Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Anzelm o Los generała Antona Denik…
  minka o Wolne tematy (58 – …
  Carlos o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  lewarek.pl o Położyć kres patologii
  Piskorz9 o Wolne tematy (58 – …
  Echo z Węgier o 14 milionów drzew wyciętych po…
  Piskorz o Los generała Antona Denik…
  lewarek.pl o Żydowska kloaka przetacza się…
  Piskorz o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  Emilian58 o Położyć kres patologii
  Listwa o Wolne tematy (58 – …
  Listwa o Administracja obwodu zaporoski…
  ! o Co nam zrobili ruskie
  minka o Administracja obwodu zaporoski…
  ! o 14 milionów drzew wyciętych po…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Żydowska cenzura portalu wykop.pl

Posted by Marucha w dniu 2011-03-08 (Wtorek)

Na początku korzystania z portalu wykop, jedno z moich znalezisk, tekst Normana Finkelsteina z ksiązki pt: „Wielka hucpa” znalazł się na stronie głównej portalu i cieszył się kilkunastotysięczną popularnością, będąc wrzuconym z niezależnego polskiego serwisu.

Mój entuzjazm szybko zgasł, gdy administracja portalu bezpodstawnie ocenzurowała moje kolejne znalezisko, tekst Normana Finkelsteina o żydowskich torturach w Izraelu:

http://palestyna.wordpress.com/2010/06/29/izraelskie-abu-ghraib/

Został ocenzurowany dwukrotnie. Wyrzucony ze znaleziska, z grup, z zablokowanym wykopywaniem.

Wkrótce wszystkie wrzucane przeze mnie znaleziska były wielokrotnie blokowane po nagłych i systematycznych atakach (zakopach) przez tych samych użytkowników – trolli (niekiedy jawnie z gwiazdami Davida/heksagramami w avatarze).

Administracja wykopu usuwała moje materiały ze „znaleziska” i z grup, blokując im możliwość wykopu. W ten sposób traktowano mnie i moje materiały które poruszały problem żydostwa, które mówiły o jego zgubnym wpływie na Polskę, na cały świat oraz poruszały problem żydoludobójczej polityki w aparthaidzie izraela (celowo z małej litery).

Ale nie tylko moje materiały i problematykę żydostwa wykop.pl cenzuruję. Każdy kto wrzuca jakiekolwiek materiały nt GMO, HAARP-u, szczepionek, wszelkich przemilczanych przez polskojęzyczne media tematów uderzających w żydowski globalizm, musi liczyć się z wykopową cenzurą.

http://www.wykop.pl/link/413301/cenzura-na-wykopie-ma-sie-calkiem-dobrze-czy-moderator-wykopu-jest-zydem/

Podejrzewam, że administratorzy portalu wykop sami posiadają fake konta, z których ośmieszają oraz „zakopują” niepoprawne politycznie treści. Wszelkie mainstreamowe „ogłupiacze” są przez administrację promowane, wystarczy rzucić okiem na stronę główna, gdzie roi się od newsów ze szkodliwych polskojęzycznych portali pokroju onet.pl, dezinformacji z żydowskiej prasy dla Polaków pokroju GW. Taki poziom za pomocą siły administracja wykop.pl nam narzuca.

Zaprzyjaźniona ze mną osoba ma podobne doświadczenia, w niedługim czasie po utworzeniu anty-syjonistycznej i jedynej takiej grupy na portalu wykop, kilka kont raz za razem zostało jej zablokowanych podając przez administrację oczywiście (jak to bywa w ich zwyczaju) kłamliwe powody tj.: „spam”, później „multikonto”. Administracja wykop.pl banuje niewygodnych użytkowników za bliżej nieokreślony „spam”, nawet jeśli wrzuca się po dwa artykuły dziennie i się nie udziela, podczas gdy polskojęzyczne trolle (niekiedy jawnie z gwiazdami Davida/heksagramami w avatarze) wrzucają po kilkanaście artykułów z mainstreamowych mediów typu onet i nie można odpędzić się od ich ataków! „Niewygodni użytkownicy” zablokowani za „spam” następnie są blokowani przez cały czas za domniemane „multikonto”, choć to oczywiste kłamstwo administracji portalu, wszelkie protesty pozostają bez echa.

Taki przypadek spotkał m.in. wyżej wspomnianą przeze mnie osobę, której ostatnie konto zostało wykasowane z portalu po pierwszym dniu od jego utworzenia, ponadto administracja wykop.pl nałożyła na jej IP stałą blokadę, całkowicie odcinając dostęp do swego serwisu.

Po moim ostatnim wrzuceniu artykułu pt: „Minister promuje antypolskie filmy w Europie” z adresu:

http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/02/12/minister-promuje-antypolskie-filmy-w-europie/

Moje konto zostało usunięte z podaniem kłamliwego powodu: „multikonto” i to po niecałych 3 godzinach od jego utworzenia.

Sprawdź ile administracja wykop.pl ocenzurowała „niepoprawnych politycznie” materiałów na przykładzie aktywności tego konta:

(wszystkie wyblakłe artykułu oznaczają pożarcie przez cenzurę)

http://www.wykop.pl/ludzie/komentowane/Dewi/

http://www.wykop.pl/ludzie/dewa/

Naliczyłem 25 ( DWADZIEŚCIA PIĘĆ) moich kont wykasowanych niesprawiedliwie, niesłusznie , z zaserwowaniem mi orgii kłamstw przez antypolską administrację wykop.pl. Ostatnie moje konta znikały w pierwszym dniu ich utworzenia, w pierwszych godzinach, gdy wrzucałem artykuły z któregoś z niezależnych polskich portali.

Przykładowe zdjęcia zablokowanych materiałów wraz z powodami usunięcia przez administrację wykop.pl konta:

http://z1.przeklej.pl/prze528/5fce8ff1000ee1804d764060/dewawykopstr1.png

http://z1.przeklej.pl/prze28/7061af9b00275e5a4d764118/dewawykopstr2.png

http://z1.przeklej.pl/prze2961/cc5fa17c000842b74d763f7a/dewiwykop.png

Jeśli macie konta na wykop.pl, sprawdź proszę, czy możesz dodać artykuł choćby z:

http://palestyna.wordpress.com/

http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/

I czy nie wyskoczy wam napis: Podany URL jest zablokowany

Wykop.pl zablokował te i jak podejrzewam wiele innych polskich niezależnych witryn. Sprawdźcie sami! Do niedawna istniała możliwość aby wrzucać informacje z podobnych niezaleznych informacyjnych serwisów za pomocą skróconego linka dzięki stronie tiny.pl. Szybko się okazało, że i tiny.pl administracja wykop.pl bezwzględnie zablokowała.

Wypowiedzmy informacyjny odwet polskojęzycznym portalom w których antypolonizm jest powszechnie i nachalnie praktykowany, a wobec których nasza obrona dobrego imienia, szerzenia naszego punktu widzenia, kończy się ICH szyderczym śmiechem.

Polskojęzyczne środki masowego okłamywania Polaków mają nas za ludzi drugiej kategorii. Po tym jakiego rodzaju informacje nam wpajają, jaki poziom „rozrywki” szerzą, na jak niskich instynktach u człowieka żerują, każdy z nas ma wrażenie że traktują nas jak skończonych idiotów.

Każdy Polak i Polka musi zaangażować się w informacyjną kontrofensywę. Ich serwisy blokują nas ze strachu, ze strachu przed tym, że ludzie będą wiedzieć co się wokół nich dzieje. A dzieje się bardzo dużo złych rzeczy z których wielu zahipnotyzowanych rodaków oglądających rozrywkowe programy w telAwizji i słuchający 24h na dobę ich kłamstw nie zdaje sobie sprawy.

Namawiam wszystkich, a wiem, że wielu z was doświadczyła na własnej skórze cenzury polskojęzycznych środków masowej dezinformacji, aby działali, nie zniechęcali się i z niezachwianym uporem szerzyli zwłaszcza na polskojęzycznych żydoportalach nasz polski – wyśmiewany tudzież przemilczany, punkt widzenia.

Polak musi być doinformowany i nikt tego za nas nie zrobi. Cóż przeciętny Kowalski wie o żydorządach w Polsce? Komitecie 300? Żydoglobalizmie? GMO? Słowo – informacja, to najgroźniejsza i nasza jedyna broń do użycia przeciwko ich kłamstwom, ponieważ ludzie świadomi i doinformowani nie dopuszczą do władzy nad sobą i swoim życiem bezwzględnych okupantów, nie pozwolą na kolejne wydania antypolskich żydo kne-sejmów w swoim własnym państwie i sami wezmą sprawy w swoje ręce.

Na przekór cenzurze, czas ucieka.

Pozdrawiam. Admin.

http://stopsyjonizmowi.wordpress.com

Komentarzy 58 do “Żydowska cenzura portalu wykop.pl”

 1. Who said

  Panie Gajowy – dziekuje za te strone raz jeszcze…

 2. Who said

  Panie Gajowy – niech Pan nie ustaje.

 3. Marucha said

  Re 2:
  Na razie nie mam takiego zamiaru.

 4. Kronikarz said

  Wielkie dzieki i za ten artykul tez.

 5. TenKomentarzZarazZostanieUsuniety said

  Nie ma tu żadnej cenzury, a jedynie bany i kasowanie spamerskich wykopów – czołowym spamerem swego czasu był człowiek mający w dupie panujący regulamin, panujące zasady i usilnie za pomocą multikont promował domenę palestyna. w .com oraz stopsyjonizmowi. w .com
  Dlatego właśnie wykopy z tej domeny w „tajemniczych” okolicznościach znikały z wykopaliska. I dlatego właśnie dodawanie wykopów z tych dwóch domen zostało na wykopie zablokowane.
  Użytkownik promujący te dwie strony miał głęboko w dupie panujący tutaj regulamin oraz miał głęboko w swoim brudnym dupsku to, że dodawanie niemal codziennie swojej strony WWW (wymienione powyżej) oraz posiadanie tylko jednostronnej aktywności na wykopie jest równoznaczne z banem za spam.

  Dlatego właśnie obie domeny były i możliwe, że dalej są zablokowane. Więc drogi AkcjaWykop303, zaprawdę Ci powiadam – idź na odwyk od Internetu lub się po prostu leczyć.
  Nie ma tu żadnej „żydowskiej” cenzury, a mogę się o dychę założyć, że pewnie podejrzewasz, iż sama administracja wykopu to pewnie potomkowie Żydów albo coś w ten deseń…

 6. Admin said

  Po niecałych 30 minutach materiał na wykopie zostal oczywiście zablokowany.

 7. TenKomentarzZarazZostanieUsuniety said

  Po niecałych 30 minutach mój komentarz wyjaśniający sytuację został oczywiście usunięty z StopSyjonizmowi 🙂

 8. Admin said

  Podaję do niego linka:

  http://www.wykop.pl/link/656607/zydowska-cenzura-portalu-wykop-pl/

 9. Admin said

  Idę za przykładem cenzury na wykopie. Wy, mazowiecki, nie chcecie u siebie Polaków, ja nie będę tolerował u siebie żydowskiej hasbary

 10. TenKomentarzZarazZostanieUsuniety said

  @ Admin
  Jaka hasbara?
  Ja ci tylko ładnie wyjaśniłem czemu Twoje konta zostały pobanowane, a dodawanie wykopów z tych domen zablokowane. Po prostu miałeś w dupie regulamin, spamowałeś ile wlezie mając wszystkich gdzieś. Popierałeś się multikontami – więc jeszcze się dziwisz, że zablokowali?
  No to Panie… hipokryzja jest, a nie „hasbara”.

 11. Admin said

  Tak, bardzo ładnie napisałeś o „obsranym dupsku”, piękne wyjasnienia. Materiały wrzucałem tylko wtedy, kiedy na to pozwalał mi regulamin, a poza tym na zielonych – początkujących kontach mam ogranicozne mozliwości i robiłem to rzadko. Jako admin tego portalu doskonale o tym wiesz, a teraz kłamiesz. Moje znaleziska były blokowane, usuwane, robicie doslownie co chcecie z treściami. Jest cała masa użytkowników którzy dziennie dodaja mase informacji z onetu, dzien w dzień, dlaczego oni nie wylatują za spam? Pytanie retoryczne.

 12. TenKomentarzZarazZostanieUsuniety said

  @Admin
  Wulg wulgiem, nie lepiej zachowywałeś się na Wykopie wyzywając od Żydów, hasbary i kto wie czego jeszcze, wyzywając wszystkich, którzy się z Tobą nie zgadzali. Onet jest portalem powszechnie znanym, mającym miliony czytelników dziennie. Twoja strona tyle nie posiada, jest stroną prywatną, nie zaś korporacją mającą milionowy kapitał. Dość rzadko – z początku tak i nie miałem nic przeciwko temu. Później ta domena pojawiała się nawet 10 razy w ciągu miesiąca, co moim zdaniem jest znaczną przesadą, gdy użytkownik nie ma żadnej innej aktywności. To wówczas podchodzi po prostu o wykorzystywanie portalu do reklamy, a nie do tego został stworzony.

  I na marginesie – nie jestem adminem Wykopu, a jedynie tępicielem spamerów na tym portalu. Gdybym należał do administracji, moje konto miałoby tam czarny nick. A takiego nie posiada.

 13. Admin said

  Z całym szacunkiem dla gospodarza i gości. Nie zamierzałem zrobić tu takiego bałaganu. Administracja wykopu bywa dość… nieokrzesana.

  Nie będę się tu z tym osobnikiem użerać, rzucę ot zwykły dowód na żydowską cenzurę wykopu i bezczelne kłamstwa ich administracjii:

  http://www.wykop.pl/link/413897/koszer-nostra-terror-zydowskiej-mafii/

  „dewa 7 mies. temu

  Już żydowski wykop artykuł ocenzurował – nie ma go na żadnej z grup na których był opublikowany ani w wykopalisku”

  (admin)

  „dstranz odpowiedział 7 mies. temu

  @dewa: Społeczność wykopu zdecydowała, że nie chce tego znaleziska widzieć na Wykopie, zakopując je większością głosów. W taki przypadku znalezisko jest przez automat wyrzucane i nie jest dostępne ani na Wykopalisku ani w żadnej z Grup.”

  „Dewi odpowiedział 7 mies. temu

  @dstranz:

  Skłamałeś, bowiem na priv otrzymałam od wykop.pl taką oto wiadomość odnośnie poniższych linków:

  http://www.wykop.pl/link/409151/reka-w-reke-z-hitlerem/

  http://www.wykop.pl/link/417419/milion-pomocnikow-mosadu-na-swiecie/

  http://www.wykop.pl/link/413897/koszer-nostra-terror-zydowskiej-mafii/

  http://www.wykop.pl/link/413947/prawa-wymierzone-przeciwko-gojom-izrael-shahak/

  http://www.wykop.pl/link/409645/o-zydowskich-torturach-na-palestynczykach/

  „Witaj,

  Wszystkie te znaleziska zostały przez nas wyrzucone, ponieważ znajdowały się w nich treści nazistowskie a także treści związane z nienawiścią na tle rasowym.
  Zaznaczone przez ciebie linki są zablokowane i nie można ich będzie wykopywać.”

  Oczywiście treść wiadomości pozostawię bez komentarza, bo jest poniżej krytyki.

  Po prostu CENZURA „

 14. Marucha said

  Nie bywam na Wykop.pl i trudno mi zabrać głos w konkretnej sprawie.

  Natomiast moje dość długie doświadczenia z polskimi portalami typu np. Onet.pl jednoznacznie wskazują, iż cenzura działa tam z wyraźnym przechyłem w jedną stronę – nie trzeba chyba bliżej wyjaśniać, w którą.

  Nawiasem mówiąc, niezależnie od prezentowanych przez „TenKomentarzZarazZostanieUsuniety” merytorycznych racji, bądź też ich braku, jego wypowiedzi mają charakter niezbyt profesjonalny jak na moderatora tak znanego i dużego portalu.

 15. TenKomentarzZarazZostanieUsuniety said

  O jezu, zaraz po prostu wyłożę się ze śmiechu.

  Punkt pierwszy – widać poziom i racjonalność właściciela bloga, skoro w jednym z komentarzy jest napomniane iż „TenKomentarzZarazZostanieUsuniety” NIE JEST ANI ADMINISTRATOREM ANI MODERATOREM „tak znanego i dużego portalu”. Więc po co mam przedstawiać „firmowy” charakter, skoro jestem zwykłym użytkownikiem?
  Widać nawet autor nie czyta dokładnie swoich komentarzy ;x

  Punkt drugi – wystarczy zobaczyć komentarze pod wykopem, zdanie swoje wypowiedzieli znani użytkownicy Wykopu. Ich komentarze jasno mówią, że autor StopSyjonizmowi i Palestyna.wordpress.com nie jest lubiany na tym portalu i owy autor jest im znany jako spamer… To chyba najwięcej tłumaczy.

 16. Ja nie mam takich problemów. Administracja wykop.pl po prostu zablokowała mi możliwość założenia tam konta-link aktywacyjny który otrzymałem po prostu nie działał…

 17. Admin said

  Na wykopie jak łatwo sprawdzić na własnej skórze cenzura także działa w wiadomą stronę. Powyższy uzytkownik skarży się, że mój blog był aż 10 razy w miesiącu na portalu, ale codzienna dawka żydomediów jest dla niego ok. Szczytem bezczelności jest, aby po tylu straconych kontach, obelgach, ocenzurowanych artykułach (które były przez użytkowników wykopywane) wpadał do mnie taki ktoś i skarżył się na cenzurę!!

  Zacytuję kawałek wiadomości powyższego użytkownika do mnie:

  „Ty chciałeś ich po prostu wyruchać, wypromować się na siłę, wbrew użytkownikom, wbrew zasadom, wbrew regulaminowi… I dziwisz się, że to oni wyruchali Ciebie?”

  Czy autor miał na mysli tzw „znanych użytkowników Wykopu”, żydowską loże VIPów której podpadłem z oczywistych przyczyn i o której wspomniałem w powyższym materiale? To nie są wszyscy użytkownicy wykopu. To jest garstka fanatycznych żydowskich propagandystów śledząca każdy mój ruch na tym portalu.

  Dlaczego krypto żydowskie portale jak:

  http://www.euroislam.pl/
  http://religiapokoju.blox.pl/
  http://konservat.pl/
  http://foxmulder.blox.pl/

  oraz http://europabezislamu.blogspot.com/

  Nie są na portalu wykop.pl cenzurowane? Choć wrzucane z nich materiały są częściej obecne na wykopie niż 10 razy w miesiącu?

 18. Marucha said

  Re 15:
  Jak mi się wydaje, z Pana wypowiedzi wynika, iż posiada Pan pewne możliwości – nie znam szczegółów technicznych wykopu.pl – usuwania bądź przemieszczania materiałów zamieszczonych przez inne osoby. Jak w takim razie Pana nazwać? Zwykłym użytkownikiem? Czegoś tu nie rozumiem, ale nie wątpię, że zechce mi Pan to wyjaśnić w miarę cywilizowany sposób.

  Co do komentarzy, to nie mam zwyczaju się nimi sugerować. Wystarczy przecież usunąć niektóre z nich, aby zmienić proporcje osób będących „za” i „przeciw”, czyż nie?

 19. Mirek said

  A ja tam otrzymałem taką wiadomość, mniejsza o to gdzie
  Kontrola legalności i nadużyć …. zakwalifikowała poniższe pliki:
  aborcja-eutanazja1.jpg (folder: foto),
  aborcja-profanacja.jpg (folder: foto)
  jako zawierające treści rażąco drastyczne (egzekucje, szczątki ludzkie etc.) i jako takie łamiące polskie prawo i
  nieodpowiednie do publicznego rozpowszechniania. Wszystkie kopie powyższych plików znajdujące się w publicznych folderach portalu zostały automatycznie usunięte. (17:26 2011-03-07)
  a to fotki z polonici były. dopiero teraz dostrzegli? ktoś zakapował,
  czy to monitoring internetu już działa…

 20. Marucha said

  Re 17:
  Myślę, że nie istnieje w Polsce ani jeden duży portal o charakterze komercyjnym, który byłby w ręku Polaków (nie licząc jakichś portali specjalistycznych). Więc nie oczekujmy tam przesadnego obiektywizmu ani tzw. „tolerancji”, która na pewno jest tam odmieniana przez wszystkie przypadki.

 21. Mateusz.Z said

  Dziw ze nie ma tu komentarzy,pn Mordka Rosenzweig i Baron Srul Radziwiłł :D.

 22. Marucha said

  Re 19:
  Une oczywiście gorąco propagują aborcję jako „prawo człowieka”, a w szczególności prawo kobiety do „decydowania o własnym brzuchu” – ale nie chcą, żeby ludzie oglądali skutki aborcji, bo jeszcze im coś niepoprawnego do głowy wpadnie.
  To samo dotyczy eutanazji.
  Nie przypadkiem jednym z największych autorytetów od zabijania osób starych, chorych lub dzieci jest żydowski filozof i etyk, niejaki Peter Singer, występujący jako „Australijczyk”. Podobnie jest w Polsce, vide Magdalena Środa czy Wanda Nowicka.

 23. indygo said

  Z czego mi wiadomo, to możliwość dodania przez danego użytkownika określonej liczby znalezisk z tego samego źródła na wykopie jest uregulowana technicznie, i system nie pozwoli na dodanie ich więcej niż jest „przewidziane”, więc zarzut „spamowania” jednym portalem jest absurdalny.

  Poza tym mazowiecki, nie twój interes kto co dodaje, wykopuje, i czym się interesuje, widzę, że ci to trzeba napisać bo nie ogarniasz najwyraźniej

 24. Dude said

  Precz z syjonizmem!!!

 25. Mateusz.Z said

  Jak dobrze rozumiem,takie witryny jak wykop,onet,wp itd są ocenzurowane no ok a jakie nie są, chodzi mi o portale informacyjne.i jeszcze co do nie których, mam dysortografie ale jestem normalnym człowiekiem a nie idiotą czy wariatem.

 26. Marucha said

  Re 25:
  Najlepiej sprawdzić osobiście…

 27. Baron Srull Radziwiłł said

  My wyrażamy olbrzymie zadowolenie, że wszędzie znajdą się przyzwoici ludzie na ochotnika, co nie pozwalają oszczerzyć i obszkalować na biednych Żydów i zgłaszają antysemitnicze materiały do moderatorów żeby ich wyrzucić.

 28. TenKomentarzZarazZostanieUsuniety said

  @ Admin
  Jakie Twoim zdaniem nie są media żydowskie? Zapewne tylko te które ty wskażesz… Zauważ kto decyduje o tym, co na wykopie jest, a co nie. O tym decydują użytkownicy. Ty ich nie szanowałeś – miałeś w dupie to, że zakopują i dodawałeś kolejne. W dupie też miałeś fakt, że ludzie zaczęli mieć tego dość. Wciskałeś im dalej ile wlezie. W końcu się admini wkurzyli i poblokowali domeny oraz konta. Nie ma tu żadnych „żydowskich mediów”. Ludzie na wykopie po prostu wolą czytać portale antypalestyńskie i antymuzułmańskie niż antysyjonistyczne. Ich wolny i konstytucyjny wybór. Nie musisz ich zmuszać do swoich racji.

  @ indygo
  Zdaje mi się, że to właściciele portalu uznają, co jest spamem, a co nie. Ich klocki, ich piaskownica. Nie masz zabawek – idź gdzie indziej. Zasada prosta. Skoro uznali te konta za spamerskie, a działania pana Admin za służące tylko reklamie jego strony – to cóż, tak stwierdzili i mieli pełne prawo pobanować te konta. Są u siebie. Ja się dziwię tylko panu Admin, że jeszcze ma wstyd by na to płakać… Ja na jego miejscu poszedłbym na inny równie popularny portal lub na jeszcze większy, np. na Digga dodając treści angielskojęzyczne.

  @ Marucha
  Nie wiem czy treści autorstwa pana Admin były kasowane czy nie. Chociaż byłbym za ich usuwaniem – podobnie jak duże grono najbardziej aktywnych użytkowników Wykopu, którzy również dziś przedstawili swoje zdanie na ten temat – uznali pana Admin za skończonego spamera. To społeczność tam decyduje, a skoro społeczność masowo zakopywała dodane rzeczy przez pana Admin, to coś w tym jest prawda?
  Co do mojego użytkowania – zarejestrowałem się jako zwykły użytkownik i takim pozostałem do dziś. Nie mam żadnego wpływu na decyzje administracji Wykopu. Gdybym miał jakiekolwiek wpływy, nazwa mojego konta na wykopie byłaby czarna, a jest bordowa – co oznacza aktywnego użytkownika, jakich na wykopie są setki.

  No… chyba, że pewnie wszyscy są Żydami, bo daje się odczuć wrażenie, że dla większości tu zebranych wszyscy, którzy się z Wami nie zgadzają, nie są Polakami, a Żydami. Prawda?

  Szanuję Wasze poglądy i w wielu kwestiach z Izraelem się zgadzam, jednak w wielu widać też przejaw jakiś chorób psychicznych… naprawdę. Taką renomę osób „chorych i widzących wszędzie wpływ Żydów” np. użytkownicy StopSyjonizmowi wyrobili sobie już na Wykopie. To coś znaczy.
  Ja osobiście dostrzegam w panu Admin przejaw jakiejś choroby – wszędzie Żydzi, każdy kto się z nim nie zgadza jest z hasbary (czy jakoś tak), wszędzie są żydowskie media. 3/4 Polaków nie jest Polakami… ciekawy koleś, naprawdę.

 29. Marucha said

  Re 28:
  No cóż, widzimy wpływy żydowskie tam, gdzie są, a nawet wręcz nachalnie rzucają się w oczy – jak np. w mediach. I po prostu o tym piszemy, dopóki nam w ramach tolerancji i wolności słowa nie zamkną witryny.
  Swoją drogą ciekawi mnie, w jakich, prezentowanych tu przez naszą niszową społeczność poglądach, widać przejawy chorób psychicznych.

 30. sheeple said

  Co do tego:

  Jeśli macie konta na wykop.pl, sprawdź proszę, czy możesz dodać artykuł choćby z:
  http://palestyna.wordpress.com/
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/
  I czy nie wyskoczy wam napis: Podany URL jest zablokowany

  Nie sprawdzałem ale wierzę bo sam, wielokrotnie zauważyłem tego typu cenzurę.
  Przykład z pamięci to URL do blogu poświęconemu „katastrofie” smoleńskiej.
  Osobiście lubię ten portal choć już raz zostałem tam zbanowany.

  W takich przypadkach jak powyżej można dodawać linki do niewygodnych stron skracając je uprzednio np. przez tnij.org a następnie dodając tak skrócony link.

 31. Zerohero said

  Nie korzystam z Wykopu i nie za bardzo łapię ideę. Proszę mnie poprawić jesli się mylę…

  Użytkownicy Wykopu wskazują treści mające być promowane, tzn. „plusują” je i „minusują”. Im więcej plusów, tym treść mocniej promowana, im więcej minusów tym bardziej zagrzebana. Załóżmy, że interesuję się chemią i żeglarstwem. Co mi oferuje Wykop? Top 100 tematów jakie statystyczny czytelnik Onetu uznał za interesujące? Jeśli tak, to jest to portal dla zbieraniny interesującej się wszystkim czyli niczym, bo jak tu trafić na perełki ze swojej działki, gdy wszytsko jest oceniane demokratycznie? Jeśli jest jakieś filtrowanie tematyczne, to w czym problem? Może sobie działać grupka krytycznie zainteresowana syjonizmem i sama sobie minusować i plusować ze względu na jej upodobania. Spam bedzie wtedy tylko ich problemem. Rozumiem, że takiego filtrowania nie ma i chodzi o hodowanie statystycznego odbiorcy treści.

  Do TenKomentarzZarazZostanieUsuniety
  Panie drogi. Polski rząd obradował niedawno w Jerozolimie. Pal już sześć, że zdobyli się na taką osternatcję w ogóle, ale zastanwia, że zamiast w stolicy – Tel Awiwie, postawnowili obradować w spornej Jerozolimie. Polscy politycy zachowują się jak izraelskie jastrzębie. Pan Bartoszewski palnął niedawno ilu Żydów było w naszym MSZ. Ja przepraszam. Kraj niby bez Żydów, a tu ciągle jakis minister albo mąż Żydówki. To są fakty i dotyczą nie tylko Polski. Nie jest wariatem ten kto o tym mówi, a nawet zdradza wrażenie lekkiej obsesji. Choć i prawdziwych wariatów nie brakuje w tym temacie…

  Do admina stopsyjonizmowi
  Jeśli chce pan wychodzić w bój na zewnątrz (do szarego człowieka na medialnym terenie wroga), to musi pan uwzględnić pewne trudności z tym związane. Trzeba pisać bez emocji, niby z dystansem, pewne rzeczy przekazywać między wierszami, nie walić między oczy. Proszę podpatrzeć jak pisze Jerzy Szygiel albo Stanisław Michalkiewicz. Niech pan przekazuje co trzeba, ale w takiej formie aby było jak najmniej okazji na załapanie haka. Sformułowanie „Żydowska cenzura portalu” jest typowym przykładem braku powściągliwości. Pan sobie ulży, ale skoro celem nie jest pisanie we własnym kręgu, to podobny tytuł powinien być przeredagowany.

  Niestety, ale w takich czasach żyjemy. Można pisać „katoliccy fundamentaliści”, o islamskich to nawet wypada, można nie lubić Ameryki, Unii albo Rosji (w graniach). Natomiast wszelkie neagtywne zbitki słowne z Żydami nie przechodzą. Efekt tresury. Jak np. wygląda napis:

  „Żydzi zaatakowali o świcie”?

  Czy to fragment opisu jakeijś batalii? DLa wielu brzmi jakoś tak antysemicko…

  Nie można tak odbiorcy od razu na głęboką wodę.

 32. Admin said

  Re 28:

  „Zauważ kto decyduje o tym, co na wykopie jest, a co nie. O tym decydują użytkownicy.”

  „Zdaje mi się, że to właściciele portalu uznają, co jest spamem, a co nie.”

  Sprzeczność goni sprzeczność, kłamstwo goni kłamstwo. Nawet nie widzisz, „mazowiecki”, jak kopiesz pod sobą dołki piszac co chwile to, czego nie jestes w stanie udowodnić. Jakim prawem wypowiadasz się za dziesiątki tysięcy uzytkowników portalu? Jakim prawem przemawiasz w imieniu tych, co przez miesiące wykopywali moje znaleziska i należeli do większości? Owszem, wiekszości.

  Prawda jest taka, że moich materiałów nie blokowano, bo jak piszesz – nie życzyli sobie tego uzytkownicy, wręcz przeciwnie, tego nie życzyła sobie administracja. To administracja kasuje konta, blokuje wykopywanie niezaleznych informacji. I każdy może sam to sprawdzić w linkach które są w artykule. Żadna tajemnica. Z mojego pierwszego ocenzurowanego konta (które mialem najdłużej):

  http://www.wykop.pl/link/460539/o-pozorowaniu-antysemityzmu-przez-zydow/
  http://www.wykop.pl/link/505955/jakie-sa-granice-izraela/

  Przewaga wykopów jest chyba oczywista. A mimo to login jest szary – konto unicestwione. Czy to świadczy o tym, że uzytkownicy sobie mnie nie życzyli?

  „mazowiecki”, za kogokolwiek się uważasz, jesteś kłamcą, spędzającym każdy dzień na oczernianiu, prowokowaniu i opluwaniu Polaków za to, że wrzucają niezależne treści, od których zależy także i Twoje dobro.

  Art ocenzurowany ( http://www.wykop.pl/link/656607/zydowska-cenzura-portalu-wykop-pl/ ), ale komentarz spod niego godny powielenia:

  „Ja_znam_ten_temat 4 godz. temu

  Dziwnym trafem, cenzury nie ma, tylko wykopac, albo zakopac z przyczyn znanych administracji wiadomych przy niektorych wykopach nie mozna. To rownie dobrze moze sie nazywac np. regulacja tresci politycznych. Czasami widac jak kadra dwoi sie i troi sie.”

 33. Admin said

  Re. 31

  Widzi Pan, Panie Zerohero, nie jestem Stanisławem Michalkiewiczem, prosty ze mnie człowiek, zwykły internauta. Zwykłem nazywać żydowską okupację – żydowską okupacją, żydowską propagandę – żydowską propagandą. Moim zdaniem Polak nie powinien panicznie reagować na słowo na Ż jak ŻYD, a jesli tak reaguje, to jest to oznaka tresury.

  Nie uważam także, aby autocenzura w tej kwestii była jakimkolwiek sprzyjającym rozwiązaniem. Pozdrawiam serdecznie.

 34. Rysio said

  re 32. „…Zwykłem nazywać żydowską okupację – żydowską okupacją, żydowską propagandę – żydowską propagandą…”

  Bardzo dobrze Admin!

  Mnie osobiscie Gajowy najbardziej podoba sie gdy jest soba, gdy nikogo nie udaje i wali że tak powiem prosto z mostu.

  PS. Gajowy podoba mi sie nawet wtedy gdy spieramy się o ekonomie, Misesa itd.
  😉

  Panie Rysiu… ale „Admin” to był admin witryny StopSyjonizmowi, nie gajowy…

 35. Rysio said

  Własnie sie obudziłem (czasami spie, przy komputerze 🙂

 36. web rep said

  Dziś dostałem informacje że Wykop będzie miał konkurencję światową w postaci Web Reputation.
  Nie warto pchać się na siłę tam gdzie nas nie chcą zawsze znajdzie się prędzej czy później jakaś alternatywa 🙂 Web Rep nie wiem z czym to się je ale warto spróbować podziałać tym czymś

 37. Zerohero said

  Re 33

  Ja Pana dobrze rozumiem. Generalnie gdy się poszpera, np. jak wyglądał ślub dziecka Clintona, jak ślub dziecka Sarkozyego, jaka jest narodowość prezesów FED (w tym bagnie tajności to akurat nie sa jedynie tajne dane), to człowiek się zastanawia kiedy oni przejdą do fazy „B”… :-(, bo chyba większość bogactw i wpływów zgromadzili.

  Niestety, gdy przemawia pan do osoby oczadzonej mainstreamem, to trzeba się postarać aby jej nie zniechęcić. Jak z dzieckiem. Zobaczy kilka niepasujących sformułowań i uzna, że to kolejna „oszołomska ulotka o Żydach”.

  Tutaj dobry przykład:

  Każdy kto obejrzy i ma choć odrobinę tkanki mózgowej poczyta sobie potem jakie pochodzneia sa ci czerwonoszyldpwcy, jakie mają związki z państwem na I…i przestanie stawiać diagnozy lekarskie ludziom, którzy trochę przejrzeli. Tylko musi obejrzeć, musi pomyśleć. Jego ignorancja jest też i naszą winą.

  również pozdrawiam

 38. chemtrail said

  Większość użytkowników stron typu wykop.pl to typowe wykształciuchowe- intelektualno-gazetowe wszystko wiedzące z newsweeka, gw, discovery, focusa etc miernoty.

  I to niestety one nadaja rytm – nie trzeba specjalnych agentow.

  To jest najbardziej przerazajace – ze w tym systemie nie potrzeba nawet paly – ludzie sami sie pilnuja nie wiedzac o tym – bo tak sa zaprogramowani

  http://www.youtube.com/user/obserwuj

 39. wi42 said

  @29

  Troche za duzo przepychanek z „TenKomentarzZarazZostanieUsuniety” – on pewnych rzeczy nie zrozumie.
  tzw. Zyd to jest nie tylko narodowosc, to jest sposob myslenia i”..” juz zostal odpowiednio naladowany przez „wolne media”.
  wiecej tutaj:

  http://www.israelshamir.net/Polish/Polish8.htm

 40. qqryq said

  …żółta żaba żarła żyd ko 😀

 41. komentator said

  „Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz.”

  Banowanie nieobraźliwych, merytorycznych wypowiedzi osób o odmiennych poglądach jest przede wszystkim przejawem słabości – jest pośrednio przyznaniem, że banujący nie ma racji i że jedyną możliwą dla niego formą wygrania sporu jest uniemożliwienie krytyki swoich poglądów oraz uniemożliwienie przedstawiania przeciwnych poglądów i argumentów.

  Kiedy prowadzi się portal albo bloga i zachęca gości do otwartego uczestnictwa albo dyskusji a następnie banuje niewygodne dla siebie wpisy to jest to również przejawem braku kultury.

  Gajowy kilka tygodni temu przy okazji dyskusji o zgubnych skutkach interwencjonizmu państwowego zbanował moje wpisy – przypuszczam, że innych wolnorynkowców potraktował wcześniej podobnie – a dziś krytykuje cenzurę choć nie ma do tego prawa – skoro sam zamieszkał w szklanym domu to już nie może rzucać kamieniami.

  O jakie wpisy Panu chodzi? Co zbanowałem? – admin

 42. Swiadomy Polak said

  Re: Cenzura na „WYKOP.PL”

  Przyklad z #13

  „Witaj,
  Wszystkie te znaleziska zostały przez nas wyrzucone, ponieważ znajdowały się w nich treści nazistowskie a także treści związane z nienawiścią na tle rasowym.
  Zaznaczone przez ciebie linki są zablokowane i nie można ich będzie wykopywać.”

  Pytanie 1:
  Czy „TenKomentarzZarazZostanieUsuniety” zna wydarzenia historyczne poruszane w usunietych tematach ?

  Pytanie 2:

  Czy „TenKomentarzZarazZostanieUsuniety” zna art. 54 konstytucji RP, ktory brzmi:

  Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

  Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
  Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.

  Pytanie 3:
  Czy „TenKomentarzZarazZostanieUsuniety” wie o tym, ze gloszenie prawdy nie jest przestepstwem i nie jest karalne ?

  Pytanie 4:
  Czy „TenKomentarzZarazZostanieUsuniety” moze podac przyklady, w ktorym miejscu jest nieprawda, w ktorym miejscu sa „tresci nazistowskie” i w ktorym miejscu jest „nienawisc na tle rasowym”, w oparciu o artykuly ze stron:

  http://www.wykop.pl/link/409151/reka-w-reke-z-hitlerem/

  http://www.wykop.pl/link/417419/milion-pomocnikow-mosadu-na-swiecie/

  http://www.wykop.pl/link/413897/koszer-nostra-terror-zydowskiej-mafii/

  http://www.wykop.pl/link/413947/prawa-wymierzone-przeciwko-gojom-izrael-shahak/

  http://www.wykop.pl/link/409645/o-zydowskich-torturach-na-palestynczykach/

 43. belka w oku said

  „Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz.”

  Banowanie nieobraźliwych, merytorycznych wypowiedzi osób o odmiennych poglądach jest przede wszystkim przejawem słabości – jest pośrednio przyznaniem, że banujący nie ma racji i że jedyną możliwą dla niego formą wygrania sporu jest uniemożliwienie krytyki swoich poglądów oraz uniemożliwienie przedstawiania przeciwnych poglądów i argumentów.

  Kiedy prowadzi się portal albo bloga i zachęca gości do otwartego uczestnictwa albo dyskusji a następnie banuje niewygodne dla siebie wpisy to jest to również przejawem braku kultury.

  Gajowy kilka tygodni temu przy okazji dyskusji o zgubnych skutkach interwencjonizmu państwowego zbanował moje wpisy i nicka „komentator” – przypuszczam, że innych wolnorynkowców potraktował wcześniej podobnie – a dziś krytykuje cenzurę choć już nie ma do tego prawa – skoro sam zamieszkał w szklanym domu to nie może teraz rzucać kamieniami.

  komentator

 44. wi42 said

  Ciekawe prawo USA dotyczace tzw. „hate crime”:

  http://www.truthtellers.org/alerts/departofantisemitsm.html

  Dla tych co nie znaja angielskiego fragment tlumaczenia rosyjskiego z
  http://www.inosmi.ru/asia/20110308/167158557.html

  (komentarze)

  ИЗВРАЩЕННОЕ ТОЛКОВАНИЕ ТЕРМИНА АНТИСЕМИТИЗМ

  Однако, в своем „ДОКЛАДЕ ПО ГЛОБАЛЬНОМУ АНТИСЕМИТИЗМУ” Госдепартамент полностью игнорирует Библию. Вот перечень мнений и действий, которые Правительство США считает „антисемитскими”.

  1. Любое утверждение о том, что „евреи контролируют правительство, СМИ, международный бизнес и мировые финансы”.
  2. „Твёрдые антиизраильские убеждения”.
  3. Резкая критика руководства Израиля, нынешнего, или в прошлом, изображение свастики в карикатурах на сионистских руководителей.
  4. Критика еврейской религии иудаизма, религиозных руководителей и иудейской литературы, в первую очередь книг Талмуда и Каббалы.
  5. Критика американского правительства и Конгресса США , утверждение о том, что они находятся под чрезмерным влиянием еврейства.
  6. Обвинение еврейско-сионистских сил в пропаганде и насаждении глобализма (Нового мирового порядка).
  7. Обвинение еврейских вождей и их последователей в подстрекательстве к распятию Иисуса Христа.
  8. Отрицание еврейского холокоста и утверждение о том, что жертв Холокоста было меньше шести миллионов.
  9. Обвинение Израиля в расизме ( называние Израиля расистским государством).
  10. Утверждение о существовании сионистского заговора.
  11. Утвеждение о том, что евреи и их вожди устроили большевистскую революцию в России.
  12. Любые скобительные высказывания в адрес евреев.
  13. Непризнание еврейского права на захват Палестины.
  14. Утверждение, что в подготовке атаки 11 сентября 2001 года на всемирный торговый центр в Нью-Йорке участвовала израильская разведка.

  – Ну и что там пишет тетя Соня из Америки?
  – А у них там все, как у нас.
  – Это как?
  – Все, что тебе нужно, ты можешь купить только за доллары….

 45. Swiadomy Polak said

  Ad43 – Belka W Oku
  Jesli chodzi o cenzure to nie jestes osamotniony w swojej opinii:
  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&t=486

  A jesli chodzi o „wolny rynek” i jego zasady to temat jest kontrowersyjny i praktycznie musialbys przy kazdym postawic policjanta, upewniajac sie ze jest nieprzekupny.
  Np. NAFTA jest ukladem dotyczacym wolnego handlu, ale gdy Kanada nie chciala poprzec inwazji USA na Irak, wowczas USA wywieralo roznego rodzaju naciski ekonomiczne i poliyczne na Kanade, prowadzac tzw. „dirty game” – wprowadzali cla zaporowe na kanadyjskie wyroby, czego im nie wolno bylo czynic oraz wplyneli na zmiane premiera w rzadzie na pro-amerykanskiego.

  Zas w biznesie najwazniejsza role odgrywaja znajomosci i uklady i teorie o „wolnym rynku” nadaja sie miedzy bajki.
  Takimi bajkami napychane sa glowy studentow, ktorzy naiwnie wierza ze cos wiedza, a w rzeczywistosci sa jeszcze bardziej oglupieni i slono placa za swoje oglupienie.

  W swoim czasie przewinalem sie przez kilkanascie firm i znam te sprawy od srodka.

  Wolny rynek to teoria, ktora nie liczy sie w praktyce i jej ofiarami padaja miliony naiwnych ludzi rocznie.
  Dzieki naiwnym ludziom najbardziej bogaca sie spekulanci i posrednicy, przybywa wiecej biedy i zycie staje sie nieznosne.

  Najlepszym tego przykladem jest zapasc ekonomiczna na swiecie wywolana przez wolnorynkowych zlodziei i spekulantow i ten temat byl dyskutowany na wielu grupach dyskusyjnych przez ostatnie co najmniej 6-7 lat.

  Glownym problemem w polityce, ekonomii, finansach, sadownictwie, policji, we wladzach, w rzadach etc jest KORUPCJA, praktycznie niemozliwa do usuniecia.
  A jak wlozysz miedzy te sprawy swoj palec to mozesz stracic wszystko.
  A zyc trzeba i jesc trzeba, bo nic nie spada z nieba.

 46. Krzysztof M said

  Sprawy cenzury – 45 komentarzy.
  Stan finansów państwa – 0 komentarzy.

 47. Rysio said

  re 45. „…Wolny rynek to teoria, ktora nie liczy sie w praktyce i jej ofiarami padaja miliony naiwnych ludzi rocznie…”

  Tak. Najlepjej to widac’ rano jak ide kupic’ cieple rogaliki i goraca kawe – za każdym razem jestem naiwna, ofiara,.

  😦

  Jak nie raz mówiliśmy, wolny rynek działa. Na poziomie rogalików i kawy. – admin

 48. Swiadomy Polak said

  Ad47 – Rysio,
  Swiat pozera zydowskie robactwo i wywraca porzadek do gory nogami, a Ty wciskasz ludziom kit i twierdzisz, ze jest inaczej.
  Czy myslisz, ze ludzie oczu nie maja i nie widza co sie dzieje w polityce, ekonomii, finansach etc ?
  Nie opowiadaj bajek i nie prowokuj ludzi do klotni.
  Tylko POLITYKA NARODOWA jest zdolna zahamowac i zwalczyc postepujaca gangrene organizmu jakim jest Polska i zaprowadzic porzadek w panstwie.

 49. Swiadomy Polak said

  Re:48
  p.s.
  J.K.M. jest dobry w brydza, ale ekonomia to nie brydz i odpowiednim miejscem dla niego jest kabaret.
  Owszem, ludzi mozna oszukac, ale jeszcze nikt nie oszukal zoladka.

 50. web rep said

  http://www.wykop.pl/link/29476/schowaj-babci-dowod-stworzyli-tworcy-wykopu/

  twórcy wykopu są proPOwscy a wiadomo że PO zapala świece w Sejmie
  https://marucha.wordpress.com/2010/12/02/niesiolowski-zapalil-chanukowe-swiece/
  no i historia zatoczyła koło wszystko stało się jasne 😉

  Sprawdziłem Web Rep i twój blog ma 1 zieloną kreskę wiec na +. Jeszcze 2 i bedzie dobrze 🙂

 51. Rysio said

  „…Jak nie raz mówiliśmy, wolny rynek działa. Na poziomie rogalików i kawy. – admin…”

  Nie, Panie Gajowy. Wolny rynek działa wszedzie tam gdzie rza,d sie nie wpieprza i nie ingeruje.

  Zapomniał już Gajowy o bohenkach (mały za 4zł a duży za 8zł) w PRLu i jaka to byla ciasto/glina?

 52. Rysio said

  prywatny sklep.

 53. Rysio said

  Swiadomy Polak gupis’ jak but.
  Wolny rynek z żydami nie ma nic wspolnego.

 54. Marucha said

  Re 51:
  Wolałem ową glinę, niż aktualnie sprzedawane „pieczywo” konsystencji waty i o takim samym smaku, identyczne jak w całej Europie.
  A za PRL-u łatwiej mogłem kupić smaczne pieczywo, bo było sporo prywatnych piekarni, niż dziś.

  Skądinąd akurat pieczenie i sprzedaż pieczywa to przykład gałęzi gospodarki, gdzie państwo nie musi się angażować.

  Rysio niestety nie odróżnia takich rodzajów działalności, jak sprzedaż pieczywa albo masła – i np. energetyka, fabryki broni albo bankowość. Rysio chce mieć „wolny rynek” do którego państwo się nie miesza. Ale oczywiście „ktoś” musi pilnować przestrzegania zasad tego wolnego rynku, prawda? Bo jak się ich nie przestrzega, to wychodzi tak, jak jest obecnie.

  Wolny rynek to ewidentnie żydowski wynalazek. Była to rzecz absolutnie nieznana w Średniowieczu, które do dziś może służyć przykładem gospodarki opartej na zdrowych zasadach, o czym świadczy np. podejmowanie ogromnych inwestycji (budowa całych grodów, zamków obronnych, wielkich świątyń itd), na które dziś, przy całej naszej technice, trudno się zdobyć.

 55. JO said

  Wolny Rynek nie istnieje – wszystko jest kontrolowane za pomoca podatkow lub kosztow olbrzymich – choc nie kosztow olbrzymich nie dla kazdego. Inne kontrole to przepisy tzw ISO, GMP – niby obowiazkowe ale tez nie dla kazdego.

  Kiedys byly koncesje – teraz sa j.w.

  Sprobuj czlowieku zalozyc zaklad farmaceutyczny – powodzenia – jezeli nie bedziesz mial blogoslawienstwa od Unych to uni wysla „inspektora debila”, ktory wynajdzie u coebie brak przepisow GMP, ISO i wielu obowiazkowych innych. 1 rejestr kosztuje dla zwyklych zjadaczy chleba setki tysiecy zlotych!!! Podczas gdy „naaszczony” ma setki rejestrow produktow leczniczych na jeden telefon.

  Taki jest „wolny rynek” prawo dla unych dla zwyklych – fikcyjne prawo, ktore zabrania Tobie zarabiac a kaze charowac na unych.

  Inna ciekawostka sa doplaty unijne – oficjalnie dostepne dla kazdego – nieoficjalnie dla wybranych i to ci wybrani z Naszych podatkow buduja nam wiezienia grupowe, kampy miejskie – wielkomiejskie zbiorowiska ludzkie zwyklych ludzi i kobiet , ktorzy maja byc prostyutkami, gejami, robolami, slugami…..

  Teraz Uni wprowadzaja manipulacja pieniadza sytuacje na wsi, gdzie jeden we wsi ma wykupic cala reszte – by miec „Farme” taki PGR, w ktorym i na ktorym bedzie jak parobek pracowal na Tesco i innych unych posrednikow, ktorzy beda zarabiac pieniadze na takim „posidaczu”. Gdy taki „posiadacz” zemze – zgodnie z prawem caly majatek ziemski bedzie dla nastepcy ale pod warunkiem, ze nastepca zaplaci haracz – polowe wartosci „Farmy” 🙂 – za te polowe, ktora niby pojdzie do Panstwa – jakis uny wykupi tego nowego posiadacza – bo oczywiscie ten nowy nie bedzie mial pieniedzy by zaplacic podatek i farme oficjalnie wystawi na sprzedaz… itd.

  Zbrodnia, zbrodnia pogania.

  Takia mamy gospodarke wolnorynkowa. Kontrolowane jest wszystko – nawet urodzenia dzieci sa coraz b kontrolowane….

 56. klakierzy PO bronią said

  Również ja zostałem POszkodowany przez wykop . Moje 2 ostatnie wykopy na niekorzyść rządów PO zwyczajnie rozpłynęły się w POwietrzu , zniknęły , śladu po nich nie ma . Jeden wykop dotyczył kar państwowych , drugi leków które nie Otumaniają i uspokajają (NEOpersen) użyłem słowa platforma…i matrix . Chociaż z drugiej strony zauważyłem kilka minusów od użytkowników , może wykop kieruje się minusami ? Może nie trafiłem w gust … ale bardziej mi tu pasuje spisek

 57. […] (Warto przeczytać komentarze zostawione przez moderatorów Wykopu.) […]

 58. revers said

  zawsze aktualne

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: