Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  prostopopolsku o Tortura nadziei
  Gem o „Udu***y cię tak, że się…
  Krzysztof M o Zabójstwo Kennedyego, 9/11 i…
  Gem o Wolne tematy (23 – …
  Krzysztof M o „Udu***y cię tak, że się…
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  UZA o „Udu***y cię tak, że się…
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  Adrian o Wolne tematy (23 – …
  revers o Ukraina walczy z prawosła…
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  Yagiel o Wolne tematy (23 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Watykan: Instrukcja ”Universae Ecclesiae” ma służyć pojednaniu w Kościele

Posted by Marucha w dniu 2011-05-15 (Niedziela)

Opublikowana dziś w Watykanie instrukcja Papieskiej Komisji „Ecclesia Dei” na temat stosowania Listu Apostolskiego – Motu proprio Benedykta XVI “Summorum Pontificum” pragnie przyczynić się do pojednania w Kościele, poprawnej interpretacji i właściwego stosowania dokumentu Ojca Świętego z 7 lipca 2007 r. – czytamy w nocie wyjaśniającej Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

Watykańskie Biuro Prasowe przypomina, że Instrukcja „Universae Ecclesiae” została zaaprobowana przez papieża 8 kwietnia br. a nosi datę 30 kwietnia – liturgicznego wspomnienia św. Piusa V – za którego pontyfikatu opublikowano „Mszał Trydencki”. W minionych tygodniach została ona rozesłana do poszczególnych episkopatów. Wyjaśniono, że fakt iż jest ona publikowana niemal cztery lata po Motu proprio wynika z przewidzianego w liście towarzyszącym papieskiemu dokumentowi okresowi trzech lat, po którym biskupi mieli zgłaszać swe uwagi do Stolicy Apostolskiej.

W nowym dokumencie Papieskiej Komisji „Ecclesia Dei” przypomniano dzieje Mszału Rzymskiego aż do jego ostatniego wydania w 1962 r. oraz Mszału Pawła VI z 1970 r. Podkreślono, że chodzi o dwie formy jednego rytu rzymskiego określone jako zwyczajna i nadzwyczajna. Obydwie są wyrazem tej samej wiary Kościoła.

Ze względu na swe dawne i czcigodne stosowanie należy zachować formę nadzwyczajną z należną jej czcią – podkreślono. Zaznaczono, że celem Motu proprio było danie możliwości wszystkim wiernym uczestnictwa w Liturgii Rzymskiej w jej wersji najstarszej, uważanej za cenny skarb, który należy zachować, a także realne zapewnienie wszystkim, którzy sobie tego życzą, używania formy nadzwyczajnej oraz sprzyjanie pojednaniu w obrębie Kościoła.

Przypomniano zadania i władzę Papieskiej Komisji „Ecclesia Dei”, której papież powierzył w tej dziedzinie zwyczajną władzę zastępczą. Może ona decydować w sprawie skierowanych do niej rekursów przeciw ewentualnym decyzjom biskupów czy innych ordynariuszy, zdających się być sprzecznymi z decyzjami Motu proprio. Do jej kompetencji należy także troska o wydawanie tekstów liturgicznych dla formy nadzwyczajnej rytu rzymskiego np. związanych z wprowadzeniem nowych świętych czy prefacji.

Podkreślono kompetencję biskupów diecezjalnych w zakresie realizacji Motu proprio, przypominając że w przypadku kontrowersji sprawę osądzi Komisja „Ecclesia Dei”. Wyjaśniono co oznacza grupa wiernych, choć roztropności duszpasterzy pozostawiono określenie jej liczby. Mogą do niej należeć nie tylko osoby z terenu danej parafii, ale także z różnych parafii a nawet diecezji. Instrukcja zachęca do hojnego przyjęcia grup proszących o możliwość uczestniczenia w formie nadzwyczajnej rytu rzymskiego a także kapłanów proszących o możliwość jej sprawowania okazjonalnie z niektórymi wiernymi.

Stwierdzono również, że wierni proszący o sprawowanie liturgii w formie nadzwyczajnej nie mogą popierać czy należeć do grup przeciwnych ważności czy legalności formy zwyczajnej czy też władzy papieża jako Najwyższego Pasterza Kościoła powszechnego. Było by to w jawnej sprzeczności z dążeniem do pojednania w Kościele, któremu pragnie służyć Motu proprio Benedykta XVI.

Stwierdzono ponadto, że kapłan, który może celebrować Mszę św. w rycie nadzwyczajnym oprócz tego, że musi być wolny od przeszkód kanonicznych, musi też dostatecznie dobrze znać łacinę i obrządek, aby rozumieć co wypowiada i czyni. Zachęca się biskupów do zapewnienia odpowiedniego przygotowania alumnom seminariów duchownych, a gdyby brakowało odpowiednich kapłanów zwrócenie się do księży należących do instytutów utworzonych przez Papieską Komisję „Ecclesia Dei”, którzy na co dzień korzystają z formy nadzwyczajnej.

W Instrukcji stwierdzono, że każdy kapłan diecezjalny i zakonny może sprawować Mszę św. w formie nadzwyczajnej bez udziału ludu, bez potrzeby zezwolenia przełożonych. Przedstawiono też normy dotyczące reguł liturgicznych i korzystania z ksiąg liturgicznych, możliwość używania języków nowożytnych w czytaniach mszalnych, korzystania przez duchownych z brewiarza łacińskiego sprzed reformy oraz celebrowania Triduum Sacrum dla grup wiernych, którzy pragną korzystać z rytu trydenckiego. Natomiast w odniesieniu do sakramentu święceń korzystanie z dawnych ksiąg liturgicznych dozwolone jest jedynie w instytutach zależnych od Komisji „Ecclesia Dei”. Zaznaczono, że zakonnicy mogą korzystać z ksiąg liturgicznych w swych obrządkach obowiązujących w roku 1962.

Źródło: KAI

http://www.bibula.com/?p=37704

Gajowy Marucha niestety do beczki miodu wwali drugą beczkę dziegciu.
1. W jaki sposób dwie, niemal diametralnie różne Msze Święte – jedna będąca bezkrwawą ofiarą, a druga „wspomnieniem uczty” – mogą być wyrazem tej samej wiary Kościoła?
2. Wprawdzie kapłan może odprawiać Mszę Świętą Wszechczasów bez żadnego zezwolenia, ale tylko gdy nie uczestniczą w niej żadni wierni!
3. Zamiast wyraźnego i jednoznacznego zakazu utrudniania bądź uniemożliwiania odprawiania Mszy Świętej Wszechczasów, Summorum Pontificum „zachęca [biskupów] do hojnego przyjęcia grup proszących o możliwość uczestniczenia w formie nadzwyczajnej rytu rzymskiego” . A więc po staremu ostateczna decyzja o zezwoleniu na jej odprawianie zostanie w rękach biskupów, większości z których nawet się nie śni żadna „hojność” wobec obmierzłych tradycjonalistów.
4. Jak można osiągnąć pojednanie w Kościele, którego (większa?) część kapłanów  już dawno odbiegła od Magisterium? Jak można pogodzić czystość wiary z herezjami, a prawdę z kłamstwem? To przekracza zdolności rozumienia prostego gajowego.
Admin.

Komentarzy 57 do “Watykan: Instrukcja ”Universae Ecclesiae” ma służyć pojednaniu w Kościele”

 1. Ryziel said

  i ja jako rzymskokatolik mam takie watpliwosci.czarne powinno byc czarne a nie szare

 2. mgrabas said

  powiem tak: po owocach można poznać drzewo i nie da się tego ani zagadać ani ukryć
  Jezusowi nie chodziło o to co wyprawia KK ani o to czego KK „uczy” ludzi „tłumacząc” Jezusa i skutecznie Go zasłaniając
  ale przyjdzie kres tej samowoli i nadużyć, sam Bóg przyjdzie jak obiecał, uleczy rany i otrze łzy skrzywdzonym, a fałszywi pasterze zdadzą sprawę ze wszystkiego!
  już coraz więcej ludzi budzi się i nie da się dłużej zwodzić nikomu

 3. JO said

  Tu widzimy jakim Szatanem jest Benedykt XVI, kontynuujacy dzielo JPII.

  Tlumaczenie sytuacji jest jednoznaczne. Po mocnym ciosie ze strony JPII w Sw KKatolicki, Benedykt XVI zabiera sie w swym pontyfikacie za tych co glosza sprzeciw – Tradycjonalistow oraz tych co jeszcze widza i slysza Tradycjonalistow racje.

  By odebrac Tradycjonalistom ich Argument – przenosi oficjalnie Msze Trydencka do Judeokosciolow , gdzie dzieki nowym „Swietym” bedzie Msza Trydencka zapewne „modyfikowana” oraz dzieki nauce w seminariach gdzie juz zadbaja o Mszy Trydenckiej „czystosc” uczac laciny i Mszy Rozumienia.

  Tych Katolikow co uznaja Papieza acz pragla uczestniczyc we Mszy Trydenckiej – Benedykt XVI chce przerobic na judeokatolikow malymi kroczkami.

  Tych Katolikow co odrzucaja Modernizm w calosci – Benedykt przy pomocy Unych zapewne – wykonczy – znajada sie wiezieniach, bez pracy, „umra zapici”, jakis wypadeczek ich spotka,

  Grupy , ktore sie odziela Benedykt XVI nazwie sektami jak Sedekwantystow

  i tak Rewolucja Francuska wciaz trwa i przynosi swoje „owoce”, ktorych celem ostatecznym jest wyeliminowanie totalnie z Europy Cywilizacji Chrzescijanskiej, Katolicyzmu i zastapienie jej Cywilizacja Globalna z Globalna jedna Religia – Ekumenizmem.

  By doprowadzic do tego – Benedykt XVI wraz z Unymi doprowadza do Holokaustu Bialego czlowieka, budujac nowa rase Europejska – MIESZANCOW, ktorymi sterowac latwo, gdyz pozbawieni sa korzeni kulturowych-rozdwojeni, zdezorientowani,odcieci od przeszlosci jednego srodowiska a wlozeni nienaturalnie do wielu srodowisk – cywilizacji , ktorych pogodzic sie nie da, wiec sa jak dryfujace statki zlapane na muliznie przez Unych.

  cOZ TO SA uNYCH I bENEDYKTA PLANY A

  ODPOWIEDZ BEDZIE JEDNA NA BENEDYKTA DECYZJE – JUDEOKOSCOLY BEDA PUSTE. WSZYSCY POLACY PRAWDZIWI BEDA CHODZIC DO TRADYCJONALISTOW – SEDEKWANTYSTOW ORAZ BRACTWA PIUSA X KAPLIC – jezeli da rade Bractwo uTrzymac czystosc wiary przy Kontakcie z Watykanem, ktory dla Bractwa a wiec i „jego wiernych” – ten kontakt jest zagrozeniem w mysl przykladu Pana Jezusa, ze z Szatanem sie nie rozmawia a jezeli mowi to tylko slowami Pana Boga. Czy Bractwo jest na tyle silne? Jezeli Tak, to z niego wyloni sie Prawdziwy Papiez, a jezeli nie to …to nawet nie chce o tym myslec…

  Jest szansa , ze Polacy przestana chodzic do judeokosciolow bo wciaz jest w Polakach kultura – Tradycja i przez nie Polacy moga sie polapac …, ale uni Polakom juz szykuja Armie Afrykanczykow i Azjatow, ktora skutecznie bedzie plodzic miksow z oglupialymi polkami…..

  To Prawdziewa W O J N A

 4. JO said

  TO PRAWDZIWA WOJNA Z POLAKAMI

  TO PRAWDZIWA WOJNA Z EUROPEJCZYKAMI

  TO PRAWDZIWA WOJNA Z BIALYM CZLOWIEKIEM I BIALEGO CZLOWIEKA CHRZESCIJANSKA CYWILIZACJA

 5. mgrabas said

  JP II to był dobry człowiek i ataki na Jego osobę są nieuczciwe, niestety JP II wyrósł w mentalności i wierzeniach, z których nie był w stanie się obudzić
  chciał dobrze, ale dał się zwieść i oddał Polskę w niewolę UE, a ludzkość w niewolę demonów…
  tu nie chodzi o JP II, tu chodzi o każdego człowieka – komu powierzymy swoje życie? co zrobimy z naszą wolnością i czasem danym nam?

 6. JO said

  AD.5. Pan Mowi poprawnoscia polityczna a nie slowami normalnego – zdrowego na umysle czlowieka. Zauzo Pan oglada filmow. Radze zaczac czytac ksiazki polskich klasykow jak Sienkiewicz… Mowa Zagloby niech bedzie dla Pana przykladem. To moja rada.

  Napisal Pan sprzecznosci!

  „JPII to dobry czlowiek…” , „chcial dobrze”, a zarazem napisal Pan – „dal sie zwiesc”, „nie byl w stanie sie obudzic z wierzen…” „ODDAP POLSKE W NIEWOLE UE” !!!!

  Czy Pan jest schizofrenikiem?

  Czy Pan tak powie do mordercy : ten czlowiek wierzyl , ze robi dobrze, on tak naprawde jest dobry a tylko , zdazylo mu sie, mial chwilowa slabosc, ZABIL CZLOWIEKA.

  Niech Pan ocene JPII zostawi Panu Bogu. Tylko on moze odpowiedziec, czy dany czlowiek byl dobry czy nie. Niech pan nie uzurpuje sobie PRAW PANA BOGA.

  Pan jako czlowiek ocenil czyny i niech tak pozostanie.

  Ataki moje na JPII niczym innym sa jak atakami na JPII czyny.

  Ja nie jestem Panem Bogiem i nie wiem czy JPII byl Dobry czy zly i to mnie tak naprawde nie obchodzi – JPII nie byl dla mnie ani Bratem ani Swatem. Oceniam czyny JPII i po czynach nazywal JPII ZDRAJCA, KLAMCA, ZMIJA SZATANSKA. Moja mowa jest taka jaka uczyli mnie moi przodkowie – nazywac zlo po imieniu a w tradycji mowy polskiej zlo przypisujemy tym co zlo wykonuja.

  Inaczej powiem do Pana mozgownicy. Psa Glodnego Pan nazwie – glodnym psem, Agresywnego Psa Pan nazwie agresywnym – wscieklym psem – zabojca – jezeli ten pies zabil. Bojazliwego psa Pan nazwie – bojazliwym, Glupiego Psa Pan nazwie Glupim psem.

  Czasem spotkac Pan moze, ze Kobiete nazywa sie – Kocica, ze wzgledow roznych np: bo ma duzo dzieci, bo jest przymilna, bo jest mila, bo jest nieprzewidywalna. Czy ta nazwa Kobiety okresla ja jako Zwierze, ktorym nie jest czy okresla jej Akcje dzialania, czynow?

  Panie Mgrabas – polej sobie glowe zimna woda, modl sie, ucz sie, wez Pan jakies antidotum na Toksyny, ktorymi Pan jestes podtruty,….

  i zacznij Pan myslec.

 7. mocniejszy said

  W jaki sposób dwie, niemal diametralnie różne Msze Święte – jedna będąca bezkrwawą ofiarą, a druga „wspomnieniem uczty” – mogą być wyrazem tej samej wiary Kościoła?

  Znam obie liturgie i nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem przesłanie Gajowego co do różnic. Czy mógłby autor rozwinąć myśl?

 8. JO said

  ad.7. Ja proponuje, by Pan przeczytal strone Bractwa Piusa X w Polsce – tam jest wyjasniona b dokladnie roznica pomiedzy Nowa msza a Msza Trydencka-jedyna Msza Katolicka, ktora byla odprawiana przez 2000 lat a ogloszona po wsze czasy jako niezmienna na Soborze Trydenckim. To na Mszy Trydenckiej nasi dziadowie brali sluby, chrzcili dzieci a Krolowie Polscy byli Koronowani wlacznie z Koronacja NMPanny. To tylko Msza Trydencka przekazuje Dary Ducha Swietego…., NOWO jest niegodna msza, gdzie ludzie traca wiare.

 9. tralala said

  Zla sie nie da naprawiac, zlo trzeba wypleniac. Takie robienie z czarnego szare to tylko odcinanie jednej glowy siedmioglowej hydrze.

  Przypomina to nieco postawe wielu Francuzow, ktorzy „walcza” o suwerenny kraj, ale w dalszym ciagu republike. Czyli odbudowywac na zgnilych fundamentach.
  To samo w KK, albo zniosa te zaraze Watykan2, albo dalej beda macic brudy, az wszystkie koscioly (poza FSSPX i +)zazieja pustka, lub…hip hopem.

 10. sono said

  Benedykt chce sprawic wrazenie ze on niby tak abrdzo popiera nadzwyczajny ryt rzymski.probuje zyskac pare glosow popularnosc u tych grup, wyczuwa ze ludzie zaczynaja juz cos kapowac i zaczynaja sie co nieco burzyc. TYrzeba im cos tam rzucic aby stwierdzili ze On sie stara.Nie wierze Jego intencjom ani na jote.
  A tu dlaczego
  http://www.ultramontes.pl/vaillancourt_b16_w_ameryce.htm
  http://www.ultramontes.pl/ratzinger_zludzenia.htm
  http://www.ultramontes.pl/sanborn_rozmowy_fsspx.htm

 11. sono said

 12. sono said

 13. JO said

  ad.10.

  Z Pana to niepoprawny optymista w slepych okularach – przeciez Benedykt XVI nie walczy o Sw KKatolizki a Z!!!! Sw KKatolickim.

  Jego decyzja – dyrektywa jest pluciem w Twarz Bractwu Piusa X i wszystkim Tradycjonalistom. Jest Sztanska, Antykatolicka – przeciez Papiez zabrania odprawiania Mszy Przez Jakiegokolwiek Ksiedza dla Osob, ktore nie wierza ze Papiez jest Papiezem. Benedykt stawia siebie wyzej niz Pana Jezusa Chrystusa. Przez 2000 lat nawet najgorszy zloczynca znajdowal schronienie w Kosciele i mogl przebywac w kosciele przede wszystkim podczas Mszy Swietej. A Tu „Pierwszy Sekretaz Komitetu Wykonawczego” wydal dyrektywy zabraniajace odprawiania Mszy dla „grzesznikow” !!!, ktorzy o to BLAGAJA!!

  W Watykanie siedzi Antychryst, ktory zabija Narody i pojedynczych ludzi dusze…., zabija kultury chrzescijanskiej Europy.

  A Pan w swej naiwnosci nazywa Watykan tym co „walczy” ze zlem :)))))) Toc to niemalze czyste zlo! dzalajace pod zla dyktando….

 14. JO said

  Teraz to Bractwo Piusa X bedzie mialo zagwozdke, bo jak wejdzie do Kaplicy Bractwa Piusa X jakis Sedekwantysta a Ksiedzu znany bedzie z pogladuw swoich – to Ksiadz odprawiajacy Msze Trydencka – jak rozumiem z dyrektywy „I KC”, bedzie musial przerwac msze i poczekac az „delikwent” laskawie opusci Kaplice. Jezeli tego Ksiadz nie zrobi – zapewne bedzie znow Exkomunikowany …..

 15. JO said

  Jest pocieszajace, ze dyrektywa Benedykta XVI obnaza Watykan i odslania Jego prawdziwe intencje.
  Jest szansa na to , ze wiecej ludzi zrzuci „rozowe okulary ” i wezmie „kosy” do rak….

  Watykan nie robi nic by zapobiec destrukcji Chrzescijanskiej Europy.
  To Watykan jest winien , ze Nasze Dziewczyny puszczaja sie dla muzeumanow…, ktorzy wabia je uluda stabilnosci i bezpieczenstwa oraz „piekna” ich „religii”.

  Jestem przeciwny zdaniu Pana Gajowego, ktory obwinia Te Kobiety. Raz jeszcze podkresle, ze gdybysmy mieli Ksiezy wszedzie takich jak w Bractwie Piusa X i Wszedzie Msze Trydencka – takie zachowanie kobiet nie byloby nagminne a pojedyncze.

  Mezczyzni Nasi wiedzieli by co robic, jak zyc,JAK ZDOBYC CNOTY< DARY DUCHA SWIETEGO, ktore czynia Katolika niepokonanym – jak glosowac, kiedy powiedziec nie, odrzucili by poprawnosc polityczna, przestali by sluchac hipnotyzujacej muzyki ala rokowomodernistycznej, przestali by ogladac taniec z gwizdami i tego typu filmy i filmiki. Mezczyzni UMIELI BY powstrzymac swoje pozadania posiadania rzeczy-konsumpcji oraz pozadania seksualnego ciala, nie byli by oblesni, nie dawali by rysowac sobie tatuazy na swoim ciele, nie mysleli by o "kopulacji" a kobiety nie myslaly by o "prostytucji" a widzieli by piekno i cel zycia i ciala w prokreacji , maciezynstwie, ojcostwie, wspolnym dobru, odrozniali by dobro od zla, byli by madrzy bo

  Pasterze – Ksieza Katoliccy (och jak ta dumna piekna nazwa zostala przez judeokatolikow wyswiechtana…) – wskazywali by droge Mezczyznom i Kobietom tak jak to bylo przez 1000 lat Panstwa Polskiego.

  Kazdy Kosciol na nowo bylby TWIERDZA Polskosci – kazdej Kultury europejskiej – NIEPOKONANA TWIERDZA.

 16. sono said

  A tu filmiki uzasadnijace dlaczego Msza NOM jest niewazna.

 17. sono said

  Msza NOMO-wska jest niewazna MSZA sw. Jak ktos obejrzy te filmiko u gory bedzie wiedzila dlaczego.
  Watykan ( Wielka Nierzadnica z Apokalipsy) opanowany przez masonerie prowadzi nas ku przepasci od paru dziesaitek lat. Oni za to bede bezposrednio odpowiadac przed Bogiem, ale naszym zadaniem jest to zauwazyc i sie temu sprzeciwic.

 18. JO said

  Kazdy Ksiadz odprawiajacy Nowa Msze, mowiacy – „przkazmy sobie znak pokoju…”, odwrocony „dupa” do Oltarza, nie szanujacy kororow Szat Liturgicznych, rozdajacy Komunie Swieta na reke lub w pozycji stojacej, nie umiejacy glosic kazan katolickich, pozwalajacy kobietom i mezczyznom wejsc do Kosciola w Niegodnych Ubraniach i odprawiajacy Msze Swieta w obecnosci niegodnie ubranych i zachowujacych sie ludzi, etc, etc

  NIECH Bedzie Obdarty z Sutanny (jezeli ja nosi), niech bedzie wygnanay z Kosciola,

  BRONMY NASZYCH KATOLICKICH KOSCIOLOW przez heretykami. Bronmy siebie , nasze Rodziny.

  Kluczem do uzdrowienia Panstwa jest Uzdrowienie Kosciola Katolickiego w Polsce.

  Kluczem do pozbycia sie okupantow politycznych – jest pozbycie sie okupantow Sw Kosciola Katolickiego w kazdym najmniejszym i najwiekrzym Kosciele Katolickim w Polsce.

  Walczmy, wlaczmy i nigdy sie nie poddawajmy, nigdy nie ustepujmy nawet jezeli przyjdzie przyplacic nam wiezieniem, utrata zdrowia, majatku, utrata zycie najblizszych, utrata zycia swojego – nie poddawajmy sie.

 19. SP said

  Starsi bracia musza miec kolejny ubaw czytajac to wszystko.
  Jak latwo poroznic gojow. Wystarczy im podstawic wojtylasa lub (z)nicza.

 20. sono said

  @SP
  Strasnie „wesole” to o czym pan pisze, ha ha.
  Zalosny z pana osobnik.

 21. Marucha said

  Re 13:
  Niezupełnie jest tak, jak Pan pisze.
  Co innego udzielić w świątyni schronienia nawet poganom, a co innego zezwolić na uczestniczenie we Mszy Świętej.
  Swego czasu osoby jeszcze nieochrzczone, lecz na chrzest oczekujące, mogły być na Mszy Św. ale tylko do pewnego punktu („Msza Święta Katechumenów”).

 22. Marucha said

  Re 17:
  Nawet Bractwo Św. Piusa X twierdzi, iż nowa Msza jest ważna (acz niegodna – i dlatego odradza chodzenie na nią).

 23. wet3 said

  Wkrotce bedziemy mieli prawdziwy obraz naszego episkopatu. Dowiemy sie dokladnie ilu naszych biskupow zignoruje te instrukcje … Bedzie to dla nas prawdziwie pogladowa lekcja.

 24. sono said

  Panie Marucha. Nie wiem czy ta Msza Jest wazna.
  Na jakiej podstawie pan tak twierdzi???
  Tu mamy udokumentowane ,bardzo starannie ,twierdznie, ze ta MSza NOM-u jest NIEWAZNA.
  http://www.ultramontes.pl/barbara_nom.htm
  http://www.ultramontes.pl/sanborn_v2_i_fsspx.htm

 25. sono said

  A tu jeszcze jeden ciekawy artykul na ten temat
  http://www.ultramontes.pl/baker_ofiara_mszy_sw.htm

 26. JO said

  ad.21. sedekwantysci sa Katolikami tak jak zawsze Katolikami Bylo Bractwo Piusa X. To nie Sedekwantysci czy Bractwo zrobilo problem a Problem zrobil Watykan z Biskupami.

  Nawet uznajac, ze sedekwantysci opusili Kosciol w jakiejs mierze – to swiadomosc, ze opuscili kosciol z powodu herezji Glowy Gosciola – Papieza – nie pozwala – sumienie nie pozwala – odrzucic blaganie sedekwantystow o Msze Trydencka Katolickiego Ksiedza.

  Poz tym – poganie nie umieja uczestniczyc we mszy swieckiej a sedekwantysci robia to najpiekniej bo sa Tradycjonalistami – porownywanie wiec sedekwantystow z Ochrzczonymi ludzmi jest nieporozumieniem.

  Jest nieporozumieniem rowniez to co Pan napisal w punkcie 22. Powoduje te nieporozumienie SRTES , ktory Pan postawil w zdanieu i sposob wypowiedzi, gdyz: Bractwo Pisa X tylko informuuje ,ze Msza odprawiana przez Ksiedza w rycie Nowym jest wazna ale AZ BRACTWO KRZYCZY, ze ta Msza jest b grozna i odradza Katolikom w niej uczestniczyc, gdyz grozba Utratu Wiary , sprotestantyzowanie jest tak wielka, ze AZ nalezy ODRADZAC mocno Katolikom w niej uczestnictwo – co rowna sie niemalze „uniewaznieniu sensu takiej Mszy” z powodu jej NIEGODNOSCI. Bractwo mowi , ze ordadza uczestnictwo w takiej Mszy w znaczeniu doslownym – ZABRANIA – czy czlowik , ktory zrobil kupe na zywnosc nie moze jej zjesc? Czy czlowik bez jedzenia, nie moze zjesc drugiego czlowieka trupa? W jednym i drugim przypadku – odradza sie to robic w Ekstremalnych sytuacjach acz dopuszcza taka mozliwos, ale w normalnych sytuacjach, ktorych teraz nie mamy ZABRANIA SIE zrec jedzenia z gownem i trupa ludzkiego ciala. Mam nadzieje, ze to porownanie dla Pan i wszystkich wyjasni stanowisko Bractwa Dosadnie.

  AntyKatolicki Watykan wywoluje Extremalna Sytuacje, dziala na Granicy linii dzielacej Katolicyzm z poganstwem, stawiajac Kroki czesto po stronie Poganstwa – To sie nazywa stopniowym zmienianiem Religii poprzez miksowanie prawdy z falszem, przyzwyczajajac Katolikow do zmiany, ktora ma byc totalna na samym koncu. Gra slow Watykanu, gra symboli Watykanu – jest gra ekstremalnej poprawnosci politycznej, wciaganiem w „kleszcze” tej poprawnosci- niedomowien na skale niegdy przedtem nie spotykana –

  – to powoduje, ze by obronic sie i ludzi przed ta gra – nalezy albo calkowicie odrzucic te gre co zrobili sedekwantysci albo walczyc z nia , co robi Bractwo jak rozumiem – uzywajac tej samej broni – mowy „detali”, kazdego minimetra, ulamka prawdy obrony i ulamka falszu obnazania, ktory wkradl sie do Sw KKatolickiego przy udziale modernistow.

  Obnazanie kazdego Ulamka Falszu powodujacego upadek ludzi, kultur chrzescijanskich, narodow, tlumaczac jego zdradziecka Role wymaga Wielkiej wiedzy ( i jest najleprza forma walki, gdyz Uswiadamia ludziom Prawde o Dobrej Nowinie na samym poczatku Frontu!) a Waga-Wojna o jaka sie rozchodzi to – JEDNOSC SW KOsciola Katolickiego i Uratowanie Jak Najwiecej Ludzkich Dusz.

  Modlmy sie o Sukces Bractwa i wszystkich Tradycjonalistow Sw Walczacego Kosciola Katolickiego.

 27. JO said

  Mialo byc – porownywanie wiec sedekwantystow z NIE Ochrzczonymi ludzmi jest nieporozumieniem.

 28. Marucha said

  Re 24:
  Ok, po raz już nie wiem który, przypomnę.
  Bractwo Św. Piusa X twierdzi, iż wg. prawa kościelnego Nowa Msza jest ważna, lecz niegodna. Dlatego usilnie odradza uczęszczanie na nią, gdyż istnieje ryzyko utraty wiary.
  Dla porównania: Msza prawosławna jest godna, ale nieważna.

  Re 26:
  Nie neguję faktu, iż odmawianie sedewakantystom posługi księży tradycjonalistów jest dość małoduszne.
  Chodziło jednak o co innego. Pana wypowiedź stwarzała wrażenie, jakoby Kościół pozwalał na uczestniczenie we Mszach każdemu, co nie jest prawdą.
  I jeszcze jedno: zbyt wiele razy pisałem na temat Nowej Mszy, jej formalnej ważności oraz o tym, że Bractwo odradza chodzenie na nią, by teraz pouczał mnie Pan ex cathedra w temacie.

 29. sono said

  No, to juz pan powiedzial ,ze jest ona wazna ,ale niegodna.
  Ponawiam pytanie.
  DLACZEGO , na jakiej podstawie oni twierdza, ze ta MSZA NOM-u jest wazna, mimo celowego usuniecia z niej najbardziej istotnych Modlitw, ktore zamiast Ofiary czynia z niej Uczte????
  Dlaczego jest mimo tego ona wazna???
  Dla samej zasady. Tak poniewaz?

 30. Inkwizytor said

  Sedewakantysta na Mszę do FSSPX nie pójdzie bo Ci wymieniaja w Kanonie imię Benedykta XVI czyli heretyka i podkreślają wspólnotę z nim co jest same w sobie obłędem.

 31. Inkwizytor said

  Msza promulgwana przez „papieża” Pawła VI jest NIEWAŻNA z uwagi na poważne naruszenie samej istoty Mszy Świętej. Intencją Pawła VI aby zrobić z Mszy protestancką Ucztę a intencja jest tu sprawa niezmiernie istotną. Poza tym usunieto Ofertorium i inne modlitwy włącznie z naruszeniem Kanonu. Dogłębne omówienie dlaczego posoborowa „Msza” jest nieważna sa dostepne na http://www.ultramontes.pl

 32. Marucha said

  Re 29:
  Proponuję poszukać sobie na portalu http://piusx.org.pl.
  Nie jestem aż takim specjalistą od prawa kościelnego i niejednokrotnie opieram się na tym, co mówią ludzie, jakim ufam.

  Powiem może jedno: o ważności Mszy Świętej decyduje, czy miało miejsce Przeistoczenie. Jeśli kapłan odprawia Mszę z właściwą intencją dokonania Przeistoczenia, Msza jest ważna – bez względu na to, czy jest godna, czy nie. Może nam się to wydawać dziwne i niezrozumiałe, ale nie poprawiajmy tego, co Kościół głosił jeszcze przed II Soborem Watykańskim.

 33. Marucha said

  Addendum.
  Oto stanowisko Bractwa Św. Piusa X:

  64. Czy Nowa Msza jest ważna?

  Ważność Mszy polega na ważności przeistoczenia chleba w Ciało i wina w Krew Chrystusa. Nowa Msza jest ważna, jeśli jest celebrowana przez kapłana z właściwą intencją. Kapłan musi bowiem chcieć czynić to, co Chrystus i Kościół czynią przy odprawianiu Mszy św., tzn. on musi świadomie oddać się jako instrument w służbie Chrystusa i Kościoła.

  Dlatego gdyby kapłan w świadomej sprzeczności z nauką Kościoła chciał zamiast ofiary celebrować tylko pamiątkę Ostatniej Wieczerzy, Msza nie byłaby ważna. Ponieważ nowy obrządek może być łatwo rozumiany w sensie protestanckim, trzeba się obawiać, że wielu księży nie ma już koniecznej intencji przy odprawianiu Mszy świętej, zwłaszcza jeśli w trakcie ich kształcenia przedstawiono im fałszywy obraz Kościoła, kapłaństwa i Mszy św.

  Dalszymi kryteriami dla ważności Mszy św. są właściwa materia i forma, tj. użycie chleba pszennego i wina gronnego, jak również wypowiedzenie przez kapłana słów przeistoczenia: „To jest moje Ciało – to jest moja Krew” (względnie „kielich Krwi mojej”). Jeśli używa się innego chleba lub innego wina, bądź też kapłan opuszcza słowa przeistoczenia, to Msza nie jest ważna.

  Szczególny problem powstaje z powodu fałszywego tłumaczenia słów konsekracji kielicha na większość języków narodowych. Wersja łacińska brzmi prawidłowo: „Moja Krew, która za was i za wielu będzie wylana”, ale zmieniono ją na: „Moja Krew, która za was i za wszystkich będzie wylana”. To tłumaczenie jest oczywiście fałszywe.

  Owe „za wszystkich” nie znajduje się ani we fragmentach Pisma św. dotyczących ustanowienia Eucharystii, ani w słowach konsekracji jakiejkolwiek tradycyjnej liturgii. Zgadza się wprawdzie, że Chrystus przelał swą Krew za wszystkich ludzi – o tyle, że wszyscy ludzie mają możliwość osiągnąć zbawienie. Rozumie się przez to zaofiarowanie zbawienia. Jednak we Mszy św. chodzi o Nowe Przymierze (”To jest Kielich Krwi Mojej, Nowego i wiecznego Przymierza…”), a do tego przymierza nie należą wszyscy, lecz tylko wielu – ci mianowicie, którzy przyjmują zbawienie. We Mszy św. nie chodzi więc o zaofiarowanie zbawienia, ale o efektywne przekazywanie zbawienia.

  Jest oczywiste, że powodem tego błędnego tłumaczenia jest obecne przyjęcie teorii powszechnego zbawienia, a więc wiara, że żaden człowiek nie idzie na potępienie. Zatem mamy błąd w samych słowach przeistoczenia! Nie musi on co prawda koniecznie czynić przeistoczenie nieważnym – przynajmniej wtedy, gdy kapłan rozumie owo „za wszystkich” w prawowiernym sensie, czyli jako ofiarowanie zbawienia każdemu. Mimo to „za wszystkich” pozostaje błędne i jeśli kapłan istotnie rozumie je w sensie powszechnego zbawienia, to prawdopodobnie drugie przeistoczenie nie jest ważne.

  Jaką wagę przywiązuje się do tego błędnego tłumaczenia widać po następującym przykładzie: jeszcze kilka lat temu na Węgrzech w węgierskich tłumaczeniach mszału było prawidłowo wydrukowane „za wielu”. Po otwarciu granic wydano z tego powodu nowe mszały, w których znajduje się „za wszystkich”. Jeśli taki koszt ponosi się dla jednego słowa, to jest to dowodem, że reformatorom chodzi o coś ważnego. Oni uważają tę zmianę za niezmiernie istotną.

  http://www.piusx.org.pl/kryzys/katechizm-o-kryzysie-w-Kosciele/64

 34. Miroslaw Bernard D said

  No pozwole sobie nie zgodzic z opiniami krytycznymi. Oczywiscie byloby idealnie gdyby sobor Watykanski II zostal odwolany ale:
  – Czy to spowodowaloby jednosc w kosciele po 2 pokoleniach wychowanych na nowej liturgi.
  – Dzieki papiezowi Benedyktowi na slasku powstalo Srodowisko iwernych tradycji. http://tradycja.org/. Sa odprawiane msze w Gliwicach i Bytomiu.
  – Dla anty wszystkiemu co z Watykanu powiem ze kaplan prowadzacy ta grupe wiele razy mowil na kazaniach jak wazna jest tradycja, jaka wazna role odegralo Bractwo i arcybiskpa Lefebre.
  – Dzieki obecnemu papiezowi ruszyla inicjatywa bracta Sw. Piotra: http://www.tradicamp.pl/
  – W angli ilosc miejsc celebracji mszy tradycyjnej wzrasta jak i w Polsce. np Olsztyn, Bytom.

 35. Miroslaw Bernard D said

  ad 27. Sedekwantysci wczesniej czy pozniej beda kompletnie oderwani od KK. To jest ich wybor, nie mi go oceniac.Dopoki uda im sie w zamknietych grupach prowadzonych przez jedengo kaplana zachowac czego nauczal kosciol. Takie sekty powstawaly od poczatku istnienia kosciola katolickieo. Polecam historie kosciola – ksoiazka dostepna w wydawnictwie tedeum.
  Biskup Richardson z bractwa okreslil ze obecny papiez napewno nie zrobi z niego sedekwantysty a wiec chyba kroki w rozmowach jakie sa czynione nie sa zle.

 36. Kapsel said

  Re 29
  DLACZEGO , na jakiej podstawie oni twierdza, ze ta MSZA NOM-u jest wazna,

  Bo Miłosierdzie Boże Jest Nieskończone….być może dlatego a może jeszcze dla innej przyczyny.

  Re 32
  Nie jestem aż takim specjalistą od prawa kościelnego
  Ja też nie jestem…ale…

  Intencja Mszy Świętej Novum jak była odprawiona dn.04 04 2004 a była to Niedziela Palmowa została przyjęta i następna Msza Dziękczynna oraz inne też o czym osobiście zaświadczam.

 37. JO said

  ad.34.,35. Panie Miroslawie Bernardzie. Pan sie myli. Sedekwantysci zawsze beda w Sw KKatolickim – to judeokatolicy sa w zagrozeniu przestania nimi byc.

  Msza Nowa „zabija ” dusze ludzkie poprzez zagrozenie herezja protestantyzmu a wiec cywilizacja smierci. Dusza ludzi chodzacych na nowa msze Obumiera a konsekwencja jej obumirania jest smierc ciala. Moze Pan sie rozgladnac w kolo a zobaczy Pan ile „rozebranych ” kobiet szukajacych samca i na odwrot jest w kolo Pana… etc, etc – jezeli Pan tego nie widzi to oznacza, ze Pan juz jest slepy i sam posiada wirusa modernizmu.

  Wymienione „grupy” tradycjonalistow ..przynajmniej w Anglii to taka dziwka – co daje diablu ogarek i Bogu Swieczke. Przykladem niech bedzie Ksiadz, ktory z Rana odprawia msze Nowa , gdzie przychodza kobiety ubrane jak kurwy , nie wiedzace co sie dzieje na mszy oraz wieczorem ten sam Ksiadz odprawia Msze Trydencka, gdzie pomieszani sa Tradycjonalisci z Ciekawskimi – Tradycjonalisci – wierni przychodza z Rodzinami, ubrani godnie, kobiety w spodnicach i okryciu glowy jak i ich dzieci a Ci judeokatolicy w strojach niegodnych, z cyckami na wierzchu z Dupa wystawiona do kopulacji na szpilkach…etc, etc, etc a Ksiadz oczywiscie nic nie Robi a na temat Bledow JPII ani pisnie.

  Tacy sa Pana Ksieza i Grupy „blogoslawione” przez Benedykta XVI co miesza swinie z perlami – jezeli Rozumie Pan na ktora czesc Biblii sie powoluje….

 38. JO said

  ad.34.,35. Panie Miroslawie Bernardzie. Pan sie myli. Sedekwantysci zawsze beda w Sw KKatolickim – to judeokatolicy sa w zagrozeniu przestania nimi byc.

  Msza Nowa „zabija ” dusze ludzkie poprzez zagrozenie herezja protestantyzmu a wiec cywilizacja smierci. Dusza ludzi chodzacych na nowa msze Obumiera a konsekwencja jej obumirania jest smierc ciala. Moze Pan sie rozgladnac w kolo a zobaczy Pan ile „rozebranych ” kobiet szukajacych samca i na odwrot jest w kolo Pana… etc, etc – jezeli Pan tego nie widzi to oznacza, ze Pan juz jest slepy i sam posiada wirusa modernizmu.

  Wymienione „grupy” tradycjonalistow ..przynajmniej w Anglii to taka „pro–ka” – co daje diablu ogarek i Bogu Swieczke. Przykladem niech bedzie Ksiadz, ktory z Rana odprawia msze Nowa , gdzie przychodza kobiety ubrane jak k –y , nie wiedzace co sie dzieje na mszy oraz wieczorem ten sam Ksiadz odprawia Msze Trydencka, gdzie pomieszani sa Tradycjonalisci z Ciekawskimi – Tradycjonalisci – wierni przychodza z Rodzinami, ubrani godnie, kobiety w spodnicach i okryciu glowy jak i ich dzieci a Ci judeokatolicy w strojach niegodnych, z pier –mi na wierzchu z Du–a wystawiona do kop–acji na szpilkach…etc, etc, etc a Ksiadz oczywiscie nic nie Robi a na temat Bledow JPII ani pisnie.

  Tacy sa Pana Ksieza i Grupy „blogoslawione” przez Benedykta XVI co miesza swinie z perlami – jezeli Rozumie Pan na ktora czesc Biblii sie powoluje….

 39. Inkwizytor said

  Re: 35

  Najśmieszniejsze jest jak ktoś zabiera się za komentowanie spraw o których nie ma zielonego pojęcia, prawda ? To pan jest oderwany od rzeczywistości a nie sedewakantyści od Kościoła.

 40. Marucha said

  Re 37:
  Niestety, historia Kościoła ukazuje nam zgoła inne perspektywy. Odłączanie się od Watykanu, nawet w słusznej sprawie, nieuchronnie prowadzi do odejścia od katolickiej ortodoksji, na co przykładem może być choćby Kościół Mariawitów (który zresztą sam potem zaczął dzielić na różne odłamy) lub Polski Narodowy Kościół Katolicki.

  W chwili obecnej sedewakantyści oczywiście reprezentują czystą, wierną Tradycji wiarę katolicką – ale jak będzie w przyszłości? A czy już przypadkiem sedewakantyzm nie jest podzielony na wiele ruchów?

 41. JO said

  ad.28. Bo uwazam, ze Pan wprowadza ludzi w blad swoim zdaniem. Bractwu z powodu prowadzenia walki nie „wypada” napisac inaczej niz pisza ale Pana interpretacja jest ich wykladni ZLA.

  Pan powinien moim zdaniem napisac , ze W ZASADZIE Bractwo Zabranie chodzic na Msze nowa z powodu zagrozenia wilkiego utraty wiary , choc sama Msza pod pewnymi warunkami… jest Wazna.

  Czy takie zdanie nie oddaje lepiej prawdy postawy i nauczania Bractwa niz: „Bractwo Św. Piusa X twierdzi, iż wg. prawa kościelnego Nowa Msza jest ważna, lecz niegodna. Dlatego usilnie odradza uczęszczanie na nią, gdyż istnieje ryzyko utraty wiary.
  Dla porównania: Msza prawosławna jest godna, ale nieważna. ”

  XCzy Pan czytal waruki przystapienia dla III Zakonu? Czy tam te osoby maja zgode na uczestnictwo na Nowa Msze czy raczej im to jest zabronione?

  Bractwo w zasadzie jednoznacznie ZABRANIA chodzic na Msze Nowa w slowach ODRADZANIA usilnego uczestnictwa w tej mszy z powodu WIELU OLBRZYMICH dla LUDZI nie do POKONANIA Zagrozen dla Duszy i Ludzkiej Wiary.

  Ja nie czepiam sie ani nie pouczam a prosze o zmiane sposobu Pana Wymowy w tym temacie z rozmowcami bo dotychczasowa wymowa wprowadza Ludzie w blad, polegajacy na tym , ze ludzie odbieraja to tak, ze na msze Nowa mozna chodzic i kropka a tak nie jest!

  Na dodatek powoluje sie Pan Na Bractwa wykladnie, choc intencja Bractwa nie jest taka jaka Pan przekazuje moze bezwiednie… Slowo odradza to nie zabrania ale po przestudiowaniu Bractwa Nauki oraz POSTAWY i Wymogow postawionym dla III Zakonu – wyraznie odczytywalne jest stanowisko Bractwa wlasciwie Zabraniajace uczestnictwa na Nowa Msze.

 42. JO said

  ad.39. Panie Gajowy z calym szacunkiem – ale takiej stuacji jaka mamy dzis nigdy w przeszlosci nie mielismy i nie mozna porownywac Marjawitow i ich sytuacji „odejscia” Sedekwantystami i „ich odejsciem” , ktorym w zasadzie nie jest wcale – to nie Sedekwantysci odeszlo a Papiez sie Oddalil z Sedekwantystow – Sw Kosciola Widnokregu. Sedekwantysci sa w Sw Kosciele Katolickim acz nie uznaja wladzy Papieza Heretyka tak jak jej nie Uznaje Bractwo Piusa X w tych tematach ktore przecza Sw Magisterium i Tradycji KKatolickiego – choc Bractwo uznaje , ze cialo Papieza reprezentuje Osobe Papieza – Takie Zombi z szansa na „zmartwychwstanie”. Roznic wielkich Bractwa z Sedekwantystami – nie ma – jedynie to ,z e Sedekwantysci nie uznaja Ciala Trupa za Zywego Papieza…Trup jest Trup

 43. Marucha said

  Re 41:
  Oczywiście sytuacja Mariawitów była inna, niż Bractwa lub sedewakantystów. Tym niemniej skutki mogą być podobne.
  Już w tej chwili istnieją różne odłamy sedewakantystów, a wyłonili się z nich również konklawiści, którzy mają własnych papieży (a więc, ściśle rzecz biorąc, sedewakantystami już nie są).
  Moim zdaniem naprawę Kościoła trzeba prowadzić od wewnątrz.

  Powiedziawszy to wszystko, powtarzam, iż mam dla sedewakantystów szacunek i jest mi do nich nieskończenie bliżej, niż do modernistycznego Judeokościoła.

  (Pomijam taką ciekawostkę, jak istnienie „papieży” mianowanych przez samych siebie w wyniku rzekomych objawień).

 44. Marucha said

  Re 40:
  Wydaje mi się, że przelewa Pan z pustego w próżne, przeformułowując swoimi słowami to, co ja już powiedziałem.
  Bractwo uważa Nową Mszę za niegodną i odradza chodzenie na nią pod ryzykiem utraty wiary. Dla świadomego katolika brzmi to absolutnie jednoznacznie. Kropka.

  Na pewno zaszokuje i Pana, i większość tu obecnych, że nawet Msza odprawiona w „rycie satanistycznym” może być pod pewnymi warunkami ważna. Wszystko zależy od intencji. Wiedzę tę nabyłem, że tak powiem, u źródła: od wykształconego księdza wyświęconego przez Bractwo.

 45. Inkwizytor said

  Re: 39

  W rzeczywistości, my sedewakantyści nie oderwaliśmy się od Kościoła. Wierzymy w to co Kościół głosił zawsze. To sekta posoborowa z „papieżem” Benedyktem XVI uzurpuje sobie prawo przewodzenia Kościołowi, podczas gdy tego prawa nie posiada.

  Porównywanie sedewakantystów z Mariawitami jest jakis kuriozum. My nie obieramy sobie papieży, nie glosimy swojej nauki itp

  Sedewakantyzm nie jest ruchem takim jak np FSSPX, chociaż oczywiście są zorganizowane wspólnoty sedewakantystów. Sedewakantyzm jest raczej postawą tych katolików, którzy wierzą, że obecnie nie mamy prawowitego papieża. Oszołomow, którzy wybierają „paieży” jak np palmarianie proszę z sedewakantystami nie łączyć. FSSPX też przecież nie jest jedyną tradycjonalistyczną wspólnotą uznająca Benedykta XVI a i wsród księży Bractwa są sedewakantyści, którym jednak nie wolno przyznawać sie do tego publicznie

 46. JO said

  No coz, sam Pan podal definicje sedekwantyzmu. Cala reszta to wynik zagubienia z powodu Papiezy i Biskupow Heretykow i oni graja tak bo licza, ze bedzie wiecej zagubionych – za to Pan Bog ich rozliczy a i na ziemi Pan Bog da to piniosa konsekwencje.

  Sedekwantysci i Bractwo – to Trzon Kosciola Walczacego, nierozlaczny Trzon na wzajem sie uzupelniajacy. Nowa Decyzja Papieza to proba rozbicia, spolaryzowania tych 2 postaw Tradycjonalistow na zasadzie dziel i rzadz.

  Pan Inkwizytor jako sedekwantysta, ufam, ze widzi sens takiej Walki jaka Prowadzi Bractwo i chwala Inkwizytorowi za To , ze jest na tyle silny by trzymac stanowisko sedekwantysty, ktore sila rzeczy jest nieoficjalnym zapleczem dla Bractwa Piusa X – nie chce tu wywodzic jakiego rodzaju zapleczem….:) niemniej takim co pokazuje, jak mozna byc zdeterminowanym, obolalym, oburzonym, ZGORSZONYM – i taka postawa ufam dodaje energii, motywacji do walki bo jest dla Kogo….

 47. Marucha said

  Re 44:
  Ależ wiemy, że sedewakantyści w niczym nie wypaczyli Magisterium Kościoła. Jednak historia Kościoła poucza nas, że takie ryzyko może zaistnieć w przyszłości i nie może Pan tego zanegować.
  Co do nie posiadania prawa przez BXVI do bycia papieżem, sprawa nie jest aż tak prosta. Na pewno czytał Pan materiały, jakie kiedyś Panu polecałem…

 48. JO said

  ad.43. 🙂 Pamnie Gajowy, ale tu nie tylko sa Swiadomi Katolicy ale w wiekrzosci tacy, co Prawdy Poszukuja i to z Mysla o nich moja prosba do Pana, ktora uzasadnilem bardzo jasno. Dla nieswiadomych Katolikow – slowo Odradza…. nie jest slowem Wlasciwie Zabrania…… „Wlasciwie zabrania…” – jest adekwatniejszym swormulowaniem.

  Jest Pan uparty, b uparty.

 49. Inkwizytor said

  Re: 46

  Nie neguję, że tak może być czego przykładem są np palmarianie czy inne dziwolągi urządzające „konklawe” przez telefon czy internet. Sedewakantystom to jednak nie grozi ponieważ zasady są dla nas proste: trzymamy się Tradycji i nie wygłupiamy się wybierając papieża.

  Materiały oczywiście czytałem i to parokrotnie porównując je z argumentami zamieszczonymi na Ultra montes. Uważam jednak przy całej mojej sympatii dla FSSPX, że to sdewakantyzm jest katolicka odpowiedzia na apostazję.

 50. Marucha said

  Re 48:
  Ależ Pan się czepia sformułowań…
  Oto, co usłyszałem od księdza Bractwa: lepiej sobie poczytać w niedzielę tradycyjny mszał, niż iść na nowusa.
  Mnie to wystarcza. Nie muszą mi zakazywać, ani „właściwie zakazywać”. I tak na nowusa nie chodzę.

 51. Marucha said

  Re 49:
  Ok, pozostańmy z całym szacunkiem dla siebie nawzajem przy własnych zdaniach. W końcu mamy ten sam cel: oczyścić Kościół Powszechny od herezji i wypaczeń liturgii.

 52. JO said

  ad.51. No dobrze, niech tak bedzie:). Zycze Panu i wszystkim czytelnikom Dobrej, Spokojnej Nocy. Ide spac.+ Zostancie Panstwo Z Panem Bogiem +

 53. Paragwaj said

  Laudetur Iesus Christus

  Msza Trydencka w Watykanie

 54. sono said

 55. sono said

  A tu supervideo o „ekumenicznym „przemowieniu anty-papieza Benedykta tak naszpikowanym herezjami, ze az strach czytac.

 56. sono said

  A tu specyficzna symbolika muszli uzywana przez Illumianti/lucyferianow, a noszona przez dwoch ostatnich papiezy na ornatach. Przypadek??????????????

 57. sono said

  a moze anty-papiez , niszczyciel KK, wypowiedzial sie na temat tych skandalicznych, uragajacych zdrowemu rozsadkowi Mszy nie powiem swietych, bo nie sa one swietym mszami.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: