Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (57 – …
  Voodoosch o MSZ Chin: USA kreują kryzys, a…
  Listwa o Wolne tematy (57 – …
  Peryskop o Wolne tematy (57 – …
  Peryskop o Amerykańscy naukowcy opracowal…
  Listwa o Wolne tematy (57 – …
  misieku o Wolne tematy (57 – …
  Enya o Amerykański liberalny komik kr…
  Piskorz o „Berlingowcy. Żołnierze tragic…
  Peryskop o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Piskorz o „Berlingowcy. Żołnierze tragic…
  Maverick o Wolne tematy (57 – …
  Piskorz o Wolne tematy (57 – …
  bryś o Amerykańscy naukowcy opracowal…
  Greg o Wolne tematy (57 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Tajna instrukcja przyczyną katastrofy w Smoleńsku?

Posted by Marucha w dniu 2011-01-28 (Piątek)

Jeśli niżej podane informacje są prawdziwe, oznaczało by to, że w polskich siłach zbrojnych świętą zasadę, iż na pokładzie samolotu decyduje jego dowódca, można o kant d…y potłuc.
Wyjaśniały by one również dlaczego, mimo otrzymania od wieży lotniska jednoznacznego komunikatu „brak warunków do lądowania”, załoga zdecydowała się lądować. – admin

Do katastrofy polskiego Tu-154M pod Smoleńskiem mogła doprowadzić tajna instrukcja, zgodnie z którą samolot może odejść na lotnisko zapasowe tylko za zgodą „głównego pasażera” – informuje „Komsomolskaja Prawda”.

Ta wielkonakładowa gazeta sympatyzująca z premierem Władimirem Putinem czyni to, komentując zapowiedź, że polski raport na temat wypadku prezydenckiego tupolewa będzie ostrzejszy niż ten przedstawiony przez Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK).

„Komsomolskaja Prawda” wyjaśnia, że o istnieniu takiej tajnej instrukcji w 36. Specjalnym Pułku Lotnictwa Transportowego dowiedziała się od jednego z polskich dziennikarzy. Nie podaje jednak jego nazwiska.

„W specjalnym pułku lotniczym, obsługującym VIP-ów, na krótko przed katastrofą pojawiła się służbowa, tajna instrukcja, zgodnie z którą samolot może odejść na lotnisko zapasowe tylko za zgodą głównego pasażera” – przekazuje moskiewska gazeta.

Według niej „jest zrozumiałe, skąd się wziął dokument – stało się to po tym, jak dowódca statku powietrznego odmówił wykonania rozkazu prezydenta Polski (Lecha Kaczyńskiego – red.) posadzenia samolotu w Tbilisi w czasie wojny gruzińsko-południowoosetyjskiej”.

„Komsomolskaja Prawda” zaznacza, że „przyjęcie takiego dokumentu zainicjowała kancelaria prezydenta Polski”.

Gazeta podkreśla, iż „MAK w swoim raporcie powstrzymał się od zinterpretowania rozszyfrowanych słów dowódcy statku powietrznego (kapitana Arkadiusza Protasiuka – red.) i dyrektora protokołu (Mariusza Kazany – red.) jako bezpośredniego dowodu, że prezydent Kaczyński wydał bezpośredni rozkaz posadzenia samolotu”.

„Czy MAK mógł sformułować taki wniosek?” – pyta „Komsomolskaja Prawda” i odpowiada: „Jednoznacznie – tak”. Zdaniem gazety „takie frazy, jak »nie ma jeszcze decyzji« czy »wścieknie się, jeśli…« nie pozostawiają wątpliwości co do nastroju głównego pasażera i jego presji na załogę”.

„Komsomolskaja Prawda” zastanawia się, „dlaczego MAK postanowił ograniczyć się do ostrożnych sformułowań, a przewodniczący jego Komisji Technicznej Aleksiej Morozow zignorował stosowne pytania na konferencji prasowej”. „Niewykluczone, że MAK kierował się przesłanką zachowania pozycji niezależnego, bezstronnego badacza i był w tym zbyt gorliwy” – konstatuje.

„Dowodów bezpośredniego udziału głównego pasażera w sadzaniu samolotu jest wystarczająco” – podkreśla gazeta.

„Komsomolskaja Prawda” nie wyklucza, że „Polacy posiadają dodatkowe dane świadczące o aktywnej pozycji prezydenta w podejmowaniu decyzji o lądowaniu”. „Przypomnijmy, że mimo wystąpień MAK strona polska nie przekazała mu stenogramu rozmowy telefonicznej dwóch braci podczas lotu do Smoleńska, a także treści SMS-ów pasażerów samolotu, które mogli wysłać, gdy maszyna była na małej wysokości” – pisze.

„A przecież tam mogą być bezpośrednie dowody »sterowania samolotem« przez zmarłego prezydenta” – zaznacza „Komsomolskaja Prawda”.

WK/PAP

http://wiadomosci.onet.pl

– Nie było i nie ma takiej instrukcji, zgodnie z którą prezydencki samolot mógł odlecieć na zapasowe lotnisko tylko za zgodą głównego pasażera – powiedział Radiu ZET szef sił powietrznych, generał Lech Majewski, dementując informację „Komsomolskiej Prawdy”. Rosyjska gazeta napisała o istnieniu takiej instrukcji w 36. Specjalnym Pułku Lotnictwa Transportowego i zasugerowała, że to ona mogła przyczynić się do smoleńskiej katastrofy.

– Decyzję o lądowaniu podejmuje tylko pilot – zapewnia Radio ZET generał Majewski.

Jak z kolei przyznaje rzecznik rządu Paweł Graś w „Kontrwywiadzie” RMF FM: „Taka instrukcja istnieje”. – Jakie zapisy są w niej, trudno mi powiedzieć. Szczerze mówiąc nie wydaje mi się, aby były takie szczegółowe zapisy – powiedział rzecznik rządu.

– Nigdy o tym nie słyszałem, ale to nie znaczy, że czegoś takiego mogło nie być. Ale z drugiej strony wydaje mi się nieprawdopodobne, żeby Kancelaria Prezydenta grzebała przy takich sprawach – przyznaje w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Witold Waszczykowski, były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. (…)

http://wiadomosci.onet.pl

Komentarzy 27 do “Tajna instrukcja przyczyną katastrofy w Smoleńsku?”

 1. Bogdan said

  Szanowny Panie Admin,
  Jesli przyjmiemy informacje z „Komsomolskaja Prawda” za fakty.
  A tak generalnie, to daj Pan wiecej artykulow z tej „prawdy”.
  Te moje slowa do czlonkow TPPR znowu znowu trzeba przypomniec „wpieriot rebiata”.
  PS.
  1. Czy jest Panu znane pojecie „staczac sie”?
  2. Sa tu tacy co twierdza za ROSJA dzisiejsza nie ma nic wspolnego z ZSRR. Dzieci, sam tytul tej gazety wystarczy za odpowiedz.

  Nikt Panu nie broni krytykować treści artykułu – ani entuzjastycznie popierać teorię zamachu dokonanego przez KGB (którego nie ma), ani nawet zwalać wszystko na UFO.
  Warto jednak zapoznać się z opinią niejakiego Pawła Grasia – admin

 2. Andrej said

  Ciekawe co powiesz jak ta informacja znajdzie się w polskim raporcie. Ale po co własciwie pytam, kiedy twoja odpowiedz bedzie , że to g…o prawda.

 3. PL said

  Pan Bogdan jest lokalnym ormowcem walki z NKWD, KGB i ZSRR.
  A oto, co powiedział Paweł Graś, rzecznik rządu:

  Jak z kolei przyznaje rzecznik rządu Paweł Graś w „Kontrwywiadzie” RMF FM: „Taka instrukcja istnieje”. – Jakie zapisy są w niej, trudno mi powiedzieć. Szczerze mówiąc nie wydaje mi się, aby były takie szczegółowe zapisy – powiedział rzecznik rządu.

  Czy p. Bogdan nie doczytał artykułu do końca?

 4. Inkwizytor said

  No i teraz wiadomo dlaczego piloci nie odlecieli na lotnisko zapasowe pomimo, iż otrzymali informację z wieży w Smoleńsku, że warunków do lądowania nie ma. Bali się narazić „głównemu pasażerowi”. Wiedzieli jak zaszczuty został ich kolega, który odmówił lądowania w Tbilisi z „wodzusiem” tzw Wojska Polskiego.

 5. Brat Dioskur said

  No dobrze…”number One” rozkazal siadac a potem Protasiuk zakomenderowal „odchodzimy” i …odeszli na wiecznosc!Tamten pilot z Tbilisi nie zostal wcale zaszczuty(Lechkacz byl do tego za cienki)wrecz przeciwnie zostal nawet przez Klicha odznaczony.
  Nalezy tez rozrozniac miedzy swobodnym komentarzem w rodzaju „warunkow do ladowania niema ” a jednoznacznie brzmiacym nakazem:”nie zezwala sie na ladowanie”.

 6. Bogdan said

  Kochane Dzieci,
  „Odchodzimy” <- co to jest? I co ja cytuje?
  Razem z pamiecia mozg zabralo?

 7. Bogdan said

  Dzieci przyczytajcie co „Pan Brat” napisal – i czytac do konca Panie PL.

 8. Marucha said

  Bracie Dioskurze, jeżeli komunikat „Warunków do lądowania brak” będziemy uważać za „swobodny komentarz” – to po kiego grzyba wieża w ogóle cokolwiek mówi, skoro piloci mogą to olać?

  Wieża oczywiście popełniła błąd. Powinna zacząć strzelać do tego samolotu. Wtedy może by zrozumieli, iż ich lądowanie jest niemile widziane.

  Jestem dziwnie przekonany, że – mimo iż pilot, który odmówił lądowania w Tbilisi nie został zaszczuty (ale co przeżył, to jego) – postanowiono zabezpieczyć się przed takimi przypadkami, żeby piloci się nie słuchali, kogo trzeba.

 9. PL said

  To, że jeden głupek powołuje się na drugiego głupka, a ten drugi na pierwszego, nie czyni z głupoty mądrości.
  To do p. Bogdana, jeśli nie zrozumiał, do kogo się odnoszę.

  Jeśli pilot mówi „odchodzimy”, a nie odchodzi, to najwidoczniej ktoś mu tego zakazał. Pytanie – kto.
  Może Duch Święty.

 10. VS said

  kolejna proba dezinformacji oj mieszaja mieszaja w glowach a ludzie łykają i jeszcze się sugerują agentem Grasiem

 11. Marucha said

  Grasiem się nie sugerujemy, tylko cytujemy artykuł. Każdy sam sobie wyrobi zdanie.

 12. Bogdan said

  Panie PL,
  Jak idzie rzucanie puszka z CocaColi w bloto?
  A jakby Pan chcial o Borelu to niech Panu Admin poszuka, Pan poprosi – jesli Pan umie, bo z „cytaniem” to nie bardzo. Ale, ale juz wiem, Pan sie „cytac ucyl” na „Konsomolskiej Prawdzie”, prawda? Ten autorytet powala (i mnie tez, ze smiechu).
  Panie Boze daj mu zdrowie prosze, jakesmu rozum odebral.
  Inne dzieci,
  Jak PO niszczy Polske to krytyka – sluszna zreszta, jak chlopak z PO „dowala kaczorom”, a to „sowsjem drugoje dzielo” chopak z PO na racje.
  Czy wy dzieci rozumiecie to to jest zwierzeca nienawisc?

 13. revers said

  moze tak zaczac od tajnych podsluchow, kto i na czyje zlecenie podsluchiwal i inwiligowal J.K.M.?

  http://www.bibula.com/?p=31403

 14. Brat Dioskur said

  Rozumiem ,ze to ustawianie szeregowo (wpis nr9 )powolujacych sie na siebie „glupkow” jest tylko figura stylistyczna w przeciwnym wypadku musialbym zwatpic w poczytalnosc autora wspomnianego wpisu…

 15. Brat Dioskur said

  Re8,
  Wcale bym sie nie zdziwil gdyby pelne zdanie kontrolera wiezy brzmialo:”mam wrazenie ,ze warunkow do ladowania nie ma”.Nawet bez tego „mam wrazenie” reszta pachnie koniunkcja warunkowa ,a piloci maja to do siebie ,zwlaszcza wojskowi ,ze uwazaja kontrolerow za przesadnie ostroznych. W tym wiec wypadku Protasiuk mogl sobie pomyslec „fizyk ,ryzyk ,poprobowac mozna” ,najwyrazniej tez brak zdecydowanego protestu ze strony wiezy spowodowal ,ze pilot postanowil zejsc na 100m a ze w rzeczywistosci staly sie to raptem 4m,to juz ,jak mawial Kipling -inna historia.Wieza zas widzac na radarze jak nisko maszyna leci powinna ,jezeli juz nie strzelac ,to zedrzec sobie gardla…teraz dra z nich skore.

 16. tralala said

  Jezeli mam brac pod uwage wypowiedzi „komsomolskaja prawda”, to „odchodze”.
  Gras, nie Gras, ktokolwiek szczul bedzie na PiS (ktorego zwolenniczka nie jestem), jest w Gajowce mile widziany.
  Niestety ta zajadlosc zacmiewa niektorym umysly.

  Ależ publikujemy tu nawet artykuły z Naszego Dziennika! – admin

 17. Bogdan said

  Sznowny Panie Admin,
  No prosze „nawet artykuły z Naszego Dziennika!”
  Po publikacji z tak szacownej gazety ja „Konsomolska Prawda” sugerowal bym jakis przedruk z innej np. „Kraj Rad” – prawda?
  A tak powaznie to mniej wypocin Poliszynela, a wiecej ks. Bartnika.
  .
  Do pomocnikow Pana PL,
  ” Jeśli pilot mówi „odchodzimy”, a nie odchodzi, to najwidoczniej ktoś mu tego zakazał” – czy bylibyscie Panstwo tak dobrzy i przeczytali temu biednemu czlowiekowi, traskrypty z rozmow s samolotu – bo chlop czytac nie umie. Moze tam cos jest czego nikt poza nim nie wie? Jak to polecenie wydano, na migi?
  No i jak idzie rzucanie puszka po CocaColi w bloto? Idzie w drobny MAK?

 18. Wojwit said

  Ad 17.
  Poliszynel bywa cyniczny ale nie owija w bawełnę przedstawiając swój punkt widzenia, a ks.prof Bartnik, którego zresztą szanuję za to, że w ogóle stara sie pisać o rzeczach, o których większość piszących w publikatorach boi się nawet pomyśleć, porusza problemy bardzo delikatnie, częstokroć nawet zadając pytania świadczące o dobrodusznej naiwności. Ta sama w sobie u osoby duchownej jest nie tyle wadą co wręcz zaletą, ale u publicysty nieco irytuje. Ale gdyby ksiądz profesor nawet chciał pisać inaczej to wtedy pewnie nie wydrukowaliby jego artykułów tam, gdzie drukują. A i naraziłby się zwierzchnikom.

 19. PL said

  Może ktoś wytłumaczy p. Bogdanowi, że istnieją pewne tzw. niewerbalne metody komunikacji: gest, wyraz twarzy…
  Np moja żona potrafi samym spojrzeniem zmusić mnie do odkurzenia tego cholernego dywanu…

  I jeszcze niech mu wytłumaczy, że maniakalne czepianie się porównania samolotu do puszki po Cocacoli jest równie głupie, jak i on sam.

 20. PL said

  Re 18:
  Bardzo celna i oczywista uwaga.
  Niestety, aby zrozumieć różnicę między publicystyką Poliszynela i ks. Bartnika, trzeba mieć nieco inteligencji, o posiadanie której nie posądzam p. Bogdana.

 21. Bogdan said

  „19
  Po komendzie „odchodzimy„ kapitan dlugo i gleboko patrzyl w oczy swego zwierzchnika, czy aby jest na to pelna zgoda.
  No jak sie to podoba. Boze prosze daj mu zdrowie, bo rozumu toto niema za grosz.

 22. prawda said

  Czy wy wszyscy nie widzicie ze te wszystkie partie polityczne zasiadajace obecnie w sejmie prowadza do naszej zguby ?
  Oni nas nie reprezentuja, oni pokazali juz w niu 1 kwietnia 2008 roku gdy to bez naszej zgody w glosowaniu oddali nasza suwerennosc w obce rece. Im nie zalezy na nas. Maja nas tak gdzie slonce nie dochodzi, czy kapujecie ?
  Oni teraz probuja wciaqgnac nas, nasz narod w jakis konflikt byc moze z Rosja. Media oszukuja, nie mowia prawdy o Rosji o Bialorusi, im zalezy abysmy my Polacy byli zkloceni i zle nastawieni do Rosji.
  Poczytajcie sobie ksiazki Henryka Pajaka np. „Rosja we krwi i nafcie” wtedy poznacie prawde o Rosji ile ten narod ucierpial, i kto to wszytko robil.
  Dla czlowieka zdrowo i logicznie myslacego jest juz pewne ze za ta tragedia stoi Polska, to u nas wszystko zaplanowano, to u nas robiono liste pasazerow a nie w Moskwie, a ze Rosjanie poszli nam na reke aby udostepnic lotnisko aby nie bylo krzyku na caly swiat ze my Polacy nie chcemy pozwolic na oddanie holdu poleglym bohaterom to inna sprawa, teraz juz na pewno skoncza sie te pilgrzymki i wszyscy beda latac na lolniska oddalone o 100 czy wiecej km. Tak to jest jak ktos sie lituje. Sprawcow nalezy szukac w Polsce, dzisiaj powoli wylazi ten balagan jaki jest na wszystkich szczeblach dowodzenia.
  Ja chcialbym dowiedziec sie o czym rozmawiali panowie Kaczynscy tuz przed tragedia.
  Ci wszyscy pseudo politycy obecnie przy wladzy, czy to lewa czy prawa strona czy tzw. opozycja to zachowuja sie jak dzieci w piaskownicy, doslownie. Doprowaqdzili nasz kraj do ruiny, zdradzili nas, oddali nasza suwerennosc, to sa najwieksze przestepstwa jakie mozna zrobic narodowi Polskiemu. I za to powinna byc przywrocona kara smierci. Narod Polski musi miec bron do samoobrony.
  Opluli i zdptali Leppera, to ich specjalnosc a dzis powoli wychodzi ze to wszystko co mowil Lepper z mownicy sejmu to byla i jest prawda.

 23. Marucha said

  Re 22:
  Czy wy wszyscy nie widzicie ze te wszystkie partie polityczne zasiadajace obecnie w sejmie prowadza do naszej zguby ?

  Niech nam „Prawda” powie coś nowego, a nie to, o czym trąbimy niemal codziennie od paru lat.

 24. temida said

  tajna instrukcja tajną instrukcja a mnie nie daje spokoju jedna kwestia: jak to możliwe , że TU 154 lecąc na wys.20 m wykonuje „śrubę” o 180 stopni mając rozpiętość skrzydeł blisko 40 M?Jak to możliwe , że dziennikarze nie sprawdzaja co sie stało z TU 154 po zderzeniu z brzozą???Dla mnie to jest moment właściwy tej „katastrofy”!Skąd taki MAK po samolocie który leciał tak nisko??? Jak to mozliwe , że rozleciał sie w drobny MAK gdzie ciało p. Justyny (stewardesy )wg słów Jej ojca zachowało sie w całości????Dlaczego ciała pilotów wróciły jako ostatnie??? Dlaczego rodziny ofiar tak szybko godziły sie na pochowanie tragicznie zmarłych??? dlaczego nie otwierali trumien?? Bo co ruskie zabronili??? co to w „zaciszu domowym” nie mozna było tego uczynić?
  A co z paleniem rzeczy pasażerów????

 25. Carlos said

  Jedyne komentarze ktore czytam z przyjemnoscia to „perelki” Pani Agi.Do Pana Gajowego mam zas pretensje ze dyskutuje z ludzmi ponizej Jego poziomu,jakkolwiek rozumiem Jego intencje[oswiecic nieoswieconych]Lubie tez Pana Zbyszka[moj imiennik]Pozostali -naprawde nie wiem co tu robia? No moze pare wyjatkow bym znalazl…

 26. Marucha said

  Widzi Pan, jako człowiek naiwny, chcę wierzyć, że przynajmniej niektórym dam coś do myślenia.
  Oczywiście jest to ułuda.
  Większość ludzi nie chce myśleć, lecz woli kierować się emocjami.
  Na szczęście gajówka skupia przeważnie tych, którzy jednak chcą myśleć i z którymi warto dyskutować.

 27. revers said

  slady materialow wybuchowych wykryte po sekcji Wassermanna

  http://www.bibula.com/?p=48756

  oraz nagonka Slepejprokury na Macierewicza, czy tych klamstw nie za duzo?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: