Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  JW o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  NC o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Piskorz o W rocznicę utworzenia Narodowy…
  Jacek o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  walthemar o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Dziadzius o Wybór sofisty. Ochrona zdrowia…
  NyndrO o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  NyndrO o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  UZA o Nadmiarowe zgony
  NyndrO o Nie żyje Jerzy Targalski
  Peryskop o Wolne tematy (63 – …
  Piskorz o Wolne tematy (63 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 554 obserwujących.

Drakoński podatek

Posted by Marucha w dniu 2011-03-05 (Sobota)

Od początku roku nasiliło się gwałtownie zjawisko drożyzny, co jest w znacznej mierze spowodowane podwyżką VAT. Choć sternicy rządowej maszyny propagandowej jak katarynka wmawiają Polakom, że jesteśmy „zieloną wyspą”, to powszechne odczucia społeczne są zupełnie inne, co potwierdzają nawet sondaże.

Codziennie dowiadujemy się o kolejnych podwyżkach, rosną automatycznie koszty życia, droższe są paliwa i transport, energia, utrzymanie mieszkania, utylizacja odpadów, żywność, w tym artykuły podstawowe, usługi, książkii zeszyty oraz wszystkie inne towary i usługi. Jakby tego było mało, to od 1 stycznia 2012 r. nastąpi prawie 300-procentowa podwyżka VAT na artykuły dziecięce. Z dotychczasowych 8 proc. (a do 31 grudnia 2010 r. 7 proc.) aż do 23 procent! I to w sytuacji, gdy nawet liberalni politycy i ekonomiści alarmują, że mamy zapaść demograficzną, która oznacza w perspektywie najbliższych lat katastrofę gospodarczą i społeczną.

Podwyżka VAT spowoduje, że i tak drogie artykuły dziecięce podrożeją średnio o 20 procent. Jak wyliczyli eksperci Centrum im. Adama Smitha, oznacza to dla rodziny z trojgiem dzieci zwiększenie kosztów życia o 450 zł rocznie, czyli prawie 38 zł miesięcznie. Ta podwyżka – wraz z efektem skali kumulacji innych podwyżek – jest dramatycznym uderzeniem zwłaszcza w rodziny z więcej niż dwojgiem dzieci oraz rodziny rolnicze, które nie korzystają z ulgi w podatku dochodowym.

Już obecnie w Polsce jest największy wskaźnik ubóstwa dzieci w całej UE i to nie tylko w stosunku do państw starej Piętnastki, ale również do krajów postkomunistycznych! Bardzo wysokie koszty związane z wychowaniem potomstwa wzrosną jeszcze bardziej, co wpłynie ujemnie na i tak już jeden z najniższych w Europie przyrostów naturalnych, jaki jest w Polsce. Podwyżka VAT uderzy także w polskich producentów ubranek i bucików dziecięcych.

Winą za podwyżkę VAT polskie władze obarczają Unię Europejską, która nie zgodziła się na obniżoną w stosunku do stawki podstawowej stawkę VAT na artykuły dziecięce. [To po kiego wuja było Polaków do tej Unii wpychać? – admin]
28 października 2010 r. to stanowisko Komisji Europejskiej potwierdził Europejski Trybunał Sprawiedliwości. Co charakterystyczne, w stosunkach Polski z Brukselą nadal trwa asymetria i to z winy polskich władz, które nie chcą albo nie potrafią pilnować naszej racji stanu.

Niektóre kraje UE mogą przekraczać deficyt budżetowy, finansować z budżetu swoje stocznie, przedsiębiorstwa i instytucje finansowe, ich rolnicy korzystają z pełni dopłat, a także mają obniżoną stawkę VAT na artykuły dziecięce, a Polska nie. Na przykład w Luksemburgu obowiązuje stawka 3 proc., a władze brytyjskie skutecznie przeciwstawiają się naciskom Brukseli i w Wielkiej Brytanii stawka VAT na ubranka i buty dziecięce (do 96 cm wzrostu) jest zerowa.

Tymczasem w Polsce jest najgorsza ze wszystkich krajów UE polityka rodzinna. Współczesna polska rodzina musi sama zmierzyć się z takimi problemami, jak: brak mieszkań, rosnące z powodu kryzysu bezrobocie, ubóstwo, zanik więzi społecznych, anarchizacja postaw moralnych. Rodziny podejmujące trud wychowania dzieci są karane wyższymi podatkami, a matki pracujące w domu są dyskryminowane finansowo i społecznie, i to w sytuacji, gdy Polaków jest coraz mniej, społeczeństwo się starzeje i wymiera. Rząd polski, zamiast podjąć działania naprawcze, zwiększa drakońsko podatkowe obciążenie rodzin i zachowuje się jak mężczyzna, który zjada własne dzieci, by zachować im ojca.

Dlatego ze wszech miar godna poparcia wydaje się inicjatywa Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” i Centrum im. Adama Smitha apelu do polskich władz. Chodzi o to, by rząd wykazał czynem, że dba o dobro wspólne, i wykorzystał okres zbliżającej się prezydencji w UE do przeprowadzenia zmian w unijnym prawie i wpisania na stałe objęcia artykułów dziecięcych preferencyjną stawka VAT. Tym bardziej że Komisja Europejska nie ma argumentów przeciwnych, bo dramatyczna sytuacja demograficzna to problem ogólnoeuropejski, wobec którego postawa doktrynerstwa i dogmatyzmu eurokratów przypomina chirurga, który przeprowadził „udaną” operację, tyle że pacjent zmarł.

Jan Maria Jackowski, Nasz Dziennik 5.03.2011

Już widzimy, jak ten rząd „wykaże się czynem”… Od kiedy to kundel łańcuchowy może dyskutować ze swym panem na temat ochłapów, jakie mu są rzucane do miski? – admin

Komentarzy 7 do “Drakoński podatek”

 1. hy said

  Rzad w Polsce to Okupanci.

 2. HY.
  Szczesc Boze za dobre slowo.Juz myslalem ,ze jestem wariatem bo do tej pory tylko ja mowilem to glosno i bez niedomowien.
  Teraz jest nas juz dwoch..a moze nawet wiecej?
  Wiesz co?A moze my nie jestesmy wariaci?
  Moze my po prostu mamy racje a takich to oni sie najbardziej boja 🙂

  Jerzy Ulicki-Rek

 3. aga said

  O proszę, jak miałoby przyjść nawet do szczątkowych rozliczeń unych to idą w kat rzekome kłótnie : SOLIDARNIE ręka rękę myje …

  Nałęcz: dam sobie rękę uciąć za Lecha Kaczyńskiego

  Już jutro na portalu Onet.pl ukaże się duży, dwuczęściowy wywiad z prof. Tomaszem Nałęczem – doradcą prezydenta Bronisława Komorowskiego ds. historii i dziedzictwa narodowego, który przeprowadził Jacek Nizinkiewicz. W rozmowie prof. Nałęcz mówi m.in. o kontrowersjach wokół ułaskawienia wspólnika Marcina Dubienieckiego przez Lecha Kaczyńskiego. – Nie ma podejrzeń, że to jest decyzja Lecha Kaczyńskiego. W tym łańcuchu załatwiana ułaskawienia ktoś świetnie wiedział o kogo chodzi. Nie wiem, w którym momencie łańcuch czysty spiął się z łańcuchem nieczystym. Moim zdaniem Lech Kaczyński podejmując decyzję o ułaskawieniu i składając swój podpis był przekonany, że jest końcem czystego łańcucha. Znając Lecha Kaczyńskiego dam sobie rękę uciąć, że był przekonany, iż był ogniwem czystego łańcucha. W grę wchodzi dobre imię Lecha Kaczyńskiego. Osoby, które załatwiały tę sprawę powinny zrezygnować z milczenia, po to żebyśmy mogli się przekonać kto był w jasnej smudze cienia, a kto w ciemnej. Póki co, to nie jest sympatyczna sprawa dla Lecha Kaczyńskiego. Wyłączam prezydenta Kaczyńskiego w kręgu podejrzanych – powiedział Tomasz Nałęcz.

  Fragment jutrzejszego wywiadu:

  Jacek Nizinkiewicz: Jak podaje prasa wspólnik Marcina Dubienieckiego został ułaskawiony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Kancelaria Prezydenta może tę informację oficjalnie potwierdzić?

  Tomasz Nałęcz: Nie sprawdzałem tego, ale nie sądzę żebyśmy mieli doniesieniom prasowym nie ufać. Rzecz jest delikatna mimo, że dotyczy poprzednika Bronisława Komorowskiego. Sprawa jest przykra, bo Lech Kaczyński nie ma możliwości się bronić, ale opinia społeczna ma prawo domagać się informacji.

  – A gdyby okazało się, że podobna sytuacja przydarzyła się Bronisławowi Komorowskiemu, który ułaskawił osobę bliską krewnemu lub komuś zaprzyjaźnionemu z prezydentem?

  – Wykluczam taką sytuację. Nie ukrywam, że jest to dla mnie niewygodne pytanie, bo dochodzi do zestawienia dwóch prezydentów z czego jeden nie żyje i nie może się bronić. Mogę tylko powiedzieć, że musieliśmy długo przekonywać, żeby prezydent nie wykreślał zaproponowanej do odznaczenia swojej krewnej argumentując, że to jest nie w porządku, żeby pokrewieństwo z prezydentem było przedmiotem szykanowania tej osoby.

  – Czy uważa pan, że śp. prezydent Lech Kaczyński świadomie ułaskawił Adama S. znając wszelkie okoliczności towarzysko-biznesowe wspólnika Marcina Dubienieckiego?

  – Muszę powiedzieć szczerze – znając Lecha Kaczyńskiego, który był prawym człowiekiem – uważam że nie zaakceptowałby takiej sytuacji, gdyby znał wszelkie okoliczności towarzyszące temu ułaskawieniu. Nie ma podejrzeń, że to jest decyzja Lecha Kaczyńskiego.

  – Ale ministrowie śp. Lecha Kaczyńskiego nic o sprawie nie wiedzą i nie przyznają się do podsunięcia wniosku o ułaskawienie Adama S.

  – I to uważam za sytuację nie w porządku. W tym łańcuchu załatwiana ułaskawienia ktoś świetnie wiedział o kogo chodzi. Nie wiem, w którym momencie łańcuch czysty spiął się z łańcuchem nieczystym. Moim zdaniem Lech Kaczyński podejmując decyzję o ułaskawieniu i składając swój podpis był przekonany, że jest końcem czystego łańcucha.

  – Mówiąc kolokwialnie śp. prezydent Lech Kaczyński – również były minister sprawiedliwości – został wrobiony?

  – Prezydent nie ma możliwości zapoznać się z każdą sprawą osobiście. To jest wielki urząd o ogromnej ilości spraw i dokumentów do podpisania. Lech Kaczyński był znany ze swojej skrupulatności, ale wszystkiego nie był w stanie sprawdzić. Znając Lecha Kaczyńskiego dam sobie rękę uciąć, że był przekonany, iż był ogniwem czystego łańcucha. W grę wchodzi dobre imię Lecha Kaczyńskiego. Osoby, które załatwiały tę sprawę powinny zrezygnować z milczenia, po to żebyśmy mogli się przekonać kto był w jasnej smudze cienia, a kto w ciemnej. Póki co, to nie jest sympatyczna sprawa dla Lecha Kaczyńskiego. Wyłączam prezydenta Kaczyńskiego w kręgu podejrzanych. Nie mieści mi się w głowie, żeby prezydent Wałęsa, Kwaśniewski, czy Kaczyński mogli świadomie dokonać takiego aktu. Sprawa musi być wyjaśniona i mam nadzieję, że osoby stojące za tym ułaskawieniem ujawnią się w imię czystości pamięci o Lechu Kaczyńskim.

  Rozmawiał: Jacek Nizinkiewicz

  Obie części rozmowy już jutro na portalu Onet.pl

 4. Marucha said

  Re 2:
  To dopiero panowie Hy i Ulicki odkryli, że Polską rządzą okupanci?
  To nie wiem, po co ja na tym blogu (a przedtem gdzie indziej) trąbię właśnie o tym od wielu lat…

 5. Kibic said

  Wokulski byl lepszy…!
  sobota, 05 marca 2011 13:29

  Emeryturowe szalbierstwa

  >>>

  http://szachimat.bloog.pl/?pod=1&ticaid=6aa6a

 6. Shamar said

  Zwiększyli podatek VAT i chwilę po tym zatrudnili 100 tysięcy dodatkowych urzędników, których pensje wyniosą dokładnie tyle ile przyniesie podwyższenie podatku.

 7. Tomek Kolejarz said

  No i to jest sposób na wykończenie Chujni Europejskiej! Obniżyć podatki do poziomu wymaganego przez Chujnię! Zapewniam, nawet Niemcy odpadną przy 15% VAT, CIT i PIT!

Sorry, the comment form is closed at this time.