Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Sebastian o Zwi Migdal: Żydowska mafia spr…
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Carlos o Wolne tematy (39 – …
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Yagiel o Wolne tematy (39 – …
  Yagiel o Wolne tematy (39 – …
  Liwiusz o Pod wieżami Włodzimierza
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  revers o Wolne tematy (39 – …
  Krzysztof M o Wolne tematy (39 – …
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Lily o Wolne tematy (39 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Tygodnik Powszechny odznacza komisarza polit-poprawności

Posted by Marucha w dniu 2011-03-26 (Sobota)

TP przyznał w tym roku Medal Świętego Jerzego księdzu Ludwikowi Wiśniewskiemu znanemu z publikowanych w Gazecie Wyborczej donosów [1] na kościół oraz Jerzemu Jedlickiemu, czołowemu komisarzowi polit-poprawności w naszym kraju.

Profesor Jerzy Jedlicki jest wytrwałym strażnikiem i komentatorem inteligenckiego losu i etosu. Obrońca poniżonych i wykluczonych, czujny komentator polskich przygód z wolnością, który własnym przykładem świadczy, że cywilizacja szacunku jest możliwa.

Jerzy Jedlicki

Medal Świętego Jerzego jest honorową nagrodą „Tygodnika Powszechnego”, przyznawaną od 1993 r. za „zmagania ze złem i uparte budowanie dobra w życiu społecznym”.[2]

Profesor Jedlicki jest przewodniczącym rady programowej stowarzyszenia „Otwarta Rzeczpospolita” (aka „Zamknięty Kibuc” [3]) czołowego organu totalitaryzmu etnicznego w naszym kraju.

Stowarzyszenie to jest kagańcowym stawiającym sobie za cel ograniczanie wolności wypowiedzi, zastraszanie, cenzurowanie i represjonowanie wszelkich niezgodnych z żydowskim punktem widzenia wypowiedzi. Aktywnie wspiera anty-polskie inicjatywy takie jak blokowanie przez żydowsko-marksistowskie bojówki niezależnych patriotycznych obchodów święta niepodległości [4].

Jerzy Jedlicki mówi w rozmowie z „TP”:Bronię poprawności politycznej. Ma śmieszne przegięcia i głupią nazwę, ale jest bardzo rozsądnym pomysłem, żeby starać się nie obrażać nie tylko konkretnych ludzi, ale całych grup rasowych, etnicznych, religijnych czy pod innymi względami odmiennych. W cywilizację miłości nie wierzę, wierzę w cywilizację szacunku”. [2]

„Cywilizacja szacunku” w tłumaczeniu z orwellowskiego to „cywilizacja kontroli”. Szacunek jest tylko w jedną stronę. Dla nich. Dla nas już nie musi go być.

Jacy laureaci taka kapituła, odznaczenie, publikacja.

Tylko co na to św. Jerzy?

Aladar

Zdjęcie i cytaty za onet.pl

 1. http://wyborcza.pl/1,75478,8813410,Dramatyczny_list_dominikanina__Winy_mojego_Kosciola.html
 2. http://tygodnik.onet.pl/30,0,61075,jerzy_jedlicki_i_ojciec_ludwik_wisniewski_laureatami_medalu_swietego_jerzego_2011,artykul.html
 3. http://strefa.nowyekran.pl/post/3194,stowarzyszenie-zamkniety-kibuc
 4. http://niepoprawnosci.blogspot.com/2010/11/wojna-polsko-zydowska-pod-flaga-biao.html

Więcej o Jerzym Jedlickim (admin poleca!):
http://www.asme.pl/114867692339477.shtml

http://www.bibula.com/?p=35199

Komentarzy 9 do “Tygodnik Powszechny odznacza komisarza polit-poprawności”

 1. galaszek said

  A ja bym mu dał jeszcze i medal”Za Odwagie”…ze z takim ryjem syjonistycznego szczura ma odwagie jeszcze zyc i nie skoczyl w jaką „Otwartą Przepaść” zamiast „Rzeczypospolitą”…Un sam na tego foto jakby chcial powiedziec – „aaaaj waaaajj moje Jahwe,ja jeszcze zyje!?”

 2. Kuro-San said

  Tutaj więcej „twarzowców”. To chyba nie jest przypadek, że „nosiciele postępu” są tak brzydcy? Dotyczy to w równym stopniu „samic jak i samców”.
  https://picasaweb.google.com/mariuszkubik.kmarius/20095RocznicaSmierciJackaKuronia#

 3. tralala said

  Dzisiaj widzialam (tvn24) ks. Bonieckiego chwalacego sie, ze podczas jednej z parad „wolnosci seksualnej”, redakcja TP udzielila schronienia paradowiczom atakowanym przez „nietolerancyjnych” krakowian.
  Tacy ludzie jak ks. Boniecki to bardzo nie bezpieczny element. Z dobrej rodziny, wyksztalcony, katolik budzi zaufanie, moze wiec swobodnie robic swoja krecia robote.
  (jezeli macie inne zdanie na jego temat, a moje jest mylne, to prosze o wyjasnienia)

 4. ziarnko prawdy said

  Prezydent odznaczyl ks.Bonieckiego Krzyzem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.
  http://gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/499615,prezydent_odznaczyl_ks_bonieckiego_krzyzem_komandorskim_orderu-odrodzenia-polski

 5. Wojwit said

  Święty Jerzy zabił smoka a medal jego imieniem nazwany reptile nadają reptilom za… wspieranie gadów. Ot, taka orwellowska osobliwość.

 6. Piotrx said

  Podobał mi sie komentarz jednego z internautów o nazwie SpiritoLibero

  http://strefa.nowyekran.pl/post/3194,stowarzyszenie-zamkniety-kibuc

  komentujacego wypowiedz innego innego internauty ktory napisał:

  „Do bandytów z lewackich bojówek zrzeszonych w nieformalnej organizacji „11 listopada” — specjalny list wystosował Jerzy Jedlicki[x], emerytowany profesor historii, przewodniczący Rady Programowej Stowarzyszenia przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii „Otwarta Rzeczpospolita” — choć znacznie prawdziwsza byłaby nazwa „Rzeczpospolita Otwarta Wyłącznie Dla Postbolszewików, Lewaków i Liberałów”.

  Komentarz użytkownika SpiritoLibero do wypowiedzi cytowanej powyżej :

  „A pan to chyba ma jakieś czarodziejskie okulary filtrujące rzeczywisty stan rzeczy.
  Na każdym kroku próbuje pan manipulować rzeczywistością wymyślając jakaś fantomatyczną kategorię krasnoludków „Postbolszewików, Lewaków i Liberałów”.” zapominając dodać skąd ci ludzie się wywodzą. A pańska manipulacja polega na tym, że dąży pan do utrwalenia fałszywego stereotypu „bolszewik = Rosjanin.
  W organizacji, o której mowa wyżej jest z pewnością jakiś procent bolszewików ale ogromna większość to żydowscy szowiniści należący do kilku odłamów syjonizmu. Zacznijmy dostrzegać rzeczy takimi jakie są a nie wciskać ludziom ciemnotę.”

 7. usama-ibn-laden said

  Jerzy Jedlicki, ciekawe jakie prawdziwe personalia, jego bratem był Witold Jedlicki, znany z eseju „Chamy i Żydy” o walce w PZPRii w latach ’50 między słusznymi „reformatorami” (żydowskimi) typu Berman, Minc etc. a frakcją nieżydowską PZPR… ówcześnie był +- remis, w ’68 parchy ciut przegrały, by ponownie zwycięzyć w latach 80 aż do chwili obecnej… prawie wszystkie obecne „ałtorytety” to potomstwo (lub sami oni) parchów instalujących komunizm w latach 40-50, niezależnie czy żydoPiS (Kaczyński, Kryże, Janicki ), czy LSD (Stolzmann, Urban, Wiatr, Napierdalski), czy POlszewia (Bul-Komorowski, Kuc) czy uDecja (Mazowiecki, Szechter, Kuroń, Modzelewski)

 8. przemądrzałe bydlę said

  Nie rozumiem, skąd zdziwienie działalnością „Tygodnika Powszechnego”, przecież to organ Wielkiego Wschodu.

 9. ziarnko prawdy said

  Graczyk:Tygodnik Powszechny a SB.
  W dniu 23 marca 2011r.w Lodzi goscil Roman Graczyk,autor ksiazki”Cena przetrwania.SB wobec
  Tygodnika Powszechnego”.Fragment tego spotkania:
  http://prokapitalizm.pl/graczyk-tygodnik-powszechny-a-sb.html

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: