Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  JW o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  NC o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Piskorz o W rocznicę utworzenia Narodowy…
  Jacek o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  walthemar o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Dziadzius o Wybór sofisty. Ochrona zdrowia…
  NyndrO o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  NyndrO o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  UZA o Nadmiarowe zgony
  NyndrO o Nie żyje Jerzy Targalski
  Peryskop o Wolne tematy (63 – …
  Piskorz o Wolne tematy (63 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 553 obserwujących.

Libia: czy Zachód znowu kłamie?

Posted by Marucha w dniu 2011-03-05 (Sobota)

Libya: Is the West lying again?
http://english.pravda.ru/opinion/columnists/02-03-2011/117072-libya_west-0/
Timothy Bancroft – Hinchey – 2.03.2011, tłumaczenie Ola Gordon

Gdzie są dowody na ataki powietrzne na zlecenie płk Kadafiego przeciwko „nieuzbrojonym” cywilom? Czy to kolejny wymyślony pretekst dla USA i ich lizusowatych sojuszników NATO do rozpoczęcia inwazji? Dlaczego NATO mówi o wprowadzeniu strefy zakazu lotów? Kto rozpoczął ten konflikt w pierwszej kolejności? Rosyjscy oficjałowie nazywają opinie NATO stekiem kłamstw.

Bądźmy szczerzy. Nie mamy tu do czynienia z dobrymi intencjami krajów, których własna historia jest bez zarzutu. Mamy tu do czynienia, w wielu przypadkach, z byłymi mocarstwami imperialistycznymi, które dokonywały rzezi, bestialsko traktowały narody, prawo, tradycje i kultury, oraz nakładały własną wolę przez inwazje na inne terytoria, rysowały linie na mapach i „cywilizowały” rozległe połacie świata trzymając Biblię i kule. Cóż to za dziedzictwo…

Mamy tu do czynienia z tymi, którzy rozpoczęli dziki i bezprawny atak na Irak, poza auspicjami ONZ, mamy do czynienia z tymi, którzy kłamali, że Saddam Husajn pracował nad bronią nuklearną, ponieważ kupił uran z Nigerii (a kraj, który go produkuje to Niger), zarzut kategorycznie odrzucony przez Mohameda El-Baradei z Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej.

Mamy tu do czynienia z tymi, którzy obrazili Kofiego Annana [ONZ] i jego inspektorów broni w Iraku, którzy nie znaleźli żadnych dowodów na „natychmiastowe” zagrożenie wobec USA i ich sojuszników, mamy tu do czynienia z tymi, których ministrowie spraw zagranicznych / sekretarze stanu twierdzili, że Irak miał broń masowego rażenia, oraz że oni wiedzieli, gdzie jest.

Mamy tu do czynienia z tymi, którzy ukuli casus belli w oparciu o kłamstwa, fałsz i manipulacje, lizusostwo, zastraszanie i szantaż, którzy twierdzili, że broń masowego rażenia Saddama była „w Bagdadzie i Tikrit i na północ, południe, wschód i zachód” (Rumsfeld), z tymi, których urzędnicy otrzymali listy zakupów z muzeów w Bagdadzie jeszcze przed inwazją, którzy użyli sprzętu wojskowego przeciwko strukturom cywilnym i zapewnili miliardowe kontrakty na odbudowę – bez przetargu – kumplom Białego Domu.

Mamy tu do czynienia z tymi, którzy dokonali zbrodni wojennych w Kosowie, Afganistanie i Iraku, wszystkie w ostatniej dekadzie, nie wspominając o wielu innych krajach wcześniej.

Nikt jeszcze nie podał, kto jest odpowiedzialny za zrzucanie bomb kasetowych na ludność cywilną, nikt jeszcze nie podał kto jest odpowiedzialny za tortury, nielegalne więzienie, naloty rakietowe na wesela, stosowanie zubożonego uranu przeciwko ludności cywilnej, a nawet ataki fosforowe na szkoły, do Haskiego Trybunału Zbrodni Wojennych, Międzynarodowego Trybunału Karnego, jak to się nazywa – tego, który zarządził porwanie i nielegalne zatrzymanie Slobodana Miloszewicza, zanim zmarł w areszcie, a tylko jeden Bóg wie jak.

Więc teraz ta sama klika podżegaczy wojennych, których placówki zagraniczne i wojskowe były zaangażowane w wojny od niepamiętnych czasów, oskarżają o zbrodnie wojenne płk Muammara Kadafiego, a mianowicie o bombardowanie swoich ludzi z powietrza.

Rosyjscy urzędnicy nazywają te roszczenia stekiem kłamstw. Korespondent Russia Today, Irina Galusho, przeprowadziła wywiad z członkami połączonych sztabów Rosji, którzy stwierdzili: „Niektóre raporty sporządzone przez zachodnie media nie pokazują w pełni obrazu, który oni dostają.”

Gdzie są naloty, na przykład, zarejestrowane przez BBC i Al Jazeera, 22 lutego, na Benghazi? Rząd libijski zarządził atak lotnictwa na magazyny broni, aby nie dostała się w ręce powstańców (nie nieuzbrojeni cywile, a terroryści), ale od pierwszych wiadomości, jakoby rząd organizował naloty na „protestujących,” nie przedstawiono żadnych dowodów. A to dlatego, że nie ma żadnych dowodów.

A ci, którzy wysuwali takie roszczenia w mediach i rządach? Gdzie jest odpowiedzialność? Ci politycy kłamią i pozostają u władzy? Ci dziennikarze, którzy fabrykowali dowody i nadal pracują, jak gdyby nic się nie stało?

A może płk Kadafi powinien rozkazać ataki drapieżczych dronów na ludność cywilną, wtedy może dostałby Pokojową Nagrodę Nobla, jak prezydent Obama. Może powinien zwabić ją na mecz piłki nożnej, jak British Black i Tans zrobiły w Irlandii, a następnie skosić ich karabinami maszynowymi. A co z Lynndie, w angielskim stylu „po prostu dobrej zabawy,” średniowiecznym pomieszczeniem do tortur, à la Abu Ghraib?

Krótko mówiąc, Zachód po raz kolejny fabrykuje dowody, kłamie i manipuluje w mediach, tak jak zrobił na Bałkanach, kiedy pokazano absurdalne zdjęcia bośniackich „uchodźców” w serbskim „obozie koncentracyjnym,” podczas gdy w rzeczywistości zdjęcia wykonano wewnątrz ogrodzenia z drutu kolczastego, mającego chronić Serbów przed grasującymi terrorystami… i zrobił to wiele razy.

Czas by ten cyrk odjechał dalej, zaczynając od Libii i kończąc na Iranie. W końcu kogo reprezentuje Hillary Clinton? Wolę narodu Stanów Zjednoczonych Ameryki, czy AIPAC?

Pośród całego tego szumu ze strony kupionych zachodnich mediów, nie ma nic o wielkim wkładzie płk Kadafiego, a mianowicie o pomocy w uwalnianiu niezliczonych ludów w sercu kolonializmu – bez żadnych osobistych korzyści, czyli prawdziwym bojowniku o wolność – nie ma nic o tym, że Libia ma najwyższy współczynnik w zakresie postępu ludzkiego w Afryce. To dopiero dyktator, prawda?

Nie wspomina się o tym, że Kadafi napisał Zieloną Książkę, wyjaśniającą teorię ekonomiczną Trzeciej Drogi, że wprowadził ją w życie w Libii, a mianowicie rządzenie Libią przez libijski lud … o jakości życia ponad 100 razy lepszej niż kiedy objął władzę w 1969 roku, kiedy wprowadził politykę kontroli zasobów libijskich przez Libijczyków dla Libijczyków, a poziom umiejętności czytania i pisania wzrósł z 10 do 90 procent.

Czy taki jest dyktator? Czy stosuje tyranię bardziej niż inni, którzy rządzą krajami na Bliskim Wschodzie? I to dotyczy zachowania USA również w Iraku …

Gajowy proponuje gościom, aby w swym najbliższym otoczeniu spróbowali znajomym, kolegom, członkom rodziny powiedzieć choć trochę prawdy o „reżymie Kadaffiego” i straszliwym ucisku tamtejszej ludności. Życzymy powodzenia.  Przykład Iraku nikogo niczego nie nauczył.

Komentarzy 11 do “Libia: czy Zachód znowu kłamie?”

 1. lopek said

  Na tzw. Zachódzie – media też są w rękach unych, więc zero zdziwień! Przysłowiowy Helmut jest bardziej wytresowany i ogłupiony niż Kowalski czy Nowak. Na słowo antysemityzm czy homofobia – Helmut kurczy się w sobie i zaczyna się trząś.

 2. Anka35 said

  Nie tylko Helmut, również tresowany jest przysłowiowy Jonny. Izrael trzęsie gatkami, więc w podskokach trzeba coś zaradzić. Najlepiej oszukać świat, napaść na bezbronnych, zagrabić i oddać jewrom.

 3. tralala said

  Jean i François absolutnie tak samo wytrasowani, ale propaganda antyamerykanska jest stara sprawa we Francji, wiec ludzie mniej wierza w amerykanska „prawde”. Co do homofobii, to sprawy maja sie wszedzie tak samo, ale tu Polacy sa zdrowsi.

 4. kai555 said

  http://www.dangerouscreation.com/

 5. tralala said

  Wykonalam propozycje Maruchy i okazalo sie, ze wokol mnie nikt nie wierzy w medialna propagande, wszyscy sa za „rece precz od Kadafiego”.
  Niemniej uznac trzeba, ze na francuskiej ziemi, ludzie wiedza wiecej o terenach bylych kolonii i maja znacznie wieksze pojecie o tym jak funkcjonuje arabskie panstwa. No i ogolnie sa antyamerykanscy, wiec taka postawa latwiej im przychodzi.

 6. niereligijna said

  Do Pani Oli Gordon!
  przepraszam Pana Gajowego i Pania, ze tu Pania prosze i nie na temat, ale nie wiem gdzie sie z Pania skontaktowac.
  Jesli by mogla Pani przetlumaczyc ten artykul bylabym bardzo wdzieczna.
  Chce zrobic strone ze zdjeciami chemtrails i umierajacych drzewach z tego powodu.
  Jesli Pani uwaza ze temat wazny …
  http://dprogram.net/2011/03/06/geo-engineering-of-our-planet-our-dead-and-dying-trees/

 7. Shakespear said

  Moze Google Translate dal by szybkie wstepne przetlumaczenie 🙂

 8. Brat Dioskur said

  Straszne rzeczy w tej Libii sie dzieja!Wczoraj wieczorem moderatorzy zachodnich wiadomosci TV z markotna mina podali ,ze wojska rezymowe(znaczy sie Kadafiego) odbily jedno z wazniejszych miast i posuwaja sie w kierunki nastepnego.Pokazano tez filmik z ataku rzadowego helikoptera na „powstancow”,ktorzy w panice brali nogi za pas.Przeprowadzono tez wywiady i w jednym z nich widzimy mowiacego biegle po angielsku z amerykanskim akcentem Libijczyka ,ktory przerwal na chwile studia w Stanach ,zeby wyzwolic rodzinny kraj od przemocy…
  Sa tez i rodzynki ,mianowicie zaloga helikoptera holenderskiej marynarki wojennej ladujacego na plazy k.Syrty zostala wzieta do niewoli i Kraj Tulipanow zawrzal od oburzenia jak to ten gangster Kadafii smial wziasc naszych chlopakow i jedna dziwczyne do niewoli! Min. spr.zagr. Holandii ,Rosenthal otwarcie przyznal ,ze ma zwiazane rece i nie moze juz popierac idei stworzenia strefy zakazu lotow…
  Tymczasem delegacja angielska ubezpieczana przez SAS dotarla szczesliwie do „powstancow”i zapewne udzieli im ,jak to mawial Bolek -„logicznej” pomocy.
  Na koniec z innej beczki,ale w nawiazaniu do postu Niereligijnej(6).Mianowicie eksperci z NASA obliczyli ,ze „mala” wojna nuklearna moglaby zahamowac wzrost ocieplenia Ziemi,wystarczy tylko odpalic ok.100 bomb „klasy” Hiroshima!No coz, tylko rodzi sie pytanie ,gdzie te bomby detonowac?

 9. aga said

  http://piotrbein.wordpress.com/2011/03/05/zyd-kadafi-rotszyldowie-i-mosad/

 10. Krzysztof M said

  Ad. 8

  „Mianowicie eksperci z NASA obliczyli, ze „mała” wojna nuklearna moglaby zahamowac wzrost ocieplenia Ziemi,wystarczy tylko odpalic ok.100 bomb „klasy” Hiroshima! No coz, tylko rodzi sie pytanie, gdzie te bomby detonowac?”

  – Niech to zrobią u siebie w ogródku. Najlepiej wszystkie 100 za jednym zamachem.

 11. Nie_Daleko said

  Akcja Libja moze i byc tu w Polsce. Jak?

  1) Stacjonują Amerykańskie wojska obsługujące rakiety
  2) Nieznana terrorystyczna grupa atakuje te instalacje
  3) Grupa na Slasku oświadcza chęć suwerenności
  4) Kraje Demokratyczne przychodzą z pomocą bo kraj nie „radzi” sobie

Sorry, the comment form is closed at this time.