Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

US Army w Polsce

Posted by Marucha w dniu 2011-03-04 (Piątek)

Sekretarz stanu USA Hillary Clinton podczas wczorajszego spotkania w Waszyngtonie z ministrem spraw zagranicznych RP Radosławem Sikorskim potwierdziła plany umieszczenia w Polsce wojsk amerykańskich, w tym oddziału lotniczego i elementów obrony antyrakietowej.

– Jak ogłosili obaj nasi prezydenci w grudniu, planujemy rozmieścić nowy, stały oddział sił powietrznych w Polsce, zbudować elementy obrony antyrakietowej w Polsce i – jak ustalono na szczycie NATO – opracować plan ewentualnościowy (na wypadek zagrożeń) dla regionu – powiedziała amerykańska sekretarz we wspólnym wystąpieniu z ministrem Sikorskim, które poprzedziło ich rozmowy.

Czy to sympatyczne zwierzę nie pasuje lepiej na godło Polski, niż dumny orzeł?

Po spotkaniu minister Sikorski poinformował polskich dziennikarzy, że w związku z powyższym planuje się umieszczenie w Polsce „stałej jednostki wojsk lotniczych”. Zapytany o jej wielkość odpowiedział, że szczegóły tego rodzaju poda już ministerstwo obrony.

W rozmowie z Hillary Clinton szef polskiej dyplomacji potwierdził też w imieniu prezydenta Komorowskiego zaproszenie prezydenta Baracka Obamy do Polski, na spotkanie prezydentów krajów Europy Środkowej, które ć się w maju w Warszawie. Ponadto, jak zapewnił Sikorski, w rozmowie z Clinton poruszone zostały kwestie planów NATO dotyczących wydarzeń na Bliskim Wschodzie, wojny w Afganistanie i stosunków Polski z jej kluczowymi partnerami w Europie.

Nasz Dziennik 4.03.2011

Nie wiadomo, po jaką cholerę potrzeba nam amerykańskich wojsk na naszej ziemi. Ale oczywiście Polacy będą podnosić wrzask o „rosyjskim imperializmie” i „KGB”, gdy Rosja nieuchronnie odpowie na te kroki w sposób, w jaki odpowiadają poważne państwa. Przy czym nie sądzimy, aby wzorem USA umieściła swe wojska poza własnymi granicami. – admin

Komentarzy 14 do “US Army w Polsce”

 1. antynwopw said

  W judeopoloni musi stacjonować wojsko usraela, gdyby przypadkiem Polakom coś odbiło i mieli by jakieś obiekcje odnośnie rządzącego plemienia żmijowego, to będzie można szybko zareagować.

 2. Mateusz.Z said

  Obiecani cacanki a głupiemu radość,wole konkretne działania a nie obiecanki usa wiele nam obiecało i co myśmy dostali a gówno.
  co do stacjonowania wojsk usa army mówię stanowczo nie. zamiast budować dobre stosunki z sąsiadami to my je pogarszamy i to się może źle skączyć.

 3. tralala said

  Marucha wyjal mi z ust,po cholere itd.
  Jak sie nam nie spodoba np. autonomia Slaska, to beda miec jak znalazl, zeby nam zrobic „Jugoslawie”.

 4. mateuszz said

  tak po cholere,zamiast poprawiać stosunki z rosją to je sie pogarsza,a to według mnie nie leży w interesie polski.

 5. hawo said

  beda to amerykanskie sily rozjemcze

 6. Kronikarz said

  Z wypowiedzi Polakow w internecie wynika, ze wielu jest stanowczo przeciwnych usraeliskim harcom wojskowym, acz nie tylko, w naszych stronach a szczegolnie w Polsce.

  Tak czy Nie ?

  Powinismy dolozyc wszelkich staran – zasypujac internet wypowiedziami – by wzmocnic te opninie.
  Czy mamy inne wyjscie ? Bierzmy zatem przyklad, nie tylko z Arabow i z hasbarowcow, ale i z Zolnierzy Wykletych.

 7. wet3 said

  Niech Jewnited States wzmocni swoje wojska okupacyjne w szkoplandii a od Polski niech sie odpierdzieli. Przeciez koszernych mamy u siebie z nadwyzka – wystarczy popatrzec na rzad, knesejm i knesenat.

 8. Nie_Daleko said

  Żeby tylko tych panów nie przysłali

 9. wi42 said

  @6
  Powinno byc REFERENDUM, opinie to tylko wstep

 10. Miet said

  Jak swiat swiatem, nigdy tak nie bylo aby jakies mocarstwo umieszczalo swoje oddzialy w jakims panstewku w celu obrony interesow tegoz panstewka.
  Zawsze to sie robilo w celu zabezpieczenia wlasnych interesow – ale zawsze robi sie to pod szyldem przyjazni, bratniej pomocy i… co tam jeszcze pamietamy z sowieckich czasow.
  Tubylcy musza w to wierzyc – a gdyby im przysnil sie jakis sen o wolnosci i niepodleglosci, to wlasnie te oddzialy sa po to aby im te sny zamienic w nocne mary.

  W tej chwili nie ma co nawet myslec o poprawie stosunkow z Rosja.
  Dobre stosunki Polski z Rosja nie leza w interesie tych co na prawde rzadza Polska.
  A marionetki, ktore pilnuja polskiego baraku UE przeciez nie od tego sa aby dbac o interes narodowy Polakow.
  Putin i jego otoczenie doskonale wiedza o tym stanie rzeczy ale gdy zaistnieje sytuacja taka, ze trzeba mu bedzie wybierac interes Rosji czy interes Polski, to nie mam watpliwosci, ktory wybierze.

  Pozostaje nam Polakom, w takiej sytuacji, informowac i edukowac, szczegolnie mlodych, co jest ziarnem a co plewa, i nawet jezeli nie maja teraz sily aby oddzielic tego ziarna od plewy, to moze to zapracowac w przyszlosci.

  Wlasnie takie portale jak ten – Gajowka, spisuja sie bardzo dobrze pod tym wzgledem.
  Dzieki Panie Gajowy.

 11. Kronikarz said

  10/ Miet = tak wlasnie !

  Dolaczam sie do Pana Mieta z podziekowaniami dla Gajowego.
  Jednoczesnie, przenosze tu tekst umieszczony przed chwila :

  https://marucha.wordpress.com/2011/03/04/watpliwosci-wokol-wojennej-dzialalnosci-bartoszewskiego/#comment-81197

  Rozbudowujac program-dyskusje na tematy historyczne, gdzie kazdy z nas dolozy jakas cegielke oraz uscisli poruszany przedmiot, wylowimy tez wspolnie najwazniejsze opracowania, co wzbocaci ogolnodostepne zrodla informacji dla Polakow.

  Tym sposobem bedziemy mogli rzucic roznym Grossom na ich uparte talmudyczne lby stosownie wzbogacone materialy historyczne, a inni internauci to przeciez chetnie podchyca i rozpropaguja.

  Tak, tak, bo wystarczy zobaczyc, jak na roznych forach Polacy walcza z hasbarowcami ; dochodzi do tego, ze czesto gremialnie ich zakrzykuja wrecz – a nie brakuje tam rowniez znakomitych argumetow, ironii, ciosow pod adresem lajdakow z zydowkiego podworka. Popatrzmy nawet tutaj :

  Uzyjemy tez Erystyki, ktora wyroznia az 36 sposobow prowadzenia sporow, na przyklad :

  „Sposób 1. Uogólnienie. Rozszerzać wypowiedź przeciwnika poza jej naturalną granicę, interpretować ją możliwie ogólnikowo, akceptować ją w jak najszerszym sensie i traktować przesadnie ; własną wypowiedź zaś utrzymywać w możliwie ograniczonym sensie, zawęzić w możłiwie ciasnych granicach ; albowiem im bardziej ogónikowe jest twierdzenie, tym bardziej jest ono narażone na ataki. Środkiem zaradczym na to jest dokładne ustalenie puncti lub status controversiae (tego, o co spór się toczy).”

  http://aniolkicharliego.republika.pl/erystykaliber.html

  Musimy byc skuteczni.

  Zydzi nie szanuja chrzescijanskiego podejscia do rozmowy z nami, przykladem abp Zycimski.

 12. Teraz instaluje swoich zbirów, żeby wymordowali resztę narodu; tym razem Polskiego.
  A Polacy śpią …

 13. Rysio said

  Od momentu gdy Major General Smedley Butler wygarnał, jakim to wielkim oszustwem i przekretem jest wojna stał sie bardzo niewygodny dla elit.

  http://www.lewrockwell.com/orig12/butler-s1.1.1.html

 14. Tomek Kolejarz said

  Zdaje się w USA zmieni się po najbliższych wyborach prezydenckich rząd, na taki który podejmie bardziej antyrosyjskie kroki. Kłopot w tym, że dzięki nieudolności naszych „elit” raczej na tym nie skorzytamy.

Sorry, the comment form is closed at this time.