Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  UZA o Wykład internetowy profesora N…
  ! o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  lewarek.pl o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Listwa o Struktura muzyki
  Panicz Pawełek o Jedno zdjęcie – trzy kłam…
  Olo o Ukraina: pomoc humanitarna z P…
  lewarek.pl o Struktura muzyki
  Listwa o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  Listwa o Struktura muzyki
  UZA o Niemiecka dziennikarka opowiad…
  prostopopolsku o Wykład internetowy profesora N…
  prostopopolsku o Wykład internetowy profesora N…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  prostopopolsku o Prezydent Andrzej Duda, chrześ…
  revers o Wolne tematy (59 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Do euro bez euro

Posted by Marucha w dniu 2011-03-26 (Sobota)

Wprowadzenie stałego mechanizmu ratunkowego dla krajów strefy euro, które popadły w tarapaty finansowe, oraz przyjęcie paktu Euro Plus, który zakłada koordynację polityki fiskalnej krajów uczestniczących – to główne ustalenia szczytu w Brukseli. Był on poświęcony ratowaniu eurostrefy przed grożącym jej upadkiem. Premier zdecydował, że Polska przyłączy się do paktu na rzecz euro, chociaż nasz kraj nie należy do eurostrefy.

Zniesienie w Polsce indeksacji płac i świadczeń socjalnych, podniesienie podatków dochodowych od osób fizycznych i prawnych, podniesienie wieku emerytalnego, cięcia wydatków publicznych dostosowujące deficyt budżetowy do ustalonych przez Unię limitów, każdorazowe uzgadnianie z Unią, co możemy wpisać do krajowego budżetu, a czego nie – to cena, jaką zapłacimy za decyzję premiera Tuska o włączeniu Polski do paktu na rzecz zwiększenia konkurencyjności euro nazwanego paktem Euro Plus.

Wczoraj przywódcy UE zgromadzeni na szczycie w Brukseli przyjęli pakiet rozwiązań, które mają wyprowadzić euro z kryzysu i pchnąć eurostrefę na ścieżkę rozwoju. Do uczestnictwa w pakcie Euro Plus zobowiązane są nie wszystkie kraje Unii, lecz wyłącznie kraje eurostrefy, zmuszone bronić wspólnej waluty przed upadkiem. Wymagać to będzie ogromnych poświęceń ze strony społeczeństw takich krajów, jak Portugalia, Hiszpania, Grecja czy Irlandia.

Nie wiedzieć dlaczego, podobnej „kuracji odchudzającej” pod kuratelą Berlina i Paryża ma być poddane społeczeństwo polskie, które do strefy euro nie należy i w najbliższym czasie nie chce przystąpić. Chociaż wprowadzenie powyższych rozwiązań spowoduje zubożenie obywateli i obniży międzynarodową konkurencyjność naszej gospodarki, premier nie uznał za stosowne przedyskutować tej kwestii z opozycją czy też poddać jej pod osąd opinii publicznej.

– Udział w pakcie Euro Plus nie oznacza zobowiązań o charakterze finansowym w odniesieniu do Polski. Żadnych dodatkowych zobowiązań nie musimy podejmować w porównaniu z tym, co już obowiązuje – przekonywał premier Tusk na konferencji prasowej w Brukseli.

Na przystąpienie do paktu zdecydowały się, poza Polską, także: Litwa, Łotwa, Rumunia, Bułgaria i Dania. Poza paktem zostaną Wielka Brytania, Szwecja, Węgry i Czechy, które wolały zachować suwerenność w zakresie własnej polityki budżetowej.

– Nie rozumiem, dlaczego premier chce pozbawić Polskę atutu, jakim jest międzynarodowa konkurencyjność podatkowa, chociaż wcale nie musi – komentuje decyzję ekonomista dr Zbigniew Kuźmiuk. – Wprawdzie sam pakt nie wspomina o ujednoliceniu podatków w tych krajach, ale daje możliwości wywierania presji w tym kierunku przez Francję i Niemcy – uważa Kuźmiuk.

Niska stawka CIT na poziomie 19 proc. przyciąga zagraniczne inwestycje do Polski. W Niemczech wynosi ona ok. 30 proc., a we Francji aż 34 proc., co przysparza zmartwień tamtejszym rządom, gdyż inwestorzy przenoszą produkcję do krajów bardziej przyjaznych pod względem podatkowym, w tym do Polski.

Przywódcy zgromadzeni na szczycie w Brukseli, pod wpływem załamania finansowego, które dotyka jeden po drugim kraje eurostrefy, potwierdzili przeznaczenie 700 mld euro w ramach Europejskiego Mechanizmu Stabilizacyjnego na pożyczki dla krajów znajdujących się w tarapatach. Tylko 80 mld euro z tej kwoty będzie dostępne gotówką, reszta to gwarancje i poręczenia ze strony poszczególnych rządów eurostrefy. Niemcy – główny beneficjent wprowadzenia wspólnej waluty – wyłożą na ratowanie uboższych sąsiadów około jednej czwartej kwoty, tj. 22 mld euro, ale dopiero za dwa lata i w rozłożeniu na raty.

Małgorzata Goss, Nasz Dziennik 26-27.03.2011

Komentarzy 14 do “Do euro bez euro”

 1. michacel2 said

  Tusk POza plecami narodu i wbrew w pominieciu opozycji podejmuje skrycie POdstepnie decyzje karkolomne i wrogie spolecznie oraz moralnie, bo godza w racje stanu
  M.C.

 2. Do euro bez euro…

  A potem pod muro…

  Jerzy Ulicki-Rek

 3. Guła said

  Guła jest ciekaw, o ile taka statystyka jest prowadzona, jaka jest średnia przemysłowa najemnika w Niemczech i we Francji.

  W Kraju ~3500 brutto – 19%

 4. Krzysztof M said

  Ad. 3

  „W Kraju ~3500 brutto – 19%”

  – W jakim kraju?

 5. Guła said

  Z tego wynika ze jakieś 17500 (w zł)- 30% 🙂

 6. Kibic said

  List do p.Janusza Palikota
  sobota, 26 marca 2011 16:44

  Motto:

  « Aby Polska rosla w sile a Ludzie zyli dostatnio! ».

  >>>

  http://szachimat.bloog.pl/?pod=1&ticaid=6aa6a

 7. Ptasznik z Trotylu said

  Trzeba wreszcie powiedzieć że Tusk jest tylko kukłą niemiecką i w imieniu Niemiec realizuje demontaż państwa polskiego: zniszczenie służby zdrowia, przemysłu, kolei, wojska, ekstremalne skłócenie Polaków.
  Po rządach UBeków i WSIoków realizowanych przez PO w imieniu Niemiec z Polski pozostaną tylko dziury w jezdniach i monstrualne zadłużenie kraju.

 8. przemądrzałe bydlę said

  „Nie wiedzieć dlaczego, podobnej „kuracji odchudzającej” pod kuratelą Berlina i Paryża ma być poddane społeczeństwo polskie, które do strefy euro nie należy i w najbliższym czasie nie chce przystąpić.”

  „- Nie rozumiem, dlaczego premier chce pozbawić Polskę atutu, jakim jest międzynarodowa konkurencyjność podatkowa, chociaż wcale nie musi – komentuje decyzję ekonomista dr Zbigniew Kuźmiuk.”

  Co za idiotyczne pytania. Przecież wiadomo, że sitwa rządząca Polską składa się z agentów obcych służb, Żydów i masonerii.

 9. Re: 8 Przemadrzale bydle:

  Obawiam sie, ze polskim „landem” rzadza zydzi, masoni sa do „podawania” filizanek z kawa, a obce sluzby do wydawania polecen polsko-jezycznyn szubrawcom wynagradzanym za „srebrniki”….w ograniczonej ilosci…ma sie rozumiec…
  ==================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 10. rafel said

  Tusk powinien byc ukarany za cos takiego,za kolejne cos takiego
  dlazego to dalej trwa? dlaczego ten „pan” jeszcze jest na swoim stanowisku?
  czy w tym „rzadzie” to jest az tak normalne?

 11. Rebeliant said

  Dojdziemy, my Polacy, do władzy będziemy mieli duuuużo do naprawy…

 12. POLANKA said

  Światowa sieć ufo-żydomasonów to BESTIE w ludzkich powłokach , uzurpowali sobie prawo decydowania o losie ludzi . Po II w. św. zakonspirowane pospólstwo żydowskie zostało statusowo zdegradowane z tubylcami , oficjalnie żydków nie ma , a faktycznie rządząca i zakonspirowana pajęcza światowa sieć żydowolnomularzy- BESTIE- nazywana kamuflażowo „premierami”,”generałami”, itd. obecnie prowadzi III wojnę światową p-ko ludzkości na różnych frontach , m.in. ekonomicznym .

 13. jegomość said

  Niedługo nie będzie można oddychać bez pozwolanie z Brukseli. A politycy będą twierdzić, że „to dla naszego dobra no bo jak można robić coś takiego bez pozwolania? to nam pozwoli szybciej się rozwijać no bo jak każdy będzie miał pozwolenie na oddychanie to będzie lepiej to robił i każdemu bedzie żyło się łatwiej”

 14. Kibic said

  MY NAROD POLSKI
  niedziela, 27 marca 2011 13:19

  KONSTYTUCJA Narodu Polskiego (projekt).

  >>>
  http://szachimat.bloog.pl/?pod=1&ticaid=6aa6a

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: