Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  leśnik o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  revers o Wolne tematy (23 – …
  Głodomor o Wolne tematy (23 – …
  Ale dlaczego? o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  osoba prywatna o Wolne tematy (23 – …
  Krzysztof M o Męczeństwo Mikołaja II punktem…
  Sudbina Srba o Pamiętajmy o losie Serbów
  Listwa o Wolne tematy (23 – …
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  UZA o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Liwiusz o Putin i putinizacja
  Marucha o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  UZA o Mons. Carlo Maria Viganò: «Bid…
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Znany krakowski działacz społeczny Tadeusz Chołda zagrożony psychiatrykiem!

Posted by Marucha w dniu 2011-05-22 (Niedziela)

Tadeusz Chołda

O sprawie Tadeusza Chołdy odbywającego wyrok 8 miesięcy więzienia już pisaliśmy, powstał też reportaż 11 Minut.

Przypomnę, że Tadeusz Chołda był organizatorem wielu akcji przeciwko bezprawiu. Dał się poznać jako bardzo dobry organizator i działacz społeczny i polityczny. Pisano o nim w prasie. Uczestniczył także aktywnie w akcji antyszczepionkowiej w 2009 roku, dzięki czemu Polska zaoszczędziła kilkaset milionów dolarów. Robił w Polsce to, co w Zachodniej Europie robiła dziennikarka austriacka Jane Burgermeister, którą również próbowano ubezwłasnowolnić poprzez umieszczenie w szpitalu psychiatrycznym – nie udało się to tylko dzięki poparciu opinii publicznej.

W postępowaniu przeciwko Tadeuszowi Chołdzie widać działalność podobnych sił jak w przypadku dziennikarki austriackiej. Tak więc i tu musimy zrobić wszystko by Tadeusz Chołda nie znalazł się pod igłą następców doktora Mengele.
Nie jest tajemnicą, że właśnie w szpitalach psychiatrycznych umieszczano opozycję polityczną w nazistowskich Niemczech i stalinowskiej Rosji. Jest bardzo niepokojące, że Polska zbliża się do standardów tych krajów, że bezkarni i niekontrolowani przez jakiekolwiek instytucje sędziowie mogą swoimi zarządzeniami ubezwłasnowolniać obywateli RP.

Będąc w psychiatryku, Tadeusz Chołda będzie praktycznie zostany pozbawiony możliwości obrony i kontaktu ze światem zewnętrznym. Nie będzie mógł też ujawnić sobie tylko znanych faktów na temat nieprawidłowości czy może nawet przestępstw jakie były dokonane przez jego oskarżyciela – krakowskiego adwokata oraz Sąd.

Aby zapobiec nieuzasadnionemu uwięzieniu Tadeusza Chołdy w więziennym szpitalu psychiatrycznym na Montelupich w Krakowie, powinniśmy od razu zaapelować w listach otwartych do organizacji międzynarodowych zajmujących się prawami człowieka. Polska idzie bowiem prostą drogą do stalinizmu, a ten wiemy czym się skończył.

Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu, które się ujęło za Tadeuszem Chołdą nie otrzymało na razie żadnego wyjaśnienia jakie są efekty działań urzędów, do których się zwrócono.Dlatego też apel w.s. Tadeusza Chołdy zamieścił portal Stowarzyszenia www.aferyibezprawie.org:

Alarm na forach internetowych. Obawiamy się o życie i zdrowie  Tadeusza Chołdy. Nie wiemy czym mogą  faszerować w zakładzie psychiatrycznym zdrowego człowieka, wmawiając mu psychiatryczną chorobę.

Zwracamy się do wszystkich aby wstawiali  tą wiadomość na swoich indywidualnych  tablicach oraz grupach na FB oraz wysyłali e- maile do Rzecznika Praw Obywatelskich – na formularzach skargowych. Proponowana treść poniżej.

W dniu 19 maja 2011 r. zarządzeniem sędziego Sądu Okręgowego w Krakowie – Bogusława Kleszcza ( sygn. V. KOW 339/11/PR), Tadeusz Chołda został skierowany do zakładu karnego na oddział psychiatryczny – w Krakowie ul. Montelupich 7.

UZASADNIENIE
Badający go lekarz ze specjalnością psychiatrii na terenie dotychczasowego zakładu karnego w Nowej Hucie, wykluczył upośledzenie psychiczne w zakresie psychozy i upośledzenia umysłowego.

Niemniej jednak wg. zarządzenia sędziego B. Kleszcza, nie można wykluczyć urojenia niektórych faktów, a ich wykrycie nie jest możliwe w badaniach ambulatoryjnych ZK w Nowej Hucie. Dalej ten znakomity sędzia pisze: „W powyższej sytuacji, istnieje niemożność dalszego odbywania kary pozbawienia wolności w zwykłym zakładzie karnym i zarządza przeniesienie Tadeusza Chołdy do szpitala psychiatrycznego w Zakładzie Karnym w Krakowie, ul. Montelupich 7″, w którym przetrzymuje się osoby z najcięższymi wyrokami.

Na czy ma polegać to tzw. urojenie niektórych faktów? Ano na tym, że Tadeusz Chołda od 2004 r. głośno i otwarcie mówi, że wydany na niego wyrok 8 miesięcy pozbawienia wolności, do którego doprowadził znany adwokat krakowski, jest niezgodny z prawem. A kwestionowanie wyroku najjaśniejszego sądu RP, to urojenia faktów. Zatem uważajcie obywatele RP, nie krytykujcie wyroków naszych Sędziowskich Bożków, bo znajdziecie się w zamkniętym psychiatryku poddani badaniom pod kontem urojenia faktów.

Pan Tadeusz Chołda w dniu 24 maja miał stawać przed Sądem Penitencjarnym, w związku z wnioskiem o przedterminowe zwolnienie. Odsiedział bowiem już połowę kary i wniosek taki mógł złożyć. Zamiast rozpatrzyć wniosek SSO Bogusław Kleszcz zarządził umieszczenie go w najcięższym zakładzie karnym.

Adres skargi elektronicznej do RPO:

https://www.rpo.gov.pl/wniosek/index.php?jezyk=0&poz=2

Zwracamy się z protestem oraz żądaniem natychmiastowej kontroli przez RPO rzeczywistych przyczyn i powodów zarządzenia Sądu Okręgowego w Krakowie z dnia 19 maja 2011 – sygn. akt V KOW 339/11/ PR dotyczącego umieszczenia zdrowego człowieka – p. Tadeusza Chołdy w Zakładzie Karnym w Krakowie, ul. Montelupich 7 – na oddziale psychiatrycznym.
Tadeusz Chołda traktowany jest jak więzień polityczny z czasów stalinowskich.

Zob. też:

http://monitorpolski.wordpress.com

Komentarzy 8 do “Znany krakowski działacz społeczny Tadeusz Chołda zagrożony psychiatrykiem!”

 1. 166 bojkot TVN said

  Wielce współczując Tadeuszowi Chołdzie, przypominam, że bez wyroku skazującego sądu, w psychiatryku bez kontaktu ze światem zewnętrznym pozostaje syn Eugeniusza Wróbla oskarżony w podejrzany wielce sposób o zamordowanie, poćwiartowanie ojca, i zatopienie jego zwłok w Zalewie Rybnickim.
  Kolejne,( http://wiadomosci.onet.pl/kraj/psychiatrzy-zbadaja-zabojce-bylego-wiceministra,1,4335388,wiadomosc.html )
  już mało medialne wieści, mogą tylko potęgować podejrzenia, że to morderstwo zostało dziwnie zaaranżowane tuż przed raportem MAK.

  Jeśli posłowi Gabrielowi Janowskiemu ktoś zadał narkotyk, po którym poseł zachowywał się publicznie jak małpa, to równie łatwo było podać synowi E.Wróbla narkotyk, po którym mógł on zabić swojego ojca (np w halucynogennej samoobronie). Ktoś ze służb specjalnych (niekoniecznie polskich) mógł też odurzyć syna do niepoczytalności, a ojca wywabić z domu szantażem, że albo wsiada, albo zabiją mu syna.

  Jest mnóstwo możliwości i scenariuszy, wg których ktoś zabił E.Wróbla.
  O tym, że syn jest tu mało podejrzany świadczy ten jego psychiatryk.
  Szkoda, że nie ma ze szpitala żadnych wieści, czy Grzegorz W. jeszcze żyje.

  Jednocześnie postępowanie sądu w sprawie pana Chołdy to jawne bezprawie.

  Mam nadzieję doczekać czasów, kiedy to sędziowie, którzy wydali/wydawali wyroki sprzeczne z prawem, znajdą się w zamknietych zakładach psychiatrycznych, jako jedynym schronieniu przed karą.

 2. ziarnko prawdy said

  @1
  Rowniez redaktora naczelnego”Rurociagi” pana Witolda Michalowskiego skierowano na badania psychiatryczne,za mowienie prawdy.

 3. Sybirak said

  Ad 1. „Mam nadzieję doczekać czasów, kiedy to sędziowie, którzy wydali/wydawali wyroki sprzeczne z prawem, znajdą się w zamkniętych zakładach psychiatrycznych, jako jedynym schronieniu przed karą.”

  Przyłączam się do nadziei i uzupełniam:

  A kiedy badający takich sędziów lekarze ze specjalnością psychiatrii wykluczą upośledzenie psychiczne w zakresie psychozy i upośledzenia umysłowego, mimo to należy ich tam zatrzymać, ponieważ nie można wykluczyć urojenia niektórych faktów w czasie orzekania sędziowskiego, a ich wykrycie nie jest możliwe w badaniach ambulatoryjnych.

 4. Oto państwo prawa według oligarchii urzedniczej!

 5. z grubsza biorąc said

  raczej pewne, ze wkrotce do psychiatryka skieruja tez Pana Kazimierza Switonia chocby za to nizej:

  15.05.2011 OSWIECIM – MSZA SWIETA NA ZWIROWISKU, APEL DO POLAKOW PANA KAZIMIERZA SWITONIA

 6. 166 bojkot TVN said

  Dziś zabrany do psychiatryka!
  http://monitorpolski.wordpress.com/2011/05/23/tadeusz-cholda-zabrany-wbrew-wlasnej-woli-do-szpitala-psychiatrycznego/
  Hańba!
  Cały wymiar sprawiedliwości – DO PSYCHIATRYKA, razem z ministrem „obrony”

 7. 166 bojkot TVN said

  http://rebeliantka.nowyekran.pl/post/15309,sedzia-kleszcz-z-krakowa-i-obserwacja-psychiatryczna
  To nieprawdopodobne, a jednak – stalinizm w najgorszym psychuszkowym wydaniu!

  (…)W dniu 19 maja Chołdę badają w więzieniu dwaj lekarze psychiatrzy. Nie stwierdzają oni u Chołdy żadnej psychozy, a mimo to oznajmiają, że konieczne jest umieszczenie skazanego na Oddziale Psychiatrycznym Aresztu Śledczego, gdyż przemawiać ma za tym „urojeniowa interpretacja niektórych faktów przez badanego”. Na Oddziale ma się odbywać obserwacja skazanego pod kątem potwierdzania lub wykluczania tych urojeń.

  W dniu 20 maja na podstawie opinii biegłych Sędzia Penitencjarny Bogusław Kleszcz wydaje zarządzenie o przetransportowaniu Tadeusza Chołdy na Oddział Psychiatrii Aresztu Śledczego na ul. Montelupich w Krakowie. Dziś rano T. Chołda został – zgodnie z zarządzeniem Sędziego – natychmiast tam przewieziony.

  Przeczytajcie uzasadnienie Sedziego Kleszcza. – patrz link

 8. revers said

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: