Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Sebastian o NATO może się samo rozbroić…
  revers o NATO może się samo rozbroić…
  ? o Wolne tematy (58 – …
  Yagiel o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Co nam zrobili ruskie
  Głos Prawdy o Co nam zrobili ruskie
  Anzelm o NATO może się samo rozbroić…
  plausi o Położyć kres patologii
  Anzel o Położyć kres patologii
  Anzelm o Położyć kres patologii
  bardzo o Wolne tematy (58 – …
  Emilian58 o Schiller na liście Ukraiń…
  prostopopolsku o Żydowska kloaka przetacza się…
  bryś o Co nam zrobili ruskie
  Us o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Leśne obserwatorium – 18.03.2011

Posted by Marucha w dniu 2011-03-18 (Piątek)

Od początku roku notujemy wzrost bezrobocia w Polsce. W styczniu liczba bezrobotnych w ciągu miesiąca wzrosła o 150 tys. osób, a stopa bezrobocia sięgnęła 13 procent. Sejm wysłuchał wczoraj informacji rządu w sprawie sytuacji na rynku pracy. Posłów opozycji zbulwersowało przede wszystkim drastyczne cięcie – o 70 proc. – środków z Funduszu Pracy na aktywne formy zwalczania bezrobocia. Wiceminister pracy Czesława Ostrowska wyjaśniała, iż pieniędzy na ten cel jest mniej, gdyż sytuacja na rynku pracy jest lepsza.

Przed wyborami parlamentarnymi Donald Tusk przekonywał, że gdy PO obejmie władzę, ci, którzy wyjechali za pracą za granicę, będą masowo do Polski powracać. Dziś, po niemal całej kadencji rządów Platformy (choć podobno jesteśmy zieloną wyspą o rekordowym wzroście gospodarczym), premier Tusk nie tylko straszy, że nie będzie pieniędzy na wypłaty emerytur, jeśli nie sięgnie po środki, które dziś odkładane są na przyszłe emerytury, ale też do Polski nie ma po co wracać, gdyż brakuje wolnych miejsc pracy.

Prezydent Bronisław Komorowski najwyraźniej potrzebuje korepetycji z języka polskiego. Świadczy o tym jego wpis do księgi kondolencyjnej ambasady Japonii. Prezydent zapewnia mianowicie w imieniu Polaków, że łączy się z Japończykami „w bulu” i „nadzieji”. Fragment tego wpisu emitowany był w telewizji TVN 24, gdzie wyraźnie widać było powyższe błędy ortograficzne. Tymczasem Polska Agencja Prasowa zaprezentowała w swoim serwisie poprawioną wersję wpisu. „Jednoczymy się w imieniu całej Polski z narodem Japonii w bólu i w nadziei na pokonanie skutków katastrofy” – tak rzekomo wygląda według PAP wpis, jaki Komorowski zamieścił w księdze kondolencyjnej w ambasadzie Japonii. Taka sama wersja była także w serwisie „Gazety Wyborczej”.

Tym razem krzyż okazał się przeszkodą w wystąpieniu minister edukacji Katarzyny Hall, która odwiedziła Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku. Został więc zasłonięty na czas jej przemówienia.
Minister Katarzyna Hall pojechała do Włocławka, aby z samorządowcami i dyrektorami szkół porozmawiać o planowanych zmianach w oświacie. Spotkanie zostało przygotowane w auli, na tle panoramy miasta, w której centrum znajduje się krzyż na tamie – skąd oprawcy zrzucili do wody ciało bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Do tej pory ten krzyż jeszcze nikomu nie przeszkadzał. – Krzyż na tamie włocławskiej wpisuje się w historię Polski i naszego miasta. Odbywają się przy nim uroczystości ponad podziałami politycznymi z udziałem duchowieństwa, mieszkańców, a także polityków różnych opcji – mówi Katarzyna Zarzecka, wicedyrektor szkoły, odpowiedzialna za oprawę spotkania.

Sejm Litwy przyjął nowelizację ustawy o oświacie, która pogarsza sytuację szkół mniejszości narodowych i prowadzi do ich zamykania. Za nowelizacją ustawy opowiedziało się 76 posłów, 14 głosowało przeciwko, 29 wstrzymało się od głosu. Zdaniem polskich posłów na Litwie, jest to wyjątkowo zła ustawa. – Uderza ona w mniejszości narodowe. Pogarsza ich obecny stan posiadania – uważa poseł Akcji Wyborczej Polaków na Litwie (AWPL) Jarosław Narkiewicz.

Na Ukrainie zwycięża wolny rynek. Przez rok rządów prezydenta Wiktora Janukowycza na Ukrainie z 8 do 21 wzrosła liczba miliarderów, których majątek wynosi co najmniej 1 mld USD. Dysponują oni łącznie majątkiem w wysokości 58 mld USD. Dla porównania roczne wydatki budżetu państwa to tylko niespełna 41 mld USD. Jednocześnie na Ukrainie rośnie obszar biedy, i to jest główny powód zwiększającej się emigracji, na którą decydują się głównie ludzie młodzi i wykształceni.

Kolejne kraje deklarują udział w operacji w Libii. Włosi udostępnią bazy lotnicze. Norwegia deklaruje swój udział, ale na razie nie podaje szczegółów. Podobnie postępuje Francja. Rzecznik francuskiego rządu podkreśla, że nie jest to interwencja militarna czy okupacja Libii tylko pomoc powstańcom. Dania planuje wysłać swoje myśliwce F-16. Na wniosek Francji i Wielkiej Brytanii Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła dzisiaj w nocy rezolucję w sprawie zamknięcia przestrzeni powietrznej nad Libią. Rezolucja zezwala też na podjęcie „wszelkich koniecznych środków” mających na celu ochronę ludności cywilnej przed atakami sił zbrojnych wiernych libijskiemu przywódcy.
Warto też ochronić złoża ropy naftowej przed wykorzystywaniem ich przez naród libijski.

Białoruska telewizja państwowa 13 marca w programie publicystycznym “W centrum uwagi” kolejny raz zaatakowała Polskę, określając ją jako kraj o imperialnych ambicjach, działający wbrew interesom Unii Europejskiej, a lojalny wobec USA. Oceny polskiej polityki zagranicznej dokonywali w programie m.in. dwaj deputowani rosyjskiej Dumy Państwowej: Siergiej Markow i Leonid Kałasznikow. Przedstawiciele białoruskich organizacji z Łotwy, Litwy, Estonii, Rosji i Ukrainy podczas spotkania 12 marca w Rydze wystosowali do szefów państw UE, członków Rady Europy i deputowanych Parlamentu Europejskiego apel o powrót do konstruktywnego dialogu z Białorusią. Zarzucili UE, USA i pozostałym państwom stosowanie nacisków na Białoruś, wykorzystywanie wobec niej zimnowojennej retoryki i narzucanie jej swej woli.

Komentarzy 8 do “Leśne obserwatorium – 18.03.2011”

 1. dumnyPolak said

  Dobrze że Hallowa nie zażądała postawienia w tle menory i powieszenia gwiazdy dawida na ścianie. Ale w sumie fajnie, niech parchy przeginają pałę.

 2. ZDZISIEK said

  http://komiks.interia.pl/zdjecie,1430471,4,485

  Parch Szczynukow. Posługujacy się przywłaszczonym nazwiskiem i tożsamościa polskiej szlachty Komorowscy z Kowaliszek na Litwie, wymordowanej przez żydobolszewików. Ten parch został podstawiony na najwyższy urzad […]

  Można jeszcze to zobaczyć w Telexpressie
  00:02:39
  http://tvp.info/teleexpress/wideo/17032011-1700/4029354

 3. ZDZISIEK said

  W obliczu historycznej pruby, pragnę połączyć się w bulu z dzielnym narodem Japońców.

  Jeszcze się nie uspokoiły konfulsje ziemi (w końcu jednak matki, a tę mamy jedną i jej się nie wybiera), jeszcze nie ze wszystkim spłynęły wody do ołszynu, gdy nowe nieszczęście Was dosięgło, naszych braci mniejszych – awaria reaktoruf, z przeproszeniem, jądrowych!

  Nie lemkajcie się! Woda ma to do siebie, że się zbiera i przepływa. A jak już przepłynie to jej nie ma.

  Z ziemią drżącą nieco gożej, bo Wy tam na samych wulkanach siedzicie, ale z drugiej strony, skoro od lat tak siedzicie toście się pewnie i przyzwyczaili! A jak zostawicie sobie parę takich krzywyh budynków to pożytek turystyczny mieć będziecie, tak jak to Hiszpanie sprytnie w mieście Pizza zrobili! A Wam też spryt z tych małych, skośnych ślepków wyziera, he, he, he!

  Co do promieniowania, to, chociasz powiedziałem, że to nowe nieszczęście, to przecierz, Wy, dzielni kamikandze doświadczyliście potęgi atomu już dawno temu, gdy rozrzutne w swej hojności, Stany Zjednoczone, bezinteresowanie Wam ją zrzuciły.

  I tak jak wufczas, dzięki potędze atomu udało się Wam zbudować słynne na całym świecie, same-raje, tak i teraz pożytek mieć będziecie, bo na oświetleniu w nocy zaoszczędzicie! He, he, he, he… !

  Pozdrawiam Was, męrzne Kitajce!

 4. Zerohero said

  ZDZISIU. Dobrze wczułeś się w intelekt tego szmondaka, ale opuściłeś jeden błąd:

  Dziadzia czy jak mu tam pisze „jednom” a nie „jedną”.

  🙂

  Przy okazji…Pan Michalkiewicz

  – jest orędownikiem sprowadzenia na polskie ziemie amerykanskiego wojska
  – wykorzystuje okazje by po raz kolejny podkreślić znaczenie „strategicznych partnerów” tj. Rosji i Niemiec w spieraniu roszczeń Żydów.

  fakty są takie, że

  – USA jawnie wspierają roszczenia żydowskie
  – USA są mocno splecione współzalenościami z Niemcami przy których parnerstwo rosyjsko-niemieckie to pikuś

  Pan Michalkiewicz to agent wpływu udajacy swojaka czy po prostu miałki analityk? Pewien czas temu ganiłem Poliszynela za jeżdzenie po SM, ale lektura michalkiewiczowych felietonów trochę mnie zaniepokoiła. Zastanawia też zachowanie moderatora z tamtejszego forum, niejakiego Zapinio trolujacego tutja gościnnie:

  ktoś napisał:

  http://www.forum.michalkiewicz.pl/viewtopic.php?f=4&t=21383

  Pozycja Polski w swiecie Arabskim na zawsze zostala utracona po naszym napadzie na Irak i Afganistan i po Polskim stanowczym popieraniu Izraela w zagladzie Palestynczyków . Oczywiscie marionetkowe rzady Iraku i Afganistanu moga patrzec przychylnie na Polskich żołdaków ale normalny arab na ulicy splunie kiedy uslyszy słowo Polska i ma do tego prawo po tym co my im zrobilismy.

  na co moderator odpisał:

  Dlatego już teraz niektórzy powinni się ustawić w kolejce po rosyjskie wizy i obywatelstwo.
  Zdrastwujtsie towariszczi !!!
  Zdrastwujtie sołnyszko Putin !!!

  a zatem każdy krytyk żydowskich wojen i psucia sobie interesów na bliskim wschodzie to fan Putina, a Putin to po prostu komuch jak wszyscy Rosjanie. Zapinio u Gajowego dał się tu poznać jako miałki dyskutant i chyba na tamtym też obnosi się ze swoją miałkością. Czemu SM pozwolił aby taki miałki intelektualnie człowiek moderował forum? Dziwne.

 5. zapinio said

  Ba….
  Żeby tylko.
  Bo ja jestem bardzo mniałki panie ZerowyBohaterze…:-).

 6. 166 bojkot TVN said

  Hall do wora – wór do jeziora!
  Michnik do wora – wór do jeziora
  Tuska do wora wór do jeziora
  Komorowski do wora – wór do jeziora
  Grossy do wora – wór do jeziora

  Czy ja mam mordercze instynkty?!
  Ależ skąd – powtarzam tak sobie hasła warsiawskiej żydowskiej młodzieży zasłyszane na jakiejś manifie przed ministerstwem Romana Giertycha

 7. Krzysztof M said

  Ad. 4

  „Czemu SM pozwolił aby taki miałki intelektualnie człowiek moderował forum? Dziwne.”

  – Liberalizm to tak prymitywne widzenie świata, że nie trzeba wielkiego intelektualisty… 🙂 Prawdę powiedziawszy, intelektualista by się nie sprawdził. 🙂

 8. 166 bojkot TVN said

  7/
  Pewnie to jego dziecko, wpuszczone przez tatusia na stronę, żeby se trochę poćwiczyło. Niestety talentu pisarskiego dziecko nie odziedziczyło. Pewnie geny ułożyły się tak jak to chyba B.Shaw przewidział, kiedy jakaś urocza idiotka zaproponowała mu płodzenie dzieci, w nadziei, żeby były takie śliczne jak ona, i utalentowane i mądre jak on. Na to pisarz zapytał: a jeśli będzie odwrotnie i mózg odziedziczą po matce, a urodę po ojcu?
  Tu pewnie zaszło takie zjawisko. Biedne dziecko. Jak jeszcze wzrost odziedził po malutkiej(?) matce, to ma chłopak przechlapane.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: