Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bez loginu o Znowu Kosowery!
  Boydar o Seniorzy stracą prawo jazdy. U…
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  brys o Seniorzy stracą prawo jazdy. U…
  bryś o Seniorzy stracą prawo jazdy. U…
  bryś o Seniorzy stracą prawo jazdy. U…
  re1truth2 o Wolne tematy (39 – …
  revers o Konstrukcja kłamstw WHO i Komi…
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Krzysztoff o Wolne tematy (39 – …
  Zbyszko o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Siedem grzechów głównych …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Bomba na moskiewskim lotnisku: dlaczego ten atak wywołuje dreszcze

Posted by Marucha w dniu 2011-01-30 (Niedziela)

Moscow airport bombing: why a terrorist mastermind is sending chills down spines
http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/russia/8290410/Moscow-airport-bombing-why-a-terrorist-mastermind-is-sending-chills-down-spines.html
Andrew Osborn – 29.01.2011, tłumaczenie Ola Gordon

Kiedy mężczyzna w czarnej baseball czapce wysadził siebie i 35 innych w powietrze na najczęściej używanym rosyjskim lotnisku, zwykli Rosjanie byli pewni, że zrobili to islamscy terroryści.

Dowody wskazują na to, że mieli rację – ale fotografia mężczyzny, podejrzanego o zorganizowanie najgroźniejszego na całym świecie ataku na lotnisko, zdołała wstrząsnąć narodem.

W ten weekend z pierwszych stron gazet patrzy nie zwykły ciemnoskóry, z gęstą brodą islamski terrorysta, którego się spodziewali i obawiali, ale etniczny Rosjanin, który wygląda jak miliony rosyjskich braci, synów i mężów.

Podejrzany, 32-letni Witali Razdobudko, jest jednym z rosnącej liczby Rosjan, którzy przyjęli radykalny islam, stwarzając koszmar dla rosyjskich brygad anty-terrorystycznych.

Oswojeni od ponad 10 lat do ataków terrorystycznych na pociągi, samoloty, szkoły, szpitale i teatry, zwykli Rosjanie stawiają czoła niewygodnej prawdzie: terroryści pochodzą teraz z ich własnych szeregów, a nie wyłącznie z zubożałej ludności muzułmańskiej regionu Północnego Kaukazu.

„Pojawienie się słowiańskich muzułmanów w szeregach terrorystów grozi tym, ze stanie się to tendencją,” powiedział Andriej Kuzniecow, komentator portalu lenta.runews.

„On (Razdobudko) nie jest pierwszym słowiańskim terrorystą muzułmańskim. Są to ludzie, którzy przeszli na islam w chaotycznych latach 1990, kiedy dla ludzi żyjących z dala od stolicy stało się jasne, że nie było jasnej przyszłości. Woleli raczej przyjąć radykalny islam, niż gnić w delirium alkoholowym lub otępieniu wywołanym heroiną.”

Wydaje się, że Witali Razdobudko doznał zawodu w młodym wieku. Urodzony w uroczym uzdrowisku Piatigorsk 1200 km na południe od Moskwy, studiował na miejscowym uniwersytecie technicznym, a następnie próbował swoich sił w wielu przedsięwzięciach, w tym turystyce.

W pewnym momencie znalazł się pod wpływem lokalnego imama, który miał związki z muzułmańskimi ugrupowaniami terrorystycznymi. Imam sam był z pochodzenia Rosjaninem i konwertytą islamskim. Był oskarżony o porwanie i w jego mieszkaniu policja znalazła literaturę ekstremistyczną, w tym podręczniki o preparowaniu bomb.

Pod jego wpływem Razdobudko przyjął radykalny islam. Po raz pierwszy zwrócił uwagę policji latem ubiegłego roku, gdy potężna bomba wstrząsnęła Piatigorskiem, w pobliżu jego domu, raniąc 30 osób. Razdobudko został doprowadzony na przesłuchanie, ale wypuszczono go z braku dowodów.

On i jego żona dzielili mieszkanie z parą, która podzielała jego ideologię Wahhabi. Para ta jest teraz w więzieniu w Moskwie, mężczyzna za członkostwo grupy terrorystów islamskich, a kobieta za współudział w samobójczym ataku w Moskwie 31 grudnia.

Kuzniecow, podobnie jak inni komentatorzy, mówi, że etniczni konwertyci rosyjscy często stają się bardziej fanatyczni niż terroryści urodzeni muzułmanami. „Stają się najbardziej zatwardziałymi rewolucjonistami i terrorystami” – powiedział. „I to oznacza, że działania organów śledczych są nawet bardziej utrudnione, gdyż nie mogą kierować się kształtem czyjegoś nosa, czy kolorem oczu, by pomóc sobie w znalezieniu przeciwnika, muszą stosować zupełnie inne kryteria.”

Tożsamość faktycznego zamachowca, człowieka który wysadził się w powietrze w hali przylotów międzynarodowych moskiewskiego lotniska zabijając 35 osób, w tym Brytyjczyka, pozostaje tajemnicą.

W poniedziałek śledczy powiedzieli, że był to 20-letni mężczyzna z Północnego Kaukazu. Razdobudko nadal jest podejrzanym o nieudany atak 31 grudnia, ale zamachu na lotnisku dokonała inna grupa islamska.

Film CCTV sugeruje, że zamachowiec, ubrany na czarno, przyjechał autem na lotnisko, zaparkował, a następnie znalazł sobie miejsce wśród tłumu czekającego na wychodzących pasażerów. Śledczy powiedzieli, że to wskazuje na fakt, że chciał zabić tak wielu obcokrajowców, jak tylko możliwe.

Według organów śledczych, „to nie był przypadek, że tego aktu terrorystycznego dokonano w hali przylotów międzynarodowych. Według śledczych, najważniejszym celem ataku byli obcokrajowcy.”

Cały czas trzymał lewą rękę w kieszeni i wałęsał się w tłumie przez 15 min. zanim wysadził się w powietrze.

Naoczni świadkowie mówili, że wykrzyknął swoje imię, wiek i miejsce urodzenia, po czym wrzasnął: „Zabiję was wszystkich” zanim zrobił z siebie „mielone,” jak ujął to jeden świadek. Źródła bezpieczeństwa twierdzą, że współsprawca obserwujący jego ruchy mógł zdetonować bombę za pomocą telefonu komórkowego, aby upewnić się, że ten nie straci nerwów.
Przymocowane do niego ładunki wybuchowe zawierały do 7 kg TNT i zamieniły jeden z najnowocześniejszych rosyjskich lotnisk w strefę śmierci.

[…] Czas pokaże czy Razdobudko był naprawdę organizatorem śmiertelnego ataku w ub. poniedziałek. Ale rosnąca liczba etnicznych Rosjan przechodzących na radykalny islam jest prawdziwym fenomenem, którego władze nie mogą ignorować.

W marcu ubiegłego roku, najbardziej znany z konwertytów zginął w krwawej strzelaninie w południowej Rosji. W wieku zaledwie 27 lat, Aleksander Tichomirow stał się twarzą powstania islamistów i jednym z jego głównych ideologów. Inny sławny islamski terrorysta, Pawel Kosolapow, zamieszany w dwa śmiertelne zamachy bombowe na pociąg, jest również etnicznym Rosjaninem.

Eksperci szacują, że obecnie są dziesiątki jeśli nie setki tysięcy etnicznych Rosjan, konwertytów na islam, co wraz z około 23 mln muzułmanami powoduje, że Rosja ma największą populację muzułmanów w Europie.

Siergiej Arutiunow, ekspert z Rosyjskiej Akademii Nauk, powiedział, że konwersje powodowane są ubóstwem, oraz południowa Rosja tworzy urodzajny grunt dla rekrutacji. „Ludzie są sfrustrowani i dlatego szukają alternatywnych ideologii,” powiedział.

„Nasza cywilizacja przeżywa kryzys.”

Admin, jako antysemita, doda tylko, iż dziwnie często zdarza się, że przywódcami radykalnych muzułmanów są „świeżo nawróceni na Islam” reptilianie.

Pani Oli Gordon dziękuję za nadesłanie artykułu.

Komentarzy 6 do “Bomba na moskiewskim lotnisku: dlaczego ten atak wywołuje dreszcze”

 1. JO said

  reptilianie – beda miec w Warszawie MECZET.

  Nie bedzie to Meczet dla zwyklych Muzelmanow – to przede wszystkim MECZET dla

  reptilian.

 2. Chutor said

  Rosja jest wymierajacym narodem.

  Dzisiaj, gdzie wiecej przychodzi na swiat dzieci, w rosyjskiej rodzinie chrzescijanskiej czy tez w rosyjskiej rodzinie muzulmanskiej.

  Byc albo nie byc oto jest pytanie.

 3. Realista said

  re 1

  Jo, ten meczet to sie nazywa synagoga.

 4. Realista said

  Do autora,

  Napisal: „Wydaje się, że Witali Razdobudko doznał zawodu w młodym wieku.”

  Oczywiscie, ze to prawda.

  Dlatego tez konsultanci z mosadu mu poradzili, ze jedyne rozwiazanie to sie wysadzic w powietrze na lotnisku w Moskwie.

 5. OBRONA POLSKA said

  Zdalnie sterowac mozna kazdym mozgiem,wczesniej jednak trzeba go „zaprogramowac” i w odpowiednim czasie przeslac impuls.

 6. Realista said

  Ja to chyba juz kiedys zamiescilem.
  Ale uwazam ze to jest tak wazne ze kazdy to powinien obejrzec jeszcze raz.
  To co Polske rowniez czeka jesli sie tego nie zatrzyma.

  To bylo juz wiele razy zdejmowane z youtube ale sie znowu ukazalo.

  Diversity Or Deception?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: