Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zbigniew Kozioł o „Udu***y cię tak, że się…
  Krzysztof M o Tortura nadziei
  Krzysztof M o „Udu***y cię tak, że się…
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  omega o Wolne tematy (23 – …
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  lewarek.pl o Ukraina walczy z prawosła…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  Voodoosch o Tortura nadziei
  JADAM o Tortura nadziei
  bladymamut o „Udu***y cię tak, że się…
  bladymamut o „Udu***y cię tak, że się…
  bryś o Wolne tematy (23 – …
  Olo o „Udu***y cię tak, że się…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Czego możemy nauczyć się od Arabów?

Posted by Marucha w dniu 2011-05-18 (Środa)

(bo przecież od Żydów nauki pobieramy na co dzień)

[Tekst ten jest komentarzem Matki Polki – Poliszynel]

BANKI BEZ LICHWY

http://biznes.interia.pl/

Jak to możliwe, że system finansów islamskich z powodzeniem i bez kryzysu rozwija się równolegle do świeckiego systemu finansowego, w którym napęczniały bańki spekulacyjne, a pieniądz stał się bardziej związany z wirtualnym światem niż realnym PKB?

Pieniądze są więc inwestowane wprost, z pominięciem działań spekulacyjnych. Arabowie mają swoje podstawowe produkty bankowe – mudaraba, musharaka, murabaha, idjara i kard hasan (mając styczność z bankowością islamską warto choćby tylko znać te terminy; dotyczą one sposobu finansowania inwestycji przez banki i ich udziału w tych inwestycjach) – według których umowy są sporządzane w taki sposób, żeby nie naruszyć zakazu uprawiania lichwy.

– Nie oznacza to wcale, że bank omija ten zakaz, choć mieszkaniec Zachodu może tak właśnie to sobie wyobrażać widząc karty kredytowe wystawiane przez banki arabskie, udzielane przez nie kredyty inwestycyjne, czy – dla klientów detalicznych – konsumpcyjne albo hipoteczne.
No dobrze. Ale przecież ideą bankowości jest zarabianie pieniędzy, a precyzyjnie rzecz ujmując zarabianie pieniędzy na sprzedaży pieniądza. Zgodzi się pan ze mną?

– To jest konwencjonalna, zachodnia definicja bankowości. Tymczasem w islamie, według szariatu, bank jest taką organizacją, która ma odpowiadać za wspieranie rozwoju lokalnej społeczności i jej członków. W tym kontekście działalność bankowa jako taka jest dopóty uzasadniona i akceptowana, dopóki przyczynia się do wzrostu zasobności i rozwoju społeczności. Koraniczne zakazy nie akceptują banków, które funkcjonują wyłącznie po to, aby przynosić zyski właścicielom, czy też aby wspierać takie czy inne grupy interesów. Taka działalność jest wprost zakazana.

– I dlatego islamskie banki nie udzielają pożyczek partiom politycznym, ale również przemysłowcom zajmującym się handlem bronią, produkcją alkoholu czy nikotyny. Nie wspierają również żadnych działań, które w sposób bezpośredni zajmują się kontrolą urodzeń, czyli producentów środków antykoncepcyjnych czy kliniki zapłodnień in vitro. Proszę mi wierzyć, że bardzo starannie oceniają każdy wniosek o kredyt, pod względem nie tylko stopy zwrotu z inwestycji, ale również pod względem moralnym. (..)

LIBIA KADAFIEGO

Odwołany rosyjski ambasador w Libii, Wladimir Chamow, odpowiadając w wywiadzie na pytanie czy Kadafi uciskał swoich obywateli, powiedział: „O jakim ucisku mówimy? Libijczykom hojnie przyznawano kredyty na 20 dwadzieścia lat bez odsetek na budowę domów, litr benzyny kosztował około 10 centów, jedzenie nie kosztowało nic, a nowy jeep KIA z Korei Południowej można było kupić za zaledwie $7500. Kraj ten już nie istnieje .”

Jaki są znane fakty i liczby o Libii i jej przywódcy?

* PKB per capita = $14,192
* Każda rodzina otrzymuje rocznie pomoc = $1,000
* Bezrobotny otrzymuje $730 miesięcznie
* Miesięczna pensja pielęgniarki w szpitalu = $1,000
* Każdy noworodek = jednorazowo $7,000
* Po zawarciu małżeństwa każda para = $64,000 na zakup mieszkania
* Na założenie własnej działalności jednorazowo = $20,000
* Zakaz wysokich podatków i ceł
* Darmowe edukacja i opieka zdrowotna
* Edukacja i staż za granicą opłacane przez państwo
* Sieci sklepów dla dużych rodzin z symbolicznymi cenami na podstawowe art. Spożywcze
* Surowe kary za sprzedaż przeterminowanych produktów, w niektórych przypadkach areszt
* Liczne apteki z darmowymi lekami
* Podrabianie leków uważane za groźne przestępstwo
* Nie ma opłat za czynsz
* Nie ma opłat za energię elektryczną
* Zakaz sprzedaży i używania alkoholu, prawo „prohibicji”
* Pożyczki na zakup samochodu i mieszkania bez odsetek
* Zakaz usług w zakresie nieruchomości
* Osoba kupująca auto, do 50% ceny płaci państwo, w przypadku milicji = 65%
* Paliwo tańsze od wody: 1l. paliwa = $0.14. Zysk ze sprzedaży ropy wydawany dla dobra społeczeństwa i podnoszenie standardu życia
* Kadafi zgromadził ponad 143 t złota. Planował wprowadzić strefę bezdolarową i używać złoty dinar, zamiast waluty w rachunkach z innymi państwami
* Duże sumy wydawane na irygację z wód gruntowych, w ilości około 100 odpływów z Nilu. Ze względu na skalę tego projektu nazwano go „ósmym cudem świata.” […] Jest to tzw. „zielona rewolucja.” która rozwiązuje wiele problemów żywnościowych w Afryce, a Libii zapewnia stabilność i niezależność ekonomiczną.
* W 2010 r. Kadafi złożył wniosek w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ o śledztwo ws. okoliczności ataku USA i NATO na Irak, oraz postawienie przed sądem winnych masowych zbrodni. Przedłożył projekt rezolucji ws. odszkodowania byłych państw kolonialnych byłym koloniom za eksploatację w okresie kolonialnym […]

Zachodnia propaganda demonizuje Muammara Kadafiego jako patologicznego tyrana i nieprzejednanego wroga demokratycznych aspiracji Libijczyków. To nie jest prawda. Istnieją pewne mechanizmy powszechnej kontroli i demokracji w Libii: wybierane rady obywatelskie i społeczności samorządowe (gminy). Wszystko to bez nomenklatury partyjnej w sowieckim stylu, nadętej biurokracji, ale przy bardzo wysokim standardzie życia i bezpieczeństwa socjalnego obywateli. Coś w rodzaju społeczeństwa, które w jakiś sposób wygląda jak komunistyczne. Czy dlatego Libię mają demonizować i atakować stare mocarstwa imperialistyczne? …

Sigizmund Mironin w artykule ‘Why is Libya bombed’ [Dlaczego bombarduje się Libię] pisze:

„Libia, która jest uważana za dyktaturę wojskową Kadafiego, jest rzeczywiście najbardziej demokratycznym państwem na świecie.

W 1977 r., Libia została ogłoszona najwyższą formą demokracji, w której tradycyjne instytucje rządowe są zniesione, a cała władza należy bezpośrednio do ludzi, przez komitety i kongresy ludowe. Państwo jest podzielone na wiele wspólnot, które są samodzielnie kierowanymi „mini-państwami w państwie,” z pełną władzą w swoim okręgu, łącznie z podziałem środków budżetowych.

Ostatnio Muammar Kadafi ogłosił bardziej demokratyczne idee – dystrybucję dochodów z budżetu wśród obywateli…. Według przywódcy libijskiej rewolucji to eliminuje korupcję i pasożytniczą biurokrację.”

(…)
http://left.ru/2011/2/shelestiuk204.phtml

Komentarz własny [Poliszynela – przyp. adm].

Sukces gospodarczy Libii i Kadaffiego przypisywany jest ropie naftowej. Ale Wenezuela też ma ropę, a do niedawna panowała tam bieda. Bo zyski z ropy szły do kieszeni koczowników. Dopiero Chavez znacjonalizował ropę, przez co mieszkańcom powoli poprawia się poziom życia, ale za tę nacjonalizację i odebranie tanich zysków koczownikom atakowany jest Chavez przez koczownicze media i hasbarę.

Polska nie ma wprawdzie ropy, ale mamy węgiel, miedź, siarkę, gaz łupkowy. Mamy pola uprawne, a nie pustynie, nie musimy też budować za miliardy sztucznych jezior ze słodką wodą sprowadzaną za grube pieniądze zza granicy.

Dlaczego więc panowała taka różnica w poziomie życia w Libii (przed bandyckim zaatakowaniem jej najpierw przez najemników, a potem przez NATO) i w naszym Chazarstanie?

Odpowiedź leży w ekonomii. Normalnej w Libii a koczowniczej u nas.

Polecam uważne przeczytanie artykułu o bankowości islamu.

http://biznes.interia.pl/wiadomosci/swiat/news/fenomen-arabskich-bankow,1557723,4201

Przynajmniej pod tym względem islam jest o niebo uczciwszy i lepszy od bankowości Zachodu narzuconej chrześcijanom przez koczowników.

A skoro już przy koczownikach i finansach jesteśmy…

Nadchodzące bankructwo Dużego Usraela wykorzystane zostanie do wypłukania naiwniakom grającym na giełdzie kieszeni. Jedynie ci, co giełdą manipulują i ją kontrolują zawsze wyjdą na swoje.

http://biznes.interia.pl/news/stan-budzetu-usa-spowodowal-spadki-na-wall-street,1639892,4200

Aresztowanie szefa MFW odbije się czkawką (i to dużą) na eurozonie.

http://biznes.interia.pl/news/the-economist-skutki-aresztowania-szefa-mfw-beda-powazne,1639891,4200

A sytuacja finansowa Jewrołagu i tzw. strefy euro jest katastrofalna.

http://biznes.interia.pl/news/sytuacja-w-strefie-euro-bardzo-powazna,1639648,4201

Gdzie nie spojrzysz – tam katastrofalne długi. Ale ostatecznie po to właśnie koczownicy wymyślili nam Unię i euro…

Portugalii wmówiono, że jedynym ratunkiem dla niej jest kolejny gigantyczny kredyt.

http://biznes.interia.pl/news/78-miliardow-euro-pomocy-dla-portugalii,1639878,4200

Tylko jak bankrut, który już teraz jest niewypłacalny, ma spłacić stare gigantyczne długi i ten nowy gigantyczny kredyt?

Leczenie bankrutów nowymi kredytami przypomina wciskanie choremu i odwodnionemu biegunką pacjentowi kolejnych środków przeczyszczających. Bo tak działają „kredyty”. „Przeczyszczają” i (finansowo) „odwadniają” organizm państwowy, pozbawiając go żywotnych soków. Taka terapia trwa dotąd, aż pacjent skona. A wtedy jego organy idą na handel. Przekonała się o tym Argentyna, gdzie gigantyczne skarby Patagonii (wraz z ziemią) za grosze wysprzedawana są wierzycielom, czyli koczownikom. Do stanu bankructwa wpędził Argentynę MFW.

Irlandii koczownicze pijawki też już nie odpuszczą. Będą ją doić, aż skona.

http://biznes.interia.pl/news/mfw-odblokowuje-158-mld-euro-dla-irlandii,1639893,4200

Grecję już zniszczono. Czyż to nie jest parodia i okupacja przez zewnętrznego wroga, że kanclerzyca IV Rzeszy i MFW decydują o długach Grecji?

http://biznes.interia.pl/news/mfw-odblokowuje-158-mld-euro-dla-irlandii,1639893,4200

Przy czym nie zastanawiają się, jak koczownicze pijawki z Grecji wypędzić i Grecję od nielegalnych „długów” zwolnić, nie debatują, jak zlikwidować, jak zniszczyć bandycki i ograbiający budżety państw koczowniczy system bankowo-finasowy, a debatują nad „restrukturyzacją” długu!

Obłęd i paranoja. I to samo czeka całą bilderbergowską Jewropę, bo Unię i euro wymyślono tylko i wyłącznie po to, aby wpędzić Europę w bankructwo. A wtedy wierzyciele/koczownicy za długi wykupią wszystko co ma jakąkolwiek wartość. Z kamienicami, szpitalami, ziemią uprawną i lasami włącznie. Kupią sobie nawet patent i licencję na wodę deszczową.

Poliszynel

http://krasnoludkizpejsami.wordpress.com

Komentarzy 10 do “Czego możemy nauczyć się od Arabów?”

 1. tralala said

  I dlatego, m.in., dzieje sie w arabskich krajach to co sie dzieje.

 2. mocniejszy said

  Jak przepędzić siorbaczy od centralnego polskiego koryta?

  Oto jest pytanie!

 3. sono said

  Od Arabow ,wbrew pozorom, niejedengo zaczadzeni i oglupiali europejczycy mogliby sie nauczyc. Ale sa na to za glupi i za dumni. I dlatego szybciej pojda do piachu niz im sie wydaje.

 4. Boomcha said

  System finansowy „bez lichwy” można stworzyć tylko poza nim, poza systemem lichwy. Do tego trzeba mieć jakieś dobro, które będzie zabezpieczeniem (wymienialności)pieniądza (złoto, ropa, itd.) – tak mi laikowi się przynajmniej wydaje.

 5. wet3 said

  Poza systemem bez lichwy nic wiecej od Arabow nie mozemy sie uczyc. Reszta to dzihad.

 6. ziarnko prawdy said

  Bin Laden nie zyje od lat.Jego zabicie to mistyfikacja!
  Rosjanie maja dowody?
  http://sfora.pl/Bin-Laden-nie-zyje-od-lat-Jego-zabicie-to-mistyfikacja-a32252
  Co ciekawe informacje ta przekazal Kanal 1 rosyjskiej telewizji.

 7. mocniejszy said

  Ad 4
  Jest oczywiste, że oparcie waluty na złocie uniezależnia finansowo kraj w trybie natychmiastowym. A dlaczego siorbacze polskiego koryta nie robią tego, a chcą jeszcze naszą złotówkę zamienić na gorszą międzynarodową walutę euro. I tu jawi się dylemat filozoficzny… jak pogonić ich od centralnego państwowego koryta?

 8. Roman K said

  Cudze chwalicie swego nie znacie….
  System katolickich bankow Samopomocowych istnial w Polsce od Czasow Zaborow- jako przejaw samoobrony przed zaborcami,,Kasy Stefczyka, Kolka Rolnicze Kraziewicza, Soldzielnie Samopomocowe i Kasy Robotnicze..
  Katolicka Doktryna Ekonomiczna- czy to znanana jako corporatism, czy jako Dystrybutyzm…brac i wybierac….
  Najlatwiej jest przypomniec sobie co juz bylo , funkcjonowalo i przynosilo efekty wymierne….
  Najwazniejsze to…Bojkot Lichwy!….Wystarczy go oglosic i rozwijac…..
  Tu dla zainteresownych anglojezycznych..potrzeba tlumaczy na polski artykolow do kolportacji wsrod Polakow.///
  http://distributistreview.com/mag/
  Sprawa waluty…pomyslcie..Polka jest jednym z niewielu krajow Europy ktora wydowbywa rocznie….650tys ton miedzi…..2 800 ton metrycznych srebra i trzy tony zlota….Wprowadzic pieniaz oparty o parytet srebra jest ,,idealnym wyjsciem zwlaszcza kiedy srebro osiagnie wartosc pona 50 dollarow;l;.;

 9. sono said

  Panie Roman,
  jest tylko jedna zasadnicza roznica. My to niby wiemy, a oni to robia.
  My niby wiemy jak zyc po chrzescijansku ,jak Bog przykazal, a oni tak zyja jak im Allach nakazal.
  Widzi pan ta roznice??

 10. OE said

  Od innych mozna sie zawsze czegos madrego nauczyc, pod warunkiem ze nie jest sie durniem i leniem.
  Od Arabow chocby smutnej prawdy ze „tylko duren potyka sie 2 razy o ten sam kamien”.
  #8 ma racje „Samopomoc chlopska” w najrozniejszych formach istniala i byla praktykowana przez Polakow.
  Dzisiejsze polacfo nie stac na nic.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: