Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Carlos o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  Szczepan Zbigniewski o Samochody dla wybranych
  Józef Bizoń o Powstanie nowa formacja, po to…
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Marucha o Wolne tematy (84 – …
  corintians o Samochody dla wybranych
  UZA o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Yagiel o Dodatnie i ujemne plusy państw…
  JanuszT o Powstanie nowa formacja, po to…
  JanuszT o Powstanie nowa formacja, po to…
  Marek o Wolne tematy (84 – …
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (84 – …
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Ekspiacja obłudna i nieszczera

Posted by Marucha w dniu 2011-02-11 (Piątek)

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Właśnie „światowej sławy historyk”, czyli makabryczny bajdopisarz Jan Tomasz Gross, „w ostatecznej wersji” swoich konfabulacji pretensjonalnie zatytułowanych „Złote żniwa” zdecydował się zmniejszyć liczbę żydowskich ofiar polskich antysemitników z „między 100 a 200 tysięcy” do zaledwie „kilkudziesięciu tysięcy”.

No – sam cymes! Oto mamy znakomity przykład hucpy w działaniu. 200, 100, „kilkadziesiąt tysięcy”…  Jazda, potargujmy się! A może tylko tysiąc? A jakby tak jeszcze raz sprawdzić, to kto wie, czy z tysiąca nie zrobiłaby się setka, a z setki – kilkadziesiąt?

Ciekawe, co skłoniło „światowej sławy historyka” do takiego zmiękczenia rury. Czyżby jacyś starsi i mądrzejsi doszli do wniosku, że na razie lepiej nie przeciągać struny? Wszystko to oczywiście być może, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że gdybyśmy zamiast oburzać się i lamentować, zrobili zrzutkę i dobrze państwu Grossom zapłacili, to kto wie – może nawet przypomnieliby sobie, że było odwrotnie – że to Żydzi zabijali polskich antysemitników, a następnie dzielili się łupami.

Poszlaki są – proszę bardzo! Żyją jeszcze ludzie pamiętający, że posiadanie złota i dolarów w czasach stalinowskich, a więc w okresie najlepszego fartu dla Żydów, było w Polsce przestępstwem i że jeśli tylko UB dowiedział się o takim delikwencie, to brał go w obroty i dotąd tłukł, aż powiedział, gdzie schował. Wtedy przeważnie go zabijano, bo po co zostawiać świadków, a jeśli nawet wypuszczano, to po tych wszystkich przejściach delikwent nie posiadał się z radości, że jeszcze żywy – bo zdrowia to już raczej nie miał – i ani mu było w głowie dochodzić jakiejś sprawiedliwości, w myśl zasady, że co upadło, to przepadło.

Ciekawe, jaka część tych łupów została następnie przez rzekome ofiary „organicznego polskiego antysemityzmu” ewakuowana do bezcennego Izraela czy innych Stanów Zjednoczonych, bo pozostała część, jak wiadomo, stała się materialnym fundamentem wielu ubeckich dynastii, które w kolejnych przepoczwarzeniach dostarczają nam dzisiaj tylu celebrytów wszystkich możliwych płci.

Widocznie jednak to starsi i mądrzejsi musieli dojść do wniosku, że tym razem przesadzili z tym całym „światowej sławy historykiem” i jego rewelacjami, bo również dyrektor krakowskiego wydawnictwa Znak pani Danuta Skóra przeprosiła wszystkich „urażonych książką Grossa”.

To chyba jakieś nieporozumienie? Nie sądzę, by jakiś normalny człowiek mógł być „urażony” książką „światowej sławy historyka”, tak samo jak żaden normalny człowiek nie obraziłby się na konia, nawet gdyby ten parsnkął mu spod ogona w sam nos. Inna sprawa, że żaden normalny człowiek nie zapraszałby konia na salony.

Problemem nie jest obraza kogokolwiek, tylko notoryczne włączanie się krakowskiego wydawnictwa w kampanię, której celem jest „upokarzanie Polski na arenie międzynarodowej” – jak to zapowiedział w kwietniu 1996 roku malwersant Izrael Singer – poprzez przypisywanie Polakom reputacji narodu morderców. Nie wierzę, by pani dyrektor Danuta Skóra nie zdawała sobie z tego sprawy, skoro już „przeprasza” – co prawda poniewczasie, ale mówi się – trudno.

Cóż jednak z tego, że „przeprasza”, skoro przeprasza nieszczerze – bo niby „przeprasza”, a jednocześnie zapowiada, że „zyski ze sprzedaży ‚Złotych żniw’ wydawnictwo przeznaczy na cele społeczne”. „Zyski”? Wydawnictwo Znak, chociaż „przeprasza”, to jednak nie tylko zamierza ten kit sprzedawać, ale w dodatku nawet liczy na „zyski”?

Cóż za bezczelność! Nie dość, że plwają nam w twarz, to jeszcze mają nadzieję, że im za to zapłacimy! Nie będzie żadnych „zysków” – chyba wtedy, jeśli cały nakład na pniu wykupi ambasada Izraela, spółka Agora albo któraś z organizacji wiadomego przemysłu – bo mam nadzieję, że żaden normalny człowiek w Polsce tego kitu nie kupi, a żadna szanująca się księgarnia nie przyjmie tego do sprzedaży, nawet przez papierek.

I o to apeluję, o to wszystkich proszę – bo jeśli nie zdobędziemy się nawet na ekonomiczny bojkot naszych wrogów, oszczerców naszego Narodu i ich kolaborantów, to nie dziwmy się, że będą skakać na nas jak na pochyłe drzewo.

Stanisław Michalkiewicz, Nasz Dziennik 11.02.2011

Komentarzy 17 do “Ekspiacja obłudna i nieszczera”

 1. Anka35 said

  O przepraszam panie Stanisławie – jak to konia nie zaprasza się na salony ? Przecież już Kaligula zaprosił, a nawet uczynił senatorem !
  Niemniej czytam pana felietony z prawdziwą przyjemnością i pozdrawiam !

  Oczywiście nie kupię tej wspaniałej, historycznej ….. książki ?

 2. lopek said

  Przecież wiadomo, że wściekły pies gryzie, une opluwają Polaków a w zimie jest zimno!
  Gdy nie chcemy aby wściekły pies kogokolwiek ugryzł – trzeba go uśpić i tyle w temacie.

 3. Wojwit said

  W Rzymie senatorem został rumak, ale że wszystko schodzi na psy, to w „nasim” senacie zasiada kuc.

 4. OBRONA POLSKA said

  Stanislaw Michalkiewicz to bardzo sprytny dziennikarz !
  Ale skad czerpie zyski,to tylko on wie.

  1. Z honorariów. 2. Z darowizn, których listę zamieszcza na swojej stronie. – admin

 5. Ptasznik z Trotylu said

  Pan Stanisław Michalkiewicz w jednym ze swoich felietonów określił swój stosunek do Żydów (cytuję z pamięci): „Żydzi zapowiedzieli publicznie że jeśli Polska nie zapłaci ich holokaustowym grandziarzom haraczu w wysokości 65 mld. dolarów, to będzie publicznie poniżana na całym świecie. Ergo – wypowiedzieli Polsce wojnę a ponieważ ja jestem Polakiem są zatem moimi wrogami a ja jestem ich wrogiem”.
  Logicznie i jasno.

 6. bazarmedyczny said

  **************************
  ciekawe do ilu zmniejszy liczbę ofiar w trakcie lub po procesie, który już mu chyba wytoczyli w Warszawie Polacy – za szarganie dobrego imienia Polski !

 7. TomUSA said

  przedwczoraj na Yahoo news była informacja o Grossie, tej książce i komentarz na temat wydawnictwa. Spędziłem ‚pol dnia’ na czytaniu reakcji Amerykanów na ten artykuł. Nie macie Państwo pojęcia ile było życzliwych nam wypowiedzi! Setki, albo i wiecej. Pogubiłem sie czytając, bardzo mile zaskoczony, poniewaz oficjalna linia tu, to Hilaria popierająca lobby nowojorskie.

  Bóg zapłać za miłe wieści – admin

 8. Józef Piotr said

  #7 TomUSA.
  Podrzuć tutaj trochę więcej szczegółow. Dziekuję.

 9. kosak0 said

  nie moge uwierzyc,ze michalkiewicz zapomnial o razwiedce

 10. Rysio said

  Byłem raz na spotkaniu z p. Michalkiewiczem w NYC.
  Z widowni padło pytanie o zadłużenie Polski. Michalkiewicz starał sie widownie przekonac’ ze zadłużenie to dobra rzecz – ot i wszystko.

 11. kosak0 said

  panie Rysiu,tez bylem na tym spotkaniu;i raczej wszystko wiadomo

 12. ONZ666 said

  Na nowym etapie, w ramach nowej mądrości,
  kazali „panu redaktoru Stanisławu” podkręcić śrubku w felietonach.
  Ot i wszystko.

 13. TomUSA said

  @8 do JozefPiotr, dopiero dzis tu zajrzałem,to jest link, ale juz bez komentarzy, niestety. Moze Tobie uda sie cos odgrzebac. Ten link jest z Kanady, ale powinien byc tez z USA.
  http://ca.news.yahoo.com/publisher-defends-book-looking-plunder-jewish-wealth-poland-20110208-044726-824.html

 14. Józef Piotr said

  # TomUSA
  Teraz tylko dwa comenty i trzy replaje. niestety . ale dziękuję Ci dobry człowieku!
  Pilnuj , tam za oceanem takich spraw. Przyłączam sie do admina. Szczęść Ci Boże.

 15. Józef Piotr said

  Dla tych co chcieli by coś poczytać , myśląc, proszę zerknąć na:http://prawda2.info/viewtopic.php?t=1282
  Oraz towarzyszące tej stronie , strony.

 16. TomUSA said

  JozefiePiotrze, poszperam troche w necie, moze mi sie uda znalezc wiecej. Zajrzyj tu, od czasu do czasu (np. w niedziele po poludniu)

 17. TomUSA said

  Czolem JozefiePiotrze! To jest najlepsze, co moglem znalezc. Na koncu artykulu powinno byc ok 650 komentarzy (statni, czyli pierwszy na liscie z 11/02/11. Pzdrawiam zza oceanu. Bóg zapłać za dobre slowo.
  http://news.yahoo.com/s/ap/20110208/ap_on_re_eu/eu_poland_holocaust_5

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: