Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Tadeusz o Obłażenie Agnieszki Piwar prze…
  Szczepan Zbigniewski o Jak chomik stał się bocianem.…
  Emilian58 o Jak chomik stał się bocianem.…
  ranpnd o Po latach bezmyślnego ruchania…
  rafalryszkiewicz o Po latach bezmyślnego ruchania…
  rafalryszkiewicz o Pożytki z lektury Dugina
  lewarek.pl o Jak chomik stał się bocianem.…
  rafalryszkiewicz o Jak chomik stał się bocianem.…
  Szczepan Zbigniewski o Generał Surowikin radykalnie z…
  rafalryszkiewicz o List z Moskwy do polskich…
  rafalryszkiewicz o Izrael przyznaje się do udział…
  revers o Generał Surowikin radykalnie z…
  semperparatus o Generał Surowikin radykalnie z…
  Mietek o Strasburg, porażka Europy…
  Emilian58 o Strasburg, porażka Europy…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Wściekli i zdesperowani Grecy

Posted by Marucha w dniu 2011-05-12 (Czwartek)

W Grecji wybuchła nowa fala protestów i strajków przeciwko polityce oszczędnościowej rządu.

Setki tysięcy Greków przystąpiły do strajków przeciwko kolejnemu rządowemu programowi drastycznych oszczędności budżetowych. Tym razem protestują głównie pracownicy sektora publicznego. Do strajku wezwały największe centrale związkowe GSEE i ADEDY. Równolegle z marszem związkowców odbyła się manifestacja lewicy. Wobec przedstawicieli tych ugrupowań policja użyła gazu łzawiącego.

Jako pierwsi do strajku wczorajszego ranka przystąpili dziennikarze mediów publicznych. W związku z tym całą dobę w radiu i telewizji nie nadawano programów informacyjnych. Zamknięto także ministerstwa, urzędy podatkowe, wiele szkół, urzędy miejskie i gminne. Z Pireusu nie wypłynął rano ani jeden prom. W południe na cztery godziny pracę porzucili kontrolerzy ruchu lotniczego. Spowodowało to odwołanie setek lotów na trasach krajowych i znaczne opóźnienia lotów międzynarodowych.

W Atenach i innych dużych miastach odbyły się wielkie demonstracje. Podobnie jak w przeszłości część demonstrujących wykorzystała protesty do wszczynania zamieszek. Tak było w przypadku kilkudziesięciu przedstawicieli grup lewicowych. Do rozpędzenia ich manifestacji policja musiała użyć gazu łzawiącego. Jest to już dziesiąty duży strajk od czasu, gdy przed rokiem rząd zaczął wprowadzać rygorystyczny program oszczędnościowy.

Dla przeżywającej kryzys zadłużenia Grecji oszczędności i reformy były warunkiem uzyskania wielomiliardowej pomocy od Unii Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

W związku z fatalną sytuacją w Grecji i brakiem jakiejkolwiek poprawy pomimo dostarczenia do tego kraju pakietu pomocowego z Unii Europejskiej coraz poważniej rozważa się przygotowanie kolejnego dofinansowania dla Aten. Temu rozwiązaniu nie towarzyszy już jednak taka jednomyślność jak w przypadku poprzedniej pożyczki. Także pomysły o restrukturyzacji greckiego zadłużenia czy też wystąpienia Greków ze strefy euro, które zdaniem części ekonomistów mogłyby poprawić sytuację zadłużonego państwa, nie znajdują poklasku na europejskich salonach.

Francuska minister finansów Christine Lagarde wykluczyła restrukturyzację długu Grecji przez kraje eurogrupy. Według niej, nie ma też mowy o wystąpieniu Grecji ze strefy euro [Czy p. Lagarde jest jakimś ministrem skarbu w rządzie Grecji? – admin]. Lagarde zauważyła także, że realizowany przez Ateny, pod presją innych krajów eurolandu, program drastycznych oszczędności nie przyniósł na razie spodziewanych rezultatów. Zapytana, czy Grecja otrzyma kolejną pożyczkę w ramach unijnego pakietu pomocowego, francuska minister odparła, że kraje eurogrupy „nie podjęły w tej sprawie żadnej decyzji”.

ŁS, Reuters, PAP

http://www.naszdziennik.pl/

Admina zastanawia, dlaczego wobec rządu Grecji nie używa się sformułowań typu „dyktatura”, „reżym” i nie mówi się o „brutalnym pacyfikowaniu opozycji”, choć postępuje dużo ostrzej, niż osławiony „reżym Łukaszenki”.

„Przestępcza” pomoc?

Jeszcze do niedawna Grecja stanowiła wygodne alibi dla całej Europy. Media miesiącami mówiły o katastrofie finansowej, jaką spowodowaliby niefrasobliwi mieszkańcy Hellady, gdyby nie przywódcy Unii Europejskiej, którzy dzięki wielogodzinnym naradom uratowali nasz kontynent.

– Strefa euro jest przygotowana na zdecydowane i skoordynowane działania w celu zapewnienia stabilizacji strefy euro – zapewniał w czasie ubiegłorocznej wizyty w Atenach unijny komisarz ds. gospodarczych i walutowych Olli Rehn.

Jakie rozwiązanie znaleźli unijni decydenci? Dalsze zwiększanie długu! Niespodziewanie (?) okazało się, że nadzwyczajna pożyczka w wysokości 160 mld dolarów nie rozwiązała greckich problemów. Pojawiły się plany zorganizowania nowej pomocy…

Kiedy niemieckie media zaczęły spekulować na temat wyjścia Grecji ze strefy euro, premier Jeorjos Papandreu określił te pogłoski jako „już niemal przestępcze”. Czy ktoś jeszcze wierzy, że władcy naszego kontynentu ugaszą „finansowy pożar” w strefie euro? Dzięki ciągłemu dolewaniu benzyny?

Piotr Tomczyk

http://www.naszdziennik.pl/

Komentarzy 10 do “Wściekli i zdesperowani Grecy”

 1. POLAK said

  Zycie na kredyt zawsze sie tak a nie inaczej konczy.
  Lichwa to rak ludzkosci !

 2. Boomcha said

  Szykowanie pretekstu do – jak mówi Michalkiewicz – „zmian stosunków własnościowych” w Europie?

 3. usama-ibn-laden said

  „Jako pierwsi do strajku wczorajszego ranka przystąpili dziennikarze mediów publicznych.”
  – niewielka strata, nie wiem jak w Grecji, ale w Polsce większość tych szuj to Żydzi, różne „Lisy”, „Żakowskie”, „Kraśki”…
  ” W związku z tym całą dobę w radiu i telewizji nie nadawano programów informacyjnych.”
  – korzyść dla społeczeństwa – mniej ogłupiających kłamstw
  ” Zamknięto także ministerstwa, urzędy podatkowe”
  – oby na zawsze
  sytuacja w Grecji ma jednak spore plusy…

 4. wasz-mość-moczymorda said

  … ale mają cela!
  patrzta się i uczta się!

  Greek Riot Cop Takes A Molotov Cocktail To The Head

 5. Wasz-Mość-Moczymorda said

  Policant dostał w głowę koktajlem mołotowa – Molotov cocktail to he riot cop’s head

 6. sono said

  nie na temat, ale BARDZO WAZNE. Wyglda na to, ze stopien promoeniowania radioaktywnego w Usa i Europie jest obecnie MAKSYMALNY.
  WAZNE video

 7. Brat Dioskur said

  Grekom maja jeszcze bardziej dokrecic sruby bo dotychczasowe „reformy” sa niewystraczajace!Na ostatnim spotkaniu w Luksemburgu wybranych szefow Eurogangu ustalono ,ze powrot do drachmy pociagnal by za soba reakcje lancuchowa w Hiszpanii ,Portugalii ,Wloszech i Irlandii a wiec praktyczne znaczyloby to koniec „wielkiej idei europejskiej”jak to okreslil Junker, premier Luksemburga. Beda wiec lucyferianie -mowiac po pilkarsku-trawe gryzc a euro nie oddadza,ale jezeli tak dalej pojdzie to rzeczywiscie w Eurokolchozie trzeba bedzie naprawde trawe jesc ,bo co kraj to katastrofa.W Holandii juz ogloszono zapasc kulturalna(a co my mamy powiedziec) po tym jak nowy rzad oglosil cofniecie dotacji domom kultury ,muzeom ,orkiestrom ,teatrom ,zespolom regionalnym itp. itd.Jak juz jestesmy przy kulturze to jedna uwaga o smiesznym wydarzeniu.Co prawda nie weszlismy do finalu Eurosonfestiwalu,ale nie weszla takze i Norwegia,ktora wystawila …3 Murzynki!Tak wiec jak widac ,nie zawsze poprawnosc przynosi zysk!

 8. veri said

  Dzisiaj w Niemczech pierwsza strona „Bildu(a)” wielkimi literami „radosnie” oglaszala 43% wzrost cen artykulow spozywczych !!!

  … ciekawe co bedzie dalej – jakies domino ?

 9. Rysio said

  Jacy ci Grecy głupi. Powinni sie bardziej opodatkowac’, mieli by wtedy wiecej pieniedzy na socjały.

 10. Marucha said

  Re 9:
  Panie Rysiu, pański dowcip wprost powala.
  Choć wolałbym, aby pod każdym tematem nawiązywał Pan raczej do dupy Maryni. Bo jest ona dużo ciekawsza, niż Pański światopogląd.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: