Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  UZA o Wykład internetowy profesora N…
  ! o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  lewarek.pl o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Listwa o Struktura muzyki
  Panicz Pawełek o Jedno zdjęcie – trzy kłam…
  Olo o Ukraina: pomoc humanitarna z P…
  lewarek.pl o Struktura muzyki
  Listwa o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  Listwa o Struktura muzyki
  UZA o Niemiecka dziennikarka opowiad…
  prostopopolsku o Wykład internetowy profesora N…
  prostopopolsku o Wykład internetowy profesora N…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  prostopopolsku o Prezydent Andrzej Duda, chrześ…
  revers o Wolne tematy (59 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Bandytyzm drogą Zachodu

Posted by Marucha w dniu 2011-03-22 (Wtorek)

Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła rezolucję nr 1973 ustanawiającą strefę zakazu lotów nad Libią. Rezolucja ta umożliwia „ochronę ludności cywilnej” poprzez „interwencję wojskową”. Za wprowadzeniem rezolucji głosowali członkowie stali RB ONZ: Francja, Wielka Brytania oraz USA, oraz kadencyjni: Bośnia i Hercegowina, Kolumbia, Gabon, Liban, Nigeria, Portugalia, RPA. Wstrzymali się od głosu stali członkowie: Chiny, Rosja, oraz kadencyjni: Brazylia, Niemcy, Indie.

W godzinach wieczornych 19 marca b.r. doszło do ataku rakietowego na Libię w wykonaniu tzw. koalicji, składającej się z USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Kanady i Włoch. Rezolucja jest oczywiście najczystszym bandytyzmem. Jeszcze ostrzej należy określić atak rakietowy. Do takiego poziomu doszła dzisiaj suwerenność państwowa na świecie. Obce podmioty podejmują decyzję o losach państwa, które nikogo nie atakuje, opowiadając się po jednej ze stron konfliktu wewnętrznego, stronie wybranej wg własnego widzimisię i w istocie wysoce enigmatycznej.

Atakujący, zasłaniając się dowolnie interpretowaną rezolucją, unikają cywilizowanej postawy, jaką byłoby po prostu wypowiedzenie wojny Libii. Jest to krok dalej w stosunku do szeregu podobnych akcji podejmowanych w ciągu ostatnich 20 lat (Jugosławia, Irak, Afganistan), gdyż obecnie nie podaje się nawet powodu uzasadniającego atak. Powodu, naturalnie, o choćby śladowym prawdopodobieństwie.

Krok dalej i zły prognostyk na przyszłość dla państw pragnących pielęgnować tradycyjnie rozumianą (i zapisaną w prawie międzynarodowym) suwerenność. Wystarczy „dęty” pretekst i już możni tego świata, mając na usługach Radę Bezpieczeństwa ONZ, robią co chcą, z pełną swobodą interpretując wszelkie okoliczności, oczywiście w kierunku uzasadnienia własnych racji.

Mamy tutaj także do czynienia z potężną dawką hipokryzji. Kadafi to teraz tyran, dyktator, przywódca reżimu, a dopiero co ci sami przywódcy, dziś tak zatroskani, ściskali się z nim przy okazji różnych spotkań oficjalnych. Jednocześnie, utrzymują kontakty z szeregiem innych dyktatorów, ale na razie są oni im potrzebni, więc cieszą się glejtem praworządności od „demokratycznych” władców świata.

Warto również zwrócić uwagę na aspekt lokalny ataku krajów Zachodu na Libię. Oto, mamy do czynienia z wyjątkową aktywnością Francji, która prawdopodobnie chce uzyskać neokolonialny przyczółek na swoim tradycyjnym obszarze działań (Afryka Północna), a przy okazji uprzedzić Włochy, sparaliżowane ostatnio (kto wie, czy nie celowo właśnie teraz) niby-aferą Berlusconiego. Polska, jak do tej pory, zachowuje rozsądek. To najważniejsze i kwestia ustalenia przyczyn tego rozsądku (pytanie o zewnętrzną inspirację) schodzi na dalszy plan. 18 marca premier Tusk powiedział (za PAP i gazeta.pl):
„Jestem przekonany, że Polska powinna prezentować w tej sprawie zdrowy rozsądek i powściągliwość. W sytuacji, kiedy niezbędna będzie potrzeba humanitarnej i solidarnej akcji ogólnoeuropejskiej w przypadku ludności cywilnej, będziemy rozważać ewentualne nasze uczestnictwo, w ramach polskich możliwości – mówił premier dziennikarzom w Sejmie.
(…) Podkreślił, że „jeśli chodzi o konflikt zbrojny i ewentualność interwencji, to Polska pozycja będzie jednoznaczna – powściągliwość i spokojne reagowanie w tej sytuacji”.
(…) Zapewnił, że Polska „będzie zawsze sojusznikiem bardzo wiernym i obliczalnym, na którego będzie można liczyć”. – W sytuacji, z którą mamy do czynienia w Libii, na pewno nie ma mowy o zagrożeniu polskich interesów czy polskiego bezpieczeństwa, ani ogólnie rzecz biorąc natowskiego. Dlatego rozumiejąc zaangażowanie i emocje niektórych przywódców europejskich, my nie podzielamy tych emocji, tego punktu widzenia, który skłania niektórych do szybkich, drastycznych kroków – powiedział premier. (…)”

Następnie premier odwołał wizytę w Londynie, a 19 marca na szczycie w Paryżu stwierdził:

„Potwierdziłem na szczycie, że Polska jest gotowa uczestniczyć w pomocy humanitarnej dla Libii, ale nie będzie uczestniczyć w żadnej akcji militarnej w tym kraju”

Należy wyrazić nadzieję, że Donald Tusk wykaże się w tej sprawie konsekwencją.

Adam Śmiech, http://jednodniowka.pl/news.php

Komentarzy 49 do “Bandytyzm drogą Zachodu”

 1. lanc3 said

  Kadafi nie jest taki święty bo dziad jest odpowiedzialny za Lockerbie.

  kolega anglik się cieszy,od razu powiedział że opozycje jest po naszej stronie(tak dokładnie powiedział:)bo to oni ich sponsorowali;że chodzi o kase i zawsze chodziło,wojna to pieniądze,mówi że zawsze jak nowy rząd przychodzi to jest nowa wojna.Bo wojna to zysk.

 2. ZDZISIEK said

  „Kadafi nie jest taki święty bo dziad jest odpowiedzialny za Lockerbie.”

  …doprawdy ??? … a czasami to nie przypadkiem mosad, analogicznie do innych „katastrof” tj 9/11 3/11 7/7???
  http://www.dailystar.com.lb/forums/ShowPost.aspx?PostID=17744

  Pilot Tornada, jednej z sześciu włoskich maszyn, które poleciały w niedzielę do akcji nad Libią, powiedział w poniedziałek o kilka słów za dużo. W relacji Włocha, którą zdał mediom, samoloty „patrolowały tylko Bengazi” i nie musiały atakować pociskami rakietowymi libijskich radarów.Irytacji z powodu zachowania pilota nie krył podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu minister obrony Ignazio La Russa. Polityk oświadczył, że ujawnianie mediom jakichkolwiek szczegółów działań militarnych w Libii jest niedopuszczalne. – Od tej pory będą one objęte całkowitą tajemnicą – zapowiedział minister.

  Kilka godzin później poinformowano, że pilot wraca z lotniska w Trapani, na Sycylii, do bazy swojego macierzystego pułku w Piacenzie.

  U.N. Council Postpones Consideration of Report Praising Libya’s Human Rights Record

  Read more: http://www.foxnews.com/world/2011/03/03/council-postpones-consideration-report-praising-libyas-human-rights-record/#ixzz1HJY6NAH5

 3. Nie jestem zwolennikiem terroru, okupacji, despotyzmu czy totalitaryzmu, ale wiem napewno, ze zydowska „demon-kreacja” bedzie miala dokladnie taki sam skutek w Libii, co w Iraku, Afganistanie i innych krajach obecnie bedacych pod zydowska okupacja…wlacznie z „polskim landem” w jewRopejskim kolchozie…
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Kadafii wiecej zrobil dla Libijczykow anizeli wszystkie rzady w USA po zakonczeniu II wojny swiatowej (do chwili obecnej) dla Amerykanow…

 4. Brat Dioskur said

  Tusek lze jak najety,bowiem Hilarcia wymienila Polske jako jedno z panstw …”alianckich”.Konkretnie jakis okret ma brac udzial w akcji.

 5. lanc3 said

  z tego wynika że był byłym agentem mosadu i że mogli wiedzieć o tym.
  Nie świadczy to o niewinności kadafiego chociaż by za to należy mu się tomahowk w zad.A swoją drogą zamachowca wypuścili zamiast go zastrzelić…bo był chory.lol.nie miał ropy to go puścili tacy dobrzy są brytyjczycy.;)

 6. Obywatel RP said

  Martin Van Creveld żyd pochodzenia holenderskiego, który przeniusł się do awanurniczego Izraela, gdzie został mianowany na jednego z głownych doradców strategicznych awanturniczych bandyckich rządów Izraela. To on nawoływał do biologicznej eksterminacji Palestynczyków, podpuszczenia polityków w USA do napaści na Irak tak aby tam zniszczyć struktury funkcjinuj acego panstwa.
  Ten że Martin Van Creveld fabrykował też strategie wybudowania atmosfery politycznej w USA oraz na świecie, aby tam zamieszkałe społeczenstwa otumanić, które będą wspierać rzecenie kilku bomb atomowych na Iran przez USA lub Izrael.
  To ten że sam starteg żydoski Martin Van Creveld opracowywał podstawy strategiczne stworzenia mechanizów wywołujacych awantury polityczne najpierw w Tunezji, potem organizacji-finansowania grup terrorystycznych, które ZDESTABILIZUJĄ władze w Egipcie, Marku, obalą legalną władzę w Libi pod jakimś pozorem … itp.

  To ten żydoski strateg-szowinista Martin Van Creveld też obmyślał plany oraz struktury działania oraz finansowania siatki lobby żydowskiego we wszystkich krajach świata, zwłaszcza karajach arabskich, aby te siatki organizowały PEŁZAJACĄ DESTABILIZACJĘ władzy oraz konflikty wewnetrzne w strukturah władzy, a na bazie tego władzę w tych krajach będzie przejmować dobrze zoorganizowana oraz finasowana z zewnątrz tam mniejszość żydowska tam mieszkąjąca na stałe.

  Martin Van Creveld jako czołowy doradca strategiczny i militarny w Izraelu wiele poświecił czasu na opracowanie strategi atakawonia i nieszczenia militarnego wszystkich krajów arabskich.
  On to też sugerował, że jak jakiegoś kraju nie da się bezpośrednio zniszczyć za pomocą środków militarnych, to inną metoda zwalczania każdego z tych krajów arabskich będzie bardzo skuteczna i tania metoda po przez organizowanie WEWNETRZNEJ DESTABILIZACJI politycznej, łacznie z finansowaniem organizowania zamieszek ulicznych.
  Właśnie jesteśmy naocznymi świadkami jak wynajete francuskie i angielskie służby specjalne na zamówienie żydów przez wiele lat działały w wyszukiwania płatnych wewnetrznych sabotażystów, którzy będą nawet zbrojnie przeciwstawiać się oficjalnej władzy co będzie organzizować stałą PEŁZAJACĄ DESTABILIZACJĘ wewnetrzną w tych krajach osłabiając te kraje pod każdym względem, co zagrodzi możliwość powstawania jakieś potegi gospodarczej lub militarnej wśród krajów arabskich.

  Martin Van Creveld też opracował podwliny w opracowaniu żydoskiej stretegi skłucania, a nawet konfliktów zbrojnych miedzy tymi krajami arabskimi, tak aby się na wzajem te kraje zawalczały na arenie miedzynardowej, co ma też osłabiać poszczególne te kraje, tak aby nie były zagrożeniem dla Izraela.

  Właśnie dlatego, że Libia była stabilna i ten rząd Kadafiego był stabilny, to Libia rosła w siłę. Według strategi żyda Martin Van Crevelda, stałe włdze utrzymujace się w krajach arabskich były niekozystnym tredem dla Izraela, więc ten trend żydzi z Izraela postanowili zmienić w WYKOŻYSTANIEM militarnym krajów Europy i USA.

  Rządzace żydostwo w USA podpuściło i wynajeło rzadzoną Francje przez żyda Sarkoziego i głupiutkiego Cameruna premiera imperialnej anglii, które tracą swoją energie pod PRETEKSTEM „obrony praw” arabów, jakieś śmiesznej „demokracji” a jeszcze kilka miesiecy temu ci DURNI wynajeciu mordercy jak Obama, Sarkozy czy Camerun sciskali dłonie Kadafiemu, robili sobie z nim zdiecia, a dzisiaj NAGLE na zamówienie żydostawa nzywaja OBŁUDNIE dykataorem … itp.

  To jest własnie ta SUPER HIPOKRYZJA oraganizowania PEŁZAJACEJ DESTABILIZACJI we wszyskich karajach arabskich na zamówienie rasistów z Tel Avivu, którzy usiłują zniszczyć instytucji panstwa kazdego po kolei na Bliskim Wschodzie identycznie jak to zrobił ludobujca Bush z Irakiem lub jak morderca Bil Clinton rozawalił Jugosławie, tak teraz morderca Obama niszczy po kolei wszystkie kraje w Afryce Północnej też na zamównie takiego gównianego Izraela.

  Terrorysta żydoski Martin van Creveld jest częstym gościem w USA oraz jest też stałym doradcą naziztowskiej żydoskiej organizacji terrorystycznej o nazwie American Israel Public Affairs Committee(AIPAC) która organizuje SABOTAŻ wewnetrzny, aby też DESTABILIZOWAĆ politycznie USA, co bardzo sprzyja przejmowaniu inicjatywy politycznej w USA przez bardzo aktywne politycznie organizacje żydoskie finasowane nawet przez amerykańskiego podatnika.

  http://www.aipac.org/about_AIPAC/5967.asp

  Mordercy z Waszynktonu i bandycko-złodzejskiego New Yorku jak Obama i Hilary Clinton, dzisiaj gadali, że nie wyślą wojska amerykańskiego do bezpośrednich batalii lądowych w Libi.
  Inni MORDERCY ale z Europy jak Sarkozy czy Cameron, którzy nakazali dzisiaj rzucać najbardziej ochydne bomby kasetowe(cluster bomb) na ludność cywilna w Libi w swojej „misji pokojowej” też nie mają planów na organizowanie tradycyjnej wojny frontowej londowej, aby przejąć władzę , a płatnych rebeliantów opłaconych przez masonerię jest stanowczo za mało w Libii, oraz oni nie mają przeszkolenia wojskowego, aby pokonać wyszkolone wojsko Kadafiego.

 7. precz z bandą czworga said

  koszerne karły jak i wszystkie inne stolzmany zapewne pierwsze wyskoczyły przed szereg i przystąpiły do hamarykanskiego demokratyzowania Libijczykow; mamy jednak mniejszez złoczyli Peło….

 8. Kronikarz said

  1/ ciekawe !

  „odpowiedzialny za Lockerbie” ?

  Kadafi zaplacil odszkodowanie, to fakt ale skad ta pewnosc, ze to on „odpowiedzialny” ?

  A kto jest „odpowiedzialny” za masakre chrzesciajan w Kairze, Iraku w Boze Narodzenie – tez on ?

 9. Krzysztof M said

  Ad. 1

  Wojna to strata. Wojna to zniszczenia. Wojna to odpalenie iluś rakiet, które są równowartością wielu mieszkań, wielu bochenków chleba.

  Jednak stanowiska, że wojna, to napędzanie gospodarki wciąż są prezentowane. Wynika to z fragmentarycznego patrzenia na gospodarkę. Wojna to zyski. Ale zyski CZYJE? Społeczeństwa poniosły ciężar uzbrojenia, prowadzenia wojny. Zyski zgarnęli nieliczni.

  Istnieje także prowadzenie sprawiedliwych działań wojennych. Np. obrona. Ale o tym tu nie mówimy, bo dziś nie o to chodzi.

  Libia została zaatakowana. Podobnie jak Irak. Podobnie jak Afganistan.

  Najważniejsze są jednak zmiany w odbiorze informacji przez tzw. opinię publiczną. Najważniejsze jest przesuwanie w umysłach progu przyzwolenia na zło. Najważniejsze jest nazywanie zła dobrem, lub dystansowanie się od zła.

  Jesteśmy znieczulani. Znieczulani przed operacją.

 10. Krzysztof M said

  Co do relacji włoskiego pilota: Berlusconiego przyciśnięto, to teraz się Berlusconi odgryza. 🙂 I słusznie.

 11. Wacław L. said

  „Jesteśmy znieczulani. Znieczulani przed operacją.” Tym sposobem przyzwoliliśmy na zrelatywizowanie naszej chrześcijańskiej moralności, w konsekwencji na oddanie w obce niepolskie ręce masy naszych polskich dóbr materialnych.

 12. tralala said

  ad 1
  W sierpniu 2005, byly wysoki urzednik szkockiej policji (proszacy o anonima), bioracy udzial w sledztwie, oswiadczyl, ze to CIA „napisala scenariusz obwiniajcy Libie. Powiedzial, ze elementy swiadczace o zbrodni, to zanczy fragment zamknietego obiegu detonatora (un fragment de circuit intégré du détonateur), zostal „spreparowanyny” i „podstawiony” przez agentow CIA, ktorzy prowadzili sledztwo w sprawie tragedii.
  To kawalek z Wikipedii (franc), ale czytalam juz i w powazniejszych zrodlach to samo.

 13. Ola said

  a ja myślę, że b szybko wydarzy sie jakaś operacja fałszywej flagi, bo przecież nie poradzą sobie szybko w Libii, np. jakaś zabłąkana rakieta uderzy w jeden z goszczących tam amerykańskich statków i nadarzy sie okazja wejścia na ląd.
  A wtedy będzie masakra i po krzyku: sprawnie, a po powstańcach pozostaną tylko ślady krwi na piasku. Zainstaluje sie jakiegoś pionka i nic sie nie zmieni poza zmniejszeniem liczby Libijczyków.

 14. maciek said

  a w Libii rozbił się amerykański F-15. złośliwi twierdzą że uderzył w brzózkę..

 15. revers said

  ad13, … of course

 16. Brat Dioskur said

  Re.6 „a płatnych rebeliantów opłaconych przez masonerię jest stanowczo za mało w Libii, oraz oni nie mają przeszkolenia wojskowego, aby pokonać wyszkolone wojsko Kadafiego”…

  Tylko prawda jest tak ,ze lotnictwo „alianckie” toruje tej bandzie droge…

 17. Brat Dioskur said

  Komentarz do zmieszczonego powyzej zdjecia pary tysiaclecia :Van Rompuy&Ashton:
  „Brzydka ona brzydki on a milosc taka pier…lnieta”

 18. revers said

  bo to jest polityczna Ponerologia, niestety ale to ukryci w roznych nieformalnych zwiazkach, nwo psychopaci rzadza swiatem.

  http://quantumfuture.net/gn/ponerologie/interview.html

 19. u said

  Amerykanskie watazki wraz ze spolka spotkaly sie z ostra krytyka ze strony Rosji i Chin. Oba te kraje doszly widac do wniosku, ze je wyrolowano niezawetowana przez nie ONZ-towska rezolucja. Cos tam widocznie im obiecano za wstrzymanie sie od glosu, ale sprawy wziely w swoje szpony – jastrzebie i potoczyly sie wbrew uzgodnieniom.
  Obecnie Rosja i Chiny zadaja natychmiastowego , bezwarunkowego zaprzestania zbrojnej interwencji w Libii. Nie zartuja bo uzywaja slowa „MUST” – WON.
  Miedwiediew chcial pokazac kto wazniejszy, kto rzadzi i przyznal sie w odpowiedzi na krytyke Putina, ze to on polecil MSZ Lawrowowi wstrzymac sie od glosu i jeszcze zganil Putina za nierozwazne wypowiedzi w tym temacie. Dzis sie Miedwiediew uspokoil i Putina wyszlo na wierzchu, bo Minister MON w Rosji zachecony wypowiedzia prawdziwego wladcy Rosji, w akordzie z Chinami uzgodnil tresc wypowiedzi w temacie agresji na Libie, czyli: nalotowi bandyci maja byc won z Libii i to szybko. Chiny podkreslily, ze juz nie dadza sie nabrac na „humanitarna” pomoc Zachodu dla sterroryzowanej przez Kadafiego ludnosci. Wypowiedz Putina na pekinczykowych websitach byla szeroko komentowana i nie szczedzono mu pochwal.
  Gates chyba wiecej uslyszal od chinsko-ruskiego aliansu niz napisano, bo obiecuje zaprzestanie humanitarnej agresji w ciagu najlblizszych dni.

 20. Mareczek said

  Super zdjęcia Gajowy wstawił. A ostatnie to chyba z Muppet Show.

 21. Miroslaw Bernard said

  Libia ma rope i ostatni ruch przed atakiem na Iran. Kto bedzie rzadzil niepodzielnie w tym regionie z bronia atomowa wlacznie ? Wiadomo.

 22. Błysk said

  Tu chodzi o kwestie zasadnicze, że można zaatakować każde państwo ,jeśli się tak podoba rządzącej masonerii światowej .I nie ważne kim jest albo kim był Kadafi.Ważne ,że tak się podoba masonerii./Wstrzymanie się Rosji i Chin też było zastanawiające/ Swego czasu czytałem , na tyle na ile znam francuski, książkę o masonerii w krajach islamu. Aż gęsto było tam od lóż.Dziś widać,ze chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa Izraelowi. A zapewniają je Amerykanie , Brytyjczycy ,Francuzi i cała reszta „Europejczyków”.

 23. ziarnko prawdy said

  Byly prezydent Izraela Mosze Kacaw spedzi w wiezieniu 7 lat za gwalty oraz inne przestepswa
  seksualne.
  http://sfora.pl/Byly-prezydent-trafi-na-7-lat-do-wiezienia-Za-gwalty-a30358

 24. guła said

  Aaaaaaaaa to dlatego z naszymi umowami, U, raz jest tak a raz „inaczej”?

 25. ZDZISIEK said

  Ciagle zastanawiamy sie,jak to jest mozliwe iz Kadafi utrzymuje sie przy wladzy przez 40-ci lat? Czyzby nikt wczesniej nie zauwazyl jego szalenstwa? Nikt nie zauwazyl ze zbudowal on „Gigantyczny Wodociag”,swiezej pitnej wody,doprowadzajacy ja do rejonu Bengazi-ten lunatyk? Czy przypadkiem nie czekano,az ten projekt zostanie przez niego zakonczony?

  LIBIJSKI,WIELKI PROJEKT RZEKI…STWORZONEJ PRZEZ CZLOWIEKA. 1 wrzesnia 2010 r.,to data rocznicy rozpoczecia wielkiego „Wielkiego Projektu”. Ten niewiarygodnie gigantyczny i udany „wodny plan”,praktycznie przemilczany na Zachodzie,mimo iz rozmachem przycmiewa wszystkie inne,wielkie plany developerskie. Zachod jakby nie chcial uznac faktu iz maly kraj,o populacji nieprzekraczajacej 7 mln.,moze zrealizowac taki projekt BEZ POZYCZENIA JEDNEGO CENTA…od miedzynarodowych bankow.

  W 1960 r.,w czasie poszukiwania ropy,na glebokim poludniu libijskiej pustyni odkryto olbrzymie zbiorniki wysokiej jakosci wody,w formie warstwy wodonosnej,tzw.aquifers. W Libii znajduja sie cztery wielkie podziemne baseny:Kufra Basin, Sirt Basin,Morzuk Basin oraz Hamada Basin. Pierwsze trzy razem gromadza rezerwy 35.000km3(cubic) wody. Te gigantyczne zbiorniki zabezpieczaja mieszkancow Libii.

  Libijczycy pod wodza Kadafiego,rozpoczeli serie naukowych badan nad mozliwoscia dostepu do tego wielkiego oceanu pitnej wody. Rownoczesnie zastanawiano sie,jak rozwinac w tych warunkach rolnictwo,w poblizu zrodel wody na pustyni. Zdawano sobie sprawe z faktu,iz wymaga to zbudowania olbrzymiej,organizacyjnej infrastruktury,jak rowniez przesiedlenia olbrzymiej ilosci mieszkancow zamieszkujacych wybrzeze. Zdecydowano wiec o „przeniesieniu wody” do ludzi. W pazdzierniku 1983 r.,powolano komitet do realizacji tego wielkiego planu,aby przemiescic wode z rezerwuarow,w celu irygacji w okolice pasa nadbrzeznego.

  W 1996 r. ukonczono jeden z etapow projektu,dzieki czemu woda dotarla do domow i ogrodow libijskiej stolicy Tripoli. „Wielki Projekt”,jako najwieksze przedsiewziecie w zakresie transportu wody pitnej zostal nazwany”8 cudem swiata”,zdolnym przemiescic ponad 5mln.m3(cubic) wody dziennie przez pustynie w rejon wybrzeza, powiekszajac tym samym,w olbrzymim stopniu ilosc ziemi uprawnej. Caly projekt oszacowano na $25bln. Calkowita siec rur przesylowych(o srednicy 4m.) znajduje sie pod ziemia,w celu wyeliminowania ewaporacji. Najdluzszy odcinek osiaga dlugosc ponad 2000km. Calkowita dlugosc wodociagu,to ponad 4tys.km. wglab pustyni.

  Wszystkie uzyte materialy,oraz projekty inzynieryjne wykonano we wlasnym zakresie,z pomoca poludniowokoreanskich inzynierow. Woda pompowana jest z 270 szybow,glebokich na 100m. Koszt 1m3 wody rowna sie 0.35 centom. Koszt 1m3 wody odsolonej wynosi $3.5.

  Naukowcy oceniaja iz libijskie zasoby wody pitnej rownaja sie ilosci wody JAKA PRZEPLYWA NILEM W CIAGU 200-TU LAT(!). Celem Libijczykow,zaangazowanych w „Projekt Woda” jest,aby Libia stala sie zrodlem rolniczej obfitosci,zdolnym do wyprodukowania odpowiedniej ilosci wody i zywnosci w celu zabezpieczenia wlasnych potrzeb oraz potrzeb sasiadow,aby stala sie niezalezna od importu.

  http://blogmedia24.pl/node/45864

  Nigel Farage

 26. Chutor said

  Historyczny bald Zachodu

  Z punktu widzenia krajow technicznie zaawansowanych Afryka jest kontynentem do ktorego jest latwo wejsc. Trudniej sie tam utrzymac, zwlaszcza gdy inni chcieliby uczynic podobnie.
  Obecna mapa wplywow w Afryce dzieli sie na stare, poprzednich kolonialistow i nowych, wplywy chinskie.
  Spojrzenie na swiat mocarstw lub panstw, ktore sie za takie uwazaja jest globalne. Stad konflikt libijski jest dla nich nie celem samym w sobie ale raczej czescia polityki dotyczacej wiekszych regionow, w tym wypadku Afryki. Fakt, ze Chinczycy zaczeli sie osiedlac nad brzegami Morza Srodziemnomorskiego nie uszedl uwagi Zachodowi. Przeciwnie, doznali zimnych dreszczow. Kto moze dzisiaj w tym rejonie pokonac Chinczykow w pracowitosci? Kto moze przezyc na skromnym posilku i macie do spania?
  Jezeli takiej konkurencji nie mozna pokonac to pozostaly inne srodki dostepne, jednym z nich jest militarna agresja.
  W dlugofalowym interesie Chin bylo zeby taki
  napad mial miejsce. I to Zachod zrobil w swojej krotkowzrocznosci.
  Jeszcze pierwsze wybuchy bomb w Libii nie przebrzmialy a juz Chiny i Rosja maluja Zachod na czarno a siebie na bialo.
  Zchod juz jest przegrany nawet gdyby te nierowna wojne wygral. Przecietny Afrykanin nie zostanie zaproszony do udzialu w waznych konferencjach nad podzialem ziemi i mineralow afrykanskich. Rowniez tymi ukladami nie bedzie sie przejmowal. Na wlasna reke to co obce i zachodnie bedzie kradl, zdaniem zdobywcy, lub bedzie uwazal to za czyn patriotyczny w swoim mniemaniu. Propaganda chinsko-rosyjska w tym go utwierdzi.

  Chociaz Europa siwieje ale rozumu jej nie przybylo.

 27. ZDZISIEK said

  Kaddafi ma największe rezerwy złota na świecie

  Zamrożenie kont bankowych libijskiego dyktatora Muammara Kaddafiego nie jest dla niego aż tak bolesne. Ma on bowiem 150 ton złota rezerwy – informuje Deutsche Welle.

  Według informacji podanych przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy rezerwy złota libijskiego dyktatora należą do największych na świecie. W sejfach Banku Centralnego Libii znajduje się bowiem ok. 150 ton tego kruszcu, o wartości 6,5 mld dolarów. Według szacunków MFW zalicza się on tym samym do 25 światowych potentatów. Lecz są to tylko szacunki, faktycznie bogactwa tego może być jeszcze więcej i jego wartość rośnie, ponieważ „wiosna ludów” w krajach arabskich wywołała także zwyżkę cen złota.

  http://wiadomosci.onet.pl/raporty/deutsc…..omosc.html

 28. ZDZISIEK said

  To złoto napewno zrabował Żydom!

  Ameryka z koalicją prowadzą słuszną wojnę z obrzydliwym, niedemokratycznym dyktatorem, który nie przestrzega praw mniejszości seksualnych, jest homofobem, ksenofobem i antysemitą!
  Trzeba mu więc pozabijać rodzinę, jego samego uwięzić i stracić, a zrabowane dobra tzn. ropę i złoto zwrócić jedynym prawowitym właścicielom tzn. Izraelowi którego ludność jest szykanowana i prześladowana na całym świecie, (w Polsce ze szczególnym okrucieństwem) A który to Izrael dla przywrócenia sprawiedliwości na świecie zainicjował zamachem na WTC obecną wojnę z „terroryzmem” czyli z każdym kto nie jest szabes gojem!

 29. Wojwit said

  TVP w „Wiadomościach” już przygotowuje „psychologicznie” widzów na jakiś wielki zamach, którego autorem będzie oczywiście nikt inny jak… mściwy potomek beduinów Kaddafi, co to z mlekiem matki… Bo według „naszych dziennikarzy” telewizyjnych Kaddafi to taki paskudny dyktator spędzający przemocą poddanych, by tworzyli żywe tarcze wokół jego rezydencji. Ten sam ZŁY, co to odegrał się na amerykanach i brytyjczykach, i to lata całe po daniu mu powodów do zemsty przez rzeczonych obrońców demo(n)kracji. Pewnie Kaddafi to ten sam łotr, co to sprokurował 9/11 i zamachy w Madrycie i Londynie i każdy inny (jako bezapelacyjnie starsze wcielenie słynnego Osamy, co to go jak króliczka ścigają największe potęgi tego świata tajne jawne i dwupłciowe). Znaczy niedługo KUKU będzie i to WIĘKSZE niż w Nowym Jorku… Już „ci, co trzeba” zadbają o to jak o radosne wspominanie obciętych tysiące lat temu uszu…

 30. Zerohero said

  Re 27

  Największe? Oficjalne rezerwy duzych albo bagatych państw są kilka, kilanaście razy większe. Jak to jest naprawde ze złotem trudno powiedzieć, ale 100 ton to nie kosmos.

 31. galaszek said

  Aaaaaaaajjjj!!! Waaaaaaaajjj!!! Nu przeca takich troje jak tych dwoje -ze zdjecia- to i jednego by nie znalazował …i to w calym Sanhedryn

 32. Ragnar said

  Chłop tej Ashton to prawdziwy perwers musi być.

 33. revers said

 34. lanc3 said

  wszyscy teraz o Libii nadają,a w Japonii katastrofa trwa.Chyba cała afryka się tłucze:kraje arabskie Jemen,Libia,Syria,Bahrain jeszcze w kilku innych,w nocy słuchałem bbc4 ,mówili że ciężkie walki na granicy Somali z Kenią,Wybrzeże Kości słoniowej też wojna i klęska humanitarna jeszcze mówili o paru miejscach,do tego jeszcze stare konflikty,chyba cały kontynent walczy.

 35. revers said

  http://www.megavideo.com/?v=N4BDVCO8

 36. usama-ibn-laden said

  a jak ładnie parchy znów skłócają chrzescijan i muzułmanów – toz to „krucjata” (spod znaku gwiazdy Dawida i masońskich fartuszków)
  najzabawniejsze jak to cały czas żydomerdia ględzą, że armia libijska atakuje cywilów w Misracie/Benghazi/etc. – straszny ten Kadafi – armia tylko do cywilów strzela, terrorystów-rebeliantów widać oszczędzają… potem tych „cywilów” z kałachami i granatnikami pokazują…
  USarmy jakoś cywilów tak w Bahrajnie nie broni, może dlatego ze tam baza USNavy…

 37. Brat Dioskur said

  Ostatnio szefowie atakujacych Libie opryszkow zarzekali sie ,ze nie dybia na zycie Kadafiego ,ale licho nie spi…

 38. Easy Rider said

  Ad 32.
  Natomiast jak ja widzę tego Rompuya – to przychodzi mi na myśl inne słowo, też kończące się na -uj.

 39. revers said

  nie lepiej buc buzka, z niemiecka Z czytane jak c daje bucek, po staroslasku, po staropolsku ..jek lub kutasek.

 40. revers said

  jeszcze jedno wspaniale zdjecia z braterskim usciskiem rak

  kadafiego z rompuyem

 41. lanc3 said

  Pewnym jest że Kadafi był człowiekiem zachodu i teraz go wymieniają,może nawet teraz wypełnia polecenia.
  A wojska lądowe wejdą,potrzebny tylko pretekst,a taki się znajdzie.
  Widać że komuś zależało na zdestabilizowaniu i tak wątpliwego pokoju w afryce,co się zresztą świetnie udało.

  p.s.
  Rosjanie cwani,Miedwiediew poparł Nato,a Putin modli się za Libijczyków tylko ciekawe jak to się potoczy jak bardziej wejdą im w interesy,albo chińczykom,chyba że mają jakiś cichy układ.

 42. lanc3 said

  Zdzisek

  Ropa,złoto,woda pitna wszystko w oporowych ilościach i jakiś mały słaby kraj to ma,przecież to niemożliwe,nigdy tak nie było,wszystko bierze najcwańszy i najsilniejszy.

  Gdyby taka Libia czy inny islamski kraj dysponowała środkami takimi jak zachód to wszyscy byśmy do meczetu popierdalali.Tak że z tym entuzjazmem do wszelkiej maści kolorowych radziłbym się powstrzymać,nic innego jak z deszczu pod rynnę.Ludzie tam żyją dalej jak w czasach biblijnych na osłach jeżdżą,zero elektryczności a jak już jest to tylko czasami,to są bardzo prymitywni ludzie,zwalanie winy że tak mają na żydów jest nonsensem,na pewno im pomagają taki stan utrzymać ale głównie to sami sobie są winni.Mam na myśli ogólnie kraje Afrykańskie.
  To co robi zachód arabom to świństwo i zysk będzie dla nielicznych,ale gdyby miały mieć profit rzeczywiście nasze społeczeństwa to nie miał bym nic przeciwko temu żeby pogonić dziada i wstawić innego tańszego.
  Wydaje mi się że niedało by się dogadać pokojowo z bardzo silnym islamskim państwem w miarę rozwoju zaczęli by podbój nie patrzyli by czy żyd,eskimos czy polak.

 43. revers said

  szkoda lanc ze nie zauwayzles, ze tacy ludzie sprzedali by ciebie, twoich pradziadow, zone , dzieci i kulture, kazdemu kto zatrzesie sakwa, nawet samemu belzebubowi, ale o tym wiedza tylko starzy Wegrzy.

 44. aga said

  “Patriotyczna” szczekaczka Waszyngtonu w sprawie Libii
  Dodane przez WT
  Znana “patriotyczna” partia PiS skrytykowała rząd Donalda Tuska za nieodpowiednią postawę względem Stanów Zjednoczonych. Jak stwierdził znany z przypowieści o “patriotycznych kamikadze na wózkach golfowych” Karol Karski, Polska nie wysyłając u boku Wuja Sama jednostek wojskowych do walki o “demokrację” w Libii stała się “rzecznikiem interesów Rosji i Niemiec”. Pan Karski jest niezadowolony ze stanu polskiej armii, która nie może walczyć u boku “sojusznika”.

  Na podstawie: Onet/Polsat News

  Dzielny kierowca meleksa nie może pogodzić się ze stanowiskiem polskiego rządu względem polityki USA, które choć trochę odbiega od preferowanej przez “prawdziwych patriotów” pozycji na kolanach. Znanej z troski o budżet i sytuację najuboższych partii jak widać nie przeszkadzają miliardy utopione w Iraku oraz Afganistanie i z chęcią otworzyłaby nowy front. Czego nie robi się dla swoich mocodawców lub dokładniej, czego nie robi się w imię nieodwzajemnionej miłości. Poseł Karski wraz ze swoimi przyjaciółmi zawsze może wsiąść na pokład Tupolewa i dokonać brawurowej akcji nad Trypolisem. Zostanie wtedy bohaterem “demokratycznego świata”.

  za nacjonalista.pl

 45. lanc3 said

  Revers.

  Dobrze wiem że by sprzedali.Dlaczego miał bym myśleć inaczej?zawsze obcy cię sprzeda- czy ten czy tamten-bez różnicy.

 46. usama-ibn-laden said

  ad 44
  nie zapominajmy, że tow. Karski z zażydzonego PiSu swoją karierę zaczynał… w PRONie…
  taka to partia „antykomunistyczna” z żydoPiSu
  vide tow. Jasiński, tow. Kryże, z jeszcze słynniejszym tatełe skazującym na kary śmierci w latach 50-60…

 47. revers said

  kiedy zakaz ltow nad Bruksela?

 48. revers said

  Jeszcze jeden artykul o zwiazku zorganizowanej przestepczosci z akcjami stabilizacyjnymi NATO

  http://www.bibula.com/?p=35330

 49. Guła said

  #46

  Pamiętamy, pamiętamy. Z Giertychem

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: