Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Sudbina Srba o ONZ: Rosjanie na Ukrainie nie…
  ? o Myśl imperialna Adolfa Bo…
  Czesio i muchy o Czy można się modlić na Różańc…
  revers o Wolne tematy (22 – …
  Anzelm o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Maverick o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  KONAR o Stalin i jego cechy chara…
  Piotr B. o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Cypo o ONZ: Rosjanie na Ukrainie nie…
  revers o Wolne tematy (22 – …
  revers o Wolne tematy (22 – …
  Echo z Węgier o Przejechałam drogą śmierci w…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Pod ambasadą Węgier w obronie Polaków na Litwie

Posted by Marucha w dniu 2011-05-11 (Środa)

Zaproszenie z Warszawy.

Rodacy pomóżcie!

W sobotę 14 maja o godzinie 14.00 pod ambasadą Węgier w Warszawie, demonstranci protestujący przeciwko dyskryminacji Polaków na Litwie zwrócą się o pomoc do władz państwa, od wieków bardzo Polsce bliskiego. Republika Węgier przewodniczy do 30 czerwca 2011 r. Unii Europejskiej, po czym oddaje władzę Rzeczypospolitej Polskiej.

Akcję swoją motywujemy faktem, że jako Polacy jesteśmy zaniepokojeni, iż sama forma symbolicznej uroczystości przejęcia przez Polskę przewodnictwa, z czym wiązaliśmy wiele nadziei – budzi nasze najgłębsze wątpliwości. Inauguracja przejęcia przez nasz kraj władzy ma się odbyć, ku zaskoczeniu – w Krasnogrudzie, przy granicy polsko-litewskiej, gdzie pan prezydent RP Bronisław Komorowski zaprosił najwyższego przedstawiciela Republiki Litewskiej, Dalię Grybauskaite. Stało się tak pomimo, iż pani prezydent, od niedawna – już jawnie, bierze udział w dyskryminacji wileńskich Polaków, w postaci rażących prób ich wynaradawiania, a poprzez likwidację polskich szkół na Litwie.

Przypomnijmy, że ludność polska stanowi w rejonie wileńskim większość. Nieproporcjonalna jest tam obecnie, wzrastająca przez 20 lat liczba szkół i klas litewskich. Podważa to całkowicie argumenty dotyczące niżu demograficznego, względem zamykania polskich placówek. Kwestia szkolnictwa to tylko jedna z bardzo wielu wszechobecnych na Litwie form dyskryminacji Polaków.

Wobec powyższego:

plany uroczystości w Krasnogrudzie jawią się nam jako kolejna próba budowania relacji polsko-litewskich na fasadowej przyjaźni (fałszu), z czym mieliśmy do czynienia od czasów odzyskania przez RL niepodległości. Ponieważ okazywane przez lata władzom RL przez władze polskie sygnały „dobrej woli”, nie wstrzymały dyskryminacji, a wręcz przyczyniły się do jej narastania i przemilczania, uroczystość powyższa oznaczać będzie dla władz litewskich zielone światło do krzywdzenia Polaków. Odpowiednio tylko działania części polskich polityków na rzecz obrony wileńskich Polaków uważamy za ważne i szczere, część ma niestety charakter równie fasadowy. Po akcji poproszenia szczerych przyjaciół Polski – władz Republiki Węgierskiej, w odróżnieniu od fałszywych z Republiki Litewskiej, wszyscy udamy się pod ambasadę Litwy na Al. Ujazdowskie 14, gdzie protest zupełnie zmieni formę. Organizuje go stowarzyszenie Memoriae Fidelis przy wsparciu Federacji Organizacji Kresowych i stowarzyszenia KoLiber.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w manifestacji .

Organizatorzy

Tak wyglądał ostatni protest pod ambasadą Republiki Litewskiej – link do zdjęć: http://www.polskiekresy.pl/index.html?act=nowoscifulldb&id=178

http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=4117

Komentarze 2 do “Pod ambasadą Węgier w obronie Polaków na Litwie”

 1. POLAK said

  Dyskryminacja Polakow na Litwie byla jest i bedzie poniewaz narod litewski to msciwy narod !
  Utarlo sie nawet powiedzenie :
  „MSCIWY JAK LITWIN !”

 2. Mordka Rosenzweig said

  re 1

  Ten pan Polak ktury napisal sze msciwy jak Litwin to nie ma pojecia. To pewnie nie Litwin tylko Litwak jak pan Juzek Pilsudski. Mu takich Litwakuw nie lubimy bo to ni pies ni wydra.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: