Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  prostopopolsku o Tortura nadziei
  Gem o „Udu***y cię tak, że się…
  Krzysztof M o Zabójstwo Kennedyego, 9/11 i…
  Gem o Wolne tematy (23 – …
  Krzysztof M o „Udu***y cię tak, że się…
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  UZA o „Udu***y cię tak, że się…
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  Adrian o Wolne tematy (23 – …
  revers o Ukraina walczy z prawosła…
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  Yagiel o Wolne tematy (23 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Czego się boją?

Posted by Marucha w dniu 2011-05-03 (Wtorek)

What Are They Afraid of?
http://www.gilad.co.uk/writings/gilad-atzmon-what-are-they-afraid-of.html
Gilad Atzmon – 1.05.2011, przekład Ola Gordon

Izrael - krytyka zakazana

Brytyjska siatka syjonistyczna, razem z kilkoma sayanim* wewnątrz żydowsko-palestyńskiego ruchu solidarnościowego, w tym tygodniu wydaje się być mocno zjednoczona.

Podejmując wspólny wysiłek, usiłują zakazać swobody wypowiedzi: wydają się być przerażeni pomysłem, że panel składający się z intelektualistów, dziennikarzy i artystów planuje zbadać intrygujący związek między Izraelem, syjonizmem oraz „żydowskością” i dlatego nękają potencjalnych uczestników tej konferencji, grożą instytucji naukowej i propagują kłamstwa, oczerniają i zniesławiają.

I robiąc to, niechcący umożliwili nam wspaniały wgląd we współczesne plemienne, świeckie, żydowskie operacje.

A co leży u podstaw tej histerii? Z jakiegoś szczególnego powodu, zarówno żydowscy syjoniści, jak i brytyjscy tzw. żydowscy ‘anty-syjoniści’ twierdzą, że zajmowanie się „żydowskością” to temat tabu, którego nigdy nie powinno się badać, a na pewno nie publicznie, a już na pewno nigdy poza gettem.

Ale czy to wszystko nie jest po prostu bardziej niż trochę podejrzane? W końcu, proszę się zastanowić nad tym, że żydowscy ‘anty-syjoniści’ działają w polityce pod żydowskim sztandarem, ale także wyraźnie i z dumą ubierają się w żydowską tożsamość  i – podobnie jak ‘państwo tylko dla Żydów’ – mają również ‘klub tylko dla Żydów’  i jeszcze chcą powstrzymać nas od pytania, o co w tym klubie chodzi. Chcą iść dalej i nawet próbują nas powstrzymać od dyskusji i uchwycenia tego, o co chodzi w żydowskości Izraela.

Dlaczego tak niepokoi ich to, że inni pytają o ich ideologię, tożsamość, z której sami są tak jasno i otwarcie dumni?

Czy to, że nie wolno nam kwestionować ideologii i nakazów politycznych? Czy powinniśmy zatem, również powstrzymać Maksa Webera badającego rolę protestantyzmu w kontekście powstania kapitalizmu? A jeśli Izrael z dumą określa się jako państwo żydowskie, to czy nie mamy również prawa do zastanawiania się, co właściwie oznacza jego żydowskość?

Czy nie powinniśmy mieć prawa zadawać tych samych pytań brytyjskim ‘anty-syjonistom’ żydowskim?

Wydaje mi się jasne, że mamy prawo wiedzieć.

Kilka lat temu wymyśliłem parodiowego bohatera, miał na imię Artie Fiszel. Artie był satyrycznym, fikcyjnym żydowsko-amerykańskim muzykiem, zacietrzewionym syjonistą, przekonanym, że jazz to muzyka żydowska. Twierdził, że muzyka jazzowa nie miała nic wspólnego z Ameryką czy Afryką. Chciał ją odebrać, i dlatego założył ‘ Artie Fishel & The Promised Band’ [Artie Fiszel i Orkiestra Obiecana – gra słów: band rymuje się z land, band – zespół, orkiestra, land – ziemia – przyp. tłum.]

Artie Fiszel oczywiście był parodią syjonistycznego przedsięwzięcia: jeśli możemy zabrać Arabom ziemię, to z pewnością możemy zabrać jazz Amerykanom.

Posłuchaj Artie tutaj.

Żydowscy ‘anty-syjoniści’ w Wlk. Brytanii byli pierwszymi, którzy przeciwstawili się projektowi. Podczas pierwszej nocy występów graliśmy w Nottingham. Kiedy skończył się koncert, podeszła do nas ‘nowoczesna żydowska’ promotor (która była i nadal jest moją przyjaciółką). Stanęła ze łzami w oczach: „Wszystko co mówisz jest tak prawdziwe, ale dlaczego masz się tym dzielić z Gojami”, powiedziała przerywanym głosem.

Nie rozbawił jej satyryczny Artie.

Zrozumieliśmy, że musieliśmy dotknąć wrażliwego nerwu.

Lipstick-Artie Fishel and the Promised Band – Gilad Atzmon

Żydowski humor opiera się na wyśmiewaniu siebie, ale dla Żydów jest jasne, gdzie są granice kpiny. Żydowscy komedianci wiedzą, kiedy się zatrzymać. Do pewnego stopnia żydowski humor jest bardzo zaawansowaną formą ‘zarządzania dyskursem.’  Ma na celu określenie wzoru autorefleksji. W niektórych przypadkach otwarcie przyznaje się do pewnego poziomu żydowskiego esencjonalizmu kulturowego, ale podkreśla, że ​​takie zjawisko jest urocze.

Ale niestety, ja naprawdę nie widzę ‘uroczej koncepcji’ w żydowskim państwie: nie widzę nic co jest tak urocze, w społeczeństwie, które zbiorowo popiera dywanowe bombardowanie cywilów **.

Nie rozumiem też, co jest tak urocze w bezwzględnym żydowskim lobbingu. I kiedy patrzę na rzeczywistość żydowskiej inności politycznej w Wlk. Brytanii, kiedy czytam o żydowskich działaczach nękających kolegów, palestyńskich akademików, czy działaczy solidarności (tylko w ‘imię Palestyny’), to naprawdę zaczynam mieć mdłości .

Często zadaję sobie pytanie: co to jest czego się boją? Dlaczego są tak zdesperowani by powstrzymać nas przed zajrzeniem w znaczenie ich flagi?

Do głowy przychodzą mi tylko dwie możliwe odpowiedzi:

1.  Możliwe, że mogą nawet sami nie wiedzieć co oznacza ich ‘żydowskość’ – ale są z pewnością na tyle sprytni, aby zrozumieć, że lepiej się tego nie dowiedzieć: jasno zdają sobie sprawę z tego, że pojęcie to może okazać się ‘puszką Pandory’. Taka odpowiedź jest zgodna z nauczaniem judaizmu, gdyż w judaizmie, przestrzeganie jest podstawą, a rozumienie jest drugorzędne. Innymi słowy, judaizm domaga się ślepej akceptacji.

2.  Może być również tak, że bardzo dobrze wiedzą co oznacza „żydowskość”, ale wiedzą, jak złowrogo może to wyglądać na zewnątrz. Dlatego używają różnych taktyk, by powstrzymać resztę z nas przed przyjrzeniem się temu. Jeśli tak jest w istocie, to odpowiedź taka może oznaczać, że ich pozorna próba stłumienia debaty może mieć związek z ich koncepcją ‘żydowskości’.

Ale biorąc pod uwagę zbrodnie popełnione przez państwo żydowskie, oraz biorąc pod uwagę środki, które są podejmowane przez niektóre elementy żydowskiej sieci ‘anty-syjonistycznej’, jest wyraźnie za późno by się przyjrzeć prawdziwemu znaczeniu żydowskiej ideologii – o co w niej chodzi, co głosi, co obiecuje, a przede wszystkim, co chce nam odebrać (a mianowicie, wolność słowa i wypowiedzi).

Ale jest też dobra wiadomość: jest to zauważalne dla wielu Żydów, a nawet żydowscy przywódcy duchowi teraz odchodzą od żydowskiej ‘lewicy’, by znaleźć drogę do prawdziwego znaczenia uniwersalnej empatii, jako równi i normalni ludzie. Wiem, że tak jest, bo proszą o spotkania ze mną. Wiem, bo ze mną rozmawiają. Wiem, bo zadają pytania, a nie powtarzają gotowych odpowiedzi.

A przede wszystkim wiem, bo sam opuściłem getto wiele lat temu i widzę, że oni chcą zrobić to samo.

Wydarzenie: syjonizm, żydowskość i Izrael

http://www.facebook.com/event.php?eid=160038250722935

Dyskusja panelowa nt. izraelskiej zbrodniczości w wyniku wycofywania się Goldstona
Kiedy:   wtorek 3 maja 2011, godz. 20.30
Gdzie: University Of Westminster – Cavendish Campus
Uczestnicy: Alan Hart, Gilad Atzmon i inni

*                    *                   *

* sayanim – Żydzi z diaspory służący interesom Izraela. Były agent Mosadu, Wiktor Ostrowski, w “By Way Of Deception” [Przez oszustwo] opisuje jak funkcjonują sayanim. „Zwykle zdobywa się ich przez krewnych w Izraelu … grają wiele różnych ról. Na przykład samochodowy sayan prowadzi agencję wynajmu samochodów, może pomóc wynająć Mosadowi samochód bez zwykłej konieczności uzupełnienia dokumentacji. Mieszkaniowy sayan znajdzie zakwaterowanie bez wywoływania podejrzeń, bankowy sayan może pomóc finansowo w środku nocy, jeśli jest potrzeba, a medyczny sayan opatrzy ranę postrzałową bez zgłaszania jej na policji.’

** podczas operacji płynny ołów (2008-2009), izraelskie badania opinii publicznej pokazały, że 94% izraelskich Żydów wspiera wojnę i metody IDF.

http://stopsyjonizmowi.wordpress.com

Komentarzy 15 do “Czego się boją?”

 1. ziarnko prawdy said

  Czego sie boi?
  http://sfora.p/Szef-MSZ-walczy-z-chamstwem-w-sieci-Pozywa-za-wpisy-a31743

 2. ziarnko prawdy said

  http://sfora.pl/Szef-MSZ-walczy-z-chamstwem-w-sieci-Pozywa-za-wpisy-a31743

 3. Leon said

  Tak to prawda ,ze o Zydach publicznie moga tylko rozprawiac Zydzi i ich mieszancy .
  Goj jezeli sie na to odwazy koniec jego bedzie bliski.
  Pisze o tym nie dlatego aby kogos straszyc ,tym bardziej w tym czasie ,kiedy to Zydami straszy sie juz wszystkich ( to tez ma swoj cel jak prezenie miesni boksera przed runda),szczegolnie w Polsce, czego przykladem sa polskojezyczne portale.
  Pisze o tym dlatego, poniewaz Polacy winni natychmiast odrzucic swoj strach i bojazn przed Zydami.
  Stare powiedzenie to – „nie taki diabel straszny jak go maluja” albo „strach na wroble grozny jest z pewnej odleglosci”.
  Trzeba nam „zahartowac sie ” i przestac sie bac .
  Ale to nie tylko to,trzeba podejsc blizej „stracha” i dokladnie mus sie przygladnac.
  Czasem wystarczy zamach reka i „strach od wiatru lezy” !

  Blogoslawiony JPII zakrzyknal swego czasu do Polakow: „Nie lekajcie sie” i roznie to odebrano/zrozumiano.
  Teraz wypada dodac:
  POLACY NIE BOJCIE SIE,ONI WCALE NIE SA TACY SILNI !!!

  Oczywiscie,ze w starciu jeden na dziesiec bedzie kleska ale juz nawet w rownej liczbie POLACY ZWYCIEZA .
  Jak na ringu,trzeba isc za ciosem i slabszy lezy na dechach.

 4. Ukrywają swoje żydowskie tajemnice
  – analogicznie do ukrywania zbrodniczego Talmudu przed „gojami”.

  Tam, w Talmudzie – jest wszystko, co chcą przed nami ukryć. Zbrodnia goni zbrodnię – a wszystko dla władzy nad resztą świata nie-chazarskiego.

 5. Z sieci said

  Wyzuty ze wszelkiej przyzwoitosci Kaddafi rzucil na szale bron seksualna – viagre!
  ONZ i USA – oburzone! 🙂
  I slusznie!

  Żołnierze Kaddafiego dopuszczają się gwałtów?
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/zolnierze-kaddafiego-dopuszczaja-sie-gwaltow,1,4258208,wiadomosc.html

 6. Kapsel said

  Re 5
  ….Jak podaje kilku dyplomatów przy ONZ, jako pierwsza kwestię użycia Viagry w kontekście napaści na tle seksualnym podniosła Ambasador USA przy ONZ, Susan Rice, podczas zamkniętego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa.

  Poruszenie tego tematu nie spotkało się jednak z żadną reakcją……pani ambasador zapewne jest mocno zawiedziona.

 7. Kapsel said

  Jastrzębie Obamy. Trzy kobiety, które doprowadziły do interwencji w Libii

  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/51,80708,9492685.html?i=0

 8. dumnyPolak said

  Ad.1
  „Sikorsky” to się niestety niczego nie boi, po prostu antypolskość jest u niego tak ogromna, że czasem mam wrażenie, iż nie tylko ta cała jego Apfelbaumowa z narodu wybranego, ale i on sam odnalazł u siebie jakieś parchate korzenie w drzewku genealogicznym. Z resztą jego dziatwa to żydzi, więc musi po prostu dbać o ich interes. Dla jaśnie oświeconego wielmożnego sir Radka to wszyscy Polacy to wataha do dorżnięcia- póki co ekonomiczny holocaust nam urządzają, ale pewnie chętnie by pokazał swoim zachodnim i bliskowschodnim przyjaciołom jak sprawuje rządy krwawej silnej ręki nad polskim antysemickim bydłem roboczym.

 9. ziarnko prawdy said

  @9
  Dlaczego Sikorski nieprotestowal,jak Kupa Wojewodzki na antenie ogolnopolskiego kanalu telewizyjnego,wkladal polska flage w kupe.Dlaczego nie wystepowal z pozwami,gdy z Polski i Polakow szydzono i jawnie nawolywano do antypolskich dzialan.Oczywiscie to sa pytania retoryczne.O ile sie nie myle,w 2005r. Gazeta Polska przyznala mu tytul”Czlowiek roku 2005″

 10. sono said

  Kapitalne video

 11. Zbyszko said

  ad1/ stona opisująca tą aferę pozwów za wpisy jest chyba zablokowana, bo nie można na nią wejść

 12. Marucha said

  Re 11:
  Poprawny adres to
  http://www.sfora.pl/Szef-MSZ-walczy-z-chamstwem-w-sieci-Pozywa-za-wpisy-a31743

 13. strach sie bać. said

  Swietnie przetrenowane na Palestynczykach metody izraelskich policjantow przekazywane policji na calym swiecie przynosza pierwsze owoce. Swietej pamieci prezydent Lech Kaczynski tez zabiegal o staze polskich policjantow w Izraelu. Tutaj dala popis zizraelizowana policja amerykanska. Strach sie bac!

 14. Ola said

  tu jest o Sikorskim i jego dziele
  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,9526299,Minister_Sikorski_walczy_z_internetowym_chamstwem.html

 15. Miroslaw Bernard D said

  Czasy ida ciezkie. Ale najgorsze jest ze w takim USA to pewnie 90% luda popiera takie metody.
  A Polsce niestety tez wiekszosc to mlodzi wyksztalceni z wielkich miast ktorzy przelkna kazda glupote POPISu. A agent Radek S lub Jaroslaw K, a w wielu wypadkach Kazimiera z SLD to ludzie wielcy i godni nasladowania.

  Najleszpe jest to ze pozwy dla Radka przygotowuje Giertych. Czy to szambo nie ma wogole kregoslupa moralnego.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: