Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zbych o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  UZA o Wykład internetowy profesora N…
  ! o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  lewarek.pl o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Listwa o Struktura muzyki
  Panicz Pawełek o Jedno zdjęcie – trzy kłam…
  Olo o Ukraina: pomoc humanitarna z P…
  lewarek.pl o Struktura muzyki
  Listwa o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  Listwa o Struktura muzyki
  UZA o Niemiecka dziennikarka opowiad…
  prostopopolsku o Wykład internetowy profesora N…
  prostopopolsku o Wykład internetowy profesora N…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  prostopopolsku o Prezydent Andrzej Duda, chrześ…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Odmówiła przejścia na judaizm. Zapłaciła za to życiem.

Posted by Marucha w dniu 2011-03-29 (Wtorek)

Młoda, piękna dziewczyna. Miała wybór: zmiana wyznania i dalsze życie albo trwanie przy swojej wierze i pewna śmierć. Wybrała Chrystusa.

14 marca zmarła w Moskwie 23-letnia Alina Milan, studentka piątego roku wydziału prawa stołecznego uniwersytetu. Kilka miesięcy temu lekarze zdiagnozowali u niej ciężką chorobę wątroby. Jedynym ratunkiem, by ocalić jej życie, okazał się przeszczep tego organu. W Rosji jednak nie wykonuje się transplantacji wątroby. Pod koniec zeszłego roku Alina wraz z matką udały się więc do Tel Awiwu, gdzie tego typu operacje są wykonywane. Przeszła wstępne badania w tamtejszej klinice, które potwierdziły, że tylko szybka operacja jest w stanie uratować jej życie.

Matka i córka wróciły do Moskwy, gdzie stanęły przed poważnym wyborem. Transplantacja jest bardzo kosztownym zabiegiem, a rodzina Milanów nie miała środków na jej sfinansowanie. Pojawiła się jednak możliwość bezpłatnego wykonania operacji. Warunkiem było otrzymanie izraelskiego obywatelstwa, z czym wiąże się bezpłatny dostęp do państwowej opieki medycznej. Było to o tyle proste, że Alina miała w rodzinie żydowskich przodków. Pojawiło się jednak pewne „ale”…

Żeby otrzymać izraelskie obywatelstwo, należy wypełnić odpowiednią ankietę. W jednej z rubryk należy wpisać deklarowane wyznanie. Według prawa obowiązującego w Izraelu obywatelem tego kraju może zostać tylko ten, kto zadeklaruje się jako wyznawca judaizmu lub jako ateista. Wpisanie do rubryki słowa „chrześcijanin” automatycznie zamyka drogę do izraelskiego obywatelstwa. Alina odmówiła wypełnienia ankiety. „Nie ma takiej ceny, za którą mogłabym wyrzec się Chrystusa”, powiedziała dziewczyna, dla której ceną do zapłacenia była utrata własnego życia.

Zachowała się relacja kierownika duchowego Aliny Milan, o. Aleksandra Naruszewa, który był świadkiem podjęcia przez nią decyzji. Oto jego opis:

Żeby otrzymać szybką pomoc lekarską i szansę na dalsze życie, musiała napisać tylko jedno słowo: „ateistka” lub „judaistka”… Z tym pytaniem zwróciła się do mnie przez telefon. Co robić? Lekarze mówili, że czasu ma bardzo mało: dwa, trzy tygodnie…

Wybór był prosty – albo skłamać, wyrzec się swojej wiary i otrzymać nadzieję na przeżycie, albo całkowicie zaufać Bogu.

Z mieszanymi uczuciami jechałem do niej do szpitala. Obok mnie siedziała jej matka ze zmęczoną i przygnębioną twarzą. W sali reanimacyjnej czekał na mnie człowiek, oczekujący na odpowiedź – prawdopodobnie odpowiedź na najważniejsze pytanie w jej życiu.

Nie jestem po to, by decydować o czyimkolwiek losie i nie wiedziałem, co powiedzieć… choć prawdę mówiąc wiedziałem, ale…

Jeszcze przed wejściem do chorej matka dziewczyny powiedziała mi, że wspólnie z córką podjęły już decyzję… Przerwałem jej i zmieniłem szybko temat, gdyż bałem się usłyszeć to, co byłoby najstraszniejsze dla mnie, jako kapłana i chrześcijanina.

Gdy wszedłem do sali, zobaczyłem wychudzoną, żółtą, ledwie podobną do 22-letniej dziewczyny, istotę. Patrzyła na mnie jednak jasnym wzrokiem, a w jej oczach widziałem jakąś zadziwiającą pewność i twardość.

Alina Milan

„My już postanowiłyśmy wszystko z mamą – powiedziała bez zbędnych wstępów Alina. – Nie zdejmę krzyża i nie wyrzeknę się wiary. Nie ma takiej ceny.

Gdy o. Naruszew żegnał się z kobietami, zapytał, co będą teraz robić. Powiedziały, że poszukają sponsorów, którzy być może zgodzą się sfinansować operację. „Ale nie macie już przecież czasu”, wtrącił kapłan. „Przed nami wieczność”, odpowiedziała dziewczyna.

Przyjaciele Aliny z moskiewskiego uniwersytetu postanowili zebrać potrzebną sumę, zorganizowali zbiórkę, dawali ogłoszenia, ale nie udało im się. Alina zmarła 14 marca.

Przed śmiercią zdążyła jeszcze napisać w internecie list do przyjaciół: Nie wykazałam żadnego bohaterstwa. Nie dokonałam teraz żadnego wyboru, bo swojego wyboru dokonałam już dawno – jestem prawosławną chrześcijanką.

Dalej pisała: Mam przed sobą dokument z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Izraela. Jest tu taki passus: „przyjmuję obywatelstwo/prawo/religię danego kraju”, wystarczy tylko podpisać. Powiedzcie sami, czy mam wybór? Najważniejsze nie to, co na papierze, ale to, co w duszy… a tam zaufanie Bogu silniejsze jest od wszelkich papierów, praw, krajów, strasznych diagnoz i czasów! I nawet w najcięższych chwilach nie opuszcza mnie poczucie, że Bóg trzyma mnie za rękę… Jedyny wybór, którego dokonałam już dawno i nie jest on związany z żadnym obywatelstwem, to wiara w Boga. I bez względu na wszystko, będę mu dziękować za to, co mnie spotka.

Na końcu Alina podziękowała wszystkim, którzy pamiętali o niej i troszczyli się o nią. Podkreśliła, że nie jest żadną bohaterką. Prawdziwe bohaterstwo to zostawić na boku wszystkie swoje sprawy i zająć się bliźnim, brzmiały jej ostatnie słowa skierowane do przyjaciół.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

Taras Suchorebryk

Komentarze 72 do “Odmówiła przejścia na judaizm. Zapłaciła za to życiem.”

 1. Darek said

  Przy okazji polecam pare filmikow o Zydach w Rosji:

 2. Zerohero said

  Dziewczyna nie tylko nie wyrzekła się wiary, ale i prawdodpodobnie nie została wspólnikiem mordu.

  Palestyńczycy skarżą się, że część ich ginacych w tajemniczych okolicznościach nastolatków Żydzi oddają „pocerowane”, w USA aresztowano gang rabinów handlujących narządami, w amerykańskim protektoracie Kosowo hodowano Serbów…Dla obywatela Izraela Ekspresowo i darmowo, a dla mogącego zapłacić tylko ekspresowo. Skąd oni te narządy biorą? Pół narodu to motocykliści?

 3. Zbigniew Koziol said

  Czasem takie mam wrażenie, że gdy piszę o ludziach w Rosji, niektórzy dziwią się. A tu istnieją ludzie tacy sami, jak i wszędzie. Może nawet i lepsi. Tu system też ich podtruł, mocno, ale inaczej niż w Polsce, czy na Zachodzie. Mógłbym więcej na ten temat, ale… o innych ludziach, przykładach prawdziwych, publicznie pisać po prostu nie mogę.

 4. huzarz said

  wielka wiara przemówiła przez nią

  niedługo każdy jak będzie chciał coś przeszczepić będzie musiał podpisywać cyrograf

 5. Mordka Rosenzweig said

  Re 1

  Panie Darek,

  Bardzo dziekowac za te video gdzie my tak pieknie tanczymy i spiewamy.

  Bardzo sie rozczulilem.

  Ja sam tesz napisalem taka piekna piosenke ktora idzie tak:

  „Aj waj Polsza to bardzo antysemiczny kraj” ktora caly czas sobie spiewam.

  Moje Salcie mowi szeby jej nie spiewac bo jak sie wzruszam to mi ciekna z oczu lzy i leca na moje pejsy, a potem loki na pejsach sie rozkrecaja i to bszydko wyglada.

 6. Marian said

  Panie Gajowy, miałem już okazje dobrze napisać u Pana o braciach prawosławnych, mają wielką wiarę (ci którzy wierzą), kochają Pannę Przenajświętszą, musimy się wzajemnie szanować, żeby móc przeciwstawić się masońskiej nawałnicy. Serdecznie pozdrawiam.

 7. Aoy said

  ad1

 8. Aoy said

  Kto zrozumie po rosyjsku, w kontekście artykułu materiał filmowy arcy-interesujący:

 9. Krzysztof M said

  Proszę państwa…

  SANTO SUBITO.

 10. — A mogla przeciez powiedziec — Jezusie Chrystusie i Ty Mario , Przenajswietsza Matko Jego , ja Was tylko , tak na chwile , tak na niby sie wyrzekne . I nie zrobila tego .
  Ile milionow Katolikow , Polakow , w pewnym okresie , wyrzeklo sie swej Wiary na niby , na chwile . A teraz mowia : takie byly czasy . Stanowisko w pracy , mieszkanie po za kolejka , wczasy i w ogole uklady . To wszystko by diabli wzieli , by prepadlo . Teraz chodza , osiem razy w tygodniu do kochanego kosciolka . Odrobia ?

 11. Rysio said

  Dużo ludzi bedzie umierac’ zupełnie niepotrzebnie, dopóki nie bedzie wolnego rynku i dopuszczonego wolnego handlu swoimi czesciami ciała.

  Krzysztof M. podał poprzednio ile ludzie chca za nerki i szpik kostny.
  Te ceny dla przecietnego obywatela sa, nieosiagalne.

  np: „sprzedam nerkę za 220 tys euro plus operacia i tak dalej młody 19 lat zdrowy….”

  Dokładnie to samo jest z narkotykami – sa, nielegalne, karalne i dlatego ceny sa, wprost ksieżycowe.

  Kilkadziesiat lat temu w czasie prohibicji w USA to samo działo sie z alkoholem.

 12. Jesli sprawy rzeczywiscie mialy sie tak jak opisano to Alina zasluguje na nasz najwyzszy szacunek.Wiernosc swoim idealom i swojej religii to cos czego wiekzosc ludzi zna tylko z ksiazek.
  jesli oczywiscie zna ksiazki…

  ad11

  „Dużo ludzi bedzie umierac’ zupełnie niepotrzebnie, dopóki nie bedzie wolnego rynku i dopuszczonego wolnego handlu swoimi czesciami ciała.”

  Rysio.Twoja rodzina po Twojej smierci ma szanse na zostanie milionerami.
  Wystarczy ,ze sprzedadza twoj mozg.
  Jak nowy i prawie nieuzywany:)
  Jerzy Ulicki-Rek

 13. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka nic nie rozumiec.

  Pani Alina Milan nie chciala zmienic religii i za to zaplacila zyciem, a naszemu wielkiemu papieszowi Jan Pawel der Zwei nic nie grozilo, a sie modlil do sciany.

  Ja mysle sze swiat sie pszewrca do gory nogami.

  Gdzie tu logika?

 14. GW said

  ad 5

  A jak ja Pana w te Mordke ucaluje?
  Dalibog.
  Moi rodzice mowia, zes Pan obrotny, dobrze nam Pan zrobisz, prawda?
  Z TV i.

 15. Ctrl said

  Chwała Ojcu,Synowi i Duchowi Świętemu , jak Była na początku ,teraz i zawsze i na wieki wieków .

 16. lanc3 said

  Rysio ale ty pojebany jesteś,nie myślałem że aż taki debil z ciebie,ale jak się okazuje jeszcze nie raz zaskoczysz głupotą.Rysiu w mojej ocenie wspiąłeś się na szczyt głupoty,czyli tak naprawdę samo dno.

  p.s.
  w sumie to przydatne te twoje posty,przynajmniej można się dowiedzieć jak głęboko ludzka głupota może sięgać.

 17. Aoy said

  Re 9
  Raczej: SANTA SUBITO, (Santa Maria, Madre di Dio, prega per noi peccatori, adesso e nell’ora della nostra morte. Amen -Святая Маріе, Матерь Божія моли о насъ грешныхъ ныне и въ чась смерти нашей. Аминь.)

 18. Patrol said

  Jezeli Jezus oddal swe zycie za wszystkich ,to dlaczego jedna Zydowka nie mogla oddac zycia za…… i za ratowanie wiary wsrod Rosjan ?
  Mogla i oddala ,a Zydzi w Izraelu utwierdzili sie w przekonaniu,ze „bog to pieniadz” !
  Nic sie nie zmienilo od 5 tysiecy lat wsrod Zydow.
  Wsrod Rosjan zmienia sie rozum i chyba juz nie beda umierac za ….. i za tych co wszelkie ideologie chcieli im zaszczepic.

 19. Marucha said

  Re 6:
  Ja też zawsze piszę z dużą sympatią do prawosławia, uważam że prawie wszystko nas łączy i jedyny sensowny dialog międzyreligijny to właśnie rozmowy prawosławia z katolicyzmem.

  Re 16:
  Istotnie, wtykanie przez Rysia (11) teorii o wolnym rynku do opisu niezwykłego świadectwa wiary danego przez młodą dziewczynę, jest albo przypadkiem nieuleczalnej choroby umysłowej, albo jakimś perfidnym żartem.

  Poza tym teorie o powszechnej dostępności narkotyków były już wypróbowane w Szwecji w latach 1960-tych. Wystarczyło kilka lat, aby w pośpiechu się z nich wycofano. Skutki były porażające: ogromne rzesze ludzi z dożywotnimi uszkodzeniami mózgu, niezdolnych do żadnej pracy, których społeczeństwo musiało utrzymywać.
  Ale temat powraca z regularnością przypływów i odpływów morza.

 20. desperado said

  I już jest w Niebie.

 21. lanc3 said

  ad.19

  Jak taki powszechny dostęp do narkotyków miał by wyglądać?palarnie opium na ulicach,amfetamina dostępna na stacji benzynowej,a skręta kupisz w kiosku?Jak tak to porażka.

  Sam pomysł powszechnej dostępności narkotyków jest błędny,albo przestarzały w „cywilizowanym świecie” bo narkotyki od lat są powszechnie dostępne,a nikt nie ma nad tym kontroli tym bardziej że szemrane osobniki zarabiają na tym miliony.

  Pytanie powinno być jak to zjawisko kontrolować i minimalizować,a całkowita delegalizacja spycha problem do półświatka i tylko pogarsza sytuację.Organizacje,jakieś terapie dla uzależnionych,a kasa na to z podatków,lipa.Moim zdaniem pieniążki te powinny iść na edukację,nie wiem może w szkole powinni to szczegółowo omawiać i przestrzegać.

  Może gdyby zalegalizowano niektóre substancje obecnie nielegalne,oczywiście pod kontrolą np. lekarza rodzinnego,to może by to zadziałało.Wraz z profilaktyką od młodego wieku.Nikt z chętnych do zrobienia sobie szmaty z mózgu nie musiałby się kontaktować z jakimś szemranym typem,no i miał by dostęp do substancji czystych jak i bezpiecznych dawek-jeśli w ogóle można o czymś takim tutaj mówić.
  I nie mam na myśli ćpunów czy lumpów bo tacy zawsze byli i będą,a jedynie ludzi którzy mogą zbłądzić przez swoją ignorancję jak i zwykłą ciekawość.

 22. lanc3 said

  Rysia wykłady ekonomiczne są tyle warte ile jego wiedza,czyli nic;oparta na wątpliwych autorytetach,podparta wybujałą wyobraźnią jak i głupotą.Jedyne przydatne informacje od Rysia to czego nie czytać i jakich poglądów się strzec.

 23. lanc3 said

  W świecie rysiów byle typek mógłby przyjść giwerą do takiego rysia,(oczywiście brodząc w błocie-bo przecież państwo by nie wybudowało drogi ani chodnika-bo taki Rysio nie chce żeby mu państwo cokolwiek robiło)więc jak by już doszedł to mógł takiego Rysia ustrzelić,powycinać narządy i sprzedać na wolnym rynku.I nic państwu do tego i rzadnym innym komunistą;]wolność

 24. Ragnar said

  „judaizmu lub jako ateista” – Kolejny dowód na to że judaizm to martwa religia opuszczona przez Boga.

 25. Sybirak said

  Ad 16
  „Lanc3 powiedział/a
  2011-03-30 (środa) @ 05:45:43
  Rysio ale ty pojebany jesteś, …”

  Szanowny Panie Marucha,
  proponuję niepublikowanie
  postów zawierających wulgaryzmy.

  (Słownik polskich przekleństw i wulgaryzmów PWN 2001 str. 156-157 pkt 6).

  Tak jak to robią rosyjscy marynarze:
  „jeśli ktoś u nas świntuszy – to my jego za wacka – i za burtę !!!”

 26. wet3 said

  Ta dziewczyna przeszla prawdziwe ordalia i pozostala wierna Chrystusowi. Chcialbym miec tyle sily co Ona i jej matka! Zydzi okazali sie skonczonymi rasistami, antygojowskimi oraz ontychrzescijanskimi gnojkami doszczetnie zaczadzonymi talmudem! Swiat – ta zaklamana i przesiaknieta polityczna poprawnoscia swolocz patrzy na to i „humanitarnie” milczy. Nic juz w nim z prawdziwej ludzkosci nie pozostalo.

 27. Krzysztof M said

  Ad. 22

  O nie! Wykłady Rysia są ważne jako materiał poznawczy dla psychopatologów. 🙂

 28. Dobro said

  Ad wet 3
  Izrael jest jednym państwem demokratycznym, które przestrzega czystość kodu DNA. Inne Państwa udają demokrację i dlatego Żydzi mogą swobodnie rządzić, lub kręcić każdym Państwem.
  Co tu gadać, czas wziąć przykład z Izraela i oczyścić własne Państwa dla prawdziwej demokracji i czystego kodu DNA.

 29. Marucha said

  Re 28:
  Mam poważne podejrzenia, że w Polsce jest to już robione dokładnie na wzór Izraela. I te same geny są preferowane.

 30. Wojwit said

  Czy przypadkiem lansowanie energetyki jądrowej przez „nasich rządzących” nie jest w jakiś sposób powiązane z dalszym judaizowaniem Polski celem przyjęcia znacznej liczby unych z polskimi paszportami, kiedy w Izraelu stanie się dla nich ciut za gorąco. Przeciez muszą mieć „swoją” nową Dimonę…

 31. boromirek said

  No cóż religie zbierają krwawe żniwo już od dawna.
  Może czas uświadomić sobie że wiara to sprawa intymna, czyż nie ??
  A po za tym ten cały judaizm to jest jakieś szczególne wynaturzenie religii. Tam nie chodzi o relacje z bogiem tylko o relacje z innymi żydami (sic!) także tu chodzi tylko o „interesy” a nie o wiarę…
  Pozdrawiam i zapraszam bahomet.wordpress.com

  Prosimy o opisanie nam owych krwawych żniw np. w przypadku katolicyzmu. Ostrzegamy, że na gazetowo-wyborcze historyjki nikt się tu nie nabierze, gdyż znamy historię. – admin

 32. Dobro said

  Re 29 Szanowny Panie Gajowy w Polsce nawet nie ma nawet prawidłowej ilości Posłów, więc w sprawie demokracji nic dobrego zrobić nie można. Królują generalnie tematy zastępcze, jako dodatkowa zasłona niby demokracji, otwartej drogi dla obcych dywersji. Tak jak część prawdy nie jest prawdą, to część demokracji nie jest demokracją. Jeden fałszywy poseł może wiele ważnych ustaw popsuć.

 33. Rysio said

  Zamiast wszyscy pluc’ na Rysia, może byscie doradzili co zrobic’ aby takie przypadki jak z 23-letnia Alina Milan wiecej sie nie przydarzały.

  Ja twierdze że tylko wolny rynek jest w stanie takim przypadkom zapobiec.

  PS. A jeżeli chodzi o niezwykłe świadectwo wiary dana, przez te, młodą dziewczynę to chciałem oznajmic’ że chociaż jestem dla niej pełen podziwu to bardziej bym wolał aby żyła. Sam mam corke w jej wieku.

  re 25. Sybirak bardzo serdecznie dziekuje za wstawienie – ale osobiscie jestem przeciwny aby kogokolwiek tutaj cenzurowac’ a już najmniej wulgarnych wpisow pod moim adresem.

  Nauczyłem sie miec’ gruba, skóre, a osobnicy ktorzy mnie obrażaja i wyzywaja robia to szczerze od serca. No coż niektorych spraw jeszcze wystarczajaco nie przemysleli.

  I jeszcze jedno – chyba już kiedys o tym tutaj pisałem, ale przypomne.

  W latach 70 jako młody chłopak byłem kilka razy oddac’ krew. O ile dobrze pamietam to po oddaniu ilus’ tam litrow krwi dostawało sie Odznake Honorowego Dawcy Krwi.

  W szpitalu gdzie pobierano nam krew – zdziwiło mnie to że, krew oddawali nie tylko młodzi chlopcy tacy jak ja ale także okoliczni pijacy i menele ktorych znałem z widzenia.

  Przerzyłem autentyczny szok, gdy jeden z nich przy mnie otworzył swoja, ksiażeczke dawcy krwi ( nie honorowego). Ten człowiek, skonczony alkoholik i pijaczyna oddawał swoja krew nie po to by byc’ dostac’ odznake kownorowego dawcy. On mial te ich odznake głeboko w du…ie. On oddawał swoja krew za alkohol. Jemu i jego kolegom uwczesna służba zdrowia płaciła za krew winem J-23 (tzw jabolem).

  A krew ktora przez kilka/kilkanascie lat oddał to można było swobodnie mierzyc’ nie w litrach tylko w 100 litrowych beczkach.

  Tak że dla wszystkich ktorzy sa, tacy idealistyczni mam propozycje – niech sprawdza, i sie dowiedza, kto w Polsce oddaje wiecej krwi?

  Honorowi dawcy krwi czy pospolite pijaki?

  I czy robia, to z wyższych pobudek czy po to aby sie nachlac wina.

  Wynik może ich bardzo ale to bardzo zadziwic’.

  momencik dzwonek u drzwi….

  🙂

  Własnie pogoniłem dwoch murznow sprzed moich drzwi – zbierali na niedożywione dzieci w zamorskich krajach.

  I to by było na tyle – ide sie napic’ piwa.

 34. Marucha said

  Re 33:
  Jak zwykle, nic z tego wpisu nie wynika, oprócz rzeczy trywialnych i oczywistych, jak np. że ludzie dzielą się na altruistów i egoistów, albo że jedni piją, a drudzy nie.

 35. Hendryxen said

  Ad. 33 Rysio.
  Tu zgadzam się z Rysiem odnośnie dawców krwi. W tamtych latach też oddawałem krew, niezupełnie na ochotnika ale pod presją (przyjęcie kogoś z rodziny do szpitala) i na kilku wojskowych komisjach poborowych. Chwaląc się książeczką honorowego dawcy ze zdziwieniem dowiedziałem się że niektórzy z meneli których znałem z racji tego że zamieszkiwali w pobliżu, też oddaje krew. Nie pamiętam tylko czy oddawali honorowo czy za pieniądze. Byli też tacy którzy oddawali krew będąc na kacu aby uzyskać dzień wolny od pracy i dalej kontynuować zakrapianą imprezę czy „wyleczyć” się z kaca.

 36. Boomcha said

 37. Marucha said

  Re 35:
  Czy z faktu, że jakieś pijaczki oddają krew, żeby mieć na wino, wynika, że honorowe oddawanie krwi staje się czymś niegodnym szacunku i bezwartościowym?
  Czy dlatego że w razie jakiejś katastrofy jedni pomagają sobie, a inni kradną, wynika, że nie warto nikomu pomagać?
  Co ma piernik do wiatraka?

  Co w ogóle rysiowe anegdotki mają na celu, oprócz (być może) ośmieszania ludzkich odruchów altruizmu?

  PS. Sam byłem przez wiele lat honorowym dawcą krwi. Być może komuś uratowałem życie. I bardzo mnie to cieszy.

 38. Rysio said

  re 35. Menele oddawali krew tylko za pieniadze a scislej za wino i czekolade. Czekolade już na miejscu chcieli sprzedac’ honorowym dawcom krwi aby miec’ forse na dodatkowa, butelke jabola.

 39. Rysio said

  Wynika i to bardzo dużo Panie Gajowy.

  Ludzie w wiekszosci to egoisci i dbaja o swoje własne interesy.

  Dlatego kapitalizm dziala a socjalizm nie. (mowie o prawdziwym kapitalizmie nie tym socjale polskim).

  I tutaj dochodzimy do sedna sprawy – każdy burżuj kapitalistyczny 🙂 to egoista ale jedyna, uczciwa, metoda, ktora, może dorobic’ sie bogactwa to produkcuja i dostarczenie klientom towaru ktory klienci chca, kupic’.

  Czyli klient egoista ( zapatrzony na swoje własne potrzeby) zmusza egoiste kapitaliste do produkowanie tego co on, klient, chce i potrzebuje.

  Prawda jakie to piekne?

  Co ciekawe wielu kapitalistow zupełnie z tego nie zdaje sobie sprawy.
  Widac’ to wyraznie gdy sa, z nimi rozmowy i wywiady w TV amerykanskiej.

  PS . Jest taka ksiażka Ayn Rand (żydowka) pt. „The virute of selfishness”. Warto ja, przeczytac’ i sie zastanowic’. Ostrzegam, że na wiekszosc’ blogowiczow i Gajowego zadziałałaby ona jak czerwona płachta na byka.

  re 37. Nie jakies pijaczki, Panie Gajowy, tylko wszyscy pijacy jacy byli w okolicy – tych pijakow dawcow krwi było zawsze i wszedzie dużo wiecjej niz tych honorowych.

  Dlatego też robiono tak aby obie grupy oddawały krew w innych dniach.

  Tylko czasami cos’ im tam wypadało, że i jednych i drugich przyjmowano w tym samym dniu.

  Zreszta, sam widziałem jak kilku honorowych zaraz zaczeło sie dopytwac’ co trza zrobic’ aby stac’ sie nie-honorowym i dostac’ wino.

  Nigdy natomiast nigdy nie widziałem i nie słyszałem aby ktorykolwiek z tych opłacanych stał sie honorowym dawca, krwi.

  Widocznie nie mieli honoru!

  Haaaahahahaahahahaaaaaa!!!!

  PS. Bardzo prosze sie na Rysia nie wkurzac’.

 40. Hendryxen said

  Ad 37.
  Ovczywiście że nie staje się bezwartościowym. To tylko stwierdzenie faktu że takie sytuacje mają miejsce. A krew tych pijaczków (w/g mnie) nie jest pełnowartościowa.
  Niepotrzebnie pociągnąłem temat w bocznym kierunku bo to do niczego konstruktywnego nie prowadzi.

 41. — Do Pan LANC 3 — na 16 — Nie zgadzam sie z wpisem Pana Rysia na 11-ce .Zgadzam sie z irytacja , wyrazana przez innych uczestnikow dyskusji , w tym chyba dwukrotnie chyba przez Gospodarza .Nie wiem czy wiele z jego kontrowersyjnych wpisow , to prawdziwe poglady , czy przekora ktora czesto prezentuje , nie wiedziec czemu.
  Pan , Panie LANC3 na stronie poswieconej Wyzszej Wartosci , daje popis najdelikatniej mowiac — nieprzystojnej wulgarnosci .

 42. Zerohero said

  39

  „Ludzie w wiekszosci to egoisci i dbaja o swoje własne interesy.”

  Pan Rysio zbyt dużą siłę napędową przywiązuje do konkurencji a zupełnie gardzi współpracą. Rzeczywistość leży gdzieś po środku. Na pewno nie da się zbudować społeczeństwa z samych egoistów, choćby grupka łowców musiała grać zespołowo, a pierwsi rolnicy musieli wspólnie kopać rowy irygacyjne. Altruizmem cechują się nawet zwierzęta, nawet w „prawie dźungli” jets miejsce na niego. Mówiąc cynicznie i odzierając z romantyzmu jest on EKONOMICZNIE uzasadniony.

  Pan Rysio gratulował mi w jakimś wątku, że zauważyłem, ze szkoły nie są darmowe. To jest oczywiste spostrzeżenie, ale wielu liberałom internetowym wydaje się, że oni odkrywja Amerykę przed tępym socjalistycznym motłochem. Tylko, że…życie nie jest grą o sumie zero a sprzężenie zwrotne trwa nieraz bardzo długo. I tak może się okazać, że zrzuta na edukację, choć kosztowna, społeczeństwu daje zysk. Nie tylko biednym, ale i przedsiębioercom, bo mają na przykład lepiej wykształconych pracowników.

 43. Rysio said

  re 41. Szanowny Panie Gosc Po Raz Pierwszy – po uważnym przeczytaniu wpisu 21. widac’ wyraznie że LANC należy do tych wyższych istot ktore istnieja po to aby za nas (motłoch niezdolny do samodzielnego myslenia) mysleci i decydowac’ co nam wolno a czego nie.

  Otoż LANC a ja bym se tak chciał od czasu do czasu pociagnac’ skreta marychy. Pasowalo by mi tez abym go sobie mogł jak papierosa kupic normalnie w kazdym skepie. A przy okazji troche kokainy i heroiny.

  Bardzo bym chciał aby z tego powodu nie gineli niepotrzebnie niewinni ludzie – a dzieje sie tak bo do tego doprowadzili drunymi przepisami biurokraci rzadowi przy poparciu uzytecznych takich jak ty LANC.

  Powtarza sie dokładnie wielka prohibicja, AlCapony, gangsterzy, morderstwa itp.. Jak tylko ulegalizowano alkohol od razu sie te morderstwa skonczyły.

  Zreszta nie po to Pan Bog stworzył te rosliny, aby urzednicy i użyteczni LANCowie zabraniali ich palic, czy robic’ sobie z nich wywary i herbatki.

  A co jest dla mnie dobre a co nie – to już ja sam za siebi o tym zadecyduje.

  Było nie było jestem już dawno pełnoletni.

 44. Czy moze mi choc jeden Honorowy Krwiodawca odpowiedziec na jedno pytanie?
  Gdzie konkretnie „wedrowala” Honorowych Krwiodawcow krew i tych wszystkich oddajacych na „kacu” czy w stanie „niewazkosci???”…

  Pomoge Wam… Krew „wedrowala” dokladnie tam, gdzie ZUS-owskie (obowiazkowe) skladki pobierane od wszystkich zatrudniajacych i zatrudnionych ze skutkiem natychmiastowym…., ktory „objawial” sie „ciaglym brakiem funduszy…”…na wyplaty emerytom i rencistom… (ach, wyplaty te (coprawda niskie – wrecz glodowe) byly „ujmowane” w rocznych „budzetach” panstwa pt: PRL i rowniez i obecnego pt: „III RP w zydo-landzie europejskim…”…, a ZUS??? Ano „cichaczem” inwestowal zagrabiana „kase”…za granica!!!, A „ciagnal” z „budzetu” ile sie dalo i kiedy sie dalo…

  Tak wiec ZUS-y, PZU-sy, KRUS-y, wszelkie „FUNDACJE” wlacznie z Honorowym Krwiodawstwem niezwlocznie winny byc ZLIKWIDOWANE i dopoki w Rzadzie nie beda rzadzili Polacy, to powyzsze „organizacje” beda funkcjonowaly jak „prywatny mafijny kartel”, czyli dokladnie tak, jak „pasozyd” na ciele (polskiego) „dawcy”…

  Zycze Wszystkim milego dnia i jasniejszego swiatla na wciaz przymkniete powieki…
  ===============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 45. Rysio said

  re 40. Co ty Hendryxen zwariowałes’?!

  Wyobraz sobie że jestes w szpitalu, czeka Cie trasfuzja – potrzebujesz krwi a tam na połce do wyboru jest kilka zbiornikow.

  Pierwszy zbiornik – krew od meneli i pijakow.

  Drugi zbiornik – krew od przecietnych obywateli.

  Trzeci zbiornik – krew importowana z afryki – murzynska – może zawierac’ adidasa.

  Czwarty zbiornik – błekitna krew od najlepszych z najlepszych (Honorowymi Dawcami byli Komorowski, Kwsniewski, Tusk, Kaczor, Pawlak i nasze najwyższe elity partyjne – wszystko zdrowe jak cholera 🙂

  Przecież jakby to puscili na luz to zaraz by tej „najlepszej” (z najwyższej połki) błekitnej krwi zabrakło.

  Aby każdy rodzaj krwi był cały czas dostepny musiałbys’ opowiednio ja, wycenic’ i tak powiedzmy że:

  krew 1. 10zł za litr
  krew 2. 100zł za litr
  krew 3. 0zł za darmo
  krew 4. 1000zł za litr. ( Od hrabiego Komorowskiego 5000zł/litr : )

  Hendryxen a kobieca krew czy jest tak samo jak meska pełnowartościowa?

  PS. A w ogóle Hendryxen to zabrzmiałes’ jak szowinista, rasista i co tam jeszcze….

  Hendryxen serdecznie Cie pozdrawiam.

  😉

 46. Rysio said

  Jasiek z toronto widze ze jeszcze z toba, nie jest tak zle.

 47. lanc3 said

  Szkoda tematu,a po części to moja wina za co przepraszam.
  Za wulgaryzm również wypada przeprosić,a była to prostacka spontaniczna reakcja,mająca zastąpić klasyczne strzelenie w ryj,którego to za pomocą forum nie da się wykonać.Tak reaguje na przypadki skrajnego chamstwa.Z drugiej strony,ile to słów potrafi zastąpić jeden wulgaryzm i przy tym pozwala wyrazić emocję to chyba każdy wie;)jak by nie było to też Polskie słowa;)

 48. lanc3 said

  Rysiu czy pracowałeś kiedyś,czy organizowałeś coś ,czy ustalałeś jakieś zasady?
  Czy chciałbyś aby twoja córka od dzieciństwa miała styczność z marychą,bo tak by było gdyby była dostępna w kioskach,biernie a później z pod lady powiedzmy w wieku 14 lat,a było by gorzej niż teraz.Jedynie profilaktyka,edukacja (tak,państwowa dla tych których nie stać na opłacanie szkoły swoim pociechą) oraz kontrola MOŻE by rozwiązały by problem.

  Ja również jestem za posiadaniem broni jak to jest w niektórych stanach USA.Również jestem za zalegalizowaniem niektórych narkotyków-ale pod kontrolą,przy czym za handel np heroiną mogli by karać kulą w łeb.

 49. Marucha said

  Pan Rysiu chce mieć pełną wolność używania narkotyków i dokonywania innych czynności, wśród ludzi cywilizowanych uchodzących za naganne. Dlaczego zatem p. Rysiu nie wyjedzie do Somalii albo innego kraju, gdzie rząd praktycznie nie funkcjonuje?

  Ale gdy p. Rysiu skutkiem nadużywania „wolności” wyląduje w rynsztoku, będzie wyciągał rękę do społeczeństwa, aby dało mu chociaż jakieś miejsce w noclegowni i ciepłą zupę. Tacy są wszyscy wolnościowcy, choć p. Rysiu temu gwałtownie zaprzeczy, pisząc przy okazji jakiś elaborat nie na temat, jak np. wpis 45 z którego ponownie nic nie wynika.

 50. lanc3 said

  Co do poświęcenia Aliny,dla mnie to niesamowite oddała wszystko co tutaj jak i do tej pory miała.Całkowicie oddała się Bogu,wykazała się najwyższą wiarą jak i odwagą w najważniejszym momencie jej życia.Bardzo trudne jest dla mnie nawet myślenie o niej.Bo w pierwszym momencie pomyślałem że również bym tak zrobił,ale ogromny smutek mnie ogarnął kiedy przyszła mi do głowy myśl gdybym miał doradzić komuś bliskiemu…

 51. lanc3 said

  Aby Alina żyła wystarczyło by aby uszanowano jej wybór w jakże osobistej kwestii jaką jest wiara.
  i nic tu wolny rynek nie ma do rzeczy.

 52. Marucha said

  Re 50:
  I właśnie na tle niezwykłego świadectwa wiary, jakie dała ta młoda dziewczyna, szczególnie rażące i niesmaczne (wręcz obrzydliwe) są „wolnorynkowe” komentarze niejakiego Rysia.

 53. Marucha said

  Może dodam jeszcze jedno: gdyby w usługach medycznych panował rzeczywiście taki wolny rynek, jak sobie wymarzyli niektórzy głupcy, to mało kogo byłoby stać na opłacenie lekarza i szpitala. Ludzie umierali by masowo z dużo bardziej błahych powodów, niż rak.

  Propozycja Izraelitów („wyrzeknij się wiary, zostań obywatelką Izraela, a zrobimy operację za darmo”) była właśnie bardzo ANTY-WOLNORYNKOWA.

 54. lanc3 said

  Panie gajowy,nie lubię tak,nie po to wchodzę na gajówkę i może nie powinienem tego pisać ale mam nieodparte wrażenie że rysio to troll.Kto najczęściej rozwala temat?Czy temat który w kółko wkleja rysio nie jest idealny do tego celu?przecież Rysio nigdy nie podał przykładu państwa opartego na jego fanaberiach(o co był pytany),przeskakuje z tematu na temat.Prowokacja i przejście na inny temat.Upiera się nad systemem który chyba nigdy nie istniał.Tak opisany wolny rynek jak i system oznacza anarchie.Nie wiem może trzeba przeczytać kilka pozycji polecanych przez rysia,a wtedy po wypraniu szarych komórek po prostu słaby umysł nie zauważy głupoty w głoszonych poglądach.Zresztą niemal każdy post rysia prosi się o ripostę,same bzdury,jak dla mnie to osobnik ten tylko mąci.Te jego rewelacje,jak styl wypowiedzi jak jakiegoś chłystka co to się jakimś guru zachłysną,a z drugiej strony z opisu samego r.wynikało by całkowicie coś innego.
  Jakiś czas temu Rysio podał link anglojęzyczny-z tym że w tekst angielski przeczył jego wpisowi.Temat raczej sf-ale fałsz to fałsz.

 55. lanc3 said

  ad.43
  „widac’ wyraznie że LANC należy do tych wyższych istot ktore istnieja po to aby za nas (motłoch niezdolny do samodzielnego myslenia) mysleci i decydowac’ co nam wolno a czego nie.”

  Za lepszego się nie uważam,każda istota ludzka ma takie same prawo do szczęścia,nie znam recepty na poprawienie świata,a jedynie dzielę się moimi prostymi przemyśleniami z tym że o tym jak ma świat powinni decydować mądrzejsi od reszty na pewno nie bogatsi.

  p.s.czy to nie manipulacja?
  -„widac’ wyraznie że LANC należy do tych wyższych istot”
  -„po to aby za nas”

  jakich nas rysiu?przecież to naturalne że takiego debila trzeba by pilnować,zresztą napisałeś że dorobiłeś się grubej skóry więc musisz być samotny w swoich poglądach

 56. Rysio said

  „…… Za wulgaryzm również wypada przeprosić,a była to prostacka spontaniczna reakcja,mająca zastąpić klasyczne strzelenie w ryj,którego to za pomocą forum nie da się wykonać….”

  Lanc3 – piekne przeprosiny – widze ze bardzo szczere i od serca. Przeprosiny przyjmuje.

  🙂

 57. Rysio said

  Panie Gajowy, kiedy Pan wreszcie zrozumie ze wszelkie wpieprzanie sie rzadu w dziedziny i galezie przemyslu pwoduja jego niesamowite drozenie.

  Gdyby panowal wolny rynke w medycynie to uslugi byly by o niebo tansze, dosepne dla wiekszej liczby ludzi i bylby ich duzo wiekszy wybor.

  Tak samo zreszta, z edukacja.

  Wszelkie uogólnienia są w tej materii bzdurami – admin

  A odnosnie narkotykow – to co? nie bylo ich 100, 200, 300 lat temu?
  Co moze kokaina, heroina itp. zaczely rosnac’ dopiero od niedawna?

 58. Rysio said

  Widzisz Lanc3, ty jestes za kontrola, narkotykow, broni itd.
  Kto mialby to robic’?
  Zapewne urzednik panstwowy?

  I tutaj wlasnie sie nie zgadzamy.
  Urzednik panstwowy to najgorsze co chodzi po kuli ziemskiej – to bandyci nad bandytami.

  To urzednik panstwowy ( ten z pracujacy w Gestapo, NKWD, SB, DIA) mordowal porzadnych ludzi milionami w XX wieku.

  Jezeli myslisz ze XXI wiek bedzie inny to znaczy ze wierzysz w bajki.

  Wszystkich urzednikow ktorych znam charakteryzuje bezgraniczne posluszenstwo dla wladzy.

  Jak wladza nakaze im mordowac’ to beda, mordowac’.

 59. lanc3 said

  szczere.ale nie do ciebie to było,to ty powininieś przeprosić chamie za jak niestosowny komentarz

 60. Zbigniew Koziol said

  Jeszcze na temat Rosji i prawoslawia. Wiele mowi. Zacytuje w calosci, bo nie bardzo dlugie. Z Bibuly: http://www.bibula.com/?p=35535

  Moskwa: wsparcie finansowe dla kobiet, które odmówią aborcji

  Każda kobieta, która odmówi poddania się aborcji motywowanej trudnymi warunkami materialnymi, otrzyma pomoc finansową od rosyjskiej Cerkwi prawosławnej. Taką deklarację złożył szef synodalnego Wydziału Informacyjnego Patriarchatu Moskiewskiego, Władimir Legojda.

  „Kościół opierając się na swoim doświadczeniu, wypracowanym krwią i potem, gotowy jest pomagać finansowo kobietom ciężarnym w trudnej sytuacji materialnej, aby nie zabijały swoich dzieci. Pieniędzy na ten cel będziemy szukać” – zadeklarował Władimir Legojda.

  Przypomniał on o styczniowej inicjatywie patriarchy moskiewskiego Cyryla, który skierował do władz państwowych Rosji oficjalną propozycję udoskonalenia polityki w sferze troski o rodzinę i dzieci. W ramy tej propozycji wchodzi wprowadzenie całkowitego zakazu finansowania aborcji ze środków budżetu państwa. Każda kobieta zamierzająca poddać się aborcji powinna otrzymać wyczerpującą informację o negatywnych skutkach dla matki i dziecka oraz ryzyku związanym z tego typu zabójczą procedurą. Wszelkie namawianie do aborcji ze strony personelu medycznego powinno być wyeliminowane. Kobieta od momentu zadeklarowani chęci dokonania aborcji powinna odczekać dwa tygodnie przed podjęciem ostatecznej decyzji. W tym czasie będzie mogła skorzystać z konsultacji psychologa i duszpasterza w „ośrodku ciąży kryzysowej”.

  Władimir Legojda podkreślił, że Rosyjski Kościół Prawosławny domaga się, aby zaproponowane przez patriarchę Cyryla środki były w pełni zrealizowane.

  W. Raiter, Moskwa

 61. Krzysztof M said

  Ad. 58

  „Urzednik panstwowy to najgorsze co chodzi po kuli ziemskiej – to bandyci nad bandytami.”

  – Zgadza się. Z tym, że zgadza się w stosunku do lewicowych, czy lewackich urzędników.

 62. Krzysztof M said

  Ad. 39

  „Ludzie w wiekszosci to egoisci i dbaja o swoje własne interesy. Dlatego kapitalizm dziala a socjalizm ”

  Kapitalizm i socjalizm to dwie różne metody strzyżenia owieczek. 🙂 Kapitalizm działa, bo tak został pomyślany. Ludzie w kapitalizmie mają zap…dalać na kapitalistów. Co czynią z ochotą. Bo trochę z tego im zostaje. To trochę, to marchewka. Z kijem ludzie zawierają bliską znajomość, jak im się noga podwinie. To znaczy, jak przestaną dawać wełnę. 🙂 Socjalizm nie działa, bo Rysio bidny nie rozumie, że istotą socjalizmu nie jest działanie, czy nie-działanie, ale to, czy owieczki można strzyc bez przeszkód. 🙂

  Kapitalizm i socjalizm do dwie metody prowadzące do tego samego celu.

 63. Zbigniew Koziol said

  @61

  Troche zgadzam sie. Tez z tym co i Rysio napisal (co nie zmienia rzeczy iz polmuje Rysia jako trolla).

  Jak dlugo zasady moralne wypracowane przez wlasnie Kosciol, otrzymane tam, ponad 2000 lat temu, nie beda wskazywac drogi zycia, tak dlugo obracamy sie w ciemnosci. Oszukiwanie (tez samych siebie) nie wchodzi w zakres religii chrzescijankiej jaka znamy. Obluda, manipulacje, oglupianie ludzi, falsz, rzadza teraz swiatem.

  Panstwo w zasadzie nie powinno byc kontrolerem naszego zycia. Ale… wstawianie wydumanej ideologii o wolnym rynku niczego nie zmienia. Miotamy sie w niezrozumieniu.

 64. Krzysztof M said

  Ad. 33

  „Ja twierdze że tylko wolny rynek jest w stanie takim przypadkom zapobiec.”

  – Czy do Rysia dociera, że tzw. wolny rynek prowadzi do coraz większego rozwarstwienia? Więc Rysio apeluje, żeby takich przypadków było coraz więcej.

 65. Rysio said

  K.M A gdzie masz taki wolny rynek ktory prowadzi do coraz większego rozwarstwienia?

  Wszędzie. – admin

 66. Krzysztof M said

  Ad. 65

  Za liberałami przyjąłem, że w 100-u procentach wolnego rynku nie ma. Może go być mało, dużo, wcale itd. Obserwacje pobieżne nawet wskazują, że im więcej tego świństwa, tym rozwarstwienie większe.

 67. Marucha said

  Wolny rynek ma sens w pewnych okolicznościach, pod pewnymi warunkami i dla określonych gałęzi gospodarki.

  Natomiast jego fetyszyzacja – bo inaczej nie można nazwać poglądów np. Rysia – jest głupotą. Społeczeństwo nie jest jakąś doczepką do wolnego rynku, lecz wolny rynek jest przyczepką do społeczeństwa.

  A w ogóle to kto niby ma przestrzegać, że wszystkie podmioty gospodarcze grają uczciwie, skoro państwu nie wolno się do niczego wtrącać? Mamy mieć prawo dżungli?

 68. Hendryxen said

  Ad 45.
  Moja koleżanka małżonka już dawno stwierdziła że zwariowałem. Mówi też że jestem jakimś antykosmitą czy jakoś tak.
  Ale tak na poważnie, żeby nie zajmować się tematami zastępczymi o rynku, menelach i krwi błękitnej. Jestem zaskoczony że w Rosjii nie robi się przeszczepów wątroby. Czyli jak, nie potrafią czy nie chcą? Bo chyba dawców nie brakuje. Co na to Zbigniew Kozioł?

 69. Krzysztof M said

  Ad. 68

  Rosjanie chyba mają większe problemy, niż ratować życie każdego ZA WSZELKĄ CENĘ.

 70. Hendryxen said

  Ad 69.
  Za jaką wszelką cenę? Czy wszystkie struktury państwa zajmują się większymi problemami i szpitale też?

 71. Krzysztof M said

  Ad. 70

  Przeszczepy, to niemałe koszta.

  Kiedyś słyszałem taką opinię o klinice przeszczepów Religi: gdyby tę kasę, którą czerwoni wpakowali w tę klinikę skierować także w kardiologię, ale w inny sposób, to uratowano by o wiele więcej istnień ludzkich, niż zrobił to Religa.

  Wniosek: transplantologia niekoniecznie jest najbardziej efektywną ekonomicznie metodą ratowania życia.

 72. — Do Pan Krzysztof M z 69 — pisze Pan — Rosjanie maja wieksze problemy , niz ratowac zycie kazdego ZA WSZELKA CENE .

  Wlasnie – u nas za wszelka cene , walka , o prawo do fundowanej aborcji .Te hasla maja u nas wziecie .

  W Rosji za wszelka cene , pomoc , uswiadamianie czym naprawde jest aborcja , a wiec ratowanie ZA WSZELKA CENE , zycia poczetych dzieci.
  (czytalem dzisiaj na ktorejs z stron Pana Maruchy)

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: