Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  revers o Dodatnie i ujemne plusy państw…
  waldens o Polskość na Kresy powraca
  Yagiel o Wolne tematy (84 – …
  revers o Chiński ślad i ukraiński trop.…
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (84 – …
  Peryskop o Wolne tematy (84 – …
  revers o Przepraszam, Rosja wygrywa…
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (84 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (84 – …
  Józef Bizoń o Powstanie nowa formacja, po to…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (84 – …
  Marek o Przepraszam, Rosja wygrywa…
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (84 – …
  KSzeliga o Polskość na Kresy powraca
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Koniec jazdy bez trzymanki

Posted by Marucha w dniu 2011-05-25 (Środa)

Kończy się życie na kredyt i iluzoryczny dobrobyt, drożyzna poczyna sobie coraz śmielej. Zaczyna brakować pieniędzy na ledwie rozgrzebane drogi i autostrady, nawet cierpliwość Chińczyków ma swoje granice.

Unijne euro idą na ratowanie finansów publicznych, kursowe spekulacje i zasypywanie coraz większej dziury sektora finansów publicznych – to już ok.130 mld zł.

Prezes NBP Marek Belka twierdzi, że nie widzi drożyzny, ale podnosi po raz trzeci w tym roku stopy procentowe, a zrobi to pewnie jeszcze trzy razy. Rząd i jego służby walczą z satyrycznymi portalami i kibolami. Teatr absurdu i poker oszustw rozkwita na naszych oczach. Walą się w gruzy dwa główne fundamenty reform i tzw. transformacji ostatniego 20-lecia w naszym kraju.

Pierwszy – jakże prymitywny i oszukańczy – że należy wszystko i szybko sprywatyzować, bo jak sprzedamy rodowe srebra z bankami na czele, to pozbędziemy się wszelkich kłopotów i ruszymy z kopyta, doganiając szybko bogate kraje Eurolandu. I cóż, ewidentnie sypie nam się ta genialna teoria. Im więcej prywatyzujemy, tym większe mamy długi. Wyprzedaliśmy blisko 70 proc. całego majątku narodowego, blisko 80 proc. sektora bankowego za śmieszną wręcz kwotę ok. 130 mld zł. Dziś trzeba by tyle zapłacić za 2–3 duże przedsiębiorstwa czy banki. Stanowi to zaledwie równowartość 3-letnich kosztów obsługi zadłużenia w budżecie państwa. A długi mamy horrendalne i ciągle rosnące. Mamy już blisko 800 mld zł długu publicznego z perspektywą dojścia do 1 bln zł w 2012r., ok. 260 mld dolarów zadłużenia zagranicznego, zadłużone samorządy, szpitale, a nawet te głupio i tanio sprywatyzowane banki mają zadłużenie na kwotę blisko 160 mld zł. A pieniędze z prywatyzacji zniknęły.

Drugi fałszywy mit lansowany już po 2000 r. mówił, że jak tylko wejdziemy do UE nawet na byle jakich warunkach, to nasze problemy gospodarcze i społeczne znikną, bo spadnie na nas z nieba manna pieniędzy. Na razie to zaledwie 30 mld euro netto. Decyzje będą podejmować za nas profesjonalni i życzliwi unijni urzędnicy. Cóż, najwyżej podpiszemy parę weksli in blanco na ochronę środowiska, limity CO2, restrukturyzację energetyki na ok. 100 mld euro, ale i tak będzie super. Będziemy czuć się prawdziwymi Europejczykami, którzy za najniższe stawki zdominują budowy Londynu, knajpy Irlandii czy niemieckie plantacje szparagów. Ta upragniona Unia równych szans, powszechnego dobrobytu, przyjaznych technologii, innowacyjnej gospodarki sama chwieje się dziś na nogach. Strefa euro jest na krawędzi, kolejne bankructwa wiszą w powietrzu. Grecja nie będzie ostatnia. W kolejce po zapomogi po Grecji, Irlandii, Portugalii ustawią się już wkrótce następni: Hiszpania, może Belgia lub nawet Włochy. Przyjdzie niestety i czas na nasz „numerek”, tylko kasa będzie już wówczas pusta, słowiańska naiwność nie zna granic.

Mimo 20 lat przemian obie teorie zawiodły, nie rozwiązaliśmy przecież żadnego ważnego problemu społecznego i gospodarczego. Nie zbudowaliśmy sieci nowoczesnych dróg i autostrad. Mamy kompromitujące usługi publiczne z koleją cofającą się do przełomu XIX i XX w. Służbę zdrowia urągającą ludzkiej godności, skandaliczne emerytury, pomoc socjalną i wsparcie dla polskiej rodziny przypominającą trzeci świat, masową emigrację i praktycznie likwidację Państwa Polskiego.

Mamy gigantyczne długi, rozgrabiony i wyprzedany majątek narodowy, deficyty handlowe rzędu 50-80 mld zł rocznie, transfer kapitału zagranicę corocznie co najmniej 50 mld zł, murowane głodowe emerytury z OFE na przyszłość, mizerną armię, znaczne bezrobocie, 3-4-krotnie niższe wynagrodzenia niż w Eurolandzie, ucieczkę młodych i demograficzną katastrofę za kilka, kilkanaście lat.

Wystarczy tylko zapamiętać, kto to spieprzył, jak mawia polski premier. Jak mawia często goszczący w mediach prof. Krzysztof Rybiński – „jesteśmy po prostu gołodupcami”.

Kończy się jazda po bandzie i życie na kredyt, wierzyciele kładą nam na stół coraz większą liczbę weksli do realizacji, spływają nowe faktury do zapłacenia, na które zaczyna brakować pieniędzy. Na razie oscylator pożyczkowy jeszcze działa, „tajfun Vincent” nadmuchuje kolejne bańki, skutecznie zamiatając problemy pod dywan. Finansowe tsunami dopiero przed nami. Jak długo jeszcze ta gra w trzy karty z narodem, rynkami finansowymi, Komisją Europejską będzie tworzyć pozory normalności.

Zielona wyspa już dawno zamieniła się w ruchome piaski, które zaczynają zasysać swe pierwsze ofiary. Kto i kiedy zacznie budować Arkę Noego, która uratuje nas przed wzbierającymi falami tsunami?

Janusz Szewczak
Autor jest głównym ekonomistą SKOK

http://niezalezna.pl

Komentarze 34 do “Koniec jazdy bez trzymanki”

 1. poczytalny said

  Od tych cyferek i liczb kazdy juz dostaje nie tylko oczoplasu ale i zawrotu glowy !
  Zegary zadluzenia umieszcza sie juz na filmach i filmikach a karawana idzie dalej.
  A ludzie ?
  Ludzie nadal kupuja i zra !
  Jezdza na kredyt na wakacje,urlopy,pielgrzymki .
  Scigaja swe blaszane pudla i doluja dziury w drogach,klna ma korki i ciasnote nawet przy parkowaniu ,bo….. bo wymyslono im poruszanie sie tym co przynosi innym zyski !!!
  KUpuja na potege za plastiki majac zerowe konto ,bo pzreciez jakos sie to splaci a lichwa wszedzie sie rozpiera nawet w nabiedniejszych scianach twego padolu.

  Czy mozna wyjsc z tego obledu ?
  Mozna, przez normalny powrot do zwyklego zycia niezwariowanego ,takiego jakim zyli nasi przodkowie, nie duszac sie w tloku i wsmierdzacych zadymionych miastach bez tlenu .
  Ile dzisiaj nienapasieni wyrzucaja jadla do smietnika,ile producenci wyrzucaja zywnsoci , bo ponoc jest przeterminowana ,w tym DWUDNIOWEGO PIECZYWA ,ktorego nikt nie ma prawa obnicyc ceny lub dac zebrakowi,glodnemu,bezdomnemu za darmo !!!
  Czy to nie wola o pomste do nieba ?
  Wola ,ale ty pracowniku,robotniku ,nadzorco urzedniku nie reagujesz na to, co najwyzej po cichu schowasz/wezmiesz jakas bulczyne czy inny odpad po cichu i wyniesiesz ja do domu swym czekajacym na ciebie dzieciom wraz z glodowa twa pensja.

  Czy na tym ma polegac twoje zycie abys zyl na kredyt lub godzil sie na marnotradtwo i zlodziejstwo obcych ???

 2. KaRabin said

  Gdyby robotnicy w latach 80′ wiedzieli jak będzie wyglądać ta „wolność” to Wałęsa i jego przyboczni styropianiarze wypadli by na kopach za bramę.

 3. poczytalny said

  Nie za wszystko trzeba winic Walese i jego „kierowcow”.
  Wine takze ponosza ci,ktorzy im uwierzyli i nadal wierza !

 4. desperado said

  Ponoć pejsy z Unii mają gotowy projekt na powołanie specjalnej,niezależnej od Rządu Grecji,agencyji,która to ma wyprzedawać za grosze po kawałku ten piękny starożytny kraj.Jak już kiedyś pisałem na tym forum,nic nie dzieje się przypadkowo,również polityka rodzima od wielu lat zmierza ku scenariuszowi greckiemu,gdzie jednak nie będzie czego sprzedać, a wtedy szacowna Angela dobrodusznie zaproponuje przejęcie ziem zachodnich,tak na początek,mówiąć:zaciągnęliście pożyczki,wyprzedaliście majątek,płacić nie macie czym a więc…?Czy ten czarny scenariusz może się wypełnić?A jeśli tak,to kto będzie za to odpowiedzialny i czy jedyną karą będą przegrane wybory i ciepłe posadki w Sejmie?Odpowiedzialność karna elyt jest koniecznością,jeżeli nie chcemy znowu pogrążyć się na 100 lat w śnie rozbiorowym.Każdy Prezydent,poseł,senator,burmistrz,radny musi być pewien,że działania na szkodę kraju kończą się za kratami.Nie ma innej drogi,prawo ludu prawem elyt.

 5. KaRabin said

  re.4
  A wąsaczom dupę ściska,że tak nie potrafią ;)?

 6. Marucha said

  Re 5:
  Słusznie. Polacy tak nie potrafią. Nie należeli nigdy ani do ścisłej grupy największych zbrodniarzy, ani do największych złodziei na skalę globalną, ani do elity producentów rynsztokowej pornografii.

 7. KaRabin said

  re 6
  Witam.
  „Nie należeli nigdy ani do ścisłej grupy największych zbrodniarzy,… ,”-nie na temat:)

  „…ani do największych złodziei na skalę globalną,…” za to w skali micro złoty medal( wykopanie trumny z Charlie Chaplinem i wyłudznie od jego córki 1 mil dol mój ulubiony numer)”Niemcy: Ubrania warte kilka milionów złotych padły łupem Polaków…
  http://fakty.interia.pl/swiat/news/polacy-ukradli-w-niemczech-ubrania-o-wartosci-3-mln-zl,1644020

  „ani do elity producentów rynsztokowej pornografii… ” -„Śląscy policjanci wspólnie z włoskimi karabinierami zatrzymali 5 członków międzynarodowej grupy przestępczej zajmującej się handlem ludźmi. Przestępcy werbowali swoje ofiary w Polsce, proponując im legalną i dobrze płatną pracę w Grecji, we Włoszech oraz w Japonii. W rzeczywistości kobiety trafiały do nocnych klubów, gdzie zmuszano je do prostytucji. Zatrzymani mogą trafić do więzienia nawet na 15 lat.
  Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach pod koniec 2008 roku zajęli się rozpracowywaniem grupy osób podejrzewanych o handel ludźmi. Kryminalni ustalili, że Polacy werbowali w kraju młode kobiety, którym oferowano atrakcyjną pracę zarobkową w charakterze hostess oraz osób obsługujących lokale gastronomiczne i rozrywkowe znajdujące się we Włoszech, Grecji i Japonii. Ogłoszenia o takiej treści umieszczano w Internecie, bądź w prasie. Zainteresowane Polki informowano, że praca jest legalna, a umowy podpisywane będą na miejscu. Skuszone obietnicą wysokich zarobków wyjeżdżały za granicę, opłacając koszty podróży. Jednak zamiast do pracy trafiały najpierw, wraz z innymi kobietami, do mieszkań, w tym również takich, które nie spełniały jakichkolwiek standardów sanitarnych. Stamtąd zaś, po zapoznaniu się z „pracodawcami”, wywożono je do nocnych lokali.”

 8. Kibic said

  Witam,

  Problem Polski – zreszta wielu innych krajow tez – ze po 1989 roku powierzono odbudowe gospodarki kraju ekonomiostom.
  A co potrafia ekonomisci?
  Widzieliscie aby ekonomista stworzyl jakies „dobro uzyteczne”???
  Ich zdolnosc to opisywanie…przeszlosci.
  To zonglerka wymyslonymi/urojonymi wskaznikami.
  Wreszcie – w tym potrafia byc wyjatkowo mocni – spekulacja czyli „zarabianie pieniadza na pieniadzu bez wytworzenia zadnego dobra materialnego”.
  Ot i wszzystko.
  Ot i banal!
  Kto kierowal gospodarka krajow, ktore w XX wieku, w tej materii uzyskaly sukcesy.
  Ci ludzie z wyksztalcenia i dzieki praktyce byli INZYNIERAMI!
  Oto dwa slynne nazwiska:
  – Eugeniusz KWIATKOWSKI – minister i vicepremier Rzadu Polskiego okresu miedzywojennego
  (i chwilowo po 1945 r).
  – Albert SPEER – architekt i Minister Gospodarki w Rzadzie Hitlera.

  Jesli macie watpliwosci to wskazcie chocby jednego ekonomiste/bankiera, ktory w XX wieku zdolal przyczynic sie do wzrostu realnego bogactwa swzgo kraju.

  Z naleznym szacunkiem,

  Krzysztof Pytel
  KIBIC
  z Reims, 25.05.2011

 9. Marucha said

  Re 7:
  Trochę zabawne są te porównania,
  Przewałka gojów – powiedzmy milion USD.
  Przewałka Goldman-Sachs – setki miliardów USD… kropka.
  Co do pornografii, to nie-Żydzi nie wiem, czy mają 1% tego biznesu (nie mylmy go z działalnością burdelową).

 10. KaRabin said

  Re 9
  Może i zabawne ale dyskutujemy o mentalności narodowej. Złodziej to złodziej. Co za różnica kiedy bankster ukradnie milion temu co go ma ,a złodziej który kradnie ręcinę staruszce?(choć dla mnie menda która okrada kobiecinę z renty to większa kanalia od tego który łupi bogatego, moje rozterki moralne jednak nie są tu istotne).Pan próbuje udowodnić za wszelką cenę ,że tylko wśród Żydów są zli a to nie prawda. Skala działania nie jest istotna ,rozmawialiśmy już o tym. Zły Polak gdyby miał możliwość robił by to samo co zły Niemiec, Włoch czy Żyd . Ludzie robią się zli przy nadmiarze władzy i pieniędzy A Pańska wiara w to,że gdyby to Polacy mieli w pływ na światową finansjerę było by na świecie sprawiedliwie i uczciwie mnie rozbraja

 11. 166 bojkot TVN said

  10/QaRabin
  Uprawiasz cłowieku pornografię w gajówce: pie…isz bez opamiętania

 12. Marucha said

  Re 10:
  Panie KaRabin, co Pan też wygaduje? Wielomiliardowe przewałki różnych Goldmanów-Sachsów czy Lehmans Brothers w pierwszym rzędzie łupią właśnie drobnych ciułaczy i średniaków. Czy kiedykolwiek na tych przewałkach stracili Rotschildowie, Rockefellerowie czy Warburgowie?

  Gdyby rdzenni Polacy (a nie tacy, jak np. Balcerowicz) mieli wpływ na światową gospodarkę, to na pewno nie byłoby idealnie, ale byłoby dużo lepiej, niż teraz.

 13. KaRabin said

  re11
  Wypuszczam słowa jak broń maszynowa,nie spuszczam z tonu nie ubliżam nikomu więc pisz na temat nie zaniżaj poziomu 😉

 14. sono said

  Panie marucha ,jest pan troche naiwny i idealizuje pan cos ,co nie powinno byc idealizowane.
  Polakom duzo brakuje do statusu bycia idealnym. A zwalanie winy na kogos i usprawiedliwianie wlasnej glupoty, naiwnosci, lenistwa i obojetnosci, nie przyczynia sie do naprawy niczego.
  Wrecz przeciwnie , utrwala naiwny stereotyp,” oni be, my cacy”.
  Taki stereotyp moze chwilowo poprawia samopoczucie ,ale NICZEGO nie rozwiazuje.
  ONI sa BE, ale my NIE jestesmy cacy.
  Dalismy sie dobrowolnie omamaic, oglupic ideolgii lucyferianow i samo TO juz swiadczy o naszej slabosci i naiwnosci. ILE zwyklych osob nieswiadomie ich popiera, daje im pokarm za pomoca swej kasy , swej uwagi, swej akceptacji???
  Miliardy ludzi prosze pana. Wiekszosc. Znaczna wiekszosc.
  Nie ma sie czym chwalic. Trzeba sie uderzyc w piersi, przyznac do bledow i sprobowac je naprawic. Chciaciaz ja ju mysle, ze na globalny ratunek jest juz za pozno.
  Poznamy wkrotce pieklo na ziemi, na taka skale, jakiej jeszcze nigdy nie bylo.
  I mozemy tylko jeszcze sprobowac w tym wszystkim ocalic wlasne dusze.
  „Cudem jest przejsc przez pieklo i nie stac sie diablem”.

 15. moherowy beret said

  kto zniszczył kraj,powinien odpowiedzieć przed sądem.Marzy mi się kodeks karny z karą śmierci.Każdy polityk wybierany od Prezydenta do sołtysa powinien czuć subtelny powiew odpowiedzialności(kryminału za kratami lub śmierci).Nie należy z nimi ceregielić się.

 16. ziarnko prawdy said

  Dosc bandyckiej prywatyzacji!!!
  http://sfora.biz/Dosc-bandyckiej-prywatyzacji-a32488

 17. kudlaty said

  Ad 7
  To ze Polak kradnie jest wynikiem zazydzenia jego umyslu.
  Cywiliacja zydowska wypiera lacinska,jak pisal Koneczny.
  Katolik tradycyjny nigdy nie ukradnie.

 18. KaRabin said

  re12
  „Gdyby rdzenni Polacy (a nie tacy, jak np. Balcerowicz) mieli wpływ na światową gospodarkę, to na pewno nie byłoby idealnie, ale byłoby dużo lepiej, niż teraz” 🙂 ,i Pan w to wierzy ? :):):)

  „Wielomiliardowe przewałki różnych Goldmanów-Sachsów czy Lehmans Brothers w pierwszym rzędzie łupią właśnie drobnych ciułaczy i średniaków”
  A czy w tej grupie średniaków i ciułaczy nie ma Żydów?

 19. KaRabin said

  re 16
  Jak lekarz się połapie ,że w chodzisz Pan do jego gabinetu i korzystasz z komputera ,przeniesie Pana na odział zamknięty i zwiększy dawkę leku więc proszę być ostrożnym 🙂

 20. Piotr said

  Re8: Pełna zgoda.
  Swoją drogą, bardzo ciekawy artykuł, ale dyskusja zeszła na pierdoły.

 21. Krzysztof M said

  Ad. 2

  W siedzibie Solidarności (wojewódzkie miasto) zapytałem urzędnika, czy ludzie związku nie poczuwają się do winy za to, co się z Polską dzieje. … Jak grochem o ścianę… Jakbym z idiotą rozmawiał. 🙂

 22. Rysio said

  „…Kończy się życie na kredyt i iluzoryczny dobrobyt,…”
  I bardzo dobrze że sie kończy – im szybciej sie zawali tym lepjej. Zaraz po tym jak sie zawali wprowadzimy system Jaska z Toronto (tzw. kredytow społecznych) i wszystko bedzie dandy – a my bedziemy siedziec’ trzymajac sie za rece dookoła ogniska i spiewac’ kumba ja.. kumba ja…

  🙂

 23. Rysio said

  Ciekawe jak długo sobie tak pospiewamy?

 24. Piotr said

  @21: Tak, obecna „S” to tylko wypucha. Czytając niedawno o aferze FOZZ, o reszcie przekrętów, o pacyfikacji „S” w stanie wojennym, o szybkim odsunięciu Gierka od włdzy, itp. nasuwa się jedno pytanie: Co (i kiedy) zrobił Jaruzelski (czy tylko?), że doszło do kontaktów z Brzezińskim i resztą tamtej szatańskiej ekipy, że Polska została przehandlowana? Jakie były kulisy tego biznesu? Sądzę że pod koneic dekady Gierka już coś zaczęło się dziać, ale za jego plecami.
  Jakie Wy macie odczucia?

 25. Krzysztof M said

  Ad. 23

  „Ciekawe jak długo sobie tak pospiewamy?”

  – Śpiewanie będzie dla zmyłki. Do czasu, aż nie wyłapiemy wszystkich Rysiów. I nie wyślemy ich daleko stąd.

 26. Rysio said

  A dlaczego chcesz Rysia łapac’?
  Przecież jestem przciwny obecnemu systemowi.

  PS. Ach! A może ty Krzysztofie M. jestes tutaj wtyka, systemu i Ci sie tak niechca,co wypsneło?

  🙂

 27. Realista said

  KaRabin,

  Robisz wspaniala robote. Brawo. Oby tak dalej.

  Niedlugo wszyscy uwierza, ze swiatowe problemy ekonomiczne oraz polityczne sa spowodowane po prostu nieudolnoscia rzadzacych.

  Dobrze chca, ale im po prostu nie wychodzi.

  Ostatnio wybrani papieze tez chcieli ulepszyc KK tylko im ciut nie wyszlo.

 28. KaRabin said

  Re 27
  Wszystko co widzimy w polityce to mistyfikacja,a my jesteśmy niewolnikami systemu.Wolni ludzie żyją w dorzeczu Amazonki i maja w dupie tą całą cywilizację:)

 29. Marucha said

  Re 28:
  Dużo w tym prawdy.
  Acz i na plemiona z dorzecza Amazonki przyjdzie czas…

 30. Marek S said

  Ad. 27

  Gdyby to byla tylko nieudolnosc, to na zasadzie prawdopodobienstwa i cos nam by kapnelo, bo… popelniono by bledy z korzyscia dla nas.

  Ale dlaczego popelniono „bledy” na ktorych skorzystali ci i ciagle ci sami?

 31. Realista said

  re 28, 29

  Mistifikacja? Zgoda, ale kto jest jej powodem?

  Czy caly swiat juz jest tak zdeprawowany? I przez kogo? I dlaczego?

  KaRabin dal kiedys przyklad nieuczciwosci warszawskiego taksowkarza. Czy on oszukiwanie wyssal z mlekiem matki? Chyba nie. A moze sie tego nauczyl od politykow, prawnikow etc.?

  A kto skorumpowal politykow, prawnikow etc, jak np w tym ponizszym video?

  Kto wprowadzil pornografie, promuje homoseksualizm, kontroluje cykle ekonomiczne, procenty na pozyczkach, etc.?

  Szkoda czasu.

  Ale tak jak powiedzialem robi pan i pana koledzy dobra robote, a glupe polactwo rzeczywiscie mysli, ze JPII byl wspanialym katolickim papiezem i nawet nie widzi, ze to juz nie KK tylko anglikanski albo synagoga.

  Pan jest podobny do Alex Jones albo Michalkiewicza. Ta sama szkola. Wytykanie palcem swiatowych problemow i obwinianie ludzkiego zaklamania oraz braku moralnosci tak aby nikt nie wiedzial jak to jest w rzeczywistosci.

 32. Marek S said

  Ad. 28

  A kto stworzyl ten niewolniczy system?

  Kto tworzy mistyfikacje w polityce?

  Tylko niech mi pan nie wyjezdza ze to takie sa prawa tego srodowiska, i ze z samego siebie, i ze wszyscy cos tam.

 33. Pigmej said

  Ad:28
  Czekamy kiedy (ka)Rabin zawita do nas nad Amazonke.
  Posluchamy jego pierdulow kiedy bedzie skwierczyc w kotle.

 34. Krzysztof M said

  Ad. 26

  Poglądy Rysiów są antypolskie. Więc głoszone być nie powinny. Jedni zwalczają antysemityzm (I słusznie. Jeśli ten antysemityzm istnieje), a inni zwalczają antypolonizm.

  Rysie winny być wyłapane i wysłane daleko stąd. A w przypadku wdarcia się na np. stronę marucha.itd – BAN. A to dlatego, że nie wszystkim dana jest umiejętność rozeznania, czym Polakom grozi rysizm.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: