Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

USA: 13 stanów mówi „DOŚĆ” satanistycznym bankierom

Posted by Marucha w dniu 2011-03-10 (czwartek)

Powrót do waluty opartej na złocie?

Sensacyjna wiadomość ukazała się w programie „The Kudlow Report” w CNBC 4 marca 2011 roku. Kongres stanu Utah jako pierwszy zatwierdził ustawę zatwierdzającą złote i srebrne monety wydane przez Rząd Federalny jako legalny środek płatniczy. Do wprowadzenia jej w  zycie potrzebny jest tylko podpis gubernatora stanu.

Po raz pierwszy od prawie 80 lat będzie można oficjalnie robić zakupy tymi kruszcami pomijając papierowego dolara.

Kolejne 12 stanów podąża za Utah. Inicjatorem ustawy jest republikanin  Brad Galvez. Uważa on, że ten krok jest niezbędny z uwagi na nadchodzącą dewaluację dolara (Znany ekspert BoB Chapman uważa, że straci 2/3 wartości).

W ten sposób patrioci z Utah zabezpieczają mieszkańców tego stanu przed gwałtownym zubożeniem. Prowadzący program z kpiną odniósł się do tego kroku legislacyjnego jako niezgodnego z Konstytucją, tak jakby zgodne z Konstytucją było wydawanie i wypożyczanie na procent rządowi USA papierowej makulatury o nazwie „dolar” przez prywatną instytucję o nazwie Federal Reserve, składającą się głównie z psychopatów i oszustów.

Gomez przypomniał, że w Colorado już od 1893 roku złote i srebrne monety są legalnym środkiem płatniczym. Wprowadzenie tego genialnego posunięcia na masową skalę tylko w jednym stanie spowoduje, że całe USA będą musiały się temu podporządkować lub rozpaść. Przyczyna jest prosta – nikt nie będzie chciał bezwartościowego dolara. Teraz już wiemy dlaczego Chiny na gwałt skupują złoto.

Czyżby był to początek drugiej wojny domowej w USA?

Oczywiście, jest to wypowiedzenie wojny bankierom. Jest to także wypowiedzenie wojny New World Order przez obywateli USA. Zawsze wierzyłem, że mieszkańcy tego pięknego kraju poradzą sobie z satanistyczną hołotą.

Miejmy nadzieję, że to co nie udało się J.F. Kennedy’emu i za co został zabity w biały dzień, uda się teraz legislatorom Utah.

http://monitorpolski.wordpress.com

Komentarze 32 to “USA: 13 stanów mówi „DOŚĆ” satanistycznym bankierom”

 1. Kapsel said

  ..wypowiedzenie wojny New World Order ..

  Wspaniała wiadomość..nie na próżno Utah ma za swoje symbole stanowe..min.. ul pszczeli i mewę.Już tam w Utah dobrze wiedzą co się dzieje z tymi stworzeniami i gdzie jest tego przyczyna.

 2. Tomek Kolejarz said

  No nareszcie! W końcu ludzie zaczynają myśleć i swoje słuszne poglądy wprowadzać w życie. Mam nadzieję, że to początek końca oszustów i złodziei z FED.

 3. Marcin said

  Czy „podsuną” im jakieś koszerne laski jak Kennedy’emu? Czy wszyscy dostana ataku serca w nocy? Ja w to nie wierzę, aby coś się zaczęło zmieniać na lepsze! Będzie tylko gorzej!

 4. Anka35 said

  Początki zawsze są trudne…. ale gdyby się udało to co z tym papierem ? Ja to bym sobie ognisko zapaliła !

 5. Kapsel said

  Re 3

  Z mormonami może nie będzie im tak łatwo jak z katolikami..kto wie ? Utah to wiekszość mormonów.

 6. Ptasznik z Trotylu said

  No nie , tak nie wolno ! To przecież straszny antysemityzm !!!
  Legislatorzy stanu Utah , wstydźcie się !

 7. Ola said

  Global Vision 2000 i Uniwersalna Federacja Pokoju, 13 lipca 2009 r. zorganizowała wspólne seminarium w Izbie Lordów w Westminster, do zbadania przyczyn kryzysu finansowego i gospodarczego, oraz konieczności zmiany paradygmatu w celu przywrócenia stabilności, dobrobytu, sprawiedliwości i pokoju.

  http://www.globalvision2000.com/
  tłumaczenie Ola Gordon

  Ian Parker-Joseph – przywódca Libertarian Party – fragment wypowiedzi:
  […] Całkowita reforma systemu monetarnego, proponuję trzy płaszczyzny: sterling, suweren i wolne banki:

  1. przywrócimy suwerena jako naszą narodową walutę – funt sterling – Koronie, usuwając przywilej tworzenia pieniędzy w prywatnym sektorze bankowym, przez stworzenie przez rząd nowego sterlinga, bez zadłużenia, służącego całej gospodarce. Ilość sterlinga w obiegu będzie można regulować bez FRB, zatrzymując rozwijanie się wygenerowanej przez bank spirali inflacyjnej, utrzymując bezpieczną wartość oszczędności.

  2. stworzymy nową walutę, funta suwerena, w 100% pokrytej w złocie. Nadal kluczowa dla handlu międzynarodowego, oparta na złocie waluta, będzie niezwykle silna i pomoże chronić W. Brytanię od burz i szkwałów, czasami rozrywających międzynarodowe rynki. Ten rodzaj waluty będzie także przyciągać do W. Brytanii inwestycje z zagranicy.

  3. pozwolimy na tworzenie wolnych banków. Wolne banki będą całkowicie wolne od ingerencji rządu czy regulacji. Jeśli okażą się popularne na rynku – wśród obywateli naszego państwa – będą rosły i rozwijały się, wybierając przyjęcie FRB jeśli chce z własną walutą (peso z HSBC lub dolary z NatWest), ewentualnie wypierając sterling jako podstawowy środek wymiany w codziennych operacjach. Uważam, że propozycje przedstawione powyżej są zdrowe i konieczne. Nasz obecny system bankowy skrzypi od jednego kryzysu do następnego od wielu lat, a jedynie pozostał niekwestionowany ze względu na ogromny wpływ jaki mają nad naszymi wybieranymi politykami najbardziej z niego korzystający, prywatni bankierzy. […]

 8. Chutor said

  Czy zloto wyzwoli z niewoli

  Zlota wolnosc szlachecka nie opierala sie na zlocie! Jej gwarancja byla szabla i dziedziczna zagroda.

  Zloto moze byc jednym z wielu srodkow dla zapewnienie godziwego zycia lecz nie jest wystarczjacym.
  Machiavelli – wloski mysliciel polityczny – uwazal, ze majac do wyboru miedzy zlotem a zelazem wybralby zelazo (bron)

  Krol Ludwig XIV mial na swoich armatach napis: to jest ostatecznym argumentem

  Mao: wladza wychodzi z lufy karabinu

  Crassus: najbogatszy czlowiek starozytnego Rzymu nie zadowolil sie samym zlotem, z chciwosci za chwala bitewna wybral sie na wschod, przegral, wlano mu zloto do gardla

  Pewnie, ze zloto jest bardziej stabilna waluta niz banknot papierowy lub zapis electroniczny na koncie.

  Istota problemu nie jest zloto czy nie-zloto lecz sposob zycia by pieniadz nie sluzyl do okradania jednych przez drugich. Dzisiaj gdyby wprowadzono zloto jako powszechna walute obiegowa to wlasciciele bankow ziemskich, tych posiadaczy zlota, ktore jest zakopane w ziemi, to mozliwe, ze po takim zabiegu byliby oni jeszcze bogatsi. Grabiezcy mienia nie trzymaja go w postaci banknotow lecz w czyms bardziej trwalym tj w zlocie i zabiespieczone w ziemi. Przez dziesiatki lat wymieniali drukowane przez siebie banknoty na zloto.
  Prawdziwe zloto jest w polskich rekach, to znaczy posiadanie ziemi. Do tego nalezy dodac szable i odwage by ja uzyc i wowczas wolnosc bedzie zlota.

 9. galaszek said

  Czy to nie bedzie moglo byc sprytne narzedzie do pozbycia sie albo przynajmniej znacznego ograniczenia dlugu USA wobec swiata? A przeciez i tak praktycznie cale złoto-ta strategiczna czesc-swiata jest w łapach banksterów.Konia z rzedem temu kto potrafi dac wiarygodne przyklady na to iz taka czy inna forma buntu spolecznego potrafi zbrodniarzom skutecznie zaszkodzic.Na pewno nie poddadza sie bez walki a po stronie buntownikow procz slusznych argumentow i wiary niewiele wiecej. Boze pobobłogosław Ameryke zwyciestwem nad Szatanem .

 10. Amerykanin said

  „Nie chwal dnia przed zachodem slonca !”.
  To jedno ,drugie – madry Jankes po szkodzie ,zemsta Indian sie dopelni !
  Zloto i srebro ma ten, kto posiada swoj dom i ziemie .
  TY lub inny nie daj sobie tego odebrac lub wykrasc i czyn wszystko aby pozostaly twa wlasnoscia do konca zycia !!!

  Gdy masz swoj dom zyjesz jak krol ,gdy go stracisz zdychasz jak kot lub bezpanski pies na drodze lub pod plotem.

  To prawda,ze AMERYKA SIE BUDZI ale tylko dzieki BIALYM LUDZIOM,przyszlo OPAMIETANIE,skonczy sie swiat OSZUSTOM.

  SMIERC ZLODZIEJOM !

 11. Realista said

  Co z tego ze pare stanow powroci do zlota jako waluty.

  Jesli te zlote monety beda bite przez Federal Reserve Bank to kraj i tak bedzie musial za to placic.

  Rozwiazanie nie lezy w zlocie czy w srebrze, tylko na pozbyciu sie Federal Reserve Bank oraz lichwy.

  System karbowanego kija wprowadzony w Angli w XII wieku przetrwal ponad 700 lat i bez zlotych monet.

 12. poliszynel said

  Coś mi tutaj nie pasuje…
  Napisane jest: „Kongres stanu Utah jako pierwszy zatwierdził ustawę zatwierdzającą złote i srebrne monety wydane przez Rząd Federalny jako legalny środek płatniczy.”
  A kiedy OSTATNI raz rząd federalny Dużego USraela „wydał” złote i srebrne monety?
  Bo nie słyszałem, że coś takiego planuje Kenijczyk z Białego Domu.
  Banksterzy są chciwi na kruszcze. Nie wiedzą, jak wyciągnąć od ludzi stare złote i srebrne monety. No ale wymyślili…
  Zalegalizuje się stare, złote i srebrne monety. Ludzie mogą nimi płacić.
  A gdzie trafiają monety i w ogóle pieniądze ostatecznie?
  W banku – jako utarg dzienny…
  Złote i srebrne monety zostaną w bankach wtedy już na wieki wieków…

 13. 777 said

  Los całego świata leży w rękach Amerykanów. Tam są główne globalistyczne antyludzkie instytucje i tam zapadają najważniejsze decyzje. Nic by nam nie dało ewentualne zwycięstwo narodowej, antyunijnej, antyglobalistycznej partii. Zostałaby natychmiast stłamszona przez lichwę.

 14. aga said

  Tak jest 777.I zawsze leżały;nawet wtedy kiedy te same antyludzkie i masońskie siły instalowały Zydobolszewię w Rosji,tworząc z niej potwora w rodzaju ZSRR czy żydo-nazistowskie Niemcy.

 15. Marek S said

  Ad. 13

  No wlasnie. Widze ze juz niektorzy zauwazaja beznadziejnosc naszej sytuacji. Czy ktos ma pomysl jak z tego wyjsc obronna reka?

 16. Marek S said

  Ad. 15

  Dla jasnosci dodam.

  Realistyczny plan, a nie typu, jak to kiedys ktos podal, ze sprawa jest prosta bo trzeba sie wziasc w kupe i wybrac Polski rzad i sprawa zalatwiona.

 17. Swiadomy Polak said

  Nie ma sie czym podniecac ! Ciagle jestemy w zydowskiej pulapce !

  W latach 1873-1933 w USA uzywano waluty opartej na parytecie zlota i podobnie bylo w Europie od 1862r we Francji, Szwajcarii, Belgii, Austrii etc, co dawalo pewnego rodzaju stabilnosc ekonomiczna i kontrole inflacji.
  Regula ta nie obowiazywala jednak w latach 1914-1919 w okresie I wojny swiatowej i uzywano wowczas pieniedzy papierowych, poniewaz nie bylo tyle zlota, zeby zakupic uzbrojenie i prowadzic kosztowne dzialania wojenne.

  W 1933r prezydent USA F.D.Roosevelt (rzeczywiste: Rosenfelt; przodkowie przybyli do USA z Holandii w 1649r – „aj-waj, Hameryka to taka dobra kraj”) wydal nakaz konfiskaty zlotych monet, sztab zlota i swiadectw na posiadane zloto w calej Ameryce pod grozba kary smierci, co mialo rzekomo uchronic banki (oczywiscie zydowskie – od 1913r dziala rowniez FRB {Bank Rezerw Federalnych}, ktory kontroluje finanse USA) przed panika jaka panowala wsrod spolecznosci amerykanskiej i biznesow, ktorej przyczyna byl krach na gieldzie w pazdzierniku 1929r i zwiazana z tym DEPRESJA (trwala do 1939r), ktora objela rowniez cala Europe – depresja pomogla „Adasiowi” Hitlerowi w zdobyciu popularnosci i wygraniu fotela kanclerza Niemiec w styczniu 1933r.

  A teraz glowna czesc „artystyczna”, ktora spowoduje zgasniecie usmiechu i opadniecie szczeki wszystkim podekscytowanym wiadomosciami podanymi w artykule !
  W 1934r powstal Akt dotyczacy rezerwy zlota w USA, ktory czyni rzad USA jedynym jego wlascicielem (rowiez uprzednio skonfiskowanego zlota, czyli ZRABOWANEGO) i jedyna instytucja uprawniona do bicia zlotych monet,… ale to jeszcze nie wszystko, poniewaz FRB (Bank Rezerw Federalnych) skupiajacy PRYWATNE BANKI ZYDOWSKIE (te same, ktore finansowaly rewolucje 1917r w Rosji, A.Hitlera i wojny) i ktory decyduje o finansach USA, jako jedyny ma prawo do posiadania SWIADECTW ZLOTA (Gold Certificates).
  Rowniez w tym samym roku cena 1 uncji zlota zostala podniesiona z obowiazujacych 20 do 35 dolarow, czyli praktyczny spadek wartosci dolara o 75% (15/20).

  W 1942r F.D.Roosevelt wydaje nakaz zamkniecia wszystkich kopaln zlota w USA.

  A teraz BOMBA !!!
  W lipcu 1944r zbieraja sie miedzynarodowi bankiery w USA (oczywiscie wojna trwa w najlepsze) i uchwalaja wspolne „Porozumienie” dotyczace systemu monetarnego i kursu wymiany pieniedzy papierowych – Dolar amerykanski staje sie glowna waluta, wedlug ktorej ustalane sa kursy innych walut.
  Jednoczesnie powstaje IMF (Miedzynarodowy Fundusz Walutowy) i WB (Bank Swiatowy) !!!
  Wszyscy bija sie dookola i krew sie leje, a ZYDOSTWO realizuje swoje interesy !

  W 1961r rzad USA wydaje „Ustawe”, zakazujaca Amerykanom posiadania zlota w USA i zagranica.
  W tym samym czasie banki centralne krajow Europy i USA ustalily sprzedaz i skup zlota po jednakowej cenie, wynoszacej 35 dolarow za uncje (ok. 31 gram), ale rzad USA zniosl takze OBOWIAZEK POKRYCIA DOLARA W ZLOCIE dla FRB (Banku Rezerw Federalnych), ktory mogl od tej pory drukowac dolary w dowolnej ilosci i pozyczac je RZADOWI USA, pobierajac od tego ustalony procent i zydom zaczyna sie interes krecic.

  W sierpniu 1971r rzad USA znosi nakaz skupu i sprzedazy zlota po stalym kursie, ktory wynosil 35 dolarow za uncje i podnosi cene zlota do 38 dolarow.
  W lutym 1973r rzad USA podnosi cene uncji zlota do ponad 42 dolarow co powoduje sprzedaz dolara i spadek jego wartosci – koszt uncji zlota dochodzi do 120 dolarow w czerwcu 1973r.

  Ale to jeszcze nie koniec „manewrow” walutowych i zydowskich przekretow !
  W grudniu 1974r rzad USA znosi uprzedni nakaz nalozony na Amerykanow w 1961r, ktory zakazywal im posiadania zlota i od tej chwili kazdy moze sobie kupic zlota, ale nie po 20 czy 35 dolarow za uncje, bo to bylo dawno temu.
  Oczywisce skarb panstwa USA juz od stycznia 1975r zaczyna sprzedaz zlota (rowniez tego zagrabionego wczesniej od Amerykanow) w sztabach po 400 uncji kazda, a nieco pozniej zloto staje sie towarem handlowym na Gieldzie w Nowym Yorku i Chicago.
  W ciagu nastepnych 5 lat wartosc uncji zlota dochodzi do okolo 700 dolarow, czyli ze PAPIER TANIEJE (za wyjatkiem tego do podtarcia dupy), a wszystko drozeje, wlacznie z papierem do dupy, a to znaczy, ze SPADA WARTOSC NABYWCZA DOLARA co znajduje swoje odzwierciedlenie w cenach surowcow, towarow i uslug, a ZYDOSTWO TRZYMA WSZYSTKO W SWOICH LAPACH.

  Jesli ludzie sie podniecaja artykulem podanym przez MONITOR POLSKI i mysla, ze pozbawia zydowskich bankierow wladzy i wplywow, to sami siebie oszukaja i oszukuja innych.

  Prosze nie zapominac, ze cena za uncje zlota wynosi ponad 1400 dolarow, a zydowskie banki w USA i na swiecie zdazyly sie zaopatrzyc w zloto po cenach nizszych niz obowiazuja obecnie, szczegolnie pod koniec lat 1990-tych, kiedy wartosc uncji zlota spadla ponizej 300 dolarow, ale nigdy nie spadly ceny na towary, uslugi, domy, samochody etc tylko nadal rosly w gore.

  Na zakonczenie przepraszam najmocniej tych wszystkim, ktorym popsulem zabawe i nadzieje, podajac powyzsze fakty.

  Toronto, Kanada

 18. Miroslaw Bernard D said

  Oby im sie udalo ale dopoki dolar bedzie oficjalnie jako waluta raczej nie ma to zadnego zagrozenia. Amerykanie musieli by przestac wierzyc w dolara a jak wiemy Wall Street i FED na to nie pozwoli.

 19. Re: 11 Realista

  Doskonale!!!
  Tutaj nie rozchodzi sie o (standardu) zloto, srebro, ale o lichwiarska dominacje systemu finansowego.
  Nie jest istotne ile monet zlotych czy srebrnych zostanie wprowadzonych do cyrkulacji, ale kto konkretnie bedzie konrolowal ta cyrkulacje…
  Mozna postawic pytanie: Czy kraj, ktory nie posiada zlota i srebra moze posiadac wlasna walute???
  Ano wlasnie!!!
  Zycze wszystkim, aby blask zlota nie odebral im wzroku na faktyczna przyczyne obecnej sytuacji ekonomicznej…
  ==================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 20. lanc3 said

  ad.12

  Pasuje jak piszesz.Jakiś rok temu zauważyłem że w uk ruszył masowy skup złota;reklamy firm zajmujące się skupem,więcej miejsc gdzie możesz wymienić na gotówkę.Tak myślałem że coś jest na rzeczy.
  Ludzie są zadłużeni dużo ludzi wymieni na gotówkę,i tak jak piszesz mogą to zamknąć w sejfach i ustalać cenę jak chcą.

  P.s.Swoją drogą to złoto jest metalem jak każdy inny jest rzadziej spotykany,ale jest wydobywany od wielu lat,nie wysyłamy przecież złota w kosmos,jedynie w małych ilościach przy użyciu sprzętu takiego jak np sondy kosmiczne w ilości znikomej,a reszta złota zostaje na ziemi i cały czas go przybywa,więc dlaczego jest tyle warte a cena nie jest stała,wręcz powinno tanieć bo przecież z każdym wydobytym kg jest go więcej.Tak samo inne metale czy kamienie szlachetne.Wydaje mi się to sztuczne i śmierdzi wałem.

 21. macaca said

  Sensacyjna wiadomość ukazała się w programie „The Kudlow Report” w CNBC 4 marca 2011 roku. Kongres stanu Utah jako pierwszy zatwierdził ustawę zatwierdzającą złote i srebrne monety wydane przez Rząd Federalny jako legalny środek płatniczy. Do wprowadzenia jej w zycie potrzebny jest tylko podpis gubernatora stanu.Po raz pierwszy od prawie 80 lat będzie można oficjalnie robić zakupy tymi kruszcami pomijając papierowego dolara.

  Nie rozumiem tego, przeciez wszystkie amerykanskie pieniadze sa wazne od samego poczatku istnienia USA i wciaz sa legalnym srodkiem platniczym (rowniez zlote i srebrne monety) problem polega na tym ze wartosc zlota czy srebra zawarta w monecie znacznie przewyzsza nominal np tzw. „double eagle” czyli zlota moneta o nominale 20 $ warta jest obecnie ponad 1400 $ jako zlom wiec nikt przy zdrowych zmyslach nie bedzie jej uzywal przy zakupach

 22. Swiadomy Polak said

  Ad 18
  Miedzy USA i Chinami trwa cicha wojna walutowa, polegajaca na tym, ze USA domaga sie od Chin uwolnienia sztucznie zanizanej wartosci yuana w stosunku do dolara, co z kolei wplynie pozytywnie na zmniejszenie sie ujemnego bilansu handlowego USA z Chinami.
  Zgodnie z regulami ekonomii, silna ekonomia oznacza silna walute, a tymczasem w Chinach jest odwrotnie, poniewaz na wartosc yuana sztucznie wplywa chinski rzad, a nie ekonomia.
  Np. polska zlotowka nie jest silna dlatego, ze silna jest polska ekonomia, ale przyczyna tkwi w gwarancjach rzadu, ktory potrzebuje obcej waluty i oferuje wysokie odsetki dla obcych inwestorow, dwukrotnie wyzsze niz w innych panstwach, a obcy inwestorzy wywoza pozniej zarobione pieniadze z Polski za co placi POLSKI PODATNIK – chodzi o dziesiatki miliardow dolarow wywozonych z Polski, o czym milczy rzad i oficjalna propaganda.

  Biorac pod uwage obecna wartosc uncji zlota wynoszaca ponad 1400 dolarow, monety o niskim nominale beda mialy w sobie mniej zlota.
  Nowy srodek platniczy oparty na zlocie lub stopie zlota z inymi metalami szlachetnymi lub pol-szlachetnymi wplynie na stabilnosc waluty, ale nie zwroci utraconych miejsc pracy przez Amerykanow na rzecz Chin, a poza tym sytuacja ekonomiczna w USA sie pogarsza – vide wzrost liczby bezrobotnych z 9.8 % w styczniu do 10.3 % w lutym 2011r oraz zwalnia sie rowniez tempo ekonomii w USA, w krajach UE i w Chinach.
  To sa sygnaly, ze kryzys ekonomiczny sie pogarsza i zamiescilem kilka informacji na stronie:
  http://forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&t=421&p=5280#p5280

  W #17 wykazalem, ze w USA o wszystkim decyduje zydostwo, ktore ma w swoim posiadaniu wielkie ilosci zlota i czego sie nie obawia.
  Zydostwo moze sie obawiac jedynie utraty kontroli systemu finansowego w USA, poniewaz w ten sposob utraci monopol i glowne zrodlo dochodow z lichwy.

  Przedluzajacy sie kryzys moze doprowadzic do wiekszego niezadowolenia spolecznego i rozroby i ewentualnego przepedzenia zydow, ktorzy sa glownymi sprawcami kryzysu i nie wykluczam takze konfliktu zbrojnego.

 23. NIE KLIKAJ TUTAJ! said

  Gospodarka jest sztucznie nadmuchana 🙂

 24. Krzysztof M said

  Ad. 15

  „No wlasnie. Widze ze juz niektorzy zauwazaja beznadziejnosc naszej sytuacji. Czy ktos ma pomysl jak z tego wyjsc obronna reka?”

  – Nie ma i nie będzie żadnych planów bez wzrostu świadomości Polaków. Nie jest to możliwe bez edukacji. Więc nie ma recepty na szybką poprawę. Najpierw świadomość. Edukacja.

 25. Adwokat Belzedupa said

  Witam z rana.

  Kilka spraw:

  Po pierwsze, kruszce wycenia sie bazujac na uncji trojanskiej (troy ounce), ktora jest nieco mniejsza niz 31g. Nie chce popisywac sie falszywa erudycja i przyznaje sie ze nie wiem, ile gramow liczy dokladnie troy ounce.

  Po drugie, zloto to taki sam metal, jak kazdy inny, rowniez jak srebro przemyslowy. Przywrocenie parytetu zlota to akcja tymczasowa i ratunkowa, jak podawanie tlenu ciezko choremu, ktory jednak cale zycie nie bedzie przeciez nosic maski. Pieniadz z definicji odzwierciedla sume dobr i uslug cyrkulujacych w spoleczenstwie (narodzie, panstwie, ludzkosci), prawda panie Jasku z T? Dlatego logicznie ultymatywnym celem jest przywrocenie wlasciwej funkcji pieniadza, a nie pokrycia w wylacznie metalach.

  Po trzecie, prywatnym Chinczykom wolno teraz kupowac srebro w celu tezauryzacji pieniadza. Mozna sobie teraz latwo wyobrazic, co to oznacza. Niech no tylko kazdy Chinczyk kupi statystycznie dziesiec uncji srebra.

  Nastepnie, sugestia. Prosze poszukac: silver prices. Nawet jesli kto nie zna jezyka angloamerykanskiego, wyskoczy przejrzysty wykres wraz z historia cen srebra. Podczas dwunastu miesiecy ubieglego roku srebro podrozalo o 80 (0siemdziesiat) procent, podczas gdy zloto o trzydziesci. To oznacza, ze mowiac w uproszczeniu zdolnosc nabywcza dolara poszla w dol o okolo 25 procent, co zreszta potwierdza zachowanie cen produktow konsumpcyjnych (wzrost cen nieco przyhamowany przez reakcje rynku), a rownoczesnie ujawnia olbrzymie zapotrzebowanie na srebro. W ciagu ostatnich czterech tygodni srebro podrozalo z 27 dolarow do 35 za troy ounce.

  Na zakonczenie refleksja. Przy tak niestabilnych notowaniach wartosci metali, trudno ustalic ceny produktow w oparciu o wartosc monety z kruszcu. Uzywanie umowne wartosci nominalnej jest rzecz jasna kpina z klienta, ktory placi. Wezmy tez pod uwage panoszace sie jak nigdy przedtem nawolywania do wyprzedazy bizuterii zlotej i srebrnej przez osoby prywatne. I jeszcze prosze pamietac o precedensach w historii USA, gdy pod rozmaitymi karami mialy miejsce rozmaite prawne restrykcje na posiadanie zlota czy srebra. To moze powrocic.

  Jako adwokat Belzedupa podejrzewam, ze byc moze przyjda wkrotce czasy, gdy prywatnej osobie albo malej korporacji nie bedzie wolno nawet posiadac ziemi czy nieruchomosci. Psa, zony, dzieci… ale o juz moze i nie nalezy do tematu

 26. Krzysztof M said

  Ad. 25

  Sorry. Usługi powinny być wliczone do ceny dóbr. Pieniądz powinien zatem nie odzwierciedlać sumę dóbr i usług w krążących w gospodarce, a tylko poziom dóbr. Inaczej mówiąc efekty produkcji. Transport jest usługą, kosztem. Remont hali fabrycznej to koszt. Wytworzenie pługa w tejże hali to produkcja.

  Pieniądz to ekwiwalent produkcji. Nie usług i produkcji. Wartość usług zawiera się w produkcji. Jeśli tak nie jest, jeśli pieniądz kreowany jest, bo usługi rosną, a produkcja nie rośnie, to jest już psucie pieniądza. Który nie ma pokrycia w towarze. W produkcji.

 27. Zbyszko said

  Polskie Mennice zostały sprywatyzowane (pewnie w obce ręce banksterów) i taki numer nie przejdzie

 28. Re: 25 Advokat…

  Pisze m.in. „(….) Po drugie, zloto to taki sam metal, jak kazdy inny, rowniez jak srebro przemyslowy. Przywrocenie parytetu zlota to akcja tymczasowa i ratunkowa, jak podawanie tlenu ciezko choremu, ktory jednak cale zycie nie bedzie przeciez nosic maski. Pieniadz z definicji odzwierciedla sume dobr i uslug cyrkulujacych w spoleczenstwie (narodzie, panstwie, ludzkosci), prawda panie Jasku z T?

  (jasiek z toronto) Dokladnie tak byc powinno i dla wyjasnienia dodam, ze okreslenie „dobra” (w sensie materialnym) jest ono jednoznaczne i okreslenie „uslugi” jest rowniez okresleniem jednoznacznym.

  Dam przyklad: zloto, srebro, platyna, wegiel itp., jest dobrem materialnym, ale sztabka zlota, platyny, taczka wegla jest juz dobrem powiazanym z usluga, a wiec wydobycie wegla jest usluga obliczana w czasie (w minutach czy godzinach). Wniosek: Ano taki, ze jesli 1 tona wegla (gram zlota, srebra, platyny itp) wazy 1.000 kg i wydobyta jest w ciagu 60 minut, to ani ciezar sie nie zmienia ani czas jego wydobycia, czyli cena winna byc niezmienna (stala). Jesli czas wydobycia 1 tony wegla zmienia sie (skraca), to cena wegla ulega zmianie na cene nizsza, a nie odwrotnie!!!(jak w chwili obecnej)…
  Podobnie jest z kazda inna usluga czyli produkcja, gdzie waga surowca (dobra materialnego) nie ulega zmianie, czas wytworzenia sie skraca a cena gotowego produktu „rosnie”… Oczywiscie, ze „ktos” na naszych oczach „spekuluje” waga surowca i czasem…
  I w tym momencie dochodzimy i odkrywamy „spekulanta”, ktorym okazuje sie zwykly zlodziej-lichwiarz.
  A wiec jak mozna by zdefiniowac (okreslic) lichwe?
  „Lichwa jest to zamiana towaru (dobr i uslug) na cyfre (pieniadz), na ktory lichwiarz nalozyl oprocentowanie…”, gdyz lichwiarz doskonale wie, ze nie moze nalozyc oprocentowania na wage surowca i na czas wykonania produktu z prostej przyczyny: nie da sie „rozciagnac” wagi 1kg na 1.2 kg, ani „rozciagnac” 1 godziny na 65 minut…

  Ad: Krzysztof M

  Pisze m.in., „….(…) Pieniądz to ekwiwalent produkcji. Nie usług i produkcji. Wartość usług zawiera się w produkcji. Jeśli tak nie jest, jeśli pieniądz kreowany jest, bo usługi rosną, a produkcja nie rośnie, to jest już psucie pieniądza. Który nie ma pokrycia w towarze. W produkcji.

  (jasiek z toronto)
  Panie Krzysztofie, produkcja jest usluga a usluga nie zawsze jest produkcja.
  Jesli ceny uslugi „rosna”, to swiadczy o tym, ze „ktos” na naszych oczach nas okrada z zysku i oszczednosci zarazem…
  No i trzeba wreszcie ukarac zlodzieja (lichwiarza)…by nie „psul nam wszystkim nerwow i obnizal sile nabywcza naszych pieniedzy…”
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 29. Krzysztof M said

  Ad. 28

  Produkcja, to przesunięcie dóbr naturalnych z określonego poziomu wytworzenia na poziom wyższy, bardziej złożony. Usługi, to reszta.

 30. Guła said

  Na wędlinach panie Jasiek ciężar 1 kg rozciągnięto nawet do 1,5 kg. Wyobraź pan sobie samą wodą. A czas? To też jest proste zadanie; nie godzina a 55 minut na wyprodukowanie elementu czy wydobycie 1 tony węgla.

  No w zakresie lichwy.

  „Zawsze świeże ryby” – Anielewicz.

 31. Ad: 29 Krzysztof M

  Panie Krzysztofie, a ta „definicje” sam Pan wymyslil czy „skads” skopiowal:
  „Produkcja, to przesunięcie dóbr naturalnych z określonego poziomu wytworzenia na poziom wyższy, bardziej złożony. Usługi, to reszta.
  =======================
  Prosze mi dac przyklad tego „przesuniecia dobr naturalnych” na poziom wyzszy bez wykonania po drodze uslugi (wydobycia, transportu, przetopienia itd…)
  Bede zobowiazany za wyjasnienie tej „dziwnej” przyznam sie definicji…”zlozonej” zreszta…nie bardzo jasnych dla mnie elementow…
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 32. Krzysztof M said

  Ad. 31

  Wydobycie, przetopienie itp. należy do produkcji. Transport należy do usług. Tak jak do usług należy edukacja, kultura. Mówimy oczywiście o sferze gospodarki.

  Tę „dziwną definicję” usłyszałem na pierwszych zajęciach z ekonomii.

Sorry, the comment form is closed at this time.