Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Sudbina Srba o ONZ: Rosjanie na Ukrainie nie…
  ? o Myśl imperialna Adolfa Bo…
  Czesio i muchy o Czy można się modlić na Różańc…
  revers o Wolne tematy (22 – …
  Anzelm o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Maverick o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  KONAR o Stalin i jego cechy chara…
  Piotr B. o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Cypo o ONZ: Rosjanie na Ukrainie nie…
  revers o Wolne tematy (22 – …
  revers o Wolne tematy (22 – …
  Echo z Węgier o Przejechałam drogą śmierci w…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Wyjście Grecji z Eurolandu? Ale jak?

Posted by Marucha w dniu 2011-05-15 (Niedziela)

Ewentualne wyjście Grecji ze strefy euro byłoby gigantycznym przedsięwzięciem technicznym, które spowodowałoby zawirowania na rynkach finansowych – uważają ekonomiści. Eksperci dodają, że trudno byłoby wskazać, w jaki sposób ten proces miałby przebiegać.

Spekulacje o wyjściu Grecji ze strefy euro pojawiają się od pewnego czasu w związku z kolejnymi trudnościami finansowymi tego kraju. Ateny rok temu otrzymały z Międzynarodowego Funduszu Walutowego i innych państw strefy euro pomoc w wysokości 110 miliardów euro i pojawiły się informacje, że teraz mają problem ze spłatą długu. W związku z tym coraz częściej są kreślone kolejne plany pomocowe – od udzielenia kolejnych pożyczek, aż po opuszczenie przez Grecję strefy euro. O takich możliwościach pisała sporo prasa europejska – niemiecki Der Spiegel podał, że grecki rząd sonduje rezygnację z euro. W podobnym tonie pisali dziennikarze francuskiego dziennika Le Figaro.

Gdyby pogłoski o planowanym wyjściu Grecji ze strefy euro okazały się prawdziwe, informacja byłaby wstrząsem dla rynków finansowych – uważa główna ekonomistka banku BPH Maja Goettig. Jej zdaniem doszłoby do ucieczki inwestorów z Grecji, a sami Grecy masowo wypłacaliby pieniądze z banków.

Ekonomista domu maklerskiego TMS Brokers Krzysztof Wołowicz podkreśla, że rezygnacja z euro byłaby też sporym wyzwaniem dla prawników. Jak mówi – traktat Lizboński milczy na temat wychodzenia ze strefy euro, więc Grecja musiałaby wyjść na pewien czas z Unii Europejskiej. Takie rozwiązanie jest możliwe teoretycznie, ale w praktyce byłoby bardzo skomplikowane i prawnicy różnie oceniają taką możliwość – dodaje.

Natomiast ekonomista banku BZ WBK Piotr Bielski przypomina, że zamiana euro na inną walutę byłaby skomplikowana technicznie i wymagałaby długich przygotowań. Ekspert podkreśla, że żadne państw strefy euro nie posiada odpowiednich zapasów banknotów i monet nowej waluty, a ich przygotowanie zajęłoby wiele miesięcy.

Eksperci podkreślają, że wyjście Grecji ze strefy euro byłoby bardzo kosztowne i sprawiłoby sporo kłopotów innym państwom, w których płaci się wspólną europejską walutą. Sporo straciłyby też pozostałe państwa Unii Europejskiej, takie jak Polska, a proces rozszerzania strefy euro mógłby zostać zahamowany na kilka lat.

http://biznes.onet.pl/

Wydaje się, że pewna bariera psychologiczna została przełamana. Jeszcze kilka lat temu żadne pogłoski o ewentualnym wychodzeniu jakichś krajów ze strefy euro, czy wręcz z Unii Europejskiej, były nie do pomyślenia. Dziś pojawiają się regularnie niemal co kilka dni.

Opinie ekspertów są oczywiście tyle warte, co i nic. Nie widzimy żadnych powodów, dla których ponowne wprowadzenie narodowej waluty miało by być bardziej skomplikowane i bardziej kosztowne, niż swego czasu wprowadzenie euro. Nie bardzo też rozumiemy, dlaczego Grecy zaczęli by masowo „wypłacać pieniądze z banków” (kiedyś mówiło się po prostu „podjąć pieniądze”) albo dlaczego inwestorzy mieli by się nagle odwrócić od Grecji. Skądinąd dla Grecji pewnie lepiej by było, gdyby niektórzy „inwestorzy” zniknęli z tego kraju. – admin.

Komentarzy 20 do “Wyjście Grecji z Eurolandu? Ale jak?”

 1. desperado said

  Gdyby grecy wykazali się taką przytomnością umysłów jak węgrzy, to na gruzach przynależności do Unii mogliby zbudować całkiem udane państwo.Pytanie czy są na tyle świadomi ,aby odrzucić liberalny bełkot i wyjść na swoje.Warto się temu przyglądać,bo być może już wkrótce my sami staniemy przed takim dylematem,jeżeli wcześniej nie wprowadzą nam stanu wyjątkowego lub przewałek z wyborami o których mówił wczoraj w pewnym radio Grzegorz Braun.Ciekawe również jest to,że pozwolono mu jawnie i obiektywnie obnarzyć przed słuchaczami całą słabość ś.p.Lecha Kaczyńskiego i dzisiejszego Pisu,ciekawe co to wszystko znaczy?Wydaje się,że w Polsce szykują nowe rozdanie,niestety ze szkodą dla normalnych polaków.

 2. ONZ666 said

  Niby wyjście Grecji z Sojuza można postrzegać sobie jako, potencjalny póki co, ale jednak obiektywny fakt…
  Rozpowszechniane są nawet rozmaite, mające uzasadniać obecną sytuację tego kraju, „obiegowe” opinie, mniej lub bardziej oparte na faktach (lenistwo Greków itp. itd.)
  Gołym okiem jednak widać, że stan, do którego doprowadzono Grecję jest zamierzony i sprzyja pewnym planom…

  Wiem.
  Nic odkrywczego.

  😐

  Taka se, gorzka refleksja.
  I te ciągłe analogie z innych stron świata…

 3. Marucha said

  Re 2:
  Leniwi Grecy jakoś nie mieli specjalnych problemów, zanim nie weszli do Unii, a zwłaszcza do strefy jewro.

 4. 166 bojkot TVN said

  Takie stwierdzenie: Ewentualne wyjście Grecji ze strefy euro byłoby gigantycznym przedsięwzięciem technicznym, które spowodowałoby zawirowania na rynkach finansowych – uważają ekonomiści. Eksperci dodają, że trudno byłoby wskazać, w jaki sposób ten proces miałby przebiegać.
  może napisać tylko ciężki idiota, albo zwykły niezbyt lotny manipulant.

  Wyjście ze strefy euro, i z całej unii jest trywialnie proste:
  1) nie płaci się składki, a to co poszłoby do unijnej kasy czyli na zmarnowanie, przeznacza na dofinansowanie gmin i programy produkcyjno-rozwojowe,
  2) drukuje się własne pieniądze dokładnie tak jakby tworzyć państwo od początku, co zrobił nap Władysław Grabski po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku
  3) te wszystkie działania można podjąć po uzbrojeniu się wczesniej „po zęby” i przeszkoleniu całej armii mężczyzn – u nas wszystkich kibiców – w sprawnym posługiwaniu się dostępna bronią i bronią najnowocześniejszą, oraz opracowaniu tajnego planu samoobrony przed siłami zbrojnymi UE.

 5. Marucha said

  Add. 3:
  Grecję wykończył, o ile pamiętam, notoryczny sprawca wszelkich kryzysów – Goldman-Sachs.

 6. ONZ666 said

  Panie Gajowy, nie zrozumieliśmy się.
  Ja nie rozpowszechniam takich opinii.

  Uważam, że Grecję i inne (ściśle wyselekcjonowane)
  państwa wmanewrowano po coś…

  Nie tylko dla destabilizacji sytuacji.
  Przy okazji będzie można zdziesiątkować „buntowników”.
  Tak mi się wydaje…

 7. Wosiu said

  No co Panie Marucha? Milczy Pan o dzisiejszej sprawie tablicy w Strzałkowie? Ślepa miłość do Rosji nie pozwala na to? Jeśli Pan pamięta, to ja też jestem prorosyjski, ale krytycznie (w zależności od zmieniającej się sytuacji i wskazań, czy w Rosji w pełni rządzą Rosjanie, czy nie w pełni i jest tam jakaś walka frakcji, czy może wcale). Jakby Pan nie wiedział, tutaj o czym mówimy (świeża wiadomość z WP):

  „Rosyjskie media podały, że na kamieniu memorialnym w obozie jenieckim pod Strzałkowem w woj. wielkopolskim pojawiła się tablica z napisem w języku rosyjskim, mówiąca o żołnierzach Armii Czerwonej „brutalnie zamęczonych w polskich obozach śmierci”. Tablica została już zdjęta po interwencji wojewody wielkopolskiego.

  Zobacz opinię historyków na temat tablicy

  Wiadomość o pojawieniu się tej tablicy na pomniku w obozie pod Strzałkowem podał portal Life News i telewizja NTV. Zarówno Life News, jak i NTV zaprezentowały jej fotografie. ”
  Tutaj spoczywa 8000 radzieckich czerwonoarmistów, brutalnie zamęczonych w polskich obozach śmierci w latach 1919-1921Napis na tablicy w Strzałkowie
  Tutaj spoczywa 8000 radzieckich czerwonoarmistów, brutalnie zamęczonych w polskich obozach śmierci w latach 1919-1921″ – głosi napis na wykonanej z marmuru tablicy.

  REKLAMA Czytaj dalej

  Rosyjskie media podały, że tablicę umieścili „nieznani sprawcy”. Portal przekazał, że polski napis jedynie informuje, iż kamień został ustanowiony „w 90. rocznicę odzyskania niepodległości na pamiątkę przekreślenia granic zaborów”. Life News i NTV przekazały, że na kamieniu pod Strzałkowem nie było dotychczas informacji o śmierci rosyjskich oficerów w tamtejszym obozie. Według Life News, akcja ta może być odpowiedzią na, jak twierdzą, „skandal z tablicą w Smoleńsku, na miejscu katastrofy polskiego Tu-154M”.

  Wójt gminy Strzałkowo Dariusz Grzywiński poinformował, że tablicę przymocowano najprawdopodobniej w nocy z soboty na niedzielę. Policja zabezpieczyła już materiał dowodowy w tej sprawie. – Policja dokonała oględzin i rozpocznie postępowanie ws. nielegalnego umieszczenia tablicy – powiedział wójt.

  Według Life News, akcja ta może być odpowiedzią na skandal z bezprawnym ustanowieniem tablicy w Smoleńsku, na miejscu katastrofy polskiego Tu-154M. Portal przypomniał, że „w przededniu rocznicy tragedii rodziny ofiar umieściły na kamieniu na miejscu upadku samolotu tablicę z napisem w języku polskim”.

  „Treść tablicy obraziła wiele osób, gdyż głosiła ona m.in., że pasażerowie samolotu lecieli na uroczystości upamiętniające 70. rocznicę sowieckiego ludobójstwa w Lesie Katyńskim na wziętych do niewoli polskich oficerach” – podał portal.

  Zdaniem Life News, „nieznani aktywiści nieprzypadkowo wybrali dla swojej akcji pomnik w Strzałkowie”. „Na początku XX wieku przetrzymywano tam 8 tys. jeńców-oficerów Armii Czerwonej, którzy trafili tam w czasie I wojny światowej” – wyjaśnił portal.

  Life News poinformował, że „zgodnie z oficjalną polską wersją – przedstawioną na planszach obok pomnika – 4102 czerwonoarmistów zmarło tam wskutek epidemii tyfusu”.

  „Świadectwa z tamtych lat i dane historyków mówią, iż realną przyczyną śmierci jeńców były nieludzkie warunki, w jakich ich przetrzymywano. A liczba zmarłych w rzeczywistości przekracza 8 tys. osób” – przekazał portal i dodał: „Chorującym na tyfus czerwonoarmistom nie udzielano należytej pomocy medycznej, a pozostali zmarli z głodu”.

  „Według różnych szacunków, w polskich ‚obozach śmierci’ w latach 20. zginęło łącznie około 40 tys. czerwonoarmistów. O tych strasznych liczbach, a także o własnych ‚obozach śmierci’, w których w nieludzkich warunkach ginęły tysiące jeńców, polscy politycy wspominać nie lubią” – zakończył Life News.”

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Nieznani-sprawcy-odpowiedzieli-Polsce-na-skandal-z-tablica-w-Smolensku,wid,13409342,wiadomosc.html?ticaid=1c4f4

  Może ktoś chce skłócić Polaków i Rosjan, może? A może jednak uczestniczą w tym oficjalne władze Rosji, co?

  Po traktowaniu tak a nie inaczej sprawy katastrofy w Smoleńsku ze szczególnym uwzględnieniem „śledztwa”, traktowania dowodów itp.itd.itp. (nie wymieniam, wszyscy chyba większość rzeczy znają), po bezczelnej prowokacji ze zdjęciem tablicy w Smoleńsku w przeddzień wizyty Komorowskiego i po dzisiejszej kolejnej prowokacji z rosyjską tablicą w Strzałkowie (która wg świadków została założona dzisiaj w dzień, a nie w nocy, jak sądził burmistrz), gdzie rosyjskie media opisują ją w 2-3 godziny po założeniu i mają zdjęcia,

  ma Pan jeszcze jakieś wątpliwości?!?

 8. Joe said

  Grecje wykonczyl narzucony im „nowy styl zycia”…ktory mial zastapic tradycyjny,doskonalony od tysiecy lat.Kto nie poznawal Grecji od strony morza ten Grecji nie widzial i nie poznal.A taka wlasnie byla UE i jej „eksperci”.

 9. Marucha said

  Re 7:
  Nic nie wiem o tej sprawie. Być może zrobiła to wszechobecna rosyjska agentura, być może sam Putin. I nie wiem, w jaki sposób ta sprawa ma rzutować na stosunki polsko-rosyjskie. Podobnie zresztą, jak dawniejsza sprawa nielegalnie umieszczonej talicy.

 10. Marucha said

  Re 6:
  Oczywiście nie przypisałem Panu takich poglądów, a jeśli zaszło nieporozumienie, to przepraszam.

 11. ONZ666 said

  @ 7:
  chce skłócić,
  może skłócić
  i dlatego to robi.

  to „może skłócić” to już zależne od nas (50%) i Rosjan (50%)
  czyli to nasza wina, bo pozwalamy na to

 12. Chutor said

  Grecy mowia lichwiarzowi:

  nie udawaj greka

 13. Wosiu said

  Ad 9 Marucha

  „Re 7:
  Nic nie wiem o tej sprawie. Być może zrobiła to wszechobecna rosyjska agentura, być może sam Putin.”

  Widzę, że śmichy-chichy się Pana trzymają… W takiej konwencji to ja też nie wiem, czy nie zrobił tego sam Tusk, Graś i Arabski 🙂 Wg świadków, 3 ubranych na czarno mężczyzn z czarnej Skody z przyciemnionymi szybami… 🙂

  A Pan, Marucha, jeszcze nigdy nie powiedział, co Pan myśli na temat kontraktu gazowego z Rosją, w zeszłym roku tak ochoczo i tajnie podpisanego z Rosją, gdzie „rząd Polski” zobowiązał się do roku 2037 (proszę poprawić, jeśli się mylę)kupować ogromne, niepotrzebne ilości rosyjskiego gazu, po chyba najwyższych cenach ze wszystkich europejskich odbiorców?

  Capito, czy non capito?

 14. Marucha said

  Re 13:
  1. Bo oczywiście cała ta sprawa jest wręcz śmieszna. Z czyichś prywatnych wyskoków robi się aferę międzynarodową. Zresztą proszę przeczytać reakcję MSZ Rosji, np. tu:
  https://marucha.wordpress.com/2011/05/15/reakcja-rosji-uemna-tablice-w-bylym-obozie-jenieckim/

  2. Na temat kontraktu gazowego z Rosją wypowiadałem się nie raz, i to na tej stronie. Ale powtórzę: czy Putin przystawił polskojęzycznym swój słynny nagan do łba, że zaistniała zgoda na tak niekorzystny dla Polski kontrakt?
  Za (najprawdopodobniej) jakieś łapówki ten rząd sprzedaje wszystko i godzi się na wszystko. Trudno wymagać, aby Rosjanie dobrowolnie zrezygnowali z dobrego dla nich kontraktu na rzecz gorszego wyłącznie z uczuć do Polski.

  No i teraz ja się pytam: capisci?

 15. Koszerny said

  Wyjście Grecji z Eurolandu? Ale jak?

  Bez gaci to na pewno, ale ku lepszej przyszlosci na pewno.
  Ci ktorzy mysla ze jewro-unia padnie lada moment, bo im sie tak marzy, winni wytrzezwiec. Taki precedens bylby poczatkiem konca.
  Grecja, Hiszpania, Portugalia, Irladia…….. i inni.
  Region polski nie ma w co wchodzic ani z czego wychodzic. On sie po prostu nie liczy i bedzie tak jak Rosja zdecyduje z jewrounia.

 16. Sara said

  „może napisać tylko ciężki idiota, albo zwykły niezbyt lotny manipulant.”

  Tysze Belkot jusz sam opiszujesz i udofadniasz w punkcie 3)?

  3) te wszystkie działania można podjąć po uzbrojeniu się wczesniej „po zęby” i przeszkoleniu całej armii mężczyzn – u nas wszystkich kibiców – w sprawnym posługiwaniu się dostępna bronią i bronią najnowocześniejszą, oraz opracowaniu tajnego planu samoobrony przed siłami zbrojnymi UE.

  Jaczy pofiem tysze dosbrój „po pieńki”, ktore czy zostaly s usembienia, i przeszkól swoja Ryfka w posługifaniu atomowa patenia i tarcza na tajnych kusach w naszym kahal.

 17. — Do Pana Wosiu z 7-ki — Niech Pan dolaczy do Pana B. z strony , „Biora Nas Za Pyski Dla Naszego Dobra” , ktory wyrazil gotowosc ruszenia do Moskwy z kolega od piwa pod sklepem , by pokazac Putinowi „gdzie raki zimuja”, „nauczyc moresu” , zaprowadzic porzadek i demokracje . A tak na marginesie , ze czyjas prowokacja , to nie ulega watpliwosci . Kto gra tragedia ludzi , ktorzy na polskiej ziemii znalezli sie nie z wlasnej woli i widzi mi sie ? Ani to przyjaciele Polakow , ani przyjaciele Rosjan .
  Natomiast , Polacy w Afganistanie zabijaja za pieniadze i na ochotnika . To bardziej niz smutne .

 18. NC said

  Niemożliwe jest wyjście ze strefy euro czy z UE?
  III Rzesza też została ogłoszona na 1000 lat.
  Przetrwała około 12…

 19. sono said

  Panie Marucha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  nie na temat, ale wazne. Podobno ,kanadyjscy uczeni odkryli tani i efektywny LEK NA RAKA.
  Big Pharma nie jest zainteresowana bo kasy na nim nie zrobia. Warto ten news rozpowszechnic.
  ………….

  Canadian researchers find a simple cure for cancer, but major pharmaceutical companies are not interested.

  Researchers at the University of Alberta, in Edmonton, Canada have cured cancer last week, yet there is a little ripple in the news or in TV. It is a simple technique using very basic drug. The method employs dichloroacetate, which is currently used to treat metabolic disorders. So, there is no concern of side effects or about their long term effects.

  This drug doesn’t require a patent, so anyone can employ it widely and cheaply compared to the costly cancer drugs produced by major pharmaceutical companies.

  Canadian scientists tested this dichloroacetate (DCA) on human’s cells; it killed lung, breast and brain cancer cells and left the healthy cells alone. It was tested on Rats inflicted with severe tumors; their cells shrank when they were fed with water supplemented with DCA. The drug is widely available and the technique is easy to use, why the major drug companies are not involved? Or the Media interested in this find?

  In human bodies there is a natural cancer fighting human cell, the mitochondria, but they need to be triggered to be effective. Scientists used to think that these mitochondria cells were damaged and thus ineffective against cancer. So they used to focus on glycolysis, which is less effective in curing cancer and more wasteful. The drug manufacturers focused on this glycolysis method to fight cancer. This DCA on the other hand doesn’t rely on glycolysis instead on mitochondria; it triggers the mitochondria which in turn fights the cancer cells. ”
  tu link
  http://hubpages.com/hub/Scientists_cure_cancer__but_no_one_takes_notice

 20. Tar said

  Re: 19
  Nie podobno, ale na pewno o ile wierzyc wiadomosciom w kanadyjskich merdiach.
  Koszerni wlasciciele wielkiej farmacji likwiduja konkurencyjne leki ziolowe, wiec co sie dziwic ze nie chca slyszec o powyzszym.
  Dzis medycyna nastawiona jest na zapobieganie chorobom od chwili urodzenia do dechy grobowej i profitach, a nie leczeniem i wyleczeniem chorego.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: