Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Tusk: Polska będzie wspierać Izrael

Posted by Marucha w dniu 2011-02-24 (Czwartek)

Jak poinformował dziś wieczorem portal Onet.pl, po spotkaniu premierów Polski i Izraela padły z obu stron nader ciepłe słowa. Szczególnie ze strony premiera RP Donalda Tuska, który zwracał się do Benjamina Netanjahu per “drogi przyjacielu”. Spotkanie dotyczyło niestabilnej i wybuchowej ostatnio sytuacji na Bliskim Wschodzie.

Ze strony premiera RP oprócz słów wyrażających najwyższą sympatię wobec izraelskiej władzy, padły też zapewnienia o tym, że Polska będzie solidarna z Izraelem w celu utrzymania “odpowiedzialności i stabilności w regionie”. Jednocześnie Donald Tusk wyraził pragnienie wspierania “ludzi, dla których celem jest wolność i demokracja”.

Ze strony izraelskiej Netanjahu wspominał o “wielowiekowych związkach”, jakie według niego łączą naród polski i żydowski. Mówił o Powstaniu Warszawskim i Powstaniu w Getcie jako elementach spajających historię walk wyzwoleńczych obu narodów. Nie omieszkał przy tym dodać, że “Żydzi cierpieli też na polskiej ziemi, cierpieli strasznie.” Wspomniał również, że na specjalną prośbę prezydenta Autonomii Palestyńskiej, Mahmuda Abbasa, sprowadził do strefy Gazy 300 Palestyńczyków z ogarniętej protestami Libii, po to, aby “chronić ludzkie życie”.

na podstawie: Onet.pl

Komentarz: zapewnianie ze strony Tuska o solidarności z Izraelem i utożsamianie tego z chęcią wspierania jakiejkolwiek wolności i demokracji na Bliskim Wschodzie, zakrawa na ponury dowcip. W obliczu obalonej niedawno pro-żydowskiej krwawej dyktatura Mubaraka w Egipcie oraz nieustannie trwającej okupacji strefy Gazy i Zachodniego Brzegu Jordanu przez Izrael, wobec notorycznego łamania praw człowieka i prawa międzynarodowego przez to państwo, deklaracje wsparcia i solidarności są niczym innym, jak przykładaniem ręki do zbrodniczej działalności reżimu, który uczestniczy w tłamszeniu wolności narodowych i ludzkich na Bliskim Wschodzie od 44 lat.

Z kolei Benjamin Netanjahu próbuje chyba oszukać samego siebie mówiąc, że sprowadzając Palestyńczyków z Libii – do obozu koncentracyjnego o nazwie Gaza, czyni cokolwiek w celu ochrony ludzkiego życia i godności ludzkiej.

http://www.nacjonalista.pl


Komentarze 42 to “Tusk: Polska będzie wspierać Izrael”

 1. OBRONA POLSKA said

  A ten w bialej jarmulce w towrzystwie czarnych kapeluszy to co za jeden ?
  Czy to prawda,ze w biale jarmulki ubiera sie tych,ktorzy wkrotce maja umrzec ???

 2. lopek said

  Po co mają z Arabami bić się une, skoro mają do dyspozycji Polaków?

 3. OBRONA POLSKA said

  Zaden Polak z Arabami bil sie nie bedzie co najwyzej pohandluje lub wspolnie popracuja na poszczegolnych podworkach, a na to juz Izraelita nie pozwoli.

  Wczoraj pokazano w telewizorni jednego doktoranta jak to sie na poligonie drawskim szkoli (spec rezerwa wojskowa na wypadek wszelki – to takie nowe zapasowe wojska Klicha) i zobaczylismy po twarzach tych przyszlych „obroncow swoich”,ze to jakies dziwne rysy maja (przeciez Polak na Polaka nie pojdzie ale mieszaniec jak ci w strazach miejskich tak,nawet na ulicznych handlarzy truskawek !) i co ciekawe ludziki te wcale nam na Polakow nie wygladali/wygladaly.

  Czyzby byli to ci co to szybko z Izraela obywatelstwo polskie i paszport uzyskuja ???
  Czy to prawda ,ze kazdego dnia doroslej ludnosci „polskiej” nam przybywa na potege – w wojsku,w policji jacys nowi i nieznani „polacy”,trzeba przyznac,ze znaja jezyk polski i sa dobrze wygadani – czyzby to ta byla mlodziez z „marszow zywych” kiedys do Oswiecimia a teraz na posady polskie walila ?

  Rodacy trzeba sie temu dokladnie przyjrzec „na urzedach”,bo to nienaturalny przyrost ludnosci w Polsce.
  Naszych ubywa (emigracja mlodych za praca) obcych przybywa i to wprost na dobrze platne posady, a to zle wrozy dla Polski !

 4. nanard said

  A ten w bialej jarmulce w towrzystwie czarnych kapeluszy to co za jeden ?
  Czy to prawda,ze w biale jarmulki ubiera sie tych,ktorzy wkrotce maja umrzec ??? Ja za tym badziewiem zdrajcom narodu polskiego bym nie zapłakał !!

 5. Jurand said

  do tego zdjęcia pasowałby podpis „Tylko nie mówcie dziadkowi”

 6. Spoko said

  Jak Hasbara miesza Polakom. Najlepsze sa te kawałki o „przyjazni” i „dobre rady” dla Polaków. 🙂
  To tak jak by włamywacz doradzał ci jak masz przed nim zabezpieczyc dom…
  Uzbrojeni sa po zęby. Trzecia armia swiata jak pisze hasbara.
  Jezeli policzyć US army będace na usługach Izraela to pierwsza potega militarna swiata. Do czego w tej wojennej zadymie potrzebna im Polska? Jaką wyznaczyli nam rolę? Jakie decyzje zapadna dziś na wspólnym posiedzeniu w Izraelu, rządów Izraela i Polski? Jakie dostaną polecenia?

  Israel Army ver. 20110221 a

  natin_1

  IDF posiada siły zbrojne równoważne największym państwom świata. Cwa Hagana l-Israel CaHaL (armia Izraela) liczy ponad 16 dywizji (76 brygad), (rok 2006) 3657 czołgów, 14769 transporterów i wozów opancerzonych, 1076 dział w tym 620 samobieżnych, 224 systemy wyrzutni rakietowych oraz samoloty ok 700 maszyn (myśliwskie i szturmowe – 97 maszyn F15, 324 maszyny F16) oraz samoloty (zwiadu, dowodzenia, cysterny, transportowe, treningowe). Helikoptery ok 200 maszyn (szturmowe: Apache, Cobra, Panther i helikoptery transportowe). W 2015 roku ma trafić do Izraela 20 specjalnie zmodyfikowanych maszyn (docelowo 75) Lockheed F-35 Lightning II (juz zakupione – dar USA wraz z 4 miliardowym wsadem w nowa technologie dotycząca tych maszyn – Izrael będzie produkował awionikę). Marynarka wojenna liczy 70 okretow wojennych (w tym 3 nowoczesne okręty podwodne klasy Dolphin (INS „Dolphin”, INS „Leviathan” oraz INS „Tekuma”) mogące przenosić broń nuklearną. Systemy okrętów mogą śledzić jednocześnie do 56 obiektów i wypracować parametry strzałów dla 25 celów). Izrael posiada także produkowane na miejscu balistyczne rakiety Jerycho (100 rakiet typu Jerycho-2B o zasięgu ok. 8000 km mogące przenosić głowice o mocy 1 Mt), (50 rakiet Jerycho-3 zasięg ok. 11500 km przenoszące 3 głowice typu MIRV), oraz rakiety Szawit używane także do wynoszenia własnych satelitów na orbitę okołoziemską (wojskowe satelity Ofek oraz TecSAR opracowane przez Israel Aerospace Industries kontrolują terytorium Middle East). Izraela bronią także 3 bataliony wyposażone w artylerię o kalibrze 173 mm i 203 mm z atomową amunicją (w tym neutronową) o zasięgu 72 km i sile 20 kt. Izraelski program nuklearny bazuje na reaktorach – Dimona i Nahal Sorek. Zakłada się iż Izrael posiada ok. 500 bomb atomowych (III miejsce na świecie po USA i Rosji). Obecnie przed uderzeniem rakietowym chroni Izrael Phased Array TRacking to Intercept Of Target – Patriot PAC-2 i PAC-3 oraz powstały w Izraelu system Arrow potrafiący wykryć zbliżające się rakiety z odległości do 500 kilometrów oraz zniszczyć je kiedy zbliżą się na odległość 50-90 kilometrów. System umożliwia przechwycenie 14 celi na raz. Prawdopodobnie Izrael posiada także amerykański system antyrakietowy THAAD (Theatre High Altitude Area Defense), czyli mobilny system zwalczania wrogich rakiet taktycznych i strategicznych, posiadający zasięg do 200 kilometrów i przechwytujący rakiety na wysokości do 150 kilometrów. Ultranowoczesny przemysł informatyczny, lotniczy i militarny zapewnia Izraelowi doskonały wywiad elektroniczny (Jednostka 8200). Baza Urim – jest jedna z największych stacji nasłuchowych na naszej planecie. Liczebność armii w czasie pokoju wynosi ok. 168 tys. żołnierzy (w rezerwie ponad 600 tys.) i ok. 2,5 miliona przeszkolonych obywateli. Armia Izraela jest zdolna wraz z przyjaciółmi zapewnić pokój nie tylko w rejonie Middle East.

  PS
  Dlaczego niektórzy Polacy niczego nie rozumieją. Nigdy żaden kraj nie zrobi więcej w sprawie innego kraju niż on sam w swojej sprawie własnej. Tezę tą sformułował Carl von Clausewitz i jest znana od dawna. Myślenie, iż inni nam pomogą jest szczytem naiwności. Zazwyczaj pomaga się silnym i bogatym, bo z takimi świat się liczy. Należy budować własne siły obronne rozwijając własny przemysł i technologie. Przykładem jest Izrael. Kupuje w USA, ale więcej inwestuje we własną gospodarkę. Izrael potrzebuje szerokiego zaplecza (ma technologię, ale brak mu bezpiecznych nie narażonych na atak fabryk – może ktoś to przeanalizuje. Każdy rozsądny człowiek, który ma pieniądze nie trzyma wszystkiego w jednym banku. Dlatego rozsądne państwo nie opiera się na dostawach wyłącznie z jednego źródła.
  Pieniądze i wiedza to także nie wszystko. Trzeba mieć zdolnych polityków i…

  Koszt zakupu F16: Izrael 102 maszyny 4,4 mld USD z realnym ofsetem, Polska 48 maszyn 3,8 mld UDS z wirtualnym ofsetem! Dlaczego Polacy nie korzystają w pełni z FMF (Foreign Military Financing), oraz IMET (International Military Educational and Training) finansowanych przez rząd USA? Zainwestujcie w ludzi – abyście byli w KONGRESIE USA (Senat i Izba Reprezentantow). To da Wam bezpieczeństwo na wypadek kryzysu!… i … wspierajcie IZRAEL – Takie są realia.

  (Polacy – uczyć się jak się robi interesy… chcecie być wielcy to się zmieńcie. Mamy XXI wiek – Wielkość to nie terytorium, liczba ludności, ale ich jakość. Tyle jest Polaków w USA i zamiast studiować – prawo, ekonomię i fizykę – woli sprzątać!). Pamiętaj – pomóż drugiemu, a On kiedyś pomoże Tobie. To się sprawdza, diaspora Żydowska jest na to dowodem! Katolicki kler Was tego nie nauczy… .

  Natin

  Całość na: http://wiadomosci.onet.pl/waszym_zdaniem/forum/forum.html?forumhash=MSwxNSwxMSw4MTg0NDQxOCwyMDgzNDM4NTMsMTA3Nzk3NDAsMCxmb3J1bTAwMS5qcw==
  zalezne od Izraela USA

  Israel Army ver. 20110221 a

  natin_1

  IDF posiada siły zbrojne równoważne największym państwom świata. Cwa Hagana l-Israel CaHaL (armia Izraela) liczy ponad 16 dywizji (76 brygad), (rok 2006) 3657 czołgów, 14769 transporterów i wozów opancerzonych, 1076 dział w tym 620 samobieżnych, 224 systemy wyrzutni rakietowych oraz samoloty ok 700 maszyn (myśliwskie i szturmowe – 97 maszyn F15, 324 maszyny F16) oraz samoloty (zwiadu, dowodzenia, cysterny, transportowe, treningowe). Helikoptery ok 200 maszyn (szturmowe: Apache, Cobra, Panther i helikoptery transportowe). W 2015 roku ma trafić do Izraela 20 specjalnie zmodyfikowanych maszyn (docelowo 75) Lockheed F-35 Lightning II (juz zakupione – dar USA wraz z 4 miliardowym wsadem w nowa technologie dotycząca tych maszyn – Izrael będzie produkował awionikę). Marynarka wojenna liczy 70 okretow wojennych (w tym 3 nowoczesne okręty podwodne klasy Dolphin (INS „Dolphin”, INS „Leviathan” oraz INS „Tekuma”) mogące przenosić broń nuklearną. Systemy okrętów mogą śledzić jednocześnie do 56 obiektów i wypracować parametry strzałów dla 25 celów). Izrael posiada także produkowane na miejscu balistyczne rakiety Jerycho (100 rakiet typu Jerycho-2B o zasięgu ok. 8000 km mogące przenosić głowice o mocy 1 Mt), (50 rakiet Jerycho-3 zasięg ok. 11500 km przenoszące 3 głowice typu MIRV), oraz rakiety Szawit używane także do wynoszenia własnych satelitów na orbitę okołoziemską (wojskowe satelity Ofek oraz TecSAR opracowane przez Israel Aerospace Industries kontrolują terytorium Middle East). Izraela bronią także 3 bataliony wyposażone w artylerię o kalibrze 173 mm i 203 mm z atomową amunicją (w tym neutronową) o zasięgu 72 km i sile 20 kt. Izraelski program nuklearny bazuje na reaktorach – Dimona i Nahal Sorek. Zakłada się iż Izrael posiada ok. 500 bomb atomowych (III miejsce na świecie po USA i Rosji). Obecnie przed uderzeniem rakietowym chroni Izrael Phased Array TRacking to Intercept Of Target – Patriot PAC-2 i PAC-3 oraz powstały w Izraelu system Arrow potrafiący wykryć zbliżające się rakiety z odległości do 500 kilometrów oraz zniszczyć je kiedy zbliżą się na odległość 50-90 kilometrów. System umożliwia przechwycenie 14 celi na raz. Prawdopodobnie Izrael posiada także amerykański system antyrakietowy THAAD (Theatre High Altitude Area Defense), czyli mobilny system zwalczania wrogich rakiet taktycznych i strategicznych, posiadający zasięg do 200 kilometrów i przechwytujący rakiety na wysokości do 150 kilometrów. Ultranowoczesny przemysł informatyczny, lotniczy i militarny zapewnia Izraelowi doskonały wywiad elektroniczny (Jednostka 8200). Baza Urim – jest jedna z największych stacji nasłuchowych na naszej planecie. Liczebność armii w czasie pokoju wynosi ok. 168 tys. żołnierzy (w rezerwie ponad 600 tys.) i ok. 2,5 miliona przeszkolonych obywateli. Armia Izraela jest zdolna wraz z przyjaciółmi zapewnić pokój nie tylko w rejonie Middle East.

  PS
  Dlaczego niektórzy Polacy niczego nie rozumieją. Nigdy żaden kraj nie zrobi więcej w sprawie innego kraju niż on sam w swojej sprawie własnej. Tezę tą sformułował Carl von Clausewitz i jest znana od dawna. Myślenie, iż inni nam pomogą jest szczytem naiwności. Zazwyczaj pomaga się silnym i bogatym, bo z takimi świat się liczy. Należy budować własne siły obronne rozwijając własny przemysł i technologie. Przykładem jest Izrael. Kupuje w USA, ale więcej inwestuje we własną gospodarkę. Izrael potrzebuje szerokiego zaplecza (ma technologię, ale brak mu bezpiecznych nie narażonych na atak fabryk – może ktoś to przeanalizuje. Każdy rozsądny człowiek, który ma pieniądze nie trzyma wszystkiego w jednym banku. Dlatego rozsądne państwo nie opiera się na dostawach wyłącznie z jednego źródła.
  Pieniądze i wiedza to także nie wszystko. Trzeba mieć zdolnych polityków i…

  Koszt zakupu F16: Izrael 102 maszyny 4,4 mld USD z realnym ofsetem, Polska 48 maszyn 3,8 mld UDS z wirtualnym ofsetem! Dlaczego Polacy nie korzystają w pełni z FMF (Foreign Military Financing), oraz IMET (International Military Educational and Training) finansowanych przez rząd USA? Zainwestujcie w ludzi – abyście byli w KONGRESIE USA (Senat i Izba Reprezentantow). To da Wam bezpieczeństwo na wypadek kryzysu!… i … wspierajcie IZRAEL – Takie są realia.

  (Polacy – uczyć się jak się robi interesy… chcecie być wielcy to się zmieńcie. Mamy XXI wiek – Wielkość to nie terytorium, liczba ludności, ale ich jakość. Tyle jest Polaków w USA i zamiast studiować – prawo, ekonomię i fizykę – woli sprzątać!). Pamiętaj – pomóż drugiemu, a On kiedyś pomoże Tobie. To się sprawdza, diaspora Żydowska jest na to dowodem! Katolicki kler Was tego nie nauczy… .

  Natin

  Całość na: http://wiadomosci.onet.pl/waszym_zdaniem/forum/forum.html?forumhash=MSwxNSwxMSw4MTg0NDQxOCwyMDgzNDM4NTMsMTA3Nzk3NDAsMCxmb3J1bTAwMS5qcw==

 7. OBRONA POLSKA said

  Czekajc az wczesniej napisany post sie ukaze ,piszemy kolejny i to o trwalej przyjazni rzadow polsko-izraelskich (przyjazni narodow jeszzce nie widzimy).
  Rodacy !
  Z informacji roznych wiemy juz,ze „Zydow na swiecie niema”,wyglada nam na to,ze pewna narodowosc zaczyna sie wstydzic swoich rodowodow,bo nie wierzymy ,ze wszyscy „starsi bracia w wierze” juz wymarli .
  Sa jakies przebakiwania o rodach zamieszkujacych obecny Izrael (ze wschodu i zachodu),sa teksty dociekliwe kto jest kto ale jest tez i pewnosc,ze istnieje panstwo Izrael i ma sie dobrze !
  No moze nie wszystkim w Izraelu jest dobrze ,sa przeciez biedni,bogaci i bardzo bogaci .
  Sa tez i tacy co to juz ponad piec lat sa w spiaczce lub innej chorobie ,jest historia o pozbywaniu sie nawet rzadzych z broni palnej ,jest wiele do opowiedzenia o narodzie izraelskim.

  Nadeszly w Poslce teraz takie czasy ze Polska Izraelczykom sie podoba,nastepuje wzajemne milowanie ,pisanie pochlebnych ksiazek,sa zawolania „czekam na ciebie Zydzie” ,ziemia (jeszcze nasza polska,kamienice tez,ulice sie naprawia) jest goscinna .
  Polacy to narod bardzo milosierny,chlebem i sola przyjmuje kazdego obojetnie kim on nie byl i czym teraz jest,zawsze mily jest ludziom nad Wisla i nieco dalej od niej tez .
  Na dodatek wszystkiego ( z ta goscinnoscia) nasze urzedy stoja otworem dla przybyszow ,etaty tak te wolne jak i nowo powstajaoe dla obcokrajowcow zapewnione,pracy i pomocy dla nich nie zabraknie.
  Dla biznesow wszystko czego tylko obca dusza zapragnie zapewnione, az po zwolnienia i ulgi podatkowe .
  W Polsce zyc a nie umierac,to kraj ,gdzie dla obcych raj !
  Niech sie przyjazn rozwija,juz podobna polsko-radziecka przezywalismy,co potem z tej przyjazni wyszlo – pamietamy.

  Jak juz ta nasza delegacja rzadowa z Izrela (tym razem nie z Moskwy) wroci,trzeba bedzie zapytac Premiera RP Donalda Tuska ,co bedziemy mieli MY POLACY z tej przyjazni ?
  W przyjazni zawsze jest cos za cos .
  Oni nam to a my im tamto.

 8. Krzysztof M said

  No to teraz oczekuję, jak nasi z Afganistanu polecą prosto do Libii. 🙂 Na „misję stabilizacyjną”. 🙂

 9. Bloew said

  odp:5

  Pana komentarz naładował mnie pozytywną energią na cały dzień … Genialny.

 10. Miroslaw Bernard said

  Dramat jak mozna sie zeszmacic i zaklamac. Oto przyklad kolejnego polskiego „polityka” bez jaj za to z pejsem.

 11. arcybolesnaprawda said

  Do cholery jaki to dialog polsko – żydowski prowadzi Tusk w Izraelu????Jaki??
  Ze strony Izraela do dialogu staje Żyd a po stronie polskiej osoba z pochodzeniem żydowskim!!!!! i to jest ten „dialog” q…….(sorry!!) mać?!

 12. Staruszek Portier said

  Do 11:
  Niech się Pan nie denerwuje. Tuska wybrali sobie przecież Polacy, a nie Izraelici.

 13. navajo88 said

  Święte słowa panie Staruszku Portier !!!!!! ,wybraliście to teraz macie hahahahaha

 14. Kronikarz said

  6/ Spoko

  WIELKIE PODZEKOWANIA

  Nareszcie ktos wypowiada sie w duchu prawdziwie skutecznego patriotyzmu :

  O skutecznym rad sposobie !!!

  A dzielo Stanislawa Konarskiego powstalo w czasach, kiedy… Frank blefowal wobec Kosciola, kiedy… Weishaupt organizowal Illuminatow, kiedy… Meir budowal Rotszydlow,…

  Zydzi dalej buduja i wzmacniaja swoja potege noszac pejsy i mycke…

  A my Polacy utyskujemy i przez to dajemy d… czepiajac sie ich pejsow…

  Tak jakby nam wlasnych znakow tozsamosci brakowalo !!! DIEKUJE, Panie Spoko, ZA TO TEZ :

  „Polacy – uczyć się jak się robi interesy… chcecie być wielcy to się zmieńcie. Mamy XXI wiek – Wielkość to nie terytorium, liczba ludności, ale ich jakość. Tyle jest Polaków w USA i zamiast studiować – prawo, ekonomię i fizykę – woli sprzątać!). Pamiętaj – pomóż drugiemu, a On kiedyś pomoże Tobie. To się sprawdza, diaspora Żydowska jest na to dowodem! Katolicki kler Was tego nie nauczy…” !!!

  Wiecej trzeba takich wypowiedzi, to moze polska gawiedz wezmie sie za siebie ;

  Uczmy sie chocby od Diabla czy od Zyda !

  Mamy efekty Okraglego Stolu, mamy, ale ilu Polakow zajmowalo sie sprawami Polski w roku

  …1980, w 1981, w 1982, w 1983, w 1984, w 1985, w 1986, w 1987, w 1988, w 1989… ILU ???

  Zostawili Komitet Koordynacyjny na Montholon w Paryzu na pastwe Zydow !!!

  Co wiec moglem zrobic w mniejszosci ? Juz myslalem, ze Polakow nie ma w tym miescie ! Az tu na spotkaniu z Walesa w grudniu 1988 przyszly cale masy na gotowe. Tak, na gotowe golabki do otwartej gabki przyszli – tylko na wiec a nie do roboty – a Walesa im wciskal formulki z Kiszczakiem ustalone. Czulem sie wtedy tak osamotniony choc w scisku wielkim robilo sie, w scisku ludzi mi duchowo obcych – oj mial racje Norwid w sprawie tego karla i olbrzyma mial !

 15. Zenek said

  Jak będzie wracać Tupolewem to jest pewna nadzieja.

 16. arcybolesnaprawda said

  http://www.dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=436&Itemid=53

  http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=937&Itemid=46

  Nóż w kieszeni sam sie otwiera.

 17. bazarmedyczny said

  ***************************************************************

  O CZYM TU DYSKUTOWAĆ – WSZYSTKO JASNE – PIONKI USTAWIONE NA SZACHOWNICY ŚWIATA, DOPINAJĄ TYLKO RESZTĘ GUZIKÓW – POLANDIA WYTRYCHEM DO ROZWAŁKI PRZECIW SŁOWIANOM I MUZUŁMANOM………..
  CO ZA HAŃBA………….
  CO ZA WSTYD…………………

  http://www.bibula.com/?p=18704

  Czy żona Radka Sikorskiego sposobi Polaków na wojnę?

  Aktualizacja: 2010-02-23 4:41 pm

  – Decydującym momentem prezydentury Baracka Obamy może być dzień, kiedy otrzyma telefon od izraelskiego premiera z wiadomością, że Izrael przeprowadził właśnie nalot na irańskie bazy nuklearne. Co wtedy? – pyta retorycznie Anne Applebaum, publicystka waszyngtońskiego dziennika i zarazem żona polskiego ministra spraw zagranicznych, Radka Sikorskiego.
  – Ponieważ Amerykanie często zakładają, że wszyscy postrzegają świat tak jak oni, warto przypomnieć rzecz oczywistą: wielu Izraelczyków uważa irański program nuklearny za sprawę życia lub śmierci. Perspektywa nuklearnego Iranu nie jest odległym zagrożeniem. Jest ona rozumiana bezpośrednio w kontekście prowokacyjnych ataków irańskiego prezydenta na prawo Izraela do istnienia i jego publicznego poparcia dla historyków negujących Holokaust – pisze żona ministra Sikorskiego.
  Jak podaje onet.pl, pani Applebaum ostrzega, że ewentualny nalot izraelski na irańskie instalacje atomowe oznaczałby wojnę USA z Iranem.
  – Mam nadzieję, że ta administracja jest gotowa, militarnie i psychologicznie, nie na wojnę z wyboru, lecz na niechcianą wojnę z konieczności – konkluduje Applebaum-Sikorska.
  Jeśli żona ministra Radosława Sikorskiego ma takie poglądy, jakie głosi na łamach „Washington Post”, to módlmy się, żeby mąż tej pani NIGDY nie został prezydentem Polski i jak najszybciej przestał być jakimkolwiek ministrem polskiego rządu, bo w przypadku kolejnej krwawej awantury na Bliskim Wschodzie, znów dowiemy się, że to kolejna „nasza wojna”.
  Niestety w roztropność wyboru moich Rodaków, póki co trudno wierzyć, a więc najskuteczniejsza będzie modlitwa, ucieczka do Prawdy – ona zawsze dobrze zaopatrywała Polaków na czasy wojenne.
  Mirosław Orzechowski

  **********************************************************************

 18. ziarnko prawdy said

  Zydowskie media wyrazaja zaniepokojenie z ujawnionego faktu,iz francuscy internauci”zachowujac nadmierna ciekawosc interesuja sie czy ich politycy sa Zydami”.Agencja Europejskich Zydow EJP uwaza,ze jest to „obsesja w kraju posiadajacym historie antysemityzmu”.
  http://wolnemedia.net/wiadomosci-ze-swiata/francuzi-obsesyjnie-szukaja-zydowskich-korzeni-politykow/

 19. ziarnko prawdy said

  Prawo do zycia,dr Ratajczak i wymiar sprawiedliwosci.
  Swietny tekst.
  http://rebeliantka.nowyekran.pl/post/4129,prawo-do-zycia-dr-ratajczak-i-wymiar-sprawiedliwosci

 20. Spoko said

  @14
  Mój wpis @6 to:
  …”Jak Hasbara miesza Polakom. Najlepsze sa te kawałki o „przyjazni” i „dobre rady” dla Polaków. 🙂
  To tak jak by włamywacz doradzał ci jak masz przed nim zabezpieczyc dom…
  Uzbrojeni sa po zęby. Trzecia armia swiata jak pisze hasbara.
  Jezeli policzyć US army będace na usługach Izraela to pierwsza potega militarna swiata. Do czego w tej wojennej zadymie potrzebna im Polska? Jaką wyznaczyli nam rolę? Jakie decyzje zapadna dziś na wspólnym posiedzeniu w Izraelu, rządów Izraela i Polski? Jakie dostaną polecenia?”…

  Pozostały tekst to wklejenie postu Hasbarowca.
  Czegoś Pan tu nie zrozumiał. Hasbara pisze o niewydolnosci naszego państwa, nie podając tego przyczyn. A te sa nst:
  – Eksterminacja Polskich Patriotów przez 140 lat zaborów. Podpuszczanie do powstań z góry skazanych na przegraną, wyniszczajacych polskich patriotów.
  – Jaka nacja-plemie wymusiła na rzadzie USA uzaleznienie uznania odrodzonej po I WŚ Polski od przyjecia 600tyś rosyjskich żydów/Chazarów, obcych nam kulturowo,tej pasożytniczej narośli na organizmie II RP.
  – Katyń i inne miejsca zbrodni sowieckiej na Polskiej Inteligencji i udział żydów w tych zbrodniach
  – NIemcy i okupacja niemiecka. Mordowanie Polskiej Inteligencji: Ponary, Piaśnicki las (obok Wejcherowa)…. Grobowe doły rozrzucone po lasach całej Rzeczypospolitej.
  – UB i udział zydów w zbrodni na podziemiu nieopodległościowym w opanowanej przez komunistów Polsce. Wymordowano ponad 100tys tych którzy jakimś cudem pozostali i rzezi na Polakach w katowniach UB. Co nam pozostało? Nasi kaci czuwaja byśmy nie wychowali nst pokolen patriotów. A kto powiedział (cyt z pamieci). Po II WŚ z Polski pozostał tułów na którym w miejsce polskiej inteligencji posadowiono żydowska głowę. Wszystko wskazuje na to, że teraz przyszedł czas zbierania żniw przez naszych „dobroczyńców”. Dlatego takie „dobre rady” hasbary to kpienie z nas Polaków. Jakoś o tym co napisałem powyżej nie było ani be, ani me.
  Powiem tylko jedno. Chcesz na kogoś liczyć, to licz na siebie. Dbaj o swój rodzinny dom i swoja ojczyznę. Bądz solidarny z rodakami z tymi którzy maja podobny cel. Nie daj się ogłupić róznym „patriotom” : żydofilom, rusofilo, germanofilom i innym …filom. Na dziś Polską rzadza agenci i inni biznesmeni od biznesów politycznych. Wszystko na sprzedaż od fabryki, banku itd po „przekonania” polityczne.

 21. Sybirak said

  Ad 6
  Nie ważne ile uzbrojenia ma Izrael i czy ma systemy rakietowe obrony. Ich głupota polega na tym, że zapominają o swoim położeniu geograficznym. Na jak niekorzystnym taktycznie i strategicznie skrawku lądu są zlokalizowani z ta swoja armadą. Oczywiście jeśli publikowane dane ilościowe są prawdziwe.
  Poza ich tym, otaczający ich sąsiedzi (równie cwani jak oni i nie biedni) nie będą atakować ich rakietami atomowymi, lecz umieszcza, jeśli tego już nie zrobili, na ich terenie, kilka, no może kilkanaście, walizkowych atomówek i odpalą w stosownym momencie. To wystarczy aby całą rozdmuchaną mocarność obrócić w proch, a skażenie będzie stosunkowo niewielkie.
  Jeżeli natomiast sprowokują Rosje lub Chiny to żadne systemy antyrakietowe ich nie obronią. Nie obronią ich Amerykanie – narobią w portki. Bo oni w wojaczce są dobrzy tylko w filmach lub wobec dużo słabszych militarnie.
  Niestety konflikt atomowy na bliskim wschodzie nas też dotknie, co najmniej radioaktywnym deszczykiem.

  Izrael miał by dobre wyjście – pogodzić się z sąsiadami, przekupić ich odszkodowaniami z kieszeni amerykańskiej, bo arabowie to też handlowy naród. Niestety pazerność chazarska zaciemnia im umysły.

  Ale bądźmy dobrej myśli !
  Według przepowiedni Polska ma być od morza do morza.

 22. Krzysztof M said

  A mi się cosik wydaje, ze une mają znacznie mniej broni, niż plotki głoszą. 🙂 Znacznie taniej jest przekonać ogół, że mają np. 1000 głowic, niż rzeczywiście je mieć. 🙂

 23. Bloew said

  Odp:21

  Wybitnie Pan się myli, Izrael to nie skrawek lądu w niekorzystnym położeniu. Izrael to usa, Izrael to ue, Izrael to Rosja, Izrael to także wiele krajów arabskich. Diaspora żydowska to jest problem, a nie sam Izrael. Macki ośmiornicy zajmują większą powierzchnie niż jej głowa.

 24. ziarnko prawdy said

  Ponoc tusk,zabral swoja bande w ilosci 55 sztuk,aby poddac Polakow,w Jerozolimie i pokazac,ze sa pod butem zydow.donald moze poddawac sie kazdemu,ale narod polski nigdy nie podda sie zbrodniczej polityce zydowskiej,a te jelopy,jak widzimy zydom sznurowki zawiazuja.

 25. Wojwit said

  Czy „nasz rzont” nie został wezwany przez Izrael na posłuchanie tak oczywiście zupełnie przypadkiem w żydowskie święto purim? Według unych „nauk” najbardziej idealny czas na zemstę…

 26. Kronikarz said

  20/ Spoko

  Faktycznie, z poslizgiem zrozumialem powiazalem te teksty a tekscie przeze mnie wyjetym z calosci pod 6/ oraz Panu przypisanym sa zgrzyty, to ten cytat :

  „Polacy – uczyć się jak się robi interesy… chcecie być wielcy to się zmieńcie. Mamy XXI wiek – Wielkość to nie terytorium, liczba ludności, ale ich jakość. Tyle jest Polaków w USA i zamiast studiować – prawo, ekonomię i fizykę – woli sprzątać!). Pamiętaj – pomóż drugiemu, a On kiedyś pomoże Tobie. To się sprawdza, diaspora Żydowska jest na to dowodem! Katolicki kler Was tego nie nauczy…”

  Celem wylgania sie z tego poslizgu powiem, ze podoba mi sie Panski punkt widzenia tu :

  „Powiem tylko jedno. Chcesz na kogoś liczyć, to licz na siebie. Dbaj o swój rodzinny dom i swoja ojczyznę. Bądz solidarny z rodakami z tymi którzy maja podobny cel. Nie daj się ogłupić róznym „patriotom” : żydofilom, rusofilo, germanofilom i innym …filom. Na dziś Polską rzadza agenci i inni biznesmeni od biznesów politycznych. Wszystko na sprzedaż od fabryki, banku itd po „przekonania” polityczne.”

  Podkreslam powyzej cytowane mysli ; hasbara to hasbara, ale pobieznie przeczytawszy spodobalo mi sie to choc ironiczne… Pan Spoko pisze w sposob bardziej stosowny, tak („Hasbara pisze o niewydolnosci naszego państwa, nie podając tego przyczyn.”)

  PRZYCZYNY NIEWYDOLNOSCI naszego Panstwa – chyle czola przed ujeciem – PRZERAZAJACE FAKTY :

  „- Eksterminacja Polskich Patriotów przez 140 lat zaborów. Podpuszczanie do powstań z góry skazanych na przegraną, wyniszczajacych polskich patriotów.

  „- Jaka nacja-plemie wymusiła na rzadzie USA uzaleznienie uznania odrodzonej po I WŚ Polski od przyjecia 600tyś rosyjskich żydów/Chazarów, obcych nam kulturowo,tej pasożytniczej narośli na organizmie II RP.

  „- Katyń i inne miejsca zbrodni sowieckiej na Polskiej Inteligencji i udział żydów w tych zbrodniach

  „- Niemcy i okupacja niemiecka. Mordowanie Polskiej Inteligencji: Ponary, Piaśnicki las (obok Wejcherowa)…. Grobowe doły rozrzucone po lasach całej Rzeczypospolitej.

  „- UB i udział zydów w zbrodni na podziemiu nieopodległościowym w opanowanej przez komunistów Polsce. Wymordowano ponad 100tys tych którzy jakimś cudem pozostali i rzezi na Polakach w katowniach UB. Co nam pozostało? Nasi kaci czuwaja byśmy nie wychowali nst pokolen patriotów. A kto powiedział (cyt z pamieci [Sandauer]). Po II WŚ z Polski pozostał tułów na którym w miejsce polskiej inteligencji posadowiono żydowska głowę. Wszystko wskazuje na to, że teraz przyszedł czas zbierania żniw przez naszych „dobroczyńców”.”

  „Dlatego takie „dobre rady” hasbary to kpienie z nas Polaków. Jakoś o tym co napisałem powyżej nie było ani be, ani me.” = tak, choc une kpia, to my musimy podnosic sie i walczyc o swoje.

  TRAGICZNE spustoszenia przypomina tu Pan !

  Bitwa na Kosowym Polu byla TRAGEDIA dla Serbow a bitwa na Białej Górze TRAGEDIA dla Czechow !

  Ciagle powtarzam koniecznosc podnoszenia sie, nalezy brac przyklad z Romana Dmowskiego.

 27. 166 bojkot TVN said

  Może właśnie zbliża się moment wyeliminowania PO?
  Przecież karani nie mogą startować w wyborach. Po skazaniu całej PO za kłamstwo i oszustwo wyborcze, będziemy mieli z glowy tę cała bandę, platformę oszustów. Tym samym PO wpadnie w pułapkę, którą zastawiła na A.Leppera. Prawdopodobieństwo tego zdarzenia zależy od uczciwości sędziego – jest wprost proporcjonalne.

  Ciekawy wpis prof. J.Przystawy http://jerzyprzystawa.salon24.pl/281435,jednomandatowe-okregi-wyborcze-w-sadzie :

  w dniu 1 marca, w sali 540 w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Śródmieście, o godzinie 12.30, odbędzie się rozprawa z powództwa p. Dominika Jafry ze Szczecina przeciwko Platformie Obywatelskiej o zapłatę. Pan Jafra domaga się symbolicznego odszkodowania – na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci – za straty moralne spowodowane niedotrzymaniem obietnicy wprowadzenia JOW w wyborach do Sejmu i przeprowadzenia w tej sprawie referendum.

 28. Marek S said

  Ad. 21 Sybirak

  „Według przepowiedni Polska ma być od morza do morza.”

  Niech pan sie nie cieszy zbyt wczesnie. Nie zrozumial pan do konca tej przepowiedni lub nie doczytal. Jest to bowiem tylko czesc tej przepowiedni.

  Polska bowiem moze byc od morza do morza lecz bez Polakow. Zydzi wiedza o tej przepowiedni i dlatego chca tu zjechac i eksterminowac lub zniewolic rodowitych mieszkancow.

  Dlatego Bog ostrzega Polakow. „Strzez korony swojej aby nikt ci jej nie ukradal”.

  A jak pan sadzi? Czy juz nam ktos tej korony (panstwa) nie ukradl?

 29. wet3 said

  @ Kronikarz (14)
  Ma Pan racje, ze Polacy daja im tylka.
  Zapomina Pan jednak o podstawowej rzeczy! – Ich od uczciwego Polaka oraz uczciwych chrzescijan dzieli wielka przepasc w postaci ich religii, ktora w porownaniu z nauka Chrystusa jest po prostu krwiozercza.
  Przy tym, na dodatek, nie kto inny a wlasnie KK bardzo wiele razy chronil ich przed pogromami i gniewem oszukiwanych i wyzyskiwanych chrzescijan. Do Lutra, Rewolucji Francuskiej i Wieshaupta mozna bylo jako tako jeszcze wytrzymac. Pozniej przejeli juz swiat w swoje pazury. I tak jest do dzis – z dnia na dzien zaciskaja nam petle coraz ciasniej.

 30. wet3 said

  @ Kronikarz
  I jeszcze jedno. Bitwa na Kosowym Polu zakonczyla sie remisem lub nawet zayciestwem Serbow. Przyniosla jednak zbyt wiele wykrwawienie. Za to bitwa pod Warna zostala zdecydowanie przegrana przez Wladyslawa Warnenczyka. Zdradzili, niestety, Wenecjanie, ktorzy byli chrzescijanami i zydzi maczali w tym pazury tez.

 31. Cashlack said

  Kiedy słucham Kaczyńskiego, czuję kulę instyktownego strachu w dole brzucha. On i jego ferajna to moim zdaniem najbardziej zaciekli i ideowi zwolennicy ostatecznego rozwiązania kwestii polskiej, poprzez zniszczenie resztek kapitału społecznego wzajemnego zaufania, wywołanie wojny między Polakami i naszczucie Polaków na sąsiadów.
  Jak najwięcej „bohaterskiej śmierci”, a łatwiej będzie kolonizować. Smoleńsk był ukartowany, w celu wojny właśnie, podobnie jak gloryfikacja Powstania Warszawskiego które najbardziej przysłużyło się Komunistycznej Partii Polskiej i żydoubecji lat 50-tych. Najwyraźniej wśród rządzących nami syjonistów ścierają się koncepcje „ostatecznego rozwiązania” vs. „zniewolenia i zbydlęcenia siły roboczej” i aktualnie rządzi opcja druga (Balcerowicz, Buzek Tusk), której wersja Kaczyńskiego i Macierewicza nie odpowiada.

  Nie dajmy się zagonić do żadnej wojny. Nie dajmy się żydowskim prowokacjom w stylu World Trade Center.

 32. za „kase” policyjne „bydlo” zrobi wszystko, za co lichwiarze zaplaca…
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 33. Spoko said

  Obecna sytuacja w Polsce przypomina Rosje pod panowaniem Mongołów. Patrz F. Koneczny „Historia Rosji”
  Rosjanie co jakiś czas buntowali się przeciwko rządom Mongołów i wzniecali powstania. Każde z nich było krwawo tłumione nie tylko przez Mongołów ale i różne księstwa rosyjskie współzawodniczące ze sobą w „kablowaniu” na siebie do Mongołów. Doszło do tego ,że każde mówienie o niegodziwości Mongolskiego panowania kończyło się dla delikwenta skróceniem o głowę. Przez około 500 lat miała miejsce ta negatywna selekcja. Spowodowało to pozostanie przy życiu jednostek najbardziej podatnych na skundlenie i przyjęcie takiej mentalności. Jeżeli dodamy do tego obyczaj składania przez Rosjan (daniny) jarłyku Khanom stojącym koszami na stepie i współzawodniczenie pomiędzy książętami rosyjskimi ,żeby Khan skrócił o głowę obecnie panującego księcia rosyjskiego, bo kandydat do władzy obiecuje bardziej niż poprzednik trzymać naród za twarz i ściągać większą daninę z poddanych. Nomen omen Mongołowie zaczęli żreć się pomiędzy sobą, ale pomimo ich słabości Rosjanie jeszcze blisko 200lat trwali w niewoli z nawyku. Militarnie byli w stanie pokonać Mongołów i zrzucić jarzmo, zabrakło pragnienia wolności (zapomnieli co to jest), zabrakło ducha, charakteru wiary w siebie…. W końcu Mongołowie zostali pokonani. Zwycięscy i zwyciężeni wymieszali się ze sobą i mamy to co mamy czyli Rosję. Twarz białego człowieka z dusza raba, czy azjaty i te rozterki Raskolnikowa i te sprzeczności…
  W Polsce od dwóch stuleci trwa podobny proces. Przy czym Polacy wykazują się dużo większym duchem walki i odpornością na skundlenie, co nie znaczy że proces ten nie postępuje. Podobne jest to wycinanie najbardziej wartościowych dla naszego narodu ludzi w tym tych którzy mogli by wyrosnąć na przywódców. Ma to na celu eliminacje fizyczna, ale również jest działaniem „dydaktycznym” gdy bunt rodzi się w czyjejś mądrej głowie. Tak z pomięci: ks. Popiełuszko, Faltzman, Pańko, Hutyra, dr. Ratajczak, Ks. Suchowolec, Adwent … (lista do uzupełnienia….można wpisywać). Co nam życie da, jak będzie, to tylko Pan Bóg wie. Po tym co się dzieje na świecie widać, że i Jego cierpliwość jest na wyczerpaniu

 34. bazarmedyczny said

  ******************************************************

  http://www.polskatimes.pl/aktualnosci/373028,premierzy-tusk-i-netanjahu-planuja-wzmocnienie-scislych,id,t.html

  Premierzy Tusk i Netanjahu planują wzmocnienie ścisłych relacji Polski i Izraela

  2011-02-24

  (…)
  Szef polskiego rządu zapewniał, że nie są to jedynie polityczne deklaracje, ale mają one jak najbardziej rzeczywisty wymiar. Podał przykład współpracy w dziedzinie obronności, gdzie – jak mówił – „mamy do czynienia z nadzwyczajną otwartością” dotyczącą również najnowocześniejszych technologii. „W opinii naszych urzędników (…) lepszej współpracy w tej dziedzinie dotąd nie znaliśmy” – podkreślił.
  Wtórował mu Netanjahu, który nazwał Tuska „przyjacielem Izraela” i oświadczył, że rozmowy o rozszerzaniu współpracy toczyły się w bardzo dobrej atmosferze.
  Premier Tusk zapewnił Benjamina Netanjahu o współpracy ws. sytuacji na Bliskim Wschodzie
  (…)
  Współpracę mają umacniać m.in. regularne spotkania międzyrządowe, które będą odbywać się raz w roku. Następne będą miały miejsce w Polsce.

  W Jerozolimie podpisane zostały także deklaracje i umowy pomiędzy przedstawicielami poszczególnych ministerstw obu państw – w dziedzinie obronności, wzajemnej ochrony informacji niejawnych, ochrony środowiska, zdrowia i wymiany młodzieży.

  Donald Tusk i ministrowie rozpoczynają wizytę w Izraelu

  Współpraca wojskowa ma obejmować m.in. szkolenia i obsługę samolotów F-16, a także szkolenie wojsk specjalnych.

  W sferze ochrony środowiska współpraca ma dotyczyć zaopatrzenia w wodę oraz polityki i technologii zarządzania energią odnawialną.

  Przewidziane jest rozszerzenie wymiany młodzieży. Dotychczas z możliwości spotkań młodzieży polskiej i izraelskiej skorzystało ponad 15 tysięcy młodych ludzi z obu krajów.

  Podpisano też list intencyjny w sprawie współdziałania przy upamiętnieniu 70. rocznicy „Akcji Reinhardt”, jednej z największych akcji niemieckich na ziemiach polskich podczas II wojny światowej wymierzonych przeciwko Żydom.

  Schetyna pogodził się z Tuskiem. „PO musi być jednolita by wygrać”

  Obaj premierzy sporo czasu poświęcili omówieniu sytuacji w regionie, m.in. w związku z krwawo tłumionymi wystąpieniami społecznymi w państwach arabskich, przede wszystkim w Libii.

  Premier Tusk podkreślił, że UE i świat powinny zrobić wszystko, żeby obecne „trzęsienie ziemi” w regionie nie rozszerzało się, a działania powinny uwzględniać aspiracje wszystkich ludzi dążących do demokracji i wolności.

  Jak wyjaśnił, chodzi o to, by w propozycjach politycznych UE dotyczących Bliskiego Wschodu znalazł się też izraelski punkt widzenia. Zdaniem Tuska, politycy europejscy muszą być przekonani – do czego Polska chce się przyczynić – że sytuacja na świecie i w regionie „wymaga bardzo chłodnego obiektywizmu, jeśli chodzi o fakty, oraz uczciwości i odwagi, jeśli chodzi o intencje”.

  Tusk oznajmił, że Izrael ma prawo oczekiwać od opinii międzynarodowej, w tym od UE, pełnego wsparcia tam, gdzie gwarantuje stabilność, bezpieczeństwo i pokój w regionie.

  Tusk osobiście wykreśli z list osoby, które „przynoszą wstyd PO”

  „Na naszą pomoc i współpracę w tej kwestii drodzy przyjaciele możecie liczyć, także w ramach naszych obowiązków i zadań w Unii. Ten komunikat przywiozłem tutaj do Izraela z pełnym przeświadczeniem, że realizacja tej zapowiedzi leży w interesie wszystkich ludzi” – powiedział Tusk.

  Zdaniem szefa polskiego rządu, dla Izraela, Bliskiego Wschodu, a także dla Europy bardzo ważne jest bezpieczeństwo państwa Izrael i stabilność w regionie. „Nie można w żadnym wypadku pomijać, redukować, wykluczać tej kwestii w rozmowach międzynarodowych, bilateralnych, także w Unii Europejskiej za naszej prezydencji, bo byłoby to nieuczciwe, nieskuteczne, zupełnie bezzasadne” – podkreślił Tusk.
  – Wzmocnimy ścisłe już relacje Polski i Izraela – zadeklarowali w czwartek premierzy obu państw Donald Tusk i Benjamin Netanjahu na zakończenie konsultacji międzyrządowych, które odbyły się w Jerozolimie.

  „Chcemy, by wszystkie państwa europejskie uznały nasze prawo do istnienia i obrony przed tymi, którzy nam go odmawiają” – oświadczył Benjamin Netanjahu.

  „Oczekujemy podniesienia kwestii statusu Izraela na forum europejskim, podkreślenia prawdy, uznania tego, że Izrael walczy o swe prawo do egzystencji i ma do tego pełne prawo” – powiedział Netanjahu w odpowiedzi na pytanie PAP, czego oczekuje od polskiej prezydencji, która rozpocznie się 1 lipca.

  Kto pokieruje kampanią PO? „Nikt nie chce brać odpowiedzialności za ewentualną porażkę”

  „Nie mam żadnych wątpliwości, że Donald Tusk taką właśnie postawę prezentuje. (…) Potrzebujemy od przywódców europejskich więcej takich właśnie postaw, jaką prezentuje Donald Tusk” – dodał.

  „To jest to, czego oczekujemy od wszystkich państw w Europie, tam gdzie wymordowano sześć milionów Żydów” – podkreślił premier Izraela.

  Zdaniem Netanjahu zrozumienie całej UE dla sytuacji Izraela w regionie jest tym bardziej potrzebne, że – jak podkreślił – „Iran wzywa obecnie do nowego holokaustu i mówi otwarcie, że chce wymordować następne 6 mln Żydów”.

  Wspólne oświadczenie obu premierów stwierdza, że nawoływanie do zniszczenia państwa Izrael i negowanie Holokaustu jest absolutnie niedopuszczalne.

  Obok trudnej przeszłości i skomplikowanej sytuacji w regionie, ważne miejsce – jak podkreślały obie strony – zajęły w rozmowach kwestie przyszłości. „Jesteśmy tu po to, by zaprojektować wspólną przyszłość” – mówił już w środę, w dniu rozpoczęcia konsultacji, Netanjahu.

  „Chcemy opowiadać w całym świecie o odnowionej Polsce i już robimy to jak najchętniej, ze szczerym przekonaniem” – oznajmił izraelski premier. Zadeklarował też wolę rozszerzania wymiany młodzieży.

  Nowak: Platforma jest partią po przejściach, trudno jej jeszcze być sexy

  (…)

  *************************************************************************

 35. Marucha said

  Premierzy Tusk i Netanjahu planują wzmocnienie ścisłych relacji Polski i Izraela

  Już są tak ścisłe, że bardziej być nie mogą.

 36. Stach said

  W środę, 23lutego, na blogu dotyczącym kompromitującego Polskę komiksu „wysmażonego” przez nasz MSZ, zapytałem się dlaczego w „przekaziorach” jest tak cicho o mającym się właśnie rozpocząć wspólnym posiedzeniu rządów Izraela i Polski w Jerozolimie.
  Przez ostatnie dwa miesiące wszystkie media pisały i mówiły o: PiS, J. Kaczyńskim, sporach w PO (Schetyna – Tusk), rosnącej liczbie emerytów, OFE, konieczności podniesienia podatku VAT.
  O tak bezprecedensowym wydarzeniu jakim są wspólne obrady dwóch rządów – nie informowano.
  Tego typu obrady, to z pewnością precedens. Co się za nimi kryje? Dla mnie, w relacji z tych obrad istotne są dwie kwestie.
  Pierwsza. Premierzy Polski i Izraela, Donald Tusk i Benjamin Netanjahu uznali we wspólnym oświadczeniu, że nawoływanie do zniszczenia państwa Izrael i negowanie Holokaustu jest absolutnie niedopuszczalne.
  I druga. Premier B. Netanjahu wspominając o “wielowiekowych związkach”, jakie według niego łączą naród polski i żydowski, nie omieszkał przy tym dodać, że “Żydzi cierpieli też na polskiej ziemi, cierpieli strasznie.”
  Co do pierwszej kwestii. Kolejny raz mamy do czynienia z łączeniem dwóch jednak różnych spraw. Czym innym jest nawoływanie do zniszczenia państwa, a czym innym wyrażanie swojej opinii o danym wydarzeniu.
  Jeśli zaś chodzi o „przypomnienie” premierowi Tuskowi o „strasznych cierpieniach Żydów na polskiej ziemi” to sprawa jest prosta. Płać Donku płać za te „cierpienia” i to dużo, bo cierpienia te – jak oświadczył „przyjaciel Netanjahu” były straszne.
  Jeszcze jedno.
  Nie przypominam sobie aby „po transformacji”, jakikolwiek polski rząd pojechał gdziekolwiek, żeby wspólnie obradować.
  Nawet filosemiccy L. I J. Kaczyńscy nie odważyli się na wspólne obrady rządów Polski i Izraela w Jerozolimie.
  Dla mnie taka „pielgrzymka” premiera Tuska i jego ministrów nasuwa różne refleksje. Może premier Tusk nie chciał tam jechać z ministrami, ale przedstawiono mu propozycje nie do odrzucenia? Jakie to propozycje?
  Według mnie, to nie konieczność zapłaty za tzw.”zagarnięte żydowskie mienie” zmusiła naszego premiera do tej tajemniczej „pielgrzymki”. W takim razie co? A może 10 IV 2010 r. i wszystko to, co jest związane z tą datą? Nasuwa się pytanie: jakimi hakami dysponują „przyjaciele” naszego premiera? Ten ze wschodu, i ten z bliskiego wschodu, a może i ta z zachodu?

 37. bazarmedyczny said

  **********************************************************

  http://krasnoludkizpejsami.wordpress.com/2011/02/25/wrogowie-izraela-wystap/

  Join Email List: http://TinyUrl.com/JoinEmail
  SEE Videos about Israel and 9/11, WATCH them here: http://www.youtube.com/watch?v=BuTQ6y
  You Can Help, Pass it On: http://Tinyurl.com/IfAmericansKnew
  „It is the goal of If Americans Knew to provide full and accurate information on this critical issue, and on our power — and duty — to bring a resolution.” – IfAmericansKnew.org
  http://IfAmericansKnew.org/
  http://tinyurl.com/WhatIsWrongWithIsrael
  See Representative Press’s camaign
  http://RepresentativePress.blogspot.c

  Those who want to suppress the facts have dishonestly contacted YouTube and claimed that the video „If Americans Knew What Israel Is Doing!” was a Terms of Service Violation. The video is clearly NOT a TOS violation. You can see why they don’t want you to see it. The user „rbdevon4” was a smartass contacting me with this message: „You have violated YouTube terms of use policy with your anti-Semitic hate videos. You must remove them IMMEDIATELY! Thank you for your cooperation.” Soon after that, he and his buddies succeeded in getting my video removed.
  Israeli Army of Cyber-Soldiers Target Our Right to Know

  http://tinyurl.com/WhatIsWrongWithIsrael
  See these videos:
  Tanya Reinhart RIP

  AIPAC is pushing us to war with Iran for Israel

  Journalist Receives Death Threat for Talking About Israel

  U.S. support of Israel puts America at risk and it is immoral and unjust. If Americans knew what Israel was actually doing they would not support it in the Israeli-Palestinian conflict. It is the goal of If Americans Knew to provide full and accurate information on this critical issue, and on our power — and duty — to bring a resolution.
  http://www.ifamericansknew.org/

  Deceptions Sell Israel to Americans
  http://representativepress.blogspot.c
  http://tinyurl.com/WhatIsWrongWithIsrael
  Israeli soldiers often intentionally murder and maim children.
  http://representativepress.blogspot.c

  Dishonesty about 9/11 motives robs Americans of the freedom to decide for ourselves if we want to put our lives at risk over specific foreign policies.
  http://representativepress.blogspot.c

  The Gorilla in the Room is US Support for Israel.
  http://representativepress.blogspot.c

  Mainstream Media, the 9/11 Commission Report, politicians and pundits have all downplayed and/or omitted the fact that the main motive for the 9/11 attacks was outrage over U.S. support of Israel. Here is a rare exception to the suppression, it comes from The Forward:
  http://representativepress.blogspot.c

  The fact is from November 1947 to May 1948 the Zionists were already on the offensive and had already attacked Arabs. In the months before Israel was declared, the Zionists had driven 300,000 non-Jews off their land. In the months before Israel was declared, the Zionists had seized land beyond the proposed Jewish State.
  See:
  http://www.representativepress.org/Is

  The Israeli government’s Foreign Ministry is involved in efforts to influence public opinion on the Internet. Israel’s Foreign Ministry orders Internet propagandists, so called „trainee diplomats,” to skew online polls and public forums to conform with the Israeli line.
  http://representativepress.blogspot.c
  http://tinyurl.com/WhatIsWrongWithIsrael

 38. Spoko said

  @36
  cyt:…”Nie przypominam sobie aby „po transformacji”, jakikolwiek polski rząd pojechał gdziekolwiek, żeby wspólnie obradować.
  Nawet filosemiccy L. I J. Kaczyńscy nie odważyli się na wspólne obrady rządów Polski i Izraela w Jerozolimie.”..

  @33
  cyt:…”Doszło do tego ,że każde mówienie o niegodziwości Mongolskiego panowania kończyło się dla delikwenta skróceniem o głowę. Przez około 500 lat miała miejsce ta negatywna selekcja. Spowodowało to pozostanie przy życiu jednostek najbardziej podatnych na skundlenie i przyjęcie takiej mentalności. Jeżeli dodamy do tego obyczaj składania przez Rosjan (daniny) jarłyku Khanom stojącym koszami na stepie i współzawodniczenie pomiędzy książętami rosyjskimi ,żeby Khan skrócił o głowę obecnie panującego księcia rosyjskiego, bo kandydat do władzy obiecuje bardziej niż poprzednik trzymać naród za twarz i ściągać większą daninę z poddanych.”…

  Rudy z dworem pojechał z jarłykiem i zapewnieniem o wiernosci wasala do Kagana stojacego koszem na Jordanem. Prześcigaja sie w tym kto da więcej.

 39. Zenek said

  Niech Tusek przyjdzie z pomocą powodzianom, domom pomocy społecznej, szpitalom a nie mocarstwu uzbrojonemu jak nikt w świecie.

 40. Horodecki said

  Organizacja Solidarni z Palestyna w Polsce zainicjowala miedzynarodowa akcje przeciwko polsko-izraelskiemu spotkaniu rzadowemu na wysokim szczeblu w Jerozolimie. Zadaniem tego spotkania, w ktorym wzieli udzial premierzy, ministrowie spraw zagranicznych, gospodarki i kultury mialo byc polepszenie wzajemnych stosunkow gospodarczych, wojskowych i kulturalnych.

  Takie spotkania zwykle odbywaja sie w Tel Avivie. Zgadzajac sie na spotkanie w Jerozolimie, polski rzad de facto poparl lamanie prze Izrael prawa miedzynarodowego oraz humanitarnego. Ponizej opublikowalem list do Prezydenta Polski, napisany przez izraelskiego aktywiste ruchu o pokoj, w ktorym zaprotestowano przeciwko planowanemu spotkaniu rzadowemu. List ten wyraza zrozumienie dla specjalnej historycznej wrazliwosci, jaka w stosunku do Izraela odczuwa polski rzad. Jednakze, zwraca rowniez uwage na fakt, ze doswiadczenia Polski z czasow okupacji oraz jej tradycja walki o wolnosc i niepodleglosc, powinny wspierac narod, ktory dzisiaj znajduje sie w podobnej sytuacji.

  DO PREZYDENTA KOMOROWSKIEGO, PREMIERA TUSKA,CZLONKOW POLSKIEGO RZADU ORAZ PARLAMENTU

  Jako weteran izraelskiej organizacji na rzecz pokoju oraz przestrzegania praw humanitarnych, ktorej celem jest osiagniecie pokoju pomiedzy Izraelczykami a Palestynczykami, Izraelskiego Komitetu Przeciwko Wyburzaniu Osiedli Palestynskich (ICAHD), chcialbym wyrazic swoja opinie w/s Waszego planowanego spotkania z przedstwicelami rzadu Izraela w Jerozolimie.

  Polska, ze zrozumialych historycznych powodow, zawsze znajdowala sie wsrod tych czlonkowe UE, ktorzy bezkrytycznie popierali polityke Izraela w stosunku do Palestynczykow, wspierajac w ten sposob utrwalenie 44-letniej okupacji oraz narazajac zycie i materialny byt tysiecy Palestynczykow i Izraelczykow. Rozumiemy, ze Wasze doswiadczenia historyczne zobowiazuja Was do wspierania Zydow w Izraelu, ale nie powinno to kolidowac z polityka, ktora dazy do zapewnienia bezpieczenstwa w tym regionie. Jak doskonale wiecie to z historii Polski, wojny, przemoc, okupacja oraz przesladowania nigdy nie prowadza do zbudowania pokoju oraz zapewnienia bezpieczenstwa a niestety, wyglada na to, ze Wasza wizyta popiera wlasnie takie postepowanie.

  Jestesmy gleboko przekonani, ze Wasza historia uczy, iz jedynie respektowanie praw humanitarnych wszystkich ludzi moze zapobiec powstawaniu przemocy oraz cierpienia,
  jakiego doznaliscie w historii Waszego narodu w ciagu wielu wiekow. Walka Polakow o samostanowienie i wolnosc inspiruje nas wszystkich; jednakze zobowiazuje to Was do
  poparcia Palestynczykow w ich slusznej walce o takie same prawa, nawet jezeli oznaczaloby to przeciwstawienie sie polityce Izraela. Sugerujemy, abyscie wyjasnili wladzom Izraela, ze Wasz rzad sprzeciwia sie okupacji oraz polityce, ktora ja wspiera
  ((jak wyburzenie dotychczas 25 tysiecy palestynskich domow), powolujac sie na lekcje,
  jakiej nauczyliscie sie z wlasnej historii. Wymaga tego rowniez Wasze przywiazanie do przestrzegania praw humanitarnych jako jedynej drogi do zbudowania lepszego swiata
  oraz Wasze glebokie poparcie dla Izraelczykow i Palestynczykow.

  Polska zajmuje w swiecie szczegolne miejsce z powodu cierpien jakich doznala w historii
  oraz tradycji walki z przesladowaniami. Dlatego goraco pragniemy uslyszec Wasz glos sprzeciwu w korytarzach izrelskiego rzadu, do czego macie moralne prawo.

  Pozostancie w pokoju.

  Jeff Halper
  Dyrektor ICAHD

  http://beyondthetransition.bl

  Pielgrzymka polskiego rzadu do Izraela

  Stanislaw Michalkiewicz
  “Najważniejsze jednak przed nami, bo właśnie jutro cały rząd premiera Tuska udaje się na pielgrzymkę do Izraela, by od tamtejszego rządu dowiedzieć się, co będzie z naszym nieszczęśliwym krajem. Media głównego nurtu ani pisną na temat tej pielgrzymki ad limina, więc musimy jej cel i prawdopodobne następstwa odtworzyć z tak zwanych informacji konkludentnych. Jak pamiętamy, niedawno z podobną wizytą bawiła w Izraelu Nasza Złota Pani Aniela, której towarzyszyła połowa niemieckiego rządu. Co tam uradziła z rządem izraelskim – tego, ma się rozumieć, nie wiemy, ale wiemy, że po tej wizycie rząd izraelski razem z Agencją Żydowską podjął decyzję o uruchomieniu programu rewindykacji tak zwanego mienia żydowskiego w Europie Środkowej, przede wszystkim – w naszym nieszczęśliwym kraju. Najpierw ma być ono zewidencjonowane, a potem – odzyskane. Został w tym celu utworzony zespół pierwszorzędnych fachowców, na którego czele stanęła pani Ania Wierchowskaja, w swoim czasie uczestnicząca w operacji szlamowania szwajcarskich banków przez organizacje wiadomego przemysłu.”
  http://www.michalkiewicz.pl/t

 41. Kronikarz said

  Taki glupiec prezydentem ! A Bolek jest tylko przykladem glupoty :

  http://www.tvn24.pl/2414716,0,0,0,1,wideo.html

  Jak wiec mozemy byc szanowani ?

 42. Kronikarz said

  Kto natomiast przyjdzie po Tusku ?

  Moze poczekaja na pociechy Komorowskiego, moze – NAJPEWNIEJ – powiechy Sikorkiego ; obie ANNY !

  ***

  Media francuskie okrzyknely tego Chazara = tak sobie zyczy „wiekszosc” sondowanych Francuzow :

  Prezydentem Francji w 2012 roku – sondage opinii tego dobitnie dowodza – mamy demokracje :

  Dominique Strauss-Kahn czyli DSK, zdaniem wszystkich dziennikarzy – ma sie rozumiec, na uslugach handlarzy bronia i innych banksterow – ma wprowadzic porzadek we Francji, gdzie Sarkozy doprowadzil do rozgardiaszu we szystkich dziedzinach zycia panswta francuskiego = lista moze byc dluga, bardzo dluga. Ciekawe, ze w Gajowce ludzie zdaja sie nie orientowac w tej sytuacji.

  Sarkozy rozrabia do tego stopnia, ze stal sie wrecz znienawidzony przez ogol spoleczenstwa i dlatego mezem opatrznosciowym juz okrzyknieto DSK z MFW – to sam „PRAWICOWY” talmudyczny Sarkozy zreszta tam poslal LEWICOWEGO talmudycznego DSK !

  Panuje wiec we Francji calkowita blokada na wolne slowo w merdiach, gdzie dziennikarze zachwycaja sie pod niebiosy na sama mysl o przyslym prezydencie Republiki Francuskiej = to jasne jak slonce a dowodem na sa przeciez sondaze opinii publicznej.

  DOKLADNIE JASNO STANOWCZO DSK mowi o sprawie = prosze zobaczyc RAZ JESZCZE :

  …Panu BazarMedyczny dzieki za link :

  http://bazarmedyczny.wordpress.com/2011/02/17/jp-morgan-potrzebujemy-zlota-dolar-sdr-nowa-swiatowa-waluta/

  Pijany Sarkozy podajacy sie za abstynenta = prosze zauwazyc, ze dziennikarze grzecznie notuja :

  Pod koniec, wideo staje sie przyjemne, bo wlacza sie glos slynnego komika Coluche’a :

  😉

Sorry, the comment form is closed at this time.