Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  corintians o Kim jest człowiek niezaszczepi…
  niepostepowyoszolom o Wybór należy do Polski
  corintians o Pogarsza się sytuacja na rynku…
  niepostepowyoszolom o Kim jest człowiek niezaszczepi…
  Jack Ravenno o Prof. Bogusław Paź: Prezenty m…
  Jack Ravenno o Kim jest człowiek niezaszczepi…
  Olo o Pogarsza się sytuacja na rynku…
  UZA o Wybór należy do Polski
  Zenon_K o Kto rządzi światem?
  niepostepowyoszolom o Endlösung dla nieszczepionych”…
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Krzysztof M o O szkodliwości demokracji…
  kontra o Wolne tematy (59 – …
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  niepostepowyoszolom o Kto rządzi światem?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Dlaczego wojna? Kadafi chciał znacjonalizować ropę.

Posted by Marucha w dniu 2011-03-31 (Czwartek)

Reason for war? Gaddafi wanted to nationalise oil.
http://english.pravda.ru/hotspots/crimes/25-03-2011/117336-reason_for_war_oil-0/
Tłumaczenie Ola Gordon

W dniu 25 stycznia 2009 roku libijski przywódca zaproponował nacjonalizację amerykańskich, brytyjskich, niemieckich, hiszpańskich, norweskich i kanadyjskich kompanii naftowych z powodu niższych cen ropy. „Kraje eksportujące ropę powinny zdecydować się na nacjonalizację ze względu na szybki spadek cen ropy naftowej. Musimy porozmawiać o tym poważnie,” powiedział Kadafi. „Obecnie ropa powinna być własnością państwa, abyśmy mogli lepiej kontrolować ceny przez zwiększenie lub zmniejszenie produkcji.”

Ta wypowiedź zaniepokoiła główne firmy zagraniczne działające w Libii: Anglo-Dutch Shell, British Petroleum, U.S. ExxonMobil, Hess Corp., Marathon Oil, Occidental Petroleum and ConocoPhillips, hiszpański Repsol, niemiecki Wintershall, austriacki OMV, norweski Statoil, Eni i kanadyjski Petro Canada.

W 2008 roku libijski koncern państwowy National Oil przygotował raport na ten temat, który zaproponował zmianę umów o podziale produkcji z firmami zagranicznymi, w celu zwiększenia dochodów budżetowych państwa.

W wyniku tych zmian w umowach, Libia zyskała $5,4 mld w dochodach z ropy naftowej. 16 lutego 2009 r. Kadafi poszedł krok dalej i wezwał Libijczyków do poparcia jego wniosku o rozwiązaniu rządu i dystrybucji dochodów z ropy bezpośrednio do 5 mln mieszkańców kraju. Jednak jego plan przekazania dochodów z ropy naftowej bezpośrednio do Libijczyków spotkał się ze sprzeciwem wyższych urzędników, którzy mogli stracić pracę ze względu na równoległy plan Kadafiego pozbycia się korupcji.

Niektórzy urzędnicy, w tym premier Al-Bagdadi, Ali Al-Mahmoudi i Omar Bin Farhat Guida z Banku Centralnego, powiedzieli Kadafiemu, że środek ten może zaszkodzić gospodarce kraju w perspektywie długoterminowej z powodu „ucieczki kapitału.”

„Nie bójcie się bezpośredniej redystrybucji pieniędzy z ropy i stworzenia bardziej sprawiedliwej struktury zarządzania, która odpowiada interesom ludzi,” Kadafi powiedział w Komitecie Ludowym. Komitety te tworzą podstawową strukturę libijskiego państwa. Dzięki nim obywatele są reprezentowani na szczeblu powiatowym.

„Administracji nie udało się i krajowej gospodarce również się nie powiodło. Wystarczy. Rozwiązaniem jest to, by naród libijski bezpośrednio otrzymywał dochody z ropy i decydował, co z nimi zrobić,” Kadafi powiedział w przemówieniu emitowanym przez telewizję publiczną. W tym celu libijski przywódca wezwał do radykalnej reformy biurokracji rządowej.

Pomimo to, wysocy rangą urzędnicy libijskiego rządu głosowali za opóźnieniem planów Kadafiego. Tylko 64 ministrów z 468 członków Komitetu Ludowego głosowało za propozycją Kadafiego, 251 dostrzegało ją jako pozytywną, ale zdecydowało się na opóźnienie jej realizacji. Z uwagi na odrzucenie propozycji, Kadafi potwierdził na publicznym spotkaniu: „Przez te wszystkie lata moim marzeniem było przekazanie władzy i dochodów bezpośrednio narodowi.”

Więc … jest to następne kłamstwo, fałszywy obraz Kadafiego dyktatora, który okrada swój naród.

Do tej pory oglądaliśmy zdjęcia manifestacji wspierających Kadafiego pokazywanych jako przeciwko niemu. Zauważono już profesjonalny, zagraniczny i Photoshop charakter plakatów anty-Kadafi, trzymanymi do góry nogami, przez ludzi nie znających umieszczonych na nich liter.

Mamy zdjęcia jednostronnych bitew, gdzie ciężko uzbrojeni terroryści „walczą” z nikim. Mieliśmy raporty, rażąco nieprawdziwe, że Kadafi uciekł z kraju.

Mieliśmy wystarczająco dużo raportów o zamachach bombowych przeciwko własnemu narodowi, które nigdy nie miały miejsca, a także atakach na „nieuzbrojonych cywilów,” które okazały się nieprawdziwe. Jest oczywiste, że nie ma „nieuzbrojonych cywilów,” którzy uczestniczyli w tych działaniach przeciwko Kadafiemu, lecz CIA i innych najemników służb wywiadowczych, obce elementy i Al-Kaidę.

Pokazano, że poziom życia w Libii jest najwyższy w Afryce i że Libii należą się słowa uznania w kwestii praw człowieka.

Ile kłamstw musimy wyłapać zanim któryś z notabli zwróci na nie uwagę? Starają się przedstawić Kadafiego jak szaleńca, gdy mówi o zwalczaniu Al-Kaidy, a teraz muszą przyznać, że to prawda.

Według ustaleń Alexandra Cockburna, są dwa dokumenty zdecydowanie broniące sprawę Kadafiego:

„Pierwszy – tajemnicza depesza z ambasady USA w Trypolisie z 2008 r. do Departamentu Stanu, część skarbu Wikileaks, zatytułowana „Ekstremizm we wschodniej Libii,” która ujawniła, że na obszarze tym panuje sentyment antyamerykański, pro-dżihad.

Drugi dokument, a raczej zbiór dokumentów, są to tzw Sinjar Records, dokumenty Al-Kaidy, które wpadły w ręce Amerykanów w 2007 roku. Były one należycie przeanalizowane przez Centrum Zwalczania Terroryzmu w Akademii Wojskowej w West Point. Al-Kaida jest organizacją biurokratyczną i dokumenty zawierają dokładne dane na temat personelu, w tym tych, którzy przybyli do Iraku w celu walki z Amerykanami i siłami koalicyjnymi i, w razie potrzeby, popełniali samobójstwo.

Badanie statystyczne przeprowadzone przez analityków West Point nt. personelu Al-Kaidy stwierdza, że ​​jeden kraj zapewniał „znacznie więcej” zagranicznych bojowników w przeliczeniu na liczbę mieszkańców niż jakikolwiek inny, a mianowicie Libia.”

Więc kto tu jest szalony? Oczywiście, że banda szaleńców, która dokonuje brutalne ataki na Libię w oparciu o najgorszy zbiór kłamstw w historii świata. Jeśli chcesz wiedzieć, dokąd zmierzają, wystarczy spojrzeć na ich osiągnięcia, usłane ludobójstwem, kradzieżą i zniszczeniem.

Jest coraz więcej dowodów na to, że cała ta operacja była planowana z zewnątrz (czytaj w USA i UE) od dłuższego czasu. Najpierw otoczyć (Egipt i Tunezja), a następnie dokonać inwazji. Wesley Clark ujawnił tę listę zakupów, na której była Libia.

W Stanach Zjednoczonych jest szczególna grupa interwencjonistycznych podżegaczy wojennych, którzy nie wiedzą co robią:  Susan Rice, Hillary Clinton i Samantha Power, oczywiście seksualnie sfrustrowanych i represjonowanych nienawidzących mężczyzn lesbijek, które chcą udowodnić, że są mężczyznami.

Widzimy ataki na tereny mieszkalne, ginie wielu cywilów. Były ataki na dom Kadafiego, wyraźna próba egzekucji. Dzisiejsze raporty wywiadu mówią, że planują inwazję lądową. Zachodni faszyści nigdy się nie zmieniają. Określenie „humanitarne bombardowania” przypomina podwójną mowę George’a Orwella.

Można tylko zgadzać się z oświadczeniem Kadafiego: jest to „grupa obłąkanych faszystów, którzy skończą na śmietniku historii.”

Historia z pewnością osądzi ich tak samo jak Adolfa Hitlera.

http://stopsyjonizmowi.wordpress.com

Komentarzy 11 do “Dlaczego wojna? Kadafi chciał znacjonalizować ropę.”

 1. Patrol said

  „Gad-dafi” ?
  A to ten co przestal sie szmulom klaniac i otoczyl sie ochrona madrych kobiecych glow ?
  Na dodatek wyksztalcil swoje syny i corke, ktorzy szmulom sie nie klaniaja i na trybunie staja .
  On nie taki „arab” jak Husajn,ktory do piwnicy czmychnal i podstawil drugiego aby go powiesili. Ahhh te Araby,trafiaja sie i dzielne.

  No tak ,rozumiemy ,jak mozna handlowac ropa i wlsnymi surowcami bez posrednikow,ktorzy nie przyjma warunkow dzieci diabla wywodzace sie z plemion zmijowych !

  Pal libijskie licho i zajmijmy sie „polskim zlotem” w polskiej ziemi.
  Teraz kiedy w Polsce ci z najwyzszych polek zaczynaja sie obawiac wlasnego narodu i powieszenia przez tych z pobliskiego otoczenia, niczym rewolta nastanie i pomoc z NATO przyjdzie (Tusk,Sikorski i przyboczni ,na dodatek hrabia sie odcina i w innym kierunku zwraca twarz a Lepper w sadzie wygrywa a tvn raczy go pokazac juz jako niefoto-geniczny ),delikatny sprzeciw rzadzacych sie pojawil .
  Narazie nie bedzie restytucji „mienia szmulowego” (kasa pusta),jak i tez zle rysuje sie dobrze dalsza reprywatyzacja (czytaj ZLODZIEJSTWO),POLACY SIE OBUDZILI a i mieszancy przed poludniem wstaja ze swoich legowisk .
  Co najwazniejsze i niepokojace to to,ze lupki gazowe beda nadal w polskiej ziemi gnic i zysku szmuli nie bedzie.
  Ruski rowniez chce sam o sobie stanowic, ze szwabami sie brata,rure po dnie Baltyku juz konczy,posrednikow nie chce, a ten z wasem bialo-ruskim za nic nie chce oddac wladzy pejsatym i tym z broda !
  I jak tu nie wstrzymac dolarow plynacych rzeka do Polski i jewrokolchozu – aj waj,co to sie dzieje ??? !!!
  Na co by tu jeszcze tych powoli myslacych Polakow wziasc,na jaki lep, na jaki strach ?
  Z wizami do hameryki sprawa jasna,tam ich nie mozna puszczac,bo jeszcze Meksykow do rewolucji namowia i sami sie przylacza,a co gorsze Afroamerykanow uswiadomia i kto nas bedzie ochranial ?

  Nic tylko pozostalo wziasc ich na „swiebodzinskiego Chrystusa Krola” ,to jeszcze chwyta ,zreszta i Maryja zawsze dziewica Polakom sluzy jako Krolowa Polski.
  Co oni jeszcze chca Papieza im dalismy,wkrotce na oltarze go im wydzwigniemy i jeszcze im malo ?

  Chyba my jestesmy juz w domu,czas na orke i siew wiosenny zboz jarych,dobrego ziarna aby zniwa obfite byly,chleb Polsce potrzebny a i chrupiace buleczki i rogaliczki polskie ze smakiem sie zje.
  Czas na zmiany,bo i rzad sie juz nie ma czym wyzywic.
  POMOZECIE ?
  Jest tam w Ojczyznie Polsce jakis „nowy Gierek” ,bo wszelkie gierki szmuli juz za nami ?!

 2. 166 bojkot TVN said

  No! Czyli to co logika normalnego człowieka kazała podejrzewać, właśnie mamy napisane.

  W tych okolicznościach bardzo głupio wyglądają: „Polska Akcja Humanitarna” i pani Janina Ochojska, oraz banda sprzedajnych dziennikarzy, jak choćby tych dwóch z TVP-Info, którzy byli oburzeni skąd Kadafi ma tyle złota i dutków, i kto mu pozwolił zgromadzić taki majątek (w domyśle bezprawnie, czyli bez pytania tych dziennikarzy o zgodę, albo przynajmniej żydowskich banksterów).

  Czy włoski rząd odeśle Kadafiemu uchodźców, którzy właśnie zas…waja piękną włoską wyspę Lampedusę? Ciekawe dlaczego ci ludzie uciekli – czy dlatego, że mieli źle, czy dlatego, że zaczęły na nich spadać pociski tomahawk, czy może uznani za zdrajców ojczyzny są narażeni na śmierć?
  Uchodźców jest więcej niż mieszkańców wyspy.
  Nie udało mi się trafić na wywiady z Libijczykami. Nasi oberdziennikarze tacy jak Kraśko, Lis, ani nawet EL Gendi tam nie pojechali, żeby dokopać Kadafiemu? Dziwne!

 3. Patrol said

  Jeden z naszych byl w Libii i opowiadal ,ze rebelianty wkrotce zloza bron ,nie z powodu,ze amunicja sie im konczy od strzelania w powietrze na wiwat ale dlatego,ze dulary im wstrzymano .
  I co teraz bedzie jak te zdezelowane trucki z lusniami na pace pojada w kierunku ladujacych wojsk NATO-wskich po zupe ,bo i prowiantu zaczyna brakowac .
  Nie kazdy szmul na kreche daje !

 4. Krzysztof M said

  Ad. 3

  W ogóle dziwna ta „rebelia”… Jakby coś się w trakcie urodziło i zmieniło scenariusz… Tylko nie wiadomo co.

 5. wet3 said

  Nacjonalizacja i opor wypasionych urzedasow sa dosc logicznym wyjasnieniem wydarzen w Libii. Mysle jednak, ze chodzi tu o cos wiecej. Nie rozumiem wystapienia czesci libijskiego spoleczenstwa przeciw Kadafiemu. Czy byly przedtem jakies przeslanki wskazujace na ten wybuch niezadowolenia? Jesli tak, to widocznie cos przeoczylem. Jesli takich przeslanek nie bylo, to wszystko cuchnie obrzydliwa prowokacja.

 6. Krzysztof M said

  Ad. 5

  „Nie rozumiem wystapienia czesci libijskiego spoleczenstwa przeciw Kadafiemu.”

  – Nie ma tu nic do rozumienia. Tych wystąpień nie było. Zostały wymyślone przez media. Mało. Wystąpienia popierających Kadafiego przedstawiano jako tych przeciw. Patrząc w okienko, sprawdzi pan to? Akurat!

  Zasada jest jedna: jeśli TV coś pokazuje, to należy powątpiewać w prawdziwość tego „coś”.

 7. wi42 said

  @5,6
  Libia to kilka roznych etnicznie grup. To latwo wykorzystac i wykorzystano.
  Wiec napewno cos tam bylo. Tylko bardzo nie tak jak chca nam wmowic.

 8. Rysio said

  Ed Schultz czystej krwi bolszewik przegrywa argumenty z swoim gosciem.

 9. Joe said

  Ad 4…wiadomo co.Juz Amerykanie sie wycofuja z akcji libijskich.Dzisiaj w parlamencie byla ostra dyskusja.Juz po
  ptokach.Kadafi tylko jeszcze pozamiata po pokazowkach Sarkozego
  i to chyba bedzie na tyle.Kieszonkowe imperium srodziemnomorskie
  francuzy beda mieli takie samo jak napoleonskie.
  Sarkozy na Helene!!!

 10. Joe said

  AD 5..Ta czesc libijskiego spoleczenstwa,to pozostalosci po tym kroliku ktorego Kadafi obalil 40-lat temu.Wyslugiwali sie nimi zydoamerykany i bylo im fajnie.Dlatego Kadafi byl dla nich „be”.
  Reszta to najemnicy z pobliskich krajow.

 11. Brat Dioskur said

  W sobote lotnictwo NATO zrabalo …przez „pomylke” jedna z band ,ktore szumnie nazywa sie rebeliantami.Przy okazji dostalo sie jakiejs kolumnie cywilow ,o czym zreszta w pozniejszych doniesieniach juz nie wzmiankowano!W sztabach NATO zapanowala konsternacja w wyniku czego wstrzymano wszelkie akcje z powietrza, bowiem piloci skarza sie ,ze nie odrozniaja walczacych stron.Naturalnie Kadafi to wykorzystuje i jego wojska spychaja „rebeliantow „w strone Bengazi.Probuje sie goraczkowo sformowac brygade zlozona wylacznie z zolnierzy ,ktorzy zdezerterowali z wojsk Kadafiego chcac miec przynajmniej jedna zdyscyplinowana jednostke.Norwegia zas widzac ,ze opozycja libijska jest pisana patykiem na pustynnym piasku wycofala sie z calej awantury natomiast holendrskie F16 nie tylko nie beda niczego bombardowac ,ale ostrzelani z ziemi maja rozkaz…rejetrowac!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: