Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Listwa o Nie chcą umierać za pomniki…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Jabo o O tych, którzy się na niemieck…
  UZA o Zamach na fantastykę
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  NyndrO o Wolne tematy (09 – …
  Zenon_K o Wolne tematy (09 – …
  Crestone o O tych, którzy się na niemieck…
  Mietek o O tych, którzy się na niemieck…
  CBA o Czterech pancernych i Ukr…
  Crestone o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  CBA o O tych, którzy się na niemieck…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  CBA o Wolne tematy (09 – …
  Ja o Liczba urodzeń w Polsce najmni…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

“Sowietskaja Biełorussija” znów krytycznie o min. Sikorskim

Posted by Marucha w dniu 2011-03-26 (Sobota)

“Sowietskaja Biełorussija” – organ prasowy administracji prezydenta Łukaszenki krytykuje polską dyplomację i ministra Radosława Sikorskiego, nazywając go “dwójkowiczem”.

Dziennik ocenia przedstawioną przez szefa polskiej dyplomacji w Sejmie informację o polskiej polityce zagranicznej. Największa białoruska gazeta poddaje druzgocącej krytyce pracę ministra Sikorskiego. Pisze, że “Waszyngton i Moskwa za plecami Warszawy rozwiązują problemy dotyczące bezpieczeństwa na kontynencie”.

“Stara Europa nie zmieniła swojej opinii na temat „polskiego hydraulika”, zaś “romans wakacyjny Polski z Ukrainą należy do przeszłości”. Do tego – jak pisze gazeta- “Litwa z niepokojem patrzy na swoją zachodnią sąsiadkę”, a “o programie Partnerstwo Wschodnie, jak się wydaje zapomnieli nawet w Brukseli”.

Jednak za największe fiasko polskiej polityki zagranicznej “Sowietskaja Biełorussija” uznaje stosunki z Mińskiem. Gazeta pisze, że “dwa dziesięciolecia niepodległości pokazały, że stawianie warunków Białorusi jest rzeczą “głupią”, trzeba raczej szukać kompromisów”. Zdaniem dziennika, “dotychczas Warszawa robiła jedynie to, co wzbudzało w Mińsku tylko niechęć: podburzała białoruskich Polaków, gburowato coś dyktowała i zawsze znajdowała się w rezultacie na straconej pozycji”.

“Sowietskaja Biełorussija” pisze także, że “fiasko polskiej polityki w stosunkach z Białorusią dla marzącego o marszałkowskiej buławie Sikorskiego jest – jak się wydaje- prawidłowością”. ”Jawnie przecenił on swoje siły również na innych kierunkach”- podkreśla gazeta i wskazuje na relacje Warszawy i Waszyngtonu. Jej zdaniem, o tym, jak Stany Zjednoczone traktują Polskę, świadczą wciąż obowiązujące wizy dla Polaków chcących udać się za ocean. “Ale to – według dziennika – nic, w porównaniu z tym, jak Barack Obama oszukał Polskę w sprawie tarczy antyrakietowej, wymieniając ją na dobre relacje z Rosją”.

Dalej gazeta pisze, że Polska nie mogła przeszkodzić w budowie rosyjsko-niemieckiego gazociągu po dnie Morza Bałtyckiego. Oceniając zaś relacje Warszawy z Kijowej twierdzi, że “jedyny realny projekt, który jednoczy Polskę i Ukrainę to mistrzostwa Europy w piłce nożnej”.

Podsumowując swoją ocenę polskiej polityki zagranicznej prowadzonej przez ministra Sikorskiego, “Sowietskaja Biełorussija” stwierdza, że “listę jego porażek można by wydłużyć” . Przypomina, że w październiku odbęda się w Polsce wybory parlamentarne i ministrowi “przyjdzie zdawać o wiele poważniejszy egzamin – przed wyborcami”.

IAR/Kresy.pl
Za: Kresy.pl (” „Sowietskaja Biełorussija” znów krytycznie o min. Sikorskim”)

http://www.bibula.com/?p=35250

Komentarzy 21 do ““Sowietskaja Biełorussija” znów krytycznie o min. Sikorskim”

 1. Polak Mały said

  Trafnie napisano w tej białoruskiej gazecie. Ale tak jak Polak o Niemcach pisząc, nie odróżnia
  rodzimych Niemców od tych, co się przyszyli (Niemiec w swojej masie również nie), tak Białorusin chazarstwa od Polaka nie oddziela. A że byłemu naszemu państwu środków wytwórczych pozostało juz jak na lekarstwo, to my jesteśmy dla innych nikim ale i chazarstwo też, bo nie ma już czego więcej zdefraudować. Dlatego będzie musiało teraz już na bardzo krótkiej smyczy chodzić
  a przekręty końcowe (reformami zwane) robione będą całkiem na chama, nawet bez pozorowanej logiki motywacji, tak jak obecne bombardowania w Libii w obronie „ludnosci cywilnej”
  z karabinami w rękach.
  Bojkot jesiennych wyborów byłby właśnie tym wybiciem szyb z komentarza z artykułu, który zniknął. Zapędy niektórych zorganizowanych grupek Polaków na wspólne listy skończą się lepperowym efektem z wyborów na prezydenta (czytaj: ułamkiem procenta) a zalegitymują wyniki obecnych chazarskich partii lub ich mutacji. Ci, którzy z tych grupek wodzami się już widzą, powinni ostudzić swoje ambicje, bo poprzez ogół nie są rozpoznawalni i krzyżyki na nmich nie będą stawiane.
  Z komentarzem właściciela strony ze wspomnianego, wyparowanego artykułu odnośnie fałszywych autorytetów, którymi głupi Polak daje się karmić, zgadzam się w pełni. Fałszywe autorytety (w tym, według mnie radyjko) równo zakręcają w łepetynie Polaka i gubi się on w ostrości spojrzenia. Inaczej bojkotowałby już dawno, sam z siebie i dla własnego dobra.

 2. radtrap said

  http://radtrap.wordpress.com/2011/03/26/jak-sie-odzywiac-podczas-skazenia-radioaktywnego-i-kryzysu-gospodarczego/#more-902

 3. WD said

  „…podburzała białoruskich Polaków, gburowato coś dyktowała i zawsze znajdowała się w rezultacie na straconej pozycji”.

  Cóż nic dodać, nic ująć! Wtgląda na to, iż Ministerstwu Sikorskiego to jest na rękę 🙂

 4. Troszeczkę z innej parafii

  Mam wiadomość -tym razem międzygalaktyczną.
  Czasem Pan Gajowy o Reptulianach i innych takich pamflety zamieszcza – może by tak opublikować MIĘDZYGALAKTYCZNĄ WIADOMOŚĆ 😉

  A OTO WIADOMOŚĆ 🙂

  WIADOMOŚĆ OD FEDERACJI GALAKTYCZNEJ!

  ZMIEŃ ŚWIAT ! ZDECYDUJ CZY POWINNIŚMY SIĘ UJAWNIĆ !

  Nieważne, kto przekazał ci tę wiadomość, dla ciebie ta osoba powinna pozostać anonimowa. Ważne jest to, co zrobisz z tą informacją ! Każdy z was pragnie czynić użytek ze swojej wolnej woli i doświadczać szczęścia. Nam zostały te dwie rzeczy pokazane i obecnie mamy do nich dostęp. Wasza wolna wola zależy od wiedzy o mocy, jaką posiadacie. Wasze szczęście zależy od miłości, jaką dajecie i jaką otrzymujecie. Jak wszystkie świadome rasy na tym etapie rozwoju, możecie czuć się odizolowani na swojej planecie. To wrażenie sprawia, że jesteście pewni swojego losu. Jednakże, znajdujecie się na skraju wielkiego przewrotu, z którego zaledwie garstka ludzi zdaje sobie sprawę. Nie do nas należy odpowiedzialność za zmianę waszej przyszłości, jeśli wy sami o tej zmianie nie zdecydujecie. Potraktujcie tę wiadomość jako światowe referendum a swoją odpowiedź jako głos. Kim jesteśmy ? Ani wasi naukowcy, ani przedstawiciele religijni nie wypowiadają się jednoznacznie na temat niewyjaśnionych zjawisk nadprzyrodzonych, jakich ludzkość była świadkami od tysięcy lat. Aby poznać prawdę, trzeba jej stawić czoło bez filtrów własnych przekonań, bez względu na to jak godne szacunku mogą być. Coraz większa liczba waszych anonimowych naukowców bada nowe ścieżki wiedzy i coraz bardziej zbliża się do rzeczywistości. Dziś wasza cywilizacja zalana jest oceanem informacji, z których tylko niewielka część, ta mniej niepokojąca, jest rozpowszechniana. To, co w waszej historii wydawało się śmieszne, bądź nieprawdopodobne, często stawało się możliwe a potem stawało się rzeczywistością, szczególnie w ciągu ostatnich 50 lat. Miejcie świadomość, że przyszłość będzie jeszcze bardziej zaskakująca. Odkryjecie rzeczy zarówno najgorsze jak i najlepsze. Podobnie jak miliardy innych istot w tej galaktyce, my również jesteśmy świadomi, niektórzy nazywają nas „istotami pozaziemskimi”, choć rzeczywistość jest jeszcze bardziej misterna. Nie ma żadnej większej różnicy między nami a wami, poza doświadczeniem kilku stopni ewolucji. Podobnie jak w każdej zorganizowanej strukturze, w naszych wewnętrznych relacjach także istnieje hierarchia. Nasza oparta jest na mądrości kilku ras. Zwracamy się do was za aprobatą tej hierarchii. Podobnie jak większość z was, poszukujemy Najwyższej Istoty. Dlatego też nie jesteśmy bogami ani bożkami, ale jesteśmy wam równi w Kosmicznym Braterstwie. Fizycznie nieco się od was różnimy, ale większość z nas ma postać humanoidalną. Istniejemy naprawdę, ale większość z was jeszcze tego nie dostrzega. Nie jesteśmy tylko zjawiskiem, ale świadomością, jak wy. Nie udaje się wam dostrzec nas, bo przez większość czasu pozostajemy niewidzialni dla waszych zmysłów oraz aparatury pomiarowej. W chwili obecnej pragniemy zapełnić tę lukę w waszej historii. Podjęliśmy wspólną decyzję, ale to nie wystarczy. Potrzebujemy też waszej decyzji. Poprzez tę wiadomość będziecie mogli ją podjąć! Każdy z was osobiście. Nie mamy na Ziemi przedstawiciela, który mógłby pomóc wam w podjęciu decyzji. Dlaczego jesteśmy niewidzialni ? Na pewnych etapach ewolucji, kosmiczne „ludzkości” odkryły nowe formy nauki wykraczające poza sferę materialną. Dematerializacja i materializacja stanowi ich część. Wasza ludzkość osiągnęła to w kilku laboratoriach w ścisłej współpracy z istotami pozaziemskimi kosztem niebezpiecznych kompromisów, które celowo są ukrywane przed wami przez niektórych z waszych przedstawicieli. Poza zjawiskami i obiektami powietrznymi, znanymi waszym naukowcom jako UFO, zbudowane zostały jeszcze wielowymiarowe statki kosmiczne. Wiele osób miało kontakt wzrokowy, słuchowy, dotykowy bądź psychiczny z tymi statkami, z czego niektóre są pod wpływem sił nadprzyrodzonych, które wami „rządzą”. To, że tak rzadko je widujecie spowodowane jest niezwykłymi korzyściami, jakie daje stan dematerializacji tych statków. Ponieważ nie widzieliście ich na własne oczy, nie wierzycie, że istnieją. W pełni to rozumiemy. Większość obserwacji dotyczy przypadków indywidualnych, po to by móc wpłynąć na duszę jednocześnie nie zmieniając zorganizowanego systemu. Jest to celowe działanie otaczających was ras, z różnych przyczyn i ma różne rezultaty. Dyskrecja ze strony negatywnych istot wielowymiarowych, które odgrywają rolę w sprawowaniu władzy w cieniu ludzkiej oligarchii, motywowana jest ich wolą, by nikt nie wiedział o ich obecności, oraz władzy jaką posiadają. Nasza dyskrecja wynika z szacunku dla wolnej woli, dzięki której ludzie mogą decydować o swoich sprawach, tak by samodzielnie osiągnąć techniczną i duchową dojrzałość. Wejście ludzkości do rodziny cywilizacji galaktycznych jest bardzo oczekiwane. Możemy pokazać się wam i pomóc wam osiągnąć to zjednoczenie. Nie zrobiliśmy tego do tej pory, ponieważ niewielu z was naprawdę tego chciało, głównie z powodu ignorancji, obojętności, lęku, oraz ponieważ sytuacja tego nie wymagała, ani nie usprawiedliwiała. Wielu z tych, którzy badają naszą obecność liczy światła nocą, ale niczemu to nie służy. Często myślą o nas jak o przedmiotach, gdy tu chodzi o świadome istoty. Kim jesteście ? Jesteście spadkobiercami wielu tradycji, które przez wieki wzajemnie się wzbogacały. To samo odnosi się do innych gatunków na Ziemi. Waszym celem jest zjednoczenie się w poszanowaniu tych korzeni, by ukończyć wspólny projekt. Wydaje się, że wygląd (aspekt zewnętrzny) waszych kultur prowadzi do podziałów między wami, ponieważ przedkładacie go nad swą głębszą istotę. Kształt jest teraz ważniejszy niż esencja waszej subtelnej natury. Ta przewaga formy jest bastionem chroniącym przed jakimkolwiek niebezpieczeństwem. Wzywamy was byście przezwyciężyli kształt, a jednocześnie nadal szanowali go za jego bogactwo i piękno. Zrozumienie świadomości formy sprawia, że kochamy ludzi w całej ich różnorodności. Pokój nie znaczy, że nie ma wojny, składa się na niego stawanie się tym, czym w rzeczywistości jesteście: braterstwem podobnych sobie. Ilość rozwiązań, jakie są dla was dostępne zmniejsza się. Jedną z nich jest kontakt z inną rasą, która byłaby odbiciem tego, kim jesteście w rzeczywistości. Jaka jest wasza sytuacja ? Poza rzadkimi okazjami, nasze interwencje miały niewielki wpływ na waszą zdolność do podejmowanie zarówno indywidualnych jak i wspólnych decyzji dotyczących waszej przyszłości. Naszą motywacją była nasza znajomość waszych głębokich mechanizmów psychologicznych. Doszliśmy do wniosku, że wolność jest budowana każdego dnia, gdy istota staje się świadoma siebie i swojego otoczenia, stopniowo pozbywając się bezwolności i ograniczeń, jakiekolwiek one są. Pomimo wielu odważnych i pełnych zapału ludzi, ten bezwład jest sztucznie utrzymywany dla zysku, jaki ma rozwijająca się scentralizowana władza. Do niedawna ludzkość miała wystarczającą kontrolę nad swoimi decyzjami. Ale stopniowo traci coraz bardziej kontrolę nad własnym losem, ze względu na wzrastające wykorzystanie zaawansowanych technologii, których skutki śmiertelne dla ludzkiego i ziemskiego ekosystemu stają się nieodwracalne. Powoli, ale stale tracicie swą niezwykłą zdolność, by czynić życie czymś pożądanym. Wasza żywotność spadnie w sztuczny sposób, niezależnie od waszej własnej woli. Istnieją technologie, które mają wpływ zarówno na umysł jak i na ciało. Takie plany są już w drodze. Można to zmienić, o ile zachowacie w sobie tę twórczą siłę, nawet jeśli współistnieć będzie ona z ciemnymi intencjami, tych którzy potencjalnie mogą wami rządzić. Z tego powodu pozostajemy niewidzialni. Ta indywidualna moc zniknie, jeśli z wielką mocą nie zareagujecie wspólnie. Nadchodzi czas przełomu, jakkolwiek to rozumiecie. Ale czy macie czekać do ostatniej chwili by znaleźć rozwiązanie? Czy musicie spodziewać się lub doświadczać bólu ? W waszej historii pełno jest przykładów spotkań ludów, które musiały odkryć siebie nawzajem w warunkach często konfliktowych. Podboje niemal zawsze dokonywane były ze szkodą dla innych. Ziemia stała się teraz wioską, gdzie wszyscy znają się nawzajem, ale konflikty wciąż trwają, zagrożenia różnego rodzaju narastają i są coraz silniejsze. Choć istota ludzka jako jednostka ma wiele potencjalnych umiejętności, nie umie z nich korzystać z godnością. To dotyczy zdecydowanej większości z was, głównie ze względów geopolitycznych. Jest was kilka miliardów. Wykształcenie waszych dzieci i warunki życia, jak również warunki życia wielu zwierząt i roślin są uzależnione od garstki przedstawicieli politycznych, finansowych, wojskowych i religijnych. Wasze myśli i wierzenia są tak skonstruowane, by mogły służyć interesom mniejszości, byście byli niewolnikami, lecz jednocześnie by dać wam wrażenie, że w pełni kontrolujecie swój los, generalnie tak wygląda rzeczywistość. Ale od pragnienia do faktów jest długa droga, zwłaszcza, kiedy nie zna się reguł gry. Tym razem nie jesteście zdobywcami. Podawanie stronniczych informacji to strategia stosowana od tysiącleci wobec ludzkich istot. Natychmiastowe sztuczne wywoływanie w was uczuć emocji, bądź wprowadzanie organizmów, które nie są częścią was poprzez technologię jest jeszcze starszą strategią. Obok wspaniałych możliwości rozwoju istnieje zagrożenie zniszczeniem i klęską. Te niebezpieczeństwa i możliwości istnieją teraz. Widzicie jednak tylko to, co się wam pokazuje. Wyczerpanie się zasobów naturalnych jest zaprogramowane, tymczasem nie został opracowany żaden długoterminowy wspólny projekt. Mechanizmy wyczerpania ekosystemu przekroczyły nieodwracalny limit. Brak zasobów naturalnych oraz ich niesprawiedliwy podział – a ich cena będzie rosła z dnia na dzień – spowoduje bratobójcze walki na wielką skalę, również w sercu waszych miast i wsi. Rośnie nienawiść, ale miłość także. Dzięki temu wierzycie w to, że możecie znaleźć rozwiązanie. Ale masa krytyczna jest niewystarczająca a sabotaż jest bardzo sprytnie przeprowadzany. Ludzkie zachowanie, uformowane w przeszłości nawyki i uwarunkowania powodują takie obezwładnienie, że ta perspektywa prowadzi was w ślepy zaułek. Powierzacie te problemy przedstawicielom, których oddanie wspólnemu, dobrze pojętemu interesowi, ustępuje interesom korporacji. Oni zawsze debatują nad formą, ale rzadko nad treścią. W momencie działania, opóźnienia skumulują się do tego stopnia, że będziecie mogli nie tyle wybierać, co poddać się. Właśnie dlatego, bardziej niż kiedykolwiek w przeszłości, wasze dzisiejsze decyzje będą miały bezpośredni i znaczący wpływ na to, czy jutro przetrwacie. Co mogłoby radykalnie odmienić ten bezwład typowy dla cywilizacji ? Skąd ma przyjść zbiorowa świadomość, która zjednoczy wszystkich i zatrzyma ten bieg przed siebie na oślep ? Plemiona, populacje, narody zawsze stykały się że sobą i wzajemnie na siebie oddziaływały. W obliczu zagrożeń dla całej ludzkiej rodziny, być może nadszedł czas na bliższą współpracę. Lada moment nadejdzie wielka fala. Aspekty jej pojawienia się będą zarówno bardzo pozytywne jak i bardzo negatywne. Kim jest „trzecia strona” ? Są dwa sposoby by nawiązać kosmiczny kontakt z inną cywilizacją: albo przez przedstawicieli, albo bezpośrednio z poszczególnymi osobami, bez wyróżniania jakiejś konkretnej grupy. Pierwszy sposób wiąże się z konfliktem interesów, drugi sposób przynosi świadomość. Pierwszy sposób został wybrany przez grupę ras, które chcą utrzymywać ludzkość w niewolnictwie, dzięki czemu mogą kontrolować zasoby ziemskie, genotyp oraz energię ludzkich emocji. Drugi sposób został wybrany przez grupę ras zjednoczonych w duchu służby. Z naszej strony, wybraliśmy bezinteresowną służbę i kilka lat temu zwróciliśmy się do przedstawicieli władzy, którzy odrzucili naszą wyciągniętą do zgody rękę pod pretekstem, że nie jest to zgodne z interesem ich strategicznej wizji. Właśnie dlatego poszczególne osoby muszą dziś wybrać same bez wtrącania się ze strony przedstawicieli władzy. Proponujemy wam teraz to, co zaproponowaliśmy wtedy tym, którzy, jak wierzyliśmy, mogli przyczynić się do waszego szczęścia ! Większość z was ignoruje fakt, że istoty pozaziemskie brały udział w sprawowaniu scentralizowanej władzy, będąc dla was niewykrywalnymi do tego stopnia, że nawet nie podejrzewacie ich istnienia. Niemalże przejęli nad wami kontrolę w niezauważalny sposób. Nie muszą nawet ujawnić się na planie fizycznym, co właśnie w najbliższej przyszłości mogłoby sprawić, że będą niezwykle skuteczni i będą siać postrach. Jednakże, miejcie świadomość, że duża liczba waszych przedstawicieli walczy z tym niebezpieczeństwem! Miejsce świadomość, że nie wszystkie porwania przez UFO są przeciwko wam. Trudno jest rozpoznać prawdę ! Jak w takich warunkach możecie korzystać z wolnej woli, gdy jesteście tak bardzo manipulowani? Od czego tak naprawdę jesteście wolni ? Pokój i zjednoczenie waszych narodów byłyby pierwszym krokiem ku harmonii z cywilizacjami innymi, niż wasza. I właśnie tego ci, którzy manipulują wami z ukrycia chcą uniknąć za wszelką cenę, dzieląc rządzą! Rządzą również tymi, którzy rządzą wami. Ich moc pochodzi z tego, że mogą zasiać w was nieufność i lęk. To bardzo szkodzi waszej kosmicznej naturze. Ta wiadomość nie miałaby sensu gdyby nie to, że działalność istot wami manipulujących sięgnęła szczytu i gdyby nie to, że ich zwodnicze i mordercze plany mogą się stać rzeczywistością za kilka lat. Terminy ich realizacji zbliżają się ku końcowi i ludzkość doświadczy niespotykanych cierpień w ciągu kolejnych dziesięciu cykli. Aby obronić się przed tą agresją, która nie ma twarzy, musicie przynajmniej mieć wystarczająco dużo informacji o tym, co prowadzi do rozwiązania tego problemu. Tak samo jak wśród ludzi, także, wśród tych, którzy chcą was zdominować istnieje opozycja. Tu nie wystarczy wygląd, by odróżnić wrogów od przyjaciół. W waszym obecnym stanie psychiki, niezwykle trudno będzie wam ich odróżnić. Oprócz intuicji, gdy przyjdzie czas, będzie wam potrzebne szkolenie. Mając świadomość jak cenna jest wolna wola, przedstawiamy wam alternatywę. Co możemy zaoferować ? Możemy wam zaoferować bardziej holistyczną wizję wszechświata i życia, konstruktywne współdziałanie, doświadczenie sprawiedliwych i braterskich kontaktów, wiedzę techniczną prowadzącą do wyzwolenia, zlikwidowanie cierpienia, panowanie nad własną mocą, dostęp do nowych form energii oraz lepsze pojmowanie świadomości. Nie możemy pomóc wam w przezwyciężeniu indywidualnych i zbiorowych lęków, i nie narzucimy praw, których byście sami nie wybrali. Co będziemy z tego mieć ? Jeśli zdecydujecie, że taki kontakt ma nastąpić, z radością zapewnimy istnienie braterskiej równowagi w tym rejonie wszechświata, owocną współpracę dyplomatyczną, i wielką radość wynikającą ze świadomości, że zjednoczyliście się, by dokonać tego, co leży w zakresie waszych możliwości. We wszechświecie Radość jest niezwykle cenna, bowiem jej energia jest boska. Jakie pytanie wam zadajemy ? „CZY CHCECIE BYŚMY SIĘ UJAWNILI ?” Jak odpowiedzieć na to pytanie ? Prawdę duszy można odczytać poprzez telepatię. Wystarczy, że jasno zadacie sobie to pytanie i udzielicie odpowiedzi, tak jak chcecie indywidualnie bądź w grupie. Nieważne czy jesteście pośrodku miasta czy pustyni, to nie ma wpływu na waszą odpowiedź. TAK albo NIE, NATYCHMIAST PO ZADANIU SOBIE PYTANIA! Po prostu zróbcie to jakbyście mówili do siebie, ale myślcie o wiadomości. To uniwersalne pytanie i tych kilka słów w odpowiednim kontekście wiele znaczy. Nie pozwólcie by ogarnęła was niepewność. Właśnie dlatego powinniście przemyśleć to z pełną świadomością. Aby połączyć jak najlepiej pytanie z odpowiedzią radzimy by odpowiedzieć po ponownym przeczytaniu tej wiadomości. Nie spieszcie się z odpowiedzią. Oddychajcie głęboko i pozwólcie, by przeniknęła was moc waszej wolnej woli. Bądźcie dumni z tego, kim jesteście! Problemy, jakie macie, mogły was osłabić. Zapomnijcie o nich na kilka minut po to byście byli sobą. Poczujcie jak siła w was rośnie. Macie władzę nad sobą ! Jedna myśl, jedna odpowiedź może drastycznie zmienić waszą najbliższą przyszłość, w taki czy inny sposób. Wasza indywidualna decyzja, by zapytać siebie, czy mamy ujawnić się na planie materialnym, jest cenna i ważna dla nas. Możecie wybrać sposób, jaki najbardziej wam odpowiada. Rytuały są bezużyteczne. Szczera prośba z serca i wolnej woli zawsze dotrze do tych z nas, do których jest wysyłana. W swoich prywatnych wyborach określicie swoją przyszłość. Jaki będzie efekt ? Decyzję te powinno podjąć jak najwięcej z was, nawet jeśli będzie się zdawało, że to tylko mniejszość. Zalecane jest jej rozpowszechnianie w każdy możliwy sposób, w tylu językach w ilu to możliwe, wśród osób was otaczających, bez względu na to, czy wydają się być otwarci czy nie na nową wizję przyszłości. Zróbcie to w humorystyczny lub ironiczny sposób, jeśli to ma wam pomóc. Możecie nawet otwarcie się naigrywać, jeśli dzięki temu będziecie się lepiej czuć, ale nie bądźcie obojętni, bo przynajmniej w taki sposób możecie uczynić użytek ze swojej wolnej woli. Zapomnijcie o fałszywych prorokach i przekazach na nasz temat, jakie otrzymaliście. Ta prośba jest jedną z najgłębszych, jakie mogą być. Samodzielne podjęcie decyzji jest waszym prawem, jak również waszą odpowiedzialnością ! Pasywność prowadzi jedynie do braku wolności. Podobnie, brak decyzji nigdy nie jest skuteczny. Jeśli chcecie działać w zgodzie ze swoimi przekonaniami, co jest dla nas zrozumiałe, możecie powiedzieć NIE. Jeśli nie wiecie, jaką podjąć decyzję nie mówcie TAK z czystej ciekawości. To nie przedstawienie, to codzienne prawdziwe życie. MY ŻYJEMY ! W waszej historii pełno jest przykładów, kiedy niewielkie grupy pełnych determinacji kobiet i mężczyzn potrafiły zmienić bieg wydarzeń. Tak samo jak mała grupa może przejąć władzę na Ziemi i mieć wpływ na losy większości, tak i mała grupa może radykalnie odmienić wasz los, jako odpowiedź na niemoc w obliczu tak wielkiej bezwolności i przeszkód! Możecie ułatwić narodziny ludzkości do Braterstwa. Jeden z waszych filozofów powiedział: „Dajcie mi punkt podparcia a poruszę Ziemię”. Rozpowszechnienie tej wiadomości będzie punktem podparcia, staniemy się dźwignią na całe świetlne lata, w rezultacie naszego pojawienia się będziecie mogli … poruszyć Ziemię. Jakie będą konsekwencje decyzji na tak ? Dla nas natychmiastową konsekwencją zbiorowej decyzji na tak będzie materializacja naszych statków na waszym niebie i na Ziemi. Dla was bezpośrednim efektem będzie gwałtowne porzucenie wielu dogmatów i przekonań. Prosty kontakt wzrokowy spowodowałby wielkie reperkusje dla waszej przyszłości. Duża część nauki zostałaby zmodyfikowana na zawsze. Organizacja waszych społeczeństw na zawsze zmieniłaby się zdecydowanie na lepsze, we wszystkich dziedzinach. Moc byłaby domeną jednostek, ponieważ zobaczylibyście, że istniejemy. A dokładniej, zmieniłaby się wasza skala wartości ! Dla nas najważniejsze byłoby to, że ludzkość stałaby się jedną rodziną wobec tego „nieznanego”, które reprezentujemy ! Niebezpieczeństwo oddaliłoby się od was, ponieważ bezpośrednio zmusilibyście tych nieproszonych gości, tych, którzy nazywamy „trzecią stroną” by się ujawnili i zniknęli. Wszyscy nosilibyście to samo imię i mieli te same korzenie: Ludzkość ! Później możliwa byłaby pokojowa i pełna szacunku wymiana, jeśli tak byście zdecydowali. Teraz ten, kto jest głodny nie może się uśmiechać, ten, kto się boi nie może nas powitać. Smutno nam, gdy widzimy mężczyzn, kobiety i dzieci doświadczających głębokiego cierpienia ciała i duszy, podczas gdy noszą w sobie takie światło. To światło może być waszą przyszłością. Nasze stosunki mogą być postępowe. Przebiegałoby to w etapach kilku lub kilkudziesięcioletnich: pojawienie się naszych statków, fizyczne pojawienie się wśród ludzi, współpraca w zakresie rozwoju technicznego i duchowego, odkrywanie części galaktyki. Za każdym razem mielibyście nowy wybór. Moglibyście sami zdecydować czy przekroczenie kolejnego progu jest konieczne dla waszego zewnętrznego i wewnętrznego dobrobytu. Żadna decyzja nie byłaby podjęta jednostronnie. Odeszlibyśmy, gdybyście wspólnie podjęli taką decyzję. Zależnie od szybkości rozpowszechniania wiadomości minie kilka tygodni bądź miesięcy zanim się ujawnimy, jeśli taka będzie decyzja większości z tych, którzy skorzystają z możliwości wyboru i jeśli wiadomość zostanie wystarczająco rozpropagowana. Główna różnica między waszymi modlitwami do istot duchowych a waszą obecną decyzją jest bardzo prosta: my mamy możliwości techniczne do materializacji ! Dlaczego jest to taki historyczny dylemat ? Wiemy, że „obcy” uważani są za wrogów tak długo jak są symbolem „nieznanego”. Na początkowym etapie emocje, jakie wywoła nasze pojawienie się, wzmocnią związki między wami na skalę światową. Skąd będziecie wiedzieć, czy nasze przybycie będzie konsekwencją waszego zbiorowego wyboru? Bo inaczej bylibyśmy tu już dawno, na waszym poziomie życia! Jeśli nas jeszcze nie ma, to dlatego, że nie podjęliście takiej decyzji w wyraźny sposób. Niektórzy z was mogą myśleć, że chcemy byście uwierzyli, że sami wybraliście, choć nie byłoby to prawdą, po to byśmy mogli usprawiedliwić nasze przybycie. Jaki interes mielibyśmy w tym, by otwarcie oferować wam coś, do czego nie macie jeszcze dostępu, dla dobra większości z was ? Jak możecie mieć pewność, że nie jest to jedynie kolejna subtelna manipulacja „trzeciej strony”, by was jeszcze bardziej zniewolić? Bo walka jest skuteczniejsza, jeśli wiemy, z czym walczymy. Czy terroryzm, który was toczy nie jest najlepszym przykładem ? Cokolwiek się dzieje, wy jesteście jedynymi sędziami w swoich własnych sercach i duszach! Każdy wasz wybór będzie dobry i zostanie uszanowany! Pod nieobecność przedstawicieli ludzkości, którzy potencjalnie mogliby wprowadzić was w błąd, ignorujcie wszystko, co nas dotyczy jak również to, co pochodzi od tych, którzy wami manipulują bez waszej zgody. W sytuacji, w której się znajdujecie, zasada bezpieczeństwa mówiąca, że lepiej nie próbować nas odnaleźć już nie obowiązuje. Już jesteście w puszce Pandory, którą „trzecia strona” stworzyła wokół was. Jakakolwiek będzie wasza decyzja musicie się z niej wydostać. W obliczu takiego dylematu – jedna nieznana przeciw drugiej, musicie kierować się intuicją. Czy chcecie nas zobaczyć na własne oczy, czy tylko wierzyć w to, co mówią wasi filozofowie? Oto jest prawdziwe pytanie ! Po tysiącleciach ten dzień, taki wybór wcześniej czy później musiał nadejść – wybór między dwoma niewiadomymi. Po co rozpowszechniać tę wiadomość? Przetłumaczcie i rozpowszechnijcie tę wiadomość. Takie działanie będzie miało nieodwracalny i historyczny wpływ na waszą przyszłość w skali tysiącleci, w przeciwnym przypadku opóźni to możliwość wyboru o kilka lat, co najmniej o jedno pokolenie, jeśli to pokolenie dożyje. Rezygnacja z wyboru oznacza poddanie się woli innych. Nie poinformowanie innych oznacza ryzyko, że wynik będzie niezgodny z oczekiwaniami. Obojętność oznacza dobrowolną rezygnację z wolnej woli. To dotyczy waszej przyszłości. Tu chodzi o wasz rozwój. Możliwe, że nie przyjmiecie tego zaproszenia oraz, że z powodu braku informacji przejdzie ono bez echa. Tak czy inaczej, we wszechświecie żadne pragnienie nie jest ignorowane. Wyobraźcie sobie, że pojawilibyśmy się jutro. Tysiące statków. Wyjątkowy szok kulturowy we współczesnej historii ludzkości. Wtedy będzie za późno, by żałować decyzji, bo niczego nie da się już wtedy odwrócić. Nalegamy, byście nie spieszyli się z decyzją, ale przemyśleli to! I zdecydowali ! Wpływowe media nieszczególnie będą zainteresowane rozpowszechnianiem tej wiadomości. Dlatego właśnie twoim zadaniem, jako anonimowej, ale wyjątkowej, myślącej i kochającej istoty, jest przekazanie jej dalej. Sami budujecie własny los… „CZY CHCECIE BYŚMY SIĘ UJAWNILI ?”

  http://www.youtube.com/user/obserwuj

 5. Marucha said

  Powyższy temat mnie przerasta 🙂

 6. Dupek Słuszny said

  Debilizm zdecydowanie bardzo zaawansowany.
  Wracając do tematu. Ponieważ wiele osób tutaj wynosi pod niebiosa Rosję (zapewne z partyjnego przyzwyczajenia) przeto kilka faktów, które jak sądzę miłośc do Rosji i jej cywilizacyjnego przesłania wydatnie wzmocnią, poszerzą masy wielbicieli itd.

  Za mocarstwową retoryką Władimira Putina i Dmitrija Miedwiediewa kryje się smutna prawda: Rosja pogrąża się w czarnej dziurze… Jeśli chodzi o wydobycie węgla, współczesna Rosja osiągnęła ten sam poziom, jaki miała w 1957 roku; w produkcji ciężarówek – poziom z 1937 roku; kombajnów – z 1933 roku; traktorów – z 1931 roku; wagonów i tkanin – z 1910 roku; a butów – z 1900 roku.

  Obecna ekipa rządząca na Kremlu często odwołuje się do imperialnych tęsknot Rosjan. Geopolityczna ofensywa, jaką prowadzi dziś Moskwa, opiera się na najmocniejszych aktywach rosyjskiej polityki: mistrzowskiej dyplomacji, sprawnych służbach specjalnych i olbrzymich zasobach surowców naturalnych, zwłaszcza ropy naftowej i gazu ziemnego. Potęga państwa opiera się jednak także na wielu innych czynnikach, a te Rosja może zaliczyć raczej na konto swoich pasywów. Co więcej, mają one charakter długoterminowy i w perspektywie najbliższych dekad stawiają cywilizacyjny rozwój kraju pod znakiem zapytania.

  Pierwszym z tych czynników jest kryzys demograficzny. Każdego roku ubywa 900.000 Rosjan. Na skutek wyludniania z powierzchni kraju w ciągu ostatnich 20 lat zniknęło 23.000 miejscowości. Przeciętna Rosjanka posiada 1,17 dziecka, podczas gdy wskaźnik dzietności umożliwiający zastępowalność pokoleń wynosi 2,1. Każdego dnia dokonuje się tam 10.000 aborcji, choć 7.000.000 par nie posiada dzieci. Średnia długość wieku mężczyzn wynosi zaledwie 58 lat, co sprawia, że statystyczny Rosjanin płci męskiej nie dożywa emerytury. Rocznie umiera z powodu przedawkowania narkotyków 100.000 osób, zamordowanych zostaje 80.000, a w wypadkach samochodowych ginie 30.000.

  Społeczeństwo rosyjskie gnębione jest przez różne patologie, np. 6.000.000 ludzi cierpi na choroby psychiczne, tyle samo jest nosicielami wirusa HIV, a 5.000.000 pozostaje uzależnionych od narkotyków. Rosyjski genotyp niszczony jest też systematycznie przez alkohol – według różnych danych statystyczny mieszkaniec tego kraju spożywa rocznie od 14 do 18 litrów czystego spirytusu.

  W więzieniach na terenie Federacji Rosyjskiej przebywa obecnie ponad 1.000.000 osób. Liczba sierot wynosi 750.000 i jest większa niż po II wojnie światowej, gdy było ich 687.000. Spośród 31.000.000 dzieci do 18. roku życia, aż 2.000.000 są analfabetami, a 1.000.000 narkomanami. Tylko 30 proc. z nich jest w pełni zdrowych.

  W Rosji wciąż rośnie za to biurokracja. Administracja państwowa zatrudnia już 1.500.000 urzędników. Według danych międzynarodowych organizacji, suma łapówek wydawanych co roku w tym państwie wynosi 33,5 miliardów dol. W rankingach przejrzystości i transparentności, ogłaszanych w ostatnich latach, Rosja znajduje się niezmiennie około 100. miejsca spośród 175 krajów świata. W 10-punktowej skali jej efektywność zarządzania oceniona została na 3,8 pkt, natomiast przestrzeganie prawa na 1,9 pkt.

  Jeśli chodzi o wydobycie węgla, współczesna Rosja osiągnęła ten sam poziom, jaki miała w 1957 roku; w produkcji ciężarówek – poziom z 1937 roku; kombajnów – z 1933 roku; traktorów – z 1931 roku; wagonów i tkanin – z 1910 roku; a butów – z 1900 roku. Nieustannie wzrasta za to eksport ropy i gazu – z 76 mld dol. w 1999 roku do 350 mld dol. w 2008 roku.

  Zyski ze sprzedaży surowców nie są jednak inwestowane w infrastrukturę. Świadczy o tym chociażby fakt, że w latach 2004-2008 liczba dróg z twardą nawierzchnią zmniejszyła się w Rosji o 7,9 proc. Zarazem buduje się bardzo mało nowych dróg, na co główny wpływ mają ogromne koszta. Wartość budowy 1 km drogi w Rosji wynosi bowiem aż 17.600.000 dol. – czyli 2,6 razy drożej niż w Unii Europejskiej, 3 razy drożej niż w USA i aż 7,3 razy drożej niż w Chinach.

  I właśnie to Chiny mogą być pierwszym krajem, który skorzysta na rosyjskiej zapaści. W 2008 roku Moskwa podpisała z Pekinem układ, na mocy którego oddała Chińczykom sporne terytoria o powierzchni 337 km kw. (chodzi o połowę Wielkiej Wyspy Ussuryjskiej i wyspę Tarambarow na rzece Ussuri). Apetyty chińskie się jednak na tym nie kończą, gdyż marzą oni o odzyskaniu utraconych niegdyś ziem zwanych Mandżurią Zewnętrzną. Ich planom sprzyja sytuacja demograficzna na rosyjskim Dalekim Wschodzie. Dziś mieszka tam zaledwie 6.700.000 Rosjan, a więc o 14 proc. mniej niż 20 lat temu. Populacja rosyjska stale się tam kurczy, wzrasta natomiast liczba Chińczyków, którzy przyjeżdżają z położonej po drugiej stronie granicy Mandżurii Wewnętrznej, gdzie mieszka ich ponad 100.000.000 (przy 60-krotnie większej gęstości zaludnienia niż w Mandżurii Zewnętrznej, należącej do Rosji). Nic więc dziwnego, iż rzesze chińskich imigrantów osiadają w Chabarowsku, Usuryjsku czy Władywostoku i zaczynają zdobywać coraz silniejsze pozycje ekonomiczne. Postępuje więc pełzająca kitaizacja Dalekiego Wschodu.

  Rządzący na Kremlu, mimo uprawianej publicznie retoryki, zdają sobie sprawę z ogromu kryzysu. Wywodzą się oni przecież ze służb specjalnych, które jako pierwsze w imperium sowieckim dostrzegły zapaść komunizmu. To w ich środowisku narodził się scenariusz demontażu nieefektywnego systemu i późniejszej transformacji ustrojowej. Jak zareagują na obecną sytuację?

 7. Krzysztof M said

  Ad. 6

  Tylko jedno pytanie:

  Jak długo kraj, któremu wymordowano 50.000.000 obywateli, i to obywateli z tej górnej półki, jak długo taki kraj wychodzi z kryzysu?

 8. 166 bojkot TVN said

  6/ Dupek Słuszny
  Nawet Dupki Słuszne powinny podawać źródło wpisu, jeśli nie są jego autorem, albo podpisac się.
  Czy Dupek napisał sam cytowany tekst, czy zerżnął np. z
  http://www.fronda.pl/news/czytaj/rosja_w_cyfrach_rozpad_i_degeneracja ?

 9. Dupek Słuszny said

  Panie bełkot166,
  Jeżeli wszystko co może pan z siebie wydalić jest podobne w zawartości logicznej do fragmentu

  Czy Dupek napisał sam cytowany tekst, czy zerżnął…

  to proponuję panu dalej poćwiczyć tatacytatacyta…

  [humor zeszytów szkolnych]

 10. chemtrail said

  Re 5

  Troche szkoda…
  Reptulianów Gajowy promował a jak cos tylko troche mniej sensacyjnego to od razu na nie…

  http://www.youtube.com/user/obserwuj

 11. Marucha said

  Re 9:
  Dobry obyczaj wymaga podania źródła, a nie chowania się za niezbyt wyszukany, ehem, humor…

  Re 4, 10:
  Spokojnie, na wszystko przyjdzie czas.

 12. PL said

  Ad 6,
  Z wyraźną satysfakcją cytuje Dupek Słuszny fakty, które mają zmiażdżyć Rosję – a z których część jest niezawiniona, a wiele z nich rząd Rosji stara się zmienić.
  Ciekawiła by mnie podobna analiza na temat Polski. Zakładając, że jeszcze jest sens mówić o polskim państwie.

 13. 166 bojkot TVN said

  9/
  Wpis „Czy Dupek napisał sam cytowany tekst, czy zerżnął… „

  został precyzyjnie dostosowany do poziomu wpisów Dupka Słusznego. I wywołał reakcję przewidywaną.
  Czyli wie Dupek, że „cytuje”, tylko nie podaje źródła, żeby co mniej obyci z gajówkowymi formatami tekstu czytelnicy, podziwiali mądrość Dupka.
  Mimo wszystko Dupek, to Dupek, nie nauczyli go podstawowych zasad pisania. Czyli Dupek nie zdał jeszcze matury? A pisze!

 14. Dziwi mnie , ze Pana przerasta ten temat. Dla mnie np. jest on nadzieja na zycie,takie , jakie powinno ono byc. Moim skromnym zdaniem. dla uzupelnienia podaje Panu link do innego typu zrodla na tenze wlasnie temat.
  http://www.irishtimes.com/newspaper/magazine/2011/0326/1224292820329.html
  A nawiasem mowiac- czyz nie bylo by pieknie aby nie trzeba bylo sila odbierac tego wszystkiego co nam zabrano? I co, znowu wasnie, trupy, dzielenie, rozliczanie i caly ten Krzyz Panski. Kto jest w stanie nad tym zapanowac? Rozliczyc sprawiedliwie?
  Czy Pan podjalby sie tego zadania?
  A tutaj mamy wszystko w jednym pakiecie, Totalny zwrot w postrzeganiu zycia, odpowiedz na tysiace nurtujacych pytan. Miewam czasami sytuacje kiedy jestem poirytowany, jakies niezrozumiale sytuacje itp. Rozumie mnie Pan? I czasami jeden telefon czy drobna nic z pozoru nie znaczaca informacja, zmienia moj nastroj na optymistyczny i pogodny.Problem przestaje nagle istniec. Moze to jest wlasnie to?
  Zwyrazami szacunku – Mariusz

 15. Dupek Słuszny said

  Wypada mi wyrazić radość z radości bełkota166.
  Cieszę się , że jest pan aż tak sfrustrowany.
  Ponieważ pański wpływ na rzeczywistość bez wątpienia dalej będzie równy zero przeto okazji do wykazywania internetowych przewag z pewnością nie zabraknie.

 16. wi42 said

  @15

  Czy Dupek Sluszny wogole wie jak wyglada dzisiejszy swiat. Rosja produkuje mniej niz 30, 50 czy wiecej lat wstecz. A czy Dupek wie ile produkuja np. Stany? Przecietna rodzina USA ma 0% ubrania, mebli lub innego wyposazenia domu, co byloby produkowane w Stanach. Czyli jest „gorzej” niz 100 lat temu.
  Nie mowie, ze w Rosji jest dobrze, ale dobrze byloby tak jak juz pisano tutaj zaczac od Polski i wiedziec troche jak wyglada dzisiejszy swiat, aby nie zachwycac sie „odkryciem” ktore jest w istocie ignorancja.

 17. Kronikarz said

  ad 4

  chemtrail

  Ej tam Panie,

  A mozna prosic o odrobine szacunku dla czytelnika ?

  O co tez chodzi w tego rodzaju wpisach – jesli sam Pan pojmujesz tego rodzaju chaotyczne teksty, to udowodnij ludziom chocby formalnie, znaczy chocby prezentacja samego tekstu, ze nie jest to li tylko delirium.

  A jesli to wyglupy, to nalezy sie smiac w ktorym genialnym paragrafie ?

  Zdrowia duzo daj Boze !

 18. 166 bojkot TVN said

  15/ Dupek
  Niestety nie da się określić wpływu 166 na rzeczywistość. Na pewno jest większa od 0, bo 166 działa w bardzo wymiernej i realnej dziedzinie – po działalności 166 już jest w realu bardzo wiele efektów.
  Poza tym 166 nie stresuje się niczym, a w szczególności wpisami dupków.
  Dziecko – podyskutuj sobie na szkolnym forum, albo pisz gazetkę szkolną, tylko nie zapomnij podać skąd pochodzą Twoje mądrości.

 19. Kronikarz said

  ad 18/ 166

  Co to za jakies klotnie krecace sie wokol wlasnego ogona, Panie Bojkocie TVN, a to u Pana czesto widac, to fakt, i pewnie ze wzgledu na ten uporny egotyzm trudno znalezc tresc w postach 166 ; a tyle razy usilowalem z uwaga to czytac, ale ciage piszesz Pan jakby jedno i to samo, cos rodzaju jak u „chemtrail’a”.

  A o co tez chodzi teraz z Dupkiem… ?

 20. 166 bojkot TVN said

  19/Kronikarzu
  Z Dupkiem jak to z dupkiem – nigdy nie wiadomo o co chodzi :))))

 21. Franek said

  Białoruś to najlepszy kraj w Europie, dlatego złodzieje nie mogą tego strawić, że nie mogą jej rozkraść tak jak Polskę. Kłastwa na temat Białorusi może równac się propagandą Gebelsa , agencji TASS ,PAP z czasów PRL.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: