Marucha said

  Co Pana tak osłupiło?
  Zebrałem po prostu w jedną całość swe poglądy, które wielokrotnie już wyrażałem.

 91. Aleksy said

  „…Po dziewięciu miesiącach, gdy kolejno upadały kolejne dowody presji, czytelnik GW dowiaduje się, że brzemienny w skutkach błąd popełnił prezydent. …”

  http://blogmedia24.pl/node/43929

  z całym szacunkiem …
  nigdy nie byłem i nie jestem „wyznawcą” hipotezy zamachu, ale odnoszę nieodparte wrażenie, że z powodu zoologicznej nienawiści do niektórych poległych w smoleńskiej katastrofie do dobrego tonu na gajówce należy śpiewanie (tj. przyjmowanie za dobrą monetę coraz bardziej fantastycznych „rewelacji” mających obarczyć całą winą stronę polską) w jednym chórze z GW i g… (przepraszam) „konsomolską” Prawdą

 92. Baron Srull Radziwiłł said

  Panie Aleksy, Pan prawdę mówisz!
  Polska słynie z bezpieczne lotnictwo dla swoje VIP-y.
  A to z zakaz lądowania to Marucha wymyślił i to nieprawda.

 93. Aleksy said

  Jednym zdaniem wersja o naciskach przeistoczyła się w wersję o braku presji. Niezbicie z tego wynika, cokolwiek by uczynił prezydent i czegokolwiek by nie uczynił, to by i tak zawinił.

 94. z zezem said

  To juz inwazja UNYCH.

  Przerosli” WIELKIEGO MISTRZA” antonieg macerewitza.

 95. ZDZISIEK said

  Panie Rabe Baron Srull,
  I co z tego że ja mam racja jak te goje tak do mnie
  pyskują. Ja se chyba też mycka albo kapelusz taki jak
  pan zafunduję i będzie odrazu inaczej.

  Pan se mówi tu co chce i nikt nic nie kwestjonuje a mnie
  to jak najgorszego goja traktują.
  W której synagodze pan urzęduje, bo ja bym osobiście
  przyszedł się wyżalić?

 96. mądrala said

  gajowy chyba dostał sklerozy. Radzę poczytać opracowania niezależnych ekspertów, a nie ruskich agentów , takich jak E Klich.
  I zasadne pytanie. Kto obsadził klicha w roli przedstawiciela Polski przy MAK.i kto wymusił podstawę prawną śledztwa. Odpowiedź – Pan Morozow za-ca tej pięknej pani przewodniczącej. Sam Klich się przyznał do tych faktów w wywiadzie.

 97. Boomcha said

  @ Jasiem z Toronto

  >>W dalszym ciagu nie widze jakiejkolwiek korzysci politycznej, ekonomicznej czy militarnej ze strony Rosji w kwestii smolenskiego „geszeftu”…<<

  No i wg mnie dobrze pan widzi, bo nigdzie nie jest powiedziane, że musieli tego dokonać Rosjanie z KGB (ludzie Putina). Wręcz przeciwnie – to właśnie w rządzących obecnie Rosja ten wypadek/zamach uderza. Uderza w wizerunek jaki od dawna KGB/FSB (za ciężko wydojone z podbitych narodów pieniądze) kreuje kupując choćby różnie imprezy sportowe itd.

  Rosja potrzebuje silnego związku ze "Starą Europą", stabilnych rynków zbytu dla sprzedawanej ropy i gazu i klientów, którzy będą za ten towar płacić.

  Czy Putin miał powody żeby zabić LK? Miał, ale na pewno nie tak i nie teraz. Powody żeby chcieć sie pozbyć LK mogli mieć również ludzie którzy organizowali "kolorowe rewolucje" wokół Rosji w czym brał udział LK.

  Takie powody miała tez "Stara Europa" z Niemcami na czele, obawiając się, że LK może wykorzystać zbudowaną n a"kolorowych rewolucjach" pozycję i sie np usamodzielniać. A Polska ma być rynkiem zbytu, rezerwą taniej siły roboczej i buforem strategicznym, bo tak na Kremlu jak i w Berlinie wszyscy pamiętają czym skończył się ostatni sojusz tych państwa.

  Gdyby to był wypadek z wina po stronie Rosjan, to zadziałaliby tak jak w przypadku tej bomby na lotnisku. Po najmniejszych kosztach. Wskazaliby winnego i zamknęli sprawę.

  To samo gdyby wina była po stronie polskiej.

  Co natomiast zrobili Rosjanie? Zachowali się jak po katastrofie Kurska. Tak jakby tam wydarzyło się coś, czego nikt poza nimi nie może się dowiedzieć (bo że oni wiedzą wszystko od dawna jestem pewien).

  Co to mogło być? A np (co daje mocny i jednoznaczny przekaz )tzw gościnne występy. Bardzo dobrze wyreżyserowane i osadzone w kontekście historycznym, który wskazuje winnych jednoznacznie.

 98. Realista said

  Ja bardzo przepraszam ze sie tak pozno wlaczam do tej waznej dyskusji ale mam cos BARDZO waznego do zakomunikowania:

  Otoz wlasnie dowiedzialem sie z wiarygodnych zrodel, ze katastrofa w Smolensku to byl zamach na polska niepodleglosc oraz polska demokracje.

 99. 166 bojkot TVN said

  98/
  Dla mnie to żadna nowina – tylko potwierdzenie słuszności podejrzeń

  http://freeyourmind.salon24.pl/273415,jak-oni-skoncza

 100. Realista said

  re 99

  czys ty belkocie zupelnie oszalala?

 101. Bogdan said

  Panie Boomcha,
  A co Pan tu z Kurskiem wyjezdza? I o tej odmowie pomocy niektorzy jeszcze zaczna. A byly oferty, oj byly. Jeszcze niektorzy tu o jakiejs szkole w Bieslanie, albo innym teatrze wielkim wspomna. Tu nic zlo nie wolno na ob. Putina i znanych dziel tegoz Pana napisac, bo zaraz konsomolcy, „druzja s TPPR„ czy inni czytelnicy „Konsomolskiej Prawdy„ Panu przywala.
  To o powszechnie znanych dzielach tego Pana, a o tych mniej znanych?
  No bronic ulubienca.

 102. Inkwizytor said

  Re: 101

  Atak na szkołę w Biełsanie to dzieło „czekisty” Putina ? Masz nieźle narąbane pod deklem, prawie jak Bełkociara, z tym, że ta dziewucha dodatkowo jest chamska

 103. Marucha said

  Re 101:
  Może p. Bogdan przedstawi nam swoją wersję wypadków w Biesłanie? Albo w Teatrze Wielkim?
  Albo powie nam, co ma wspólnego tragedia w Kursku ze Smoleńskiem?

  Oczekujemy na nową porcję mało śmiesznego humoru.

 104. Bogdan said

  Inkwizytorku,
  A ktorz to akcja odbijania dowodzil?
  Ty „bidaku„, Pan PL, czy wasze bozyszcze? A w teatrze, kto? Kursk kto?
  Choc tak mysle ze wy we trzech, ty, PL i Putin to hoho, a moze i jeszcze wiecej.
  Chociaz tak sadzac po rezultatach to chyba musieliscie wspoldzialac, taaak.

  Z całym szacunkiem, panie Bogdanie, ale natężenie bzdur, jakie Pan wypisuje, zaczyna mi przepalać bezpieczniki… – admin

 105. Sara said

  Tysze Belkot jusz nie kręć po Gojófce. Tysze zacznij macać na Szabas.
  I jak bedziesz sze kiwał nad szwiecamy to proś Jahwe o rozum.
  Te brudne goje na Gojófce jusz mają podejszenie że ty nie żyt tylko żytufka i masz w poprzek i że ty nie robisz szaden bojkot tylko masz fiksum dyrdum na Fikus i kiszkę Stolcmana i że ty nie płacisz podatek, ale chcesz mieć szeks i szoping.
  Czy ty nie wiesz co mufi Talmud że mondry żyt to ukryty żyt. Czy ty nie jesztesz religijny? Uś ty głupi. Jaksze Fikus dowie i czy zajszy w podatek to on zrobi tak sze ty będziesz betel Osten Jude i nawet cze rodzina do USA nie zaprosi. I ty nie bedziesz sie przechadzał głaszczac pejsy po Manhatan i wypatryfal rószne cacka u Macy. Ty bendziesz siedział w kuczki i jenczał. Tysze to wszystko dopsze popszemyszlaj.

 106. Inkwizytor said

  Panie Marucha

  Nawet najmniejsza insynuacja, że za bestialskim mordem niewinnych DZIECI !!! dokonanym przez muzułmańskich Czeczenów w Biesłanie stoi Putin jest ( przepraszam za wyrażenie )skurwysyństwem dużego kalibru

 107. Bogdan said

  Jesli dobrze pamietam, to glowno dowodzacy w tych akcjach ratunkowych byl ten sam i co zbiegowisko okolicznosci ten sam talent przy szukaniu przyczyn katastrofy sie ujawnia.

 108. Inkwizytor said

  Jasne „yntelektualisto” ten co dowodził akcję ratunkową zaplanował wcześniej sam zamach.

 109. Marucha said

  Re 106:
  Pełna zgoda.
  Rosjanie przeżyli kilka strasznych tragedii.
  Obciążanie Putina winą za te tragedie jest istotnie – trudno to inaczej nazwać – skurwysyństwem i skrajną podłością.

  Łatwo teraz każdemu internetowemu mędrkowi pieprzyć, że on to by lepiej rozwiązał.
  Prawdopodobnie lepiej by też rozwiązał sprawę sekty Koresha w Teksasie (1993 rok), kiedy to zginęły 74 osoby, w tym dzieci. Efekt „akcji uwalniania” przez FBI.

 110. edi said

  Cała nadzieja teraz w młodych,bo takie geriatryczne rusofoby
  jak boomcha,boguś i transwestyta 166 do niczego się nienadają.
  Młodych nie interesuje smoleńsk,pis i to całe około rzondowe goowno.
  Rentojad toruński też niema na nich żadnego wpływu.

 111. Telimena50 said

  Gajowy sobie zarty robi, puszcza probne balony, a dyskutanci zacietrzewieni bija piane. Ma Pan ubaw?

 112. Marucha said

  Smoleńsk powinien jednak interesować wszystkich, starych i młodych.

  Jeżeli istotnie ktoś nam zrobił kuku na taką skalę, to powinno się wykryć sprawcę.
  A jeżeli wina leży po stronie polskiej, to powinny polecieć głowy.
  Polska ma tragiczną wręcz historię wypadków lotniczych i nikt za to nie poniósł odpowiedzialności.

  Durniom, szukającym winy w Putinie, ruskiej razwiedce itd. mogę tylko polecić udanie się do psychiatry.

  O ich całkowitym braku argumentów świadczy coraz bardziej rozpaczliwe – i wręcz żenujące – odwoływanie się do katastrofy Kurska, ataku na teatr na Dubrowce, ataku na szkołę w Biesłanie… Brakuje tylko jeszcze wmieszania w to ostatniego zamachu na lotnisku Domodedovo, jako „definitywnego dowodu” rosyjskiego sprawstwa. Bo powoływanie się na KGB, NKWD, Stalina i Iwana Groźnego już było. Jak również to, że ruskie mają mord we krwi.

  A tymczasem winę za wszystko ponosi totalny bajzel, jaki panuje w Polsce – i tam należy zwrócić wzrok i poszukać winnych. Między innymi na pewnego lekarza psychiatrę, którego współpracownicy po cichu określają jako osobę nienormalną i psychopatyczną, a który piastuje funkcję ministra obrony narodowej.

  Powtarzam po raz n-ty: poziom bezpieczeństwa lotów VIP-ów w Polsce jest poniżej poziomu Burkina Faso.

 113. Piotr said

  Re 48 Bezpartyjny
  Ponieważ przytoczył Pan logiczne argumenty, nikt tutaj się tym nie zajął. Cisza. Jest to znamienne dla tej strony. Gajówka obstaje przy spiskowej teorii nieszczęśliwego wypadku z winy naszych.

 114. ZE said

  Gamibit w dwoch posunieciach.
  Najpierw ankieta dla ogolnego rozeznania uczetnictwa hasbary i uzytecznych idiotow, a teraz wykurzyl Pan smierdzieli z nory indywidualnie.
  Gratulacje.

 115. antykk said

  WAŻNE!!!!!!!! 5 stycznia 2011 roku komisja obrony narodowej parlamentu Szwecji uchwaliła pisemne zapytanie o możliwość zawarcia sojuszu wojennego z Polską. Szwedzi zaniepokojeni są sprzedażą francuskiej broni do Rosji. 24 grudnia 2010 roku Nicolas Sarkozy i Władimir Putin podpisali kontrakt na sprzedaż okrętów typu Mistral. Są to okręty desantowe do operacji na Bałtyku i na Morzu Czarnym. Okręt zabiera 450 żołnierzy, 70 wozów bojowych, 13 czołgów i 16 helikopterów. Wraz ze statkami Francja sprzedała Rosji całą technologię, mimo ostrzeżeń państw NATO. Królestwo Szwecji dba o własne bezpieczeństwo wspierając państwa bałtyckie – najwidoczniej uznało, że gazrurka Nord Stream oraz okręty desantowe to przesada. Szwecja wydaje na wojsko 5,3 mld dolarów, czyli równowartość 60% nakładów Polski. Ta sama komisja obrony, która wysunęła projekt sojuszu wojskowego z Rzeczpospolitą uchwaliła jednocześnie stały wzrost budżetu armii do 2015 roku. Jak dotąd żadna gazeta w Polsce nie poinformowała o tych wydarzeniach w Szwecji. http://www.youtube.com/watch?v=RMMQOSPM6RA&feature=

 116. Marucha said

  Re 113:
  To nie argumenty. To zaledwie naciągane cienie poszlak.

 117. 166 bojkot TVN said

  110/
  Jeśli wszyscy modzi, to takie geniusze jak Edi, to czarno widzę ich przyszłość.
  Tacy dadzą sobie wcisnąć każde g.w.o, dadzą się odstrzelić jak nomen omen kaczki, i jeszcze będą całować swoich wrogów w tyłek.
  Na szczęście nie wszyscy młodzi mają takie ograniczone możliwości i zainteresowania co Edi.
  Edi – poducz się trochę ortografii.

  102/ Inkwizytor
  166 nauczyło się chamstwa od Inkwizytorów, Koziołów, i jeszcze jakichś co tu wcześniej wpadali, większość bez polskich czcionek, jakby żywcem wzięci z Tel Awiwu.
  166 używa języka interlokutora bardzo chętnie, bo wie, że tylko taki język jest dla niego zrozumiały.

  Jeśli 166 jest mężczyzną, to w bezpośrednim kontakcie chamom grozi mordobicie, jeśli jest kobietą, to chamy wyjdą na jeszcze większe bydlaki, niż się na tym ekranie wydaje.

  100/ Realista
  Masz problem psychiatryczny? Nie rozumiesz co piszesz? To się nazywa schizofrenia ….

 118. Marucha said

  Upadł jeden z „najpoważniejszych argumentów” zwolenników ruskiego spisku: dlaczego wieża lotniska nie zakazała lądowania.
  Też jakoś cicho o tym…

 119. Burka said

  Ad: 112 Protestuje!!!!!!!!!!!!!!
  W wielowiekowej historii Burkina Faso nie bylo nigdy tak szczesliwego wypadku by zginelo tylu swirow.
  A wyjasnienie jest proste jak cep. Tam nie bylo zimnych czekistow, ani NKWD ani Cara Mikolaja.
  Na koniec dobra wiadomosc. Burkina Faso bedzie niedlugo uczyc polskich pilotow przepisow bezpieczenstwa i pilotarzu. Szkolenie opoznia jedynie brak drzwi ze stodoly.

 120. Marucha said

  Wyrażam pełne zrozumienie dla stanowiska reprezentanta Burkina Faso.

 121. 166 bojkot TVN said

  113/ Piotr
  Wszyscy przedyskutowali ten temat chociażby tu https://marucha.wordpress.com/2010/04/11/dziwne-fakty-ze-smolenska/
  Komu chciałoby się wałkować to samo 20x?

  Nie wiem kto przy czym obstaje. Ja zakładam największe prawdopodobieństwo zamachu wykonanego przez stronę rosyjską, i jak się okazuje po czasie, także „polską” – czyli rządu PO, a i nie jest wykluczony udział innych agentur.
  Po 9 miesiącach od katastrofy nadal nikt mi nie udowodnił, że się mylę. Ilość kłamstw, mataczenia rośnie.
  Zamiast niezbitych faktów mamy „Komsomolską Prawdę” o której Edi nie ma pojęcia co to jest, ani co to było i na czym polegało.
  Mamy raport MAK, który ma się tak do prawdy jak „Prawda” – Edi – poszukaj co to było – będziesz wielki! Dlatego trzeba pisać o tym raporcie, że to BIG MAK SHIT.

  O zakończeniu postępowania prokuratorskiego będzie można mówić po badaniach kryminalistycznych WSZYSTKICH TRUMIEN ZE SZCZĄTKAMI OFIAR.

  Aha – konieczne jest też wyjaśnienie – w katastrofie nie zginął nikt z mojej rodziny, ani znajomych; do wielu polityków spośród ofiar nie mam żadnego szacunku, ale byli tam ludzie, którzy zginęli jako przedstawiciele Polski udający się na uroczystości 70 rocznicy wymordowania moich rodaków. Wyjaśnienie w jakich okolicznościach zginęli jest polską racją stanu. Tak jak i to co sie stało z całą tajną aparaturą wojskową samolotu, komputerami pokładowymi, komputerami i telefonami prezydenta, generałów, ministrów, kamizelkami kuloodpornymi BOR-owców.

  Tego podstawowego stwierdzenia nie mogą zadymić żadne kretyńskie wpisy o hasbarze, o telefonach, które rozwaliły samolot.
  Nawet Edi, który tu trafił na swoje szczęście, bo ma szanse czegoś się nauczyć od mądrzejszych.

 122. Sara said

  Belkot tysze nieleń. Ty zaras ucz Talmud Edi. On ci tesz bedzie placic w kieszen i to jest bespieczniejsze.
  I koniecznie tszepa uszywac jezyka interlokatora, bo jest jęsyk miedzynarotofy i postępowy. Posa tym interlokator mosze sobie być lokatorem na cały szwiat tak jak Bojkot w Polin czy w Israel.
  Czy ty Bojkot nie wiesz że Polin ma z USA umofy na podatek? Co ty srobisz jak Fikus cie namieszy pszes worldpress i ci zajszy głęboko w podatek? Ile tysz im dal podatek za ostatni szfindel?
  Ja ci juz pisalam ze ty będziesz betel Jude. Czyty to wiesz?

 123. 166 bojkot TVN said

  Sara! Ty idż do Szurmiej i tam się POPiS-uj

 124. Sara said

  Ja myszlę sze nikt nie pojeszewa sze tam sginela tfoja rodzina Bojkot. Oni wtedy szwientofali i nie mogli jechać, nawet na poduszka z wodą. A goje i tak by srobili im sabotasz i nalali fodę szwiecona do poduszki i ftedy byłby straszny gewałt i klangor.
  Ide zaras macać na jutro mace. Szalom.

 125. chemtrail said

  Ad 48, 61 , 112

  W odniesieniu do powyższych wypowiedzi i publikacji Gajowego widzę dwie mopżliwość:

  1. Albo to nieszczęśliwy wypadek, na który złożył się:
  – totalny brak wyobraźni i procedur po stronie polskiej,
  – pierdolnik z przeproszeniem po stronie rosyjskiej „klasyczny” niejako w tej części świata.
  I teraz temat jest przechwycony przez unych i mistrzowsko rozgrywany przeciwko Rosji.

  2. Zaaranżowany super sprytnie ( być może częściowo ręcami rosyjskich renegatów ) zamach gdzie idąc tropem qui bono – trafiamy na znowu na unych, którzy w ten sposób rozgrywaja temat przeciw przeciwko Rosji.

  Na uwagę zasługuje fakt że w obu wariantach temat jest :
  – rozgrywany przeciwko Rosji
  – potencjalnie może prowadzić do głębszych konfliktów z ….Rosją.
  – retoryka wypowiedzi bliźniaka jest judzeniem gawiedzi przeciwko Rosji.

  http://www.youtube.com/user/obserwuj

 126. Janko.Wstanko said

  Oj naiwny Panie Marucha

  Jesli sadzi Pan ze byl to wypadek, to niech mi pan odpowie na jedno pytanie: Dlaczego nie dopuszczono pomocy medycznej do samolotu? Od kiedy to zaloga lotniska ma moc stwierdzania ze nikt tam nie przezyl i odsyla ambulansy? Ja Panu powiem, kiedy tak sie dzieje: tylko wtedy, gdy z gory bylo zaplanowane, ze nikt tam nie przezyje

 127. wi42 said

  Jezeli nie uznamy bledu 8 (jak wyjasniaja przepisy o ladowaniu), to pozostaje blad 5, ktory chyba nalezy do zblizonej kategorii (zakaz ladowania)
  Prosciej i pol serio mozna to ujac tak – gdyby zamiast „nie ma warunkow dla przyjecia samolotu” wieza przekazala slynne „…spieprzaj dziadu!” wszystko potoczyloby sie inaczej.

 128. Re: 125: Janko.Wstanko

  A czy nie przyszlo szanownemu Panu do glowki, ze w Smolensku nie ladowal ten „wlasciwy” samolot, a ladowal inny samolot?
  A czy nie przyszlo szanownemu Panu do glowki, ze „operacja” byla przygotowana jeszcze przed wylotem tego samolotu z Okecia (RP)???
  A czy nie przyszlo panu do glowki, ze cala „operacja” dobijania ofiar (katastrofy) odbyla sie w zupelnie innym miejscu???
  A czy polsko-jezyczy „rzond” byl w jakimkolwiek stopniu zainteresowany sprowadzeniem wraka „tupolewa” i przeprowadzeniem badan na ofiarach przyslanych w „zalakowanych” trumnach???
  A czy polsko-jezyczny „rzond” wyslal ekipe fachowcow na miejsce zamachu?
  Czy wreszcie jest jakis dowod na to, ze Rosjanie byli zamieszani w zamach skoro polsko-jezyczny „rzond” praktycznie na jakiekolwiek wyjasnienie zamachu nie wyrazal zainteresowania???
  Az wreszcie: Jak to mozliwe, aby Rosjanie zaplanowali cala „operacje” zamachu (katastrofy), by glowne podejrzenie zamachu bylo skierowane w strone Rosjan i jaki konkretny interes polityczny czy ekonomiczny uzyskaliby Rosjanie z tego zamachu?
  I czy przypadkiem nie byla to zemsta np: mosadu i CIA za odsuniecie (uwiezienie) oligarchii zydowskich finansistow przez Putina i uzbrajanie przez Rosje Iranu, Afganistanu rakietami sredniego zasiegu jak rowniez odejscie od amerykanskiego dolara w rozliczeniach Rosji z Chinami i Iranem waluta rosyjskia i chinska?

  Obawiam sie ze „zachodnia” oligarchia finansowa miala tysiac powodow podlozyc Putinowi „skunksa”, ktory mial rozleciec sie na „termicznym wiatraku” w taki sposob, aby jego smrod konieczie z Rosji poczuly wszystkie panstwa Europy i Ameryki…
  No i tak sie mniej wiecej stalo…

  Czy Rosjanie ponosza wine?
  Owszem, ale tylko w zakresie posiadanego lotniska o podlym stanie technicznym, choc do chwili obecnej nie jest wiadome czy samolot Tu154 nie zostal przez wieze kontrolna skierowany na zupelnie inne lotnisko „odpowiednio przygotowane” na „przyjecie w jedna strone” polskiej delegacji o czym swiadcza braki rozmow miedzy wieza a pilotami z „czarnych skrzynek”…

  Tak wiec, dopoki nie zostana przeprowadzone sekcje zwlok, dopoki nie zostanie sprowadzony wrak samolotu, dopoki nie zostana przeprowadzone szczegolowe badania odziezy i bagazow ofiar dopoty bedziemy sobie dalej „szpekulowac” i „bic piane” w sytuacji kiedy w dalszym ciagu polsko-jezyczny „rzond” nie jest zainteresowany dalszymi dzialaniami w celu wyjasnienia co, kiedy i gdzie wlasciwie zaszlo…
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S… Osobiscie bardziej bylbym zainteresowany obecnym stanem finansow, ekonomii, bezrobocia, poziomem rozkradania majatku itp., zlodziejstwami polsko-jezycznych szubrawcow, anizeli naciskaniem na „nich” wyjasnienia „afery smolenskiej”…(po prawie 10 miesiacach)
  Petycje, apele czy protesty do tej polsko-jezycznej mafii nie docieraja i laduja w koszu…
  =======================

 129. Bogdan said

  A gdziez ja napisalem, ze ob. Putin to planowal.
  Napisalem i powtorze, ze Putin dowodzil tymi wszystkimi akcjami ratunkowymi – tu Pan Admin uwag nie zrobi – bo fakty znane.
  Wybitny ratownik ten ob. Putin, jeden sukces w ratowaniu goni drugi.
  Brak rzeczowych argumentow czytelnicy „Konsomolskiej Prawdy” zastepuja jakby to ujac nie grzecznosciami.
  Trudno rozwalic puszke w drobny MAK przez rzucanie w bloto /miekki grunt, a i u Dakowskiego tez trudno Wam cos z sensem napisac. Prawda?

 130. minus said

  qui bono?

 131. Bogdan said

  @106
  A od czyjich kul, pociskow, wybuchow i granatow ginely dzieci w Bieslanie to osmiele sie przypomniec, ze rodzice tychze dzieci winili OBIE strony.
  Zwierzeca nienawisc do kaczorow i chec „dowalenia kaczorom” powoduje spore zniszczenia w mozgu. Idz biedaku czytac „Konsomolska Prawde” szczegolnie te starsze numery z Burdienka polecam. Taaak.

 132. Miet said

  ad.128
  Niech mi Pan powie, jakie to ma znaczenie dla nas Polakow i dla Polski, czy Putin dobrze, czy zle dowodzil tymi akcjami ratunkowymi, ktore Pan przytacza?
  Jakie to ma znaczenie i jaki zwiazek z tragedia smolenska?
  Pan chyba to wie, niech wiec mnie Pan oswieci.

 133. Bogdan said

  @130, Do nie-oswieconego,
  Az zal czytac, uproscmy to; dzieci np. w Europie bawia sie w piaskownicy, czy jest istotne zachowanie sie przerosnietego dryblasa, ktory tez jest w piaskownicy, i ktory ma najwieksza lopatke i wiaderko? Tendencje, tego dryblasa, do rozwiazan silowych nie sa ostrzezeniem? Nawet jak mniejszym krew z noska sie leje to tez nic? Nie ma znaczenia?
  Czy Pan, Panie nie-oswiecony chcialby, w miare mozliwosci, zapobiegac tragediom? Nawet jesli li tylko w piaskownicy? Naprawiamy? Zapobiegamy?
  Noto;
  A teraz dosc o piaskownicy i dla odmiany cytat „z dryblaska”
  – najwieksza geopolityczna tragedia stulecia bylo zalamanie sie Sowietow.
  Jak ta tragedie, to zalamanie bedzie nasz ukochany dryblasek naprawial?
  Znaczenie dla Polski i Polakow widzi?
  Czy Pan widzial jak niszczono miejsce wypadku i resztki z samolotu?
  Porowna Pan to do wypadku z „Lockerby”? Wie pan jakiego wymiaru byl dowod winy w „Lockerby”?
  To co, juz oswiecony?

 134. MatkaPolka said

  Bater wiedział o katastrofie pod Smoleńskiem
  16 min przed

  Smoleńsk: Czyżby Komorowski cos wiedział ?

  Cejrowski o Komorowskim i Tusku
  Chłoptasie i Tchórze

  LADOWANIE W GESTEJ MGLE
  Cat 3 Landing Zurich…175m Vis

  SMOLEŃSK – WCZEŚNIEJSZA WIEDZA O KATASTROFIE

  http://blogmedia24.pl/node/28361

  • „GW” podała informację o katastrofie
  W s24 jest informacja, że portal gazeta.pl podał informację o katastrofie już o 8:38 od razu informując, że wszyscy zginęli.
  Michnik na portalu GAZETA.PL
  – 3 MINUTY PRZED katastrofą

  • Wypowiedz Komorowski – prezydent poleci, a wszystko może być inaczej

  • Urban – piątkowe wydanie „Fakty i Mity”z karykaturami Gosiewskiego siedzącego na nurkującym samolocie.
  Kolejny „przypadek”

  • Komorowski Orendzie „W tych trudny chwilach bądźmy razem” opublikowane na TVP.INFO o godz. 5:57
  3 godziny PRZED katastrofą

  Dla tych, którzy nie wierzą:
  http://www.itv24.com.pl/film/891/oredzie_w_tvp_info_przed_katastrofa_tu-
  oraz oryginał z pamięci Yahoo:
  http://74.6.146.127/search/cache?ei=UTF-8&p=w+tych+trudnych+dniach+badzm
  i po poprawieniu ze strony tvp-info:
  http://www.tvp.info/informacje/polska/w-tych-trudnych-dniach-badzmy-raze
  Czy była to pomyłka zegara systemowego sprzętu, czy „ktoś” umieścił przygotowany wcześniej tekst za wcześnie?

  Bogdan Klich skuteczniejszy niż Luftwaffe i Armia Czerwona
  http://prawica.net/opinie/24417
  Najdosadniej ministra Klicha podsumował pierwszy dowódca GROM gen. Sławomir Petelicki, który portalowi Wprost24 powiedział:
  „(…) On jest zwykłym nieudacznikiem. To człowiek bez honoru. Na dobrą sprawę, po katastrofie w Smoleńsku, w której stracił wszystkich dowódców, powinien pojechać na miejsce tragedii i strzelić sobie w głowę. (…) Klich powinien stanąć przed Trybunałem Stanu”
  („Gen. Petelicki: Bogdan Klich nie ma honoru. To nieudacznik” wprost.pl 21.12.2010).
  Oddajmy głos ekspertowi ds. lotnictwa Tomaszowi Hypkiemu: „(…)Żadne obce służby specjalne ani armie nie potrafiłyby w ciągu 2 lat doprowadzić do śmierci tylu ważnych dla funkcjonowania Polski osób, ile zginęło w wyniku katastrof w polskim lotnictwie wojskowym. Takich strat w tym zakresie nasz kraj nie poniósł nawet w wyniku klęski w wojnie obronnej we wrześniu 1939. A może to nie przypadek?” (za: Tomasz Hypki- „121 ofiar MON Bogdana Klicha”, altair.com.pl, 21.04.2010).
  Otóż Instytut Studiów Strategicznych sponsorowany jest przez niemieckie fundacje.
  Na liście darczyńców ISS są niemieckie fundacje, m.in: Konrada Adenauera, Friedricha Naumanna, Friedricha Eberta. Fundacje Adenauera i Eberta w 90 proc. dotowane są przez budżet federalny Niemiec. Fakty są takie, że budżet domowy państwa Klichów (przypominam, że żona ministra Anna Szymańska-Klich jest prezesem ISS) przynajmniej częściowo sponsorowany jest przez państwo niemieckie via wyżej wymienione fundacje.
  Siłą rzeczy nasuwa się pytanie: czy sponsorowanie przez Niemców tegoż Instytutu nie ma wpływu na decyzje (lub ich brak) ministra Klicha? Ot, wystarczy przypomnieć pierwszy lepszy z brzegu przykład, gdy minister Klich wysunął pomysł zakupu produktu niemieckiej stoczni: okrętu podwodnego U-214, którego nawet Grecy nie chcieli (z całym szacunkiem dla Grecji).
  W normalnym kraju sprawą takiego sponsoringu siłą rzeczy zająłby się kontrwywiad wojskowy i sprawdził czy, aby sprawa nie ma charakteru działalności agentury wpływu, ale tutaj jest Polska- cytując klasyka- dziki kraj. Ktoś powie, że nie wiadomo czy kontrwywiad się nie zajął tą sprawą. Śmiem zaryzykować tezę, że nie zajął się, bowiem wystarczy zerknąć na MON kierowany przez Bogdana Klicha: na stanowiskach urzędniczych pracują regularni lobbyści zagranicznych koncernów zbrojeniowych (w tym niemieckich).
  TE SAME FUNDACJE NIEMIECKIE SPONSOROWAŁY KAMPANIE WYBORCZĄ TUSKA – obce, tradycyjnie wrogie Polsce, ościenne państwo – wsadza na fotel premiera swojego agenta !!!
  Jak zmanipulowano wybory 2007 roku
  http://niepoprawni.pl/category/tagi-z-blogow/fundacja-konrada-adenauera

  Fundacja Konrada Adenauera należy do najważniejszych zagranicznych instytucji wpływu działających w Polsce. W minionych kilkunastu latach silnie oddziaływała na polskich polityków, przyczyniając się pośrednio do powstania III Rzeczypospolitej w jej obecnym półkolonialnym kształcie. Określenie to nie jest przesadą, jeśli wziąć pod uwagę kolosalne zaangażowanie niemieckiego kapitału w polskiej bankowości, w biznesie i mediach.

  Fundacja Konrada Adenauera nie lubi jawności – najchętniej działa zakulisowo i w cieniu. Na stronie internetowej FKA http://www.kas.de/proj/home/home/48/8/index.html daremnie szukać wymaganych przez prawo informacji o jej władzach, personelu i Polakach współpracujących z tą instytucją. Nie ma też informacji, ile pieniędzy wydaje rocznie FKA , co właściwie finansuje i jakie są jej związki z prominentami polskiego życia publicznego. Jedyną informacją jest wykaz kilkunastu instytucji, które FKA nazywa swymi partnerami. Na ostatnim miejscu wymieniono Forum für Bürgerschaftliche Entwicklung in Warschau [ http://www.for.org.pl ] Kliknąłem z ciekawości – i tu zaczyna się naprawdę interesujący trop. Spróbuję zabawić się w dziennikarza śledczego.

  Forum für Bürgerschaftliche Entwicklung in Warschau pod polskim adresem internetowym nosi nazwę Forum Obywatelskiego Rozwoju. Strona http://www.for.org.pl podaje, że FOR rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 2007 r. (a więc na miesiąc przed wyborami do Sejmu) i jest rzekomo instytucją niezależną (do tej sprawy wrócimy za chwilę). Niestety, nie ma żadnej informacji o włożonym kapitale i o jego pochodzeniu – poza zdaniem, że „jego wyłącznym fundatorem jest prof. L. Balcerowicz”. L. Balcerowicz jest też przewodniczącym pięciosobowej Rady, w której skład wchodzi m.in. były minister i bankowiec Tadeusz Syryjczyk oraz Jan Wejchert współwłaściciel TVN, człowiek najbogatszy z wszystkich ludzi polskich mediów. W Komitecie Programowym FOR znajdujemy nazwiska Wł. Bartoszewskiego, Andrzeja Olechowskiego, Marka Safjana, Andrzeja Zolla, Jacka Fedorowicza i wielu innych postaci o powszechnie znanej orientacji politycznej. Po przeczytaniu listy kilkudziesięciu nazwisk członków komitetu w deklarację niezależności i apolityczności Forum uwierzyć może tylko polityczny analfabeta.

  WIĘCEJ PROROKÓW, KTÓRZY WIEDZIELI WCZEŚNIEJ

  Proroctwo, Katastrofa Smoleńsk 2010
  Prorok Jeshua – Emmanuel TV – USA
  Pierwsze proroctwo17.01.2010;

  Drugie proroctwo 21.03.2010 …”i nagle coś sie stało, gdy byli w powietrzu”

  Trzecie proroctwo 28.03.2010 – flaga opuszczona do polowy

  Mgła – film o katastrofie w Smoleńsku, 5 stycznia z Gazetą Polską

  Mgła (1/4)

  Two die in Dagestan Airlines Tu-154M Moscow crash

  Two people have been killed after a Russian-operated Tupolev Tu-154 crashed while attempting an emergency landing at Moscow Domodedovo.

  TYLKO DWIE !!! OSOBY ZGINĘŁY

  http://WWW.FLIGHTGLOBAL.COM/ARTICLES/2010/12/04/350546/PICTURES-DAGESTAN-TU-154-CRASHES-AT-MOSCOW.HTML

  PICTURES: Dagestan Tu-154 crashes at Moscow

 135. edi said

  @117>>166<<;
  Postaram się więcej używać słów stosowanych na co dzień
  przez przeciętnego 'experta lotniczego'.Będzie dużo
  słówek na *h* na *q* i tp zaopatrzyłem się w odpowiedniego
  'interlokutora'(oile Pan Gajowy na to pozwoli).

  Niepozwolmy by Polacy lizali tyłki ruskim ,to obrzydliwe!
  Zapamiętajcie!liżemy tylko usraelskie!!!
  Proponuje w ramach bojkotu,nieplacic za ruski gaz.
  Marsze z pochodniami przy ruskiej ambasadzie,jak najbardziej mile widziane.a co, niech sie ruski
  zesra ze strachu.

  tak trzymać q**a mać.

 136. edi said

  RE 121 @166;
  Mylisz się „Komsomolską Prawdę” od 20 lat już prenumeruje.
  tak samo jak „Gościa Niedzielnego” i „Nasz Dziennik”

 137. Marucha said

  Panie Bogdanie, odpowiadanie Panu zaczynam odczuwać jako przykrość intelektualną.

  Co mają wspólnego mniej lub bardziej udane akcje przeciwko terrorystom czeczeńskim (inspirowanym bez wątpienia przez USRael) z katastrofą w Smoleńsku?

  Kim Pan jest, żeby je krytykować? Był Pan tam? Stał Pan tam wśród antyterrorystów? Czy tylko odreagowywuje Pan swoją – już totalnie obłąkaną – nienawiść do Rosji? Dla Pana to nawet nieszczęścia, jakie spotykają ten kraj są powodem, żeby Rosji przyp…ć. To jest chore.

  Czy zna Pan sprawę sekty Koresha w USA, którą doświadczeni eksperci z FBI załatwili tak, że zginęli WSZYSCY? 74 osoby, w tym dzieci i 4 agentów FBI?
  Może więc odbijanie zakładników nie jest tak proste i łatwe, jak sobie wyobraża pan Bogdan siedząc za ekranem?

  Co wspólnego z katastrofą Tu-154 ma fakt, że innym samolotom udało się wylądować? Jednym się udało, innym nie. Wariaci jeżdżą po Warszawie 200 km/godzinę – a jednemu się nie udało. Zabił kolegę a sam został kaleką.

  I co Pan chrzani nieustannie o puszce po Cocacoli rzuconej w błoto? Widział Pan to błoto? Jaką grubość miało? Widział Pan samoloty, które uderzyły w wodę i rozpadały się na kawałki? Jakie znaczenie ma parę centymetrów błota, gdy wali w nie potężna maszyna z szybkością 300 km/godzinę? A może to nie było błoto, tylko grząskie bagno o głębokości 5 metrów?

  Pana wpisy robią wrażenie, jakby wpadał Pan w paranoję.

 138. Marucha said

  Re 134:
  TYLKO DWIE !!! OSOBY ZGINĘŁY

  W jednej katastrofie giną wszyscy, w innej nikt nie ginie, a w trzeciej ginie 40 osób. Każda katastrofa jest inna. Co w tym dziwnego i nadprzyrodzonego?
  Znajoma wiele razy w życiu się przewracała i nic, a parę lat temu w sposób przykry złamała nogę.

 139. edi said

  @166;
  Ja już 10 lat temu wiedziałem o przygotowaniach do zamachu
  Smoleńskiego,po prostu wyczytałem w „Komsomolskiej Prawdzie”
  Apeluje,czytajcie „Komsomolską Prawdę” tylko tam dowiecie
  się co nas jeszcze czeka w przyszłości.

  Stalin wydając
  wyrok śmierci na polakach w katyniu,tak naprawdę liczył,
  że ,zwabi po wielu latach znamienitą głowę nieustraszonego
  narodu i przy pomocy swojego wnuka czyt Putina zamorduje .
  Wszyscy normalni Polacy w to wierzą .
  Dlatego jeżeli nie połączymy, tych dwóch zdawałoby się
  oddzielnych wątków ,nie zrozumiemy tej całej i jakże okrutnej
  martyrologii L.Kaczyńskiego.

 140. Marucha said

  Re 126:
  Bzdura z tym „niedopuszczeniem pomocy medycznej”. Jedna z wielu bzdur i legend na temat katastrofy.

  Nawet antyrosyjska gazeta „Nasz Dziennik” pisze, że karetki dotarły na miejsce wypadku 17 minut po katastrofie.

 141. veri said

  51. @PL
  Wroce do tej dosyc czesto powtarzanej informacji-przekazu : „choć wiadomo było, iż lotnisko Siewiernyj jest w b. złym stanie. Zignorowano opinię rosyjskiego MSZ i polskiej ambasady, które zgodnie ostrzegały przed tym lotniskiem.”.

  Czyz takie ujmowanie sprawy ( i to nie tylko to mam na uwadze) nie wpisuje sie w praktyke urabiania poprzez odwracanie uwagi od meritum sprawy ? Logicznie rzecz biorac – … to mialoby racje bytu gdyby te ostrzezenia byly rowniez kierowane pod adresem „wycieczkowiczow” w osobach pp.Putina i Tuska ( nasuwa sie tu pytanie : jaki byl standard wyposazenia tego, „zapyzialego” lotniska na przyjecie w/w panow – czy spece od … brali pod uwage ewentualne wystapienie w tym czasie mgly ?) – … reszte prosze sobie dopisac w kontekscie 10.04.

  ps. „zapyziale” lotnisko – hmmm …, na satelitarnych zdjeciach widac rzad, parkujacych tam 4-ro silnikowych samolotow ( wiec pokazniejsze gabaryty niz ‚tutka’ ) – jakis sensowny komentarz do tego ?

  … nie raz pisalem – … ” gdyby to byla normalna, jakie zdarzaja sie na swiecie katastrofa to nie byloby tyle, ogolnie rzecz biorac mataczacych przekazow zarowno w slowie jak i obrazie „.

 142. Kibic said

  Witam,

  Kazda katastrofa jest inna.
  Roznice w detalach jak i w ogolnym obrazie.
  Nie istnieje metoda obliczania/przewidywania skutkow/efektow katastrofy.
  Ponizej adresy mogace wzbogacic/uzupelnic wiedze na temat katastrof.

  Uklony,
  Kibic
  PS:
  W kabinach pilotow spedzilem wiecej czasu niz pol zalogi (dowolnie skonfigurowanej) prezydenckiego TU 154.

  http://www.1001crash.com/index-page-accueil-lg-1.html

  http://www.programme.tv/les-derniers-jours-d-une-icone-3151720.php

  http://www.lepoint.fr/actualites-societe/2009-09-22/crash-du-mont-sainte-odile-la-responsabilite-civile-d-airbus-ne-sera-pas-reexaminee/920/0/379350

  http://dlapilota.pl/obrazy/edmund-klich-przewodniczacy-komisji-badania-wypadkow-lotniczych

  http://www.aviationexplorer.com/airline_accidents.htm

 143. Marucha said

  Panie Veri, sprawa „parkujących tam samolotów” była już chyba wyjaśniana!
  Lotnisko jest używane przez wojsko i magazynuje tam różne trupy samolotów.
  To, jak wygląda „wieża” tego lotniska – pokazują w telewizorze tysiące razy.

 144. veri said

  143. @Marucha.
  Nie bylem tam wiec nie wiem jak wyglada ta wieza – … byc moze te obrazki tez,propagandowo wpisuja sie pod te teze, ze to zapyziale lotnisko ( nie wiemy co tak naprawde przekazuja nam w tivi)!

 145. Staruszek Portier said

  Ma Pan rację.
  W rzeczywistości wyposażenie Lotniska Północnego w Smoleńsku nie odbiega niczym od standardów światowych: lotniska Charles de Gaulle, Schiphol czy Heathrow.

 146. Praworządny Obywatel NWO said

  Rozsądny głos w sprawie katastrofy Kornela Morawieckiego. W II turze wyborów poparł jesli ktoś nie pamięta, Jarosława Kaczyńskiego.
  Rosyjscy kontrolerzy tak jak polscy piloci chcieli, żeby się udało, żeby odlot na zapasowe lotnisko nie zakłócił zaplanowanej uroczystości – uważa były lider Solidarności Walczącej

  Według raportu MAK jednym z naczelnych powodów katastrofy 10 kwietnia 2010 r. był psychologiczny nacisk na pilotów. W szczególności ze strony dowódcy Sił Powietrznych i pierwszego pasażera. Podejmijmy poważnie ten wątek. Główny nacisk na polskich pilotów i na rosyjskich kontrolerów to cień zbrodni katyńskiej sprzed 70 lat. Polska delegacja tego feralnego lotu spieszyła, by zgodnie z uroczystym planem oddać cześć pomordowanym. Wola sprostania temu zaszczytnemu zadaniu przyświecała z pewnością śp. prezydentowi i całej państwowej świcie.

  Dowódca statku i załoga wiedzieli o mgle. Ale wiedzieli, jak ważną pełnią misję. Gdzie i po co lecą. Próbowali nie zawieść. Próbowali podejść do lądowania. Oceniali to jako swą powinność. Zaufali decyzji naprowadzających, którzy nie zakazali podejścia, oraz własnej fachowości. Ponad procedury, które na to nie pozwalały, postawili próbę lądowania.

  Może tak odczytywali swój obowiązek? A potem nieład na lotnisku i w kokpicie, splot omyłek i błędów poskutkował tragedią. Zadanie ich przerosło. Żadna to pierwszyzna w bolesnym, polskim losie. We wrześniu 1939 r. zadanie obrony ojczyzny przerosło nas Polaków. I przez sześć długich lat każdego dnia wojny statystycznie śmierć, często okrutną, ponosiło 3 tys. obywateli pokonanego państwa polskiego. Rozstrzelani w Katyniu, Charkowie i Miednoje to fragment tamtej narodowej grozy.

  Spróbujmy dziś spojrzeć na smoleński dramat jako na wymuszony przeznaczeniem bolesny polski hołd oddany bohaterom i ofiarom II wojny światowej.

  Kontrolerzy i rosyjscy decydenci też czuli ciężar Katynia. Co powiedzą Polacy, jeśli zabroni się lądować w takim miejscu i czasie, takiej polskiej delegacji? Czy ich nie oskarżymy o złośliwość, o umyślne utrudnianie? Teraz za nic w świecie nie mogą się przyznać do takich kalkulacji. Rosyjscy kontrolerzy tak jak polscy piloci chcieli, żeby się udało, żeby odlot na zapasowe lotnisko nie zakłócił zaplanowanej uroczystości.

  Stan ich umysłów i emocji był jakby lustrzanym odbiciem woli polskiej załogi. Uczciwie poinformowali: „nie ma warunków do lądowania”. Ale zamiast twardo zamknąć lotnisko, sprowadzali samolot na pas. Przy takim braku widoczności!

  Z komendą „horyzont” spóźnili się o kilka sekund. Liczyli na swoje i nasze szczęście. I się przeliczyli. Co prawda oni żyją. Z kłamliwą osłoną rosyjskiego państwa, które całą winę zrzuca na naszych pilotów, ale jeśli mają sumienie, to katastrofalny błąd, który popełnili, będzie ich gnębił. Czy sami tak strasznie ugodzeni potrafimy oddać im cząstkę naszego współczucia?

  Co my, Polacy, i co oni, Rosjanie, co mamy robić, jak się wzajemnie traktować, żeby już nigdy złowrogi cień Katynia nie skutkował całunem kolejnego Smoleńska?

  http://www.rp.pl/artykul/597595.html

  Ja osobiście jestem nawet w stanie uwierzyć w tę sztuczną mgłę, która miałaby być elementem zamachu. Tylko, że po informacji z wieży, że warunków do lądowania nie ma, samolot powinien odejść na zapasowe lotnisko i byłoby po całym tym „misternym” ruskim planie zamachu. Błasik po tym wszystkim co wiemy po katastrofie Casy w Mirosławcu, powinien wejść do kabiny pilotów (młoda krew) i stanowczo powiedzieć żeby im do głowy nie przyszło żadne podchodzenie do lądowania w takich ekstremalnych warunkach, bo sobie smarkatej brawury nie życzy. Ale czasu już na zapasowe lotnisko nie było bo najpierw przełożyli wyjazd o godzinę, a potem jeszcze prawie poł godziny się spóżnił głowny pasażer, transmisja w TV ustalona na konkretną godzinę, ekipa do filmowania spotów wyborczych już wylądowała Jakiem itp. Same straty. Pilot Jaka mówił,że jesli chodzi o widoczność to „jest tutaj ogólnie piz..a. i nic nie widać. Ale jak najbardziej możesz PRÓBOWAĆ!?
  Za to sąd wojskowy mu się należy jak amen w pacieżu. I co najgorsze to ruskich zmyliło,że mamy jakiś super sprzęt w samolocie. Teza o zamachu się kupy nie trzyma i tyle, a już prosić USA o pomoc to chyba czarny humor. Ja ciągle im bardziej się patrzę na samolot, ktory udzerzył w Pentagon tym badziej go tam nie widzę.

 147. Marucha said

  Re 146:
  Istotnie, jest to głos rozsądku w zalewie głupoty. Zapewne Kornel Morawiecki to członek TPPR albo sowiecki agent. Panie Bogdan, rusz Pan mózgiem – kim jest ten rusofil?

  Z tym, że fragment tyczący obsługi lotniska: „Ale zamiast twardo zamknąć lotnisko, sprowadzali samolot na pas” jest niezgodny z prawdą. Wieża nie ma prawa zamykać lotniska, jeśli piloci upierają się przy lądowaniu (chyba, że pasy lądowania są zajęte albo jest zbyt mała odległość do innej maszyny).
  Tak więc wieża zrobiła co mogła: najpierw oznajmiła brak warunków do lądowania, a potem starała się samolot sprowadzić.

 148. 166 bojkot TVN said

  146/147
  Tak, głosy rozsądku są takie TVN-owsko rozsądne.
  Tylko dlaczego jest przy tej katastrofie tyle kłamstw, niejasności i trupów…

 149. Bogdan said

  @ 113
  Nie wszyscy tutaj obstaja przy spiskowej teorii nieszczęśliwego wypadku z winy naszych. Jest cena do zaplacenia za takie poglady.
  @ 118
  „Upadł jeden z „najpoważniejszych argumentów” zwolenników ruskiego spisku: dlaczego wieża lotniska nie zakazała lądowania.
  Też jakoś cicho o tym…” – nie cicho tylko „smieszno”. Niektorzy wierza w informacje z „Konsomolskiej Prawdy”, inni w babejage albo zielone ludki. Jesli tam jest zrodlo prawdy to wypada przypomniec, ze wg. tychze zrodel samolot rozbil sie o 08:51 po czterech probach ladowania. I to by bylo w temacie prawdy nawet konsomolskiej. Taka to jest prawda.

  KURRRRWA, CZŁOWIEKU, ZAJRZYJ SOBIE DO MIĘDZYNARODOWYCH REGULAMINÓW A NIE PIER***L JAK PORĄBANY – admin

  Resztę bełkotu bez skrupułów wywalam.

 150. Bogdan said

  Osmiele sie za cytowac z artykulu punkt 5 „Do tego dochodzi jeszcze przykaz z Moskwy, aby zezwolić na lądowanie Tu-154” <- cytat Pan poznaje. Jak to jest przeciez pare linijek wyzej Pan "udowadnia" ze "Wieza" nic nie mogla zabronic?
  Cos to jak logika z "Konsomolskiej Prawdy"?
  Rzeczowe argumenty, prosze – kiedy Pan sie pomylil?

 151. Inkwizytor said

  Re : 17

  „Jeśli 166 jest mężczyzną, to w bezpośrednim kontakcie chamom grozi mordobicie, jeśli jest kobietą, to chamy wyjdą na jeszcze większe bydlaki, niż się na tym ekranie wydaje”

  hahaha to ty nawet nie wiesz jakiej płci jesteś, może hermafrodyta :))) Jeśli masz tym kłopot to ja ci pomogę

 152. Inkwizytor said

  No nareszcie Panie Marucha :)))

  Gnać to rusofobiczne tałatajstwo, bogdanów, bełkoczących obojnaków itp, w kibucu u Kulińskiego będzie wam dobrze 🙂

 153. 166 bojkot TVN said

  Inwizytorze!
  Jak zwykle chamstwo i prostacwo ze słomą Ci z gumofilców wyłazi – w Warszawie?!

  Po co Ci potrzebna moja płeć? Ja nie ma zamiaru korzystać z Twojej! Takich chamów udało mi się wyeliminować z grona znajomych.

 154. Zbigniew Koziol said

  Chccialbym zwrocic uwage na link ktory podal Kibic (@142) – jesli kotos jeszcze tam nie zajrzal, ten po polsku:

  http://dlapilota.pl/obrazy/edmund-klich-przewodniczacy-komisji-badania-wypadkow-lotniczych

  Po francusku niestety nie kumam.

  Tak na marginesie:

  – Czepianie sie gumiakow jako argumentu jest na poziomie intelektualnego zera.

  – tak samo czepianie sie nazwy gazety, ze niby Komsomolska i prawda. Prawda to ona moze i nie jest ale na pewno komsomolska tylko z nazwy.

  – albo „towarzyszu”. Az kiszki skrecaja mi sie sie, gdy ktos z tego sie smieje. Forma „towarzyszu” istnieje nadal w jezyku rosyjskim i jest czasem uzywana, szczegolnie w stosunkach przelozony-podwladny w sluzbach mundurowych i nie ma to nic wspolnego z bylym komunizmem. Ktos, kto uzywa tego jako argumentu po prostu osmiesza sie.

 155. Marucha said

  Re 154:
  Również w dawnej polszczyźnie słowo „towarzysz” było używane w bardzo pozytywnym znaczeniu: druh, przyjaciel, sojusznik.
  Do dziś używają go górale („zbójnik ze swymi towarzyszami”).
  Zawłaszczyli je socjaliści w XIX wieku.

 156. Boomcha said

  W jednej katastrofie giną wszyscy, w innej nikt nie ginie, a w trzeciej ginie 40 osób. Każda katastrofa jest inna. Co w tym dziwnego i nadprzyrodzonego?

  – Takie komentarze najbardziej lobię, spadam stąd. Żegnam gospodarza i resztę

  Ok, rozumiemy, że wszystkie katastrofy lotnicze wyglądają tak samo i każda niesie ze sobą identyczne skutki.
  Warto chyba zmienić lekarza. – admin

 157. Marucha said

  Treść linku podanego przez Zbyszka Kozioła jest teraz tu:

  https://marucha.wordpress.com/2011/01/29/opinia-o-katastrofie-smolenskiej-z-witryny-dla-pilotow/

 158. aga said

  ad.156
  Jak to palanci codziennie się żegnają i codziennie wracają…
  aby znowu mętlić tak samo.A „spadaj” wreszcie i uwolnij nasz „bunkier” od swojego hasbarującego towarzystwa.

 159. Sara said

  Jajusz czy Bojkot szrajbofałam.
  Tysze chamami nie sajmuj, bo oni saraz cię przezwą sze ty jeszteś transwestytutka, albo cosz goszej.
  Mnie cham powiedział „I fuck you, you crooked nose Jew”. Czy ty wiesz co to znaczy? Onsze do mnie zalecał. Jaczy to wufię, bo ty jeszteś wielojęzykowy i tysze pienisz. Tosze u gojuf nasyfa Poliglobulka.
  Ty nie marnuj czas. Tysze sapytaj naszego redachtor Shlomo Michalkiewicz alpo Jasza Kórwin-Miki jaksze robi felieton. Oniczi saras pokaszą i ty zaras będziesz szrajbofać, a goje będą czy płacić i płacić. Tak jak redachtor Michalkiewicz. Ity bedziesz barco bogaty. Ity im kasz wyszyłać czek na sfoje konto, a gmina czy to wymieni na geld i tysze nie będziesz matfić Fikus. Ty bendziesz miał słoty interes.

 160. Zbigniew Koziol said

  Gdzies na trzecim czy czwartym roku studiow, w ramach checi nawiazania kontaktow z ludzmi, a i po prostu z tesknoty za czyms nowym, zapisalem sie do klubu jaskiniowcow. Top ci, ktorzy laza po jaskiniach, ale tez moga i po gorach. Przepiekny sport. I bardzo niebezpieczny.

  Pierwszym razem pojechalismy gdzies pod Modlin, aby pocwiczyc. Tam sa ruiny bunkrow. Strome sciany. Tez i lasek wokol.

  Chodzenie po linie, po stromej scianie. Z ubezpieczeniem. Z tym ubezpieczeniem to jest tak, ze czlowiek zdaje sie na drugiego, tego ktory ubezpiecza. Tez ubezpieczalem. Udalo sie. Chyba wiecej wtedy przezylem, niz ten ktory lazil po scianie. Instruktor lazil. Podziekowal mi wtedy. Zreszta, to jest norma, by podziekowac.

  Najpiekniejsze bylo to, jak kobiety (studentki) chodza po tych scianach. To jest wrecz cudo. Kobiety maja zupelnie inne podejscie do problemu.

  Meskie podejscie jest – wykorzystywac sile miesni.

  Zenskie – wykorzystywac zrecznosc i glowe. Nie sile.

  Dlaczego o tym pisze?

  Bo mi spodobaly sie ostatnie uwagi Agi i Sary.

 161. Kapsel said

  re154 155 nazwa jak najbardziej zawłaszczona

  Husaria organizacja polskiej jazdy zaciężnej na bazie pocztów towarzyskich. Rotmistrz „zatrudniał” znanych sobie żołnierzy „towarzyszy”, którzy brali na siebie obowiązek wystawienia pocztów.
  O wielkości pocztu decydowała zamożność „towarzysza”.

  Początki husarii datują się na okres Bitwy pod Grunwaldem od tzw.Kopijników.

 162. bezpartyjny said

  @ 149. Nie wiem dlaczego Admin tak się denerwuje. Czy forum nie jest aby po to aby ścierały się różne poglądy i argumenty, nawet te które uważa ktoś za idiotyczne. Kto powiedział, że Admin musi mieć rację? Czy może przypisuje sobie rolę Ducha Św.? Nie znaczy to, że naszym rozumowaniem nawet mając dobrą wolę dojdziemy do prawdy. Chyba Drogi Adminie przyznasz, że wiele faktów może być przed nami zakryte a wtedy nawet geniusz nie wyciągnie właściwych wniosków. Przypomnę, katastrofę Gibraltarską, zabójstwo Kenediego i szereg innych. Może ta informacja też przyczyni się do ostrożnego wyrokowania:Trzy karetki pogotowia a pomoc Ameryki w sprawie wyjaśnienia tragedii smoleńskiej
  http://niepoprawni.pl/blog/2151/trzy-karetki-pogotowia-pomoc-ameryki-w-sprawie-wyjasnienia-tragedii-smolenskiej
  Blog

  Po raz kolejny pojawiła się informacja o trzech tajemniczych karetkach pogotowia, które na sygnale opuściły teren smoleńskiej masakry. Pojawiła się również wśród blogerów nadzieja, iż sprawa, tak jak całokształt smoleńskiej tragedii, zostanie wyjaśniona za pomocą zespołu parlamentarnego pan Antoniego Macierewicza oraz amerykańskiej administracji.

  O ile zaangażowanie „zespołu smoleńskiego” nie budzi żadnych zastrzeżeń, o tyle pomoc administracji amerykańskiej w tym momencie jest praktycznie niemożliwa. Oczywiście wiadomo, że strona amerykańska ponoć przekazała zdjęcia lotnicze z dnia 10 IV z rejonu smoleńskiego lotniska polskiemu rządowi. Problem w tym, iż nikt ich nie widział. Polski rząd, po tym jak skapitulował przed Rosją i Niemcami na wszystkich możliwych arenach, a w Smoleńsku w szczególności, skurczył się do rozmiarów „grupy rządzącej” niepolską Racją Stanu. Natomiast polska (jeszcze?) prokuratura do tej pory nie potrafiła wyartykułować, czy owe zdjęcia dostała czy nie.
  Rzecz w tym, iż obecna amerykańska administracja jest absolutnie bierna w kontekście smoleńskim. Bez wątpienia prowadzili nasłuch elektroniczny całego przelotu delegacji prezydenckiej. Bez wątpienia mają zarejestrowaną każdą sekundę lotu. Bez wątpienia mają zdjęcia przelotu prezydenckiego samolotu. Jeżeli nie w całości czysto „zdjęciowej”, to w formie zapisu w podczerwieni.

  Pytanie, dlaczego nie publikują informacji, która mogłaby jednoznacznie rozwiązać sprawę tragedii. Jednakowoż tego nie robią. Dlaczego? Możliwe są przynajmniej trzy opcje.

  Pierwsza – (najmniej prawdopodobna w świetle dotychczasowych zdarzeń): Amerykanie z zaciekawieniem przyglądają się (posiadając materiały o braku winy Rosji w „smoleńskiej katastrofie”), jak „gospodarze tragedii” kompromitują się prowadząc śledztwo, jakby sami chcieli rzucić na siebie podejrzenie o sprawstwo. Można by oczywiście podejrzewać Rosję o machiaweliczny pomysł grania na „samą siebie”, na podgrzewanie części polskiej, antyrosyjskiej opinii publicznej, aby następnie korzystając ze swoich, czy też zagranicznych niepodważalnych materiałów całkowicie ją skompromitować, oczyszczając w ten sposób przedpole i ugruntowując władzę polskiej, prorosyjskiej frakcji, obecnie obleczonej w formę PO „po wsze czasy”. Zatem Amerykanie sprawy nie tykają, by nie drażnić Putina. Wszak Rosja prowadzi grę na terenie swojego „kondominium”.

  Druga: wiedzą co się stało. Mają dowody i w każdym momencie mogą udowodnić, że to Rosja stoi za zamachem, lecz tego nie robią, ponieważ administracja B. Obamy idzie na maksymalne zbliżenie z Rosją. Była w stanie poświęcić wiele, włącznie z wpływami w byłym po-sowieckim bloku, aby uzyskać iluzoryczne wsparcie Rosji w Iraku, Afganistanie i ostatnio przeciwko Iranowi. Będzie w stanie w tym momencie poświęcić również prawdę o tym, co się stało w Smoleńsku.
  Ponadto nie wiedzą, jak zachowałoby się NATO. Mogą się spodziewać, iż ani Niemcy (robiące doskonałe interesy z Rosją kosztem „kondominium”, ani słaba Francja, ani pozostałe kraje „starego” NATO (może poza Anglią) nie będą chciały umierać za „Gdańsk”.

  Trzecia: Amerykanie czekają na odpowiedni moment. Szachują Rosję, wyciskają z jej trudnej sytuacji, ile się da. Hak działa tak długo, jak się jego nie upublicznia. Po czym, jak uzyskają, to co będą chcieli, wskażą, kto stoi za zamachem. A to może potrwać.

  Zatem, oczekiwanie części naszej opinii publicznej, na pomoc Ameryki w szybkim wyjaśnieniu sprawy, będzie płonne. Jedyna nadzieja w aktywności Polonii, opozycji w amerykańskim kongresie naciskającej obecną administrację, walce wywiadów, zdradzie w szeregach Rosji… Czas pokaże, kiedy Opatrzność znowu do nas się uśmiechnie.

 163. Marucha said

  Re 162:
  Admina mniej denerwują poglądy, niż uparte, ośle negowanie łatwo sprawdzalnych faktów albo mieszanie do dyskusji nie mającego z nią nic wspólnego szumu pseudoinformacyjnego.
  Denerwuje go również stawianie pogłosek i plotek na jednym poziomie z twardymi faktami.

 164. Realista said

  re 117

  Belkocie ja sobie zakpilem ze to byl zamach na polska racje stanu i polska demokracje, a ty durna wzielas to na powaznie.

  Wytlumacz jaka jest w Polsce demokracja?

  Wytlumacz jaka jest racja stanu i jakiego stanu?

  Dlatego napisalem, ze jestes idiotka i to stwierdzenie podtrzymuje.

 165. MatkaPolka said

  KATASTROFA SMOLEŃSKA

  Z jednej strony wypadałoby pochylić głowy i uszanować dostojeństwo śmierci i zawołać
  „ Ciszej nad tymi trumnami”

  Tak jednak nie jest. Nie jest dlatego, bo ofiarami katastrofy były osoby publiczne i cała frustracja i dyskusja wokół katastrofy przeniosła się przeniosła się( i nabrała wymiaru) ze sfery prywatnej (- uszanować śmierć i ból po stracie najbliższych dla ofiar katastrofy) – na sferę publiczną

  Bo też katastrofa stała się NAJWIĘKSZĄ FRUSTRACJĄ , życia publicznego w Polsce i nie tylko.
  Rodziny ofiar należy prosić o wybaczenie i zrozumienie tego, że właśnie tak jest.

  Chciałoby się wierzyć, że to wypadek i katastrofa – zbyt wiele jednak wskazuje, że tak nie jest.

  *Inne samoloty jakoś wylądowały wcześniej i bezpiecznie – dlaczego nie TU154 -101 ?
  *Nie interesują mnie, jak to nazywam „Technikalia, Fekalia” – interesuje mnie WCZEŚNIEJSZA WIEDZA o katastrofie.
  *Wszystkie „Teorie Spiskowe” – kierują uwagę publiczna na winę i zaangażowanie Rosji

  *Ten zrobił, kto skorzystał (Es fecie qui prodest), ale skorzystał przecież ktoś inny – pytanie kto?
  – PO, Międzynarodowy Fundusz Walutowy – Belka, a nie Skrzypek, Unia Europejska ( przede wszystkim Niemcy, dla których UE to przykrywka dla roszczeń terytorialnych, i zniewolenia Polski przez wprowadzenie waluty Euro)

  A nie Rosja, a nie Polska. !!!

  Perfidia prusacka/krzyżacka bardzo dobrze skryta i skuteczna – i zawsze kierowała złość Polaków, a to na Ruska, a to na tzw. ŻYDA.

  Istnieje bardzo wiele ukrytych warstw tej perfidii krzyżackiej i tego zakłamania. !!!!

  Rozbój, kłamstwo, agresja, przekupstwo, perfidia – to immanentna cecha krzyżactwa
  Krzyżacy potrafili osadzić na tronach europejskich swoich wasali – to również bardzo charakterystyczne
  Rosyjski car Piotr III to Karl Peter Urlich, a jego zona to Sofia Augusta Anhalt – Zerbst Prusaczka rodem ze Szczecina znana, jako Katarzyna II

  Toć Prusy były odpowiedzialne za rozbiory Polski od początku do końca – tymczasem cała złość Polaków kierowana jest na Rosję.

  To Prusy inspirowały wszystkie zrywy i powstania narodowe zawsze skierowane przeciw Rosji nigdy przeciw Prusom – Polacy zrywali się bez broni przeciw Rosji, Rosja wysyłała Kozaków dla poskromienia buntu i zsyłała Polaków na Sybir, a na miejsce wypartego żywiołu polskiego wchodził żywioł niemiecki i żydowski !!

  To Prusy, mimo przegranej I wojny światowej nasłały Żyda Lenina , i bolszewików do zrobienia Rewolucji bolszewickiej i Żyda Piłsudskiego do kontroli nad wyzwoloną Polską.

  To krzyżacy są twórcą masonerii. już po sekularyzacji zakonu 1520 r. Nie mogą najwyraźniej wybaczyć i zapomnieć Grunwaldu , Hołdu Pruskiego, chwały oręża polskiego … i w końcu następnego zwycięstwa słowiańszczyzny – Rosji i Polski nad militaryzmem pruskim w II Wojnie światowej zakończonej w Poczdamie.

  Umowa poczdamska stworzyła nowy ład prawno polityczny w Europie i n a świecie unicestwiając militaryzm pruski – nad tym długo trzeba było popracować, aby to zmienić.

  Proszę zwrócić uwagę jak propaganda prusko /krzyżacka przedstawia sprawę np. Powstania Warszawskiego 1944 r.
  Okazuje się już , że to NIE Niemcy sa winni za zbużenie Warszawy – to Rosja, która nie pomogła tej awanturze inspirowanej przez żyda Retingiera i masonerię angielską, bo Rosja stała z frontem na linii Wisły i nic nie robiła. Powiedzmy wyraźnie – to Niemcy obrócili w kupę gruzów Warszawę i Polskę.

  Dziś nie wspomina się zniszczeń wojennych i zrujnowania Polski przez zbrodniczą, nazistowską Trzecią Rzesze niemiecką, śmierć ponad 7,322,000 , 1000-ce niemieckich Katyniów .

  Dziś nie obchodzi się rocznic zakończenia II WS i zwycięstwa Polski – zachowanie mimo opresji żydokomuny jedności terytorialnej i narodowej Polski jako Polski i odbudowy Polski po zniszczeniach
  Dziś chwalimy nowy rozbiór Polski przez Nowe Prusy. Polactfo chce być Europejczykami tj. nowymi niewolnikami „żydostwa” i” prusactwa”

  Dziś mówi się o 20,000 ofiarach Katynia. Nie mówi się o żydowskich sprawcach tej zbrodni – z żydowskiego NKWD. Nie mówi się, że to żydzi w interesie Prus/Krzyżaków podczas rewolucji namordowali więcej Rosjan niż Polaków.

  Dziś nie mówi się o WYEGZEKWOWANIU MINIMUM 537 MLD EURO OD NIEMCÓW za zbrodnie i zniszczenia wojenne, o tym że kolejne ekipy rządzące nie wykonały uchwał sejmowych z 1990 r. i z 2004 r. zobowiązujące rządy do wyegzekwowania od Niemiec odszkodowań prawno cywilnych

  Wzory pozwów o odszkodowania indywidualne dla ofiar i spadkobierców ofiar wraz z dokładnym omówieniem tla historycznego i prawnego – podstawy prawne
  Każda ofiara lub spadkobierca ofiary zbrodniczej nazistowskiej Trzeciej Rzeszy niemieckiej upr
  Dziś mówi się o roszczeniach niemieckich. Polacy z ofiar wojny staja się sprawcami

  Stowarzyszenie Ofiar Wojny

  ( skracam linki bo tylko wordpress pozwala na dwa!!)

  ht polskapolityka.com/archiwum/sow/wydawnictwa_statutowe/page_01.htm

  ht polskapolityka.com/archiwum/sow/bank/qpozew.htm

  WZÓR POZWU z UZASADNIENIAMI z artykułami prawa polskiego i międzynarodowego, wymienione wszystkie akty prawne uzasadniające te roszczenia. Przeciwko Republice Federalnej Niemiec

  dla OFIAR I SPADKOBIERCÓW OFIAR Zbrodniczej Nazistowskiej Trzeciej Rzeszy Niemieckiej

  które mogą być składane za 50 zł lub 150 zł w Sądach Rejonowych w Polsce

  Wielu zapewne nie zdaje sobie sprawy, że są uprawnieni do „milionowego”(??) odszkodowania.

  Ponieważ to nie nastąpiło możemy śmialo podejrzewać zaistnienie korupcji całych klas rządzących i to na bardzo dużą skalę.

  Nie mówi się, że państwowe Fundacje niemieckie finansują przemiany polityczne w Polsce osadzając swoich agentów na czołowych decyzyjnych pozycjach, a to przez korupcje, a to przez sponsorstwa..
  W ten sposób doszło do podpisania zdradzieckiego Traktatu Lizbońskiego – przez Tuska, Sikorskiego a ostatecznie przez prezydenta Kaczynskiego – zakamuflowanej agresji niemieckiej na Polskę
  To Niemcy i niemiecki kapitał wykupują Polskę ziemie i przemysł – poprzez firmy a to amerykańskie, a to francuskie , a to brytyjskie

  To pruski książe, kaclerz Bismarck powiedział – po to dał Bóg Niemcom Żydów, aby szpiegowali Polaków. Czy już o tym zapomnieliśmy?

  A jest tak, że nastapila wyjatkowa BRUTALIZACJA ŻYCIA PUBLICZNEGO. Dlatego, że nastąpiło odwróty od moralności i wartości cywilizacji chrześcijańskiej. Cywilizacja chrześcijańska jest wypierana przez cywilizację talmudyczna i masońską. I MAMY TO CO MAMY. I Widzimy to na co dzień

  I TU DYGRESJA.
  Według Biblii Żydzi to dzieci Szatana

  Szatan ma rozdwojoną naturę i osobowość. Jezus mówił ze Szatan jest podzielony przeciwko sobie samemu. Według Biblii Bóg skazał Szatana na samozagładę umieszczając wewnątrz Szatana podział i sprzeczność, WEWNĘTRZNY OGIEŃ, które spowodują jego samozniszczenie.

  „Mnóstwem twoich przewin i nieuczciwością zbezcześciłeś swoja świątynię.
  Sprawiłem , że ogień wyszedł z twego wnętrza, aby cię pochłonąć i i obróci cię w popiół na ziemi na oczach tych, którzy na ciebie patrzyli” ( Ezechiel 28:18)

  I PŁONĘLI w piecach dostarczonych przez Standard Oil – flagowej firmie Żyda Rockefellera,
  truci Cyklonem B, którego wynalazcą był rdzenny Żyd Fritz Faber, wywożeni z Generalnej Guberni rządzonej przez 100% Żyda Hansa Franka w wagonach podstawianych przez 100% Żyda Adolfa Eichmana,

  Judaizm i żydostwo to rozdwojenie jaźni, to wewnętrzna sprzeczność, to wzajemnie przeczące sobie części i pojęcia. Z medycznego punktu widzenia to SCHIZOFRENIA.

  PROROCTWO BIBLIJNE SPRAWDZAŁO SIE, SPRAWDZA SIE, I BEDZIE SIE SPRAWDZAC W 100 %

  Holocaust to spełnienie proroctwa – żydzi jego twórcy ploneli w piecach Oświęcimia przez siebie finansowanych. Co będzie w przyszłości czas pokaże – BIBLIA SIE NIE MYLI.

  ***************************************************************************

  Ale dalej o katastrofie smoleńskiej

  Wg raportu MAK ( powtórzę za internautą)
  Pan Ławrow powiedział, że jakiekolwiek spekulacje na temat smoleńskiej katastrofy to bluźnierstwo. Zatem milczeć…bluźniercy.

  Prawda jest tylko jedna i tylko jeden scenariusz wynika z raportu MAK
  . Oto on:

  niezrównani eksperci naszego bratniego narodu z właściwą sobie precyzją zdołali wydobyć wspomnienia z umysłów pilotów. Nad ich głowami stał pijany ( JUŻ O 8 RANO!!) generał Błasik z siekierą. Drzwi od kabiny pilnowała Anna Walentynowicz, polewająca pasażerom wódkę. Poseł Deptuła groził pilotom zakolczykowaniem, w końcu to weterynarz. Lech Kaczyński zaś wrzeszczał w stronę kabiny, że wyśle pilotów do Berezy Kartuskiej, jeśli nie zetną tej brzozy. Tak się biedni piloci wystraszyli okropności kaczystowskiej katowni, ze postanowili brzozę ściąć.

  To wyraz walki politycznej zarówno w Rosji jak i w Polsce. I wiele można spekulować na ten temat

  W Rosji TO WALKA SIŁ MIEDZY WYWIADAMI wojskowymi i cywilnymi – GRU i FSB (KGB)
  Najwyraźniej podrzucono Putinowi tzw. „DYMIĄCY NAGAN PUTINA”
  WYRAŹNIE ŚMIERDZĄCA SPRAWA
  Antoni Zambrowski, „Gazeta Polska”, 31-08-2010 19:38
  3w.niezalezna.pl/artykul/wyraznie_smierdzaca_sprawa/38398/1
  O tajemniczej śmierci generała Jurija Iwanowa, wiceszefa GRU ( i rezydent wywiadu na Polskę) z Wiktorem Suworowem rozmawia Antoni Zambrowski ( też tzw. ŻYD)
  „NATURALNA ŚMIERĆ” GENERAŁA GRU
  (Aleksander Ścios)

  http://blogmedia24.pl/node/36039

  „Każdy głupiec potrafi popełnić morderstwo, ale trzeba być artystą by popełnić naturalną śmierć.” – głosiła „złota myśl” morderców z KGB. Gdy zatem w putinowskiej Rosji, w nazbyt osobliwych okolicznościach ginie wysoki funkcjonariusz najważniejszej tajnej służby, nie można się dziwić, że zdarzenie to wywołuje zainteresowanie i rozmaite spekulacje.

  Takie reakcje pojawiły się w związku z nekrologiem zamieszczonym w organie armii FR – „Krasnaja Zwiezda”, w którym poinformowano o nagłej śmierci generała –majora Jurija Iwanowa, zastępcy szefa Głównego Zarządu Wywiadu (GRU). Jednocześnie rosyjska agencji RIA-Nowosti podała, że 52-letni Iwanow „zginął kilka dni temu w czasie kąpieli”. (…)

  Żeby zrozumieć sytuacje katastrofę Smoleńską i polityczną w Polsce trzeba się cofnąć do „Stanu Wojennego” i „Madgalenki” i „Okrągłego Stołu”

  To tam „Służby Siłowe” – cywilne i wojskowe – dogadały się z koncesjonowana przez siebie „Opozycje Demoratyczną”

  „My przejmujemy gospodarkę (przede wszystkim banki), a wy przejmujecie (czytaj – pozwalamy wam) politykę. Tak też się stalo – kolejne ekipy „opozycji demokratycznej” dopuszczano do władzy.

  A Informacja Wojskowa – Razwietka zajęła się budowaniem biznesu przy współpracy z zachodnimi Kahałami.

  Kaczyński i sPiS – kowcy zaczęli tracić na popularności i aby pozyskać poparcie społeczne zaczęli coraz bardziej głosić hasła narodowe , tak bardzo sprzeczne z interesami Globalistów – międzynarodówki żydowskiej

  Toteż nastąpiła „DINTOJRA” – zemsta żydowska , za zdradę interesów żydowskich.

  Cel uświęca Trupy – 3w.jezierski.pl/strona.htm?id=782
  Katastrofa pod Smoleńskiem definitywnie likwiduje takie zagrożenie. Dotychczasowy prezydent, choć trup w sensie biologicznym zyskał na wartości wielokrotnie. Lech „Spieprzaj Dziadu” Kaczyński przeistoczył się cudownie w Lecha „Santo Subito” Kaczyńskiego. Notowania PiS i jego lidera Jarosława Kaczyńskiego, wyznaczonego na nowego pretendenta do urzędu prezydenta 3/4 RP, skoczyły w górę równie gwałtownie jak gwałtownie spadał na smoleński las TU-154. Wystarczyło umiejętnie wykorzystać typową dla Słowian uczuciowość, zaprzęgnąć do pracy dyspozycyjnych agitatorów (także w sutannach) i nagle – jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – najbardziej zażydzona z istniejących partii, stała się partią najbardziej „polską i patriotyczną”. Przypominam jeszcze raz sPiSkowcom: ten popełnił zbrodnię, komu przyniosła korzyść.

  Afery PO -ht /markd.pl/afery-po

  KATASTROFA KTÓREJ NIE BYŁO – inna wersja spekulacji – w Smoleńsku rozbil się samolot bliźniak – dobijano światków załogę. Mordu dokonano już w Polsce

  Krzysztof Cierpisz, ht prawica.net/forum/22804

  Boguchwała – mgr inż. Józef Bizoń blog Sursum Corda

  3w.propolonia.pl/blog-read.php?bid=142 Wyprzedaż polski od 1991 r.

  OKRAGLY STOL – MAGDALENKA

  ht:/ma.blox.pl/html

  Magdalenka była bandycką zmową katów z agentami kosztem Narodu Polskiego

  KOR i jego „Wolne Związki Zawodowe” były prowokacją ubowców, a Magdalenka zmową Kościoła i ubowców z agentami SB

  Magdalenka i tzw. okrągły stół – to bezprawne ustalenia podjęte przez grupę osób. Ta zmowa nie wiąże Narodu Polskiego

  Tak samo jak cały przestępczo hucpiarski proces przystąpienia do UE i „ratyfikowania” tzw. Traktatu Lizbońskiego równie w sensie prawnym nieważne i niezobowiązujące.

  Może najszybszym dowodem nielegalności tego wszystkiego jest sam BANKNOT Euro,
  na którym nawet nie ma żadnego podpisu, wbrew jakimkolwiek zasadą bankowości i emisji pieniądza.

  Początek końca układu władzy przepitego w Magdalence
  ht ma.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?165353

  Jarosław Kaczyński wyraził się jasno 14.02.2005 r. na forum Fundacji Batorego (George*a Sorosa).

  Przedstawiony przez Jarosława Kaczyńskiego plan zakłada, że przy władzy w Polsce mają pozostać mutanty po okrągłostołowe. Na scenie politycznej ma pozostać Platforma Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość oraz postkomuniści z SLD.

  Jarosław Kaczyński wyraził się jasno: można i trzeba wyeliminować z życia politycznego w Polsce tych, którzy nie mieli nic wspólnego z okrągłym stołem.
  (..)
  …wcześniejszych wyborów, które wykluczą znowu Naród Polski z czynnego decydowania o losach naszej Ojczyzny.

  3w.propolonia.pl/blog-read.php?bid=144&pid=2732#comment18974
  PO-PiS wiecznie żywy!
  Opis: Mimo toczonej od 5 lat pozornej wojny PO z PiS, kolejny czołowy polityk PiS Paweł Kowal przyznał, że partia Kaczyńskiego wcale nie odeszła na dobre od pomysłu koalicji z Platformą!

  W 2005 PO i PiS stwierdziły, że ABY JESZCZE MOCNIEJ I SKUTECZNIEJ DZIAŁAĆ MUSZĄ UDAWAĆ, ŻE SIĘ KŁÓCĄ, że są dla siebie alternatywą i ten kuriozalny medialny spektakl trwa do dziś! Faktycznie obie partie dogadują w zaciszu gabinetów dalsze działania na rzecz okradania społeczeństwa. I nie dajmy się zwieść tym pięknym hasełkom, jakie kandydaci PO i PiS wypisali na swoich sztandarach. Obie wizje Polski oznaczają to samo i obie są nie do zaakceptowania dla każdego, komu leży na sercu los naszego kraju!

  Wybór Kaczyński – Komorowski
  3w.propolonia.pl/blog-read.php?bid=33&pid=2592
  Opis: Pamiętam wmawiano nam, że jak nie zagłosujesz na Wałęsę to wygra Tymiński człowiek Moskwy i spod ciemnej gwiazdy, tak zohydzały jedynego kandydata na Urząd Prezydenta, który nie był z tych tajnych ośrodków kosmopolitycznych i żałuję, że ja też wtedy dałem się nabrać na ten blef.

 166. Marucha said

  Dosłownie powalają mnie takie „argumenty”:

  *Inne samoloty jakoś wylądowały wcześniej i bezpiecznie – dlaczego nie TU154 -101 ?
  – Kaziu umarł w szpitalu. Dlaczego akurat on, skoro tylu innych wciąż żyje? Ani chybi go zabili,
  – Wacek miał wypadek na skrzyżowaniu Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. To musiał być zamach, bo tylu innych tamtędy przejeżdża i nic im się nie stało.

  *Nie interesują mnie, jak to nazywam „Technikalia, Fekalia”
  Jasne. Im mniej wiedzy, tym szerzej i bez żadnych zahamowań można kłapać jadaczką.

 167. Isreal said

  ach te biorytmy
  czasem wydaje się , że za naszego Gospodarza piszą różne osoby.

  Trochę zadrżałem na wiadomość , że czechy już w latach 90-tych z Gospodarzem w mgle coś próbowali………

 168. bezpartyjny said

  @165. „W Rosji TO WALKA SIŁ MIEDZY WYWIADAMI wojskowymi i cywilnymi – GRU i FSB (KGB)
  Najwyraźniej podrzucono Putinowi tzw. „DYMIĄCY NAGAN PUTINA”
  WYRAŹNIE ŚMIERDZĄCA SPRAWA
  Antoni Zambrowski, „Gazeta Polska”, 31-08-2010 19:38
  3w.niezalezna.pl/artykul/wyraznie_smierdzaca_sprawa/38398/1
  O tajemniczej śmierci generała Jurija Iwanowa, wiceszefa GRU ( i rezydent wywiadu na Polskę) z Wiktorem Suworowem rozmawia Antoni Zambrowski ( też tzw. ŻYD)
  „NATURALNA ŚMIERĆ” GENERAŁA GRU.”
  Brawo, nareszcie jeszcze jedna osoba zaczyna myśleć poza standardami. Nie jest to myślenie bezpieczne więc może lepiej zająć się rozpracowaniem zagadnienia czy wilk dobrze się czuł po połknięciu babci Czerwonego Kapturka. Ja wyłączam się z tej dyskusji coraz bardziej w przekonaniu, że
  jednak „Ceterum censeo Karthaginem delendam esse.”

 169. Marucha said

  Nie mamy zaufania do Gazety Polskiej.

 170. veri said

  Czy to wpisuje sie w oszolomstwo ( jestem akurat po lekturze tego tekstu ) ? :

  http://www.niepoprawni.pl/blog/3626/nie-bylo-katastrofy-pod-smolenskiem

  ps. gdyby ustalic liste watpiacych, a podwazajacych oficjalna wersje wydarzen pytan to czy otrzymalibysmy sensowne odpowiedzi ?!

 171. 166 bojkot TVN said

  170/
  Największe oszołomstwo to przyjąć raport MAK, i żyć i spać spokojnie.
  Największe oszołomstwo to uważać katastrofę za ot taki wypadek początkującego pilota szybowca.
  Największe oszołomstwo to wierzyć w to co podają TVN-y i POLSAT-y, oraz dyżurni eksperci typu Hypki, Klich, i inni.
  Największe oszołomstwo i kretyństwo to zapomnieć o wszystkich kłamstwach podawanych tuż po katastrofie, przez media, przez polski i rosyjski rząd.
  https://marucha.wordpress.com/2010/04/11/dziwne-fakty-ze-smolenska/

  Natomiast oszołomstwem bynajmniej nie jest:
  1. Udawać, że się nie widzi tragicznego poziomu bezpieczeństwa lotów w Polsce i że katastrofa w Smoleńsku to jedna z wielu.
  2. Łapać się wszystkich – niekiedy wzajemnie sprzecznych – poszlak a nawet plotek, byle by móc zwalić winę na Rosjan.
  3. Odwoływanie się do Stalina, KGB i TPPR.
  4. Wierzyć wszystkim – oprócz prawdziwych ekspertów lotnictwa.
  Admin

 172. 166 bojkot TVN said

  Admin dopisując się do 166 ma jakieś konkrety na myśli?
  Szczególnie ciekawi mnie o kim Admin pisze „prawdziwi eksperci lotnictwa?”

  Czy jeśli „prawdziwy ekspert” twierdzi, że katastrofa była o 8.56, a sam gajowy słyszał wiadomość kilkanaście minut wcześniej, to jest gajowy oszołomem, czy ekspert kłamcą?

 173. veri said

  Ad. 171. – Szefie, chyba sie zetniemy ! 🙂

  „Natomiast oszołomstwem bynajmniej nie jest:
  1. Udawać, że się nie widzi tragicznego poziomu bezpieczeństwa lotów w Polsce i że katastrofa w Smoleńsku to jedna z wielu.

  … jak do tej pory ten tragiczny poziom nie owocowal katastrofami !

  2. Łapać się wszystkich – niekiedy wzajemnie sprzecznych – poszlak a nawet plotek, byle by móc zwalić winę na Rosjan.

  … jak w takim razie jak okreslic multum dezinformacyjnych materialow, ktorymi oficiajnie karmiono nas od samego poczatku ? ( pytanie w tym miejscu : czy jest ktos wladny oddzielic ziarno prawdy od propagandowych, urabiajacych opinie plew ? )

  … kto byl( jest) „producentem” tych poszlak a nawet plotek ( odwracajacych uwage od meritum sprawy)?

  3. Odwoływanie się do Stalina, KGB i TPPR.

  … znajac metody zawodowych propagandystow – … chyba znane jest Szefowi pojecie falszywej flagi,prawda ?

  4. Wierzyć wszystkim – oprócz prawdziwych ekspertów lotnictwa.

  … ekspertow czy „ekspertow” ?

  Admin”

 174. Marucha said

  Re 173:
  Panie Veri, czy Pan z byka spadł, czy jest nachlany jakąś przeszmuglowaną z Ukrainy charą?

  jak do tej pory ten tragiczny poziom nie owocowal katastrofami!

  Co najmniej cztery katastrofy: Miller w helikopterze, Casa, Bryza, MI-124 i ostatnio Tu-154. Prócz tego kilka przypadków, gdy w ostatniej chwili odwoływano odlot z powodu niesprawności maszyny (np. marszałek Alicja Grześkowiak).

 175. 166 bojkot TVN said

  Co do Millera Admin nie ma racji – tam wystąpiło nagłe oblodzenie maszyny, dokładnie takie samo zjawisko jak oblodzenie samochodów w czasie marznącej mżawki.
  Jeśli czujnik był zepsuty, a może się zepsuć nagle, tak jak wystąpienie nagłego oblodzenia, gdy nagle zmienia się temperatura (np w okresie zimowym tuż po zachodzie słońca), to wina pilota jest znikoma. Akurat tu można mówić o wypadku losowym.

  Pilot został przez sąd uniewinniony niedawno. Nie można bowiem zarzucić pilotowi, że nie uratował premiera, choć jakby porównać Millera do Kaczyńskiego, to temu pierwszemu można postawić dużo większy zarzut zdrady stanu (bo to Miller z Kwaśniewskim wepchnęli Polskę do Unii), niż Kaczyńskiemu (który tylko ratyfikował traktat lizboński).

  Katastrofie helikoptera nie towarzyszyły oczywiste kłamstwa. Helikopter nie lądował na rosyjskim lotnisku.

 176. Sara said

  Jaczy Bojkot pofiem. Tobie sze tesz dafno oblodził musk.
  Tysze srup gorąca i koszerna leftyfa toczy napefno pomosze.

 177. Marucha said

  Re 175: Co do wypadku helikoptera z Leszkiem Millerem – zgoda.

 178. Marucha said

  Jeszcze Re 175:
  Miller wepchnął Polskę do Unii, ale nie takiej, jaką zaplanował Traktat Lizboński. Kaczyński mógł choć częściowo uchronić Polskę przed utratą suwerenności.

 179. veri said

  @Marucha

  „1. Z Polski wylatuje samolot z delegacją na obchody rocznicy mordu w Katyniu. Wieża lotniska zostaje o tym poinformowana już po fakcie (sic!).”

  … 23.03 MSZ zglosilo Ruskim zapotrzebowanie na przelot do Smolenska – … w zapotrzebowaniu tym uwzgledniono przelot samolotami TU-154 i Jak-40 !
  Jak Szef wytlumaczy to, ze juz wtedy MSZ wiedzialo, ze poleca te wlasnie samoloty ? – przelot ‚Casy’, w krorej miala leciec generalicja odwolano tuz przed startem, ponoc z powodu awarii ( … i tym sposobem upakowano wszystkie jajka w jednym koszyku). Nasuwa sie w zwiazku z tym pytanie czy aby celem (zamachu) nie byla generalicja ( czesc kadry dowodczej padla w Mieroslawcu) ?

 180. revers said

  Nawigator w sprawie …

  http://www.polishclub.org/2011/05/22/nawigator-obala-rzadowa-interpretacje-zamachu-katastrofy-tu-154m-pod-smolenskiem/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+PolishClubOnline+%28Polish+Club+Online%29&utm_content=FaceBook

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: