Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Mietek o O tych, którzy się na niemieck…
  Crestone o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  CBA o Wolne tematy (09 – …
  Ja o Liczba urodzeń w Polsce najmni…
  Jabo o Nie chcą umierać za pomniki…
  Mietek o O tych, którzy się na niemieck…
  UZA o Nie chcą umierać za pomniki…
  plausi o Nowa ustawa psychiatryczna. Ka…
  Listwa o Nowa ustawa psychiatryczna. Ka…
  Liwiusz o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  prostopopolsku o Nie chcą umierać za pomniki…
  Marucha o Liczba urodzeń w Polsce najmni…
  Ramirez o O tych, którzy się na niemieck…
  Liwiusz o O tych, którzy się na niemieck…
  revers o Wolne tematy (09 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Kanada: wykładowca uniwersytecki uważa, że ”18-miesięczne dziecko nie jest osobą”

Posted by Marucha w dniu 2011-03-13 (Niedziela)

Dr Mark Mercer, wykładowca filozofii na Uniwersytecie Dalhousie w Halifaksie (Nowa Szkocja) stwierdził w debacie na temat aborcji, że dziecko dopóki nie osiągnie osiemnastu miesięcy życia tak naprawdę nie jest „osobą”. Dlatego też ludzie nie powinni mieć dylematów etycznych dotyczacych aborcji. Debatę zorganizowała grupa studentów pro life. Przyciągnęła ona uwagę około 150 osób.

Przeciwniczką dr Mercera była Stephanie Gray, założycielka i dyrektor wykonawczy Kanadyjskiego Centrum ds. Reformy Bioetycznej. Gray argumentowała, że aborcja jest „brutalnym zabójstwem niewinnej istoty ludzkiej”. Życie dziecka powinno być chronione przepisami prawnymi od samego poczęcia.

W swoim wystąpieniu, Gray zwróciła uwagę na fakt, że „środowisko naukowe jest jednomyślne, iż życie zaczyna się od zapłodnienia”. – W okresie zapłodnienia – wyjaśniła Gray – dziecko ma wszystko w sobie, co jest mu niezbędne do bezpośredniego wzrostu i przejścia do następnego etapu bardziej zaawansowanego rozwoju.

Mercer zgodził się, że nienarodzone dzieci w łonie matki są ludźmi i że aborcja jest dobrowolnym zabójstwem istoty ludzkiej, ale stwierdził jednocześnie, że pojęcie „człowieka” nie jest „moralnie właściwym pojęciem”. Jego zdaniem, ludzie nie mają wyjątkowego znaczenia ze względu na „przynależność gatunkową”.
– Dopiero wtedy zasługują na ochronę, gdy posiądą pewne etyczne najistotniejsze właściwości, takie jak: zdolność do odczuwania bólu i przyjemności, samoświadomości i racjonalności – konkludował.

Gray zwróciła uwagę, że Powszechna Deklaracja Praw Człowieka celowo mówi o prawach „człowieka” a nie „osób”, właśnie ze względu na to, że już nieraz w przeszłości, zdarzały się przykłady podporządkowywania, lub zabijania innych ludzi, bo twierdzono, że nie są oni „osobami.” Podała przykład holocaustu i zniewolenia czarnoskórych mieszkańców Ameryki.
– Mamy przykre doświadczenia z historii, kiedy istoty ludzkie odmawiały prawa do życia swoim bliźnim, ponieważ oddzielono koncepcję człowieka od koncepcji osoby i traktowano je jako dwie odrębne rzeczy – stwierdziła Gray.

Powiedziała również, że kryteria stosowane w celu określenia osobowości sprowadzają się do mało istotnych różnic, takich jak: wielkość, poziom rozwoju, środowisko i pewne zależności. Są to kryteria, które zmieniają się w czasie. Tymczasem „człowiek jest obiektywnym terminem, który możemy zdefiniować naukowo” – wyjaśniła. Osoba jest terminem filozoficznym, prawnym, który podlega zmianom.
– Nasze człowieczeństwo, nasze prawo do życia – mówiła Gray – powinno być oparte na tym, co jest niezmienne, co stanowi o naszej ludzkiej naturze, a nie na tym, co się zmienia, co jest naszą funkcją i jakie są nasze możliwości – dodała.

Gray stwierdziła, że wszyscy ludzie mają „wrodzoną wartość”, która wynika z posiadania wspólnej ludzkiej natury, przez którą jesteśmy „moralni i racjonalni”. Nawet jeśli dana osoba nie wykazuje oznak racjonalności, jak np. rozwijające się dziecko, lub osoba niepełnosprawna, to jednak wciąż posiadają one „wrodzoną możność”. Dlatego też niedopuszczalne jest ich uśmiercanie tylko dlatego, że nie są w danym momencie „tak doskonali” jak my.

Zdaniem Mercera, dziecko staje się osobą w wieku około 18. miesięcy do dwóch lat. Doktor zasugerował nawet, że dorosłe świnie mogą być osobami (sic!). Chociaż powiedział, że nie można sobie wyobrazić uzasadnienia dla zabijania już urodzonych dzieci, ze względu na dostępność adopcji, to jednak dodał: – Jeśli dziecko nie jest osobą, toteż nie jest przestępstwem jego zabicie.

Jego zdaniem, zdeklarowany wegetarianin może mieć problemy z zabiciem świni, ale nie będzie miał problemu z zabiciem dziecka w łonie kobiety.

Dr Mercer twierdzi, że opublikował swoje poglądy w prasie krajowej i zagranicznej.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Komentarz PiotrSkarga.pl:
Oto do czego prowadzi diaboliczna i przewrotna pycha tzw. naukowców. Czyż nie jest to kolejna teoria, w oparciu o którą mogą zostać zrealizowane kolejne gigantyczne zbrodnie?

Komentarz gajowego:
Dla tzw. barbarzyńców ze starożytnego Egiptu, Grecji czy Rzymu, życie dziecka w łonie matki było czymś świętym, czymś o czym nawet nie było potrzeby dyskutować i argumentować. Aborcja była zakazana, a jej dokonanie groziło surowymi karami. Podobnie było w rzekomo „ciemnym” Średniowieczu. Przejęcie rządów dusz przez nachalną i podstępną cywilizacje talmudyczną doprowadziło do upadku najbardziej, wydawać by się mogło, podstawowych wartości.

http://www.piotrskarga.pl/

Komentarzy 10 do “Kanada: wykładowca uniwersytecki uważa, że ”18-miesięczne dziecko nie jest osobą””

 1. Krzysztof M said

  „– Dopiero wtedy zasługują na ochronę, gdy posiądą pewne etyczne najistotniejsze właściwości, takie jak: zdolność do odczuwania bólu i przyjemności, samoświadomości i racjonalności – konkludował.”

  – Czyli praktycznie od zapłodnienia. Gościu sam sobie przeczy. 🙂

  O! Mamy tu kryterium „racjonalności”. 🙂 Czyli wszystkich w psychiatrykach – za nogi i o ścianę!

  No i ciekawe, jak on te dzieci będzie zabijał… Ja na miejscu redakcji TV zrobiłbym z taki happening z tym gościem w roli głównej: Niech zademonstruje, jak się zabija 17-to miesięczne dziecko. Przed kamerami. A specjaliści od efektów specjalnych już zadbają, żeby to wyglądało realistycznie. Jeśli po takim programie gościu przeżyje dłużej niż tydzień, to takie społeczeństwo zasługuje na los, jaki im gościu chce zgotować.

  Natomiast jak się gościu pojawi w granicach POLSKI, to zrobić z nim to, co zrobiono z naszym dr Ratajczakiem.

 2. Krzysztof M said

  Ad. komentarz

  „Przejęcie rządów dusz przez nachalną i podstępną cywilizacje talmudyczną doprowadziło do upadku najbardziej, wydawać by się mogło, podstawowych wartości.”

  – Wciąż czeka na wyraźną odpowiedź pytanie: „Dlaczego poszło im tak łatwo? Dlaczego tak łatwo przejęli rząd naszych dusz?”

  Odpowiedź na to pytanie winna być powtarzana codziennie. Wszędzie. Aż każdy z nas będzie uważał ją za tak naturalną, jak oddychanie.

 3. Amerykanin said

  Hmmm …… dziecko (obojetnie ile sobie liczy od poczecia) i osoba ?
  A to ciekawy wywod „naukowy”.
  Moze ten naukowiec co tak twierdzi,ze „dziecko to dziecko” juz w lonie matki doktorem zostal ?
  Narobilo sie nam doktorow i profesorow co nie miara.
  Zreszta w historii juz bylo,ze byl taki krol co nakazal zabijac dzieci,Herod czy tak jakos sie nazywal,no i zabijali.
  Dzisiaj wzieli sie juz za tych jeszcze nienarodzonych w brzuchach gojek.
  Za to „wybrane matrony” rodza po dziesiecioro i wiecej aby zaludnic swym narodem caly swiat !

 4. mirek said

  Ani chybi będą ciężarówki aborcyjne jeżdzić po mieście i wyłapywać,
  co już dawno kiedyś Philip K. Dick napisał opowiadanko („termin aborcji jest czysto umowny i można go przesunąc i do 12 roku życia”)
  zapomniałem tytułu.

 5. tralala said

  Ja bym tak jego, za nogi i …do studni!!!

 6. belzedup said

  Badzmy konsekwentni. Uznajmy za czlowieka dziecko w wieku lat 85. Ponizej tego wieku niech rownie konsekwentnie nie bedzie rowne doroslej swini (sparafrazowany cytat z tekstu powyzej).

  Rzecz jasna nie moze to dotyczyc nadczlowiekow.

  I szlus.

 7. — Panie Krzysztofie M na 1-ce — Tak by Pan sprostowal ze jak ten kanadyjczyk pojawil by sie przypadkiem w Polsce , potraktowac go podobnie jak stroze prawa jego kraju potraktowali na lotnisku Polaka ktory pojechal odwiedzic w Kanadzie swoja matke .
  Traktowanie ludzkiego zycia , porownywalnie z zyciem swini , maja widocznie w genach z niedawnych czasow gdy mordowanie Indianskich kobiet i dzieci bylo chwalebne . Na stare lata przy kominku , wnukom opowiadajac , dumni z tego byli .

 8. Krzysztof M said

  Ad. 7

  Żeby zrozumieć to, co się działo wtedy na lotnisku, trzeba rozumieć umysłowość ludzi kultury protestanckiej. Oni w ogóle nie myślą! Oni mają procedury, mają wytyczne, mają przepisy, mają swoich „specjal”, czyli po naszemu zawodowców, oni mają tak klapy na oczach tak wąsko ustawione, ze tam się ledwie żyletkę wciśnie! Ochroniarz, który tego Polaka (?) potraktował gazem zrobił to ze strachu. Każdy objaw wolności, swobodnego działania, działania, które (UWAGA! BARDZO WAŻNE SŁOWO!) niekontrolowane przez do tego powołanych, jest (DRUGIE WAŻNE SŁOWO!) zagrożeniem! A tam człowiek zagrożony ma PRAWO się bronić! To, co u nas byle chłopek roztropek rozwiązuje za pomocą normalnego pogadania z gościem, u nich stanowi PROBLEM! Bo jest poza zachowaniami standardowymi! Te wszystkie „zagrożenia”, „kontrole” itp. wynikają z religii, z protestantyzmu, z purytanizmu. U katolików, a szczególnie u Polaków, przyroda to piękny, Boży, przyjazny świat, który czasami, jak robimy gupoty, może nam jakieś kuku zrobić. I nie tyle jest to kuku wyrządzone nam przez przyrodę, ile kuku, które sami sobie zrobiliśmy. U ludzi Zachodu jest inaczej. Oni widzą przyrodę jako zagrożenie, jako coś, co jest do okiełznania, do KONTROLOWANIA… I to jest przenoszone na ich stosunek do ludzi… Dalej niech się wypowie jakiś filozof kultury i religii. To jego domena.

  Oni inaczej widzą świat. Inaczej widzą człowieka. Inaczej widzą przyrodę. Inaczej widzą Boga.

  Siem rozpisałem. Sorry.

 9. Krzysztof M said

  Ad. 6

  Kiedyś wymyśliłem taki termin „Aborcja poporodowa„. 🙂 I o zgrozo, słowo staje się ciałem. 🙂

 10. Brat Dioskur said

  W Belgii,bodajze na poczatku lat 50-tych jakis komunistyczny posel zaproponowal zlikwidowanie monarchii.Na drugi dzien znaleziono go na progu domu z kula we lbie…
  Nastepna propozycja likwidacji monarchii w tejze Belgii pojawila sie dopiero po roku 2000-tnym.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: