Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Tadeusz o Przez 37 lat, co dzień, wchodz…
  Krzysztof M o Dwa wektory hipokryzji
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  revers o Aktualność geopolityki!?
  revers o Aktualność geopolityki!?
  bbebebe o Wolne tematy (82 – …
  kfskenve o Wolne tematy (82 – …
  Lily o „Papież Franciszek”jest naszą…
  revers o Nie strasz, nie strasz, b…
  AlexSailor o Kupiłeś „elektryka”? No to cię…
  Andy o Nie strasz, nie strasz, b…
  CBA o Wolne tematy (82 – …
  Yagiel o Wolne tematy (82 – …
  Lily o Wolne tematy (82 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Miedwiediew grozi zimną wojną. „Nie chcę żyć w takiej Europie”

Posted by Marucha w dniu 2011-05-21 (Sobota)

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zaapelował do państw Zachodu o porozumienie się z jego krajem w sprawie europejskiej tarczy antyrakietowej. W przeciwnym razie – ostrzegł – Europa może się cofnąć do czasów zimnej wojny. – Jeśli nie zdołamy się porozumieć, to otrzymamy Europę z początku lat 80. – oznajmił. – Ja nie chcę żyć w takiej Europie – dodał.

Miedwiediew mówił o tym podczas I Międzynarodowego Forum Prawnego w Petersburgu. To poświęcone problemom modernizacji prawa zgromadzenie zostało zwołane z inicjatywy rosyjskiego prezydenta. W jego zamyśle ma ono zbierać się co roku i być miejscem dialogu przedstawicieli rosyjskich i zagranicznych organów władzy, środowisk prawniczych, świata nauki i organizacji międzynarodowych.

W obradach forum uczestniczyli m.in.: sekretarz generalny Rady Europy Thorbjoern Jagland, unijna komisarz do spraw wewnętrznych Cecilia Malmstroem i polski minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. Honory gospodarza pełnił rosyjski minister sprawiedliwości Aleksandr Konowałow, a moderatorem dyskusji był dawny niemiecki kanclerz Gerhard Schroeder.

– Musimy pomyśleć o tym, jaki będzie nasz europejski dom, tj. nasz wspólny dom. Przed nami 2020 rok. W 2020 roku w Europie pojawi się nowy system obrony przeciwrakietowej. Uzgodnijmy dzisiaj, jaki będzie ten system. Wówczas w 2020 roku będziemy mieli nowoczesny, przystosowany do życia europejski dom – oświadczył Miedwiediew.

– Jeśli nie zdołamy się porozumieć, to otrzymamy Europę z początku lat 80. – oznajmił. – Ja nie chcę żyć w takiej Europie. Mam nadzieję, że wy też nie chcecie. Jeśli będą problemy w Europie, to niespokojnie będzie w całym świecie – dodał.

Prezydent wezwał też partnerów Rosji do rozwijania współpracy w walce z terroryzmem i – jak to ujął – odejścia od podwójnych standardów, przeszkadzających w pokonaniu tego wspólnego wroga.

W środę na konferencji prasowej w Skołkowie koło Moskwy Miedwiediew ostrzegł, że Rosja zastosuje kontrposunięcia, jeśli nie będzie kompromisu w sprawie tarczy antyrakietowej. Zagroził również, że jego kraj może wyjść z zawartego w kwietniu 2010 roku z USA układu o ograniczeniu broni strategicznych (START).

Kilka dni wcześniej rosyjski prezydent wystosował posłanie do przywódców państw NATO, w którym uprzedził, że europejski system obrony przeciwrakietowej nie będzie skuteczny bez udziału Federacji Rosyjskiej.

Miedwiediew potwierdził zadeklarowaną w listopadzie 2010 roku podczas szczytu NATO-Rosja w Lizbonie gotowość jego kraju do wzięcia na siebie części odpowiedzialności za podtrzymanie strategicznej stabilności i bezpieczeństwa, w tym budowę wspólnej tarczy antyrakietowej w Europie.

W czasie szczytu NATO-Rosja w Lizbonie Miedwiediew przedstawił koncepcję „sektorowej obrony przeciwrakietowej”, zakładającej roztoczenie rosyjskiego parasola antyrakietowego nad Europą.

Gospodarz Kremla zaproponował Sojuszowi zbudowanie takiego wspólnego systemu obrony przeciwrakietowej, w którym Rosja chroniłaby Europę przed ewentualnym zagrożeniem rakietowym w zamian za analogiczne zobowiązanie Zachodu.

Strony – jak dotąd – nie zdołały dojść do porozumienia w sprawie przyszłej architektury wspólnej terytorialnej tarczy antyrakietowej. NATO woli mówić o współpracy dwóch systemów. Natomiast Moskwa upiera się przy jednym systemie, w którym decyzja o ewentualnym przechwyceniu wystrzelonej rakiety zapadałaby wspólnie.

Dla niektórych państw Sojuszu, w tym Polski, taki postulat jest nie do przyjęcia. Polski minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski argumentuje, że trudno byłoby zaakceptować sytuację, w której kraj nie będący członkiem NATO jest współodpowiedzialny za bezpieczeństwo Polski.

http://wiadomosci.onet.pl/

Oczywiście NATO gwarantuje Polsce pełne bezpieczeństwo, zupełnie jak Anglia i Francja przed II Wojną. A więc nie musimy bać się nikogo, za wyjątkiem interwencji wojsk USA, ale tylko w razie zagrożenia dla demokracji w naszym kraju. – admin.

Komentarzy 12 do “Miedwiediew grozi zimną wojną. „Nie chcę żyć w takiej Europie””

 1. marek said

  Panie Gajowy dziwi mnie tylko jedno. Na co liczy Rosja w tych niby przepychankach z tarczą antyrakietową? Czyżby nie wiedzieli?

 2. poczytalny said

  Miedwiediew to dosc przystojny czlowiek ale czy on sam mysli ,moze czynia to za niego inni ?

  Zaczlem mu sie przygladac jak „gnal” do Polski na pogrzeb Lecha Kaczynskiego,nie tak jak Obama i inni,ktorzy przestraszyli sie chmury wulkanicznej w tym akurat czasie.
  Potem zaczalem miec „przeblyski”,ze to moze byc „jedna rodzina”.
  A teraz juz prawie wiem ,ze to napewno znana familia i chodzi o „spadki”.
  Obama jezeli przyjedzie bezpiecznie do Polski, to moze jakos sie w tej familli dokadaja i ustala „komu konie i to co w komorze, a komu gospodarka,jakie psy uwiazac na obejsciu”.
  Moze byc tez inaczej ,nigdy nic nie wiadomo, bo czarne chmury tak nad Ameryka jak i nad Izraelem,moze byc tornado i to nie jedno z blyskiem „chinskich pierunow” !
  Pozyjemy uwidzimy.

 3. desperado said

  Niemcy,które rządzą w UE zrobią wszystko co Rosja nakarze, mając na uwadze surowce niezbędne dla rozwoju Reichu.Surowce dla niemiec są tak ważne,że nikt i nic ich nie powstrzyma.Szczecin juz zablokowany przez Nordstream,kolej na dalsze ograniczanie polskiego rozwoju gospodarczego.Gdzieś między tymi wszystkimi szemranymi interesami wielkich kół młyńskich przetacza się maleńka Polska,która tylko przeszkadza.Rolą USA i wielkiego kenijczyka winien być powrót do stylu Reganowskiego trzymania za mordę sowieckich aspiracji mocarstwowych.Oddanie Europy Środkowej pod całkowitą kontrolę sowiecko-niemiecką jak zawsze skończy się dla polski katastrofą,którą co światlejsi juz dostrzegają.

 4. Ragnar said

  Lemingi powtarzają to jak mantrę „nato nas obroni” a gdy pytasz: „czy uważasz że II WŚ była ostatnią?” śmieją się waląc teksty w stylu „muodzi i wyksztauceni z dórzyh miastuff” albo że jesteś wariatem”

 5. cepovic said

  Tarcza tu, tarcza tam. Jeszcze troche i nie bedzie komu rakiet wystrzeliwywac :<

 6. Marucha said

  Re 1:
  Rosja na nic nie liczy, a jedynie w sposób prosty udowadnia, że „tarcza” nie jest wcale zwrócona przeciwko jakiemuś wspólnemu wrogowi, tylko konkretnie przeciwko Rosji.

 7. poczytalny said

  Po to sa tarcze aby do nich strzelac i trafiac !
  Wojsko o tym bardzo dobrze wie i szkoli sie w strzelaniu do tarcz,a pozniej do innych celow.
  Gorzej z cywilami,im tarcze przyslaniaja oczy.

 8. Tomek-Kolejarz said

  A ja coraz częściej odnoszę wrażenie, że mogą to być ostatnie podrygi Rosji i bardzo słabej Europy okupowanej przez UE. Amerykanie nie są głupi. Ich klasa polityczna składa się w sporej części z ludzi oczytanych i bardzo sprytnych. Ruskim to się ich glinanie nóżki kruszą. Myślę, że za jakieś 10-15 lat to już będzie kraj z II albo III ligi państw świata. Niech no tylko padnie Obama i demokraci, a w Partii Republikańskiej niech wygra frakcja „herbaciarzy”. Wtedy może powrócić polityka podobna do reaganowskiej, a przypomnę tylko, że ten gość walnie przyczynił się do upadku ZSRR. Tarcza plus wydobycie gazu łupkowego w Polsce oznacza koniec próby odbudowy imperialnej Rosji.

 9. Pravda said

  Czy to przedruk z GW? Bo tytul jest klamstwem. Tak sie „informuje” polactfo ktore glownie czyta i pamieta naglowki.
  Jak podano w 2gim zdaniu Medwiediew OSTRZEGA przed powrotem do zimnej wojny, czego nie chce, a nie grozi.

  Ad: 8
  To wlasnie od Regana zaczely sie wydatki na wojny gwiezdne na dodatek „wojen z terorem i narkotykami” jako wstep do ekonomicznego dolu ktory doprowadzil Usrael do bankructwa, obecnie jeszcze wciaz ukrywanego przed spoleczenstwem tak jak wiekszosc waznych spraw. Niestety dnia oficjalnego bankructwa nie da sie odwlekac w nieskonczonosc. Usrael jest chyba w gorszej sytuacji gospodarczej nz Rosja: przeprowadzono calkowita de-industralizacje, bezrobocie przewyzsza 20%, pada rynek nieruchomosci i dolar jest na kroplowce. Co pozostalo to przemysl zbrojeniowy ktory ani nie moze zlikwidowac bezrobocia ani poniesc dochodu narodowego oraz tzw. banki podtrzymywane przez rzad z kradziezy osczednosci (glownie emerytalnych) poprzedniej generacji.

 10. wi42 said

  @8

  Wiele rzeczy przyczynilo sie do upadku ZSRR, ale chyba najbardziej zakulisowe dzialania i masowa emigracja Zydow w latach 1970-80.
  Panskie wrazenie dotyczace Rosji moze byc prawdziwe, ale bardziej prawdopodobne, ze jest Pan wyznawca narodowej religii – slepej wiary, ze wszystko co rosyjskie jest zle.
  I to ukierunkowuje prognozy w pozadanym dla wyznawcy kierunku.
  Przy okazji – do ktorej ligi Pan przypisze Polske?

 11. Marucha said

  Re 8:
  Upadek Rosji to najgorsza rzecz, jaka mogła by się przydarzyć.
  Być zdanym na łaskę i niełaskę jednego supermocarstwa sterowanego przez żydostwo? Brrr…

 12. Tomek-Kolejarz said

  Re 9

  Nick kolegi świetnie pasuje do prawdziwości faktów z wypowiedzi kolegi. Pravda ma tyle wspólnego z prawdą co sprawiedliwość ze sprawiedliwością społeczną.

  Czasy Reagana to okres rozwoju, wystarczy tylko przejrzeć dane o gospodarce z różnych źródeł. Ceny wielu dóbr i usług spadały a zarobki realne wzrastały. Gospodarka ruszyła. Program gwiezdnych wojen nie został przecież zrealizowany, właśnie min. ze względów ekonomicznych, choć kosztowałby mniej od socjalnych pomysłów Obamy. Zresztą militarnie był zbędny, bo ZSRR nie wytrzymał gospodarczo tempa wyścigu zbrojeń i dostał jak każdy system lewicowy zadyszki i zbankrutował.

  Wojenki z terrorem i narkotykami to już nie czasy Reagana, ale lata 90-te, bo to wtedy nasiliły się wysiłku w zwalczaniu obu tych zjawisk.

  Re 10

  Główną przyczyną upadku ZSRR był błąd systemowy – każdy socjalizm lub komunizm musi zbankrutować, jak pozostałe ustroje de facto niewolnicze.

  Rosja istniała do 1917 roku, potem była Bolszewia, obecnie jest Postbolszewia. Nie uważam, że wszystko co rosyjskie jest złe, dobry jest np. rassolnik – pyszna zupa odpowiednik naszej ogórkowej. Swojeprognozy opieram na faktach nie ideologii.

  Uprzejmie odpowiadam na pytanie – Polska jest w ogonie III ligi. Być może po wizycie Obamy postara się być w II lidze. Wszystko zależy od rozegrania, ale po obecnej ekipie matołów u władzy dobrej gry bym się nie spodziewał.

  Re 11

  Właśnie to jedno z lepszych wydarzeń, bo jeden śmiertelny wróg mniej. Wypadałoby tylko sobie życzyć upadku Niemiec, co pewnie też jeszcze zobaczymy. A USA są daleko i jedyne czego sobie życzą to braku innych supermocarstw. Na lokalne silne państwa patrzą często jak na potencjalnych sojuszników. Trzeba tylko umieć zrobić dobry deal.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: