Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  Boydar o Wolne tematy (25 – …
  Boydar o Wolne tematy (25 – …
  Boydar o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  NyndrO o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  Boydar o Wolne tematy (25 – …
  Organista o Wolne tematy (25 – …
  Gość o Ruska baba, czyli co dale…
  Gość o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  UZA o Dookoła płaskiej Ziemi. Ile je…
  matirani o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Proces gnilny III RP

Posted by Marucha w dniu 2011-05-14 (Sobota)

Już tak to jest w historii państw chorych i zbudowanych na fundamencie z kłamstwa, iż nieuchronnie przychodzi taki czas, że widać, słychać i wyraźnie czuć zbliżający się ich koniec lub przełom zapowiadający jakieś większe przetasowania. Tak było w PRL-u gdzie uszczęśliwiani byliśmy demokracją ludową, tak dzieje się i teraz za sterowanej demokracji fasadowej ufundowanej nam przy okrągłym stole.

W tym pierwszym systemie plebs trzeba było trzymać za mordę za pomocą resortów siłowych i sieci opłacanych w różny sposób kapusiów zaś nachalna, ordynarna i mało finezyjna propaganda, choć głośna, odgrywała jedynie pomocniczą rolę.

Po 89 roku trzeba było niestety zmienić akcenty skoro dawni zamordyści z PZPR postanowili z dnia na dzień przemalować się na socjaldemokratów, w czym pomogła im moskiewska pożyczka oraz opozycyjni uwiarygadniacze, którzy posadzeni przez Kiszczaka przy okrągłym stole zaczęli mu odwdzięczać się komplementami mianując go „człowiekiem honoru” i „ojcem polskiej demokracji”.

Chcąc wejść na europejskie salony tak, aby kremlowska słoma nie wystawała już za bardzo z czerwonych buciorów postanowiono, z których to środowisk przez długie lata będą wywodzić się rządzący i demokratyczna opozycja. Oczywiście zaplanowano stawanie między sobą w demokratyczne szranki, ale w taki sposób, aby podział łupów po dokonanym geszefcie ciągle obowiązywał, a wybór ograniczał się do MY albo WY. Jednym słowem planowano dać Polakom raz to cholerę raz dżumę.

Do tego celu trzeba było we właściwy sposób przygotować i podzielić tak zwany medialny tort oraz obsadzić go takimi zaufanymi i sprawdzonymi ludźmi, aby z dala od pańskiego stołu trzymać ten cały moherowy zwierzyniec zwany przez Michnika swołoczą i ludźmi z zoologicznego ogrodu, a wszelkie próby podnoszenia łbów przez gawiedź dusić w zarodku ośmieszając i według ciągle obowiązującej w Polsce dyrektywy Stalina z 1943 roku, posądzając o faszyzm, nazizm, antysemityzm.

Ten zestaw wzbogacono jeszcze nacjonalizmem i szowinizm, aby mieć mocną pałę na tych, którym stuknie do głów mówienie jakiś głupot o patriotyzmie czy o zgrozo paradowanie po ulicach z tymi biało-czerwonymi szmatami działającymi na salonowców jak płachta na byka.

Rzeczywiście powstało coś na podobieństwo ogrodu zoologicznego lub nawet cyrku, w którym zza medialnych krat Warszawka i Krakówek spoglądała na zgromadzony za nimi zwierzyniec z wyższością i nieudolnie skrywaną pogardą.

Jednak czas płynie naprzód i podobnie jak w schyłkowym PRL-u coraz wyraźniej czuć uciążliwą woń rozkładu. Sprzyja temu podobnie jak w przyrodzie rosnąca temperatura i gęstniejące, ciężkie, lepkie i wilgotne powietrze. Establishment III RP podobnie jak kiedyś komuniści doskonale zdaje sobie sprawę, że rozpoczął się proces gnilny, lecz podobnie jak oni władzy raz zdobytej nie ma zamiaru oddać.

Zauważmy, że jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystkie protesty społeczne, które za czasów rządów „kaczystów” były słuszne, a nawet inspirowane i reanimowane przez zaprzyjaźnione z Platformą Obywatelską i Andrzejem Wajdą media, dziś stają się tym, czym w latach 80-tych ubiegłego wieku były protestacyjne strajki, manifestacje czy głodówki.

Wystarczy wejść na kanał TV Historia i zobaczyć obrazy z tamtych lat przypominane w pamiętnym „Dzienniku telewizyjnym”, a zwłaszcza usłyszeć komentarze ówczesnych reżimowych dziennikarzy.

Mamy dzisiaj do czynienia z identycznym jak wtedy językiem mówiącym o dzieleniu Polaków, dążeniu do konfrontacji, zakłócaniu spokoju porządnym obywatelom, sianiu nienawiści i szkodzeniu Polsce.

Podobnie dzisiaj, jak bumerang powraca pamiętne hasło „Telewizja kłamie”, a ludzie zaczynają coraz bardziej wrogo reagować na współczesnych „Tumanowiczów”, którzy z rosnącą obawą próbują podtykać im mikrofony pod usta. Widzę to wyraźnie na swoim częstochowskim podwórku gdzie widok mikrofonu czy kamery z logo TVN24 lub Gazety Wyborczej zmusza ich posiadaczy do zmykania w podskokach spod Jasnej Góry.

Salon czuje się coraz bardziej niepewnie i przypomina marnych i sprzedających mecze piłkarzy oraz skorumpowanych sędziów, którzy aby wejść na silnie strzeżone boisko i stanąć w świetle jupiterów muszą tam dojść podziemnym tunelem chroniącym ich od lecących z każdej strony przeróżnych przedmiotów i potoku wyzwisk.

Znowu po 22 latach historia zatoczyła koło i ponownie kreowani są współcześni „wichrzyciele”, „szkodnicy” i „radykalna ekstrema”.

Rozkładająca się na naszych oczach III RP poczęta w grzechu polegającym na paktowaniu ze zdrajcami, nie ma wyjścia i wchodzi coraz wyraźniej w propagandowe komusze buciory nerwowo tworząc w zaciszu gabinetów scenariusze przetrwania.

Jednak ten proces już ruszył i jak uczy historia, nic nie jest w stanie go zatrzymać. Można jedynie próbować go spowolnić i odwlekać w czasie nieuchronny koniec.

Nie mam żadnych złudzeń, że wszyscy beneficjenci III RP będą próbowali różnych metod by ten nieuchronny proces odsunąć w czasie i nie dopuścić do tego, aby Polacy konającemu oszustowi wyszarpnęli nagle spod głowy poduszkę. Dzisiaj nie wchodzi w rachubę stan wojenny czy żebranie o wsparcie Armii Czerwonej, ale i tak w zanadrzu pozostało jeszcze sporo wypróbowanych za komuny sposobów.

Tym samym będą dalej się demaskować urządzając prowokacje przy pomocy służb specjalnych, próbując zdelegalizować opozycję czy fałszować wybory.

Nic to na dłuższa metę już nie pomoże, a jedynie utwierdzi polski naród w przekonaniu, że obie strony okrągłostołowego geszeftu z 1989 roku tak naprawdę mentalnie zupełnie się nie różniły.

Wyrok na III RP już zapadł, a złoczyńcy stosują wszystkie możliwe chwyty by opóźnić bądź uniemożliwić wykonanie kary.

Mirosław Kokoszkiewicz
Artykuł zamieszczony w Warszawskiej Gazecie (19/2011)
http://kokos.salon24.pl/306513,proces-gnilny-iii-rp

Za http://www.bibula.com/?p=37744

Komentarzy 45 do “Proces gnilny III RP”

 1. Roman K said

  http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=142&pid=2669

 2. desperado said

  Tak to prawda,lawina,która zmiecie tuska i jego kompanów ruszyła i nabiera rozpędu,jednak coś mi mówi,że znowu stracą najsłabsi i najlepsi polacy,geszefciarze jak zwykle przeskoczą przez płot do innego pociągu.Dziś i jutro najważniejszym zadaniem nowych elit powinno być przykładne ukaranie tych ,którzy zawinili Polsce.Jest to warunek budowania nowego państwa na zdrowych fundamentach,bez przykładnego i srogiego ukarania winnych nie ma przyszłości.Naród musi wiedzieć,że każdy wybryk przeciwko Polsce zawsze będzie się kończył dekonspiracją prowodyrów i ich wyeliminowaniu z polityki raz na zawsze.Wiem,że te przemyślenia ocierają się o dyktaturę,ale czy dziś dorośliśmy do demokracji?NIE.

 3. Wojwit said

  Warszawkę i Krakówek tworzą warschauery i krakauery, stad ta rasistowska wręcz wyższość w patrzeniu na nasz naród…

 4. JO said

  Optymista jest ten Pan Kokoszkiewicz.

  Polacy wciaz nie widza, ze jedynym wyjsciem jest trzymac sie Tradycji Polskiej co oznacza Tradycji Katolickiej.

  Polacy zamiast grupowac szeregi wkolo Tradycyjnych Katolikow , chociazby z Grona Bractwa Piusa X czy nawet sedekwantystow

  odgrzewaja stare kotlety w postasi PiS, Solidarnosci juz ktorejs z kolei, Ligi Polskich Rodzin i wiele innych oraz nowych jednomandatowych demokracji bezposrednich gdzie od kryptokomuny delikatnie mowiac lub kryptoreptarianow sie roji jak zmij w zmijowisku pod postaciami „Lyderow” tych i „przodownikow” organizacji.

  CZYSTOSC IDEI POLSKICH JEST TYLKO W KRYSZTALOWO CZYSTYCH co do Wykladni… – Grupach Tradycyjnych Katolikow. Tylko Wsrod Tradycyjnych Katolikow nie ma zagrozenia krypto – repterianami , kryptoKomunistami, Liberalami, Masonami, Modernistami, Globalistami, Gejami, Lesbijkami…slowem Czyta Polska Kultura i pro polska moze bec tylko prowadzona przez Tradycyjnych Katolikow i w kolo nich.

 5. aga said

  Pan Miroslaw Kokoszkiewciz to znany skądinąd zwolennik PiSu. Smiem twierdzić,ze Desperado – na zasadzie rzekomego „mniejszego zła” też.
  jedni z jednych,inni z drugich względów juz tak mają 🙂

 6. Marek S said

  Rosja

  Zarowno Churchil, ktorego matka (Jacobson) byla zydowska „call girl” dla angielskich arystokratow jak tez kochanka krola Angli przez 20 lat, jak Roosevelt (orginalne nazwisko: Rosenfelt) po krwi byli zydami, jak tez prawdopodobnie Stalin (pelne nazwisko: Josif Dawid Wissarionowicz Dzugaszwilli-Kochba). W Gruzinskim jezyku Dzugaszwilli znaczy syn zyda, dzuga = zyd, szwilli = syn. Jako ciekawostke mozna przytoczyc ze: Nikolaus Salamon Chruszczow: (org. nazwisko Pearlmutter) byl bratem zony Malenkowa. Jego zona byla zydowka. Zona Brezniewa byla zydowka. Ich dzieci mowily po hebrajsku w domu. Teraz mieszkaja w Izraelu. Zrodla Rosyjskie mowia ze byl zydem. Juri Wladimirowicz Andropow: org. nazwisko, Liebermann. Bodajze dziadek ‚nacjonalisty rosyjskiego’ Zyrynowskiego. Michail Gorbaczow: orginalne nazwisko Orbach lub Korbach. Zyd. Borys Jeltsyn: orginalne nazwisko Elias Baruch. Zonaty z zydowka. Zyd.

  Mozna sie zastanawiac czy w Rosji cos sie zmienilo od 1917 roku. Tylko fasada sie zmieniala a rdzen pozostal ten sam. Teraz tylko odgrywaja role ‚dobrego’ policjanta, tak jak wczesniej zlego, albo na odwrot w zaleznosci jak dla kogo, w teatrze ktory jest rezyserowany wedlug antycznego scenariusza przez tego samego rezysera.

  Solzenicyn w swoim dziele „200 Years Together. The Jews in the Soviet Union” mowi ze nie bylo zadnej Rosyjskiej rewolucji. Byla jedynie „Anty-slowianska” rewolucja, gdy strzelano w tyl glowy w piwnicach wiezien, gdy palono zywcem, gdy topiono w rzekach, i wieszano w lasach; oficerow, chlopow, arystokratow, proletariat, anty-anty-semickich burzojow, intelektualistow – glownie Rosjan, ale innych tez. Tych w Niznym Nowogrodzie i na Ukrainie przez Lazara Kaganowicza. Tych na Kremlu przez Rozalie Salkind-Semliaczka. Tych w zachodniej syberii ktorych zamozono poprzez konfiskate zywnosci. Opornym kazano kopac swoje wlasne groby gdy ich nagie ciala byly polewane woda. Tych w Tiumen-iu ktorych pomordowano w czasie tzw: „Rebelii Iskhimskiej”.

  Do bajek nalezy sobie wlozyc tlumaczenie ze glod na Ukrainie spowodowany byl checia kolektywizacji. Ich pomordowano bo… chciano ich pomordowac. Talmud nakazuje zawsze znalezc jakas wymowke lub stworzyc sytuacje ktora ma „przykryc” rzeczywiste intencje. Lenin, 27 lipca 1918 roku, polecil aby zlikwidowano wszystkich tych ktorzy robili pogromy. Byla to zemsta za 1648 rok. Zydzi maja dluga pamiec. Apfelbaum (podobno krewny zony Sikorskiego) znany jako Zinowiew powiedzial: „Burzuje moga zabic kilka osob, ale my mozemy zamordowac cale klasy ludzi”. To Apfelbaum oswiadczyl 17 sierpnia 1918 roku ze: „10 milionow w Sowieckiej Rosji musi byc exterminowanych” tworzac plan holokaustu dla Rosji.

  Mitem jest rowniez to ze tylko syjonisci sa zbrodniczy. Zbrodnie w Rosji popelnili zydzi ‚religijni’ ktorzy choc szybko zamienili swoje chazarskie stroje na skuzane kurtki NKWD to dzialania byly w duchu Talmudu. Po prostu mieli mozliwosc realizacji tego co Talmud uczy. Mowi sie ze sa rozni zydzi: dobrzy i zli, prawdomowni i nie, religijni i swieccy, itd. Jezeli tak jest, to prosze mi pokazac choc jednego zyda ktory potepil by zydow i uczynil odpowiedzialnych za masakre Slowian w Rosji Sowieckiej tak jak to zrobiono z Hitlerem? Prosze mi pokazac choc jednego zyda ktory potepil by zydow za ludobujstwo na Ormianach? Zydzi (przynajmniej 60%) doskonale wiedza kto te masakry zorganizowal i sa nawet z tego dumni. Oni „poruszaja sie” w swiecie faktow choc chca abysmy my zyli w swiecie fikcji i dlatego nas obwiniaja za wymyslone zbrodnie ktore oni sami popelnili lub zainicjowali.

  To wszystko dzialo sie i dzieje w czasie kiedy swiatowe media i pseudo-naukowcy krzycza na caly swiat jak to sowiecki i obecny rezim byl/jest antysemicki. W czasie sowieckiego terroru, kiedy burzono koscioly prawoslawne i katolickie, ani jednej synagogi nie wyburzono, a kara za antysemityzm byla smierc. Zydzi ktorzy objeli stanowiska w Rosji po Rewolucji pozmieniali sobie nazwiska na Rosyjsko brzmiace. Kara za wyjawienie orginalnego nazwiska rowniez byla smierc. Podobnie jest z ideologia komunizmu ktory zostal opracowany i wprowadzony w spoleczenstwie gojow tylko po to aby umozliwic zydom objecie wladzy i bogactw i sluzyl jako stopien do osiagniecia globalnego celu. Gdy sie przezyl, to go zwinieto lub zmutowano. Te metody dobrze opisane sa w Talmudzie. Komunisci mowili o „globalnej rewolucji”, dzisiejsi mutanci mowia o „globalizmie”. A jaka to roznica? Cel pozostal ten sam. Ten sam co w Talmudzie.

  Niektorzy daja sie nabierac na stara gre zydowska i twierdza ze obecny rzad Rosyjski jest anty-amerykanski, anty-europejski, i anty-zydowski. Jest to mit. Nalezy zrozumiec ze wszystkie te sily sa kontrolowane przez jedna sila nadrzedna, ktora sa Frankistowscy-Kabalistyczni zydzi. Tworzenie konfliktow ma na celu wywolywanie wojen i niszczenie najlepszych sposrod gojow. Jako dowod na to ze Putin i jego grupa jak rowniez media Rosyjskie pracuje reka w reke z i w interesie zydow nalezy zastanowic sie nad nastepujacym fenomenem:

  Rosja wydaje olbrzymia ilosc pieniedzy na swoje sily zbrojne. Protestuje przeciwko instalowaniu nowych broni w Europie i zbrojeniu sie panstw post-komunistycznych lezacych w Europie srodkowej. Dlaczego jednak rzad Rosyjski ignoruje najwieksze zagrozenie dla swojego bytu: czyli zydow i tzw; Syjonistycznych Chrzescian (Christion Zionists) w Stanach Zjednoczonych? Bardzo wplywowych liczacych przynajmniej 30 miliononow (a moze nawet 50 milionow) ktorzy otwarcie w mediach nawoluja aby Rosje zmiesc z powierzchni ziemi przy pomocy broni nuklearnej? Dlaczego rzad Rosyjski i jego media ignoruje zydowski atak na Rosje w mediach Amerykanskich ktore sa calkowicie kontrolowane przez zydow?

  Odpowiedz jest bardzo prosta. Rosja rowniez nadal ma swoja piata kolumne w rzadzie i mediach. Tak jak zydzi i ich agenci w Ameryce bija w bebny za wojna przeciw Rosji, falszywie oskarzajac Rosje o zydowskie zbrodnie, jak np: konflikt w Ossetii (ktory oni ustawili i wywolali); tak jak zydzi w Ameryce oskarzaja Rosjan o zydowskie zbrodnie i nawoluja do masowego morderstwa Rosjan, Zydzi w Rosji chronia zydowski interes poprzez zaciemnianie oczu Rosjan aby nie widzieli zagrozenia ze strony zydow i ich piatej kolumny, Syjonistycznych Chrzescian, w Ameryce.

  Zydowskie swiatowe media klamaly ze Ahmadinedza nawolywal do zmiecenia Izraela z powierzchni ziemi. Dlaczego Rosyjski rzad i media nie sprostowaly tych klamstw? Dlaczego Rosyjski rzad i media milcza gdy takie samo nawolywanie do zniszczenia Rosji wydaja zydzi i Syjonistyczni Chrzescijanie w Ameryce? Jest tylko jedno logiczne wytlumaczenie tego fenomenu. Rzad Rosyjski pracuje w interesie swiatowego zydostwa a nie w interesie Rosjan. Syjonistyczni Chrzescijanie sa gwarantem zydowskiej dominacji w Amerykanskiej polityce i zdrajcy Rosji nie zrobia nic aby podlamac zydowska wladze w tych pseudo-chrzescijanskich organizacjach, nawet w obliczu anihilacji nuklearnej. Wrecz przeciwnie, podlewaja paliwa do ognia w niepotrzebnych konfliktach i oklamuja Rosjan odnosnie tego kto jest ich smiertelnym wrogiem. Kieruja wiec agresje Rosjan w strone Polakow ktorych prezydent-marionetka jest wykozystywany do przeniesienia zlosci Rosjan z Ameryki i Izraela na Polske i innych panstw tego regionu.

 7. JO said

  ad.6. Pan Zalamal Pana Gajowego swoim wykladem Panie Marku.(jak sadze…)

  Oczywiście. Rozważam zamknięcie gajówki i przejście na żołd Putina – admin

 8. mocniejszy said

  Ad. 6. Pan „Marek S” niestety ma dużo racji. Mamy dziś Judeoamerykę, Judeorosję i Judeopolonię też. I to jest mniej znany wymiar globalizmu. Do tego dochodzi judeochrześcijaństwo, które robi za pośrednika w robieniu z chrześcijan pachołków „narodu wybranego”.

 9. Marucha said

  Re 6, 8:
  Należało by zrobić jakieś porównanie, do czego nie czuję się wystarczająco kompetentny:
  1. Jaka część rosyjskich mediów jest w żydowskich rękach (to absolutnie najważniejszy punkt)?
  2. Ile jest żydowskich banków w Rosji w porównaniu z rosyjskimi?
  3. Jak przedstawia się reprezentacja Żydów w rosyjskich władzach: Radzie Federacji, Dumie, rządzie?
  4. Jak dalece wolno się Żydom szarogęsić w Rosji – np. czy wolno jest tam oficjalnie działać agentom Mosadu i ochroniarzom z Izraela?
  5. Ilu kryptożydów piastuje stanowiska w Cerkwi?
  Może jeszcze znajdzie się parę pytań.

 10. JO said

  ad.8. Gdyby bylo tak z Rosja jak Pan sugeruje, to byla by ona dawno juz w NATO a Bialorus Panstwem „Demokracji Liberalnej”.

  ad.7. Panie Gajowy, ja zartowalem….:)

  Ten , moze niezbyt fortunny zart, to z radosnej nadziei , ze jednak Rosja nie poddaje sie i to wiemy dzieki wylacznie Pana Gajowce, bo wszedzie w mediach o Rosji to same negatywy no i Biolorusi… Dzieki Pana Gajowce czlowiek Patrzy inaczej nieco, z otucha….

  No , czytelnik czasem popada w takie „skrajne” zdania jak o „Kardynale” 🙂

  Pozdrawiam Pana, zyczac Dobrej Nocy Panu i Wszystkim Czytelnikom.

 11. Piotrx said

  6:
  Wypowiedź Pana Marka potwierdza więc tezę postawioną w książce H.Pająka „Ostatni transport…”

  W kwestii pochodzenia Stalina
  http://semiticcontroversies.blogspot.com/2009/02/was-josef-stalin-jewish.html

 12. JO said

  ad.9. Jaka Rosja jest dzis – to niech pokaze stosunek jej do JPII. Rosja po prostu JPII nie wpuscila do Rosji a Cerkiew odmowila z JPII dyskusji. Odmowila dyskusji – bo Katolicyzm-Ortodoksja zabrania dyskutowac z Zydami.

  JPII do konca zycia liczyl , ze mu sie uda , czekal, czekal az…… zmarl. Przeczekala Go Rosja i mimo ze ma niby agentow w Cerkwi jak niektorzy pisza to ta Cerkiew mnie ostrzegala przed Falszywym JPII ekumenizmem i to ta Cerkiew prosila o modlitwe by Rosji sie udalo odeprzec UNYCH.

  Gdyby w Rosji byli Uni u wladzy – to ta Cerkiew bylaby Ekumeniczna – zjudaizowana a jednak nie jest. To chyba duzy sygnal, ze Rosja jest wolna?

  A godlo Rosji – nad Glowami Orla – KRZYZE i nigdzie „gwiazy” nie widac….

  Dobranoc

 13. radek b. said

  Od wykształconego polactwa ,zachowaj nas Panie…

 14. dumnyPolak said

  Czytałem kiedyś, że dżuga to stal w starogruzińskim, stąd Dżugaszwili to STALin. Nie wiem czy był żydem, ale wiadomo kto ma nzazwy metali w nazwiskach Goldman(złoto), Silverbaum(srebro), Eisenstein(żelazo), Nykiel(aktualnie panujący rektor UŁ tak się nazywa). Co do Jelcyna to czytałem, że nazywał się Jelzman.

  Nie wiem po której stronie mocy stoi Putin, ale GóWniana cały czas go atakuje. I na koniec taka uwaga co do sytuacji gospodarczej Rosji i jej przełożenia na zwykłego obywatela- Rosjanie przyjeżdżają do Polski pracować w rolnictwie przy najprostszych pracach, Polacy zaś do Rosji tak zarabiać nie jeżdżą, bo wynagrodzenie tamtejsze jest dla nas nieatrakcyjne. Polacy jeżdżą za to do Bauera, bo tam gospodarka silniejsza niż u nas w kraju i 4 miesiące pracy tam pozwala przeżyć resztę roku w ojczyźnie- szczególnie jak się jest ubezpieczonym w KRUS.

 15. dumnyPolak said

  Stal to nie metal tylko stop metalu(żelazo) z węglem- gdyby ktoś chciał mnie łapać za słowa.

 16. tralala said

  ad 6
  Czy mogloby byc inaczej? Nie badzmy naiwni.

 17. radek b. said

  re 14.
  Rosjanie przyjeżdżają do Polski pracować w rolnictwie przy najprostszych pracach,

  Gdzie widziałeś tych Rosjan?

 18. radek b. said

  Pisanie źle o Rosji i Putinie ma sens ,tak samo jak bezmyślne powtarzanie medialnych bredni. Jak mawia o.Rydzyk –Plujcie,plujcie
  a nuż coś przyschnie

  Dobrej nocy…

 19. 166 bojkot TVN said

  9/Marucha
  Na każde pytanie jest jedna odpowiedź – 100%

  Otóż to co u nas szło z oporem i po trupach, w Rosji poszło po jeszcze większych trupach.
  Problem jest tylko w tzw. przesunięciu fazowym. Tam zaczęło się w 1917 roku w chwili wybuchu Rewolucji Październikowej (a może zaczęło się w 1905?). Czyli 94 lata temu.
  W Polsce rosyjsko-języczna żydokomuna zaczęła rządzić w 1945 roku, czyli 66 lat temu.
  W Rosji nie ma już ludzi, którzy pamiętaliby życie sprzed rewolucji, u nas jeszcze trafiają się niedobitki, które nie tylko, ze pamiętają, to jeszcze piszą teraz na cały internet.
  Dlatego może się wydawać, że po 1917 roku mogły przetrwać jakieś rosyjskie banki. Gdzie? Przecież bogata szlachta rosyjska musiała uciekać przed zarżnięciem do Francji.
  Naszą żydokomuna wyrżnęła po obu stronach frontu, systematycznie, w ścisłym porozumieniu.
  Tam wśród władz nie ma nic rosyjskiego oprócz języka. To matrioszki, w ruskiej skorupie rozmożyły sie żydowskie zbrodnicze demony.

 20. radek b. said

  re 19.
  Dobranoc matrioszko.

 21. usama-ibn-laden said

  @14
  do nisko płatnych prac w Polsce nie przyjeżdżają żadni Rosjanie, tylko Ukraińcy i Białorusini, kierowcami TIRów są gł. Litwini, drobnym handlem zajmują się Ormianie etc., też Czeczeńcy – Rosjanie przyjeżdżali handlować owszem, ale na początku lat ’90 gdy Jelcyn z Żydami rozwalili i rozkradli co się dało…

 22. mocniejszy said

  Co do dzisiejszej Judeorosji. Po upadku ZSRR faktycznie odbyła się wielka migracja Żydów rosyjskojęzycznych do Izraela. A jednocześnie w samej Rosji, skok na prywatyzowany majątek. Jak wytłumaczyć te dwie zdawałoby się przeciwstawne tendencje? Otóż wyjaśnienie jest banalnie proste. Być może Żydzi migrujący do Izraela nie byli pewni, czy po transformacji ustrojowej nastąpi antyżydowska reakcja za żydobolszewicką rzeź Rosjan, czy uda się przejąć gospodarkę rosyjską już w prywatne żydowskie ręce… i na wszelki wypadek ewakuowali się. Za Władymira Putina wracają nawet mimo ostentacyjnego karania kilku oligarchów. Dlaczego wracają? A dlaczego dumny Władymir Putin na wizytach w Izraelu jest na zdjęciach wyraźnie skruszony, a do tego nosi jarmułkę? Dlaczego obchodzi święta żydowskie? Dlaczego na jednym z najważniejszych placów Moskwy wystawiono gigantyczną menorę, którą Cerkiew odebrała – uwaga – jako znak podboju Rosji przez Żydów! Kto śledzi rosyjski internet, wie o konflikcie między Cerkwią a władzami państwa w kwestii żydowskiej. I to tłumaczy rzeź Cerkwi dokonaną przez żydobolszewię, a jednocześnie jest powodem czujności obecnej Cerkwi, która nie jest już tak naiwna wobec Żydów, jak w czasach Wielkiego Księstwa Moskiewskiego, gdy Żydzi próbowali ją opanować.

 23. radek b. said

  Pozostaje mi tylko cierpliwie czekać i podziwiać waszą,niczym nieokiełznaną inteligencje. Piszcie śmiało ,będzie przynajmniej wesoło…

 24. aga said

  Nie Panie Jo sam stosunek do JPII wcale nie pokaże jaka jest Rosja dziś.A Pan niech dziękuje,ze ten poczciwy pop pan odeslał ,bo byłby Pan dzisiaj czcił lapę szatana:

  http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=4878

 25. aga said

  A co Pan Dtzkyyy na to po rosyjsku:

  http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?cat=4

 26. aga said

  Panie Gajowy czy nie było gdzięs tutaj na portalu wyliczenie ,ze wlaściwie wszystkie banki centralne kontroluja une,rownież Rosji?

  Une zawsze inscenizuja dla gojów przeciwstwne -rzekomo -strony konfliktu co nie zmienia rzeczy,ze obie te strony są przez nich,tych niewidzialnych reżyserow kontrolowane i finansowane.
  hitler/stalin
  zimna wojna / a w jej apogeum gorbatchov przygotowywany za kulisami tego teatru do „pierestrojki”

  i dzisiaj Jewrunia i Putin 😉

 27. dumnyPolak said

  @17 @21
  Gdzie widziałem tych Rosjan?
  W Krakowie na początku lipca 2010 podeszło do mnie kilku na dworcu i chcieli żebym porozmawiał przez telefon z ich polskim szefem, bo nie wiedzieli gdzie stoi wysłany po nich bus- pytałem się co tu robią i skąd przyjechali. Mówili po polsku,ale nie na tyle żeby swobodnie rozmawiać przez telefon.
  Mam rodzinę na wsi pod Sandomierzem- od nich wiem, że tam też przyjeżdżają pracować Rosjanie.

 28. tralala said

  ad 18
  Panie Radek, jest Pan agresywny i glupi.
  Pisac obiektywnie nie koniecznie znaczy zle. A gdyby nawet, to niektorym sie tutaj wydaje, ze o Rosji mozna tylko bardzo dobrze, z uklonem w pas, albo wcale.
  Niestety, aby obraz kraju, narodu, czy czlowieka byl zywy, w miare pelny i prawdziwy, ciekawy, musi miec „dwie strony medalu”. Jezeli nie to jest nudny i nie budzi zaufania ani do autora opisu, ani do podmiotu.

 29. radek b. said

  Aga, jak ja ci zazdroszczę poczucia humoru.

 30. radek b. said

  re 28/Tralala
  Obiektywnie o Rosji -hehehe a to dobre.
  Pozdrawiam mądrą i milusią p.Tralala.

  re 27: Na Ukrainie też żyje mniejszość Rosyjska.

 31. aga said

  ad.28
  Bo RadekB to z tych Radków :

  http://www.marksizm.yoyo.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=130&Itemid=74

 32. 166 bojkot TVN said

  Marsz pustych garnków w Gdańsku
  http://fakty.interia.pl/polska/news/posel-pis-zaatakowano-mnie-gazem-i-uderzono-w-brzuch,1638836

  (…) Ok. 200 osób protestujących w sobotę przeciw podwyżkom czynszu w Gdańsku (w tzw. Marszu Pustych Garnków – PAP), wśród których znaleźli się posłowie PiS protestujący przeciwko nominacji na dyrektora ECS Basila Kerskiego, próbowało dojść do miejsca, w którym odbywała się uroczystość z udziałem m.in. prezydenta Bronisława Komorowskiego.

  Na ich drodze ustawiono barierki, przed którymi ustawił się kordon pracowników firmy ochroniarskiej – wynajętej przez organizatora czyli miasto. Wyposażeni byli m.in. w tarcze. Kilka metrów za nimi stanęli funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz policjanci.
  Między demonstrującymi a ochroniarzami doszło do przepychanek. Użyto ręcznych gazów, żeby manifestujący nie sforsowali barierek. Tłum krzyczał: „Gestapo, gestapo” oraz „To jest wasza demokracja!”. Poseł PiS Andrzej Jaworski powiedział PAP, że jego zaatakowano gazem i uderzono tarczą w brzuch.

  W sobotę po popołudniu PiS przesłało PAP oświadczenie, w którym zapowiada, że będzie domagać się wyjaśnień w tej sprawie od marszałka Sejmu i szefa MSWiA.(…)

  Czy wyobrażacie sobie państwo co działoby się w mediach, gdyby to zwolennicy PO zostali tak potraktowani, albo pedały, albo grupa rabinów, albo cała grupa, która skandowała przed ministerstwem R.Giertycha: „Giertych do wora, wór do jeziora”, grupa do tej pory nie zlokalizowana i nie sadzona w aresztach, chociaż nawoływała do morderstwa, co jest zbrodnią niewspółmierną do rozwieszania transparentów na stadionach Legii, Lecha i Zawiszy przez spokojnych kibiców. Nawet połamane krzesełka za 40 000 zł to nic wobec podżegania do zabójstwa R. Giertych. Dlaczego kibice za transparenty siedzą, a młodzież żydowska uruchomiona przez A.Michnika i GW chodzi wolno? Wie ktoś?

 33. Ragnar said

  Bul daje do zrozumienia redaktorce że w porównaniu z Miedwiediewem ona jest „pytą”. No i oczywiście polewa sobie pierwszemu w końcu ważniejszy zwróćcie uwagę na wyraz twarzy bula gdy sięga po imbryk. http://www.youtube.com/watch?v=1RYHryLGb4Q&feature=related

 34. 166 bojkot TVN said

  Ekipa rządząca po przewodnictwem D.Tuska musi nam tu zaraz udowodnić jakie to powody stoją za prywatyzacjami huty Stalowa Wola (stale stopowe, kotłowe, zakład produkcji zbrojeniowej, dzieło E.Kwiatkowskiego, wybudowane w lesie na piaskach od początku przez Polaków) oraz LOT-u, tzn sprzedażą tych polskich przedsiębiorstw chińskiej firmie o czym donosi „Nasza Polska” http://www.naszapolska.pl/index.php/component/content/article/42-gowne/2157-pll-lot-te-bd-chiskie ?

  Niedawno pisaliśmy o tym, że chińska spółka z Liu Gong ostatecznie przejęła część cywilną Huty Stalowa Wola. Ale okazuje się, że chińska ofensywa dopiero przed nami, dowiadujemy się na przykład o “misjach wyjazdowych” przedstawicieli państwowej Agencji Rozwoju Przemysłu do Pekinu i omawianiu tam spraw związanych z chińskimi inwestycjami w polskich stoczniach remontowych oraz zakładach produkujących tabor kolejowy. I wiadomość całkiem świeża – prawdopodobnie Polskie Linie Lotnicze LOT, też będą chińskie!- pisze red. Wiesława Mazur w ostatnim numerze „Naszej Polski”.

  Czy mógłby nam przedstawić jakieś uzasadnienie pan minister finansów Jacek Rostowski oraz wicepremer gospodarki W.Pawlak, a także prezydent bul-Komorowski? Co na to guru prywatyzacji „prof.”Leszek Balcerowicz?
  Czy wszyscy ci panowie uważają, że dużo lepiej dla Polaków jest jeśli te wielkie przedsiębiorstwa są w posiadaniu prywatnym Chin niż w prywatnym posiadaniu Polski? Uzasadnienie tego warte jest pracy doktorskiej, co tam jednej! Najlepiej żeby cały rocznik doktorantów-ekonomów uzasadnił tę decyzję.

  Ciekawe jak to uzasadnią rządzący zdrajcy.

 35. Marek S said

  Addendum

  Ja nie wykluczam ze jest tam konflikt (rzeczywisty i/lub pozorowany) pomiedzy jednymi i drugimi zydami. Mozliwe jest rowniez ze Putin symuluje przyjazn z zydami bo nie ma innego wyjscia i czeka na dogodny moment.

  Jednak z tego co mozna zaobserwowac to on nie walczy z zydami (przynajmniej otwarcie). Zaprosil 1 mln zydow rosyjskich, ktorzy przebywaja w Izraelu, do powrotu do Rosji. Moze to taktyczna gra, tak jak z menora, i koszerna kuchnia. W sumie sa to symboliczne gesty.

  Liczy sie jednak kto ma rzeczywista wladze. A wiec kto kontroluje wojsko, FSB, banki, gospodarke, media. Byc moze Putin to internacjonalista i wierzy szczerze ze ludzie moga sie wymieszac i byc dobrymi obywatelami Rosji i sluzyc panstwu. Ze ich lojalnosc wzgledem panstwa bedzie wieksza niz lojalnosc plemienna i religijna.

  Jednak w przypadku zydow, to trudno uwierzyc aby to bylo mozliwe. Nikomu to sie nie udalo na przestrzeni 2500 lat. Moze jednak uda sie w Rosji… kto wie.

  Tak jak pisalem kiedys, tam tez prowadzona jest bardziej skomplikowana gra. Byc moze chodzi o wplywy pomiedzy roznymi grupami zydow i/lub mieszancow. Byc moze chodzi o miejsce w globalnej piramidzie.

 36. MatkaPolka said

  Polska i Polacy to jak uśpiony niedowidź !!!!

  Duch narodowy żyje – mimo zmasowanej propagandy antypolskiej – w mediach przejętych przez tzw. Żydów i Niemców – największych wrogów Polski – to historycznie udokumentowane.

  Świadczą o tym chociażby MILIONY pro-polskich wpisów nawet na tych wydawałoby się poprawnie politycznych, a w istocie antypolskich portalach.

  Świadczą o tym demonstracje patriotycznie kibiców
  Donald matole, twój rząd obalą kibole http:/____www.youtube.com/watch?v=wXBjvEkk9L4&feature=player_embedded

  Trzeba sformułować Partie Narodowa – Partie internetowa z istniejących portali
  Partie Kibiców

  Trzeba opracować PROGRAM POLITYCZNY i WYŁONIĆ LOKALNYCH LIDERÓW – przyszłych Posłów !

  DO WYBORÓW POZOSTAŁO MAŁO CZASU !!!!!!

  Żydzi to jak najbardziej robia – czytaj np. „Zdobycie władzy” tego niesławnego socjologaJ.T. Grossa
  Uncivil society: 1989 and the implosion of the communist establishment
  I dlatego Żydzi wygrywają, bo do zdobycia władzy sa przygotowani.

  ********************

  „OPCJE ZERO”

  Główne problemy i bolączki znane i wałkowane od lat na tematy społeczno polityczno gospodarcze

  Próba zidentyfikowania najważniejszych problemów sformułowania programu politycznego program dla ODRODZENIA NARODOWEGO POLSKI
  Kilka tez – w brudnopisie do dalszej dyskusji i dalszego rozwinięcia.

  Finanse

  Definicja pieniądza
  Co to jest pieniądz? Kto jest właścicielem pieniądza? prawa do jego własności;
  Kto ma prawa emisji pieniądza Banki , Giełda, Emerytury, MFW
  Argumenty w obronie złotego Zloty Tak http:/___zlotytak.pl/?sr=lista&dz=10

  Definicja i funkcja społeczna pieniądza jest kompletnie źle rozumiana!!
  Pieniądz to uniwersalny środek wymiany jest własnością narodu społeczeństwa zamieszkałego w danym kraju.
  Pieniądz nie jest własnością ani banku ani rządu.
  Państwo ma nieograniczona władzę emisji pieniądza równomiernie i proporcjonalnie do potrzeb kraju, narodu i obywateli – władza powierzona rządowi (NBP) przez i w imieniu narodu i obywateli

  Przykład
  Chcemy wybudować autostradę z Warszawy do Poznania. Bardzo potrzebna dla obywateli kraju, dla gospodarki….
  Pytanie – skąd pieniądze skąd kapitał ?
  Fałszywa sugestia „Pana Bankowego” to – weźcie pożyczkę ode mnie – oddacie z procentem ( małym?)
  Taka propozycja jest poparta przez „Pana Rządowego” – przekupiony przez „Zachodnich Bankierów” rząd i posłów
  A jak powinno być?

  W największym skrócie mechanizm tworzenia i funkcjonowania pieniądza. Szkolny przykład

  Ano „Pan Rządowy” powinien wydrukować pieniądze na wybudowanie drogi z Warszawy do Poznania –
  – na opłacenie inżynierów projektantów drogi , inżynierów konstruktorów maszyn budowlanych , zakup ciężarówek do transportu surowca – żwiru i asfaltu , pensje dla pracowników operatorów koparek, wywrotek, walców drogowych, geodetów itd., na wykup po rynkowej cenie terenów pod drogę
  Suma pieniądza wpompowanego do krajowej gospodarki wyemitowanej właśnie na ten cel bardzo pobudza gospodarkę – bo inżynierowie robotnicy i wszyscy bezpośrednio związani z budowa autostrady – wydają później – na zakup bułeczek u piekarza, wybudowanie domu przez murarza, zakup butów u szewca, kupno telewizora, komputera, kanapy czy lodówki. Wyemitowanie pieniądza ma pokrycie – w wybudowanej drodze – która jest wspólnym dobrem narodowym i służy wszystkim do rozwoju gospodarki.

  OPCJA ZERO
  Zabronić, zlikwidować, cofnąć licencje dla obcych (prywatnych?) banków –
  Tzw. Zachodnie Banki służą jedynie transferowi zysków z pracy Polaków do ich własnych kieszeni
  To nowa forma agresji, kolonizacji i eksploatacji. Obce banki – zastąpić jednym państwowym bankiem z tyloma oddziałami terenowymi ile potrzeba. Bank to ludzie i ich wkłady oszczędnościowe lub bieżące.

  No właśnie – komu tzw. Żydzi sprzedali Polskę?
  Odpowiedź – dla siebie, dla Niemców (niemieckich Żydów)
  Dla Amerykanów (amerykańskich Żydów), dla Rosjan (rosyjskich zydow) .

  Kapital ?
  MFW , Bank światowy, Europejski Bank Centralny, Federal Reserve Board , Bank Angli, Bank Niemiec – to żydowska uzurpacja.
  Polsce i Polakom są zupełnie niepotrzebne. !!!
  W Polsce mamy NBP – Narodowy Bank Polski i to w zupełności wystarczy.
  Nie ma potrzeby, aby brać jakiekolwiek pożyczki.
  Pożyczka to inaczej emisja pieniądza obciążona procentem składanym. To źródło inflacji
  – inflacja to w istocie największy podatek.

  Kredyt to inaczej emisja pieniądza z niczego ( z powietrza) – za podpis – za zobowiązanie do przyszłych spłat z procentem. Dla banku to przyszły strumień pieniądza w postaci spłat miesięcznych kredytu.

  Dług Publiczny – sztuczny, celowa manipulacja finansowa kolejnych agentów żydowskich, kontynuatorów i spadkobierców zbrodniczego reżimu żydokomuny w celu wyprzedaży Polski przez Żydów

  Dług jest sztuczny i nieważny chociażby przez fakt istnienia NBP. Rząd ma nieograniczoną władzę emisji pieniądza i kredytu dla dobra narodu i społeczeństwa.

  Kryminalny transfer zysków, czyli fizyczne łupienie polski przez banki i korporacje zachodnie przy współpracy agentów żydowskich – zdrajców narodu polskiego.

  Inwestycje kapitalowe TAK – Wyprzedaż istniejącego majatku i tzw. Prywatyzacja NIE

  Przykład – montownie samochodów GM lub Toyoty. Z jednej strony inwestują swoje własne środki i kapitał w zakład montażu swojego wyrobu, produkując na potrzebny ludzi i stwarzając miejsca pracy – to dobrze to nic złego. Z drugiej jednak strony omijają cła za import samochodów.

  Sadownictwo i Prawo, Policja – skorumpowane sądy – to już właściwie nie sa polskie sady
  – To są sady Talmudyczne.

  Sejm – ustawodawstwo, samorządy administracja

  W odpowiedzi na ustawiczne Fałszowanie wyborów
  – podwójne komisje wyborcze – społeczne – LICZYĆ GŁOSY WYJŚCIA – społeczne komisje przed każdym lokalem wyborczym

  Wojsko , Obronność

  Eliminacja armii – celowe rozbrojenie – Polska Armia zredukowana do Korpusu Ekspedycyjnego na potrzeby
  I do ochrony interesów oligarchii żydowskiej.

  Tusk , agent niemiecki robi dokładnie to, co robił Piłsudski agent niemiecki osadzony w Polsce przez Prusy/ Niemcy / masonerie -po przegranej I WŚ – osłabi Polskę gospodarczo, wyeliminować zniszczyć armie

  Józef Piłsudski likwidator polskiej armii
  (Bodakowski –http://www_propolonia_pl/blog-read.php?bid=27&pid=622

  Polityka zagraniczna – MSZ, Układy Międzynarodowe , Sojusze Obronne
  Unia Europejska a umowa Poczdamska. Unia Europejska to IV Rzesza niemiecka

  Gospodarka i Przemysł – surowce naturalne własnością narodu.

  Prywatyzacja
  OPCJA ZERO
  Cofnąć kryminalną prywatyzację – ponownie znacjonalizować wszystko .
  Miało być uwłaszczenie narodu a nie wywłaszczenie narodu. Nastąpiło uwłaszczenie stalinowskie nomenklatury– żydowskiej- zarówno tej wojskowej, jak również tej cywilnej

  SUROWCE I BOGACTWA NATURALNE – tworzone często przez miliony lat. Nigdy nie mogoa być sprzedane i przekazane w obce ręce
  To własność Narodu a nie państwa, a nie rządu,
  Rząd to jedynie chwilowy administratora

  Roboty Publiczne – infrastruktura – budowa dróg, Kolei, infrastruktury Telekomunikacyjnej , Energetyki, szkolnictwo , Służba zdrowia w oparciu o Emisje pieniądza – wyłącznie przez powołany do tego NBP

  Emisja pieniądza – to zadanie i obowiązek i największy przywilej rządu powierzony w dobrej wierze przez naród – służby na rzecz obywateli – w oparciu o Emisje pieniadza przez powolany do tego NBP

  OŚWIATA, MEDIA I PROPAGANDA
  OPCJA ZERO – wyłącznie media państwowe – kilka tytułów prasowych, kilka stacji telewizyjnych i radiowych to aż nadto. Internet – pełna wolność wypowiedzi i wyrażania opinii

  Media i propaganda To broń strategiczna.
  To kształtowanie opinii publicznej wzorców zachowań i postaw , kultury i obieg informacji . Powinna być patriotyczna i narodowa –służąca narodowi, społeczeństwu
  Nie można oddawać tej broni w obce ręce – żydowskie i niemieckie – bo w sposób oczywisty będą służyły Żydom i Niemcom taka sytuacje mamy dokładnie teraz .
  Cofnac Licencje i koncesje na prase na nadawanie – antypolskim, antynarodowym szują

  Świadomość narodowa i społeczną można i trzeba kształtować

  Promocja tradycji, postawy patriotyczne , narodowe , służba Polsce i Polakom – promocja postaw pozytywnych i twórczych wzorców osobowych i patriotow Polskich – Dmowskiego, Piusa X , Sobieskiego , Jagiełły , hetmana Czarneckiego. Kult wiedzy, umiejętności – pracy pozytywnej i przedsiębiorczości

  Eliminacja przemycanych treści masońskich i żydowskich. Zboczeń rozwiązłości, kultury śmierci
  Stop dla żydomasońskiej, antypolskiej , lucyferycznej propagandy sączącej się różnymi kanałami i szczelinami
  w interesie wrogów Polski i Polaków
  Zwalić pomniki zdrajcy agenta pruskiego Pilsudskiego, Hugo Kołłątaja , Lelewela zdradzieckiej Konstytucji 3-go maja , pedała Gombrowicza, Bruno Szulca , Czesława Milosza, Jozefa Piłsudskiego, Lecha Kaczyńskiego – zdrajców narodu Polskiego – symboli żydowskiej hucpy.

  Piłsudskiego, Milosza, Kaczyńskiego wywalić z Wawelu na pożarcie psom lub na cmentarz żydowski.
  Tak jak to zrobiono z ludobójca Stalinem w Rosji

  OPCJA ZERO W EDUKACJI
  Na Stop dla katastrofy edukacyjnej w Polsce.
  Przymus wykształcenia, mundurki. Przywrócić autorytet szkoły

  Obowiązkowa służba wojskowa – dla młodzieży męskiej i żeńskiej
  Podstawowe szkolenie wojskowe z nauka praktycznego zawodu .
  Finansowane przez Min. Obrony Narodowej, Ministerstwo Edukacji Narodowej, NBP
  Przykłady
  ( Młodzież męska – praktyczne zawody – kierowcy, operatora sprzętu budowlanego, Elektryka , Elektronika
  Locznosciowca , Ksiegowego.
  Młodzież Zeńska – Pielegniarsto, Zdrowie i żywienie Ksiegowosc , Pedagogika

  ROSZCZENIA

  Największe zagrożenia i niebezpieczeństwa dla Polski i Polaków
  Prusy/ Krzyżacy , Żydzi

  OPCJA ZERO
  POLSKA, JAKO PAŃSTWO I OBYWATELE POLSCY POWINNI MIEĆ ROSZCZENIA

  NIE DLA ROSZCZEŃ NIEMIECKICH
  Rzekoma własność Pruska/Niemiecka powstała w wyniku skomplikowanego procesu historycznego na drodze podbojów / najazdów / morderstw / wojen / ludobójstwa krzyżackiego, pruskiego niemieckiego, a w ostatniej kolejności zbrodniczej, nazistowskiej trzeciej rzeszy niemieckiej na ziemie rdzenie polskie i słowiański.

  Złodziej i agresor nie ma i nie może mieć prawa do własności zrabowanych dóbr materialnych i zagrabionych terenów

 37. MatkaPolka said

  OPCJA ZERO
  ROSZCZENIA POLSKI
  OD NIEMIEC – śmierć ok. 7.3 mln Polaków
  za straty wojenne , niewolnicza prace zbrodnie ludobójstwa, depopulacje narodu, rabunek mienia, . Z zestawienia szkód wojennych 13 315 000 Polaków (szkód spisanych w ‘Kwestionariuszach dotyczących rejestracji szkód wojennych’ z lat 1945 – 1950) wynika, że częściowa tylko suma cywilno-prawnych odszkodowań wojennych należnych od Niemców i Niemiec tym 13 315 000 Polaków, wynosi 537,1 miliarda marek niemieckich (według wartości marki niemieckiej z 1972 roku).

  Z procent składany od tej cząstkowej sumy jedynie za około 10% ogólnych zniszczeń dokonanych przez Militaryzm pruski i zbrodnicza, nazistowska III Rzesze niemiecką i tylko a wczasie konfliktu zbrojnego zwanego II wojna światową, licząc jedynie 5% w stosunku rocznym od roku 1945

  ZAWROTNA SUMA 1.3 BILIONÓW EURO ( po amerykańsku Trylionów) – to tylko CZĄSTKOWE odszkodowanie należne Polsce od Niemiec za zniszczenia wojenne – tylko w II WŚ.

  Były aż dwie uchwały sejmu z czerwca 1990 i września 2004 zobowiązujące Rząd Polski do wyegzekwowania roszczeń i reparacji wojennych dla Polski od Niemiec.

  ŻADEN zdradziecki Rząd Polski , od lewicy do prawicy, ani prezydent Polski tego nie zrealizowali . Odszkodowania dostali i wyegzekwowało wiele państw europejskich, ale nie POLSKA.

  Państwo Polskie oraz OFIARY I SPADKOBIERCY OFIAR nazistowskiej, zbrodniczej Trzeciej Rzeszy niemieckiej maja pełne prawa domagać się odszkodowań.

  STOWARZYSZENIE OFIAR WOJNY

  Pełne teksty Pozwów, przepisów prawa Polskiego międzynarodowego i uzasadnień
  Łącznie z pozwami przeciw klice warszawskiej itd…
  http://_____polskapolityka.com/archiwum/sow/wydawnictwa_statutowe/page_01.htm

  REPUBLIKA FEDERALNA NIEMIEC odziedziczyła pasywa i aktywa po nazistowskiej, zbrodniczej Trzeciej Rzeszy niemieckiej – bezspornie jest udokumentowanym następcą prawnym Trzeciej Rzeszy niemieckiej, odpowiedzialnym (bez możliwości przedawnienia) za wszystkie niemieckie zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości (tego rodzaju zbrodnie popełniane przez kolaborantów niemieckich), oraz za skutki i następstwa tych zbrodni (popełniane tak względem poszczególnych Polaków, jak i względem słowiańskiego Narodu Polskiego – zbiorowej ofiary zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości).

  Odpowiedzialność: karna, odszkodowawcza (cywilna) i moralna Niemców i państwa niemieckiego (za zbrodnie niemieckie, zbrodnie kolaborantów niemieckich oraz za skutki i następstwa tych zbrodni), opiera się na powszechnie uznanych i obowiązujących przepisach prawa międzynarodowego i praw krajowych, oraz pozostaje w ścisłym związku z bezspornie udokumentowanymi (historycznie, statystycznie i prawnie).

  ROSZCZENIA
  OD ROSJI za Żydo bolszewickie , poczynając od Rewolucji Bolszewickiej.;
  za zbrodnie zydokomuny II wojnie światowej – śmierc ok. 3mln POlakow

  OD ISRAELA – za 500 letni rabunek mienia , spiski przeciw narodowi , zbrodnie ludobójstwa zydobolszewickiego NKWD i UB .
  Za drenaż finansów z Polski do jeszcze nie istniejącego przed II WŚ Izraela oraz do istniejacego po II WŚ Izraela

  Od UPA ( przywódcami UPA byli Żydzi ) – finansowanej przez zbrodniczą nazistowską III Rzeszę niemiecka za ludobójstwo na ziemiach polskich , obywateli polskich – Polaków, Ukraińców, Żydów w czasie i po drugiej wojnie światowej

  OPCJA ZERO
  WYELIMINOWAĆ Z ŻYCIA PUBLICZNEGO PRZESTĘPCZOŚĆ ZORGANIZOWANĄ
  WYELIMINOWAĆ Z ŻYCIA PUBLICZNEGO ŻYDÓW
  – Żydzi to nie rasa, nie naród , nie grupa wyznaniowa , nie semici.

  Szerzej wyjaśnione

  Żydowskie podmianki
  http:/___prawda2.info/viewtopic.php?t=15294
  Niemieckie Podmianki

  SĄDOWNICTWO A TALMUD

  http:/___marucha.wordpress.com/2011/03/06/dlaczego-na-polskiej-pieczeci-sadowej-jest-znak-bestii
  http:/___prawda2.info/viewpost.php?p=177211

  Zastąpić Skorumpowany układ NIETYKALNYCH SĘDZIÓW o prowincji stalinowskiej –swoimi trybunalami działającymi w oparciu o istniejące prawo –Tworzyć Swoje Trybunały

  System Bankowy a system Emisji pieniądza
  Argumenty w obronie złotego Zloty Tak http:/____zlotytak.pl/?sr=lista&dz=10

  Zakaz ISNIENIA I FUNKCJONOWANIA dla jakichkolwiek Organizacji żydowskich.
  Żydostwo to zasłona dymna dla działania Przestępczości Zorganizowanej – PZ

  To system kompletnego falszu i zakłamania, oszustwa , złodziejstwa, zbrodni – to międzynarodowa mafia polityczno gospodarcza – to przestępczość zorganizowana.
  PRZESTĘPCZOŚĆ ZORGANIZOWANA (PZ)

  Dr David Duke to były reprezentant stanowy Stanu Luizjana i były przewodniczący największego dystryktu Partii Republikańskiej w Luizjanie. Przez całe życie jest oddany sprawie dziedzictwa i wolności Amerykanów europejskiego pochodzenia i Europejczyków na całym Świecie
  http://____www___youtube.com/user/DavidDukePL

  Izrael – ziemia obiecana zorganizowanej przestępczości (część 1/3, napisy PL)
  http://www___youtube.com/watch?v=wKDxXxjO7z0&feature=related

  Tzw. Żydzi utrwalają swe władanie nad określonym terytorium dla eksploatacji tubylczych narodów poprzez różnego rodzaje struktury organizacyjne.

  Wśród wielu struktur należy wymienić takie jak Gminy Wyznaniowe, Loże Masońskie , Towarzystwa ( rzekomo) charytatywne i kulturalne kierujące się przestępczym, Złodziejskim Kodeksem zwanym Talmudem.

  Jednym z podstawowych zadań tych organizacji przestępczych jest spenetrowanie i organów administracji państwowej centralnej – rządu i Sejmu, sądów , prokuratury i aparatu przymusu państwowego, Policji,

  Kiedyś żydostwo działało przez korupcje i przekupstwo.
  Dziś w całości opanowało na przestrzeni życia publicznego, jako przestępczość zorganizowana– wbrew obowiązującemu wciąż prawu.

  Najlepiej to ilustruje „AKT OSKARŻENIA PRZECIW TALMUDOWI” – gdzie przyłożono zasady Talmudu na Kodeks Karny i Konstytucje – (dotyczy to wszystkich krajów nie tylko Polski )

  http:/___marucha.wordpress_com/2010/04/09/akt-oskarzenia-przeciwko-wyznawcom-talmudu
  http:/___polskapolityka_com/archiwum/talmud/page_01.htm

  BRAKUJĄCE OGNIWO
  Zwiazek miedzy Krzyżakami/ Prusami a tzw. Żydami

  Żydzi i Prusy zawsze działali na szkodę Polski – i zniszczyli Wielka Polskę – ważny i wielki pas cywilizacyjny, cywilizacji chrześcijańskiej, od Bałtyku po Może Czarne.
  Upadek Polski zaczął sie od osadzeniu na tronie polskim Augusta II Sasa przy czynnym współudziale Prus I żydowskich bankierów.
  Rozbiory Polski, następnie masońska prowokacja znana w historii Polski jako Konstytucja 3-go Maja doprowadziły do całkowitego zniknięcia Polski na cale 123 lata.

  Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 r., mimo przegranej wojny, Niemcy/ Militaryzm Pruski zdołali osadzić na czele odrodzonego państwa polskiego swojego agenta Żyda Piłsudskiego/Selemana, który kontynuował politykę osłabiania gospodarczego i militarnego Polski.
  Żydo- bolszewicka Rewolucja Październikowa w Rosji to nic innego jak dzieło Prus i Finansjery żydowskiej.
  To Niemcy/ Prusy po przegranej I wojnie światowej wysłali do Rosji Lenina, aby robił rewolucje, a do Polski swojego agenta Piłsudskiego.

  Te rewolucje ruchy robotnicze – o sprawiedliwość społeczną -dla ubogich mas proletariackich i chłopskich inspirowane były i finansowane elity arystokratyczne Prus i elitarna bogata finansjere zydowska

  Wielkie Pytanie – Dlaczego ?
  Jaki interes mogła mieć soldateska pruska i bogata finansjera żydowska w inspirowaniu i finansowaniu
  proletariatu przeciw własnym interesom ? Zalożenia programowe Polskiej partii Socjalistycznej pisal przeciez niejaki Mendelson – syn bogatego bankiera zydowskiego – ponownie pytanie – DLACZEGO?

  Po wyprawach Krzyzowych Templariusze / Krzyzacy stali się dominujaca sila w Europie – intelektualną, Militarną , Finansową.
  W dziwny sposób kojarzy si to z działalnością Mojżesza Majmonidesa , który na przelomie XII i XIII w, a wiec współcześnie skodyfikował Talmud i działalność tzw. Żydów

  Dziś kontynuacja tajnych związków masońskich o proweniencji krzyżackiej jest Niemiecki Rycerski Zakon Joannitów, inaczej zwany Zakonem Kawalerów Maltańskich
  http://WWW_JEZIERSKI_PL/STRONA.HTM?ID=777

  NIEMIECKI REWANŻYZM I POLITYKA ROSZCZENIOWA u podstaw negowania istnienia KL Warschau Henryk Pająk
  (….)

  Zanim zatrzymamy się przy niemieckich Rycerzach Maltańskich, prześledźmy znakomitości europejskie i światowe w ostatnim półwieczu, które były lub są członkami Zakonu Rycerzy Maltańskich. Byli wśród rycerzy maltańskich tacy politycy jak Francesco Cossiga, Andreotti, Fanfanii, John Volpe (ambasador USA), Simpson (były sekretarz skarbu USA). Są lub byli członkami Zakonu Maltańskiego przemysłowcy: Gianni Angelli (Fiat), zarazem członek Komisji Trójstronnej i Bilderberg Group, Lee Iacocca (koncern Chrysler), Peter Grace (ropa, statki), brazylijski miliarder Dino Samaja. Idąc śladem członków Zakonu Kawalerów Maltańskich dochodzimy do czołowych agend Rządu Światowego, jak wspomniana Komisja Trójstronna i Bilderberg Group, amerykańska Rada Polityki Zagranicznej, zakon „Czaszka i Piszczele” („Skull and Bones”), o którym pisałem szeroko w książce „Lichwa rak ludzkości”.
  Jednoznaczną masońską pieczęcią na Zakonie Kawalerów Maltańskich jest członkostwo słynnego masona francuskiego Yves’a Marsaudon, wolnomularza najwyższego, 33 stopnia wtajemniczenia rytu szkockiego, przyjaciela Jana XXIII. Papieże są bowiem obligatoryjnymi zwierzchnikami tej światowej loży, z wyłączeniem papieża Piusa XII, który odmówił zwierzchnictwa nad tym kryptokatolickim bractwem. Był członkiem tego „zakonu” słynny lider masońskiej loży „P-2” Lucio Gelli, jest członkiem „zakonu” maltańczyków Henry Kissinger, członek wszystkich decyzyjnych agend Rządu Światowego, jest Aleksander Haig. W Polsce maltańczykom przewodzi kardynał Józef Glemp. Maltańczykiem jest abp Gądecki, jest nim również Jan Olszewski, były premier.
  Spieszę wyjaśnić, dlaczego wspominam o maltańczykach w kontekście KL Warschau, w związku z niemieckim rewanżyzmem. Z książki Jana Marszałka „Germanizacja powiatu bartoszyckiego na przełomie XX i XXI wieku” dowiadujemy się, że Niemiecki Rycerski Zakon Joannitów, inaczej zwany Zakonem Kawalerów Maltańskich, wybrał na swojego Wielkiego Mistrza rycerza Hansa Petera von Kirchbacha. Pięć lat później ponownie wybrano von Kirchbacha na Wielkiego Mistrza, co dowodzi jego rangi nie tylko wśród niemieckich maltańczyków. Kirchbach to czołowy niemiecki strateg wojskowy, który w latach 1990-2000 był dowódcą dywizji pancernej, potem Generalnym Inspektorem Bundeswehry i wspólnie z grupą niemieckich i NATO-wskich sztabowców przygotowywał zbrodniczy najazd na Jugosławię. Rozbili ją z powietrza głównie siłami lotnictwa amerykańskiego, bez inwazji lądowej, z wybitnym sztabowym udziałem „Herr” rycerza szpitalnika – joannity generała von Kirchbacha.

  Ten amerykańsko-NATO-wski najazd na Jugosławię, duplikat inwazji niemieckiej na Polskę w 1939 roku, dobiegł zwycięskiego dla nich końca w 1999 roku w czasie, kiedy generał von Kirchbach pełnił funkcję Generalnego Inspektora Bundeswehry, a więc w czasie, kiedy Jan Paweł II, zwierzchnik Zakonu Maltańskiego był jeszcze sprawny intelektualnie i fizycznie i powinien był – tak mi się przynajmniej wydaje, z pewnością naiwnie – wezwać rycerza von Kirchbacha „na dywanik” i zapytać go, co ma wspólnego misja szpitalników maltańskich z inwazją na Jugoslawię.

 38. JO said

  Czy to ten sam Zakoz z Ktorym Wspolpracuje Zwiazek Szlachty Polskiej? – Zakon Kawalerow Maltanskich?
  Związek Szlachty Polskiej nawiązał kontakty i/lub współpracę z następującymi organizacjami i instytucjami:

  Związek Polskich Kawalerów Maltańskich – Fundacja „Pomoc Maltańska”
  Polskie Towarzystwo Ziemiańskie
  Klub Zachowawczo-Monarchistyczny

 39. 166 bojkot TVN said

  Z lipca 2006 filmik o mafii, wyjątkowo wart obejrzenia

 40. 166 bojkot TVN said

  Tu też o Herszmanie, po którego latały samoloty z BOR do Szwecji! na nasz koszt oczywiście.
  Ciekawa persona, kto to jest? minister niewidzialnego państwa okupującego Polskę? Minister od czego? jakie są jego związki z braćmi Smolarami, którzy też urzędowali po 1968 roku w Szwecji, jak znaczna część żydo-UBecji, która podwinęła ogony i uciekła przed odpowiedzialnością za zbrodnie (wówczas była jeszcze kara śmierci, teraz wracają pewni bezkarności)?
  http://clip4e.eu/video:wKypgzAKl3c
  Pieniądze na Herszmana były, a na mieszkania dla młodych, albo bezdomnych – nie ma. Na stadiony są, na domy nie ma, nawet za rządów miłości PO!

 41. aga said

  ad.Raf

 42. revers said

  „Zawsze i wszędzie kibolstwo zwalczane będzie”.

  http://www.wprost.pl/ar/244563/Chamy-i-kibole-w-sieci/

 43. MatkaPolka said

  W RAMACH PROGRAMU POLITYCZNEGO DLA POLSKI
  (…)
  CZEGO MOŻEMY SIĘ NAUCZYĆ OD ARABÓW?
  ( bo przecież od Żydów nauki pobieramy na co dzień)

  BANKI BEZ LICHWY
  http://biznes.interia.pl/wiadomosci/swiat/news/fenomen-arabskich-bankow,1557723,4201

  Jak to możliwe, że system finansów islamskich z powodzeniem i bez kryzysu rozwija się równolegle do świeckiego systemu finansowego, w którym napęczniały bańki spekulacyjne, a pieniądz stał się bardziej związany z wirtualnym światem niż realnym PKB?

  – Pieniądze są więc inwestowane wprost, z pominięciem działań spekulacyjnych. Arabowie mają swoje podstawowe produkty bankowe – mudaraba, musharaka, murabaha, idjara i kard hasan (mając styczność z bankowością islamską warto choćby tylko znać te terminy; dotyczą one sposobu finansowania inwestycji przez banki i ich udziału w tych inwestycjach) – według których umowy są sporządzane w taki sposób, żeby nie naruszyć zakazu uprawiania lichwy.

  – Nie oznacza to wcale, że bank omija ten zakaz, choć mieszkaniec Zachodu może tak właśnie to sobie wyobrażać widząc karty kredytowe wystawiane przez banki arabskie, udzielane przez nie kredyty inwestycyjne, czy – dla klientów detalicznych – konsumpcyjne albo hipoteczne.
  No dobrze. Ale przecież ideą bankowości jest zarabianie pieniędzy, a precyzyjnie rzecz ujmując zarabianie pieniędzy na sprzedaży pieniądza. Zgodzi się pan ze mną?

  – To jest konwencjonalna, zachodnia definicja bankowości. Tymczasem w islamie, według szariatu, bank jest taką organizacją, która ma odpowiadać za wspieranie rozwoju lokalnej społeczności i jej członków. W tym kontekście działalność bankowa jako taka jest dopóty uzasadniona i akceptowana, dopóki przyczynia się do wzrostu zasobności i rozwoju społeczności. Koraniczne zakazy nie akceptują banków, które funkcjonują wyłącznie po to, aby przynosić zyski właścicielom, czy też aby wspierać takie czy inne grupy interesów. Taka działalność jest wprost zakazana.

  – I dlatego islamskie banki nie udzielają pożyczek partiom politycznym, ale również przemysłowcom zajmującym się handlem bronią, produkcją alkoholu czy nikotyny. Nie wspierają również żadnych działań, które w sposób bezpośredni zajmują się kontrolą urodzeń, czyli producentów środków antykoncepcyjnych czy kliniki zapłodnień in vitro. Proszę mi wierzyć, że bardzo starannie oceniają każdy wniosek o kredyt, pod względem nie tylko stopy zwrotu z inwestycji, ale również pod względem moralnym. (..)

  LIBIA KADAFIEGO

  Odwołany rosyjski ambasador w Libii, Wladimir Chamow, odpowiadając w wywiadzie na pytanie czy Kadafi uciskał swoich obywateli, powiedział: „O jakim ucisku mówimy? Libijczykom hojnie przyznawano kredyty na 20 dwadzieścia lat bez odsetek na budowę domów, litr benzyny kosztował około 10 centów, jedzenie nie kosztowało nic, a nowy jeep KIA z Korei Południowej można było kupić za zaledwie $7500. Kraj ten już nie istnieje … „

  Jaki są znane fakty i liczby o Libii i jej przywódcy?

  * PKB per capita = $14,192

  * każda rodzina otrzymuje rocznie pomoc = $1,000

  * bezrobotny otrzymuje $730 miesięcznie

  * miesięczna pensja pielęgniarki w szpitalu = $1,000

  * każdy noworodek = jednorazowo $7,000

  * po zawarciu małżeństwa każda para = $64,000 na zakup mieszkania

  * na założenie własnej działalności jednorazowo = $20,000

  * zakaz wysokich podatków i ceł

  * darmowe edukacja i opieka zdrowotna

  * edukacja i staż za granicą opłacane przez państwo

  * sieci sklepów dla dużych rodzin z symbolicznymi cenami na podstawowe art. Spożywcze

  * surowe kary za sprzedaż przeterminowanych produktów, w niektórych przypadkach areszt

  * liczne apteki z darmowymi lekami

  * podrabianie leków uważane za groźne przestępstwo

  * nie ma opłat za czynsz

  * nie ma opłat za energię elektryczną

  * zakaz sprzedaży i używania alkoholu, prawo „prohibicji”

  * pożyczki na zakup samochodu i mieszkania bez odsetek

  * zakaz usług w zakresie nieruchomości

  * osoba kupująca auto, do 50% ceny płaci państwo, w przypadku milicji = 65%

  * paliwo tańsze od wody: 1l. paliwa = $0.14. Zysk ze sprzedaży ropy wydawany dla dobra społeczeństwa i podnoszenie standardu życia
  * Kadafi zgromadził ponad 143 t złota. Planował wprowadzić strefę bezdolarową i używać złoty dinar, zamiast waluty w rachunkach z innymi państwami

  *duże sumy wydawane na irygację z wód gruntowych, w ilości około 100 odpływów z Nilu. Ze względu na skalę tego projektu nazwano go „ósmym cudem świata.” […] Jest to tzw. „zielona rewolucja.” która rozwiązuje wiele problemów żywnościowych w Afryce, a Libii zapewnia stabilność i niezależność ekonomiczną.

  * w 2010 r. Kadafi złożył wniosek w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ o śledztwo ws. okoliczności ataku USA i NATO na Irak, oraz postawienie przed sądem winnych masowych zbrodni. Przedłożył projekt rezolucji ws. odszkodowania byłych państw kolonialnych byłym koloniom za eksploatację w okresie kolonialnym […]

  Zachodnia propaganda demonizuje Muammara Kadafiego jako patologicznego tyrana i nieprzejednanego wroga demokratycznych aspiracji Libijczyków. To nie jest prawda. Istnieją pewne mechanizmy powszechnej kontroli i demokracji w Libii: wybierane rady obywatelskie i społeczności samorządowe (gminy). Wszystko to bez nomenklatury partyjnej w sowieckim stylu, nadętej biurokracji, ale przy bardzo wysokim standardzie życia i bezpieczeństwa socjalnego obywateli. Coś w rodzaju społeczeństwa, które w jakiś sposób wygląda jak komunistyczne. Czy dlatego Libię mają demonizować i atakować stare mocarstwa imperialistyczne? …

  Sigizmund Mironin w artykule ‘Why is Libya bombed’ [Dlaczego bombarduje się Libię] pisze:

  „Libia, która jest uważana za dyktaturę wojskową Kadafiego, jest rzeczywiście najbardziej demokratycznym państwem na świecie.

  W 1977 r., Libia została ogłoszona najwyższą formą demokracji, w której tradycyjne instytucje rządowe są zniesione, a cała władza należy bezpośrednio do ludzi, przez komitety i kongresy ludowe. Państwo jest podzielone na wiele wspólnot, które są samodzielnie kierowanymi „mini-państwami w państwie,” z pełną władzą w swoim okręgu, łącznie z podziałem środków budżetowych.

  Ostatnio Muammar Kadafi ogłosił bardziej demokratyczne idee – dystrybucję dochodów z budżetu wśród obywateli…. Według przywódcy libijskiej rewolucji to eliminuje korupcję i pasożytniczą biurokrację.”

  (…)
  http://left.ru/2011/2/shelestiuk204.phtml

 44. 166 bojkot TVN said

  BAKTERIE GNILNE, NOWOTWÓR, KTÓRY USIŁUJE ZNISZCZYĆ POLSKĘ I POLAKÓW JEST TEN SAM:
  http://www.tworca.org/rozdzial10.html
  Rozdział 10: Dobra Hrabiego Potociego Za Dziesiątą Część Wartości
  Kogo jak kogo, ale Ksawerego Pruszyńskiego publicysty znanego z filosemickich sentymentów, doprawdy trudno posądzić nie tylko o antysemityzm, ale nawet o jakąś choćby śladową niechęć do Żydów. Tymczasem w wileńskim „Słowie” (nr. 202 z 1934r), znajdujemy publikację jego pióra, którą dzisiaj zakwalifikowanoby jako objaw antysemityzmu.

  Czytając tę publikację, wprost wierzyć się nie chce, że nie została napisana na przykład wczoraj, po jakimś kolejnym przetargu prywatyzacyjnym urządzonym przez Ministra Lewandowskiego i jego następców. Przytaczamy obszerne jej fragmenty:

  DOBRA MAGNACKIE KUPILI OBCY ZA DARMO

  Jutro w Lidzie odbywa się w sądzie znamienna dla obecnych stosunków rozprawa. Mianowicie przejdzie przed forum sądowym historia „transakcji licytacyjnej” z czerwca br., kiedy to jeden z większych majątków magnackich w tych stronach przeszedł za bezcen w ręce obce.

  Dobra te to lwie hr. Tomasza Zamojskiego, składające się z majętności położonych w gminach iwiejskiej i sobotnickiej powiatu lidzkiego oraz ługomowieckiej i baksztańskiej powiatu wołożyńskiego. Poszły one na zaspokojenie pretensji firmy „Fides Treuhand Vereinigung” w Zurychu (Szwajcaria) CHAIM NACHIMOWSKI i DAWID SZERESZEWSKI Do licytacji stanęły dwie firmy, mianowicie „Heller Horacy Tow. Przem. Handl. Sp. Akc.,” w Warszawie, Mazowiecka 7, pełnomocnik Chaim Nachimowski, i „Dom Bankowy D.M Szereszewski” w Warszawie, Żelazna Brama 1. Po bardzo krótkim przetargu dobra ziemskie lwie nabyła firma „Heller Horacy Tow. Przem. Handl.,” w Warszawie, Mazowiecka 7 za sumę 425 000 złotych, czyli po cenie 56,6 za hektar (…) Należy zaznaczyć, że według oficjalnego szacunku dobra te, sprzedane za 425 000 złotych, posiadają wartość 4 milionów złotych. W dzisiejszych ciężkich czasach licytacja pozwoliła właścicielom firmy Heller na wcale niezły business.(…)

  Na licytację wystawiono obszar 7.493 ha, przeważnie przestrzeni zalesionych, ze 160 budynkami gospodarczymi i mieszkalnymi, i gospodarstwem przemysłowym, składającym się z młyna walcowego, elektrowni dostarczającej energię do oświetlenia i siły w gospodarstwie rolnym i przemyśle, i dla oświetlenia przyległego miasteczka lwie i dwugatrowego tartaku. Słowem jeden z najkulturalniejszych, najbardziej postępowych majątków w tych stronach (…) Przyczyny zadłużenia tego wielkiego warsztatu rolnego są też symptomatyczne. Wszystkie długi majątku, to były długi zaciągnięte bądź na jego odbudowanie po wojnie, bądź na jego uprzemysłowienie – po reformie rolnej. (…) Kto na tym stracił, kto zyskał?

  Dawny właściciel – to jedno. Liczni drobni wierzyciele hipoteczni, którzy dzięki licytacji grosza nie zobaczą – to drugie. Kto zyskał? Anonimowe „Heller Horacy, Towarzystwo Przemysłowo Handlowe, Warszawa”. Heller Horacy nie będzie orał. Heller Horacy – to aferzyści. Kupią i sprzedadzą. Przyszli, odeszli. (…) Tyle Pruszyński o tej jawnie złodziejskiej transakcji. Jaki rząd pozwalał na takie niszczenie gospodarki rolnej i to w tak wysokiej kulturze. Gdzie jest prawo państwa, które ma bronić swoich obywateli i stać na straży przynajmniej własnych interesów, jeśli już nie interesów swoich obywateli? – Chciałoby się wołać czytając ten tekst.

  A czy nam współczesnym czegoś to nie przypomina? Jeszcze większe majątki przechodzą w obce ręce za jeszcze mniejsze sumy. Jaka jest przyszłość przed narodem, który na to pozwala?

 45. 166 bojkot TVN said

  Islandia daje przykład, Islandczycy mają szczęście posiadać naturalne granice, chroniące przed niespodziewaną zbrojną inwazją. Nawet mogą sobie wykorzystać w razie czego jakiś wulkan, który zamknie przestrzeń powietrzną jak rok temu.

  Tu pokazują jak pozbyć się banksterów: http://www.piotrskarga.pl/ps,7049,2,0,1,I,informacje.html

  Islandczycy nie chcą spłacać zobowiązań prywatnych instytucji

  Bill Wilson, prezes ALG, amerykańskiej organizacji pozarządowej działającej na rzecz ograniczenia wpływu rządu na gospodarkę, chwali Islandię za to, że ogłosiła niezależność od międzynarodowych instytucji finansowych.

  9 kwietnia br. w kraju odbyło się kolejne referendum, w którym obywatele mieli się wypowiedzieć, czy chcą płacić za zobowiązania prywatnego banku. Sprawa dotyczy utraty depozytów brytyjskich i holenderskich inwestorów, którzy złożyli swoje oszczędności w banku internetowym Icesave w 2008 r.

  W momencie niewypłacalności banku i ogłoszenia jego bankructwa, Islandia odmówiła gwarancji spłaty depozytów. Zobowiązania te wzięły na siebie rządy Wielkiej Brytanii i Holandii, które teraz naciskają na rząd Islandii, by spłacił – jak to określono – „pożyczkę”, która była warunkiem przyjęcia do Unii Europejskiej.

  W niedawnym referendum blisko 59 proc. obywateli opowiedziało się za tym, by państwo, czyli podatnicy, nie spłacało zobowiązań, jakie prywatne banki mają wobec inwestorów zagranicznych. – Podatnicy nie powinni płacić za długi prywatnej instytucji – mówi doradca finansowy Singrir Andersen.

  Wcześniejsze referendum w tej sprawie odbyło się w 2009 r. Wtedy aż 93 proc. obywateli opowiedziało się przeciw gwarantowaniu wypłacalności depozytów inwestorom, którzy zdeponowali swoje oszczędności w islandzkim banku, licząc na wysoki zysk. Referendum przeprowadzono po tym, jak prezydent Olafur Ragnur Grimmson zawetował ustawę, w której politycy opowiadali się za zwrotem depozytów z odpowiednim zyskiem Brytyjczykom i Holendrom.

  Obywatele Islandii musieliby wypłacić do 2046 r. 2,35 mld funtów Brytyjczykom i 1,32 mld euro Holendrom z odsetkami na poziomie 3 proc. Jest to kwota, która przewyższa dziesięciokrotnie PKB kraju.

  Prezydent Grimsson stanął w obronie obywateli. Nie uległ naciskom zagranicznym instytucjom finansowym i nie zgodził się, jak rządy Irlandii czy USA, „wpompować” niejako pieniądze podatników w prywatne instytucje. W telewizji Bloomberg mówił, że „państwo nie ponosi odpowiedzialności za zobowiązania prywatnych banków”.

  Po ostatnim referendum międzynarodowe instytucje finansowe zagroziły Islandii izolacją. Agencje rattingowe zapowiedziały ponowne obniżenie notowań kraju.

  Willson, który analizuje sytuację Islandii, mówi, że to bardzo ciekawy przypadek państwa, które mimo nacisków międzynarodowych instytucji finansowych, zachowało zimną krew i nie pozwoliło „przyłożyć sobie pistoletu do głowy”, jak USA, czy Irlandia. Nie wzięło na siebie wygórowanych zobowiązań prywatnego banku, którego „zachłanny” personel podejmował nieodpowiedzialne decyzje.

  Uważa on, że międzynarodowe banki liczą na to, iż będą mogły czerpać nieograniczone korzyści „dzięki naiwności rządów i banków centralnych”. Zdaniem Willsona, rządy gwarantując wypłatę depozytów explicite lub implicite, przyczyniają się do podejmowania zbyt dużego ryzyka przez banki.

  Dodaje, że takie gwarancje nie są niezbędne do utrzymania pełnego zatrudnienia i wzrostu gospodarczego. – One mają po prostu na celu umożliwić instytucjom finansowym osiąganie ogromnych zysków podczas dobrej koniunktury i unikanie katastrofalnych strat w czasie kryzysu – uważa Wilson.

  Prezes ALG twierdzi, że rządy innych państw powinny uczyć się od Islandii i że należy zmusić banki do podejmowania racjonalnych decyzji, nie OBAWIAJĄC SIE WOJNY, jaką grożą międzynarodowe instytucje finansowe, troszczące się jedynie o swój zysk.

  Źródło: NetrightDaily, AS

  Ciekawi mnie jeden problem: jak komuś może przyjść do głowy pomysł, żeby podatnicy spłacali długi prywatnego banku?
  Jest to możliwe tylko przy jednym założeniu: że tak na prawdę podatnicy, obywatele jakiegoś państwa są poddanymi rządzących bankierów.

  To by wyjaśniało też „reformę” kont bankowych, polegającą na 26 cyfrowym kodzie liczbowym. Przy współczesnej technice, można śledzić każdy przepływ pieniądza, można podkopać wielkie kontrakty. Można praktycznie doprowadzić wytypowany podmiot do bankructwa.

  Młodym trzeba wyjaśnić, że świat rozwijał się przez tysiąclecia bez banków i kredytów.
  Obecny system to takie nowoczesne niewolnictwo, dużo gorsze od poprzedniego, prostego niewolnictwa, bo to dzisiejsze ubrało się w pozory wolności. Starożytni niewolnicy mieli świadomość niewolnictwa, oraz nadzieję na uwolnienie. My, dzisiejsi niewolicy, w większości nie mamy nawet świadomości, że jesteśmy zniewoleni i powinniśmy zrzucić coraz cięższe jarzma, bo nasi karbowi wciskują nam coraz to większy „postęp”.

  Islandczycy pokazują jak się pozbyć bankowego raka. Mam nadzieję, że ten wulkan co to teraz wybuchł, to naturalna, nie wroga robota. Ciekawe, czy prezydent Obama przeleci do Polski przez pył wulkaniczny, taki sam, przez który nie mógł przelecieć rok temu na pogrzeb pary prezydenckiej.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: