Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Ukraina w UE i NATO?
  Anucha o Nasz nowy, narodowy sport
  lewarek.pl o Raz na moście, raz pod mo…
  revers o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Marucha o Wolne tematy (47 – …
  revers o Po decyzji Sądu Najwyższego…
  minka o Zamiast osądzać Rosję, Zachód…
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  minka o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Sukces Polaków na Litwie

Posted by Marucha w dniu 2011-03-03 (Czwartek)

Z radością i nadzieją na przyszłość przyjmujemy wyniki wyborów samorządowych na Litwie, zwłaszcza na terenach zamieszkanych w większości przez Polaków, czyli na Wileńszczyźnie. Z radością, gdyż Akcja Wyborcza Polaków na Litwie zwiększyła swój stan posiadania jeśli chodzi o liczbę radnych, a z nadzieją, gdyż przywódca AWPL p. Waldemar Tomaszewski (na zdjęciu podczas Święta NMP w Turgielach 15.08.2008 r.) jawi się dzisiaj, wywołując jakże zasłużony rumieniec wstydu u ludzi zajmujących się polityką w Macierzy, jako najlepszy, najskuteczniejszy i najlepiej rozumiejący mechanizmy, polityk polski. Osiągnął ten status, wraz z organizacją, której przewodzi, doskonale „czytając” politykę, jak również zwalczając tradycyjny zestaw naszych, zawsze przynoszących nieszczęście, wad narodowych, jak bezhołowie, sobiepaństwo, zawiść prowadząca do niszczenia drugiego Polaka z korzyścią dla wrogów itd. Na szczególne podkreślenie zasługuje sojusz polityczno-wyborczy z mniejszością rosyjską na Litwie przynoszący korzyści obu stronom (ze wskazaniem liczebnym na stronę polską).

Nie musimy nikomu tłumaczyć, że dla głupo-patriotów mnożących się jak pasożytnicze mrowie wokół nas, w Macierzy, jest to rzecz nie do pomyślenia. Na hasło Rosja reagują bowiem w najlepszym wypadku łapiąc, jak psy Pawłowa, za wirtualną szabelkę. Szczególnie „zasłużeni” są tzw. niepodległościowcy. Niedawno Gazeta Polska promowała polakożercę Landsbergisa, bo „dowalił Ruchom”, generalnie zaś, dla polskiej (?) prawicy giedroyciowskiej, wileńscy Polacy są uciążliwym problemem; wyzywa się ich od agentów KGB itd., bo nie chcą na rozkaz kochać litewskich szowinistów w imię rzekomej odwiecznej, wspólnej walki z Moskalem!

Wystarczy! Szkoda czasu i miejsca na opisywanie obłędu tych uczestników chocholego tańca odwiecznej już politycznej głupoty polskiej. Wracając do meritum – obserwując komentarze na forach (np. dyskusje internautów na stronie Kuriera Wileńskiego), widać, że ludzie, dla których zniszczenie rodaka, a co za tym idzie i sprawy, jest najważniejsze w życiu, nie zniknęli. Jednak – nic to! Interes polskiej większości na Wileńszczyźnie wymaga jedności i konsekwencji w realizacji założonych celów. Oba te warunki zapewnia i spełnia p. Waldemar Tomaszewski. Ze wspomnianym poczuciem wstydu i bezradności, czując się jak bracia mniejsi, składamy Jemu i Organizacji, której szefuje serdeczne gratulacje za osiągnięty wynik i życzymy dalszej owocnej pracy dla sprawy polskiej na Wileńszczyźnie!

Poniżej, za Kurierem Wileńskim, podajemy wyniki wyborów:

Akcja Wyborcza Polaków na Litwie (AWPL) podczas niedzielnych wyborów samorządowych zdobyła w Wilnie, gdzie występowała w koalicji z Sojuszem Rosjan („Blok Waldemara Tomaszewskiego”), drugą pozycję uzyskując 15,07 proc. głosów i zdobywając 11 mandatów w 51-osobowej radzie miasta.

Polacy w Wilnie jeszcze nigdy nie osiągnęli takiego wyniku. Na 151 komisji wyborczych w stolicy AWPL wygrała aż w 56.
– To sukces- mówi przewodniczący AWPL, eurodeputowany Waldemar Tomaszewski.

Najwięcej mandatów w Wilnie zdobyła koalicja kandydatów niezależnych, której przewodniczy Arturas Zuokas – 17,74 poparcia i 12 mandatów. Trzecią pozycję uzyskała partia konserwatywna – 13,89 proc. głosów i 10 mandatów.

Do Rady Samorządu miasta Wilna weszła też Partia Pracy – 11,68 proc. głosów i 8 mandatów, socjaldemokraci 7,08proc. i 5 mandatów oraz Porządek i Sprawiedliwość – 6,01 proc. i 5 mandatów.

Akcja Wyborcza Polaków na Litwie zdecydowanie zwyciężyła w rejonach wileńskim i solecznickim, gdzie od 16 lat jest partią rządzącą.

W rejonie wileńskim AWPL uzyskała 64,72 proc. głosów i zdobyła 19 mandatów w 27-osobowej radzie. W rejonie solecznickim uzyskała 70,29 proc. poparcia i 22 mandaty w 25-osobowej radzie.

AWPL umacnia swoją pozycję w rejonie święciańskim – 4 mandaty i 13,24 proc. poparcia, w rejonie szyrwinckim – 2 mandaty i poparcie 4,62 proc.. W rejonie trockim AWPL zachowała 5 mandatów przy 18,74 proc. poparciu.

W Wisagini, gdzie AWPL startowała po raz pierwszy, uzyskała 6,50 proc. głosów i 2 mandaty.

Adam Śmiech, http://jednodniowka.pl

Komentarzy 47 do “Sukces Polaków na Litwie”

 1. antykk said

  http://wiernipolsce.wordpress.com/2011/03/03/porozumienie-organizacji-narodowo-patriotycznych-w-czosnowie/

 2. ZDZISIEK said

  Kwintesencja z powyższego odsyłacza. Dalibóg więcej takich osobowości!

 3. ziarnko prawdy said

  Nie na temat.
  Upor po poznansku-rzecz o wlasnosci
  Facet sie nazywa Bakowski.Wszystkie mozliwe urzedy,bitne generaly biurokracji sie na niego zawziely,a on nic,kurczaki sprzedaje.Koscia w gardle stoja te kurczaki od 15 lat kolejnym prezydentom Poznania i pomagierom z zaprzyjaznionych mediow.A wszystko dlatego ,ze sie uparl.
  http://oranje.nowyekran.pl/post/5110,upor-po-poznansku-rzecz-o-wlasnosci

 4. Boomcha said

  @ Zdzisiek

  Samoobronę założyła – wiele na to wskazuje – czerwona bezpieka.

 5. Kronikarz said

  Pan KRYPTO Boomcha robi dokladnie jak TALUD nakazuje = madry Zyd to zakonspirowany Zyd !

  ***

  Ale Mordka & Srull nie glupie ale bohaterkie Zydy = jak zwykle, kazdy odrgrywa swoja role :

  „Mordka Rosenzweig & Baron Srull Radziwiłł staja do walki jak 19 kwietnia 1943 do 16 maja 1943 !
  Osobiscie staja do walki miast polegac na hasbarach w tej zywotnej narodu wybranego sprawie !!
  Robia to tak jakby sie zblizala ostatnia chwila dla izraelskiego getta obiecanej ziemi !!!”

  https://marucha.wordpress.com/2011/03/03/watykan-kontra-%e2%80%98syjonistyczne-tsunami%e2%80%99/#comment-81049

 6. Boomcha said

  I jeszcze do wypowiedzi Pawła Ziemińskiego. Jeśli ja mógłbym cokolwiek doradzać, to należy stworzyć ośrodek informacji i formacji (to czym de facto jest no UPR) i potem w przeciwieństwie to UPR/WiP wychodzić do środowisk i działać gdzie się da. Szerzyć wiedzę i tym przekonywać ludzi.

  Co do Radia Maryja, zamiast się na nie obrażać to starać się tam trafić ze swoimi poglądami. Spajać i łączyć wszędzie tam gdzie to tylko możliwe.

  Poza tym, ciekawy jestem jakie argumenty przemawiają za traktowaniem partii Leppera jako zbliżonej do idei narodowych, chodzi o kolory krawatów? To ugrupowania wylansowały media a stworzyła prawdopodobnie czerwona bezpieka, po to żeby skanalizowała społeczne niezadowolenie i nie oddał poparcia opozycji wobec SLD (czy jak się wtedy PZPR nazywała).

 7. czytaj said

  Tu sa prawdziwi Polacy w tej partii a nie przebierancy i zdrajcy co to 1 kwietnia 2008 roku glosowali w sejmie za odebraniem nam Polakom naszej suwerennosci i oddanie jej w obce rece.
  Poczytajcie co ma do powiedzenia Samoobrona
  http://www.samoobrona.org.pl/pages/00.Start/
  uczcie sie i nie plujcie na naszych ludzi, na rolnikow im by nigdy do glowy nie przyszlo sprzedac, zdradzic Polske i Polakow.
  Agenci to sa ci co pluja na Samoobrone.

 8. Krzysztof M said

  Ad. 6

  Toż od lat powtarzam… EDUKACJA…

 9. Krzysztof M said

  Ad. 4

  Samoobronę założyła bezpieka? Czy czerwona bezpieka?

  Pogląd to niepopularny, ale w bezpiece paru patriotów pewnie było…

 10. Marek S said

  Czego boja sie zydzi … jak zydzi sa czuli na punkcie swojego zakamuflowania.

  Zydzi nie boja sie Bubla latajacego po polu, wymachujacego szabla, i gadajacego ogolniki. Zydzi boja sie dociekliwosci na poziomie SZCZEGOLOW. Oni nawet nie boja sie tej naszej ogolnej gadaniny z ktorej wynika ze jest zle i ze bedzie jeszcze gorzej, i ze zydzi sa za to odpowiedzialni, bo to nie daje zadnych wskazowek ludziom jak rozwiazac ten problem i jak sie do niego zabrac.

  Zydzi sa paranoikami. Oni boja sie dekonspiracji. Oni chca wywolac rewolucje w Polsce i skierowac w niej jednych Polakow przeciw drugim. Ta rewolucja moze im wyjsc bokiem w przypadku gdy Polacy beda wiedziec kto jest kto, bo moze obrocic sie przeciwko nim. Dlatego tak wazne jest aby poznac ich i to nie tylko tych na samej gorze ale na dole i wszystko posrodku.

  Walka z tymi na samej gorze jest jak walka z wiatrakami, gdyz gdy im sie jeden czlowiek „zuzyje” to oni maja nastepne wypromowane klauny stojace w szeregu i zagospodarowujace kazdy elektorat od lewicowego, po prawicowy, „katolicki”, liberalny, itd. Tak wiec walka z tymi na samej gorze jest syzyfowa praca.

  Ci na gorze moga funkcjonowac tylko dlatego ze opieraja sie na zydowskich „nogach” ktore siegaja az na sam dol struktury spoleczenstwa. To ci zakamuflowani zydzi-aktorzy odgrywajacy rozne role podtrzymuja ten system i trzymaja Polska prawice i narodowcow w rozbicu. Jedynym sposobom na to jest podciac im te „nogi”.

  Dlatego nalezy polozyc nacisk aby poznac zydow odgrywajacych role Polakow w swoim srodowisku i rozpowszechnic to, przynajmniej, w tym srodowisku. Ewidencjonowac i spisywac to co oni robia, jak sie zachowuja, i kogo popieraja. Mozna do tego uzywac rowniez internetu. Pisal kiedys o tym Rosomak jak jest sabotowany w swojej pracy przez ta bande. To wlasnie tacy jak on moga wskazac kto jest kto w jego srodowisku i podac szczegoly dotyczace ich metod dzialania. Przypuszczam ze takich osob jest wiecej. Powinni wiec spisac nazwiska i ich „dokonami”, chocby na kartce papieru, dla przyszlosci.

  Docelowo dobrze by bylo miec baze danych ktora zawierala by tak duzo informacji jak to mozliwe. Nie tylko nazwiska i imiona, bo te oni sobie dowolnie zmieniaja, ale rowniez daty i miejsca urodzenia, no i oczywiscie to co robili szkodzac Polskiej sprawie.

  Zydzi gdy odgrywaja role Polakow sa czesto przesadnie prawicowi, lub przesadnie katoliccy. Po tym mozna ich poznac. Prosze zauwazyc z jaka przesada Antoni Macierewicz i Jerzy Robert Nowak witaja sie w Radiu Maryja. Jest to sztuczne. A Antoni Macierewicz nawet nie byl katolikiem, do czasu swojego internowania gdzie dopiero przyjal chrzest. Nie wiem jak JRN.

  Wymaga to jednak duzo madrosci bo latwo mozna kogos skrzywdzic. Mozna sie tez spodziewac ze zydzi sami beda takie listy robic i publikowac nazwiska prawdziwych Polakow i w ten sposob eliminowac Polakow-narodowcow, ktorzy znaja ich gre, rekami samych Polakow.

 11. zapinio said

  Ba….
  Najlepsi z najlepszych.
  Człowieki honoru.

  [jakie to czytelne…]

 12. nexx said

  Nie na temat ale to dwie najświeższe wiadomości na interia.pl pierwsza z dziś z dziś a druga z ostatniej niedzieli. Jak jest prawda to chyba wszyscy wiemy. Pozdrowienia dla Gajowego mimo różnicy naszych poglądów
  http://fakty.interia.pl/religia/news/kto-wlasciwie-zabil-jezusa-papiez-oczyszcza-zydow,1605344
  http://fakty.interia.pl/religia/news/papiez-nie-mozna-sluzyc-dwom-panom-bogu-i-bogactwu,1602758,5930

 13. Nexx said

  Czy mój poprzedni wpis został uznany za spam?

  Vide https://marucha.wordpress.com/cenzura/ – admin

 14. — Tematem — sprawy naszych rodakow na Litwie , ale ktos woli stlamsic z jednej strony , poruszony artykulem problem , a z drugiej strony ob/zydzic i zeszmacic nie do konca jeszcze zamordowana jedyna w Polsce Partie Chlopska . Bo juz dawno nia nie jest PSL . Samoobrony rozne kundle sie jeszcze bardzo boja , bo na nia wsciekle szczekaja , a jak sie zmecza to szczerza zeby .
  Poszly Wy do budy swego ojca Lucyfera w Piekle .

 15. Nexx said

  Przepraszam. Zwracam honor.

 16. Marcin said

  „Papiesz” już przeprosił, a Wy?
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Premier-dziekuje-papiezowi-za-oczyszczenie-Zydow,wid,13191236,wiadomosc.html

 17. PL said

  Wypowiedź papieża sprawie Żydów może być spokojnie zignorowana przez katolików. Są to Jego prywatne przeprosiny, nie wygłoszone ex cathedra jako nieomylny dogmat. Podobnie zresztą jak przeprosiny Jana Pawła II za kościelny antysemityzm.
  Za krwawe prześladowania chrześcijan przez Żydów w pierwszych wiekach istnienia chrześcijaństwa nikt nas nie przeprosi.

 18. Nexx said

  Dla przeciwwagi również doniesienie z interii.pl . Nasi dostojnicy chyba naprawdę przesadzają. Czy po takich doniesieniach a nie watpię że są prawdziwe nie można zmienić stosunku do KRK? http://fakty.interia.pl/polska/news/wasowski-kosciol-niezadowolony-z-wynikow-komisji-majatkowej,1604630,3

 19. Kronikarz said

  Marek S in 6/ dokladnie tak trzeba !

  😉 bo wobec zydow, nalezy uciec sie do srodkow i metod przez nich samych stosowanych.

  Bo inaczaej, to sprawa jest z mety przegrana.

  Zorganizowane rozpoznanie ich jest koniecznoscia ale nie wystarczy w ostatecznym rozrachunku.

  Istnieje wiele opisow ich lajdactwa a gdzie znalezc operacyjna technike dzialania ?

  LISTA LAJDACTW Zydow :

  * cecha…………………..; opis……………………; ilustracja………………..;

  * cecha…………………..; opis……………………; ilustracja………………..;

  * cecha…………………..; opis……………………; ilustracja………………..;

 20. SamoObrona said

  A moze juz czas zaczac wspierac nasza prawdziwie Polska partie jaka jest SamoObrona ?
  http://www.samoobrona.org.pl/pages/00.Start/
  Chyba juz wszyscy przekonali sie ze te wszystkie obecnie przy wladzy partie to nie sa nasze Polskie prtie, oni wszyscy zdradzili nas Poalkow 1 kwietnia 2008 roku w sejmie glosujac za odebraniem nam naszej suwerennosci bez naszej zgody i oddanie jej w obce rece.
  Na dzien dzisiejszy nie ma w Polsce innej partii politycznej jak SamoObrona ktora chce rozliczyc te wszystkie afery jak FOZZ, PKO, ORLEN i inne, oraz afery gruntowa i prowokacyjna afere sexafere. Samoobronie zalezy na tym aby pokazac prawde jak to na prawde wszystko wygladalo i winnych ukarac. Pozatym SamoObrona chce abysmy wszyscy jedli zdrowa zywnosc, chce miec dobre stosunki z sasiadami i z Rosja i z Bialorusia.
  No czego jeszcza potrzeba ?
  Ludzie, myslcie troche,

 21. czwartek, 24 lutego 2011 09:38
  Zwracamy się z apelem do wszystkich uczestników portali internetowych, którym leży na sercu sprawiedliwa Polska, aby zainteresowały się sprawą Tadeusza Chołdy i publikowały tą sprawę na wszelkich możliwych forach internetowych. Prosimy aby słały także petycje do Prokuratora Generalnego (email skargi: pk.skargi@ms.gov.pl ) i RPO (email skargi) o wszczęcie procedury kasacyjnej od postanowienia w sprawie Tadeusza Chołdy, który jako osoba niewinna i chora siedzi teraz w więzieniu w Krakowie na ul. Montelupich . Obecnie jest w tamtejszym szpitalu. Wiemy także, a dowodzi tego pismo z więzienia Tadeusza Chołdy, skierowane do Ministra Sprawiedliwości, iż rok temu min. K. Kwiatkowski zadeklarował dalekoidącą pomoc. Polecił nawet przypomnienie mu o ich rozmowy i skontaktowanie się z jego asystentem. Nie tknął jednak palcem.!!!! -Kliknij – przeczytaj list Tadeusza Chołdy do Ministra K. Kwiatkowskiego w Tygodniu Ofiar Przestępstw. Czytaj dalej.

  http://grypa666.wordpress.com/

 22. ciekawy film z manifestacji w W-wie

  http://www.youtube.com/watch%3Fv%3DxwGzzhff3ok

 23. Marek S said

  Ad. 19 Samoobrona

  Samoobrona nie miala zaplecza intelektualnego. I to musi byc zaplcze Polskie, skladajace sie z ludzi ktorzy sa madrzy, maja wiedze i doswiadczenie w sprawach politycznych, historycznych, ekonomicznych. Niprada jest ze kazdy moze byc przywodca, co wmawiaja nam zydzi. Prawdziwy przywodca to rzadkosc rzadsza niz czarne diamenty.

  Leppera ograli bo to byl prostak bez wiedzy i innych atrybutow. SO miala kogos w swoich szeregach, eks-partyjnego ale nie wiem czy nie byl to agent.

  Kiedys wszedlem na strone SO i teksty tam napisane byly nie tylko slabe intelektualnie ale bledne. Na przyklad pisano tam ze Natolinczycy to byli zydzi a Pulawianie to Polacy, choc w rzeczywistosci bylo na odwrot.

  Juz sam fakt ze taki tekst mieli napisany swiadczy ze zydzi mieli tam swoich agentow i kierowali ruch SO przeciw samym Polakom. Tak wiec, tu nie tylko potrzeba aby ruch byl Polski ale aby mial naprawde madrych ludzi w kierownictwie. Z prostakami bez wiedzy nie wiele sie zdziala. Jak ich sytuacja historyczna wyniesie na piedestal to im siajba odbija bo wydaje im sie ze oni nie wiadomo co sa, co zreszta zydzi im wmawiaja tak jak wmowili Walesie o jego geniuszu.

  Prosze spojrzec w przeszlosc ja w latach 1980-tych przywodcy roznych odlamow Solidarnosci zachowywali sie. Tak jakby byli nie wiadomo kim, chodzili napompowani, i pokazywali co to oni nie sa. Teraz siedza cicho, ich zaklady zlikwidowane, a ludzie na bruku.

  Dlatego nie wolno dopuszczac do przywodztwa glupcow. To strata energi i czasu. Musimy znalezc kogos na miare Dmowskiego z wiedza, inteligencja, zdolnosciami politycznymi, przewidujacym i znajacym przeciwnika, calkowicie oddanego sprawie, i z odwaga … odwaga … odwaga.

 24. SamoObrona said

  http://www.samoobrona.org.pl/pages/00.Start/

  Nie powiedzialbym ze Lepper jest takim „prostakiem”, jako prosty czlowiek, rolnik, zalozyl duza partie polityczna, byl w sejmie i byl w rzadzie wicepremierem pomimo tego ze tak kopano wokol niego.
  Jestem ciekawy czy ty #22 MarekS zasiadles juz w lawach sejmu ? a moze zajmowales wazne i wysokie stanowisko w rzadzie ?
  Gadac i opluwac kogos to latwo i kazdy potrafi, tu nie trzeba byc jak to ty mowisz „inteligentnym”.
  SamoObrona to jedyna na dzien dzisiejszy partia Polska ktora moze zmienic nasze zycie na lepsze. W wiekszosci sa to zwykli ludzie, rolnicy, ludzie okradzeni i upokozeni przez system a tych inteligentnych to juz my wszyscy poznalismy jak nas zdradzili 1 kwietnia 2008 roku w sejmie gdy to glosowali za odebraniem nam Polakom bez naszej zgody naszej suwerennosci. Tak to zrobili ci twoi inteligentni ludzie.
  http://www.samoobrona.org.pl/pages/00.Start/
  Czas na SamoObrone, ludzie, otwierajcie swoje oczy, budzcie sie i nie sluchajcie prowokatorow i agentow.

 25. Wacław L. said

  Ad. 20
  „Na dzien dzisiejszy nie ma w Polsce innej partii politycznej jak SamoObrona ktora chce rozliczyc te wszystkie afery”
  Nie wiem czy się mylę, ale chyba LPR coś w tej materii chciała zrobić, był tam niejaki R. Giertych. Może ktoś wie coś więcej na ten temat.

 26. Wacław L. said

  Ad. 23
  „Leppera ograli ”
  Tam idzie się po to aby grać ?, a to ciekawe.

 27. Wacław L. said

  Ad. 24
  „SamoObrona to jedyna na dzien dzisiejszy partia Polska ktora moze zmienic nasze zycie na lepsze ”
  To samo można napisać o każdej partii, bo nie wiem co się pod tym tajemniczym „lepsze” kryje.

 28. aga said

  samoobrona nie byla i nie jest w stanie opanowac elektoratu WSIokowego PSL
  a co dopiero calej czy chociaż połowy Polski.

 29. Marek S said

  Ad. 24 Samoobrona

  No wlasnie. To jest typowa wypowiedz ludzi pewnego pokruju. Zreszta nie wiem czy pan udaje czy jest autentycznym reprezentantem tego srodowiska.

  Co ma do rzeczy czy ktos siedzial w sejmie i zajmowal wysokie stanowiska w rzadzie do sprawy o ktorej mowilem. Tam siedzialo duzo kanali i nadal siedzi. Moze to pan nazwac opluwaniem, ale to co napisalem to wykaz waszych brakow.

  1 kwietnia 2008 „za” glosowalo tez PSL a to partia chlopska. Miesza pan pojecia „inteligencji” z pochodzeniem. Co ma do czynienia inteligencja (jako jasnosc umyslu) z tym, jak to pan zrozumial, klasa inteligencka ktora nawet nie jest Polska (w wiekszosci). Pan stosuje stary podzial na wies i miasto, gdy w istocie mamy podzial na Polakow i obcych.

  Uwazam ze chlopi sa najbardziej patriotyczna czescia spoleczenstwa, ale to za malo aby byc skuteczna sila. Znajdzcie sobie czlowieka ktory jest chlopem lub pochodzi ze wsi, ma wiedze o swiecie i wie jak sie kreci i co jest grane, i wszstko to co jest konieczne do odniesienia sukcesu o czym pislem wczesniej.

  Pan mowi od dobrych checiach samoobrony i zeby ja popierac. Jakosc partii zawsze jest okreslana jakoscia przywodztwa. A jakie jest przywodztwo Samoobrony? Kto tam rozdaje karty? Lepper podobno wyrzucal na zbity pysk tzw „antysemitnikow”. Nie wiem czy to prawda. No i jak powstala ta samoobrona? Z czyjej inicjatywy? Czy to prawda ze z czerwonych?

  Dlaczego popelniliscie tak wiele bledow w swojej dzialalnosci? Dlaczego daliscie sie wciagnac w pakt z PiS? Czy nie wiedzielisci z kim macie do czynienia? Gdybyscie umieli myslec politycznie to powinniscie tylko czekac na swoj czas i nie wciagac sie w zadne uklady. Tamci by sie zarli a wasze poparcie by roslo. Waszym celem w tamtej sytuacji bylo tylko przetrwac. Ale tego nie rozumieliscie a co bylo rzecza dosc oczywista bo wam sie spieszylo do „stolow” i koryta. Po prostu nie macie i nie doceniacie roli umyslu w tej grze. Macie ta menatalnosc ze: „glosujcie na nas a pozniej jakos to bedzie”. Otoz nie bedzie, bo zwykle raz dana szansa nigdy sie nie wraca.

  Dlaczego dawaliscie „tamtym” tak duzo powodow do zniszczenia was poprzez swoje chulanki? Jak juz wszystko zaczelo sie sypac to dlaczego nie mieliscie osoby ktora przejela by stery partii, i odstawila (na jakis czas) Leppera i Lyzwinskiego aby przeczekac burze? Nie zrobiliscie tego bo wazniejszy byl interes przywodztwa niz partii i Polski. Teraz krzyczycie aby was popierac a to wy sami ja zniszczyliscie przez wasza glupote.

  Panska wypowiedz ukazuje ze dalej nie macie pojecia kto jest naszym wrogiem, jakie ma metody, i jak jest powiazany z silami miedzynarodowymi i jakie cele maja te sily miedzynarodowe. Oni was ograli raz a wy dalej niczego sie nie nauczyliscie. I dalej was ograja w dzien i noc, rano i wieczorem, w poludnie i polnoc, z przodu i z tylu i z kazdej innej strony.

  Pan mowi ze Samoobrona jest jedyna partia ktora moze zmienic zycie na lepsze. Ale jak? Co chcecie zrobic i jak? Czy wiecie jakie macie sily opozycyjne? Jaka klase przywodztwa macie? Jak widac nie wiele sie zmienilo.

  Moze macie dobre checi. Ale dobre checi to mieli powstancy Kosciuszkowscy, Listopadowi, styczniowi, Legionow Pilsudzkiego ale poprzez swoje dzialania i nie zrozumienie gry politycznej doprowadzali (lub by doprowadzili) nie tylko do tragedii ale zwiekszenia niewoli.

  A Polacy, zamiast angazowac swoje sily i energie w partie z kiepskim i skompromitowanym przywodztwem i ktora nic sie nie nauczyla, powinni pomyslec o stworzeni wlasnej parti narodowej z przywodztwem ktore bedzie sprawdzone dziesiec razy w metrykach i jak tylko sie da, i miec wszystkie atrybuty o ktorych mowiem wczesniej. Gra polityczna i dobro Polski jest zbyt duza stawka aby dawac je w rece ktore, choc sa patriotyczne, ale nie dorastaja to potrzeb.

  Tak wiec niech pan nie krzyczy o prowokatorach bo sami mieliscie ich sporo we wlasnych szeregach.

 30. Marek S said

  Ad. 25 Waclaw L.

  Wszystkie partie mowily ze „chhca” rozliczyc afery, lustracje, dekomunicacje i jeszcze nie wieadomo co. Okazalo sie ze jednie klamaly a inne nie maily pojecia jak to zrobic.

 31. Marek S said

  Ad. 26 Waclaw L.

  „Tam idzie się po to aby grać ?, a to ciekawe.”

  To pan tego jeszcze nie wie? To JEST gra.

  Dopiero jak sie wygra to mozna cos zrobic. Tak wiec potrzeba umiec i WYGRAC i ZROBIC.

 32. Gmad said

  Ciekawostka: Polka z Wileńszczyzny – Ewelina Saszenko – będzie reprezentowała Litwę na najbliższym konkursie Eurowizji:

 33. Gmad said

  Zobaczymy, jak sobie teraz poradzą nasi Rodacy w spisie powszechnym w Czechach (głównie na Zaolziu). Trwa akcja „Postaw na polskość”).
  http://www.polonica.cz/index1.php?m=2&o=polskosc
  Pomaga m.in. znana w Polsce i w Czechach piosenkarka z Zaolzia Ewa Farna:
  http://wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,15603,farna-twarza-kampanii-wideo.html

 34. aga said

  ad.31

  „To pan tego jeszcze nie wie? To JEST gra.

  Dopiero jak sie wygra to mozna cos zrobic. Tak wiec potrzeba umiec i WYGRAC i ZROBIC.”

  Tak jest panie Marku. Ale to jak widac dla większości trudne do przyswojenia. Zbyt latwo poddajemy się emocjonalnemu manipulowaniu przez unych.

 35. aga said

  Panie Marku S mam prośbę
  czy może Pan podać źrodło,które pokazuje ,ze Macierewicz był chrzczony dopiero w latach ’80 tych?
  Pamiętam,ze kiedys na swojej stronie rkn publikował on swoją rzekomo metrykę ,z ktorej wynikało,że był ochrzczony jako dziecko?

 36. Krzysztof M said

  Ad. 32

  Posłuchałem tego i innych utworów, które Polka Ewelina Saszenko. Ekstraklasa.

 37. Marek S said

  Ad. 35 Aga

  Pani Ago, bylem na spotkaniu z Macierewiczem kilka lat temu. W pewnym momencie wstal jeden ze sluchaczy i zapytal go o to jak odbywalo sie jego chrzczenie w obozie internowania i aby opowiedzial jak mu zorganizowano „ucieczke” z internowania skad podobno byl wywozony w trumnie.

  Macierewicz byl zaskoczony. Nic nie zaprzeczyl ale i nie chial nic na ten temat powiedziec.

  To tyle co wiem na ten temat.

 38. aga said

  ad.37 dzięki.Ale z drugiej strony :

  http://www.ojczyzna.pl/Arch-Teksty/13_pytan_do_posla_A-Macierewicza.htm

 39. Marek S said

  Ad. 38

  No to ma Pani lepsze informacje ode mnie.

  Im bardziej wchodzi sie w szczegoly tym jest trudniej dociec szczegolow bedac osoba z zewnatrz. Moze jest tak jak w tym wywiadzie. Ja napisalem to co wiem, ale sa rozne formy manipulacji ktorym jestesmy poddawani. Ta osoba na tym spotkanu mogla byc podstawiona a mogla tez byc manipulowana. Zreszta srodowisko ktore zorganizowalo to spotkanie bylo podejrzane do czego dochodze patrzac z perspektywy czasu.

  No to niech mi Pani powie jaka jest tutaj prawda? Z tego by wynikalo ze Macierewicz popelnil sporo bledow, choc niecelowo. Mogl byc tez osoba ktora uzywano do rozgrywania pewnych spraw znajac jego mentalnosc, czyli byl przewidywalny w swoich zachowaniach.

 40. aga said

  Nie mam najmniejszego zaufania do macierewicza,oceniam go negatywanie ale raczej po „owocach”.
  i bardzo możliwe ,ze nazywał się w poprzednim pokoleniu Singer,tym bardziej,ze przypisuja mu to nazwisko różne źrodla.
  Ale ,Panie Marku wydaje mi się,że aby pisać,iż ktoś się ochrzcił w latach ’80- tych należy mieć trochę pewniejsze źrodla niz to w rodzaju jeden pan powiedział drugiemu panu na jakims tam spotkaniu niewiadomo gdzie.
  Nie uważa Pan?
  pozdrawiam

 41. Marek S said

  Pani Ago,

  Jest to forum dyskusyjne (a wiec sluzace do dyskusji i wymiany lepiej lub mniej sprawdzonych informacji) i ja, jak zreszta slusznie Pani zauwazyla, nie zatajam zrodla informacji, wlasnie po to aby poddac je weryfikacji i dojsc do prawdy. Tak wiec postawilem sprawe uczciwie. Sytuacja na tym spotkaniu spawiala wrazenie ze informacja ta byla dosc wiarygodna.

  Prosze zauwazyc ze sama Pani podawala tutaj informacje ktore okazaly sie bledne i byly pozniej prostowane przez innych uczestnikow. Tak samo jak promowanie pewnych osob o ktorych niewiele Pani wiedziala a ktore juz na pierwszy rzut oka budza watpliwosci. Nie neguje to jednak wcale Pani pozytywnego wplywu na tym forum.

  Zreszta chyba kazdy uczestnik popelnil takie i inne bledy tak samo jak autorzy wiekszosci artykulow w pewnych sprawach (czesto celowo). Istotne jest aby odroznic celowe dzialanie dezinformacyjne od niezamierzonych potkniec, a wiec intencje ludzi. Pisal o tym zreszta Dmowski ze Polacy maja taka nature ze gdy ktos potknie sie na detalu to chca go zaraz powiesic nie zwazajac na to ze ta osoba zrobila niesamowicie duzo dobrego i miala wiecej jak 99.9% racji. Sam tego doswiadczyl. Nie jest to dobre bo prowadzi do negatywnej selekcji. Mierny, bierny to i nigdy sie nie myli.

  Tez pozdrawiam

  P.S. Czy mogla by Pani podac zrodla ktore przypisuja Macierewiczowi nazwisko Singer? Jest ciekaw, czy to z neofitow czy jakos inaczej.

 42. Re: 41 Marek S

  Panie Marku, niechze Pan zwroci uwage na wszelkiego rodzaju wyjasnienia a. maciarewicza, ktore w zasadzie nie maja wyjasnienia, a sa jedynie kopia tego, co jest (co stalo sie) publiczna tajemnica.., tak wiec a. macierewicz „wyjasnia” wszystko, co z logicznego punktu widzenia poprostu nie „trzyma sie kupy”…
  Czy z tego punktu widzenia mam miec prawo (przywilej) do zaufania jego „objawieniom”, ktore staly sie wczesniej „publiczna tajemnica?”…
  Panie Marku, czas sie obudzic…
  =====================
  jasiek z toronto

  P.S. Nie jestem, nie bylem i nie bede zwolennikiem „pokretnych objawien” mr. a. macierewicza, ktore kieruja uwage na zupelnie inne informacyjne tory, majace na celu „rozladowanie” spolecznego niezadowolenia ze sprawowania obecnego „rzondu” w tzw., „RP”…

 43. Marek S said

  Re: 42, Jasiek z Toronto

  Ale o czym Pan mowi? Jesli Pan czytal moje komentarze na tym forum o Macierewiczu to powinine Pan wiedziec ze oceniam i ocenialem go negatywne. Tak ze Panski zarzut jest zupelnie nietrafny. Tak wiec po co Pan zarzuca mi cos czego nie reprezentuje?

  W tej wymianie zdan pomiedzy P. Aga a mna chodzi o cos zupelnie innego. Pani Aga sprostowala ze Macierewicz jednak byl chrzczony zaraz po urodzeniu i ze te wiadomosci ktore uslyszalem na spotkaniu z nim sa bledne i ze nie powinienem ich prezentowac.

  Z tego co przedstawila wynika ze rzeczywiscie te informacje byly bledne. Jednak nie zgadzam sie ze nie powinno sie ich prezentowac bo gdyby tak postepowac to nigdy nie nastapila by ich weryfikacja. Ja o tym mowilem juz we wczesniejszych wypowiedziach i nikt lacznie z P. Aga ich nie sprostowal. Poza tym informacje otrzymane na spotkaniach nie sa wcale ani lepsze ani gorsze od tych wyczytanych w gazetach bo ci co pisze artykuly sami przewaznie otrzymuja informacje ze spotkan. Tak wiec rowniez ten zarzut jest nietrafny.

  Uniknelibysmy wiele nieporozumien gdyby czytano ze zrozumieniem.

 44. aga said

  Panie Marku S
  przyznam,że jestem mocno zdzwiona jak drażliwie zareagowal Pan na m. pytanie a tym bardziej może na rozczarowanie,iz nie mogę podać źrodla solidniejszego tej informacji o chrzcie Macierewicza a latach ’80.Tym bardziej,ze należę tutaj do grona entuzkastów Pańskich wnikliwych i interesujących wpisów; jak to niejednokrotnie wyrazilam
  Moje pytanie do Pana o źrodło tej bombowej informacji wynikło z faktu ,że znam osoby, które uważają się za patriotow,katolików z jednej strony a z drugiej -w przewciwieństwie jak mniemam do nas obojga -za takowego patriotę uważają rownież tego Singera/Macierewicza.
  Jedna z tych osób – mająca zreszta niepodważalne zasługi w walce o przywrócenie Mszy Trydenckiej na terenie mojej diecezji/ zaprzyjaźniona z Metropolitą/- przy każdej okazji podkreśla,ze chodzila do tego samego katolickiego gimnazjum co Macierewicz.
  Dlatego zależalo mi na potweirdzeniu tej „bombowej ” informcaji.

  „Prosze zauwazyc ze sama Pani podawala tutaj informacje ktore okazaly sie bledne i byly pozniej prostowane przez innych uczestnikow”
  czy mogę prosić o konkretne moje błędne informacje i przez kogo były prostowane?
  Mam nadzieję,że były to informacje a nie poglądy i w myśl tego słusznego stwerdzenia Dmowskiego zacytowanego powyżej,teraz aby mi „dołozyc” nie stanie pan po stronie róznych 166,Gułów,Kuro- iin. im podobnym „sanatorów”?
  Co do nazwiska Singera:
  polonica.net, gazeta Bubla, strona H.Jezierskiego, itd.

 45. Marek S said

  Pani Ago,

  Ja Pania lubie bo jest Pani ciepla i kobieca a w dodatku inteligentna.

  Nie bylo moja intencja mocna lub nieprzyjemna reakcja. Chcialem jedynie ukazac ze kazdy moze sie pomylic lub miec bledne informacje. I to moze sie zdarzyc zarowno Pani, mnie, jak i innym. Roznica pomiedzy celowa dezinformacja a pomylka jest w intencji.

  Ja na Pani pytanie odpowiedzialem grzecznie i rzeczowa. Pani przedstawila dokument z ktorego wynika ze informacje ktore podalem odnosnie jego chrztu sa bledne i przekonala mnie Pani i przyznalem Pani racje. No nie wiem co moglem wiecej uczynic? Najwyrazniej nie usatysfakcjonowalo to Pani i dala mi pani szturchanca ze: „powinienem miec pewniejsze zrodla” co byc moze przynajmniej czesciowo jest sluszne lecz w nijak nie zmienia tego co juz ustalilismy.

  No to sprawa wyglada tak ze te moje informacje byly bledne. Z tego wywiadu z A. Macierewiczem wyglada ze, przynajmniej ta informacja o nim nie jest prawdziwa, bo tak jak on sam powiedzial znalazl by sie ktos z internowanych z nim kto taka informacje by potwierdzil a wynika ze nikt sie takowy nie pojawil. No jest jeszcze alternatywa ze bylo to robione w tajemnicy przed innymi i tylko ksiadz wie, czego oczywiscie, nigdy nie powie. Ale to malo prawdopodobne. Tak ze przepraszam ze Pania wprowadzilem w blad (i rozczarowalem) choc nie celowo bo sam zostalem wprowadzony w blad bo i nie przemyslalem dobrze tego zdarzenia.

  Inne informacje o ktorych mowi Macierewicz w tym wywiadzie sa dyskusyjne i wyglada na to ze Macierewicz stara siebie przedstawiac w pozytywnym swietle. Trudno mi uwierzyc aby nie wiedzial do czego moze doprowadzic zwiazek z potomkami stalinowcow, tak jak jego slepe poparcie dla PiS. Pamietam ze na tym spotkaniu bronil decyzji o wyslanu wojsk do Iraku i naszym zaangazowaniu w wojne na Bliskim Wschodzie i twierdzil ze byla to decyzja sluszna i ze tylko US i A moze byc naszym sojusznikiem. Duzo narzekal na Rosje i Putina i WSI. Choc, moim zdaniem, sa to duze bledy.

  „czy mogę prosić o konkretne moje błędne informacje i przez kogo były prostowane”
  Byly takie kilka miesiecy temu a ktore nie jestem w stanie teraz znalezc. Nie zwracalem na nie wiekszej uwagi ale wydawaly mi sie sluszne i nie byl to zarzut od zadnego z tych 166,Gułów,Kuro- iin lecz kogos innego (nie jestem w stanie sobie tego przypomniec).

  To bylo jakis czas po tym jak Pani wkleila link wideo z mlodym (chyba z liceum) kandydatem LPR do jakiejs tam rady w Krakowie. Wiem ze jestem w takiej sytuacji ze jak wspomne to to jest zle bo to wypominanie a jak nie to ze zarzut nie ma pokrycia. No wiec powiem o moich watpliwosciach dotyczacych tej kwestii.

  Ten kandydat zrobil na mnie zle wrazenie bo nawet nie umial przeczytac z kartki swoich ogolnikow. Nie mial typowo slowianskiego wygladu i nie wiem kto go promowal. Poza tym, odnioslem wrazenie, ze on nie mial nic do zaoferowania oprocz tego ze chcial poznac i zdobyc doswiadczenie samorzadowe za ktore jeszcze dostawalby zaplate. Wydaje mi sie ze w Radzie powinni byc ludzie ktorzy chca zrobic cos dla ludzi a nie na odwrot.

  Wybaczy Pani ze bede dalej ciagnal w tym tonie. Nie jest to skierowane przeciw Pani lecz w celu wyjasnienia i poparcia mojego stanowiska przy pomocy argumentow. Jakis czas temu promowala Pani Piotra Marka. Byc moze jest on dobrym chlopakiem i chce dobrze, i pisze dobre artykuly. Jednak ja bylbym bardzo ostrozny z promowaniem osob o ktorych nie wiele wiemy. Kiedys czytalem kilka jego artykulow i kilka rzeczy mi sie nie podobalo. Mianowicie jego poparcie dla Bismarcka (http://prawica.net/node/19003) i cesarzy niemieckich na ktorych niby moglismy sie oprzec w odbudowie Polski. http://piotrmarek.bloog.pl/id,4954819,title,Narodowy-Reakcjonizm,index.html
  W innym arykule wspomina o ukladaniu sie z Niemcami i Austriakami.
  //piotrmarek.bloog.pl/id,5150506,title,Rocznica-Niepodleglosci-Polski,index.html

  W Prusach zydzi mieli kontrole w panstwie juz od polowy XVII wieku. Wiele wskazuje na to ze tzw. slynna „rosyjska dyplomacja” powstala za czasow Piotra I byla w istocie inicjatywa i z inspiracji zydow i kryptozydow osiadlych w Prusach ktorzy pozniej rozgrywali sprawy z Katarzyna pozniejsza carowa. O tej dyplomacji rosyjskiej z poczatku XIX wieku pisal sam Disraeli i jak to osoby pracujace w tej dyplomacji byly w istocie zydami. Tak wiec musiala tam byc jakas ciaglosc. Ciaglosc od jakiego czasu? Wydaje sie wiec ze centrum rozgrywajace Polske w XVIII znajdowalo sie w Berlinie co wcale nie oznacza ze bylo czysto niemieckie a zwlaszcza jego mozg.

  Dla Piotra Marka, Bismarck jest modelem do nasladowania. Jednak niektorzy (G & C Merriam) w XIX wieku przypuszczali ze Bismarck byl zydem co zostalo wyrazone w Chicago Tribune z 13 marca 1872 na stronie 3 w artykule zatytulowanym „THE DICTIONARY QUESTION. To Jew, a Verb-Jesuitical-Card from Merriams”. (Rothschild, the banker, Disraeli, the stateman (we have the impression Bismarck, the Prussian Premier, all Jews. …)

  Bismarck byl od poczatku marionetka zydow i robil to co zydzi chcieli. Michael Shapiro pisal o Rotszyldzie w swoje ksiazce „The Jewish 100: A Ranking of the Most Influential Jews of All Time”,

  „…the Rothschild helped, shape the political fortunes of many of the great figures of the age, including, but certainly not limited to, Napoleon, the Duke of Wellington, Talleyrand, Metternich, Queen Victoria, Disraeli, and Bismarck (and the futures of their countries).”

  Tak wiec wszystkie te osobowosci o ktorych uczylismy sie na lekcjach historii byly wypromowane i wykonaly, wykonywaly, lub mialy wykonac okreslone zadania ktore sluzyly zydom w ich grze podboju swiata ktorej goje absolutnie nie rozumieja.

  Nalezy zaznaczyc ze Bismarck wydal swoja corke za syna zydowskiego bankiera, tak wiec zwiazek i zaleznosci pomiedzy nimi byly bardzo bliskie.

  Tak samo jak ideologia Kulturkampf (ktora Bismarck realizowal) byla wymyslem zydow i kontynuacja ich walki z katolicyzmem. Prasa Prus ktora byla praktycznie w reakach zydowskich caly czas atakowala katolikow. Ernst Lieber mowil w Reichstagu’u w 1895 roku.

  „Ci z nas w szczegolnosci ktorzy doswiadczyli bezwzglednosci Kulturkampt nigdy nie zapomni jak jadliwie i brutalnie zydowskie pioro atakowalo nas, mieszalo z blotem, nasmiewalo sie i obrazalo wszystko co jest najswietsze dla nas…”

  Takze podziw PM dla Rady Regencyjnej jest bledny gdyz arcybiskup Warszawy Aleksander Kakowski prawdopodobnie byl w zakonie Szpitalnikow ktory podobno jest organizacja masonska lub powiazania z masonami. I to Aleksander Kakowski wital Pilsudskiego, jak tez odprowadzal go w ostatniej drodze.

  Ja nie z tych co lubia „dokladac” i tych co to po sprzeczce rezygnuje ze swoich pogladow i przechodzi do innego obozu. Cenie sie duzo bardziej i nie schodze do tego poziomu. Niech sie Pani nie obawia. Staram sie trzymac meritum i oceniac ludzi na podstawie tego co reprezentuja i Pania bardzo cenie. Z kilkoma osobami bylem ostry ale chyba sama Pani zauwazyla ze pewnych ludzi musi sie wstrzasnac bo inaczej do nich nic nie dotrze.

  Ja nawet jak moge to wspieram Pania choc nie tak aby bylo to zbyt widoczne.

  „Co do nazwiska Singera:
  polonica.net, gazeta Bubla, strona H.Jezierskiego, itd.”

  Ale, zastanawiam sie czy te publikacje nie maja jednego i tego samego zrodla.

  Serdecznie pozdrawiam

 46. aga said

  Panie Marku S
  bardzo dziękuję za ciepłe słowa.Myslę,że jestesmy w gajowce dlatego,że łączy ona osoby ,które chcą docieć Prawdy; nawet jeśli jest ona niewygodna.I bolesna.Taki był mój cel rownież w momencie wklejenia odpowiedzi Macierewicza ze strony http://www.ojczyzna.pl,która była prowadzona przez zacnego Polaka s.p. Z.Łabędzkiego.Chociaż też nie ze wszystkim można było się tam,szczególnie pod koniec jego życia zgodzić.

  Ma Pan rację co do PM; a ja przyznam ,że nie wszystkie jego „produkty myslowe”przestudiowalam 🙂
  Chociaż z nim jest zapewnie jak z wieloma innymi tzw. prawicowymi czy konserwatywnymi źrodlami: zawsze jakiś minimalny procent błędu czy fałszu świadomie lub nie przemycany.
  Weźmy n.p.RM:kiedyś było tam dużo więcej niz dzisiaj audycji i artykułów wnikliwie dociekających Prawdy;dzisiaj takie, z ktorymi mozna w pełni się zgodzić są już wyjatkowa rzadkością/ a zdecydowana większość jest falszywa i zakłamana.
  Czasami wklejam rownież artykuły,które wydaja mi się ciekawie napisane z z http://www.konserwatyzm.pl ;pomimo,zę wcale nie jestem zwolenniczką osób tam piszących; ale przyznam,ze bliżej mi do AW niz do JB/ mam nadzieję,że wie Pan o kogo chodzi/.ich konflikt zaczął się chyba od sprawy ab.Wielgusa;nie wiem na ile szczerze ale AW słusznie stanął w obronie tego hierarchy.
  Tak,że chyba nigdzie dzisiaj w patriotycznych środowiskach nie ma bez tej przysłowiowej jednej albo i wielu łżek dziegciu.

  Natomiast wiele rzeczy wklejam może prowokacyjnie /oczywiście nie w tym sensie prowokatorskim w jakim my to rozumiemy/ aby podgrzać dyskusję,wywolac argumenty.

  Dlatego tez sprawa chrztu wiadomej osoby jest bardzo ciekawa i wydaje mi się po „owocach” tego osobnika bardzo PRAWDOPODOBNA.
  Tylko należałoby znależć jakieś dowody,świadka,który nie bałby się o tym zaświadczyć. To byłoby mocne uderzenie w tę nieszczęsną sektę smoleńską, która dzieli Polaków, nawet rodziny. Może to wydac się śmieszne ale znam małżeństwo,które jest bliskie rozpadowi na tym tle.
  Tak,że motyw aby Polacy sobie skoczyli do gardeł juz jeden une efektywnie wykreowały .
  ja ze swej strony drąże ten temat i to co się dowiedzialam to,że Macierewicz twierdził ,iż był związany w latach młodości z o. Salezjanami w Rumii/koło Gdyni. Natomiast wcale „nie jest wykluczone”,ze się ochrzcił w latach 80′- co ten mój znajomy stwierdził dziwnie spokojnie.I to wcale nie przeszkadza mu dalej go podziwiać ” za odwagę”./ sic/
  Jest to oczywiście czytelnik NasiDziennika, GazPol ,NajwCzasu czyli wielki rusofob.
  To smutne.Jesli my Polacy będziemy tak naiwni to rzeczywiście będzie krucho z Polską.
  Ja będę dalej dociekać tego i inn. wątpliwych tez a tymczasem pozdrawiam rownie serdecznie

 47. Marucha said

  Wiecie Państwo, gdy czyta się takie wypowiedzi, to odchodzi człowieka zmęczenie i zniechęcenie. Warto trzymać gajówkę otwartą.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: