Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Poeta zaprasza na proces z Michnikiem

Posted by Marucha w dniu 2011-03-09 (Środa)

Jarosław Marek Rymkiewicz – pisarz i poeta, apeluje o przybycie na proces, który wytoczył mu Adam Michnik. Pierwsza rozprawa odbędzie się 17 marca przed Sądem Okręgowym w Warszawie. – Zapraszam na tę rozprawę wszystkich, którzy chcą żyć w Niepodległej Polsce – apeluje autor „Wieszania”.

Już za tydzień, w czwartek, o godz. 11.20 w Sądzie Okręgowym w Warszawie, IV Wydział Cywilny, przy al. Solidarności 127, w sali 219, odbędzie się pierwsza rozprawa w procesie, który „Gazeta Wyborcza” wytoczyła pisarzowi Jarosławowi Rymkiewiczowi. Chodzi o wypowiedź pisarza, która znalazła się w udzielonym przez niego wywiadzie dla jednego z czasopism. Stwierdził wówczas, że „Michnik i jego ludzie są spadkobiercami idei Róży Luksemburg w wynarodowianiu Polaków, którą później zapoczątkowała KPP”.

To jednak Adamowi Michnikowi, synowi Ozjasza Szechtera, przedwojennego działacza Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy, się nie spodobało i – jak to ma ostatnio w zwyczaju – zdecydował się pozwać autora do sądu za wyrażoną przez niego opinię. To nie pierwszy taki przypadek. Za niepochlebne opinie i oceny swojej działalności wieloletni redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” pozywał już m.in. socjologa prof. Andrzeja Zybertowicza.

Już jesienią autor słynnego „Wieszania”, a ostatnio wydanego szkicu historycznego „Samuel Zborowski” w jednym ze swoich oświadczeń podkreślał, że proces ten wygrał, zanim się rozpoczął. „Wygram go – nawet jeśli przegram w sądzie. Adam Michnik jest skończony” – napisał Rymkiewicz, dla którego proces ten jest końcem „fałszywego mitu” Michnika. „W naszym języku istnieje pojęcie śmierci cywilnej. Okazuje się, że możliwe jest także cywilne samobójstwo. Zapraszam wszystkich na moje przemówienie na sali sądowej” – podkreślał.

– Nie wiem, czy będę mógł je wygłosić, ale na pewno będę chciał je opublikować – tłumaczy Jarosław Marek Rymkiewicz. Przy okazji zachęca wszystkich do udziału w jego procesie, który rozpocznie się w przyszłym tygodniu. – Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby przyjść na ten proces, ponieważ jest to proces dotyczący wolności słowa, która jest naszą wspólną sprawą, nie tylko sprawą ważną dla pisarzy czy dziennikarzy, ale dla wszystkich ludzi – mówi, wyjaśniając, dlaczego wystosował apel o towarzyszenie mu w tym procesie. – Jeśli nie będziemy mieli wolności słowa, nie będziemy mieli demokracji – dodaje poeta.

W najnowszym oświadczeniu wyraża opinię, że „Gazeta Wyborcza” może do woli lżyć i znieważać swoich przeciwników – nazywając ich nacjonalistami, faszystami, oszołomami czy antysemitami. „Mnie np. nazywano tam ideologiem skinów oraz stalinistą – ale niech ktoś powie choć jedno słowo prawdy o tych panach – o, na to oni nigdy się nie zgodzą. Są nietykalni, a dlaczego? Dlatego że umówili się przy okrągłym stole z komunistami, że to oni będą tu rządzić. Ale nie będą – bo to jest nasz kraj. Zapraszam na tę rozprawę wszystkich, którzy chcą żyć w Niepodległej Polsce” – apeluje poeta.

W grudniu ub.r. Rymkiewicz wystosował obszerny list otwarty do Michnika. „Jestem jednak pewien, że także i Ty zostaniesz zapamiętany. Ale mam dla Ciebie w tej sprawie złą, nawet bardzo złą wiadomość. Przyszłość będzie o Tobie pamiętać i Polacy o Tobie nie zapomną. Zostaniesz zapamiętany – jako wróg wolności” – puentował pisarz.

Maciej Walaszczyk, Nasz Dziennik 6.03.2011

Zapamiętamy Arona Szechtera ksywa „Adam Michnik” jako jedną z największych kanalii, jakie kiedykolwiek umęczona polska ziemia nosiła. Zapamiętamy Plugawego Jąkałę jako antypolskiego szubrawca, kłamcę i oszczercę.
Niech Michnik codziennie dziękuje swemu bogu, że Polacy (niestety) nie są antysemitami. Gdyby byli, już dawno wdeptali by tego nikczemnika w asfalt.
Admin.

Komentarzy 28 do “Poeta zaprasza na proces z Michnikiem”

 1. Chociaz jeden Polak ,ktory mial godnosc i odwage aby napluc tej zydowskiej kanalii w pysk.
  Ciekaw jestem ilu innych Polakow pokaze sie sadzie aby go -moralnie chciaz -wesprzec.
  Zaznaczam z gory :wymowka w stylu:”Nie moge isc bo mnie zobacza i strace prace” nie jest wytlumaczeniem a jedynie potwierdzeniem istniejacej -acz niewidzialnej ciagle- okupacji Polski przez zydowskich przybledow.

  Jerzy Ulicki-Rek

 2. JO said

  Panie Ulicki – Pan bedzie i Pana przyjaciele….powodzenia

 3. Anka35 said

  Ech, mieszkam za daleko a i na podróż nie mam pieniędzy. Acha i znowu te perturbacje z PKP. Jednak trzymam Kciuki za pana Rymkiewicza 🙂
  Anna Zalas

 4. tralala said

  Jaka szkoda, ze jestem tak daleko!

 5. Mateusz.Z said

  ja nie mam pracy tak że mogłbym tylko za daleko,a po drugie ten żydek i tak wygra rozprawę sądową chyba ze się stanie cud

 6. Krzysztof M said

  Ad. 5

  Ja też nie mam pracy. Po kraju podróżuję autostopem. Polecam.

 7. Hendryxen said

  Żeby tylko pan Rymkiewicz nie podzielił losu Ratajczaka.

 8. Kapsel said

  17 marca o godz. 11.20 w Sądzie Okręgowym w Warszawie, IV Wydział Cywilny, przy al. Solidarności 127, w sali 219

  zapisałem w swoim terminarzu…tylko nagła i ciężka choroba mnie powstrzyma…

 9. Marucha said

  Żeby to chociaż Michnik był pełnowartościowym Żydem… ale un przecież MAMZER.
  Zob. https://marucha.wordpress.com/2008/01/08/mamzer/

 10. Mateusz.Z said

  ad.6.ja jestem z jasła,podkarpacie tak że zabrało mi trochę czasu no i nie mam kasy

 11. aga said

  http://www.rp.pl/artykul/591949.html

 12. aga said

  http://www.konserwatyzm.pl/publicystyka.php/Artykul/7407/

 13. Zbigniew Koziol said

  @11, @12

  Czyli co? zmyła? Tak to czuję.

  A wogóle to ja przestałem już pojmować, po co się w Polsce po tych sądach targają. Tego w takiej skali nie ma nigdzie więcej na świecie.

 14. Kibic said

  Czy bez takich jak „Michnik”, i jemu podobni, moglby zaistniec Hitler i – z nim zwiazany – holokaust?!?
  Pytanie: powiadaja, ze historia powtarza sie – kiedy wiec powtorka z holokaustu?
  Gdzie, tym razeem, sie rozpocznie: w Europie czy…w USA?

 15. Krzysztof M said

  Ad. 14

  Nie czarujmy się: Jeżeli będzie taka potrzeba, to zaocznie oddelegują do śmierci męczeńskiej sto tysięcy Michników, Geremko-podobnych, dadzą ich tłuszczy na pożarcie, a potem znowu staną na czele „odwilży”, „naprawy po okresie błędów i wypaczeń”. 🙂

  Jak będzie trzeba, to dadzą na pożarcie i milion. To bez znaczenia, biorąc pod uwagę przyszłość całego mrowiska. 🙂

 16. Co wart jest polski wymiar sprawiedliwości, powiedziane jest w wywiadzie dla Wolnych Mediów: http://bgoczynski.wordpress.com/2011/03/09/system-niesprawiedliwosci-wywiad-dla-portalu-wolne-media/
  Jeśli ktoś myśli, że w sądzie zwycięży siłą argumentów, to jest naiwny. Tam trzeba mieć jeszcze koneksje, na przykład takie jak Michnik.

 17. JO said

  ad.16 . Zgadzam sie z Pana opinia.

 18. Mordka Rosenzweig said

  Pan Rymkiewicz napisal o szanownym panu Michnik:

  „Zostaniesz zapamiętany – jako wróg wolności”

  Pszeciesz pan Rymkiewicz nie wie o czym pisze. Pszeciesz Pan Michnik szeszy polska kulture codziennie w swojej gazecie.

  Jak tak mozna bez szacunku o szanownej pani Rozy Luksemburg. Ja sie uczyc w szkole sze pani Roza Luksemburg byla wielka polska patriotka i siedziala w roznych wiezieniach za to sze walczyla o wolna Polsze.

  Pan Rymkiewicz musi byc bialoruskim agentem. Powinien dostac kare smierci.

 19. Marucha said

  Re 18:
  Szan. Pan Mordka niepotrzebnie się denerwuje.
  Redaktor Adam Michnik, jako dobro narodowe, jest nietykalny.

  „Negatywne treści na temat Adama Michnika redaktora naczelnego Gazety Wyborczej oraz wydawcy tej gazety Agory S.A. są sprzeczne z zasadami współżycia społecznego, co 26 września 2005 czarno na białym (tymi słowami!) orzekł w pisemnym wyroku Wysoki Sąd w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej (sygn. III C 1225, sędzia przewodnicząca Agnieszka Matlak).”

  https://marucha.wordpress.com/2008/12/21/nie-wolno-krytykowac-altorytetow/

 20. Mateusz Z said

  Mordka Rosenzweig coś dla ciebie http://chmurak.pl/pic/466/prawdziwa-zydowka/
  buhahaha

 21. Kapsel said

  @11 @ 12..dziękuję za artykuły..jednak zabiorę wnuczkę do ZOO

 22. fedif said

  Czy bez takich jak „Michnik”, i jemu podobni, moglby zaistniec Hitler i – z nim zwiazany – holokaust?!?

  PARADOKSEM JEST, ZE KAMPANIĘ W MARSZU HITLERA DO WLADZY WSPARLI WLASNIE BANKIERZY, TAK ZYDOWSCY JAK I ANGLOSASCY SYJONISTYCZNI CHRZESCIJANIE.
  I TO POMIMO WYBITNIE ANTYZYDOWSKIEGO PROGRAMU…. DLACZEGO?
  PONIEWAZ ZYDOWSCY SYJONISCI WNIOSKOWALI, ZE DZIEKI HITLEROWI I IDEOLOGOM HOLOCAUSTU, MOGLIBY ROZPROSZONYCH PO CALYM SWIECIE ZYDÓW, NIE ZADKO ZASYMILOWANYCH, ZASTRASZYC Z POWROTEM ZAPEDZIC DO SWEGO JAHWE-KOPCA.
  KONIEC KONCOW, HITLERA PROGRAM NAJLEPIEJ PRZYSŁUZYL SIE SAMYM SYJONISTA I PANSTWU IZRAEL

 23. fedif said

  A CO DO ‚ADASIA”
  JEGO NIE ATAKOWAC, ALE WSPOLCZUC MU TRZEBA
  JAK KAZDY ZYD, TAK I ON WYCHOWYWANY JEST W POCZUCIU, ZE SWIAT ZWIERZAT, LUDZI JEST ICH WYLACZNIE WROGIEM
  ONI, TU NA ZIEMI CZUJA SIE WYOBCOWANI, STĄD TAK SIE WSZEDZIE RZUCAJA

  ICH NIE PO SĄDACH, ALE DO DOBREGO PSYCHOLOGA

 24. Marucha said

  Re 23:
  Niech Pan nie wymaga, abym współczuł szalenie bogatemu Michnikowi, jednej z najbardziej wpływowych osób w Polsce, chronionej przez sądy, absolutnie bezkarnej.

 25. fedif said

  ZYDOWSKOŚĆ TO NIE PRZYNALEŻNOŚĆ DO WYZNANIA, NARODU CZY RASY.
  TO RODZAJ TENDENCJI UMYSLOWEJ, A DOKLADNIEJ UPOSLEDZENIA UMYSLOWEGO

  SWIETNY PSYCHOLOG SZWAJCARSKI JEAN PIAGET BADAJAC ROZWOJ OSOBNICZY DZIECI, CELNIE ZAUWAZYL ZE KAZDY RODZI SIE JAKO PRZYSLOWIOWY ZYD (ŁĄCZĄC GO Z DZIECIECYM EGOIZMEM)
  DOPIERO NA DRODZE WYCHOWANIA, DZIEKI NORMALNYM RELACJĄ ZE SWYM OTOCZENIEM, DZIECI TEGO EGOIZMU SIE WYZBYWAJA. ALE CALOSC WYMAGA TRENINGU, A PRZEDE WSZYSTKIM ODPOWIEDNICH BOZDZCOW (NIERZADKO BOLESNYCH W POSTACI KLAPSOW) W POSTACI RODZICOW, NAUCZYCIELI, ZYCIOWYCH PARTNEROW.
  A TYCH ADAS NIE MIAL ZBYT WIELU, STAD MI GO POŁOWICZNIE ŻAL…
  ACZKOLWIEK NIE ZNACZY TO, ŻE JEGO PLUGAWE OBLICZE ZAMIERZAM TOLEROWAĆ.
  PONIEWAŻ TZW. KRYTYCZNY OKRES DOJRZEWANIA PRZYPADA NA JAKIEŚ OK. 20LAT, ZAŚ BY PO TYM OKRESIE CZLOWIEK TAK UKSZTAŁTOWANY KONSEKWENTNIE ZACHOWUJE SIĘ JUŻ PRZEZ CAŁE DOROSŁE ZYCIE

  JEGO NIC NIE ZMIENI, ANI SĄD, ANI PSYCHOLOG
  JEDYNE CO MOZNA ZROBIC TO KUPIC MU BILET LOTNICZY W DOWOLNY KIERUNEK SWIATA BEZ PRAWA POWROTU

 26. Zbigniew Koziol said

  Niechże pan miłościwie nie bazgroli dużymi literami. Za to jest pan po prostu tłukiem i nikt poważnie słuchać nie będzie.

 27. Krzysztof M said

  Ad. 3

  „CO DO ‘ADASIA” JEGO NIE ATAKOWAC, ALE WSPOLCZUC MU TRZEBA”

  – Jemu trzeba współczuć. Ale potem. Po tem, jak się go wsadzi do samolotu. Może być Tu-154.

  Współczucie należy zachować dla tych, którzy są godni współczucia.
  Pogardę należy zachować dla tych, którzy są godni pogardy.

  Czy katolik nie ma prawa do uczucia nienawiści?
  Czy katolik nie ma prawa do uczucia gniewu?
  Czy katolik nie ma prawa do uczucia pogardy?

 28. abc said

  Oprawa kibiców Legii pt. „Szechter przeproś za ojca i brata”

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: