Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NyndrO o Czy można się modlić na Różańc…
  revers o Przejechałam drogą śmierci w…
  Sudbina Srba o ONZ: Rosjanie na Ukrainie nie…
  ? o Myśl imperialna Adolfa Bo…
  Czesio i muchy o Czy można się modlić na Różańc…
  revers o Wolne tematy (22 – …
  Anzelm o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Maverick o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  KONAR o Stalin i jego cechy chara…
  Piotr B. o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Cypo o ONZ: Rosjanie na Ukrainie nie…
  revers o Wolne tematy (22 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Komorowski droższy niż brytyjska królowa

Posted by Marucha w dniu 2011-05-05 (Czwartek)

Królewskie orszaki, piękne karoce, nienagannie zadbane konie, zabytkowy Rolls-Royce, ociekająca klejnotami korona i ekskluzywny pałac – czy to kosztuje aż tak wiele? Okazuje się, że mniej niż limuzyna BMW, rezydencja w Wiśle i na Helu czy kilku ministrów.

Bo Kancelaria Prezydenta kosztuje nas rocznie więcej niż cały dwór brytyjskiej królowej!

Na utrzymanie głowy państwa w tym roku wydamy przeszło 171 mln zł. Tymczasem Elżbieta II, mimo wyprawienia kosztownego ślubu wnukowi Williamowi, w ciągu roku wydaje o pięć milionów złotych mniej! Zwolennicy monarchii w Wielkiej Brytanii przekonują, że z roku na rok podatnik znad Tamizy płaci na Królową mniej – w 2009 roku 66 pensów rocznie, teraz już tylko 62 pensy.

A w Polsce? Tu wydatki rosną. W tym roku prezydent wyda aż 171,5 mln zł, choć pierwotne plany mówiły o 158 mln zł. Lwią część, prawie 73 mln zł, pochłoną pensje i nagrody dla prezydenckich urzędników.

– Nie ma uzasadnienia dla wzrostu kosztów i przerostu administracji, kiedy gdzie indziej tnie się wydatki – krytykuje tę sytuację znany ekonomista Marek Zuber.

Kilkadziesiąt milionów złotych kancelarię kosztuje też zakup przeróżnych towarów i usług.

O kilka milionów mniej niż Elżbieta II, prezydent Bronisław Komorowski wydaje rocznie na podróże – “jedynie” 2 mln zł. Lawinowo rosną natomiast wydatki na odznaczenia i ordery – aż 13 mln zł więcej niż w 2009 roku! Kancelaria tłumaczy to między innymi zwiększeniem liczby odznaczeń. Do dotychczasowych, wśród których były np. Gwiazda Iraku i Gwiazda Afganistanu, dojdą jeszcze Gwiazda Konga, Gwiazda Czadu i Gwiazda Morza Śródziemnego.

– Skoro prezydent pełni tylko funkcję reprezentacyjną, to trzeba się zastanowić czy jego utrzymanie musi kosztować aż tyle – uważa Marek Zuber.

Tym bardziej, że w przeciwieństwie do brytyjskiej królowej nas prezydent tylko kosztuje. A Elżbieta II potrafi zarobić dla kraju. I to niemało! Dzięki temu, że Pałac Buckingham jest dostępny dla turystów, a tych przyjeżdżają do Londynu miliony, do kasy brytyjskiej stolicy wpływa rocznie kilkanaście miliardów funtów.

fakt.pl
Za: Tusk Watch (5. maj 2011)

http://www.bibula.com/?p=37261

Gajowy uważa jednak, że prezydentura chrabiego Komorowskiego warta jest duże pieniądze. Zwłaszcza dla wrogów Polski.

Komentarzy 35 do “Komorowski droższy niż brytyjska królowa”

 1. ziarnko prawdy said

  Komorowski dostanie od fiskusa prawie 15 000 zl.Zobacz ile zarobil w 2010 r.
  http://sfora.pl/Komorowski-dostanie-od-fiskusa-prawie-15-tys-zl-a31811

 2. rafał said

  zarabia dzieki swoim wyborcom-a moze wybory sa fałszowane?

 3. Zenon K. said

  Dlaczego Komorowski ma byc tańszy od brytyjskiej królowej? Sięgając pamięcia wstecz przypomina mi się afera z termosami dla Wojska Polskiego. Wygrała go firma, która w swoich zamontowała łyżkę, czy inną chochelkę. W ostatnim momencie zmieniono warunki przetargu. Wg nowych warunków termos miał byc wyposażony w łyżkę. Wygrała rzecz jasna firma, która „przewidziała” ostateczne warunki przetargu. Wyposażony odpowiednio model był jednak tak drogi, że dodana aluminiowa łyżka okazała się droższą od tych, których na uroczystych rautach używa brytyjska monarchia (ok.200 funtów za sztukę). Jesli więc polski szeregowiec zasługuje na tak drogie sprzęty, jakże mamy oszczędzac na prezydencie? Skończyły się czasy, kiedy Zygmunt Stary chadzał na miasto jadac „na zeszyt”. Tytaniczna praca prezydenta i jego światowe wpływy zasługują chyba na odpowiednią oprawę?
  Sugestiami, aby ograniczyc koszty prezydentury, fakt.pl sprawia wiele bulu prawdziwym Polaką!

 4. sono said

  A moze jak by tak Komoruski otworzyl swoja chalupe dla zwiedzjacych chetnych to troche kasy by to chyba nabilo?? Zawsze te pare groszy na ekstra wydatki albo na kolejny medal.

 5. Marucha said

  Re 4:
  Komorowski może udostępnić dla publiczności wychodki w pałacu, jaki zajmuje. Było by to wygodne dla turystów, a biorąc 2 złote od, ehem, łebka – utargowało by się dziennie co nieco.

 6. sono said

  Komoruski moglyb udostepnic sam palac za spora oplata, sam by sie przenocowal w jakims namiocie w ogrodku. Lato nadchodzi, warto pomyslec. Na powietrzu bylby……………pelnym radioaktywnych odpadow z Fukushimy. Ale who cares???

 7. kazik said

  ad 5 – wspaniały pomysł na zatrudnienie jegomościa w charakterze biletera . Niech się już wdraża do pracy gdyż w przyszłości może mieć problem z uczciwym zarabianiem na chleb . Czego jemu jak i reszcie darmozjadów życzę .

 8. Wojwit said

  Gwiazda Czadu a nie lepiej: Gwiazda! Czadu!

 9. aga said

  http://www.youtube.com/user/eMisjaTv#p/a/u/0/1cbURf8DOls

 10. 166 bojkot TVN said

  9/Aga
  Ależ Ago!
  Dziękuję Ci za link z H. Pająkiem.
  Dzięki temu co mówi Pająk o Putinie, 166 o mało nie pęknie z dumy jakie to mądre było kiedy pisało, że Putin też może być z unych, kiedy to wrzała dyskusja o katastrofie Tu-154M.
  No nie wiem, czy dużo tu jeszcze zostanie rusofilów putinoidalnych.

  Pan Henryk Pająk okazuje się jeszcze większym oszołomem niż 166. Chociaż sam przyznaje, że nie od razu podejrzewał zamach, więc 166 pozostaje oszołomem najszybszym w gajówce, bo o zamachu pisało od razu po fakcie, wbrew wszystkim oponentom, oprócz Notopoleja oczywiście.

 11. Marucha said

  Re 10:
  A pękaj Pan z dumy.
  Ja tylko zadam pytanie, ważniejsze niż ewentualne pochodzenie Putina: proszę mi pokazać, czy i jak zaszkodził Rosji. Czy rozmontował jej siły zbrojne, czy uzależnił od obcych mocarstw ekonomicznie i politycznie, czy ośmiesza Rosję na forum międzynarodowym, czy robi z Rosji pachołka Izraela i USRaela itd.

 12. 166 bojkot TVN said

  Nie mówię szkodzie, mówię o pochodzeniu i podejrzeniu zamachu na polską delegację (piszę polską delegację, bo nie mam pewności, ile z 96 ofiar było Polakami).

  Fakt, Putin nie ośmiesza Rosji, nawet gdyby palnął coś kompromitującego i tak nikt nie będzie miał odwagi skrzywić ust, ani żaden dziennikarz puścić kompmatu w eter.

  Premier Rosji Putin jest makabrycznie poważnym przeciwnikiem.

 13. u said

  Tak jest p.Marucha. Pajak glupot nie pisal, ostatnia ksiazka tylko nie podoba mi sie. Polemizowalabym z autorem na temat wysuwanych przez niego insynuacji,niczym nie potwierdzenych na temat zyciorysu Putina. Wyglada na to, ze informator pisarza nalezy do opozycji tej – wiadomej. Spotykaja sie od czasu do czasu na ulicach Moskwy i rycza jakies protesty pod adresem Putina.Wiadomo jakie to gwardii Putin tak okrutnie podpadl, ano krzyzowcom.

 14. Marucha said

  RE 13:
  Sam jestem bardzo zaskoczony zmianą frontu przez Henryka Pająka, którego – jak już pisałem – bardzo poważam i uważam za jednego z najlepszych badaczy historii współczesnej, choć nie jest historykiem z zawodu.
  Do rosyjskiej „demokratycznej” opozycji mam bardzo podejrzliwy stosunek. Gdzie tylko poskrobać, tam wyłazi buźka starszych braci. W ich interesie jest rozsiewać plotki o żydostwie różnych znanych osób: w ten sposób utrzymują złudzenie o swej wszechobecności i wszechmocy, a zarazem podważają zaufanie do tych osób.

 15. xyz said

  Bronek na króla! Będzie taniej.

 16. NOTOPOLEJ said

  @166 bojkot TVN

  Musimy koniecznie nachlać się do nieprzytomności!
  Pan już to chyba zrobił. – admin

  Cały ten Marucha i reszta to pic na wodę!
  Ten się smieje, kto się śmieje pierwszy i ostatni,
  cała reszta to polejwody!

 17. revers said

  nikt nie wspomnil, o nagrodach sobie i swoim ludziom wyplaconych z powodu przejecia preydentury poza ustaowym terminem.

 18. Marucha said

  Re 12:
  Niech Pan nie przesadza z tym strachem w stosunku do Putina. Jak dobrze wiemy w Rosji istnieje liczna „demokratyczna opozycja” (inspirowana i sterowana przez pewną prześladowaną mniejszość narodową), która jest całkiem głośna w kraju i poza jego granicami. Jakoś się nie boją.

 19. NOTOPOLEJ said

  @16 admin
  …zrobił czy nie zrobił, ale miał rację, ma rację i będzie miał rację, zamiast być użytecznym (świadomym lub nie) idiotą.

  Dzięki wam, komoruski i reszta żydobolszewi dostali cały rok żeby się przygotować do tego żeby mieć Polaków tam gdzie słońce nie dochodzi!!!
  (uzbroili nawet wymalowane cizie żeby było ciekawiej)

 20. u said

  Wkradl sie wlasnie jakis przedstawiciel tej tzw.opozycji w bliskie otoczenie i zdobyl zaufanie pisarza- tlumaczy i podtyka p.Pakajowi wybiorczo dobrane teksty. Chca go wiadomi osmieszyc i zdyskredytowac w oczach jego czytelnikow azeby podwazyc wzbudzic podejrzliwosc i podwazyc tresc poprzednio napisanych ksiazek.

 21. Bloew said

  Nie był bym na tyle naiwny co przed piszący, nie upatrywał bym wielkich nadziei w tym tandemie zarządzającym Rosją obecnie. Scena polityczna w Rosji ewoluowała na model amerykańskich, dwóch polityków którzy niby są sobie oponentami i prowadzą oddzielną polityke, w rzeczywistości są sterowani zdalnie przez tych samych typów spod niebieskiej gwiazdy. Weryfikatorem tego jest opłakany stan przeciętnych obywateli rosyjskich, może na tym się skupimy ?? Czy Putin jako dobry car zbawca pozostawił by swój naród w tak opłakanym stanie !! Pozwolił by miliony ludzi żyły w warunkach cywilizacyjnie nie ludzkich w XXI ( dodajmy, rzecz oczywistą ROSJA = SUROWCOWE ELDORADO) ?? Czy to nie winno być wizerunkowym gwoździem do trumny jego samodzielności oraz szczerych intencji ?? Tak jak wielkim patriotą Polski był ś.p Lech Kaczyński tak i jest wielkim patriotą rosyjskim Władimir Putin ( medialnie dla MAS, dla NAS )!! Przecież to fasada, jakiś ponury żart, a najgorszym jest jak dobitnie zauważył Pan Pająk, że nie mamy przyjaciół po tamtej stronie, jedyni przyjaciele ze Wschodu ( rdzenni Rosjanie – obecnie biali negrzy Trockiego ) nie mają żadnego głosu we własnych kraju, prócz głosu rozpaczy, zresztą tak jak i my !! Czym się Marucha tak podnieca w polityce międzynarodowej Putina ?? Jakimiś sporadycznymi cytatami Putina rzuconymi przez główne media, przedstawionymi na obraz wielkiej krytyki świata Zachodu i sojuszu Nato, to komiczne, a raczej tragikomiczne. Tą samą formą propagadny dla danego elektoratu tylko działającej w formie lokalnej posługiwał się ś.p Lech Kaczyński, tutaj już Marucha takiej nadziei takiej nie wykazywał. Tylko nasz naród mniej cierpiał podczas takiej polityki, a długofalowało może by i coś zyskał. Naród rosyjski cierpi od 1917r i to w każdym aspekcie swojej egzystencji – społecznie, moralnie, czysto-ludzko, ekonomicznie. DWANAŚCIE (12) lat Putina w Rosji, chyba mogło by się już coś zmienić na lepsze ( 12 lat = Rosja = SUROWCOWE ELDORADO ) ?? Skoro to taki mąż opatrznościowy narodu rosyjskiego, to dlaczego przez 12 (DWANAŚCIE) lat przeciętny rosjanim tego nie odczuł !!??

 22. aga said

  oto co piszą „patrioci” jak Andrzej Szubert czyli „analityk” na stronie WPS,ktorzy śmiem twierdzić razem wzięci nie maja nawet 1/100 takiego dorobku jak Henryk Pająk.On o szabrowaniu Polski pisał kiedy oni byli zajęci jeszcze zupełnie innymi sprawami…

  „Jestem przerażony tym, co bredzi p.Pająk. Ceniłem go za jego dorobek, ale teraz kompletnie mu odbiło. Albo uwiąd starczy, albo jeszcze coś gorszego.
  Pająk nie zauważa (a może tylko udaje, że nie zauważa), że dał się wciągnąć w ewidentną żydowską prowokację pt. „śledztwo somleńskie”. Prowokacja ta ma za zadanie odwracanie uwagi polactfa od szabrowania kraju.”

  Chamstwo,arogancja,pycha,prostactwo i pomówienia.

  A tak w ogóle to panowie to się o Polskę chcą bić czy może za Putina umierać?Bo o co ten cały atak?
  HP niczego nie odwołał ani nie zmienił w swoich poglądach prócz jednej sprawy:”cukierkowego” opisu Putina w książce „Rosja we krwi i ropie”.
  I chwała mu za to,że bada sprawę i weryfikuje swoje poglądy w zależności od faktow,a nie takiej czy innej koniunktury,bo na tym polega żmudne dociekanie prawdy.
  Najciekawsze to jest to,że wszyscy ,którzy się na temat tak chętnie wypowiadają nawet tej książki jeszcze nie przeczytali.

 23. aga said

  p.s.
  Bohdan Poręba ,ktory gościł w Łodzi 2 tygodnie wczesniej niz Pająk mówiąc o 2 politykach,którzy prowadzą albo przynajmniej starają się prowadzić politykę niezależną wymienił Lukaszenkę i Orbana ale nie Putina.Ale jakoś nie został zaatakowany.

 24. Marucha said

  Re 23:
  Pani Ago, zanim zaliczymy Putina do obozu wrogów, weźmy trochę na wstrzymanie. Ja na razie nie widzę żadnych oznak, by Putin działał na szkodę Rosjan, ani by spiskował przeciwko Polsce.

 25. Bloew said

  Ja akurat pisząc swoje spostrzeżenia na tym zacnym forum patrzę na 19 tytułów Pana Pająka ( żałuje, że nie mam wszystkich, ale starsze książki są trudno dostępne ) na mojej propolskiej biblioteczce. Moim zdaniem zdarzenie smoleńskie ( bo takiego opisu używam wobec wydarzeń z 10.04.2010 ) może być kluczowym w odpowiedzi na wiele kwestii dotyczących spraw Polski, a przedwszystkim dało mnie osobiście satysfakcję z paniki jaką w szeregach okupanta Polski wywołało zjednoczenie narodu polskiego po katastrofie, rzecz jasna odpór na to zjednoczenie był błyskawiczny ze strony posiadaczy prowakacjyjnym dzieleniem tym co winno łączyć. Co nie zmienia faktu, że było to dla nas lekcją, z której wniski są do wyciągnięcia na przyszłość. Co do szabrowania kraju i bicia na alarm, to się troche panowie wymienieni prze Panią Age spóźnili, ponieważ nie ma już co za bardzo kraść, dóbr narodowych zostało co najwyżej w naturze pięknej naszej polskiej. Gospodarczo, militarnie, suwerennie nie istniejemy jako państwo, pozostała nam kultura, tradycja oraz polskie więzi, czyli to co obecny jak i każdy okupant naszego kraju na przestrzeni wieków nie nawidził najbardziej, a i teraz będzie musiał się namęczyć żeby to z nas myślących Po Polsku wydrzemać i stworzyć z nas fantomy na rzecz unifikacji człowieka na skale globalną !!

 26. Bloew said

  Panie Gajowy, czy utrzymywanie Rosjan w stanie agonalnym jako LUDZI, przez potentata surowcowego jakim jest rząd Rosji jest jakąś FIKCJĄ ( DWANAŚCIE LAT RZĄDÓW ) ???? Czy Putin 10.04.2010 nie stworzył ( lub nie stworzono mu ) spokoju politycznego w Polsce i pola manewru przez agenture która jest ponad wszystkich i wszystkim ?? Czy Marucha stroi sobie żarty ?? Tutaj nie chodzi o jakieś obozy wrogów, to dziwne kategorie i mało użyteczne wobec dobrej analizy politycznej, tutaj chodzi o samostanowienie narodowe i suwerenność danych nacji w swoich krajach, śmiem twierdzić, i twierdze, że ROSJANIE MAJĄ GORZEJ NIŻ POLACY w każdym aspekcie okupacji, i pisanie o Putinie jako o zbawcy jest wybielaniem OPRAWCY !! KOLEJNEGO KATA NARODU ROSYJSKIEGO !! Pisanie, że ktoś by chciał Putina w Polsce, jest złorzeczeniem Polakom !!

 27. aga said

  Panie Gajowy a czy przeczytal Pan ostatnia książkę HP?

  Jeszcze nie – admin

 28. Marucha said

  RE 26:
  Czy aby na pewno stworzono Putinowi spokój polityczny, zwłaszcza w Polsce? To chyba żart…
  Gdzie jest owa osławiona agentura rosyjska, która rzekomo zniewoliła Polskę? W jaki sposób przejawia się jej działalność?

  Nie wiem, czy Rosjanie mają gorzej, niż Polacy. Wszyscy wiemy, że nie mieli zbyt dobrze na starcie, więc lepiej chyba jest oceniać i porównywać szybkość rozwoju obu krajów, o ile w przypadku Polski w ogóle można mówić o rozwoju.
  Nie wygląda na to, aby jakieś siły próbowały zlikwidować Rosję, tak jak likwidują Polskę na naszych oczach.
  Na pewno nie zwalcza się u nich ani patriotyzmu, ani Cerkwi, a co do pozycji politycznej to porównanie Rosji z Polską jest śmieszne.

  Jeśli z Putinem się liczą na świecie, to na pewno nie dzięki wpływom jakiejś agentury, ale z powodu wielkości i siły Rosji, którą ten kraj odbudowuje.

  Proponuję zajrzeć na własne podwórko, zamiast załamywać ręce nad Rosją.

 29. Bloew said

  Nie godzę się z żadnych argumentem Gajowego. Czy oddanie śledztwa smoleńskiego nie było szczytem poddaństwa ?? Nie ważne kto piastował urząd prezydenta chodzi o sam URZĄD ?? Jak można się tak skurwić ?? Czy kraj rosyjski rozwija się od 12 lat ?? Hmmm … Oddajmy się faktom … Odsyłam do źródła czyli Ostatniego transportu … Pana Henryka. Niech Gajowy przeczyta tą ksiązke jeśli znajdzie czas oraz chęci wtedy podejmiemy polemikę, będzie gwarantem spojrzenia przez ten sam okular, a co wtedy zobaczymy będzie wynikiem naszych obiektywnych spostrzeżeń … Inaczej obecna dyskusja pochłonie nas bez reszty w brnięcie ku swoim racjom które wypływają zbyt intuicyjnie …

 30. Bloew said

  Rosja jest na tej samej zasadzie silna jak i Korea Północna, ma broń atomową. To obecnie wystarczy by znaleźć się w światowej elicie militarnej, nic więcej … Broń jądrowa.

 31. Marucha said

  Re 29:
  Czy myśli Pan, że oddanie śledztwa smoleńskiego w ręce sayanów, zdrajców i zwykłych szumowin, jacy rządzą Polską, było by lepsze???

  Rosjanie zrobili to, co każdy poważny kraj na ich miejscu by zrobił: wzięli śledztwo w swoje ręce, aby zapobiec rzucaniu na siebie podejrzeń, co nieuchronnie miało by miejsce. A że „polskie” władze na to się zgodziły? One się zgadzają na wszystko – za wyjątkiem obrony interesów III RP.

  Co do broni atomowej… czemu Polska jej nie ma, skoro ma ją nawet takie państewko, jak Izrael? Czy to wina Rosji?

 32. Bloew said

  Odpisze finalnie w tej kwestii by zachęcić Gajowego do lektury Ostatniego transportu …, której wydaje mi się lekko obawia się Marucha ze względu na strach przed treścią książki która jeśli przyjąć za fakty tam opisane zmienicie nadzieje zacnego moderatora tej witryny wobec Rosji wedle Putina. Jako zachęte napisze dwa cytat z tej książki, a właściwie zacytuje cytaty z tej knigi:

  Skończyliśmy z komunizmem. Teraz czas na prawosławie. – Z. Brzeziński

  Drugi cytat w rozmowie Czubajs do Henrego Kissingera o Rosjanach:

  To jest bydło. Taniej jest wybić niż wykarmić.

  Odsyłam do lektury, a później czekam na polemikę oraz uwagi Gajowego, będe wdzięczny za odpowiedź jeśli Marucha znajdziej czas by opanować ten materiał.

 33. Marek S said

  Re 9, 22, 14, 23 etc

  Wysluchalem wideo ze spotkania z P. Henrykiem Pajakiem.

  Jest szokujace. Jest szokujace nie to co mowil Henryk Pajak i inni ale jak zostal potraktowany Henryk Pajak i jak sie ci ludzie traktuja ktorzy sa niewatpliwie po tej samej stronie barykady.

  Zachowanie Zieminskiego jest nie do zaakceptowania. Zarzuca Pajakowi cos co tamten ani nie powiedzial ani nie reprezentuje. Typowo emocjonalna wypowiedz aby zniszczyc i spacyfikowac przeciwnika a ktory jest patriota Polskim. Tak sie nie robi.

  Henrykowi Pajakowi zdarzylo sie zrobic kilka przejezyczen ale ma do tego prawo tak jak ma prawo sie pomylic w swojej ocenie tej czy innej osoby lub wydarzenia.

  Liczy sie to ze oprocz tego ze ma sie dobre intencje dociekania prawdy, zrobilo sie pelny wysilek w celu dotarcia do niej. Pan Henryk Pajak zrobil taki wysilek lecz najwyrazniej to okazalo sie niewystarczajace do lepszej oceny Putina. Liczy sie to ze teraz kiedy ma lepsze informacje odnosnie tej osoby to nie stara sie tuszowac sprawy lecz przyznaje sie do bledu. Tak wiec wiarygodnosc Henryka Pajaka w moich oczach wzrosla.

  Nie znaczy to oczywiscie ze ta nowa ocena jest prawdziwa. Znaczy jedynie ze nie jest taka cukierkowa bo wyplynely pewne informacje ktore ukazuja ze sprawa jest bardziej skomplikowana. Putin jest bardzo skrytym czlowiekiem i co on mysli to nikt nie wie a co zrobi to pewnie nawet on sam nie wie.

  Zachowanie osob na sali jest nieodpowiednie. Dogaduja, robia komentarze, krzycza. Nie tak dawno bylo spotkanie z Sakiewiczem z Gazety Polskiej ktory jest ewidentnie agentem zydowskim i zydem w osobie wlasnej udajacym patriote i narodowca. Postac ohydna. Nie bylo tam zadnego z tych krzykaczy zeby mu prosto w oczy powiedzial o jego klamstwach i obludzie. Gdzie byli ci „bohaterzy”?

  Tak jak napisalem wczesniej, zamach w Smolensku byl zorganizowany przez zydow, lecz byl w tym udzial zydow po stronie Rosyjskiej. Czy sluzby panstwowe Rosji z wiedza lub bez wiedzy Putina braly w tym udzial i w jakim zakresie tego nie wiadowo.
  https://marucha.wordpress.com/2011/04/14/bedziemy-sie-czuli-jak-w-domu/#comment-87904
  https://marucha.wordpress.com/2011/04/14/bedziemy-sie-czuli-jak-w-domu/#comment-87936

  Zydzi wykonczyli Kaczora bo juz im nie byl potrzebny. On wykonal wszystko co zydzi od niego oczekiwali ze wykona. Wiec sie zuzyl i byl zbyteczny.

  Zorganizowali wiec zamach w Smolensku po to aby poroznic narody Rosyjski i Polski. Oni chca wywolac tu konflikt a nawet wojne.

  Gazeta Polska z agentem Sakiewiczem robi zydowska robote tak jak Macierewicz. Oni moze i dociekaja do prawdy i do niej dotra, ale ich intencje sa zle. Jesli Putin czy jakies sluzby Rosyjskie byly w to zaangazowane to zydzi sa gotowi poswiecic te osoby po to aby wywolac konflikt, i po to aby Gazeta Polska z agentem Sakiewiczem & spo sie uwiarygodnily po to aby nastepnie wywolac rewolucje lub powstanie w Polsce przeciw innym marionetkom (Tuskowcom & spo) ktore rowniez sie zuzyli.

  W ten sposob wywinduja nowe pokolenie zydow do wladzy w Polsce ktorzy sa lepiej zakonspirowani niz Tuskie i Kaczki i o ktorych malo wiadomo. To jest ta gra i o to tutaj chodzi do czego najwyrazniej Pan HP jeszcze nie doszedl a Zieminski tego wogole nie pojmuje. Inni, jeszcze gorzej, nawet nie umieja myslec.

  Glupie sa wypowiedzi niektorych forumowiczow w stylu ze: mowili ze Putin to taki a taki. Ale to bylo czyste zgadywanie bo nie poparte zadnymi faktami ani analiza. Czyste zgadywanie. Takie wypowiedzi sa wypowidziami osob niedojrzalych ktore nie mozna brac powaznie.

  Zieminski myli sie odnosnie wartosci Rosji i Polski dla zydow. Polska jest wazniejsza dla zydow. Wiem ze nikt (lub prawie nikt) na tym forum sie ze mna nie zgodzi. Jednak to Polska a nie Rosja jest wazniejsza dla zydow bo zydzi wiedza ze Polska ma misje duchowa a zydzi kieruja sie w swoim postepowaniu przekazem duchowym.

  Zydzi musza zniszczyc Polske lub Polakow bo bez tego nie uda im sie podboj swiata ktory jest ich celem. To na tej ziemi, a nie zadnej innej (nawet Rosji), rozegra sie dramatyczna walka dobra ze zlem o przyszlosc swiata.

 34. Piotrx said

  Zresztą krytyczna opinia o tandemie rządzacych obecnie Rosją to nie jest tylko opinia samego H.Pająka, ale także wielu rosyjskich patriotów o poglądach narodowych /cytowanych także w „Ostatnim transporcie”/ a nie jakiejś tamtejszej „opozycji demokratycznej”. W swojej książce H.P. przedstawia wiele faktów i konkretnych danych, nie przesądza wcale sprawy pochodzenia obu polityków tylko przytacza okreslone informacje na ten temat. A sprawa ich pochodzenia nie jest tam wcale najwazniejsza. Najważniejsze jest w czyim interesie rządzący obecnie Rosją działają i na to są przedstawione w tej książce konkretne fakty i dane, więc potencjalni krytcy powinni odnosić się przede wszystkim do nich a nie do osoby H.Pająka. Nie zmienił on wcale frontu, może się mylić jak każdy w ocenach ale jak dotąd stara się iść w kierunku wyjawiania prawdy – przynajmniej tak jest w jego dotychczasowych książkach.

 35. Diana said

  Ad.32

  Ja równiez jestem mocno ciekawa opinii Pana Gajowego Maruchy nt. książki „Ostatni Transport do Katynia ….”

  Wykażę nawet stoicki spokój i będę cierpliwa – jeżeli chodzi o czas czytania
  tej książki.

  Dodam też dla przypomnienia, że niejaki Czubajs zasiadał w Zarządzie znanej Fundacji „CASE”, kierowanej przez Ewę Balcerowicz, żonę znanego Leszka Balcerowicza.
  Powyższe słyszałam na własne uszy, śledząc telewizyjne relacje, z Komisji Sejmowej dot. prywatyzacji banków w Polsce.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: