Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Ukraina w UE i NATO?
  Anucha o Nasz nowy, narodowy sport
  lewarek.pl o Raz na moście, raz pod mo…
  revers o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Marucha o Wolne tematy (47 – …
  revers o Po decyzji Sądu Najwyższego…
  minka o Zamiast osądzać Rosję, Zachód…
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  minka o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Polska janopawłowa – artyści nie nadążają z pomnikami

Posted by Marucha w dniu 2011-03-09 (Środa)

Pracownie plastyczne w całej Polsce nie nadążają z realizacją zamówień na pomniki i inne dzieła upamiętniające Jana Pawła II. Polskie pracownie otrzymują również zamówienia zza granicy.

Przed beatyfikacją Jana Pawła II wzrosło ogromnie zainteresowanie dziełami, związanymi z Janem Pawłem II. Artysta z Wrocławia Krzysztof Annusewicz, specjalizujący się w portretach Jana Pawła II, ma tyle zleceń, że pracuje po nocach, żeby przed 1 maja wykonać wszystkie zamówienia. Podobnie jest we wszystkich zakładach, specjalizujących się w upamiętnianiu papieża-Polaka. Do jednej z firm z Krakowa – Metalodlewu – zamówienia przychodzą również z USA, a ludwisarz Janusz Felczyński z Przemyśla wykonał dzwon, który trafi do Kłajpedy na Litwie.

W dniu beatyfikacji wierni w polskich i zagranicznych parafiach będą podziwiać nie tylko nowe pomniki papieża (tylko w Polsce jest ich już prawie 300!). Usłyszą również bicie nowych, poświęconych papieżowi dzwonów.

Jak mówią plastycy w rozmowie z „Dziennikiem Polskim”, natłok zamówień dotyczących papieża Jana Pawła II rozpoczął się w momencie ogłoszenia daty jego beatyfikacji.

Krzysztof Annusewicz, plastyk z Wrocławia, ma również zamówienia na portrety z aureolą wokół głowy przyszłego błogosławionego. Po 1 maja mają one zawisnąć w kościołach.

żar/Dziennik.krakow.pl
Fronda.pl

Jak bardzo Polacy są stęsknieni za autorytetami… – admin

Komentarzy 20 do “Polska janopawłowa – artyści nie nadążają z pomnikami”

 1. — A co dopiero naburzyli postawione przez ich ojcow .
  Za czas jakis , ich dzieci beda mieli znowu co burzyc .
  Przeciagi w historii sa czeste , i niech tak bedzie .

 2. Marek S said

  Jaka jest sytuacja w kosciele Polskim i w Watykanie

  Ks. Natanek mowi prosto i jasno

  Kazanie z 5 marca
  http://www.gloria.tv/?media=135309

  NATANEK GRZMIJ… GRZMIJ… GRZMIJ…

 3. 166 bojkot TVN said

  To też ciekawe: http://1maud.nowyekran.pl/post/5987,audyt-wplywow-i-powiazan-prof-nalecza
  I bardziej na temat http://mateuszochman.com/sekta-wojtylian-20-pan-jezus/

 4. Rysio said

  Jeszcze jako zuch stałem na warcie przy pomniku(został już dawno rozwalony) poswieconemu „Funkcjonariuszom MO i SB poległym w walkach o utrwalenie Władzy Ludowej”

 5. galaszek said

  I tyko patrzac jak i nazwe Judeosejm zmieni na jakie Jewregion PawJankolonia Polin-ska z oo

 6. Zbyszko said

  Moc Jana Pawła II, objawia się także bardzo licznymi trwałymi nawróceniami. Życzmy tego jak najszerszej rzeszy, nie tylko Polaków, także tym kpiącym sobie z naszej Wiary, na tym blogu

 7. Marucha said

  Re 6:
  Pytanie, na jaką wiarę nawrócili się ci ludzie. Na ekumenizm? Na całowanie Koranu?

 8. Marucha said

  Re 6:
  Pytanie, na jaką wiarę nawrócili się ci ludzie. Na ekumenizm? Na całowanie Koranu?

 9. Zbyszko said

  Rozmawiałem na ten temat z księdzem, ze swojej parafii RK

 10. Inkwizytor said

  Zwłaszcza całowanie bluźnierczego Koranu umocniło katolików w krajach muzułmańskich. Może z tymi katolikami Zbysiu byś porozmawiał i opowiedział im podobne bzdury albo niech ksiądz z twojej parafii z nimi porozmawia.

 11. Zbyszko said

  ad10/ Widzisz… wiele się mówi temat róznych kontrowersyjnych gestów czy działań… nasz Pan Bóg jedyny wie, jak to było naprawdę i kto lub co za tym stało. Jedni mówią że stawką była nasza Ojczyzna i ja im wierzę. Zwróć uwagę jak jakoś podświadomie, intuicyjnie wierzą naszemu Papierzowi Górale, ale i Ślązacy, Kaszubi itd, itd. Ja mam głębokie zaufanie do tej wielkiej zbiorowej Mądrości Narodu Polskiego.

 12. Jurand said

  „Ja mam głębokie zaufanie do tej wielkiej zbiorowej Mądrości Narodu Polskiego.”

  w tym momencie mnie zatkało

 13. Jurand said

  P.S.

  Niemcy też mieli wielką zbiorową mądrość i wybrali (całkowicie demokratycznie!) takiego jednego kanclerzem…
  Powinniśmy ufać tej ich mądrości? odpowiednia propaganda, Panie Zbyszku, propaganda…

 14. Jurek. said

  Zbyszko !
  ja też byłem zafascynowany JP II. Ganiałem po pielgrzymkach, pamiętam te błota pod Skoczowem które zaliczyłem razem z moimi małymi dzieciakami a potem piechotą pod Bielsko bo komunikacja stała, Krakowy ze 2 razy, pogrzeb w Rzymie za pożyczone 800 zł ( 20 lat pracy i musiałem się prosić o kilka stów !! ) bo tyle kosztował bilet PKP z Krakowa.

  Potem przyszła gorycz jak dzieciaki nie miały pracy. Jedno w świat, drugie z kredytem na nędzne mieszkanko na 30 lat, z tego 15 lat przypadnie niewolniczej pracy na odsetki.

  Co miał Papierz do nędzy, która z nami jest za pan brat?

  Jak byłem całkiem mały ( miałem gdzieś 10 lat,)w latach 60-tych w moim mieście komuna chciała zabrać dom parafialny i niby miała tam zbudować przychodnię lekarską. I nasz Proboszcz z ambony ryknął do naszych Ojców o obronę ( pamiętam, że w tym czasie był cały czerwony na twarzy i płynęły Mu łzy). Wszyscy przyszli… i obronili.
  Gaz było czuć ze 3 dni.
  Wydarzenie to było ocenzurowane. Chyba nie było nawet represji ani aresztowań. Gaz było czuć ze 3 dni.

  A Papierz co? W Warszawie wezwał ducha ( nie wzywał Ducha Św ! ) by zmienił tę ziemię i ten lud w nędzarzy. Taki tylko jego owoc widzę.

 15. Marucha said

  Re 11:
  To zbiorowa mądrość polskiego narodu kazała mu głosować za aneksją kraju przez Unię, wybrać Kwaśniewskiego i Komorowskiego na prezydenta, dopuścić agentów żydowskich do całkowitej władzy w Polsce itd.

 16. Prawda said

  Ciagle szukamy ukrytego kroliczka na obrazku.

  W swojej polityce Watykan poklonil sie apokaliptycznej bestii.

  Jan Pawel II poparl Nowy Porzadek Swiata.

  Byl Iluminatem i dlatego uroczystosci wyznaczono na 1 Maja 2011.

 17. Krzysztof M said

  Pomnik to konkret.
  Myśl to abstrakcja.

  Dlatego pomniki wygrywają z myślą… 🙂

  Na pomnik wystarczy popatrzeć.
  Myśl trzeba zrozumieć.

  Dlatego pomniki wygrywają z myślą… 🙂

 18. galaszek said

  To jest jedna z glownych nas – Polakow, wad zbiorowych – trwanie w stadnym oglupieniu! Ile i jak glosno maja krzyczec Ci ktorym przysluguje naturalne prawo zwac sie elitą polskiej inteligencji -Wiara w Boga nie zabrania wierzyc w fakty! Za Bogiem stoja FAKTY!!! Wszechswiat i panujacy w nim porzadek! Wiec nie maja najmniejszego prawa ci ktorzy w Niego nie wierzą -uwierzyc ze zrobia z nas durni -przecząc faktom zaistnialym dla naszej wiary – dzieki Bogu. To tylko tu na Ziemi oddanej przez Boga ludziom ci „niosący światlo postępu” maja mozliwosc poddac w watpliwosc boskie istnienie i jego prawa i przykazania, zaszczepiajac w ludziach podstepnie wiare w ludzki rozum ponad ludzkiego ducha,wykorzystujac do tego pyche liderow i autorytetow,ktorzy „ciagna” owce w przepasc Nowego Porzadku. Czasami mysle ze po stokroc wieksza nizli smolenska -otoczony JPII mgła tajemnicy .Ale przeciez i najwieksza musi opasc! I co wtedy widac? Jakze Pomnikowym Pasterzem Tysiaclecia czy Wielkim czy Swietym czy innym zakrywającym Prawde -mianem mozemy nazwac pasterza ktory oddal nas w rece Rzeznikow Wolnosci…i zycia tysiecy Polakow jako kolejnego skutku tegoz oddania do Unii Rzeznikow Wolnosci Europejskiej. Czyz człowiek tej miary i tej pozycji -nie dostrzegał ze szczytow władzy koscielnej -otchlani piekielnej w oddali- w ktorej strone szło popasem Polskie Stado Owiec ufne Pasterzowi? Szatan jako zbuntowany Aniol i dzielo Boga ,to idealna kwintescencja inteligencji uzywanej jako intryga,podstep i zlo w walce o ludzka dusze! Czyz w walce o taka stawke jak dusze 40 mln.Narodu Polskiego,-swiecacego na Europe i swiat przykladem „zrywu ” wolnosciowego i „Solidarnosci”-mogl byc jakis gminny pastuszek? Chcialoby sie rzec ze w walce o wielkie cele ,udzial biora wielcy ludzie,ale….moze to juz nie aktualne ?!..moze dzis bardziej prawdziwe byloby ze wielkie?!…s….ny. Sedzią na „tak” lub „nie” niech nam beda sumienia i logika.

 19. — Tak to kwintescencja inteligencji zbuntowanego Aniola — Szatana , pomogla temu podstawionemu przez dzieci diabla osobnikowi omamic Narod Polski na dosc dlugo by nas pograzyc z kretesem .
  Tak jak Pan Zbyszko , mysla , jak sadze , miliony Polakow .
  Do 1989 roku zylismy w niesuwerennym panstwie , w ustroju o nie ciekawych perspektywach , to prawda , ale zamienic to na unicestwienie , wyludnienie Kraju , rozkradzenie majatku , degradacje moralna i nazwac to Madroscia Zbiorowa Narodu?!?!?!?!?!?!

 20. Zenek said

  A pomnik żydcińskiemu też się należy chociażby za rozpędzenie przy pomocy ZOMO betanek.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: