Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  CBA o Wolne tematy (09 – …
  Ja o Liczba urodzeń w Polsce najmni…
  Jabo o Nie chcą umierać za pomniki…
  Mietek o O tych, którzy się na niemieck…
  UZA o Nie chcą umierać za pomniki…
  plausi o Nowa ustawa psychiatryczna. Ka…
  Listwa o Nowa ustawa psychiatryczna. Ka…
  Liwiusz o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  prostopopolsku o Nie chcą umierać za pomniki…
  Marucha o Liczba urodzeń w Polsce najmni…
  Ramirez o O tych, którzy się na niemieck…
  Liwiusz o O tych, którzy się na niemieck…
  revers o Wolne tematy (09 – …
  ella o Upadek cywilizacji zachodniej
  Liwiusz o Czterech pancernych i Ukr…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Czy w Kalifornii wprowadzony będzie zakaz brutalnego okaleczania noworodków poprzez obrzezanie?

Posted by Marucha w dniu 2011-03-13 (Niedziela)

Grupy żydowskie wyrażają oburzenie w związku z próbą delegalizacji w stanie Kalifornia brutalnej czynności obrzezania niemowląt.

Inicjatywy zebrania wymaganej ilości podpisów pod wnioskiem o referendum, podjął się aktywista polityczny Lloyd Schofield, który po dwóch miesiącach zdołał zebrać już ponad połowę z wymaganych 7168 podpisów. Twierdzi on, że do końca kwietnia, kiedy to upływa termin składania wniosku, zbierze on wymaganą do referendum, mającego się odbyć w listopadzie br., liczbę podpisów.

Lloyd Schofield reprezentuje pokaźną grupę przeciwników procederu obrzezania niemowląt płci męskiej, uważających, że czynność ta powinna być tak samo zakazana jak wycinanie łechtaczki u dziewcząt, czyli proceder potępiony na Zachodzie, a praktykowany np. w niektórych częściach Afryki.

“To jest sprawa praw człowieka.”- przekonuje Schofield. “Mamy do czynienia z częścią ciała mężczyzny. Powinien on mieć prawo wyboru, i my próbujemy zagwarantować mu to prawo, prawo do samodzielnego podejmowania decyzji.”

Propozycja zakłada, że każdy kto podjąłby się czynności obrzezania niemowląt podlegałby karze pozbawienia wolności do jednego roku i grzywny w wysokości 1000 dolarów.

Ze wzgledów oczywistych najgłośniej zareagowały środowiska żydowskie, które sprzeciwiają się referendum i zadaniu społeczeństwu pytania o zasadność tej brutalnej i trwale kaleczącej ciało człowieka czynności, jakim jest obrzezanie niemowląt. Grupy te stoją jednak przed trudniejszą niż zwykle sytuacją, gdyż pomysłodawcą ustawy nie jest jakiś prawicowy działacz, którego można publicznie obrzucić epitetami, lecz sam jest homoseksualistą, czyli w dzisiejszych czasach osobą o “specjalnych prawach”.

W Stanach Zjednoczonych obrzezanie przeprowadzane jest dzisiaj rutynowo, nie zamykając się jedynie do kręgów żydowskich. Najczęściej dochodzi do takich sytuacji, że przed porodem świadomy rodzic musi wyraźnie zaznaczyć, że nie wyraża zgody na przeprowadzenie tej brutalnej operacji na noworodku. Niestety, reszta nieświadomych rodziców otrzymuje noworodka już po zabiegu cyrkumcyzji.

Proceder obrzezania został po cichu narzucony środowisku lekarskiemu, w którym wiele prominentych osób to lekarze-Żydzi, sami zainteresowani poszerzeniem procederu. Chodzi przy tym o dwie sprawy:
1) judaizowania społeczeństwa poprzez narzucenie jemu praktyk żydowskich, oraz
2) o takie wtapianie się Żydów w społeczność, aby nie mogli być w skrajnych sytuacjach łatwo rozróżnialni.
Jak powiedział swego czasu Leonard S. Glickman, prezydent Hebrew Immigrant Aid Society: “Im bardziej amerykańskie społeczeństwo jest zdywersyfikowane, tym bezpieczniej dla Żydów.” Dywersyfikacja w tym przypadku polega właśnie na zmniejszeniu bazy rozróżnialności.

Obecnie wskaźnik przeprowadzania obrzezania wynosi średnio 56% (2006 rok) we wszystkich stanach USA. Wskaźnik ten spadł w ciągu 7 lat o pięć procent po protestach rodziców, którzy niczego nieświadomi otrzymywali obrzezanego już noworodka. Ten wysoki wskaźnik staje się jeszcze bardziej zauważalny, gdy weźmie się pod uwagę poszczególne stany. Na przykład w stanach Indiana, Wisconsin, Ohio, Kentucky, Michigan, West Virginia, South Carolina, wskaźnik ten wynosi ponad 80 procent, co oznacza, że tylko dwóch na 10 noworodków nie jest okaleczanych. Pod wpływem nacisków lobby żydowskiego, szpitale w Stanach Zjednoczonych nie zostały zobowiązane do prowadzenia ewidencji w zakresie przeprowadzania operacji obrzezania.

Środowisko lekarskie i inne tzw. czynniki decydenckie zajmują oficjalnie neutralną pozycję w sprawie obrzezania, co nie oznacza, że lekarze nie dostrzegają problemu, również i czysto zdrowotnego. Ta cisza oznacza wręcz coś przeciwnego – oznacza, że głosy sprzeciwu nie są dopuszczane do szerszego forum.

Rośnie jednak grupa głośno wypowiadająca się i sprzeciwiająca się procederowi. Rok temu jedynie dzięki zorganizowanemu wysiłkowi lobby żydowskiemu, w ostatniej chwili nie doszło do zakazu przeprowadzania obrzezania niemowląt w stanie Massachusetts. Podobnie w innych krajach np. chirurdzy należący do lekarskiego zrzeszenia w Szwecji odmówili przeprowadzania zabiegów obrzezania dzieci, tłumacząc to oględnie “koniecznością skupienia się na ważniejszych obowiązkach medycznych”.

W Niemczech sąd apelacyjny we Frankfurcie nad Menem wydał cztery lat temu decyzję mogącą mieć duże następstwa co do wykonywanych zabiegów obrzezenia w tym kraju. Wniosek złożony był w imieniu 14-letniego Muzułmanina, który jako 11-leni chłopiec został poddany obrzezaniu zgodnie z prawem muzułmańskim, lecz wbrew jego woli. Chłopiec, mieszkający na stałe ze swoją matką, rozwiedzioną z Muzułmaninem, odwiedził podczas wakacji swojego ojca, który zmusił go do poddania się zabiegowi obrzezania. Zarówno chłopiec jak i matka byli przeciwni temu zabiegowi.

Sąd argumentując swoją decyzję stwierdził, że obrzezanie “może być istotne w indywidualnych przypadkach dla kulturowo-religijnego czy fizycznego samo-określenia się”, ale decyzja o poddaniu się temu zabiegowi “jest podstawowym prawem osoby określającej swą identyfikację i życie.” Sąd nie określił minimum wiekowego, od którego rodzice powinni uzyskiwać zgodę od dziecka na przeprowadzenie zabiegu obrzezania.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) – http://www.bibula.com – na podstawie EJP

Komentarzy 20 do “Czy w Kalifornii wprowadzony będzie zakaz brutalnego okaleczania noworodków poprzez obrzezanie?”

 1. galaszek said

  Ja tez jestem ZA!!! definitywnem zakazem obrzezowania zydowskiem dzieckom napletek . To szkandal i giewałt!!!! giewałt i giewałt!!!…ze pozbawia sze w ten sposobu -gdy dziecek zaczyna dorastac- mozliwosc ruszania reka (z mozliwosc zmiany na druga), a zmusza biedny Iceełe czy Mosees do ruszania tylko kiepełe i niemało ze wylacznie w celu handlowem.. Proponuje -jak syjonisci Goyom,aborcje- by wreszcie zaczac obrzezywac zydowskiemu dziecek po prostu kiepełe…znaczy łeb…moze jak dinozaury-zaginalby naturalnie zydowski syjonizm i zbrodnia?…

 2. Marucha said

  Re 1:
  Żydzi niech sobie rzezają, co chcą.
  Natomiast jeśli lekarze dokonają samowolnego obrzezania bez wyraźnego życzenia rodziców, powinni płacić amerykańskie odszkodowania – np. 10 milionów dolarów.

 3. Gmad said

  To jest ciekawy cytat:
  >Jak powiedział swego czasu Leonard S. Glickman, prezydent Hebrew Immigrant Aid Society: “Im bardziej amerykańskie społeczeństwo jest zdywersyfikowane, tym bezpieczniej dla Żydów.”<

  Czy ktoś potrafi powiedzieć gdzie i kiedy to powiedział (najlepiej podać link)? Ciekawa sprawa.

 4. Dude said

  Jezus w tej sprawie powiedział tylko tyle, że jak Bóg-Ojciec by tego chciał, to mężczyźni rodziliby się tacy… zgadzam się z tym w 100%

 5. Ragnar said

  „Postępowe” kraje pod rządami wiadomych w końcu zaczną całkiem odcinać członka wraz z jednym jajem zostawiając biedaka na pastwę chciwych „lekarzy” gdy ten zdecyduje się na dziecko ze swoją wybranką a kobiety wychowane od dziecka ze świadomością że wystarczą jej gadżety z seks szopy nie będą tym zdziwione najwyżej będą wracały te zamożniejsze czasem na „łono natury”… (zostawiając swojego dawce plemnika z dzieckiem) …do bardziej „zacofanych” krajów z tradycyjnymi facetami trzymanymi w klatkach i udostępnianymi im za srebrniki. 😀

 6. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka mysle sze to bardzo dobre pomysl.

  Wszystkie goje musza byc obrzezane, a my i tak bedziemy wiedziec kto jest goi, a kto nie.

 7. chemtrail said

  Prawdziwy cel obrzezania niemowląt ( także gojowskich) Genarał Pietrow wyjaśnia w 3:00 minucie wywiadu.

  Naprawdę warto posłuchać

  http://www.youtube.com/user/obserwuj

 8. Wojwit said

  Pominąwszy wywody na temat samego chrześcijaństwa, które jako katolik uważam za trudne do zaakceptowania
  a wręcz niemożliwe – przemyślenia tyczące wpływu obrzezania noworodka na psychikę jednostki w całym dorosłym życiu – bardzo zajmujące.

 9. Wojwit said

  Nasze myśli szły tym samym torem…
  Mnie nieco dłużej zajęło wyszukanie tego filmu i skontrolowanie, czy jest na pewno na temat.

 10. Zerohero said

  Gdzieś czytałem, ze firmy farmaceutyczne skupują te napletki. Jeśli prawda, to mamy i bodziec zarobkowy.

 11. Marucha said

  Re 10:
  To prawda.
  Vide np. http://rly.pl/artykuly/733-z-czego-robi-sie-kosmetyki/

 12. Krzysztof M said

  Ad. 3

  „Czy ktoś potrafi powiedzieć gdzie i kiedy to powiedział (najlepiej podać link)? Ciekawa sprawa.”

  – Tu chyba coś jest:

  http://www.euroislam.pl/index.php/2010/03/oswiadczenie-w-sprawie-stanowiska-bnai-brith-polin/

 13. Brońmy nasze dzieci przed totalitarnym państwem. Telewizja 11 minut Marka Podleckiego. http://www.youtube.com/watch?v=94-02dxL_vE

 14. Krzysztof M said

  Ad. 7

  Jego zdaniem (Pietrowa) chrześcijaństwo kieruje ludzi nie do wspólnego działania tu, na Ziemi, ale do myślenia tylko o zbawieniu samego siebie, bez oglądania się na innych. 🙂

 15. Re:7 Chemitrial

  W dalszym ciagu, jest to dowod na to, ze Rosjanie nie zamierzaja „negocjowac” z zydami okupujacymi polski „sejm”, ani nie beda wchodzic w „kompromis” z Polakami, ktorym „przeorano mozgi” zydowskimi doktrynami talmudu…
  Ja, osobiscie na miejscu Putina z zadnym „europejczykiem” szwargocacym po polsku czy zydowskim „polakiem” nie zamierzalbym (nie pomyslalbym nawet) dyskutowac nad „demokracja”, „wolnoscia” czy „suwerennoscia”…
  Poprostu…strata czasu…
  ================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 16. zyd obrzezany said

  A kiedy zabronia chrzcic niemowlenta bez ich zgody… Przecie to tez samowola! Najpierw chrzcza a pozniej wierz jak chcesz…. Czy ktos odwazy sie to kiedys powiedziec tym w Vatykanie? To tez jest jawne nie przestrzeganie wolnosci czlwiekai jawne dzialnie wbrew jego woli!
  ps.
  Obrzezanie dzis nie ma zadnego znaczenia… zadnego!

  Ależ ma! Chrzest nie jest okaleczeniem fizycznym. Obrzezanie zostaje na całe życie. I potem odróżnij tu kryptożyda od nieżyda… przecież to o to chodzi.
  No i pewne zyski ze sprzedaży napletków przemysłowi farmaceutycznemu. – admin

 17. Euzebiusz said

  Re 16:

  Woda wyschnie, napletek nie odrośnie.

 18. Franek1 said

  Re: 16
  Panie Żydzie Obrzezany, na jakiej podstawie twierdzi Pan, że ochrzczenie niemowlęcia – to „jawne działnie wbrew jego woli”? A karmienie obrzezanego niemowlęcia – to może „jawne działnie zgodne z jego wolą”? A przewijanie zasranego obrzezańca – to nie zbrodnia żydowskich matek?

 19. Baron Srul Radziwiłł said

  Ad 7:
  To wszystko jest antysemitniczość.
  A „maugli” to chyba ma być „Mowgli” z taka powieść od pana Kiplinga.

 20. niereligijna said

  zyd obrzezany? czy utrzymujesz stale „stosunki” ze swoim mohelem?tym co ci zrobil metzizah b’peh?

  zyd obrzezany a czy to nie pedofilia jak mohel „(specjalista od obrzezania) ssie dzieciakowi to co „zostawil” po tym okaleczaniu?

  jesli udajesz ze nie rozumiesz o czym pisze to poczytaj sobie instrukcje obrzezania polaczone z tradycja ssania stanu nowy york departamentu zdrowia …

  to co najwazniejsze z tekstu

  Within 5 minutes before metzizah b’peh, rinse mouth thoroughly with a mouthwash containing greater than 25% alcohol (for example, Listerine®) and hold the rinse in mouth for 30 seconds or more before discarding it (Reference 2).

  a tu masz ilustracje z jerusalem post

  Department of Health
  Information for a Healthy New York
  · Home
  · Contact
  · Help
  · En Español
  · A-Z Index
  Search
  Search this site:
  Site Contents
  · Birth, Death, Marriage & Divorce Records
  · Health Insurance Programs
  · Employment Opportunities
  · Forms
  · Family & Community Health
  · Health Care Professionals & Patient Safety
  · Hospitals, Nursing Homes & Other Health Care Facilities
  · Diseases & Conditions
  · Health & Safety in the Home, Workplace & Outdoors
  · Healthy Lifestyles & Prevention
  · Laws & Regulations
  · Statistics & Data
  · Events & Training
  · Grants/Funding Opportunities
  · Permits, Licenses & Certification
  · Press Releases & Reports
  · Freedom of Information Law
  · Webcasts
  · Related Sites
  You are Here: Home Page > Herpes Simplex Virus in Newborns > Circumcision Protocol Regarding the Prevention of Neonatal Herpes Transmission
  Circumcision Protocol Regarding the Prevention of Neonatal Herpes Transmission
  I. Since congregants may have heard about the issue pertaining to metzizah b’peh and circumcision, Rabbis should actively inform members of their congregations about this issue on an ongoing basis. The following information will need to be provided.
  1. Herpes Simplex Virus (HSV) is known to cause rare, but very severe infections in newborns.
  2. HSV is also known to spread to newborns during delivery by actively infected mothers.
  3. Any pregnant women with a history of, or signs or symptoms suggestive of, herpes lesions around the birth canal, must inform their obstetricians of this fact. It is standard of care at present for infants to be delivered surgically by caesarean section from mothers suspected of having an active HSV infection around her birth canal.
  4. While 23% of American women are chronically infected with HSV-2, most adults (~70%) are chronically infected with the other type of HSV (HSV-1) that is primarily associated with infection of the mouth, eyes and hands. Because HSV-1 is known to be shed in saliva even while the person has no lesions or experiences no other signs or symptoms of active infection, there is a theory in some medical literature that, although extremely rare, the practice of metzizah b’peh could be a route of transmission for HSV-1.
  5. Parents, then, should be fully informed by the Rabbis regarding this.
  6. When the infants are at home, parents and caregivers should wash their hands thoroughly with soap and water before cleaning the circumcision site.
  7. Parents should watch for, and bring to the attention of their physician/nurse, any signs such as low grade fever, infection at the circumcision site, skin rash, or one or more blisters or blebs that may develop during the first 2 weeks after circumcision. This is crucial for the early diagnosis and treatment of HSV-1 infection. NYSDOH has provided educational materials (attached) regarding HSV infection in the newborn to be distributed to the congregation.
  II. The following precautions are to be taken every time circumcision with metzizah b’peh is performed, whether by a mohel, by another participant, or by a combination of them:
  A. Both participants must do the following:
  1. Wash hands thoroughly immediately before the circumcision. Remove rings, watches, and bracelets before beginning hand washing.
  2. Remove any debris from underneath fingernails using a nail cleaner under running water.
  B. The mohel performing the circumcision must do the following:
  1. Using either an antimicrobial soap or an alcohol-based hand scrub, scrub hands for the length of time recommended by the manufacturer, usually 2-6 minutes. If using an alcohol-based hand scrub, pre-wash hands with a non-antimicrobial soap and dry hands completely, then use the alcohol-based product as recommended and again allow hands to dry thoroughly before performing the circumcision (Reference 1).
  2. After circumcision, cover the circumcision area with antibiotic ointment and sterile gauze.
  3. Alert the mother and/or father to watch for fever, rash, blisters or inflammation around the genital area and then report immediately to physician/nurse regarding these findings.
  C. The person performing metzizah b’peh must do the following:
  1. Wipe around the outside of the mouth thoroughly, including the labial folds at the corners, with a sterile alcohol wipe, and then discard in a safe place.
  2. Wash hands with soap and hot water for 2-6 minutes.
  3. Within 5 minutes before metzizah b’peh, rinse mouth thoroughly with a mouthwash containing greater than 25% alcohol (for example, Listerine®) and hold the rinse in mouth for 30 seconds or more before discarding it (Reference 2).
  III.
  . If an infant becomes infected with HSV on or after April 28, 2006 within a compatible incubation period following metzizah b’peh, the NYSDOH will conduct an investigation without prejudging the cause. Such an investigation would include but not be limited to interviewing, reviewing medical records of, and testing the mohel in question and all pertinent caregivers. The mohel in question must stop metzizah b’peh (up to 45 days) until the NYSDOH investigation is completed.
  A. So long as each local health department in whose jurisdiction such public health investigation is proceeding agrees to be bound by, without addition to or modification of, any and all provisions of this Circumcision Protocol, community Rabbis are expected to lend their support and cooperation in the event of any such public health investigation.
  IV. The investigation described in Section III above will include the following laboratory testing:
  . The lesion(s) on the baby will be swabbed and tested for HSV by conventional virus culture.
  A. If the culture result on the baby is positive, the virus will be typed to determine whether it is type 1 or type 2 HSV.
  B. The primary caregivers (up to four) and the mohel will be serologically tested (Western Blot) for evidence of herpes virus infection. If found to be infected, further serologic testing will be done to identify the virus type: HSV-1 or HSV-2.
  1. If the serologic test (Western Blot) on the mohel is negative or is a different type (HSV-1 or 2) from the type found in the newborn, the mohel will be ruled out as the source of herpes infection in the newborn. He may resume practice of metzizah b’peh following the precautions described in Section II, above.
  2. If, on the contrary, the mohel’s virus type matches the virus type of the newborn (type 1 or type 2), then the mohel, and any other care givers whose virus type also matches the newborn’s virus type will undergo viral culturing to attempt to recover the virus. The sample for viral culture will be obtained by daily mouth swabs. Since viral shedding can occur between 9 and 15 days per month, recovery of the virus may take as long as a month of swabbing. When HSV is isolated, it will undergo further testing by restriction fragment length polymorphism (RFLP). RFLP will be arranged by the NYSDOH and the sample will be sent to a world-renowned laboratory capable of state-of-the-art RFLP testing and analysis, satisfactory to the NYSDOH. RFLP testing will take an additional time period of up to two weeks. All RFLP testing will be conducted in a blinded fashion such that the testing laboratory does not know the identity of the subjects’ specimens.
  C. The following actions will be taken, based on the RFLP results:
  1. If the herpes viral DNA of the newborn and the mohel are identical, as determined by RFLP (the best scientific method available), then the mohel is implicated as the source of herpes infection in the infant.
  This mohel will therefore be banned for life from performing metzizah b’peh in the State of New York.
  2. After RFLP:
  1. If the mohel and newborn have a different HSV viral DNA subtype, then the mohel is determined not to be the source of the infant’s infection. He may resume performing metzizah b’peh, adhering to precautions set forth in Section 2, above.
  2. In the event, however, that it is a caregiver who has an identical HSV viral DNA subtype as the newborn, and that caregiver is a hospital employee, the hospital will be informed by the NYSDOH and directed to develop a plan to prevent further infections. In this circumstance, the mohel may resume performing metzizah b’peh, adhering to precautions set forth in Section 2, above.
  3. In the event it is a parent or a family member who has an identical HSV viral DNA subtype as the newborn, then the parents or family member will be informed by NYSDOH, given educational materials on HSV and advised to consult his or her physician regarding steps to take to prevent transmission to a newborn in the future. In this circumstance, the mohel may resume performing metzizah b’peh, adhering to precautions set forth in Section 2, above.
  3. In the event that the mohel cannot be ruled out as the source of infection in the newborn because 1) herpes virus has not yet been recovered for RFLP subtyping and 2) no other caregiver is shown to have herpes virus identical to the newborn’s virus, then, under these circumstances for the mohel to continue the practice of metzizah b’peh, he has to take one of the following options (the choice of which one shall be at his discretion):
  1. Continue abstaining from practicing metzizah b’peh until such time, if any, as the virus is recovered from the mohel or any other person, through additional swabbing and results are obtained after testing by RFLP. If such results are obtained, then the appropriate actions will be taken as set forth in this Section IV, Subsection D, paragraphs 1 or 2; or
  2. When the mohel will participate frequently in circumcision with metzizah b’peh, take one 500 mg valacyclovir tablet orally every day of his life (Reference 3); or
  3. When the mohel will participate only occasionally in circumcision with metzizah b’peh, take one 500 mg valacyclovir tablet orally every day for three days before circumcision.
  The NYSDOH reserves the right to do mouth swabs for herpes culture on mohels choosing to go on valacyclovir to confirm that they are herpes culture negative.
  References
  1. Centers for Disease Control and Prevention. Guideline for Hand Hygiene in Health-Care settings. MMWR 2002/51 (RR16); 32-33.
  2. Meiller TF et al: Efficacy of Listerine® Antiseptic in reducing viral contamination of saliva. J Clin Periodontol 2005; 32: 341-346.
  3. There is no information regarding the effects of antiviral prophylaxis on HSV-1 shedding or transmission. However, antiviral prophylaxis has been shown to decrease clinical attacks of oral HSV-1 and to decrease HSV-2 shedding. [Sacks SL et al: HSV shedding. Antiviral Research 63S1 (2004) S19-S26]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: