Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Tokioo481 o „Fantazja polityczna”: MSZ Ros…
  Katolik przedsoborow… o Wolne tematy (68 – …
  Anucha o Na trupie Polski wejdziemy do…
  OutsiderR o Wolne tematy (68 – …
  Peryskop o AfD dostała wiatru w żagl…
  Peryskop o Iwan Iljin jako wyznacznik now…
  lewarek.pl o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Lily o AfD dostała wiatru w żagl…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Marucha o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Piotr B. o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Peryskop o W kierunku głębi
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Piotr B. o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Skandal w PE. Buzek: nie można tego tolerować.

Posted by Marucha w dniu 2011-03-23 (Środa)

Jerzy Buzek, fot. Reuters

Korupcja europosłów nie może być tolerowana – powiedział dzisiaj przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek po prowokacji brytyjskiego „Sunday Timesa”, który trzem europosłom udowodnił korupcję.

Buzek zapowiedział wyjaśnienie wszelkich okoliczności i „mocną reakcję” PE.

– Korupcja nie może być i nie będzie tolerowana w PE – podkreślił Jerzy Buzek w przekazanym oświadczeniu. – Jeśli fakty, o których donoszą dziennikarze zostaną udowodnione, ten typ zachowania posłów jest bardzo poważnym złamaniem zaufania obywateli. PE musi zareagować w bardzo poważny sposób. Podkreślił, że jest „zasmucony i rozczarowany” informacjami tygodnika.

Buzek zapowiedział, że zrobi wszystko, co w jego mocy, by wszystkie okoliczności tych wydarzeń zostały wyjaśnione. Ale już teraz za logiczną uznał decyzję o złożeniu mandatów przez dwóch z trzech eurposłów, o których napisał „Sunday Times”. Tygodnik posiada nagrania z ukrytej kamery, które dowodzą, że byli oni gotowi „sprzedać” poprawki do nowych przepisów UE za kwoty nawet do 100 tys.euro.

– Złożenie mandatów przez europosłów to logiczne kroki, które trzeba było podjąć. Wybrani przedstawiciele obywateli powinni wiedzieć, co jest dobre, a co złe – oświadczył. Pochwalił też decyzję lidera socjaldemokratów Martina Schulza, który poinformował wczoraj o wykluczeniu z frakcji trzeciego opisanego przez brytyjski tygodnik europosła.

„Sunday Times” opublikował w niedzielę artykuł podsumowujący swoją prowokację dziennikarską. Zebrane przez dziennikarzy materiały obciążają byłego ministra spraw zagranicznych Słowenii Zorana Thalera, byłego wicepremiera Rumunii Adriana Severina i byłego ministra spraw wewnętrznych Austrii Ernsta Strassera. Byli oni gotowi za pieniądze doprowadzić do przyjęcia w PE poprawek legislacyjnych napisanych pod dyktando rzekomych lobbystów, wyceniając swoje usługi nawet na 100 tys. euro.

W sumie dziennikarze skontaktowali się z około setką eurodeputowanych z różnych krajów. Kilku poszło na daleko idącą „współpracę”, co zostało udokumentowane nagraniami. Źródła w „Sunday Times” powiedziały, że w kolejnym wydaniu gazeta opublikuje materiały obciążające kolejnych dwóch europosłów, tym razem z Hiszpanii.

Strasser (z największej, chadeckiej frakcji PE) podał się do dymisji już w weekend, po emisji przez jedną z austriackich telewizji nagrania „Sunday Timesa”, w którym domagał się 100 tys. euro za poprawki. W poniedziałek do dymisji podał się Thaler (z frakcji socjalistycznej), a Severin (socjalista) dobrowolnie zawiesił swój mandat.

„Sunday Times” cytuje maila, jakiego dziennikarzy dostali od Severina: „Chcę tylko poinformować, że poprawka, której sobie życzyliście, została złożona na czas”. Potem przesłał fakturę na 12 tys. euro. Z kolei Thaler wskazał w danych do przelewu za złożenie poprawki numer konta pewnej londyńskiej firmy. Strasser do złożenia poprawki wykorzystał swoich partyjnych kolegów zasiadających w jednej z komisji.

Strasser i Thaler oświadczyli, że „od początku” wiedzieli, iż chodzi o dziennikarską prowokację. Severin z kolei zapewnił, że nie zrobił „nic nielegalnego” i zażądał śledztwa PE, które to wykaże. Wyraził też oczekiwanie, że Buzek wyciągnie konsekwencje wobec dziennikarzy, którzy podali fałszywą tożsamość.

Prowokacja przeprowadzona przez dziennikarzy gazety podających się za lobbystów już spowodowała wszczęcie śledztwa przez PE. „Sunday Times” przekazał wszystkie materiały dowodowe, w tym nagrane wypowiedzi europosłów, wiceprzewodniczącej PE Dianie Wallis, która jest odpowiedzialna za sprawy immunitetów i pociąganie posłów do odpowiedzialności. „Sami zainteresowani podjęli te decyzje. Teraz ważną rzeczą jest, aby PE przeanalizował te indywidualne przypadki, a także szersze konsekwencje dla całej instytucji” – powiedziała wiceprzewodnicząca PE Wallis.

Także Buzek podkreślił, że chodzi o indywidualne przypadki. – Nie powinniśmy zapomnieć, że jest wiele osób zaangażowanych w służbę publiczną, których działalność jest oparta o wartości i które z pełnym zaangażowaniem pracują w interesie obywateli – powiedział.

http://wiadomosci.onet.pl/

Naszym zdaniem nie chodzi o żaden skandal, lecz o zupełnie normalne przejawy funkcjonowania maszynerii Unii Europejskiej. A jeśli już użyć tego słowa, to skandalem jest, że powyższe fakty przedostały się do opinii publicznej. – admin

Komentarzy 11 do “Skandal w PE. Buzek: nie można tego tolerować.”

 1. Skuter Osa said

  Kilku frajerów się przejechało ale to nic nie zmienia. Tam, gdzie chodzi o konkretne rozwiązania, żaden dziennikarz nie zapuści nosa, żeby go nie stracić. Ale mimo wszystko to i tak dobrze, przynajmniej o kilka kanalii mniej.

 2. revers said

  tak, juz wiekszosc wideo klipow na youtube zablokowana, rumun nie przyznaje sie do korupcji, idzie w zaparte, a praciowy bucek ma doswiadczenie w tetralnym zacieraniu sladow po aferkach z wlasnego grajdolka, na zasadzie lap zlodzieja, trzymajac sie za wlasna grabe i zbywajac zasadnicze pytania Nigela Farage, a nawet karzac go za demokracje stalinowska kara grzywny.

  Wiecej w ksiazce uni zlodzieji, Kurt Kucha
  http://www.amazon.de/Land-Diebe-Kurt-Kuch/dp/3711000096/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1300715693&sr=8-1

 3. Boomcha said

  Wycinają konkurencję

 4. Wojwit said

  Może „dziennikarze” dostali „zamówienie” na tych właśnie euro(p)osłów? Bo w samodzielność myślenia i odwagę cywilną w tym, jakże przesianym przez selekcję negatywną (wszędzie, na całym świecie) środowisku to „jakby” wątpię.

 5. Korupcji nie możemy tolerować? Gdyby to była prawda, nie było by tylu norm unijnych i nie jasnych dyrektyw.

 6. NC said

  Co to, Łobuzek dopiero się dowiedział, co robią tzw. lobbyści i na czym polega ten proceder?

  Przeciez europoseł ma zaledwie 7665,31 euro miesięcznego wynagrodzenia podstawowego brutto. Ma co prawda dodatkowo 298 euro dziennie tzw. diety pobytowej, kiedy tzw. parlament obraduje (przecietnie 16 dni w miesiacu), co daje dodatkowo 4768 euro miesiecznie, plus około 4 tysięcy euro miesięcznie na tzw. utrzymanie biura poselskiego tam, gdzie go wybrali na posła, ale to razem zaledwie 16433 euro miesiecznie, czyli około 200 tys. euro rocznie. Przeciez z tego żaden europejczyk nie wyzyje, więc muszą produkować ustawy zgodnie z zamówieniami klientów.

 7. usama-ibn-laden said

  lepiej niech może łoBuzek powie czy obecność kapusiów tajnych służb komunistycznych może byc w PE tolerowana – vide niejaki TW SB Karol…

 8. Brat Dioskur said

  Ostatnio wydalo sie ,ze z kasy Eurokolchozu znika € 2-3 mld.na ktore brakuje udokumentownia!Niedawno wybrany nowy premier Holandii opiera sie wiec budzetowi Kolchozu uchwalonemu na przyszly rok i doszlo nawet do starcia z Lewandowskim ,ktory jest komisarem odpowiedzialnym za te sprawy.Lewandosio plujac sie gesto probowal nedzna angielszczyzna wytlumaczyc w czym rzecz ,tylko nikt z zachodnich sluchaczy nie wiedzial, ze to ziolko ,ktore przekretami mogloby obdzielic z tuzin aferalow.

 9. Baron Srul Radziwiłł said

  To jest bardzo nieładnie że nam ludzie żałują te parę miliardy euro na odszkodowania dla przeszłe i przyszłe ofiary holokaustowe. My mamy na nich wielkie wydatki administracyjne!

  I kto mówi, że my te pieniądze nie rozliczamy? One są doszczętniw rozliczane przed nasza Rada Starszych.

 10. revers said

  a kto rozliczy was za nowozytne PHARMACAUST, miesiecnie ginie lub jest okalocznonych z waszych trucizn tyle ofiar jak w w wypadku przy pracy Mossadu F911, jestescie intelektualnymi zbrodniarzami i zostaniecie nimi do konca tego swiata.

 11. usama-ibn-laden said

  ad 10
  wiesz co to znaczy „ironia” ?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: