Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zbych o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  UZA o Wykład internetowy profesora N…
  ! o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  lewarek.pl o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Listwa o Struktura muzyki
  Panicz Pawełek o Jedno zdjęcie – trzy kłam…
  Olo o Ukraina: pomoc humanitarna z P…
  lewarek.pl o Struktura muzyki
  Listwa o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  Listwa o Struktura muzyki
  UZA o Niemiecka dziennikarka opowiad…
  prostopopolsku o Wykład internetowy profesora N…
  prostopopolsku o Wykład internetowy profesora N…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  prostopopolsku o Prezydent Andrzej Duda, chrześ…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Statua Wolności

Posted by Marucha w dniu 2011-04-28 (Czwartek)

Zawsze lubiłem wielkanocne spacery, instynktownie nie chcąc ugrząźć na dobre przy świątecznym stole. Prognoza pogody przemawiała jednak do rozsądku żeby zostać, strasząc solidnym deszczem. Rzutem na taśmę postawiłem na swoim i w gęstniejących na niebie chmurach pojechałem do, na szczęście otwartego w niedzielę, kina IMAX. W repertuarze szybko znalazłem stosowny do pogody film o tornadach i po emocjach meteorologicznych, że świeżą wiedzą na temat żywiołu, byłem absolutnie gotów stawić mu czoła. Tymczasem niebo okazało się być błękitnie łaskawe, deszcz wypadał się kompletnie gdzieś nad preriami a Słońce błyskało po oczach refleksami odbijającymi się zaczepnie od znicza niedalekiej Statui Wolności. Sam los wrzucał mi w ręce konspiracyjny temat.

W 1886 r w 110 rocznicę podpisania Deklaracji Niepodległości, na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia, Francja podarowała wciąż młodej amerykańskiej republice niezwykły prezent. Była nim Statua Wolności. Natychmiast po ustawieniu stała się najwyższą budowlą Nowego Jorku, przewyższając także waszyngtoński Obelisk.

Statua Wolności jest chyba najbardziej znanym symbolem Ameryki co jest faktem zaskakującym, gdy wziąć pod uwagę, że ustawiono ją w Zatoce Nowojorskiej zaledwie 120 lat temu. Ta wyniosła pani na cokole być może nie jest też tą, za którą zazwyczaj się ją uważa i może kryje w sobie znacznie bardziej mroczną tajemnicę. Jest zakodowanym symbolem, który może odczytać kilku wybrańców.

Lady Liberty kryje wiele tajemnic takich, jak choćby skute łańcuchem stopy, które rozrywają wiążące je pęta. Ten łańcuch kołyszący się u nóg (jak z przejmującej pieśni śpiewanej kiedyś przez Kaczmarskiego) można zobaczyć jedynie z powietrza. Ogień jej pochodni pokryty jest 24 karatowym złotem, a jej miedziana konstrukcja zrobiona jest z blachy nie grubszej, niż dwie złożone razem ze sobą jednocentówki. Jest powszechnie uznawana z symbol amerykańskich ideałów i jest strzeżona 24/7 przez specjalną jednostkę Marines.

Jej twórcą był Frederic Bartholdi. Początkowo chciał ją ustawić w Egipcie, lecz rząd egipski odmówił, bo statua takiej wielkości była dla tego kraju zbyt droga. Drugim wyborem dla wzgardzonego przez Egipt prezentu zostały Stany Zjednoczone.

Bartholdi, jako wzór do stworzenia Lady Liberty użył postaci dwóch kobiet, które odegrały wielką rolę w jego życiu. Była to jego matka i jego kochanka. Niektórzy uważają, że Statua Wolności ma twarz matki Bartholdiego, ale ciało jego kochanki. Aby ją zbudować 200 mężczyzn pracowało przy niej 7 dni w tygodniu przez 9 lat! Ustawiono ją na Wyspie Bedloesa, którą później, w 1956 r. przemianowano na Liberty Island. Statua Wolności w swojej historii była zarejestrowana nawet jako latarnia morska.

Lady Liberty była wielokrotnie atakowana. W 1916 niemiecki szpieg podłożył bombę w jej wnętrzu poważnie ją uszkadzając. W 1956 r grupa węgierskich nacjonalistów dosłownie porwała Statuę i zawiesiła węgierską flagę na jej twarzy. W 1980 chorwacki terrorysta detonował bombę w środku posągu znów dokonując poważnych uszkodzeń. Statua Wolności od momentu ustawienia jej u wrót Nowego Jorku, jest pod nieustannym atakiem.

Przekazując rzeźbę Ameryce, francuscy ofiarodawcy zażyczyli sobie aby ustawiono ja na specjalnym piedestale po to, żeby była lepiej widoczna z morza. Tego zadania podjął się amerykański inżynier Richard Hunt. Mimo, że Bartholdi zaprojektował posąg w sensie artystycznym, to nie mógłby on powstać gdyby nie talent Gustava Eiffela, który zaprojektował odpowiednią konstrukcję nośną dla pomnika. Stworzył on żelazny szkielet, który nigdy nie miał być pokazywany publicznie. Był on zbliżony do konstrukcji słynnej wieży (Eiffela) w Paryżu, która była w owym czasie najwyższą budowlą Europy. Statua Wolności po ustawieniu na swoim cokole, stała się najwyższą budowlą Ameryki. Eiffel miał naprawdę powód do dumy.

Frederic Bartholdi był Wolnomularzem, Richard Hunt także był Wolnomularzem, Gustav Eiffel… jak myślicie?? Tak. On również był masonem. Obecnie co najmniej 6 mln osób należy to tej organizacji. Należeli do niej Ojcowie Ameryki tacy jak George Washington i Benjamin Franklin. Masonami było wielu amerykańskich prezydentów. Niektórzy uważają, że masoneria to mroczna i niebezpieczna organizacja. Trudno oceniać ją jako całość. Nie ma jednak wątpliwości, że organizacja ta kryje dodatkowe sekrety wewnątrz własnych sekretów. Takim sekretem jest mroczny kult Iluminatów. Iluminaci zaadoptowali zasady na jakich został zbudowany ruch masoński, by go szybko zdominować i przejąć i wykorzystać do własnych celów..

Ludzie, którzy zaprojektowali i stworzyli Statuę byli więc zapewne Iluminatami – należącymi do być może najtajniejszej organizacji na świecie, która ma swoje źródła w ruchu masońskim mimo, że sami masoni zaprzeczają jakichkolwiek kontaktów z Iluminatami. Iluminaci zdołali zakonspirować swoją organizację w sposób tak doskonały, że niektórzy kwestionują w ogóle jej istnienie. Dlatego też kwestią otwartą pozostaje pytanie: Czy Statua Wolności kryje w sobie ukrytą wiadomość pozostawioną przez jej budowniczych dla potomności?

Illuminati jako organizacja powstała w Bawarii 1776 r. Jej członkowie nazywali samych siebie Oświeconymi a ich celem było stworzenie nowego światowego porządku. Chcieli obalić monarchie, zniszczyć religię, zlikwidować prywatną własność i państwa narodowe, by stworzyć na ich miejscu nowa społeczną utopię. Zbudowali niezwykle skuteczną organizację, która spenetrowała wszelkie istotne centra władzy na świecie. Dotarli nie tylko ośrodków decyzyjnych ale także kompletnie podporządkowali sobie masonerię. Złożyli przysięgę milczenia i pozostali kompletnie ukryci. Zanim zdano sobie sprawę z ich istnienia i potęgi – było już za późno, bo zdążyli przejąć władzę w większości krajów. Ich celem jest doprowadzenie do zbudowania Rządu Światowego.

Statua Wolności wznosi się nad Zatokę Nowojorską na wysokość 151 stóp i jednego cala. Ten jeden cal jest symboliczny. Jeśli cokolwiek było budowane przez Iluminatów to nie ulega wątpliwości, że liczby miały dla nich pierwszorzędne znaczenie. I dlatego ten jeden odstający cal jest wbrew pozorom niezwykle ważny. Jest to ślad, który wiedzie do odkrycia ukrytej wiadomości. 151.1 stopy to 1812 cale + 1 dodatkowy cal daje 1813 cali. Jeśli podzielić tą liczbę przez 7 mamy wynik 259. Numerologicznie będzie to więc 2+5+9=16. 1+6=7. Tak więc bez tego dodatkowego cala, liczba nie będzie podzielna przez 7 i nie da numerologicznej siódemki. Dlaczego liczna 7 jest tu taka ważna? Bo Statua Wolności jest świątynią liczby 7. Głowa Lady Liberty otoczona jest siedmioma promieniami. W jej koronie umieszczono 25 okien. 2+5=7. W cokole Statui ustawiono 4 greckie kolumny w każdym z jego 4 boków co daje liczbę 16. 1+6=7. Na obrębie pochodni, którą Lady Liberty trzyma w dłoni znajduje się 16 ozdobnych liści. 1+6…… Rachunek znów =7. Trzech mężczyzn którzy zbudowali Statuę Wolności było członkami tajnej organizacji, wiec siłą rzeczy ma ona symboliczne i tajne znaczenie. A sama siódemka jest liczbą świętą i boską zarazem.

Liczba ta ma ogromne znaczenia dla istnienia naszej cywilizacji. Tydzień ma 7 dni. Tęcza ma 7 kolorów, bajeczna kraina istnieje za siedmioma górami i za siedmioma rzekami. Mamy 7 kontynentów, 7 cudów świata i 7 nut w muzycznej skali. W starożytnych Indiach było siedmiu Saptaryszich, mędrców o wielkiej sile duchowej. Jest też siedem czynników Przebudzenia w Buddyzmie. W Chrześcijaństwie mamy 7 Grzechów Głównych i 7 Cnót (kardynalnych i teologicznych). Jest także Siedem Sakramentów Świętych. W Islamie jest Siódme Niebo jest także Siedem Bram do Siedmiu Piekieł. Siódemka jest bezsprzecznie świętą liczbą i to że powtarza się nieustannie w Statui Wolności nie jest przypadkiem.

Siedem promieni otaczających głowę Lady Liberty symbolizuje Słońce a także Oświecenie. Oświecenie jednak nie reprezentuje tego, z czym zwykle kojarzymy ten ten termin czyli z epoką łaskawych monarchów absolutnych, Wolterem i Komisją Edukacji Narodowej. Oświecenie w znaczeniu w jakim przedstawia go Statua reprezentuje Lucyfera. Illuminati czyli Oświeceni, identyfikowali się z Lucyferem i Statua Wolności reprezentuje władzę Szatana nad tą częścią świata. Słowo Lucyfer oznacza Przenoszącego Światło. Pochodnia niesiona przez Statuę to Światło lub Oświecenie.

George Washington w liście z 1798 r. napisał: „Nie jest moją intencją wątpić w doktrynę Iluminatów i zasady Jakobinów rozprzestrzeniające się po Ameryce. Wręcz przeciwnie. Nikt nie jest bardziej zadowolony z tego faktu niż ja.”

Prezydent John F Kennedy powiedział o tajnych stowarzyszeniach: „Samo słowo „sekret” jest odrażające w wolnym i otwartym społeczeństwie. I my obywatele w sposób historycznie właściwy, sprzeciwiamy się tajnym stowarzyszeniom, tajnym przysięgom i tajnym uczynkom.”

Iluminatami w USA są bez wątpienia Bushowie i wszyscy ci, którzy związani są z tajną organizacją Skull & Bones. Skull & Bones zostali powołani do życia w 1832 na uniwersytecie Yale. Członkowie tej organizacji należą do niezwykle wpływowej elity USA. Wśród nich jest były prezydent George Bush i jego oponent w wyborach – John Kerry. Ta tajemniczość i mroczność sprawia, że oskarża się Iluminatów właściwie o wszystko: od zabójstwa Kennedy’ego począwszy aż na smugach chemicznych i świńskiej grypie skończywszy.

Iluminaci niewątpliwie chcą przejąć kontrolę nad światem i rządzić nim żelazną ręką. Cały Nowy Jork jest usiany ich symboliką. Niezwykle realnym symbolem Rządu Światowego jest Organizacja Narodów Zjednoczonych, której siedziba znajduje się w Nowym Jorku. Ziemię pod tą budowlę oddał za darmo sam Rockefeller. W swoim pamiętniku napisał, że: jego i jego rodzinę często oskarża się o chęć stworzenie Nowego Światowego Porządku. Po czym dodał: „Przyznaję się do tego i jestem z tego dumny”. Rockefeller niewątpliwie jest Iluminatem. Na słynnej Rockefeller Plaza, tam gdzie każdego roku ustawia się piękną choinkę, znajduje się rzeźba Prometeusza. On również trzyma pochodnię – podobnie jak Statua Wolności – i reprezentuje sobą samego Lucyfera skąpanego w złocie. Dookoła pomnika rozpościera się krąg złożony z flag, przypominający sobą podobny przy budynku ONZ. Świat leży u stóp Prometeusza/Lucyfera a on sam czeka na stosowny moment by ogłosić nadejście swoich rządów i Nowego Światowego Porządku.

Autor: Chris Miekina

http://nowaatlantyda.com/2011/04/25/statua-wolnosci-cz-1/  
http://nowaatlantyda.com/2011/04/27/statua-wolnosci-cz-2/

Komentarzy 18 do “Statua Wolności”

 1. sono said

  Tzreba tez wspomniec, ze posoborowi papieze sa tez zwolennikami swiatowego rzadu o czym niejednokrotnie wspominali w swcyh listach, przemowieniach, encyklikach. Encyklika masona, satanisty i komunisty Pawla VI Progressio Populorum zawiera wprost zawolanie o utworzenie Rzadu Swiatowego. JPII czesto sie tez na te encyklike powolywal.
  http://www.mop.pl/doc/html/encykliki/Encyklika%20Populorum%20progressio.htm
  Fragment z tej encyklicki:
  „KU SKUTECZNEJ WŁADZY OGÓLNOŚWIATOWEJ
  78. Ta zaś współpraca międzynarodowa, obejmująca cały świat, wymaga instytucji, które by ją przygotowały, urządzały i nią kierowały, dopóki nie zostanie stworzony nowy porządek prawny, uznany i potwierdzony przez wszystkich. Stąd najchętniej udzielamy poparcia organizacjom publicznym, które już zajmują się działalnością zmierzającą do rozwoju ludów, i wyrażamy życzenie, aby ich autorytet nadal wzrastał. Gdy przebywając w Nowym Jorku mówiliśmy o tym do przedstawicieli Narodów Zjednoczonych, powiedzieliśmy im między innymi: Waszym zadaniem jest łączenie bratnimi więzami nie jednego tylko czy drugiego narodu, ale wszystkich w jedno. Kto bowiem nie dostrzega konieczności stopniowego dojścia do ustanowienia jakiejś władzy światowej, która mogłaby skutecznie działać tak w dziedzinie sądowej, jak politycznej? (66). „

 2. Rysio said

  Na poczatku swego istnienia USA były otwarte na cały swiat żadnych wiz, żadnych paszportow, żadnych ograniczen’ emigracyjnych.

  Wszystko to niestety wzieło w łeb w XX wieku zaraz po tym jak zaczeto wprowadzc’ w USA socjalizm i socjały.

  A cała idea Statuy Wolności zawarta jest w wierszu Emmy Lazarus o ktorym wielu wygodnie zapomina.

  The New Colossus – by Emma Lazarus, 1883

  Not like the brazen giant of Greek fame,
  With conquering limbs astride from land to land;
  Here at our sea-washed, sunset gates shall stand
  A mighty woman with a torch, whose flame
  Is the imprisoned lightning, and her name
  Mother of Exiles. From her beacon-hand
  Glows world-wide welcome; her mild eyes command
  The air-bridged harbor that twin cities frame.
  „Keep, ancient lands, your storied pomp!” cries she
  With silent lips. „Give me your tired, your poor,
  Your huddled masses yearning to breathe free,
  The wretched refuse of your teeming shore.
  Send these, the homeless, tempest-tost to me,
  I lift my lamp beside the golden door!”

 3. sono said

  BARDZO WAZNY ARTYKUL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  http://monitorpolski.wordpress.com/

 4. Kapsel said

  a oto i krótki przegląd pozostałych symboli masońskich:

  http://home.hiwaay.net/~jalison/DC.html

 5. Rysio said

  Kapsel – zapomniałes o pomniku Generała Alberta Pike.

  Było nie było założyciel Ku Klux Klanu i autor ksiażki „Morals and Dogma” ktora, wreczano wszystkim masonom 33 stopnia.

  http://www.freemasons-freemasonry.com/apikefr.html

 6. NC said

  Wystarczy zauwazyć, że wysokość 151 stóp daje liczbe 1+5+1=7, i cały wywód o tym jednym calu szlag trafił. A jak liczyc w metrach, jak to robiono we Francji, to już zupełna masakra.

 7. sono said

  Jeszcze raz wyszczegolnie cytat z powyzszego Progressio Populorum Pawla VI.
  „Kto bowiem nie dostrzega KONIECZNOSCI stopniowego dojścia do ustanowienia jakiejś WLADZY SWIATOWEJ, która mogłaby skutecznie działać tak w dziedzinie sądowej, jak politycznej? (66). „

 8. Rysio said

  re 6. :))

 9. Rysio said

  „….Statua Wolności jest chyba najbardziej znanym symbolem Ameryki…”

  Panie Gajowy najbardziej znane symbole Ameryki to:

  1. http://www.hellomunchies.com/wp-content/uploads/wpsc/product_images/0-33-l-coca-cola_1171.jpg

  2. http://www.turnbacktogod.com/wp-content/uploads/2009/10/mcdonalds.jpg

 10. Rysio said

  i jeszcze jeden.. 🙂

 11. ziarnko prawdy said

  Cytat z ksiazki okultysty i masona 33 stopnia rytu szkockiego Aleistera Crowleya,w swoim enigmatycznym dziele „Atlantyda-zaginiony kontynent” w zakodowany sposob ujawnia symbolike
  satanistyczna liczb i obrzadkow masonskich.
  „Atlanci,podobnie jak my,uwazali 7 za”liczbe doskonala”.Aczkolwiek mieli ku temu inne powody.
  Otoz 7 byla przede wszystkim ogniwem laczacym Ziemie z Wenus.
  Kojarzycie „projekt Wenus” autorstwa masona Jacques’a Fresco,93 letnipan,ktory nie ma co robic
  na starosc i starannie dopracowuje plan jak zniewolic gojow,szatanska religia NEW AGE rowniez sie opowiada za tym projektem…
  I kilka ciekawostek odnosnie naszego papieza.
  http://proroctwa.com/zakodowane-liczby-szatanskie.htm

 12. Kapsel said

  Do Ameryki powrócił pesymizm pisze Rzeczpospolita :

  Rosnące ceny paliwa, spadająca wartość nieruchomości i bezrobocie. To z tych powodów aż 80 proc. Amerykanów uważa, że ich gospodarka jest w złym stanie. Przygnębiająco na Amerykanów działają ceny domów, bo wciąż nie znalazły jeszcze dna. Jak ogłosiła Federal Housing Finance Agency, w lutym ceny domów były o 5,7 proc. niższe niż przed rokiem i o 1,6 proc. niższe niż w styczniu 2011 roku. Według Stowarzyszenia Pośredników w Handlu Nieruchomościami średnia cena transakcyjna domu na rynku wtórnym wynosiła w marcu 159,6 tys. dolarów i była najniższa od dziewięciu lat. Aż 40 proc. transakcji stanowiły domy, które albo zostały przejęte przez banki, albo były szybko sprzedawane przez ich właścicieli, którzy nie są w stanie regulować swoich zobowiązań. Ekonomiści przewidują więc, że ceny domów wciąż będą spadać.
  W tak pesymistycznych nastrojach mieszkańcy Stanów Zjednoczonych byli ostatnio ponad dwa lata temu, gdy Barack Obama rozpoczynał dopiero swoje rządy, a Ameryka oficjalnie pogrążona była w recesji……
  Według najnowszego sondażu „The New York Timesa” i CBS News 80 proc. Amerykanów uważa, że gospodarka jest w złym stanie. 39 procent pytanych sądzi zaś, że sytuacja jeszcze się pogarsza. To skok aż o 13 punktów procentowych w ciągu zaledwie jednego miesiąca.

  http://www.rp.pl/artykul/648648.html

 13. ziarnko prawdy said

  W okolicy Bialego Domu w Waszyngtonie powstaje jakas wielka konstrukcja zelbetowa.
  Czyzby szykowali sie do…
  http://zmianynaziemi.pl/wideo/w-okolicy-bialego-domu-w-waszyngtonie-powstaje-jakas-wielka-konstrukcja-zelbetowa

 14. Cud said

  Cud w Usraelu…
  gdzie po latach sprokurowano czarnemu kenijczykowi swiatectwo urodzenia na Hawajach i opublikowano internecie.
  Patrz tu:
  http://www.independent.co.uk/opinion/the-daily-cartoon-760940.html

  Ad: 13 tam wbetouja to swiadectwo : -)
  oraz wprowadza klamswto urodzin.

 15. kot said

  To teraz nie dziwota ,ze tak Polacy pielgrzymuja juz za wszystkim.
  Kazdy Polak to dzis PIELGRZYM.
  Za to Zydzi staja sie narodem „osiadlym” (tam gdzie im lepiej).
  W PO-lsce to juz dla nich raj chociaz PiS im zazdrosci i bruzdzi ale przeciez zawsze tak bylo,ze biedniejszemu (politycznie) wiatr wial w oczy.
  Ciekawe kiedy czerwoni zaczna pielgrzymke ?
  Dokad ?
  Do ponownej wladzy .
  Nawet z niebeiskimi zaczynaja sie dogadywac widzac czern i ciemnosc przed oczami.

  Partia zyje,partia ma,swoj swojemu zawsze da !

 16. Robert said

  BENJAMIN FULFORD ON JEFF RENSE 27 APR 2011 http://www.geraldcelentechannel.blogspot.com

 17. ziarnko prawdy said

  Gospodarza znow przepraszam,ale mam wiadomosc nie na temat artykulu.
  Odszedl Waldemar Baszanowski.
  Nad ranem w warszawskim szpitalu zmarl legenda polskiego sportu,dwukrotny mistrz olimpijski,
  pieciokrotny mistrz swiata i szesciokrotny mistrz Europy.
  http://sfora.pl/Nie-zyje-dwukrotny-mistrz-olimpijski-Legenda-polskiego-sportu-a31631

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: