Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Yagiel o Wolne tematy (39 – …
  revers o Znowu Kosowery!
  Sebastian o Znowu Kosowery!
  Adrian o Wolne tematy (39 – …
  ? o Wolne tematy (39 – …
  Sebastian o McNamara’s Misfits: wojs…
  Sebastian o Zwi Migdal: Żydowska mafia spr…
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Carlos o Wolne tematy (39 – …
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Yagiel o Wolne tematy (39 – …
  Yagiel o Wolne tematy (39 – …
  Liwiusz o Pod wieżami Włodzimierza
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Monsanto w natarciu

Posted by Marucha w dniu 2011-03-21 (Poniedziałek)

Źródło: http://www.czystakraina.eu/article?GMObalizacja

STANY ZJEDNOCZONE. Wydaje się, że obrońcy tradycyjnego rolnictwa będą musieli usunąć się z pola pod naporem GMO-nawałnicy wywołanej przez monopol nasienno-chemiczny Monsanto. Oto bowiem koncern Monsanto wprowadził swoich lobbystów do trzech największych amerykańskich sieci dystrybucyjnych żywności organicznej i ustami ich przedstawicieli oznajmił, że zgadzają się one na uprawy GMO i brak konieczności oznaczania produktów spożywczych zawierających GMO.

GMO to intensywna chemia dla rolnictwa (nawóz Roundup niszczący florę bakteryjną humusu) oraz monopol nasienniczy w rękach tego samego koncernu – Monsanto. W praktyce GMO oznacza całkowitą utratę suwerenności rolniczej w tych krajach, które zdecydowały się iść tą drogą.

Na uprawach GMO jedynym stosowanym nawozem staje się nawóz koncernu Monsanto i tenże sam koncern staje się jedynym dystrybutorem nasion siewnych, odpornych na ten nawóz. I o to chodzi. O monopol nawozowo-nasienny amerykańskiego koncernu Monsanto, bez liczenia strat, jakie to wywołuje w przyrodzie (chorzy ludzie i zwierzęta), w glebie (staje się jałowa) i w socjosferze (wycinanie lokalnej konkurencji i ubożenie regionów).

http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/03/20/monsanto-w-natarciu/

Admin przypomina, iż nasiona roślin uprawnych opatentowanych przez żydowską firmę Monsanto albo w ogóle nie nadają się do wysiewu (nie dadzą plonów), albo też używanie ich do wysiewów jest zakazane. W ten sposób Żydzi niszczą liczącą sobie dziesiątki tysięcy lat tradycję rolniczą: przeznaczania części płodów na przyszłoroczne wysiewy/sadzenie. – admin

Komentarzy 13 do “Monsanto w natarciu”

 1. Glebor said

  Właśnie dlatego w tej chwili organizuję nowe uprawy na mojej działce, niemal w 100% złożone ze starych odmian. W Polsce istnieją organizacje i firmy zajmujące się gromadzeniem i sprzedawaniem nasion takich starych odmian. Są także fora wymiany nasion. Dodać należy, że ochrona roślin nie musi oznaczać proszku na nie sypanego. Istnieje coś takiego jak uprawa współrzędna, gdzie jedne rośliny pomagają drugim i chronią się nawzajem. Lepsze to dla gleby i dla nich samych. Nie zapominajmy, że natura potrafi sama sobie radzić z zarazami i pasożytami (patrz łąki – czy ktoś widział pasożyta niszczącego łąkową trawę albo hurtem niszczącego maki?). W skali własnych ogrodów to jak najbardziej wykonalne.

 2. barbara said

  Prosba do Gabora.
  A gdzie szukac tych „dobrych” nasion, czy jacys producenci sa „bezpieczni”?

 3. Wacław L. said

  Ad 1
  Gratuluję, robię to samo i namawiam dookoła, aby odtworzyć te piękne ogrody z tradycyjnymi odmianami, które karmiły oraz zdobiły naszych przodków jeszcze 50 lat temu. To ważny przyczynek do naszego zdrowia. Czeka nas gigantyczna praca od podstaw w duchu R. Dmowskiego, albo padniemy. Kolejna praca od podstaw dotyczy edukacji naszej młodzieży. Dwa godne adresy widnieją tu na gajówce po lewej stronie. Bóg zapłać Gajowemu za tą inicjatywę. Wspierajmy te szkoły, także finansowo.

 4. Wacław L. said

  Ad 2
  Tak, są. Proszę wejść w kontakt z np. Środowiskiem „Eko Arka” Pana Przybylaka. Takich środowisk jest więcej.

 5. Zerohero said

  Zauważyli państwo, że człowiek zakładający Nowy Ekran epatuje powierzchownym patriotyzmem, ale w kwestiach globalnych (Monsanto między innymi) jest bardzo poprawny? Na Libię, jej majatek i mieszkancow zaczęły spadać bomby NATO a NE przyłącza się do mainstremowych mediów w poparciu dla tej agresji. Choć nie robi tego głośno, bo gdy w Libii gineli cywlile ŁŁ skupiał się na ruskich mordach w Inguszetii.

  Takie priorytety, takie priorytety aj waj. Wyrosła nam kolejna niezalezna, niepoprawni i s24. I dobrze 🙂 Może przygłupy wypisujące brednie w komentarzach zaczna sie kisic we własnym sosie.

 6. Zerohero said

  PS. choć znalazłem tam kilka zacnych osób, min. SpiritoLibero. To dobrze, może coś tam naprostują sekciarzom. Choć mysle, że wbrew gospodarzowi strony nie da się skutecznie publikować. A to wywali z głownej, a to ocenzuruje, a to zakopie…

 7. Chutor said

  Kto szuka ten znajdzie

  Problemy nalezy usuwac tez u ich zrodel. Jest wiele przykladow. Jednym z nich jest rodzimy o Kraku i smoku wawelskim. Zamiast ciagle ulegac smokowi znalaziono skuteczny sposob by sie go pozbyc. Monsanto jest takim smokiem zapuszczjacym jadliwe korzenie do zyciodajnej ziemi. Trzeba te korzenie mu rytualnie podciac a gdy uschnie to wrzucic go na kompost.
  Kompost ten nalezy oblac wychodami swinskimi i pozwolic na fermentacje przez siedem pokolen.

 8. niereligijna said

  Glebor, same nasiona i dobre checi nie wystarcza by sie utrzymac przy zyciu, polecam wszystkim ciekawy film o tym jak globalisci zmieniaja ph gleby. Wynika z badan i obserwacji ze tylko gmo na niej wyrosnie.

 9. Wacław L. said

  Szanowna niereligijna, a moje zielononóżki oraz rodzime capki olewają ten prysznic i mają się dobrze, tak samo sad, warzywnik i zielnik, problem w tym, że utraciliśmy mądrość naszych przodków w tym temacie, nie doceniamy Mądrości Bożej, teraz byle g…. wytrąca nas z równowagi.

 10. Krzysztof M said

  Tak mi się kojarzyło… Monsanto… Japonia… Reaktory Fukushima są produkcji General Electric. A GE w wikipedii jest skojarzone z Monsanto:

  „GE zdaniem wielu ruchów ekologicznych był jednym z największych trucicieli środowiska w USA. Od lat 30. XX w. przedsiębiorstwo produkowało w stanie Nowy Jork transformatory, używając skrajnie toksycznych związków PCB produkowanych przez Monsanto w Anniston w Alabamie. GE wyrzucił do rzeki Hudson tysiące ton PCB. W połowie lat 70. XX w., produkcja transformatorów z użyciem PCB została zlikwidowana, zaś GE, pod wpływem silnej krytyki medialnej i nacisków amerykańskich instytucji rządowych (m.in. EPA) wyłożyło i stale wykłada znaczne sumy pieniędzy na rewitalizację rzeki Hudson i odszkodowania za zatrucie środowiska. (…)”

 11. xyz said

  Wszystkim polecam permakulturę i agroleśnictwo
  http://permakultura.net/

 12. niereligijna said

  Szanowny Waclaw L. wszystko do czasu. Staram sie zrobic i udostepnic na you tube niezadlugi film dokumentalny o tym jak od chemtrails umieraja drzewa, krzewy i calkiem male roslinki, moze bedzie Ci latwiej zauwazyc zachodzace zmiany w Twoim rejonie swiata.

 13. Shakespear said

  Wegry maja ich doscy

  http://uk.ibtimes.com/articles/20110722/hungary-destroys-all-monsanto-gmo-maize-fields.htm

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: