Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily o Soros i Biden kontra Neta…
  kot policyjny o Psy policyjne w Kalifornii oka…
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Gość o W Konfederacji każdy ma r…
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  Dziennik 1925 Andre… o Będziemy drugą Japonią?
  JW o Będziemy drugą Japonią?
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Krzysztof M o Kłamstwo założycielskie czyli…
  Katon o Wolne tematy (25 – …
  Novy o Jak zostałam sąsiadką „M…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Media z odsieczą dla Merkel

Posted by Marucha w dniu 2011-05-09 (Poniedziałek)

Niemcy straszą i ostrzegają rząd Donalda Tuska przed popieraniem polskiej mniejszości.

Do walki propagandowej przeciwko jak najbardziej uzasadnionym i słusznym żądaniom Polonii w Niemczech przystąpiły media, które starają się wszystkich przekonać, że nie ma i nigdy nie było w tym kraju polskiej mniejszości.

Dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung” nie widzi nic złego w tym, że w polsko-niemieckim Traktacie o Dobrym Sąsiedztwie i Przyjaznej Współpracy z 1991 roku występują różnice pomiędzy mniejszością niemiecką w Polsce a Polakami żyjącymi w Niemczech. Gazeta powtarza nieprawdziwe tezy niemieckiego rządu, wspierane ostatnio także przez przedstawicieli niemieckiej mniejszości w Polsce, że polskiej mniejszości w Niemczech po prostu nie ma. Innymi słowy, grupa kilkuset tysięcy osób tworzących uznaną przez wszystkich przedwojenną polską mniejszość narodową ze znanym jej przedstawicielem w pruskim parlamencie Janem Baczewskim na czele rozpłynęła się w powietrzu. „FAZ” straszy, że spór o polską mniejszość kładzie się cieniem na wzajemnej współpracy i na bilansie dwudziestolecia traktatu. Zdaniem gazety, „na polski rząd naciskają prawicowo-narodowa opozycja i polskie stowarzyszenia w Niemczech, których nawet w Niemczech ich rodacy nie biorą poważnie, ale które w Warszawie mają dostęp do najwyższych szczebli rządowych i kościelnych”. Dalej „FAZ” ostrzega rząd PO – PSL, żeby nie dał się wykorzystać do tego, aby w wyniku nieupoważnionych żądań zostały ograniczone przywileje niemieckiej mniejszości w Polsce. Dziennik twierdzi, że we wszystkich kwestiach związanych z Polonią polski rząd znajduje się pod bardzo dużym naciskiem narodowo-prawicowej polskiej opozycji z senator Dorotą Arciszewską-Mielewczyk na czele.

Gazeta już w przeszłości straszyła Polaków w sytuacjach, gdy naciskaliśmy, aby strona niemiecka zaczęła wypełniać treść traktatu z 1991 roku. We wrześniu 2006 roku, gdy premier Jarosław Kaczyński upomniał się o prawa dla Polaków mieszkających w Niemczech, gdyż w przeciwnym wypadku należałoby zastanowić się nad cofnięciem przywilejów nadanych na podstawie tego samego traktatu niemieckiej mniejszości w Polsce, „FAZ” kipiał oburzeniem. Natychmiast zacytował ówczesnego szefa CSU w Bundestagu Hartmuta Koschyka, który ostrzegł, że jeżeli Polska ograniczy przywileje niemieckiej mniejszości, to pod znakiem zapytania stanie jej obecność w Unii Europejskiej. Dzisiaj na razie jeszcze nikt nas nie straszy wyrzuceniem z UE, ale być może i do tego dojdzie. [A niech nas wyrzucą, aj waj, już się idziemy bać! – admin]

Niemcy łamią prawo międzynarodowe

Zdaniem adwokata Stefana Hambury, który w wielu sprawach reprezentuje polską mniejszość, niemieccy komentatorzy nie zdają sobie sprawy z tego, że niewywiązanie się Niemiec z zobowiązań traktatowych podpisanych dwadzieścia lat temu narusza nie tylko zapisy traktatu, ale również zapisy traktatów unijnych. Na przykład traktat unijny, który mówi, że Unia Europejska opiera się na wartościach poszanowania praw człowieka, w tym praw osób należących do mniejszości.

– Nikt nie ma chyba wątpliwości, że duża grupa Polaków żyjących w Niemczech należy do mniejszości, bowiem przedwojenna mniejszość polska przecież nie wyparowała – przypomina adwokat. Jeżeli Niemcy nie szanują praw osób należących do polskiej mniejszości, to tym samym bezpośrednio łamią traktat unijny. – Moim zdaniem, w niemieckiej prasie coraz częściej będą pojawiać się podobne artykuły jak w sobotnim „FAZ”, bowiem niemieckiemu rządowi nie udało się zniechęcić polskich organizacji do stawiania (zresztą słusznych i uzasadnionych) roszczeń i dlatego z pomocą musiały przyjść media – powiedział „Naszemu Dziennikowi” Hambura. Dodał, że z tego powodu prasa będzie starała się zdyskredytować polskie żądania. Jego zdaniem, w obecnej patowej sytuacji okrągłego stołu najlepszym rozwiązaniem byłoby nie uleganie niemieckim naciskom, ale stworzenie protokołu rozbieżności i ustanowienie konkretnej mapy drogowej dla dalszych negocjacji.

Prawda o polskiej mniejszości

Polska mniejszość narodowa w Niemczech istniała do 1940 roku, kiedy ówczesny szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego III Rzeszy Herman Goering podpisał rozporządzenie, które spowodowało natychmiastową delegalizację wszystkich organizacji polskich na terytorium Rzeszy i konfiskatę ich mienia, ponadto skutkowało odebraniem statusu mniejszości narodowej, a w konsekwencji doprowadziło do zamykania Polaków w obozach i ich mordowania. Od tego czasu wszystkie niemieckie rządy po prostu uznały, że polska mniejszość narodowa przestała istnieć. Dopiero działania obecnych polskich organizacji w Niemczech spowodowały, iż temat ten ponowie został poruszony. Zdaniem Marka Wójcickiego, przewodniczącego Związku Polaków w Niemczech spod znaku Rodła, to nie niemieccy politycy powinni decydować, czy Polacy w Niemczech mają status mniejszości narodowej. – Niech teraz zaczną się na ten temat wypowiadać historycy i naukowcy – wskazuje Wójcicki.

Waldemar Maszewski, Hamburg

http://www.naszdziennik.pl/

Komentarzy 7 do “Media z odsieczą dla Merkel”

 1. JO said

  Jezeli nie ma mniejszosci polskiej w Niemczech to i nie ma mniejszosci niemieckiej w Polsce.

 2. Marucha said

  Re 1:
  To jest OCZYWISTE dla każdego.
  Ale Tuskwy i Chrabie bardzo się boją, że Polskę wyrzucą z Unii Europejskiej za hardość – i kto im wtedy da azyl, gdy już rozpirzą całą gospodarkę i lemingi wreszcie się coś zorientują?

 3. JO said

  Zblizaja sie wybory u nas w Kraju. A wciaz nie ma partii narodowej na ktora bym mogl glosowac.

  Giertych skompromitowal LPR

  Samoobrona w Rozsypse

  PiS – to V kolumna z lemingami oglupionymi, zaslepionymi , wierzacymi, ze Przywodca Kaczynski prowadzi Polske dla Polski i Polakow.

  Poszukuje Tradycyjnie Katolickiej Partii Narodowej!!! Gdzie ona jest, kto ja zalozy? Tylko Tradycyjnnie Katolicka Patria Narodowa moze oprzec sie agentom i falszowi. Tradycjonalisci gdzie jestescie? Gdzie jest Wasza Partia???

 4. ziarnko prawdy said

  @2
  O azyl wymienieni przez pana,martwic sie nie musza,bo Izrael nie takim „tuza”schronienie dawal i
  nietykalnosc.

 5. ziarnko prawdy said

  Klawe zycie premiera Tuska!
  Tusk ma tygodniowo cztery dni weekendu,a rzadowe samoloty traktuje jak taksowki.
  http://wprost.pl/ar/243430/Dludi-weekend-premiera/

 6. Brat Dioskur said

  ad3@
  Slusznie JO ,o kompromitacji Giertycha pialy juz kiedys wszystkie koguty w kurnikach TVP,TVN czy Polsatu a najbardziej swiadomy tej kompromitacji byl mlody narybek PZPR-u i SB ktory proponowal ostateczne rozwiazanie typu zapakowac „do wora i do jeziora” w slad za innym podobnym „przypadkiem”,ktory rowniez -tylko duzo wczesniej- sie „skompromitowal”.
  Najwieksza jednak kompromitacja Giertycha bylo odstawienie na drugi plan urzednika do zadan specjalnych ulokowanego w MEN-ie juz w 1999 r ,ktory z ramienia UE koordynowal i nadzorowal wprowadzanie specjalnych programow szkolnych kladacych nacisk na tolerancje i wzajemne zrozumienie ,krotko mowiac -zajmowal sie deprawowaniem polskiej dziatwy!Po tym fakcie zachodnie media nazwaly LPR partia faszystowska a jej szefa…no juz sobie podaruje ten epitet.Moze wiec ze swojej strony zechce Pan dorzucic jakis nastepny przyklad kompromitacji Giertycha,bo publike zapewne zzera ciekawosc, panie JO!

 7. Zenon K. said

  Swego czasu Kwaśniewski-Stolzman w wywiadzie dla niemieckiej gazety doradzał rządowi niemieckiemu, aby ten zaostrzył kurs wobec Polski.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: