Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Emilian58 o Izrael przyznaje się do udział…
  NICK o Generał Surowikin radykalnie z…
  Miro o List z Moskwy do polskich…
  Emilian58 o Jak chomik stał się bocianem.…
  Emilian58 o Generał Surowikin radykalnie z…
  Emilian58 o Generał Surowikin radykalnie z…
  niepostepowyoszolom o Generał Surowikin radykalnie z…
  revers o Generał Surowikin radykalnie z…
  Mietek o Kartagiński pokój Waszyngtonu…
  revers o Generał Surowikin radykalnie z…
  NICK o Dlaczego szkoły nie eduku…
  Mietek o Kartagiński pokój Waszyngtonu…
  NICK o Wolne tematy (83 – …
  CBA o Wolne tematy (83 – …
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Celnicy wracają na granice

Posted by Marucha w dniu 2011-05-13 (Piątek)

Kontrole celne i paszportowe na granicy wznowiła Dania. Wprowadzenia przynajmniej czasowej kontroli na wszystkich przejściach granicznych zażądał także niemiecki minister spraw wewnętrznych. Również Włosi i Francuzi mówią o tym już od kilkunastu dni.

Jedna z głównych [i nielicznych – admin] zalet Unii Europejskiej, czyli swobodne przekraczanie granic państwowych, zniknie i będzie należała do przeszłości. Najpierw o przywróceniu kontroli na granicach krajów należących do porozumienia z Schengen mówiły Francja i Włochy. Nicholas Sarkozy i Silvio Berlusconi po rozmowach w Rzymie uznali, że „nadzwyczajne okoliczności powinny usprawiedliwiać zmiany w stosowaniu układu z Schengen” i dlatego żądają przywrócenia kontroli na wewnętrznych granicach unijnych. Dania była jeszcze bardziej zdecydowana i bez informowania kogokolwiek samodzielnie wprowadziła takie kontrole na granicy z Niemcami i Szwecją.

Co prawda – jak twierdzi hamburski „Der Spiegel” – zdziwiona takim postępowaniem Unia Europejska żąda od Kopenhagi wyjaśnień, ale faktem jest, że na głównym niemiecko-duńskim przejściu drogowym (autostrada A7 Flensburg) w środę pojawili się duńscy pogranicznicy. Rzecznik prasowy Komisji Europejskiej Pia Ahrenkilde stwierdziła wczoraj, że natychmiast należy zakończyć takie samodzielne decyzje państw członkowskich. Duńczyków skrytykował również rzecznik prasowy komisarz do spraw wewnętrznych Cecylii Malstroem. Jednak z nieoficjalnych informacji wynika, że Komisja Europejska nie wyklucza akceptacji w wyjątkowych sytuacjach czasowych kontroli na wewnętrznych granicach Schengen (np. w przypadku dużej fali migracyjnej).

Na razie kontrole na granicy z Danią są wyrywkowe, ale rząd zapowiada ich zaostrzenie, co w konsekwencji doprowadzi do kilometrowych kolejek znanych już w przeszłości.

Rząd Angeli Merkel zareagował na informacje o powrocie kontroli dość spokojnie, bo także Berlin myśli bardzo poważnie o podobnym kroku. Nieoczekiwanie minister spraw wewnętrznych Hans Peter Friedrich (CSU) podczas spotkania szefów MSW w Brukseli stwierdził, że także Niemcy w związku ze zwiększoną falą emigracji muszą rozważyć konieczność wprowadzenia zmian na granicach. Inny polityk bawarskiej CSU Hans Peter Uhl oczekuje od Unii podjęcia decyzji o natychmiastowym uszczelnieniu jej granic oraz dodatkowo żąda wprowadzenia kar dla tych państw członkowskich, które należąc do układu z Schengen, złamią prawo, przepuszczając przez swoje terytorium uchodźców. Bez zbędnego rozgłosu już dawno wzmocniono kontrole w całym hamburskim porcie.

Waldemar Maszewski, Hamburg

http://www.naszdziennik.pl/

Komentarze 2 do “Celnicy wracają na granice”

 1. Brat Dioskur said

  Zle sie dzieje w panstwie dunskim!Juz jakas komisarzyca toczac wscieklym wzrokiem odgrazala sie ,ze na Dunczykow spadna straszne kary.Bo czyz to nie piekne ,ze Portugalczycy moga swobodnie wjechac do Szwecji a Estonczycy do Wloch?Zapomniala stara klempa o tym,ze chodzi tu o intruzow ,ktorzy przedarli sie przez niebronione granice zewnetrzne! U nas nie lepiej ,bo nie dawno jak wczoraj zlapali 2 Afganczykow pod Lublinem,a wiec juz dosc daleko od granicy.

 2. Marucha said

  Za http://wiadomosci.onet.pl/swiat/dania-zamknie-swoje-granice-unia-grozi-surowymi-sa,1,4303898,wiadomosc.html

  Unijna komisarz ds. wewnętrznych Cecilia Malmstroem zagroziła dzisiaj uruchomieniem procedury karnej za naruszenie unijnego prawa przez Danię, jeśli kraj ten wprowadzi stałe kontrole celne na swych granicach.

  – Decyzja Danii w sprawie ustanowienia stałych kontroli celnych na swych granicach stanowi problem i (…) Komisja jest przygotowana, jeśli będzie to konieczne, na użycie środków, które ma w swej dyspozycji, do egzekwowania prawa europejskiego – oświadczyła pani komisarz.

  Malmstroem zwróciła się do duńskich władz o „uniknięcie podjęcia tych jednostronnych środków”.

  Przewodniczący KE Jose Manuel Barroso ocenił, że jeśli Dania wprowadzi swoją decyzję w życie, będzie to bezprawne. Barroso poinformował o tym zagrożeniu premiera Danii Larsa Lokke Rasmussena w rozmowie telefonicznej oraz w liście.

  – Pierwsza ocena prawna zawiera istotne wątpliwości, czy zapowiadane przez Danię środki, jeśli zostaną wprowadzone w życie, są zgodne ze zobowiązaniami Danii w ramach unijnego prawa w odniesieniu do swobodnego przepływu towarów, osób, usług i kapitałów – podkreślił szef KE.

  – Kraje członkowskie nie mogą systematycznie przeprowadzać kontroli celnych i policyjnych na swych granicach – dodał Barroso. Wezwał duńskie władze, by nie podejmowały tych jednostronnych środków.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: