Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (22 – …
  NyndrO o Czy można się modlić na Różańc…
  revers o Przejechałam drogą śmierci w…
  Sudbina Srba o ONZ: Rosjanie na Ukrainie nie…
  ? o Myśl imperialna Adolfa Bo…
  Czesio i muchy o Czy można się modlić na Różańc…
  revers o Wolne tematy (22 – …
  Anzelm o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Maverick o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  KONAR o Stalin i jego cechy chara…
  Piotr B. o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Cypo o ONZ: Rosjanie na Ukrainie nie…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Polska wyda na operację w Libii prawie 2,7 mln zł.

Posted by Marucha w dniu 2011-05-09 (Poniedziałek)

Rosną nasze wydatki na operację w Libii. Już dziś wynoszą 2 miliony 697 tysięcy złotych – ustalił dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda. Te pieniądze pójdą na uruchomienie dowództwa wojsk koalicji w Rzymie i pomoc humanitarną. Do tej pory Polska była zaangażowana w działania humanitarne na pograniczu libijsko-tunezyjskim i libijsko-egipskim. Pomagaliśmy uchodźcom z Libii. Na te działania wydaliśmy 100 tysięcy dolarów. Polska wpłaciła je na konto UNHCR, czyli Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców.

27 kwietnia premier przekazał Ministerstwu Spraw Zagranicznych także 1,5 mln złotych z rezerwy budżetowej na pomoc humanitarną wewnątrz Libii. Chodzi o wsparcie ofiar reżimu Muammara Kaddafiego. Polska bierze udział także w operacji EUFOR Libya. Z tych pieniędzy finansowana jest także akcja wojskowa.

26 krajów Unii Europejskiej, poza Danią, wyda na to wspólnie 7,9 mln euro. Pierwsza wpłata ma wynosić 30% tej sumy czyli 2,37 mln euro. Składka dla Polski wynosi ok. 3 % tej sumy czyli 70 988,25 euro. Ostateczny termin zapłaty wyznaczono na dziś. W ramach kosztów wspólnych operacji EUFOR Libya przewidziano m.in.:

– aktywację dowództwa operacyjnego w Rzymie – Operational HQ. Dowództwo narodowe udostępniane na potrzeby operacji unijnej,
– uruchomienie dowództwa sił operacji – Force HQ,
– koszty zabezpieczenia medycznego,
– koszty pozyskania informacji satelitarnych,
– transport strategiczny.

Te wydatki mogą wzrosnąć. Dziś w Rzymie odbędzie się spotkanie grupy kontaktowej do spraw Libii. Nas reprezentuje minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Tam powstaną plany zakończenia operacji w Libii. Ma zostać ustalone także ile pieniędzy wspólnota międzynarodowa wyda na wsparcie powstańczego rządu w Benghazi.

Za http://stopsyjonizmowi.wordpress.com

Komentarze 4 do “Polska wyda na operację w Libii prawie 2,7 mln zł.”

 1. JO said

  Polski podatnik wspiera bandyckie dzialania polskiego rzadu – ja widze jak ta pomoc humanitarna ma wygladac – tak jak w Jugoslawi….

  antypolskie rzady okupowanej przez bandytow Polski

 2. usama-ibn-laden said

  czyli POlszewicki rząd wspiera terrorystów z al-Quaedy,a dopiero co się Zdradek Applebaum radował i podniecał (nekrofilia?) rzekomym (bo ciała niet, zdjęć żadnych niet’ nawet sfałszowanych+opis wydarzeń coraz to inny) zabiciem rzekomego „bin-Ladena”, szafa al-Quaedy… jedyna nadzieja, że Kadafi w końcu zrobi porządek, w sławetnej Misracie podobno bandyci już powoli kapitulują…

 3. Brat Dioskur said

  Zaraz ,zaraz panowie Sarmaci.Przeciez dewiza za „Wolnosc nasza i wasza ” nie zostala spruta z polskich sztandarow!Skoro wiec bulimy juz 120 mln. na dopuszczenie do bram Raju biednych Bialorusinow to jakies marne 2,4 mln. na Libijczykow nie jest warte wzmianki…

 4. Rysio said

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: