Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (67 – …
  Krzysztof M o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Krzysztof M o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  Katolik o Za pontyfikatu Piusa XII nasil…
  ! o Wolne tematy (67 – …
  kontrrafa o Monarchia angielska
  Zbigniew Kozioł o Fiskus coraz częściej zagląda…
  bryś o Wolne tematy (67 – …
  Zbigniew Kozioł o Fiskus coraz częściej zagląda…
  Daemond o Trzy scenariusze przyszłości A…
  Lily o Choć złą sprawę szatan po…
  Lily o Choć złą sprawę szatan po…
  Boydar o Wolne tematy (67 – …
  Lily o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Zielone światło dla fałszywych azylantów

Posted by Marucha w dniu 2011-01-28 (Piątek)

AzylantEuropejski Trybunał Praw Człowieka otworzył drzwi do inwazji na Europę tysiącom fałszywych azylantów.

Orzeczeniem trybunału, europejskie kraje zostały pozbawione prawa deportacji nielegalnych imigrantów „szukających azylu” z powrotem do pierwszego europejskiego kraju, w którym wylądowali.

W związku z tym każdej osobie, która poprosi o azyl w jakimkolwiek kraju Unii Europejskiej musi zostać on udzielony – wystarczy, że starający się o azyl zaświadczy, że dostał się do Europy przez Grecję.

Kwestię deportacji azylantów do pierwszego kraju w Europie, w którym się znaleźli reguluje unijne rozporządzenie znane jako Dublin II. „Grecki przypadek” wynikł z deportacji obywatela Afganistanu, którego Belgia zgodnie z zasadami Dublin II odesłała do Grecji, tj. pierwszego kraju europejskiego, w którym znalazł się Afgańczyk. Sąd uznał, że zarówno Belgia jak i Grecja naruszyły artykuły 3 i 13 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, które mówią o „nieludzkim lub upokarzającym traktowaniu” oraz „prawie do skutecznego środka odwoławczego”.

Według sądu Grecja naruszyła konwencję ze względu na „warunki przetrzymywania azylanta oraz braki w procedurze azylowej”. Winą Belgii było natomiast oddanie imigranta do dyspozycji greckiego systemu prawnego. Dodatkowo Belgii zarzucono odmówienie wnioskującemu skutecznego środka odwoławczego, który mógłby zapobiec jego deportacji.

Orzeczenie sądu oznacza, że fałszywi azylanci mogą spokojnie ominąć postanowienia rozporządzenia Dublin II, gdy do Europy dostaną się przez Grecję. Charakterystyką starań o azyl tysięcy imigrantów spoza Europy jest to, że trudno udowodnić oszustwa i podważyć historie opisywane we wnioskach o azyl. W związku z tym równie trudno, o ile nie niemożliwe będzie udowodnienie, że to nie Grecja była pierwszym przystankiem dla tysięcy fałszywych azylantów.

W Grecji aktualnie bez żadnego statusu prawnego żyje około pół miliona osób ubiegających się o azyl. Ciągle wzrastająca liczba stała się poważnym obciążeniem dla greckiego budżetu. Grecki system imigracyjny nie radzi sobie z napływem nielegalnych imigrantów.

Z odsyłania do Grecji azylantów oficjalnie zrezygnowały już Niemcy, przejmując ciężar ich utrzymania. Możliwym jest, że w ich ślady podąży reszta krajów UE. Liberalna polityka imigracyjna wielu europejskich krajów oraz kierowanie się polityczną poprawnością sprawiły, że deportacje w myśl rozporządzenia Dublin II nie są nawet brane pod uwagę. Odosobnione, w skali masowej imigracji do Europy, przypadki odsyłania nielegalnych imigrantów do krajów ich zamieszkania za każdym razem spotykały się z ostrymi atakami mediów, unijnych agend oraz współpracujących z nimi „organizacji pozarządowych”.

Azylanci, mający świadomość, że kraje do których dotrą nie będą mogły odesłać ich z powrotem np. do Grecji, pozostaną w nich na utrzymaniu miejscowych podatników.

http://autonom.pl

Komentarze 3 do “Zielone światło dla fałszywych azylantów”

 1. Krusty said

  Ktoś chce rozwalić Europę od wewnątrz.Skutki tego będą opłakane w dalekiej przyszłości za 30-40 lat.

 2. Shakespear said

  To jest prosty atak na kulture narodowa. Powina to byc decyzja danego kraju a nie Komisarzy w Brukseli.

  http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/krakow/polska-bez-pracy,1,4154314,region-wiadomosc.html

 3. Marucha said

  Re 1:
  JUŻ są.
  Proszę odwiedzić pewne dzielnice Paryża, Berlina, Sztokholmu itd.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: