Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  matirani o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  tras o Męczeństwo Mikołaja II punktem…
  Bezkompromisowa o Wolne tematy (23 – …
  Maverick o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  revers o Wolne tematy (23 – …
  Włodek o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Greg o Wolne tematy (23 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Polska niby ta sama a jednak inna…

Posted by Marucha w dniu 2011-05-17 (Wtorek)

Jak zwykle w czasie mojej corocznej pielgrzymki do kraju ojczystego staram się wyrobić sobie opinie o zmianach widocznych po dłuższym niewidzeniu Naszej Umeczonej Ojczyzny. Takie sporadyczne inspekcje uwypuklają różnice następujące z upływem czasu. Różnice, które dla obserwatora będącego przez cały czas w kontakcie z obiektem badanym mogą być trudne do zauważenia. Co zatem zauważyłem w trakcie podróży poczynając od przejścia granicy UE w Amsterdamie?

Pierwsza rzecz, która się nasuwa to niebywaly wzrost liczby podróżujących przedstawicieli ludów kolorowych. Najwyraźniej Europa stała się wielkim atraktorem dla ludnosci azjatycko-afrykańskiej, której wzrastająca fala nie jest wystarczająco regulowana przepisami o kontroli ruchu granicznego. Jest to zjawisko niepożądane, którego efekty są już widoczne we Wloszech, Francji czy Anglii. Niekontrolowana pod względem jakości materiału ludzkiego imigracja ludności kolorowej i nie tylko zagraża integralności społecznej ludności rodzimej ale podważa też warunki na rynku pracy. Zdesperowani emigranci obniżają bowiem poziom wynagrodzenia wywalczony przez długie lata dzięki unionizacji europejskich pracowników bądź też obciążają niepotrzebnie koszty świadczeń socjalnych w krajach swojej rezydencji.

W sytuacji gdy Europa małpuje bezmyślnie amerykanską politykę deindustrializacji, wprowadzanie dużej ilości taniej i obcej rasowo siły roboczej jest polityką nieprzemyślaną i grożącą powtórzeniem sytuacji odpowiadającej nadmiernemu wybuchowi liczebności populacji żydowskiej w Polsce i Europie w 18 i 19 wieku. Problem ten zostal częściowo rozwiązany dzięki zastosowaniu drastycznej kontroli populacji kolorowej w okresie III Rzeszy ale byłoby godnym pożałowania błędem gdyby historia taka miala się powtórzyć. Pamietajmy bowiem, że terytoria państw nie są z gumy i jeśli nie chcemy widzieć tu warunków azjatyckiego zagęszczenia oraz rasowej degradacji rasy białej to nie możemy pozostawiać polityki imigracyjnej własnemu losowi.

Każdy gatunek, jeśli chce przetrwać, musi walczyć o utrzymanie swojego habitatu oraz miejsc lęgowych. Nie inaczej jest też z rasami ludzkimi i narodami.W Polsce i ogólnie w Europie jest i bez azjatycko-afrykańskiej emigracji wystarczająco dużo elementu w zasadzie obcego cywilizacji łacińskiej. Myślę tu o Żydach, Cyganach oraz różnej maści obywatelach byłego ZSRR, którzy w odmienny sposób ale równie szkodliwie wpływaja na europejską kulturę, obyczaje i sposób życia. Korzyści jakie płyną z ich obecności na europejskim terytorium nie są równoważone szkodami jakie czynią oni w jedności kulturowej i religijnej środowiska, które infekują.

Polska jest zresztą obecnie w fazie dalszej i samo-narzuconej polityki marginalizacji kraju. Nowy port lotniczy na Okęciu robi wrażenie zbudowanego na wyrost i wykorzystanego tylko częściowo. A jeszcze parę lat temu robił on wrazenie wejścia do rozwijajacej się metropolii!

Po drodze do Centrum mamy do czynienia z zatłoczonymi ulicami, które wydają się być w stanie permanentnej reperacji. Również ruch tramwajowy jest dosyć utrudniony dzięki wymianie czy przebudowie torów. Być może, po długiej przerwie, mamy do czynienia z modernizacją tras zapoczątkowanej w czasie gdy Lech Kaczynski był prezydentem Warszawy, a odłożona później ad calendas grecas przez późniejszych włodarzy Stolicy.

Warszawa i zapewne cała Polska jest zalana olbrzymią ilością samochodów, które praktycznie paraliżują system drogowy nieprzystosowany do takiej ilości pojazdów. Są to niemal wyłącznie pojazdy importowane. Rodzimy przemysł samochodowy, mimo widocznego popytu, praktycznie przestał istnieć. Zniknęła zupełnie marka “Polski Fiat” pamiętająca w końcu czasy II RP, nie widać też autobusów “Jelcz” czy “San”, a po fabryce ciągników “Ursus” pozostało tylko wspomnienie.

W fabryce w Tychach, które jest zresztą własnością firmy Fiat a nie przedsiebiorstwem polskim składaja podobno jeszcze jakieś malolitrażowe samochody włoskie, ale samodzielna polska myśl techniczna i rozwiązania motoryzacyjne przestały istnieć. Jest to conajmniej dziwne gdyż istnieje w dalszym ciągu np. Skoda (co prawda własność VW) czy Dacia (chyba własność Renault) jako marki narodowe.

Jest to polityka krótkowzroczna ze strony obecnego polskiego rządu, tak jak jest nią zresztą praktyczna likwidacja przemysłu lotniczego czy stoczniowego. Jeśli Polska istotnie ma kiedyś spłacić długi zagraniczne oraz zrównoważyć budżet państwowy to musi ona być pełnowartościowym współzawodnikiem na rynku światowym i własnym w wytwarzaniu dóbr wysoko-technologicznych. Tymczasem obecna polityka gospodarcza Polski zmierza do uczynienia z niej skansenu produkcyjnego i rynku zbytu dla producentów zagranicznych. Sprzyja temu nierealistycznie wysoka względna wartość PLN w stosunku do USD i EC. Ułatwia ona import i spłacanie długu zagranicznego ale jednocześnie skutecznie paraliżuje opłacalność wytwarzania dóbr przemysłowych i zbilansowanie handlu zagranicznego. To zaś jest motorem do dalszego wzrostu zadłużenia. Osobiście uważam, że dla zaktywowania działalności gospodarczej konieczne jest co najmniej dwukrotne obniżenie wartości PLN w stosunku do USD i EC.

Tymczasem większość osob, z którymi rozmawiałem uważa, że wszystko idzie doskonale i tego co brakuje im do szczescia to przyjęcia EC jako obowiazujacej waluty w III RP. Nikt jakoś nie zdaje sobie sprawy z tego, że przez przystąpienie do unii walutowej Polska straci ostatnią szansę sterowania swoją ekonomią. Po utracie suwerenności prawnej i finansowej będzie to ostateczny gwóźdź do trumny polskiej niepodległości.

Mój znajomy twierdzi, że “myslenie imperialne”, które ja reprezentuję jest reliktem we współczesnej Europie oraz że nigdy dotąd Polska nie miała tak dobrych stosunków zarówno z Rosją jak i Niemcami. Być może, ale warto przypomnieć, że podobnie kordialne stosunki panowaly także w latach 1938-39, a także to, że z samej sytuacji geopolitycznej wynika, że interesy Polski i jej obu najważniejszych sąsiadow są zawsze sprzeczne. Jeśli ci sąsiedzi są nami zachwyceni to nie wróży to Polsce nic dobrego. “Bek koźlęcia rozjusza tygrysa” pisał Kipling i nie ma nic bardziej niepokojacego jak to gdy twoi najwięksi historyczni wrogowie są z ciebie zadowoleni.

Bobola

Andrzej Bobola jest pseudonimem literackim profesora fizyki chemicznej, który dla odpoczynku od nieco rozrzedzonej atmosfery fizyki teoretycznej oddaje się rozważaniom na tematy humanistyczne o aktualnym znaczeniu.

Komentarz Bibuły: Tytułem sprostowania co do stwierdzenia, iż “W fabryce w Tychach, które jest zresztą własnością firmy Fiat a nie przedsiebiorstwem polskim składaja podobno jeszcze jakieś malolitrażowe samochody włoskie, ale samodzielna polska myśl techniczna i rozwiązania motoryzacyjne przestały istnieć.”
Oczywiście, że wybudowana przez Polaków polska firma, została na początku lat 1990. przejęta niemal w całości przez koncern Fiata. Nie wiemy kto personalnie jest odpowiedzialny za ten niekorzystny deal, ale faktem jest, iż miało to miejsce w ostatnich dniach funkcjonowania rządu Jana Olszewskiego. Chętnie poznalibyśmy szczegóły opozycji tamtego rządu wobec tej transakcji – a może opozycji nie było lecz spodziewano się korzyści z tego tytułu? A może rząd, zajęty ultra-ważnymi sprawami wycofania wojsk radzieckich z Polski (co było torpedowane przez prezydenta Wałęsę), po prostu nie był w stanie zapobiec tej “prywatyzacji”?.

Istotne jest jednak również inne sprostowanie: otóż w zakładach Fiata w Tychach montowany jest obecnie pojazd o nazwie Fiat Panda, a o potencjale fabryki oraz o możliwościach polskiej załogi świadczy fakt, że jest to druga (po brazylijskiej) największa fabryka Fiata na świecie. Szkoda, że nie pracuje dla Polaków i z korzyścią dla Kraju.

Za: Bobolowisko (May 15, 2011)
http://www.bibula.com

 

Komentarzy 19 do “Polska niby ta sama a jednak inna…”

 1. Oskar said

  Nigel Farage: Zamknieci w gospodarczym wiezieniu – polskie napisy http://www.stopsyjonizmowi.wordpress.com

 2. Roman K said

  Odsluchajcie uwaznie…jakie to ma znaczenie..dlaczegonapychaja kolorowych dlaczego namawiaja do rozwiazlowci i do latwego sexu. latwego czynienia z Polakow narodu kundlil.ll

 3. Piotr said

  @2: Napychają energią demoniczną, to fakt. Ale żadną „jogą”, czyli innym demonizmem, tego się nie wyleczy. W tym filmie proponuje się zamianę dżumy na cholerę. To nie tędy droga, choć niby rozsądnie brzmi. Ale „prawie” robi róznicę. Proszę o tym pamiętać, bo Bóg mówi o tym wyraźnie i wielokrotnie, zarówno w Piśmie Świętym, jak i poprzez Proroków i Świętych.

 4. Franek said

  Wlewa się do Europy barbarzyństwo tak jak w czasach dekadenckich w Rzymie.

 5. ursus said

  Przecież ciągniki Ursus są dalej sprzedawane! Poza tym mój znajomy musiał zmienić sprzęgło po 600H, i czemu się dziwić że we wsi jeden lub dwa tylko krążą a reszta pochodzi z US lub Germany.

 6. JO said

  Czlowiek Mix jest zagubiony, bezwolny, latwy do sterowania oraz jest sila rzeczy „V kolumna” dla ludzi, ktorzy utozsamiaja sie z Narodem.

  Wystarczy popatrzec na Londyn, Leeds.

  Trzeba jednak trabic, ze jest to przyczyna Wat II i JPII, ktory zjudaizowal Ksiezy, ktorzy juz nie nauczaja po katolicku.

  Duchowni Muzelmanscy nauczaja i trzymaja swoje owce w ryzach. Muzeumanka nawet w Anglii chodzi godnie ubrana jak kobieta i mysli o PROKREACJI , MACIEZYNSTWIE.

  DZIS POLKA i Europejki – biale kobiety i mazczyzni zyja jak na haju pod wplywem mediow, radio, magazynow…. z Braku KSIEZY KATOLICKICH i Nauczania Katolickiego (najpiekniejszego na swiecie)
  – Zyja myslac tylko o kopulacji, erotyzmie lub gorszych patologiach.

  Odniezmy Nasze Koscoly Judeokatolikom i przekazmy im Ksiezom Katolickim a wroci lad a wroco Polska.

 7. sono said

  Pan Jo ma racje.
  Z radoscia zaprzedalismy dusze mamonie, seksowi, latwym przyjemnosciom, egoizmowi i tem podobnych.
  Szatan zaciera rece z radosci, bo mu niezla ilosc przybyla i przybedzie do jego krolestwa ciemnosci. Ksieza, w duzej mierze, sami ulegli „przyjemnosciom” swiata ,wiec sol nie jest juz slona, stracila swoj smak i nie odgrywa juz wiekszej roli.
  Ma na racje ,ze muzulmanie i ortodoksyjni Zydzi przestrzegaja bardzo surowo swoich surowych zasadach i latwo nie odchodza od swoich norm, mimo ze dla nas one wydaja sie nieludzkie, lub w najlepszym razie hertyckie.
  A kim my jestesmy??? Jestesmy malowanymi, niedzielnymi pseudo- katolikami ,ktorzy nie maja pojecia o zyciu w wierze, oddaniu swego calego zycia dla Boga.
  Efekt jest taki, jaki jest. Zlaicyzowana Europa, popelniajaca kazdy mozliwy grzech i laicyzujaca sie w tempie przyspieszonym Polska, ktora z szybkoscia blyskawicy nadgania Europe.

 8. JO said

  ad.7. A mozliwe to sie stalo w Polsce , taki lainowy upadek, dzieki judeoksiezom, ktorzy przestali uczyc katolicyzmu a stali sie..np, politykami za blogoslawienstwem JPII oraz poczatkiem blednego wzoru ( tu Pan Gajowy sie nie zgadza) Kardynala Wyszynskim dzialaniem – ktorego postawa zostala „uzyta” tak by usprawiedliwic w oczach Polakow dzialalnosc Ksiezy.

  Z calym szacunkiem do Blogoslawionego Popieluszko – niemniej Ten Wybitny Ksiadz byl dzialal jako Polityk bardziej a nie Ksiadz.

  Gdyby Bl Popieluszko umarl w obtonie Tradycyjnego Sw KKatolickiego a nie tylko obronie Judeokosciola w Polsce i Polakow – to przekonany jestem, ze dzis Polska byla by Polska.

  Zdjecia Bl J Popieluszki pokazuja go ustawionego w pozycji odwroconej do Oltarza.
  Przyznaje, ze nie znam Kazan Blogoslowianego Popieluszki doglebnie, ale przeczytalem dwa i cytuje slowa :”Warto na koniec naszych rozważań przypomnieć słowa obecnego prymasa, kardynała Józefa Glempa, który 7 listopada ubiegłego roku w Lublinie powiedział: „Naród, który doznaje upokorzeń, ma prawo do protestu, ma prawo do domagania się swoich praw… Ma prawo do bycia sobą…”

  Stwierdzam, ze Ksiadz Popieluszko – Blogoslawiony – NIE UCZY KATOLICYZMU , a prowadzil Polityke i to pod dyktando swoich mocodawcow, ktorzy potem „go sprzatneli” na zasadzie murzyn zrobil swoje murzyn moze odejsc a jezeli nie chce to murzynowi sie pomoze odejsc – zabojstwo popieluszki bylo przestroga setek innych mlodych politykow – judeopolitykow w SUTANNACH!!!

  Czy Blogoslawiony Popieluszko wyglosil chociaz jedno Kazanie w Obronie Tradycji? W obronie Sw Magisterium? NIE! Nie wygnal mlodych kobiet z judekosciolow z odslonietymi glowami i mezczyzn co rozgladaja sie w kosciele za PANNAMI! a nie przychodzacymi zlozyc OFIARE! tak by uzyskac laski ducha Swietego- CNOTY KATOLIKA.

  Setki politykow w sutannach , jak agenci DOPROWADZILO do Sterowanej AGENTOW rekoma Solidarnosciowej Rewolucji – oddajacej Polske w Lapska Zlodzieji tylko dlatego ,ze ci Judeokatolicy nie umieli rozpoznac dobra od zla za przyczynkiem Wyszynskiego i Dyrektywa JPII i jego zaplecznikow.

  To Blogoslawony Popieluszko i jemu podobni oddali Polske i Polskie Kobiety w odkryte Loze Muzelmaninow Dzis.

  Jak pomysle o Bl Popieluszce to smutno mi sie robi, jak „glupiego ” ksiedza wykozystano przeciwko Narodowi, oglupiono, przerobiono na judeoksiedza bezwiednie, zabito a potem, „ten co w sumie zabil” oglosil go Blogoslawionym. Niezla Drwina z Nas Polakow a my w tym tancu Chocholim tkwimy i tanczymy w rytm i slad…wciaz slepi.

  Zamiast przegnac judeoksiezy z Naszych Kosciolow – wciaz w ICH RYTM Tanczymy jak za czasow Popieluszki, w smiertelnym dla nas tancu – z tym ze zanim smierc to jeszcze oni wyzyja sie nad Naszymi Kobietami pi…ac je i produkujac miksy a z naszych mezczyzn zrobia wytatulowanych deb…ilo-jeba….kow..

 9. JO said

  oto link do Kazan Bl Ksiedza Polieluszki – http://ipn.gov.pl/portal/xjp/1075 – sami Sprawdzcie do czego namawial bezwiednie ten Ksiadz zmanipulowany tak tragicznie, zagubiony , przerobiony na judeoKatolika-judeo-ksiedza – Ksiadz.

  Smutne i Przerazajace jak dalismy i dajemy sie Manipulowac.

  Dzic w rytm tanca z Gwiazdami i hip – hopu i judeokatolickiej mszy za chlebem wyruszamy na zachod, wchodzimy do luzek europy, zacharowujemy sie jak niewolnicy, kozystamy z „dobrodzijsct” dobrobytu Tesko, Dysko, Radio i CD….jak glupcy, jak otepieni, sterowani wciaz przez tych samych Komunistow w Rzadzie i Komunistow w Sw KKatolickim – w miazdzacym Nas Uscisku takim jak dawniej za JPII a teraz za Dziwisza, wciaz Glempa z mumii twarza…etc, etc, etc.

 10. JO said

  Produkuja nam bohaterow: Geremek, Kuron, Mazowiecki, Walesa…. i Blogoslawionych – Popieluszko, Jan Pawel II – a My Slepi, zaslepieni – pchani chorymi ich Zyciorysami i ideologiami wciaz albo robimy „Wielka Emigracje” (gubiac swe dzieci w innych narodach a dzis w innych cywilizacjach) albo robimy powstania – styczniowe, listopadowe, 68 r, 70 r, solidarnosciowe, okraglostolowe, „NowoRzadowe”, NowoEuropejskie-proUnijne,

  Kiedy wreszcie przestaniemy robic pod ich dyktando a zacznimy dzalac dla Pana Boga, ktory wowczas nam zwroci Rodziny Zdrowe, Dobrobyt-Ojczyzne Wlasna!??

 11. JO said

  A tylko w poprzez Rozwazanie Tajemnic Rozanca Swietego uzyskujemy Takie Dary od Pana Boga, dzieki Ktorym Modrosc, Rozwaga, Wstrzemiezliwosc etc, etc, tyle cnot w nas wzrasta do odporu WROGA niewidocznego i widocznego niezbednych jest!

  Rycerz Polski kiedys to posidal a my jego – naszych przodkow „zloty Rog” zatracilismy, sprzeniewirzylismy idac za glosem judeokatolickich ksiezy.

 12. Veritas. said

  Ad.Pan JO. ma RACJĘ. Podejmując walkę z judaizmem, musimy się wyzbyć muzułmańskiego i chrześcijańskiego zniewolenia umysłu.

 13. 166 bojkot TVN said

  JO potrafi używać swojego rozumu, czy koniecznie musi posiłkować się mózgiem księży, biskupów i papieży?

  Bo jeśli nie potrafi myśleć bez autorytetów, biskupów, czy rabinów, to jest raczej leming, nie człowiek rozumny, czyli pojęcie homo sapiens JO nie dotyczy.

 14. Marucha said

  Re 12:
  I właśnie o to chodzi judajczykom, abyśmy wyzbyli się „chrześcijańskiego zniewolenia umysłu”.

  A prawda jest taka, że tylko „zniewolony chrześcijaństwem” umysł potrafi jasno odróżniać zło od dobra i kłamstwo od prawdy. Dlatego jest groźny dla lucyferian i dlatego lucyferianie z taką furią zwalczają prawdziwy katolicyzm, którego już coraz mniej.

 15. Marucha said

  Re 13:
  No i znów ta żałosna „niezależność intelektualna”…

  JO (ani Marucha) nie posługują się mózgiem biskupów ani papieży, ale skumulowaną mądrością 2000 lat Kościoła Powszechnego oraz jego Doktorów. Kto myśli, że jego własny rozum może być namiastką tej mądrości, ten jest głupcem.

 16. 166 bojkot TVN said

  15/
  Bez przesady!
  Trzeba użyć mózgu, żeby pojąć prawdy głoszone przez Chrystusa, i żeby zrozumieć, czy jakiś papież, biskup, ksiądz, czy jakikolwiek inny „autorytet”, postępuje zgodnie z Jego naukami.

  Jeśli słucha się tylko biskupów, bezkrytycznie i bezmyślnie, to człowiek może „obudzić się z ręką w nocniku”, czyli bez własnego państwa, bez wolności. Nawet bez kościołow, które fałszywi, sprzedajni hierarchowie zastawią za karciane długi, niezapłacony vat, albo jako odszkodowania za obrzydliwe, pedalskie praktyki na nieletnich (charakterystyczne dla frankistów).

  Niestety mózgi takie jak JO, które słuchają hierarchów, mają też ci, co w swoim umysłowym lenistwie wybrali TVN jako jedyne źródło wiedzy o świecie, modach, moralności, uczciwości. Dziwnym trafem w Rosji istnieje telewizje NTV, która ostatnio donosiła o tablicy w Strzałkowie.

 17. Marucha said

  Re 16:
  166 pisze bzdury, bo chyba nie rozumie, co do niego mówi jego rozmówca.

  Otóż podkreślam jeszcze raz, że dla katolika wyrocznią nie jest ani biskup, ani nawet papież, tylko 2000-letnie Magisterium Kościoła. I myślący, rozumny katolik, ocenia postępowanie hierarchów właśnie przez pryzmat Magisterium.
  Zarzucanie JO, że „słucha hierarchów” – to czysta paranoja. JO nie słucha się nawet obecnego papieża. Czy 166 potrafi czytać?

 18. Veritas. said

  Ad.14.Przepraszam Pana Maruchę. Myślałem o ” chrześcijańskim zniewoleniu umysłu”, ponieważ czuję się zdradzony i oszukiwany przez tzw. „autorytety” Kościoła. Wiara i zaufanie jest ” wykorzystywana” przez judeokatolickich księży na naszą zgubę.

 19. Marucha said

  Re 13, 14, 18:
  Ok, rozumiem że użył Pan skrótu myślowego.
  W dzisiejszych czasach zamętu jest szczególnie ważne, abyśmy odróżniali Kościół Powszechny od jego hierarchów, z których wielu albo odbiegło od prawowierności, albo wręcz stanowią Piątą Kolumnę.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: