Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Miro o List z Moskwy do polskich…
  Emilian58 o Jak chomik stał się bocianem.…
  Emilian58 o Generał Surowikin radykalnie z…
  Emilian58 o Generał Surowikin radykalnie z…
  niepostepowyoszolom o Generał Surowikin radykalnie z…
  revers o Generał Surowikin radykalnie z…
  Mietek o Kartagiński pokój Waszyngtonu…
  revers o Generał Surowikin radykalnie z…
  NICK o Dlaczego szkoły nie eduku…
  Mietek o Kartagiński pokój Waszyngtonu…
  NICK o Wolne tematy (83 – …
  CBA o Wolne tematy (83 – …
  Adrian o Wolne tematy (83 – …
  NICK o Generał Surowikin radykalnie z…
  NICK o Marokańczycy uczcili zwycięstw…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Internauta idzie do prokuratury za przeszukanie mieszkania. Doniesienie na ABW.

Posted by Marucha w dniu 2011-05-25 (Środa)

Autor strony internetowej AntyKomor.pl Robert Frycz oraz jego pełnomocnik Bartosz Kownacki złożyli do prokuratury doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Nadużycie polegać ma na przekroczeniu przez nich uprawnień.

Autorzy złożonego wczoraj doniesienia zarzucają premierowi Donaldowi Tuskowi brak należytego nadzoru nad Agencją. Zdaniem internauty i jego pełnomocnika, po dobrowolnym oddaniu laptopa agenci nie powinni przeszukiwać mieszkania.

– Chodzi mi również o działanie na szkodę interesu publicznego, ograniczanie wolności słowa, a także mojego istotnego interesu prywatnego – podkreśla Frycz.

Student liczy na to, że zostanie przyspieszony proces oddania należącego do niego laptopa. Jest mu niezbędny do nauki i pracy. – Znajdują się na nim również materiały potrzebne do zarządzania moim kontem bankowym i domeną internetową AntyKomor.pl. Straciłem nad nią kontrolę i dostęp do szeregu istotnych dla mnie informacji – dodaje.

W poniedziałek w piśmie skierowanym do rzecznika praw obywatelskich pełnomocnik Roberta Frycza, Bartosz Kownacki, zaznaczył, że w sprawie nie było żadnych uzasadnionych podstaw do przeszukania jego mieszkania oraz zarekwirowania komputera i nośników pamięci internauty. Jak dodał, zawarte na stronie zdjęcia, artykuły, komentarze i gry „miały charakter prześmiewczy i karykaturalny”.

– Takie działania podejmowane wobec pojedynczego obywatela negatywnie wpływają na poczucie praw i wolności w całym społeczeństwie. Każdy może się obawiać, że użyty zostanie aparat przymusu tylko dlatego, że publikuje nieprzychylne komentarze i materiały – argumentował.

Na stronie AntyKomor.pl od sierpnia zeszłego roku gromadzone były materiały na temat prezydenta Bronisława Komorowskiego. Wśród nich nalazły się m.in. dwie gry komputerowe: „Komor-killer” i „Komor-szoter”, oraz zdjęcia, które zdaniem ABW mogły wyczerpać znamiona czynu zabronionego polegającego na znieważeniu głowy państwa.

Według Roberta Frycza, była to czysta satyra, która uderzała nie tyle w Bronisława Komorowskiego, co w tych, którzy brutalnie szydzili z prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Nieoczekiwanie w ubiegłą środę o godz. 6.00 w mieszkaniu Roberta Frycza pojawiło się 8 funkcjonariuszy ABW i policjantów. W ciągu trzech godzin dokonali w nim przeszukania, zabezpieczyli laptopa oraz inne nośniki danych. Przedstawiciele Kancelarii Prezydenta tłumaczyli, że nic nie wiedzieli o wspomnianej akcji.

Maciej Walaszczyk,  http://www.naszdziennik.pl

A co przeciętnego Polaka obchodzi jakiś tam student Frycz? Przecież to nie do niego zapukało ABW i przewróciło mu mieszkanie do góry nogami. – admin.

Komentarzy 6 do “Internauta idzie do prokuratury za przeszukanie mieszkania. Doniesienie na ABW.”

 1. poczytalny said

  Bedzie lepiej jezeli POLSCY STUDENCI ZAJMA SIE czyms wiecej niz gry komputerowe z przesmiewaniem sie,dowcipami i wszelkim nikomu nieprzydatnym jazgotem.
  Michnik i jemu podobni tez kiedys byli studentami i co potem z tego wyszlo ?
  Zreszta czy my mamy dzisiaj Polakow studiujacych ?
  Przeciez Polakow uwaza sie za bydlo robocze i to za zbyt liczne !
  To nie dla nich dzisiejsze uniwersytety co najwyzej „uczelnie wyzsze” w regionach za kase ,chocby w Koziej Wolce czy innej pipidowce, po ktorych dyplom mozna sobie zachowac wraz z obrazkiem od I Komuni sw. i trzymac na pamiatke zdobywania doroslosci polskiej.
  Renomowane uzcelnie to nie dla „goim”.

 2. desperado said

  Każdy walący się system,który jest ruiną dla własnego kraju i Narodu,w ostatnich drgawkach brutalizuje się niewspółmiernie do panujących zasad i norm.Jest jeszcze jedna kwestia-STRACH-paraliżujący odpowiedzialnych za Smoleńsk,zagraniczną politykę klęcznictwa i poklepywania,zadłużenie państwa do granic możliwości,ruinę i wyprzedaż majątku Narodowego,przekręty w kontraktach,oraz wiele wiele innych nie odkrytych błędów.

 3. wet3 said

  Zastanawiam sie czy ten student ma jakies szanse i mysle, ze w PRL-bisowskim i takze w jewropejsowym systemie sadownictwa to jest on chyba bez szans. Mimo to zycze mu wszystkiego najlepszego.

 4. ziarnko prawdy said

  Panie Wet3
  http://niepoprawni.pl/blog/1090/od-dlugiego-juz-czasu-stowarzyszenie-przeciw-bezprawiu-obserwuje-wyczyny-ciezko-pracujacego
  Szansa jest zawsze,tylko dla kogo?

 5. 166 bojkot TVN said

  http://niezalezna.pl/11640-antykomorpl-znowu-w-sieci
  Dzisiaj ponownie uruchomiona została satyryczna strona AntyKomor.pl. Powołano również Komitet Obrony Wolności Słowa

  Strona zawiera nowe spoty dotyczące Bronisława Komorowskiego, teksty i gry. Znajduje się na niej również większość materiałów, które były na niej umieszczone przed zamknięciem strony – przekazano w specjalnym komunikacie, który otrzymał portal Niezależna.pl (…)

 6. Mnie się nie podobają takie strony w których są ataki szydercze na nasz przyjaciel Hrabia Komorowski bo przy okazji ony znieważają Jego Czcigodną Małżonkę, która ma szlachetne korzenie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: