Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Msze durniów

Posted by Marucha w dniu 2011-02-25 (piątek)

Obecnie w wielu modernistycznych parafiach kościoła watykańskiego w Niemczech kapłani sprawują tak zwane „msze durniów” albo „eucharystie durniów” (Narrenmesse, Narren-Eucharistien). Są to błazeńskie widowiska: kapłan i parafianie – uczestnicy „mszy” przychodzą do świątyni, ubrani w w kostiumy karnawałowe, śmieją się i wygłupiają w czasie nabożeństwa. Jak podaje portal Kreuz.net., podobne imprezy są potępiane przez kościół watykański i spotykają się z sarkastycznymi reakcjami w środkach masowego rażenia. [Czy potępienie ogranicza się do pogrożenia palcem, czy idzie za nim ekskomunika? – admin]

Oto jak dziennik «Südwest Presse» opisuje to, co się stało w kościele Fideliskirche w Burladingen (Badenia-Wirtembergia): „’Msza durniów’ rozpoczęła się od wjazdu kapłana i jego lektorów do kaplicy z towarzyszącą muzyką. Chór „durniów”, dzieci i dorośli, przebrani za klaunów również wzięli aktywny udział w nabożeństwie, śpiewając i śmiejąc się. Kościół był wypełniony po brzegi. Kapłan Biub mówił kazanie wierszem i zachęcał parafian, by pomagali mu w głoszeniu kazania, pozwalając kończyć im rymy. Pod koniec nabożeństwa dokonano obrzędu błogosławieństwa masek”.
3

Kapłan kościoła watykańskiego świętego Józefa w Stuttgarcie Gerhard Ott wyjaśnia, że tradycja świętowania „mszy durniów” została zapoczątkowana w późnym średniowieczu i trwa do chwili obecnej. Jeden z parafian kościoła, uczestnik „gildii durniów” Moritz Paysan kontynuuje: „Karnawałowe imprezy były organizowane w średniowieczu w celu zabawienia się przed następującym zaraz po nich postem. W kościelnych procesjach i karnawałowych komediach czarci i głupcy przedstawiali i parodiowali ludzkie występki”. Rzeczywiście, przed rozpoczęciem Wielkiego Postu, na Paschę, Boże Narodzenie i inne kościelne święta organizowano różne imprezy, którym towarzyszyły czasem „święta durniów”. Rytuały, parodiujące życie kościelne i wydarzenia, przedstawione w Piśmie Świętym były odgrywane nie tylko na ulicach, ale i przy ołtarzach w samych kościołach. Tylko że owe karnawały nie niosły w sobie niczego oprócz bluźnierstwa na Chrześcijaństwo.

Jednak Gerhard Ott uważa, że obecne „święta durniów” są w stanie przyciągnąć do kościołów nowych parafian. Rzeczywiście, „msze durniów” często odbywają się w przepełnionych kościołach. Jednak wątpliwe jest, by większość obecnych na takiej „mszy” przyszła ponownie do kościoła, tym razem na tradycyjną mszę, żeby się pomodlić, a nie żeby się pośmiać.
5Dla nikogo nie jest tajemnicą, że Watykański Kościół w Niemczech z każdym rokiem traci swoich parafian.
„Msze durniów” są potępiane przez hierarchię, jednak mimo to są one nadal sprawowane. Ich organizatorzy uważają, że „msze durniów” same niedługo wejdą w tradycję. W Niemczech są one regularnie sprawowane w następujących parafiach: w Burlandinge, Ort-Steigu, Bernhausen, Ferenbachu, Frankfurcie nad Menem, Rain i innych miastach..

 

durnie
1
msza

Źródło: http://www.sedmitza.ru/news/1874127.html

http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=8138#more-8138

Nie po raz pierwszy zamieszczamy informacje zaczerpnięte z prawosławnej witryny „Monaster Ujkowice”. Nic nie poradzimy na to, że jej poglądy w wielu miejscach są bliższe tradycyjnemu katolicyzmowi, niż te, jakie głosi modernistyczna hierarchia Kościoła Rzymsko-Katolickiego po II Soborze. – admin

Komentarzy 16 to “Msze durniów”

 1. Shakespear said

  Nie do wiary !!!!!

 2. Inkwizytor said

  Re: komentarz

  Modernistyczna hierarchia odpadła od Kościoła, zatem trudno, żeby w nim była. Stworzyli po żydomasońskim Soborze Watykańskim II odrębną sektą zwaną „Neokościołem”, która z Kościołem założonym przez Jezusa Chrystusa nie ma NIC wspólnego. Stolica jest pusta, urzędy biskupie również. Kościół jest „w zaćmieniu” jak to przepowiedziała Matka Boża w La Salette.

 3. maasteer69 said

  No cóż, podejrzewam ze wkrótce takie modernistyczne spędy pojawią się i w u nas w Polsce
  A co do tych mnichów z Ujkowic to powiem, ze polska prawosławna hierarchia za nimi nie przepada, a wręcz ich nie znosi – są za bardzo „wyszczekani”

 4. JO said

  ad.3. To Ksiadz kosciola Prawoslawnego pierwszy powiedzial mi – od niego pierwszego uslyszalem, ze Ekumenizm JPII jest skandalem.

  Inkwizytor ma racje.

  Watykan, to puste trupy zajmujace stanowiska….

 5. OBRONA POLSKA said

  Komu i czemu sluza takie publikacje jak ten temat podparty zdjeciami panie gajowy ?
  Czy to nie aby……… i reklama ???

 6. maasteer69 said

  Ekumenizm dąży do jednej religii, jednego rządu … NWO

 7. Kapsel said

  „„msze durniów” często odbywają się w przepełnionych kościołach.”
  „Ich organizatorzy uważają, że „msze durniów” same niedługo wejdą w tradycję.”
  A tutaj ciąg dalszy:

  media podały że „kościół był przepełniony”

 8. PL said

  Re 5:
  I znów mój ulubiony uczestnik dyskusji, Obrona Polska, trafił w sam środek sedna. To jednak jest potężny umysł…
  Oczywiście chodzi o reklamę!
  A komentarz gajowego na samym końcu artykułu to tylko taka zmyłka.

 9. Chutor said

  Kilka tygodni temu prztoczylem wycinki z ksiazki Adama Doboszynskiego: Studia Polityczne, rok wydania 1947

  Pozwole sobie przytoczyc czesc z nich, gdyz sa one tutaj aktualne:

  „Wydaje sie byc niezmiennym prawem socjologicznym (aczkolwiek masoneria prawo to tai do wlasnego uzytku), ze kazda spolecznosc ludzka ma swe stale potrzeby z dziedziny mistyki, rytualu, symboliki, godel graficznych (krzyz, trojkat-cyrkiel-przyklandia, gwiazda, swastyka, sierp i mlot, amerykanskie >>stripes and stars<< itp.).
  sztandarow, kadzidel, swiatel i kolorow, uroczystych strojow (ornaty, szarfy sodalicyj,stroje masonskie, pozostalosci strojow sredniowiecznych, barwne stroje ludowe i t.p.)."….

  "Podobnie jak z mistyka ma sie rzecz i z rytualem: wygnany przez drzwi frontowe wraca od kuchni."

  "Msze durniow" powinne wiecej radowac niz smucic wiernych przedsoborowych. I odwrotnie pewnie bardziej smucic masonow (bo wiedza lepiej) niz radowac.
  Mozna smialo zalozyc, ze uczestnicy "mszy durniow" maja autentyczne sklonnosci do mistyki i rytualow kosciola przedsoborowego, pozbawieni tych przezyc w obecnym momencie uciekaja sie do ich namiastek jakie widnieja na zdjeciach. Ale fakt istnienia potrzeb mistycznych tych uczestnikow wsrod wiernych jest tym co martwi masonerie a powinno cieszyc wiernych tradycji Kosciola.

 10. Msze durniow czyli rozklad i dekadencja a inaczej rozwalanie od srodka naszej wiary rekami
  „wielebnych” nawiedzonych ksiezy ktorzy wmawiaja glupim i naiwnym ze wiara sie sama wybroni
  ze co dobre zwyciezy = pokazcie mi co jest dobrego w tym kiedy ja widze wszedzie profanacje
  ale glupi i naiwni zatracili sens i poczucie umiaru !!

 11. PL said

  Nie myślę, że ludzi do „mszy durniów” przyciągają potrzeby duchowe. Raczej skłonność do rozrywki.
  Ale nawet gdyby tak było – to powinniśmy się również cieszyć, że niektórzy wstępują do jakichś krysznowców, buddystów czy jehowitów. Bo zaspokaja to ich potrzeby mistycyzmu.

 12. Miroslaw Bernard said

  To jest smutne. To nawet nie trzea odrzucac II Soboru by zapytac a gdzie na tej mszy miejsce dla Pana Jezusa.

 13. Mordka Rosenzweig said

  re 5

  Obrono Polska jak piszesz to tak jakby miud plynal bo ja sze zgadzam sze to reklama pana Gajowego.

  Ja mysle sze pan Gajowy dostanie duzo dolary za ta reklame.

  Ja chce aby sie podzielic dolarami.

 14. Placebo powiedział said

  To jak Panie Gajowy? Czy to reklama czy nie? Chcemy wiedzieć. To coś dziwnego, że pytamy?
  W końcu na tym portalu można układać teorie spiskowe 🙂

 15. Marucha said

  No to proszę bardzo, niech Pan układa.

 16. Janosik said

  Nie znom sie na mszach durniów, ale nasze polskie msze są za długie i takie nudne, że się człowiek normalnie wywraco. Od przyszłej niedzieli zaczynam chodzić do murzyńskiego. Tam to i pośpiwoć i potańcowoć można.

Sorry, the comment form is closed at this time.