Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  ? o Myśl imperialna Adolfa Bo…
  Czesio i muchy o Czy można się modlić na Różańc…
  revers o Wolne tematy (22 – …
  Anzelm o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Maverick o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  KONAR o Stalin i jego cechy chara…
  Piotr B. o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Cypo o ONZ: Rosjanie na Ukrainie nie…
  revers o Wolne tematy (22 – …
  revers o Wolne tematy (22 – …
  Echo z Węgier o Przejechałam drogą śmierci w…
  kokis o Skryte noszenie broni przez zd…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Gazprom bije w łupki

Posted by Marucha w dniu 2011-05-13 (Piątek)

Bruksela zamierza storpedować plany wydobycia w Polsce gazu łupkowego – obawiają się eksperci. O sprawie pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.*Nasze zasoby tego surowca szacowane są na 5,3 biliona metrów sześciennych.

Taka ilość pozwoliłaby nam uniezależnić się od dostaw z Rosji na setki lat. Jednak niedawna decyzja francuskich deputowanych o zakazie stosowania głównej metody wydobycia gazu łupkowego, tak zwanego szczelinowania hydraulicznego wywołała obawy, że UE stworzy regulacje, które zakończą nasze marzenia o gazie łupkowym – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Jan Krasoń, światowej sławy geolog, twierdzi, że za francuskim zakazem stoi lobby atomowe i Gazprom. Przekonuje, że we Francji około 80 procent energii pochodzi z reaktorów atomowych, a producentom energii nie potrzeba konkurencji ze strony łupków.

Polska tymczasem chce – pisze „Dziennik Gazeta Prawna” – aby poszukiwanie i eksploatacja gazu łupkowego otrzymały status wspólnego projektu europejskiego i zamierza promować to źródło energii podczas swojej prezydencji w UE.

http://biznes.onet.pl/

Jeśli ktoś by nie wiedział, to tak właśnie wygląda „suwerenność” gospodarcza Polsk i w Unii Europejskiej. Ale oczywiście wszystkiemu winien jest Gazprom; najwidoczniej Francja jest rzecznikiem jego interesów w Europie, zamiast dać przykład słynnej już unijnej „solidarności”. – admin

PGNiG jest zaskoczone decyzją m.in. Francji dotyczącą gazu łupkowego

Władze Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa są zaskoczone decyzją, m.in. Francji, o zakazie wydobycia gazu łupkowego z użyciem technologii szczelinowania hydraulicznego – poinformował w czwartek wiceprezes PGNiG ds. górnictwa naftowego Marek Karabuła.

Jak tłumaczył w czwartek na konferencji Karabuła, PGNiG jest zaskoczone decyzją krajów, w których nie były prowadzone procesy hydraulicznego szczelinowania w poszukiwaniu gazu łupkowego, a które tego zakazują. „Nie rozumiemy tego typu postępowania” – zaznaczył.

Dodał, że technologia hydraulicznego szczelinowania zmieniła się znacząco w ciągu ostatnich lat. „Ilość wody, którą zużywano średnio na zabieg szczelinowania, wynosiła na jeden odwiert 15-20 tys. ton. Firmom, które rozwijają tą technologię, udało się ilość wody ograniczyć o połowę” – zaznaczył. Dodał, że w następnych latach prawdopodobnie ilość wody potrzebnej do tych procesów będzie dalej zmniejszana. (…)

Więcej na http://biznes.onet.pl

Rozbrajające. Najpierw się zostaje członkiem (czy raczej popychłem) gangsterów, a potem jest się „zaskoczonym”, że gangsterzy używają gangsterskich metod… – admin

Komentarzy 6 do “Gazprom bije w łupki”

 1. TZJ said

  Nierząd i jego medialne i nie tylko przyległości już dawno łudzą Polaków wizją Kuwejtu nad Wisłą, Admin także uległ tej wizji?
  Całe to szczelinowanie hydrauliczne a zwłaszcza sposób w jaki wykonują je „amerykańskie” firmy nie jest zbyt przyjazne dla środowiska, więc z jednej strony to nawet dobrze by było gdyby taki zakaz nałożono. Z drugiej gdyby ten gaz łupkowy wydobywany był po to by uniezależnić się od gazu rosyjskiego ale bez pośredników jakich teraz mamy (którzy z wielką łaską sprzedadzą nam ten gaz o dolara albo dwa taniej niż gazprom) to gra była by coś warta. Teraz jednak w sytuacji gdy hipotetyczne zyski ciągnąć będą te „amerykańskie” firmy a koszty w rodzaju skażenia środowiska ponosić będą Polacy każdy rozsądnie myślący powinien być na NIE takiemu układowi.

 2. Marucha said

  Re 1:
  Jestem zwolennikiem maksymalnej suwerenności gospodarczej, w tym energetycznej. Na gazie łupkowym się nie znam, więc referuję to, co piszą inni.

 3. 166 bojkot TVN said

  Gdyby Polacy rządzili we własnym kraju, to jedynym dopuszczonym do ruchu na drogach typem silnika byłby silnik spalinowy, w którym można spalać dowolne paliwo: olej (każdego typu, od rzepakowego, konopnego, począwszy, na napędowym skończywszy) alkohol, benzynę oraz gaz płynny. Zaraz mi tu ktoś napisze, że takiego silnika nie ma. Ja tam nie wiem, czy nie ma.
  Jeśli nie ma, to trzeba taki wynaleźć, opatentować i sprzedawać na cały świat. Podejrzewam jednak, że taki silnik już jest, tylko utajniony przez wojsko.

  Niezależnie od tego trzeba rozwijać systemy elektryczne, szczególnie fotowoltaiczne, maksymalnie niezależne od sieci elektrycznej. To wszystko po to, żeby UNIEZALEŻNIĆ SIĘ OD WIELKICH KONCERNÓW, i mieć komunikację na wypadek wojny, wielkiej awarii, albo ataku terrorystycznego na newralgiczne urządzenia energetyczne. To jest elementarz dla każdego normalnego, logicznie myślącego człowieka.
  Są już łatwe do kupienia choć drogie systemy solarne zasilające urządzenia 230V http://www.ecosolar.pl/ecosolarpower-230v-p-111.html

 4. Bob said

  Bravo Bruksela, lecz szkoda,że Brukseli się nie uda, bo Polska, Polacy i ivh zdrowie już sprzedane !!! Koncesje już zostały sprzedane za łapówki ale nie Polakom. Polska będzie miała co najwyżej 1 porcent zysku z wydobycia gazów łupkowych. Słownie jeden procent- takie sa zapisy w umowach z zachodnimi koncernami. A jakie straty – ano zatrucie wód i środowiska , choroby ludzi,zwierząt i wyludnienie z terenów wierceń. Kto wierzy w kłamstwo powyższego propagandowego artykułu niech przeczyta prawdę o gazie łupkowym:

  http://iddd.de/Frac.htm#wstep

  Click to access ZatruciewodyprzezFrac.pdf

  i obejrzy film GASLAND:

 5. TZJ said

  Bob jest nadzieja
  Szach i jego Iran też dostawali 1 do 2 procent a potem się zrobiła rewolucja 😉
  Z innej beczki trochę poza tematem. Już niedługo Polska „prezydencja” w unii będzie można boki zrywać bo ględzenia o suwerenności, współpracy, partnerstwie etc. etc i bla bla bla nie będzie końca.

 6. latex&skóra said

  Re 3: Czy nie lepiej, by było do tradycyjnego dyliżansu zaprzęgnąć tuzin półnagich kobiet lub mężczyzn(wedle upodobań)i zdrowo pognać batem -sama przyjemność i tania energia. @(-_-)@

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: