Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o Wolne tematy (37 – …
  Marucha o Spotkałam świadka ludobójstwa
  osoba prywatna o Wolne tematy (37 – …
  Maverick o Wolne tematy (37 – …
  Raz o Wolne tematy (37 – …
  prostopopolsku o Spotkałam świadka ludobójstwa
  Swarozyc o Sto pociech z karą śmierc…
  prostopopolsku o Spotkałam świadka ludobójstwa
  revers o Multi-Kulti przejmuje powoli k…
  Swarozyc o Multi-Kulti przejmuje powoli k…
  Tafor o Spotkałam świadka ludobójstwa
  gnago o Multi-Kulti przejmuje powoli k…
  Mietek o Klęska ukraińskiej Wunderwaffe
  Krzysztof M o Spotkałam świadka ludobójstwa
  tras o Zamieszki w serbskim Koso…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Stolica Apostolska krytykuje posoborowy łże-ekumenizm

Posted by Marucha w dniu 2011-01-31 (Poniedziałek)

Za Radiem Watykańskim:

Benedykt XVI surowo napomniał współczesny ruch ekumeniczny. Uległ on bowiem dominującej kulturze tolerancji i pluralizmu. Rezygnując z trudniejszych celów, zadowolił się unikaniem napięć i uprzejmym potwierdzaniem istniejących między nami różnic – zauważa w cotygodniowym felietonie rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej.

Ks. Federico Lombardi SJ nawiązuje do papieskiej homilii na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Dążenie do przywrócenia jedności chrześcijan – mówił wówczas Benedykt XVI – nie może się ograniczyć do uznania wzajemnych różnic i pokojowego współistnienia”. Za takimi formami ekumenizmu zdają się przemawiać rozsądek i realizm. Dalekie są on one jednak od prawdziwego dążenia do jedności – konkluduje ks. Lombardi SJ.

„Jedność to coś innego – stwierdził watykański rzecznik. – Jak powiedział Papież, «pragniemy jedności, o którą modlił się Chrystus i która ze swej natury przejawia się w komunii wiary, sakramentów i posług». W obliczu «pokusy rezygnacji i pesymizmu» Benedykt XVI wzywa nas, abyśmy ożywili w sobie «ufność w moc Ducha Świętego» i «gorliwie kontynuowali drogę do jedności». Św. Paweł spadł z konia, kiedy spotkał Chrystusa i jego życie uległo zmianie. A czego od nas chce Chrystus? Na pewno nie tego, byśmy stali w miejscu. Bo wtedy nasze spotkania ekumeniczne będą co najwyżej pięknym widowiskiem. I zamiast być zaczynem przyszłości, wiarygodnym świadectwem obecności Ducha Bożego, pozostaną jedynie echem podziałów z przeszłości”.

Ciekawe tylko, czy te napomnienia dotrą do naszych, rodzimych ekumaniaków, którzy wizytując “braci odłączonych” pozostawiają dogmatykę w szatni, wraz z marynarką i pektorałem…

http://breviarium.blogspot.com

Ojciec Święty bardzo łagodnie skrytykował oburzające każdego katolika (nie mówimy tu o katolicznikach) ekumaniactwo. Co gorsza, od czasów II Soboru nie ma już formalnych środków, aby wymusić posłuszeństwo wśród biskupów. Zakaz organizowania  szokujących multireligijnych spędów będzie tu papierkiem lakmusowym intencji Benedykta XVI.

Jedyny, naszym zdaniem, dialog jaki Kościół może prowadzić, to rozmowy z Prawosławiem. Jedyna forma ekumenizmu – to nawracanie na katolicyzm. Niestety, także dzięki Janowi Pawłowi II, ekumenizm przerodził się na dobrą sprawę w synkretyzm – uznawanie, że każda religia może doprowadzić do zbawienia, bo w każdej istnieją jakieś okruchy prawdy. Jest to jawny sprzeciw wobec nauk Chrystusa. – admin

Komentarzy 38 do “Stolica Apostolska krytykuje posoborowy łże-ekumenizm”

 1. JO said

  Zbrodniczosc Jana Pawla II widac na kazdym kroku nie tylko w Europie Zachodniej ale przede wrzystkim w Polsce z powodu kontrastu judeokatolicyzmu i Tradycyjnego Katolicyzmu.

  JPII wprowadzil Liberalizm do Kosciola Katolickiego w Polsce, doprowadzil On do zgubienia przez Polakow Magisterium Pana Jezusa, ktore Trzymalo Polakow przy Zyciu Duchowym i Fizycznym przez 1000 lat.

  Dzis Polacy w Modernistycznych kosciolach pseudomodla sie nic nie wynoszac ze mszy i traca ducha wiary i rozumowania wiary a co za tym idzie sposobu jedynej drogi zycia.

  Zbrodniczy JPII wprowadzajac liberalizm, spowodowal, ze Polacy nie umieja odroznic dobra od zla.

  Takim przykladem ostatnio widzianym przeze mnie byla radosc pewnej osoby z powodu Modlitwy w Koscile o wspolistnienie roznych religii z Religia Katolicka. To zdanie powiedziane przez pewna kobiete powoduje jego konsekwencje – dopuszczenia do Zycia innych etycznych filozofii.

  Tej kobiety syn w rozmowie ze mna o zdrowiu Kuzyna, na ktore zwrocilem uwage – ze Kuzym powinien byc na diecie z powodu wrzodow zpladka – tej kobiety syn odpowiedzial , ze raz sie zyje i lepiej zyc krocej a pelniej, radosniej niz dluzej i bez „jakosci” zycia.

  TO JEST WINA ZBRODNICZEGO JANA PAWLA II

  Ten „kryminalista kkatolickiego” dopuscil do adorowania, akceptowania zla na tym samym poziomie co adoracja Magisterium Sw Koscila Katolickiego.

  Gdyby, moji rozmowcy byli Katolikami a nie judeokatolikami – zauwazyli by, ze modlitwa o wspolistnienie roznych religii jest nonsensem jak i nonsensem jest pogarda dla zycia w wyborze niezdrowego trybu zycia a niezeli dbabie o zdrowie jako przejaw najwekrzej dbalosci o dar Zycia, dar od Pana Boga.

  Ja jako Katolik zadam by Benedykt XVI potepil Jana Pawla II nauczanie – caly pontyfikat oraz obrady Soboru Watykanskiego II.

 2. Marucha said

  Czy zbrodniczość Jana Pawła II?
  Pozostaje zawsze założenie, iż to co czynił, czynił w dobrej wierze, choć sam nie bardzo się ku temu założeniu skłaniam.

 3. JO said

  Czy zbrodniczosc czy nie to osadzi Pan Bog.

  Ja osadzam czyny i one sa ZBRODZICZE.

  Po czynach ich poznacie i po czynach ja ich nazywam i do tego mam prawo i obowiazek.

  Pan Bog a nie ja osadzi czy JPII byl zbrodniazem niezasugujacym na niebo, czy zbrodniazem dzialajacym w „dobrej wierze” i zaslugujacym na niebo. Ja Panem Bogiem nie jestem.

  Jestem czlowiekiek, jestem Katolikiem, ktory ma obowiazek i prawo nazywac rzeczy i osoby po imieniu.

  Gwalcacy jest Gwalcicielem,
  Kradnacy jest Zlodziejem

  Mordujacy jest Morderca nie zaleznie czy w dobrej czy nie dobrej wierze – stalin mordowal w dobrej czy nie dobrej wierze? Stalin, ktory chcial wprowadzic komunistyczny Raj na ziemi byl morderca dzialajacym w dobrej czy w niedobrej wierze?????????

  JPII widzial owoce swojego dzialania. JPII widzial Koscioly zamieniane na KIBLE jak w Hereford… i co ????

  Stalin rowniez widzial trupy …i co ? Nie moge nazywac Stalina Morderca?

 4. Dzięcioł said

  Po kontrowersyjnym spotkaniu w Asyżu, zorganizowanym prze JPII, Arcybiskup Lefebvre wysłał Janowi Pawłowi II dwa rysunki. Na pierwszym była Matka Boża i Nasz Pan Jezus Chrystus, których JPII nie chciał wpuścić do Asyżu mówiąc, że są nieekumeniczni. Na drugim Pan Jezus nie chciał wpuścić JPII do Raju, zarzucając mu zdradę na rzecz fałszywych religii.
  Czy ktoś widział te rysunki, lub wie gdzie można znaleźć ich kopię???

 5. Inkwizytor said

  Teraz gdy herezja kolegializmu przeniknęła Kościół takie deklaracje czy pouczenia Benedykta XVI nic nie wskórają, jest o kilkadziesiąt lat za późno. To trzeba radykalnie przeciąć, tu nie ma czego reformować. Trzeba powrócić do nauczania Kościoła, przestudiować „Mortalium animos”, Syllabus i wystarczy a kto ma inne zdanie temu Benedykt XVI powinien powiedzieć „anathema”. Odpadną co najwyżej niektóre epsjskopaty na zachodzie Europy, w USA ale czy ktoś musi być na siłę w Kościele ? Nie ma obowiązku bycia katolikiem, jeśli ktoś nie chce.

 6. Marucha said

  Benedykta XVI niestety nie stać na taki krok.
  Zbyt zależy mu na jedności Kościoła za (niemal) wszelką cenę. Już zniesienie ekskomuniki FSSPX było dlań wyzwaniem i do dziś nie milkną echa ataków na niego ze zjudaizowanych środowisk,

 7. Inkwizytor said

  To właściwie do czego w takim razie sprowadzają się rozmowy miedzy Watykanem a FSSPX. Z tego co wiem FSSPX chce usuniecie „zdobyczy” Vaticanum II, miedzy innymi kolegializmu czy wolności religijnej a Watykan uznania ich przez Bractwo.

 8. Marucha said

  Re 7: Zgadza się. FSSPX chce usunięcia właśnie tych zdobyczy Vaticanum II. Nie wiadomo, do czego doprowadzą te rozmowy i nie wiadomo nawet czy stanie się to za życia Benedykta XVI.
  Widzę dwie możliwości:
  – albo KK stopniowo powróci na właściwą drogę
  – albo nastąpi rozpad na Kościół i Judeokościół.
  W rozwiązanie problemu drogą zdecydowanego cięcia mieczem jakoś nie wierzę.

 9. Inkwizytor said

  Oby pierwsza możliwość się spełniła, daj Boże. Natomiast gdy realna stanie się druga ewentualność co zrobi FSSPX, jeżeli Benedykt XVI lub jego następca stanie po stronie Judeokościoła ?

 10. Marucha said

  Nie wiem. Wolę na razie o tym nie myśleć.

 11. zofia said

  Jesli nastepca Benedykta XVI zostanie kardynal amerykanski to pozostaje tylko jedno Prawoslawie???!
  Ta mysl mnie przesladuje. Trzeba wierzyc, ze Kosciol Katolicki sie „ostoji” bo ma Zwierzchnosc w BOSKIEJ OSOBIE SAMEGO JEZUSA CHRYSTUSA mimo calej rzeszy poplecznikow,judeokatolickich bp.
  Panie Marucha trzeba sie modlic aby „KK stopniowo powrócił na właściwą drogę”. Aby nie stracic ludu bozego, ktory jest cialem Kosciola Swietego, cialem naszego Pana Jezusa.
  Mysle tez, ze FSSPX powinien przyjac na siebie ta Wielka Misje ratowania „maluczkich prostaczkow”. Jestem przeciwna tworzeniu elity Tradycji Katolickiej. Owszem formowanie elity ludu bozego przez szkoly tak, ja modle sie aby FSSPX zakladal coraz wiecej szkol. Nic dobrego nie przyniesie nawolywanie maluczkich do zwalczania kanonizacji JPII a moze nawet ich zgorszenie. Zostawmy umarlych, idzmy za Chrystusem.
  Glosno zwalczajmy biskupow, ktorzy judaizuja lud bozy mowiac wprost do nich, jak czynil to Pan Jezus chodzac po ziemi. My z mezem to czynimy narazajac sie na bardzo przykre reakcje ludzi uwazajacych sie za baaardzo bobrych katolikow.
  Musze powiedziec, ze choc kochamy Pana Jezusa calym sercem nie potrafimy sie tym radowac a zaledwie w cichosci pokornie przyjac ten fakt ze ludzie juz tacy sa.
  Jest rok Sw. Maksymiliana Kolbego modle sie o Jego pomoc, aby Bog wymazal swietowanie judaizmu i islamu z kalendarza swiat KK w Polsce. Modle sie tez aby Stolica Apostolska nie zamykala sie w obawie przed Zydami ale odwaznie wystapila w obronie Palestynczykow ktorzy cierpia jak ewangeliczny blizni i jego rany w Imie Chrysusa trzeba opatrzyc.
  pozdrawiam

 12. Inkwizytor said

  Nie Pani Zofio, prawosławie to nie jest wyjście. Prawosławie nie uznaje dwóch ostatnich dogmatów Maryjnych, istnienia czyśćca, inna jest nauka o grzechu pierworodnym, dopuszczają orygenesowską ( heretycką ) teorię apokatastazy. Prawosławie ponadto akceptuje rozwody.

 13. JO said

  Pani Zofio!

  Sw K katolicki jest i byl Chierarchiczny co oznacza, ze elita w nim zawsze byla i jest i to jest jednym z fundamentow Koscola Katolickiego istnienia.

  Nawolywanie do zwalczania ideii kanonizacji JPII jest jedna z form nauki – czyli gloszenia Magisterium Pana Jezusa. To co Pani napisala to sa Cherezje.

 14. JURAJ said

  ja bym dal czas BXVI – on przeciez nie moze od razu zanegowac calosci soboru. tak sie nie da. stopniowo, powoli (ten proces moze trwac dziesiatki jak nie setki lat) wracac na wlasciwy grunt.

 15. Marucha said

  Miejmy nadzieję, że właśnie tak będzie – i raczej w ciągu dziesiątek, niż setek lat.

 16. tralala said

  ad4 Dzieciol
  Widzialam te obrazki z francuskimi napisami, chyba w jakiejs gazetce mojego kosciola. Chcialam nawet je skopiowac, ale byly tak fatalne, ze sie nie udalo.
  Jak jeszcze raz na nie trafie to posle tutaj.

 17. Brat Dioskur said

  Szanowni dyskutanci zapominaja jednak o tym ,ze Benedykt XVI nawet gdyby mu dodac 100 dywizji, jest znacznie slabszy od swoich poprzednikow(wlaczajac nawet JPII) ,ktorzy zadnej dywizji nie mieli.Powaga i reputacja KK doznala w ciagu ostnich 5 lat niesamowitej erozji i dzisiaj na zachodnich blogach dyskusje o pedofilach sprowadzane sa od razu na KK!Kiedy jeden z mlodych ksiezy ,nawiasem Belg ,probowal w jedenej z holenderskich parafii odmawiac Komunii Sw.obnoszacym sie ze swoimi zboczeniami pedalom ,to zaraz napadla go cala prasa a TV przeprowadzila z „dyskryminowanymi” rozliczne wywiady w ktorych ci ostatni z oburzeniem na twarzach zadawali „retoryczne” pytanie :” no co to za Kosciol?”
  Biedny kaplan musial sie w koncu poddac woli biskupa ,ktory nie odwazyl sie stawic czola takim przemoznym silom.Jego tlumaczenia ,ze kanon Wiary dyktuje takie postepowanie przyjmowane bylo ze smiechem!Kosciolowi po prostu grunt sie spod nog usuwa a nie widac ze strony wiernych woli do jego obrony,bo niesie to za soba ogromne ryzyko finansowe.Przeciez Krzyza bronila grupka kobiet i starszych panow ,bo „mlodzi mezczyzni” po prostu nie odwazyli sie ryzykowac swoich stanowisk pracy!

 18. Kazek said

  Niestety JPII zdobył uznanie i szacunek „świata ” tylko co do swojej osoby. Nie wzrósł a mocno spadł prestiż KK. Papierze ratyfikując SWII niejako abdykowali i ich rola upodobniła się do „monarchii” jak w Hiszpanii czy Szwecji. Lokalne episkopaty robią co chcą- patrz Msza trydencka w Polsce.
  Benedykt zaleca , cofnął ekskomunikę a biskup Michalik dalej określa bractwo Piusa X jako schizmatyków ( list z dnia 17 grudnia 2010)

 19. Ragnar said

  Na tym polega esencja i porządek świata że mamy jasno określonych przeciwników lub jak kto woli wrogów (przeznaczonych do nawrócenia) Tak więc tylko i wyłącznie FSSPX !

 20. tralala said

  ad 17
  Jest w tym bardzo duzo racji; co prawda sa i mlodzi mezczyzni w kosciele Bractwa, ale nie wiem gdzie pracuja, moze u tatusiow.
  Kosciol jest w tak trudnej sytuacji, ze lek kaplanow przed prasa i tym podobnymi nie powinien juz miec miejsca – to jest czas „byc, albo nie byc”. Sytuacja wymaga prawie odwagi meczennikow. Gdyby naszych kaplanow bylo stac na heroizm, wrog moze przyhamowalby nieco, a ludzie nabrali ochoty (nic tak nie dziala jak przyklad) do poparcia ksiezy.

  Swoja droga, nigdy bym sie nie spodziewala, ze w Polsce, po zmaganiach wojennych i PRL-owskich, kler bedzie tak slaby, przekupny, lizusowski, podly – o! slodka naiwnosci i droga iluzjio.

 21. Realista said

  re 2

  JPII nie czynil tego w dobrej wierze. On tylko splacal dlug wdziecznosci za to ze zostal wybrany papiezem.

 22. Icek Findengeld said

  Uj, dług to szwienta rzecz! A takie dług to nie jakieś tam aj waj. To jest jak takie weksel z klauzula bez protestu i bez napisanych cyfer.

 23. Piotrx said

  Cenzura pieśni koscielnych

  ****************
  ODPOWIEDNIĄ DAĆ RZECZY NAZWĘ…

  W trakcie pewnej dyskusji na liście „Poland-L” zwróciłem uwagę na dziwne zjawisko, jakie co bardziej wnikliwy obserwator może dostrzec uczestnicząc w nabożeństwach. Otóż nasz Kościół Katolicki, chcąc- jak sądzę – wpisać się w „polityczną poprawność” (słynną na Zachodzie „PC” – political correctness), aby nie drażnić żydów, dokonał zmian w tekstach pieśni i nabożeństw, rugując z nich widocznie niewygodne, acz historycznie uzasadnione słowo „żyd”. Prześledźmy to na kilku przykładach:

  1. Nabożeństwo „Gorzkie żale”

  Część pierwsza, „Hymn”

  bylo onegdaj [Śpiewnik X. Siedleckiego z 1922 roku]:
  „bije, popycha żyd nieposkromiony”
  jest teraz [Śpiewnik X. Siedleckiego z 1987 roku]:
  „bije, popycha tłum nieposkromiony”

  Część druga, „Hymn”

  bylo [źródła j.w.]:
  „przecież Go bardziej, niż żydowska dręczy”
  jest:
  „przecież Go bardziej, niż katowska dręczy”

  Część druga, „Lament duszy”

  było:
  „Jezu! od żydostwa niewinnie”
  jest:
  „Jezu! od pospólstwa niewinnie”

  było:
  „Jezu! z naigrawania od żydów”
  jest:
  „Jezu! od żołnierzy niegodnie”

  Część trzecia, „Lament duszy”

  było:
  „Zelżywie od żydów ukrzyżowany”
  jest:
  „Na drzewie hańby ukrzyżowany”

  2. Pieśń na Wielki Post „Już Cię żegnam”

  było:
  „O zajadłych żydow czyny”
  jest:
  „O złośliwych ludzi czyny”

  było:
  „Widzę zawziętą srogość żydowskiej złości”
  jest:
  „Widzę zawziętą srogość oprawców złości”

  3. Pieśń na Wielki Post „Jużem dość pracował”

  było:
  „Mój własny apostoł żydów na Mnie zwołał”
  jest:
  „Mój własny apostoł wrogów na Mnie zwołał”

  było:
  „Zła rota żydowska już Mnie pochwyciła”
  jest:
  „Zła rota pachołków już Mnie pochwyciła”

  4. Pieśń na Wielki Post „Rozmyślajmy dziś”

  było:
  „Tam Judasz zdrajca dał był żydom znamię
  Oto żydowie mego Mistrza macie”
  jest:
  „Tam Judasz zdrajca dał był katom znamię
  Oto patrzajcie, mego Mistrza macie”

  było:
  „Niesprawiedliwie od żydow oskarżon”
  jest:
  „Niesprawiedliwie został oskarżony”

  było:
  „żydowie z Niego odzienie złożyli”
  jest:
  „Oprawcy niecni zwlekli zeń odzienie”

  5. Pieśń wielkanocna „Otrzyjcie już łzy płaczący”

  było:
  „Darmo kamień ciąży wielkiej żydzi na grób wtoczyli”
  jest [Śpiewnik X. Lewkowicza z 1982 roku]:
  „Darmo kamień ciężki wielce na grób Jego wtłoczyli”.

  Jednak efekt pracy „korektorów” minął się chyba z intencjami. Zobaczmy bowiem jakie substytuty słowa „żyd” zostały użyte w powyższych tekstach:

  żyd = kat, pospólstwo, złośliwy człowiek, oprawca, wróg, pachołek

  Ciekawy, ale chyba niezamierzony efekt poprawiania historycznych tekstów, nieprawdaż?

  dr Krzysztof Borowiak
  Poznań
  (27.10.2005

 24. Kapsel said

  re23
  Efekt jak najbardziej celowy i zamierzony.Dzisiaj w odniesieniu do „religii holokaustu” która jest prawem chroniona (antysemityzm,kłamstwo oświęcimskie) to nam przypisuje się te cechy: kat, pospólstwo, złośliwy człowiek, oprawca, wróg, pachołek.Takiego nazewnictwa przecież używają wobec nas wtedy gdy trzeba bronić demokracji ( oczywiście demokracji w ich wydaniu) czy słynnych praw człowieka do pedalstwa,lesbijstwa etc…etc.Żydzi chcą się teraz postawić w miejsce Pana Naszego.No przecież une cierpieli,cierpią,cierpią ..itp.

  Dlatego menorę nam wciskają w miejsce Krzyża.. co przy pomocy naszych debili z kleru wcale nie musi być tak odległe.
  Ale my mamy Obietnicę Pana Naszego..więc to wszystko jest do do czasu.

  Następnym przykładem jest gra słowna ..kara śmierci…Prawidłowa nazwa jest kara pozbawienia życia lub jak dawniej określano kara na gardle.Uczono mnie nazywać tą karę też karą główną lub karą ostateczną.Niestety dzisiaj już nie widzę że ktoś powie inaczej niż kara śmierci.A to bardzo poważny błąd.Jest to też celowe aby zrównać śmierć człowieka z karą jaką wymierzono łajdakowi który na taką karę zasłużył.

 25. JO said

  ad.24. Dziekuje za uwage w sprawie – Kary Pozbawienia Zycia.

 26. JO said

  ad.20. To Prawda. Nie ma perzykladu, ktory zawsze wyplywal od osob Duchownych ale i ….od Rycerstwa.

  Zarowno jednych i drugich zlikwidowano.

  Interigencje Polska – wybito a ich resztke i potomkow „przerobiono”. – To samo stalo sie z Ksiezmi.

  Co do Bractwa – nie ulega watpliwosci , ze Ksidz Karol i Ksiadz Jan Glosz Dobra Nowine i Magisterium Pana Jezusa Jak Ksiezom Przystalo i musze powiedziec , ze robia to narazajac Zycie. Bezsprzecznie robia to z narazeniem Zycia. Gdyby to robil zwykly obywatel Kraju to co Robia ci Ksieza , przekonany jestem, ze taki „ludek” mial by wypadek, zawal, wylew……

  To co napisalem jest moim indywidualnym przeswiadczeniem, oby na wyrost…..

  Wierze jednak, ze Kto z Panem Bogiem, tego Pan Bog strzeze i biada tym, kto odwazy sie sie tknac Rycerzy Pana Boga…

 27. Marucha said

  Dlaczego mamy popadać w poprawność polityczną i unikać starego i zakorzenionego zwrotu „Kara śmierci”?
  Czy AK-owcy wymierzali zdrajcom „Karę główną”?
  Kara śmierci dobrze opisuje, o co chodzi: o ukaranie śmiercią kogoś, przed kim społeczeństwo musi się bronić.
  Inne zwroty – „kara główna”, „kara pozbawienia życia”, „karą na gardle” czy „kara nieodwracalnego powstrzymania procesów życiowych” to zwykłe eufemizmy.
  Zaczynamy bać się brutalnej prawdy, jaka jest?

 28. aga said

  Poza tym, Pani Zofio Cerkiew Prawosławna zawsze byla podległa wladzy świeckiej /carowi, KGB/.
  Teraz w Rosji jest Putin ,ktory – wydaje się -ma wlaściwy szacunek dla wartości chrześciajaństwa ale co stanie się kiedy Putina zastąpi ktoś w rodzaju reptiliana Jelcyna czy Gorbatchova?A wszystko się może zdarzyć.

 29. Kapsel said

  re 27
  To nie jest absolutnie poprawność polityczna a wręcz odwrotnie.Wg. moich nauczycieli wyraz śmierć przysługuje wszystkim którzy odeszli ale nie w przypadku zastosowania tej kary.Łączenie tego słowa z wykonywaną karą sugeruje jednakowo traktować wszystkich a to błąd.AK-owcy wykonywali karę pozbawienia życia ale sami ponosili śmierć z rąk okupanta.Nasz Pan poniósł Chwalebną Śmierć na Krzyżu a Judasz który się powiesił sam sobie wymierzył karę.Czy można zatem jednym wyrazem łączyć te fakty ? Łajdak który ponosi karę i zakatowana na śmierć mała dziewczynka ,czy można tym wyrazem łączyć obydwoje? Dziewczynka nie żyje bo poniosła śmierć na skutek pobicia a łajdak nie żyje bo poniósł karę.

  Jest okazja aby przypomnieć postać mojego nauczyciela o którym w wkipedi nie ma ani słowa.

  Prof. dr hab. Mirosław Korolko (1935-2006) – historyk literatury, wybitny znawca piśmiennictwa staropolskiego, autor wielu publikacji i edytor tekstów pisarzy dawnych. Był pracownikiem PAN, wykładowcą Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Łódzkiego oraz Uniwersytetu kard. Stefana Wyszyńskiego i Akademii Świętokrzyskiej.

 30. Dzięcioł said

  Ad.16 Tralala: Dziękuję za zwrócenie uwagi na moje zapytanie. Mam nadzieję, że uda się Panu gdzieś znaleźć te obrazki – może warto by je było przypomnieć w sieci?

 31. siegmund andreas widera said

  witam tu wszystkich zagorzalych dyskutantow i poprostu z przerazeniem czytam te kretynskie wrecz wywody potwierdzajace poprostu fakt,ze — powrot do kraju mego , ojcow moich utopia by bylo okrutna.
  jestem dzis starym czlowiekiem ale jeszcze mi sie niepopierdolilo w glowie jak wam i niewiem czy wy wogole juz rozumu swego nie macie ??? czy juz wogole logiki u was zadnej niema???

  od kiedy to mieszacie i kto wam takie prawo dal ??? BOGA i samo slowo BOG z jakakolwiek religia????
  niewazne wogole jaka!!!!!!!!!!! slowo BOG i jego imie zostalo przez wszystkie religie czy koscioly czy meczety czy synagogii czy cerkwie NADUZYTE !!!!!!!!!!!!!!!!!! do robienia tylko i wylacznie mamony a zatem czy to bedzie zbrodnicze stowarzyszenie katolickie tak dobrze tu slyszycie tak katolickie !!!! bo co nie przepraszal jan pawel drugi wszystkie narody gdzie by nie byl za zbrodnie kosciola !!!!!!!!!!!!!

  a malo polan zginelo od miecza krzyzackiego za swiatowida !!!!!!!! a wiezcie mi ta wiara polan w swiatowida blizsza natury i prawdy byla jak wy dzisiaj w waszymi belsebubami–kaplanami–karykaturami zla ,obludy,klamstwa———- jak mozna tak zaklamanym ludziom wogole reke podac??????

  jak mozna zdrowych chlopow z jajami jak kasztany do pseudo celibatu zmuszac a te dranie rzna co im pod reke wlazi a wasze przewielebne zony czy cory dawaja bo i swiete do nieba pujda no i konkurencje siastrzyczkom czy kapucynom robia———— a zatem tak chorej do szpiku kosci religii jak wlasnie katolicka to niema na calym swiecie ———- i nie dziwcie sie ,ze ze polska staje sie nowoczesna afryka europy —tak jest to afryka pelna malp typu orangutanow , gdy pelna szympansow ona byla –gatunek wyginal wzglednie wyemigrowal, brrrrrrrrrrrrrrrrrrr co za kretynizm.

  super komentarz powielony pana borowiaka z poznania z az 2005 roku ale jak na czasie on jest !!!!!!
  dziekuje temu co to tu wstawil—- teraz rzeczywiscie rozumie hitlera i jego rozumowanie czym sie kierowal by tak ogromne obozy zaglady zydow w polsce pobudowac !!!!!!!!!

  nieznalem tego i czynie za to lajdactwo polski kosciol odpowiedzialny ,ze tak silny antysyjonizm powstal w polsce za pomoca kosciola katolickiego w polsce !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  od kolyski norod uczyli nienawisci !!!!!!!!!!!!! i rasizmu !!!!!!!!!!!!

  ja nie mowie ,ze kocham akurat zydow, ale ja kocham wszystkich ludzi obojetnie kim by nie byli, to sa ludzie –boze dzieci- tak barany jedne , to sa boze dzieci !!!!!!!!!!!!!!

  i dalszej dyskusji niema moi drodzy i jak tego nierozumiecie to wybaczcie wy niemacie wogole zadnego pojecia co to jest istota wiary w BOGA a nie w jakis tam kosciol,czy biblie,czy koran, czy tora—- to sa wszystko ludzkie produkty manipulacji czlowiekiem by uczynic go powolnym dogmatowi,niewolnikiem niosacym pieniadze do smierdzacej oblesnej lapy kwiorzerczej ktora jet kosciol–bez wzgledu na wyznanie !!!!!

  religia jest byla i bedzie niejedna przyczyna zbrodni !!!!!!!!!!!!!!!!!!! hitlerowcy gdy szli na wojne mieli na sprzasce pasa do spodni napis –got mit uns —– bog jest z nami !!!!! i o tym pilus XIII uwczesny papiez wiedzial !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  w roku 1990 fundacja kardiologiczna serce , ktorej szefem rady nadzorczej byl kardynal gulbinowicz,w sklad zarzadu wchodzil biskup nosol,profesor pasyk ,profesor religa i wiele innych skur……………….ze tak powiem a prezesowal tej fundacji wtedy szanowny p. dabrowski ——– czerwona kanalia czernia podrobiona——

  zwrucono sie do mnie z prosba bym im pomogl finansowo bo chodzi o lecznictwo polskie i takie tam sr…………..po scianie. ja kretyn uwierzylem bo sie polakiem czuje i pomoc chcialem pomimo uprzedzen.

  co skur…………zrobili ??? narzneli mnie lacznie na ca 500.000 marek ,tak moi drodzy takie sa fakty i ja tego nie wyzsalem z palca—– dzisiaj mowie o tym glosno ——— wtedy to by bylo sranie do swego wlasnego gniazda ————- akurat wybrali u was rzec mozna na bazie faktow historycznych ——— tak sie niektorym tez i to wydawalo— najglupszego prezydenta jakiego polska miec miala w czasach wspolczesnych———– walesa ——– a ten prezydent slusznie wam barany powiedzial—jaki narod taki prezydent !!!!!!!!!!!!!!!!!! jego slowa nie moje !!!!!!!!!!!!!!!! swiatle slowa !!!!!!!!!!!!!!! slowa czlowieka ,ktory w zasadzie pobil wszystkich na leb , prosty elektryk ktorego edukacja caly czas szla do przodu i postep tej edukacji jego mozna ocenic po wielkosci oblicza maryjnego w klapie noszonego—- tak moi drodzy —ja mam racje—- dzisiaj to juz jest tylko malenka miniaturka !!!!!!!! Lechu to jest poprostu mistrz , wyruchal rowno poprostu wszystkich razem z kosciolem i wykonal perfekcyjnie zadanie ktorym go obdarzono calkiem przypadkowo !!!!!!!!!!!!!! on sam nawet sobie sam sprawe nie zdawal na jaka go mine wsadzono—– bo nikt niewierzyl w to ,ze z tego mozna wogole calym wyjsc !!!!!!

  a ten cwaniaczek niedouczony elektryk —dzisiaj p. doktor h.c. ———— a jak ze zasluguje i na dziesiec takowych tytulow—- wyruchal wszystkich rowno—- wymknal sie bezpiece — nieprawdopodobne ale prawdziwe—- prawdziwe jest i to , ze z chwila stanu wojennego zlikwidowali by go gdyby nie wojtus , wojtus jezuita z krwi i kosci — czlowiek ktory zawsze marzyl rosjanom sie odplacic za swe osobiste krzywdy i lesiu byl jego karta w grze by to co- prl- sie nazywalo historia sie stalo.!!!!!

  do tego zorganizowano solidarnosc w polsce calkowicie kontrolowana przez UB tak stare jak i to na czasie.
  w solidarnosci mieliscie wszystko co ziemia nosila a na jej czele stanal na tamte czasy sterowany lesiu,ktory sterowac sie za dlugo nie dal i w odpowiedniej chwili co wyczul dal gazu i odskoczyl do przodu i juz za soba nie pozwolil pogonic i tak polska solidarnosc zawladnela czego moze lechu poswiadczyc nigdy sie niespodziewal by sie to udalo, ale niewiedzial w zasadzie tez tego ,ze wszystko to samo bylo od gornie przygotowane w ta strone, tyle ,ze niestety ci ktorzy go w to wmanewrowali nie przewidzieli jego nieobliczalnosci————no bo jak to nazwac???? on mogl byc z kopyta rozstrzelany i to byz dyskusji –zdrada stanu czy inny tam dups———— dlatego tez bylem na ciebie lechu nieraz wsciekly ——– i przeciw tobie ———- ale i bylem dumny z ciebie gdys przemawial w kongresie stanow zjednoczonych ameryki——–taki se elektryk rozslawil polske i narod polski na caly swiat — doprowadzil do rozwalki systemu calego obozu !!!!!!!!!!!!!!! i ja mam danej chwili wychodzic z afera oszustwa na mej osobie o 500 000 marek przez polska fundacje adorowana przez polskich partiarchow kosciola katolickiego !!!!!

  wystarczylo mi to do bildu oddac bym mial kase za artykul w kieszeni i straty zero , bo fakty sa originalne nie z palca wyzsane— ze fundacja preparowala rachunki operacyjne na obywatelach niemiec w markach !!!!!! zadajac zwrotu kosztow leczenia w polsce !!!!!!! gdy te koszta byly kosztami panstwowymi a nie fundacji !!!! klinika pasyka i religii leczyla w zlotowkach przypadki losowe !!!!!! a potem pchala tym biednym ludziom przez fundacje rachunki leczenia w markach !!!!!!! te rachunki mi dawano jako prawnie jasne i nalezne !!!!!!!!!!!! naleznosci zarazem mowiac ,ze one to tez i gwarancjami platniczymi maja dla mnie byc z tytulu naleznosci ktore fundacja miala do mojej osoby.

  po stwierdzeniu naduzyc jak i lajdactwa w stosunku do poszkodowanych ludzi gdzie za pomoca mych rak usilowano wyjac duze pieniadze a nastepnie systematycznemu zaleganiu mi w platnoscia za sprzedane dostawy do polski i skasowane pieniadze !!!!! udalem sie z zazaleniem do kardynala jak i biskupa ———– trzy miesiace tuszowali sprawe jak sie dalo— dabrowskiego wyp………i tp no i na ponownym spotkaniu kardynal do mnie–no tak wszystko prawda synu , a prawda…—- synu dlaczego ty dawales towar bez pieniedzy??? ——- a ja — no wie jego eminencja ,jak mozna, jego eminencja kardynal , bisku, profesor jeden ,drugi i wiele innych— a on do mnie !!!!!!!! ———— i tys wierzyl jak ja nie wierze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! no mi sie swiat zawalil pod nogami i tak jak by mnie ktos w leb zdrowo walnal————pozamiatane———bez slowa wstalem i wyszedlem od kardynala wsiadlem w samochod i na pelnym gazie wrucilem do domu — bochum—

  w owym czasie , poszedlem do urzedu ,zlorzylem wniosek o wystapienie z kosciola katolickiego czy wiary katolickiej jak kto woli–toto samo———- i dzisiaj jam wolny czlowiek ——— i to co wam tu pisze to cala prawda———- jeste wolny od tego ferajnu zrzeszajacego pedofilow, pedalow, i innej natury zboczencow czy alkocholikow, jasne ,ze sa i gwiazdki ale te sa takie jak wojtyla byl jeden na dwa tysiace lat istnienia.

  na dodatek dadam tez juz zapomniany epizod — podarowalem wtedy tez 1500 par butow nowych butow do caritasu vis a vis kurii — wiedzac z kim mam doczynienia !!!!! podarowalem celowo tak by tym nie handlowano tzn. po dwie max trzy pary z jednego rodzaju — a zatem w zadnym przypadku nie mogli tego z handlowac — wiecie co sie z tymi nowymi butami stalo ??? wyladowaly na wroclawskim centralnym wysypisku smieci———wiadomosci to podawaly i tv tez bylo———- a zatem bardzo was moi mili prosze o ile wy boga wierzycie to dajcie wy se spokoj z tym calym teatrem a jak wam potrzebny teatr pod nazwa kosciol itp———-to zostawcie wy narod w spokoju swietym ——– robcie cyrk w swoim domu gdzie nikt tego nie widzi–tam piszcie po scianach co chcecie bo nikt tego nie czyta— tu czytaja i glowami kreca—ja nie krece lecz kopie !!!!!! ta wasza dyskusja uwlaszcza mej gonosci osobistej i mym korzeniom narodowym bo niewazne jakie ja papiery mam wazne jest kim sie czuje ———–moge powiedziec ,ze szczescie dla europy granica na odrze panstwa polskiego –bo taka dzis juz aktualna granica panstwa polskiego jest — a zatem jest to row odgradzajacy afrykanska czesc europy gdzie szamani rzadza a glupi narod taczy jak oni graja i to jeszcze na koszt narodu. okropne ale prawdziwe.

  dobra rada — zajmicie sie soba i tylko soba to wtedy nikogo nie obrazicie nie skrzywdzicie i z bogiem w zgodzie zyc bedziecie, w innym przypadku no niestety jestescie najbardziej negatywna vizytowka narodu polskiego.

  pozdrawiam was

 32. Marucha said

  Re 31:
  Gdy nauczy się Pan wyrażać swe myśli w miarę poprawnie po polsku, to prosimy o ponowne dokonanie wpisu.

 33. JO said

  ad.31. Panie Gajowy, czy moglby Pan oszczedzic nam kolejnych wywodow tego Pana. Jeden przyklad Debilizmu Leminga lub Masona wystarczy.

 34. Griszka said

  @31
  „nieznalem tego i czynie za to lajdactwo polski kosciol odpowiedzialny ,ze tak silny antysyjonizm powstal w polsce za pomoca kosciola katolickiego w polsce !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!”

  I tu cię zabolało najbardziej żydku 🙂 Marny prowokator jesteś w ogóle.

 35. Fran SA said

  Ad.31
  Ciekawa jest tez ( i mocno podejrzana) apoteoza Lecha Walesy). A cala reszta, to troche nawet miejscami ‚do smichu’.
  Znane sa takie przebierance co zajmuja cale strony publicznych dyskusji, ale innym kaza ‚pisac po scianie ( ale tylko w domu) bo tego nikt nie czyta’.

 36. Marucha said

  Oczywiście mogłem bez trudu wyciąć żenujący wpis nr 31.
  Wpuściłem go jednak, aby udokumentować poziom umysłowy autora.

 37. JO said

  ad.36. Sluszne jest tu pokazywanie Debilizmu Lemingow…. Zachowanie wpisu odebralem jako przykled dla nas bysmy wiedzieli z kim mamy doczynienia powszechnie. Jako pomoc naukowa jeden wpis taki pokazany jest nawet tu koniecznoscia.

 38. sawidera said

  dawno tu nie bylem szanowni panowie, no i poczytalem sobie wasze komentarze, w miedzy czasie a prawie to rok uplywa douczono mnie ……..wiadomo z polskich stron internetu …walczacego……..ze w tej kochanej polsce to na stanowiskach rzadowych czy politycznie majacych znaczenie ………polaka z polska d………..nie mieszanca znalezsc wrecz sztuka niesamowita.

  jak powiedzialem juz uprzednio ja do zydow nic niemam pod warunkiem ,ze sie okresla ze zydem jest i wszystko ok , ale jak przywdziewa odzienie kowalskiego i lape podaje jako kowalski gdy on mojsiu defakto jest no to poprostu zasluguje na kopa w d…………bo przeciez klamac to nieladnie czy tak??????????? ……panie gajowy???????

  no i tak filozofujac dalej to muwcie co chcecie ale mimo wszystko poprostu brakuje mi slow…………..w 1978 roku bylem na bloniach krakowskich i wtalem go ze lzami w oczach wraz z wyszynskim ( polak nie farbowany i chyba jedyny w tym towarzystwie ???… ja juz nic niewiem..a kto wie?? i odwage owic ma??) dlugie lata przygladalem sie mu z doza sceptycyzmu ale szacunkiem
  no i coz ja dzisiaj powiedziec mam gdy mowic by trzeba bylo wojtyla -katz papiez jan pawel II ————– interpretacja moze by najlepsza by byla wlasnie do historii ……sw PAWLA – SZAWLA ———- i chyba to by bylo najbardziej trafne porownanie.

  gdyby ten czlowiek nierobil nigdy tajemnicy z tego ze zydem on jest i nim sie w 100 prozentach czuje no to i ok , ale on to tail????????? niewiem…..prade mowiac bo oficjanie ….nie pokryjomu jezdzili do niego z calego izraela jak ze s………niczego nie ukrywajac ,no bo zdjec jest od holery i ciut ciut a nawet gdy zostal papiezem to pierwszy kto byl u niego …to ….zyd jego szkolny przyjaciel…….dziwne to wszystko a zarazem i nie…………..no bo w koncu jasne jest ,ze gdzie kasa jest ….zaznaczam mamona ….no to niestety ale zydzi sa na samym przodzie i co tu mowic duzo, w zasadzie niewolno nam miec zadnych pretensji , zyd nie zyd bo przeciez kosciol katolicki zostal defakto na bazie zydowskiej zbudowany i byla to pierwsza gloobalizacja swiata w ktorej wystarczylo sie nazwac chrzescianinem by nie byc zydem hahahahahahaha . Co za wspaniala iluzja , co za wspaniale pociagniecie .

  Jenym slowem odbieram go czy wam sie to podoba czy nie — tak jak go caly swiat odbierac odbiera– najlepszy papiez POLAK jakiego kosciol katolicki wogole mial w swej 2000 historii———— fantastyczny polityk.

  Manipulator 1 Klasy

  jednym slowem POLAK najbardziej znany na swiecie w 20/21 wieku —- niestety pochodzenie mieszane – zydowskie

  drugi POLAK ——tak czyta go caly swiat i polacy do dzis tez LECH WALESA ,ktorego tez zna caly swiat 20/21 wiek

  no niestety tez pochodzenia mieszanego – zydowskiego –

  samouk niepowiem —zdolny samouk. podaruje sobie jakiekolwiek komentarze bo one niemaja sesu , gdyz poprostu czlowiek niewie do kogo te komentarze czyni ??????

  bo jak do wiekszosci polskiej to ok a jak do mniejszosci zydowskiej to tez ok ———– tyle niech na litosc boska bylo wiadome kto jest kto…………………moze bedziemy sie znakowac co?????????????

  pan gajowy elegancko mi uwage zwrucil—dziekuje—fakt ,ze tak wulgarnego jezyka jak w 31 dawnom nie uzyl, choc i jeszcze lepiej potrafic potrafie i dziwic sie nie nalezy bo defakto gornik jeste i surowegom zycia nauczon jest i takim rowniez jeste.

  Ale kulture moi panowie to ja swa mam i to nie mala tak jak i odp. wykrzsztalcenie rowniez.

  Co do ortografii moi drodzy to zycze wam kazdemu gdy nie bedziecie po polsku pisali przez 33 lata to chcialbym was widziec ??? bo znam takich wielu ,ze jezyka polskiego zapominaja juz na przejsciu za ODRE a co dopiero po roku ……..a juz po 33 latach ……..to wogole zapominaja ,ze taki kraj w europie jest !!!!!!!!!! …….niewiedzieliscie tego??? oj takie to wszystko moi drodzy popierdolone ze az sie zygac chce i tyle ……niechce mi sie juz pisac , bo i poco?? Panie GAJOWY pozdrawiam pana i zdrowia zycze i obchddz Pan ta czarna zaraze , bo gorszego od niej niema na calym swiecie.

  Tu ktos mnie masonem nazwal———kretyn———-to com opisal jest slowo w slowo prawda i tylko prawda !!!!!!!

  a jak ktos chce originalnych dokumentow to moge mu zeskanowac i poslac

  no problem ,pozdrawiam i zdrowia zycze

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: