Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Boydar o Transmutacja biologiczna – ską…
  JackTheCrasher o Wolne tematy (08 – …
  bryś o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  brys o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  Czytelnik z Północy o „Hiszpańscy” nurkowie na…
  Krystian Szeliga o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Anucha o Ukraina na skraju przepaści! M…
  Anucha o „Hiszpańscy” nurkowie na…
  Sudbina Srba o Wolne tematy (08 – …
  Anucha o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  Kojak o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  antoni o O paranoi giedroyciowych i bar…
  gnago o Transmutacja biologiczna – ską…
  4Kartofle o Transmutacja biologiczna – ską…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Komu i dlaczego zależy na zniszczeniu GROMu?

Posted by Marucha w dniu 2011-05-26 (Czwartek)


Sytuacja w GROM, nigdy nie była jeszcze tak tragiczna. – To idzie w tym kierunku, aby GROM zlikwidować – uważa gen. Sławomir Petelicki w dzienniku „Polska The Times”.

Analiza sekwencji kilkuletnich działań wymierzonych w polską Armię oraz w jedną z najlepszych jednostek specjalnych tego typu na świecie – GROM  nie tylko niepokoi, lecz utwierdza w przekonaniu, iż są to działania godzące bezpośrednio w Państwo, w jeden z jego podstawowych filarów, jakim jest BEZPIECZEŃSTWO  oraz zdolność do ochrony jego zasobów ludzkich i materialnych.

Rok 2001.

Za pomocą sfingowanej afery i fałszywych oskarżeń zostaje zdymisjonowanyRomuald Szeremietiew ówczesny Wiceminister Obrony; całkowicie oczyszczony z zarzutów dopiero w 2010 roku. (!)

„Sprawę” monitorował ówczesny Minister Obrony Narodowej w rządzie Jerzego Buzka – Bronisław Komorowski korzystający z „pomocy” WSI.

„Uruchomiłem, więc WSI, żeby zastawić pułapkę – mówi Komorowski”

Źródło

Rok 2003.

„Wskutek nieprzemyślanej decyzji poprzedniego ministra obrony Bronisława Komorowskiego, ze służby w GROM-ie odchodzi ponad 40 żołnierzy. Najlepiej wyszkolona i wyposażona polska jednostka straciła połowę składu tworzącego grupy bojowe.”

„Koszt wyszkolenia jednego służącego w GROM-ie komandosa to około 2 mln zł. Na emeryturę odeszli żołnierze w wieku 34-38 lat. Osiągnięcie przez następców poziomu wyszkolenia odchodzących komandosów może potrwać 5-6 lat.”

Źródło

i film:

Rok 2010

„Polska Armia coraz słabsza żołnierze masowo odchodzą.”

Aż 5, 5 tys. żołnierzy odeszło w 2010 r. do cywila. To najwięcej od lat 90. ubiegłego wieku – informuje „Rzeczpospolita”.”

Źródło

Rok 2010

„ Generał Petelicki nie jest Żołnierzem” –  Bronisław Komorowski

Poniżej Bronisław Komorowski wita się z pozostającym w stanie oskarżenia sądowego  komunistycznym generałem Jaruzelskim, który w odróżnieniu od gen. Petelickiego posiada statusy: 1) Żołnierza prawdziwego , 2) Ągenta „Wolskiego” współpracującego od 1946 roku  z powiązaną ścisle z NKWD Informacją Wojskową – oraz dzielnego 3) Ministra Obrony Narodowej, którego podwładni strzelali z karabinów maszynowych do ludzi idących do pracy podczas masakry grudniowej 1970 roku. Źródło zdjęcia.

Kolejna Dymisja Dowódcy GROM

„Gen. Petelicki w rozmowie z Wirtualną Polską stwierdził, że dymisja dowódcy jednostki oraz szefów wszystkich oddziałów bojowych to wynik próby podporządkowania GROM-u Dowództwu Wojsk Specjalnych
– Wcale się temu nie dziwię. Obecne dowództwo GROM-u, które wywodzi się z żołnierzy tworzących od początku tę jednostkę, wyszkolonych jeszcze przez specjalistów z USA i Wielkiej Brytanii, jest najlepszym dowództwem od 20 lat – stwierdził gen. Petelicki. – Tych ludzi mających doświadczenie kilkuset udanych operacji na całym świecie”

Źródło

Styczeń 2011

13 żołnierzy odchodzi z elitarnej jednostki GROM. Większość z nich piastowała stanowiska kierownicze, a w jednostce byli od momentu jej powstania – informuje tygodnik „Polityka” na swoich stronach internetowych. – To nie jest naturalna rotacja – mówi jeden z odchodzących.

Żołnierze są w wyraźnym konflikcie z MON i jego szefem Bogdanem Klichem. Odchodzący krytykują ministra za doprowadzenie jednostki do stanu zapaści – donosi „Polityka”.

Źródło

Sytuacja w GROM, nigdy nie była jeszcze tak tragiczna. – To idzie w tym kierunku, aby GROM zlikwidować – uważa gen. Sławomir Petelicki w dzienniku „Polska The Times”.

Źródło

24 maj 2011.

Twórca GROMu Generał Sławomir Petelicki o kibicach i ostatnich skandalach związanych z  decyzjami „absolwentów moskiewskich” rządzących aktualnie w MONie.

Odsłuchaj koniecznie !!!  – wywiad w Części 7.  Polecam także dalszą cześć audycji.

________________________________________________________________

Na zdjęciu poniżej: „Udający Żołnierza” gen. Petelicki. /źródło zdjęcia/

W odróżnieniu od Bronislawa Komorowskiego Amerykanie dali się dość łatwo nabrać na ten kamuflaż i być może dlatego generał został honorowym członkiem 5th i 10th Special Forces Group (US Army Special Forces), „zielonych beretów” armii Stanów Zjednoczonych. Trochę odmiennego zdania są Sygnatariusze Listu otwartego do marszałka Bronisława Komorowskiego  członkowie Fundacji Byłych Żołnierzy Jednostek Specjalnych GROM.

http://czarnalimuzyna.nowyekran.pl

Proszę zauważyć, jak wszędzie – niczym smród po gaciach – plącze się nazwisko Chrabiego „W Nadzieji” Bula.  Niestety, wszystko wskazuje na to, że Pan Prezydęt poniesie taką samą odpowiedzialność, jak generał Jaruzelski. Do Pana Prezydęta odnosimy się z podejrzaną elegancją, gdyż wolimy unikać wizyty oddziałów szturmowych o czwartej rano. – admin 

Komentarze 32 do “Komu i dlaczego zależy na zniszczeniu GROMu?”

 1. Krzysztof M said

  Chciałbym się upewnić, że GROM nie ma statusu jednostki, która ma obowiązek na życzenie USA robić to, czego USA sobie życzy. Bo jeśli tak jest, to dlaczego polscy podatnicy mieliby utrzymywać obcą armię? Która działa dla potrzeb obcego państwa?

 2. Piotr said

  Panie Generale. Z nimi nie ma sensu rozmawiać. Im trzeba dać w ryj. Albo zrobić jakąś manifestację przy kamerach.
  Polecam rozwiązania z Rosji:

  Czy w Rosji dojdzie do powstania?

  Niewiele można napisać na oficjalnej ulotce, żyjąc w warunkach okupacji.
  Oto tekst ulotki, rozpowszechnianej przez Związek Desantowców, którego przywódcy już poszli pod odstrzał Betaru i Mosadu:

  Rosyjscy desantowcy nigdy nikogo nie prosili o żadne pozwolenie: Spotykamy się wszyscy w południe 7 listopada na Górze Pokłonnej, w Moskwie.
  Dołączają się do nas członkowie organizacji Ruskij Marsz („Русский марш”), inne niezliczone organizacje oraz, oczywiście, wy, to znaczy, wszyscy uczciwi ludzie, komu nie jest obojętny los Rosji i kto kocha swoją Ojczyznę.
  Byłoby dziwne, gdyby krwawi okupanci – Międzynarodowy Banksterski Kahał – nie próbowali zerwać naszej akcji, stawiając nam na drodze zarówno z błahe, jak i poważne przeszkody.
  Bądźcie gotowi na to, że wyjścia z metro będą zamknięte, telefony komórkowe mogą nie pracować, oraz że przestanie chodzić internet.
  Naszych generałów nie trzeba uczyć konspiracji, podobnie rzecz się ma z niższymi stopniem oficerami, którzy powinni przed akcją nocować u swoich znajomych, zamienić się chwilowo aparatami telefonicznymi i przejść na komunikację i prowadzenie działań w trybie „ciszy radiowej”, zawijając komórkę w kuchenną folię aluminiową, nawet jeśli aparat „jest wyłączony” (to nie tylko podsłuch, ale i radiolokator).
  Opracować umowne, zaszyfrowane zwroty.
  Jeśli tylko „narobimy trochę hałasu i rozejdziemy się”, to nie będziemy w stanie już nigdy więcej się zebrać.
  Dlatego jest to nasza ostatnia szansa!
  Przeczytaj i przekaż koledze”
  Drodzy ojcowie, bracia i siostry!
  Nasi rosyjscy żołnierze, patrioci, którzy przeszli najcięższe doświadczenia, wojenne tragedie, postanowili postawić przestępczej, kremlowskiej władzy twarde żądania w imieniu całego rosyjskiego narodu, duszonego przez chazarską niewolę. Niech Bóg ich wspomoże i niech ich błogosławi!
  Prosimy wszystkich naszych prawosławnych internetowych czytelników, odwiedzających naszą stronę, by sami stanęli do gorącej modlitwy za współobywateli, przygotowujących się na 7 listopada do złożonych rozmów z antyrosyjskim reżimem i aby jednocześnie poprosili również swoich znajomych, by uczynili oni to samo.

  Z Bogiem
  Redakcja 3rm.info
  http://3rm.info/mainnews/5891-russkaya-desantura-zashhitim-armiyu-i-flot-7.html

  http://davidicke.pl/forum/7-11-czy-w-rosji-dojdzie-do-powstania-t4887.html

 3. lopek said

  Kto się boi GROM-u i dlaczego? Czyżby GROM podleagł (mógłby podlegać) komuś spoza Polski.

 4. dumnyPolak said

  Może wiedzą o czymś czego my nie wiemy i nie chcą mieć jednostki wiernej tylko i wyłącznie swojemu generałowi, który w zasadzie to słucha poleceń tylko z Waszyngtonu, zdolnej w każdej chwili do przeprowadzenia wewnętrznego przewrotu, czy jakiegoś zamachu stanu.

 5. Marucha said

  Re 3:
  A komu podlegają ci, którzy niszczą nie tylko GROM, ale i całe wojsko?

 6. wojak said

  Dyskutowac o „Gromie” czy o Wojsku Polskim zacznijcie wpierw od tego czy w Polsce wogole sa jeszcze czystej krwi ZOLNIERZE POLACY w sluzbie wojskwoej czynnej/zawodowej ?

  Jestem na tyle dobrze zorientowany (a nie poinformowany) ,ze Polske juz dawno ROZBROJONO (doswiadczylem na wlasnej skorze tego rozbrojenia) bez jednego wystrzalu, co najwyzej stracono samoloty z latajacymi nimi Polakami w mundurach (lotnicy,Miroslawiec) az po oficerow starszych , w tym generalow (pod Smolenskiem).

  Wszystko zaczelo sie dawno i to dwadziescia lat temu od likwidacji polskiego wojskowego szkolnictwa (likwidacja wojskowych szkol kadry oficerskiej i podoficerskiej).
  Na ten temat mozna napisac ksiazke a nie tylku artykulik w mediach , jak „restrukturyzowano” (czytaj redukowano/likwidowano)Wojsko Polskie.
  Polscy komandosi to tylko juz nazwa ,w niej nie ma Polakow ,sa, sluza,cwicza,walcza w desancie i innych oddzialach najemnicy mieszanej krwi i jak by sie tak dobrze przyjrzec to i tez „rezydenci z naplywu”.

  A naczalstwo ?
  Naczalstwo caly czas jest „udoskanalane „, i sie zre miedzy soba nie tylko o stanowiska,stopnie ale o wplywy !

  W Polsce aby bylo POLSKIE WOJSKO trzeba przywrocic POWSZECHNY OBOWIAZEK SLUZBY WOJSKOWEJ (czytaj OBRONY WLASNEJ OJCZYZNY ) przez POLAKOW,ktorych obcy boja sie jak diabel swieconej wody,bo w nich polskosc nie umarla.
  Polakow wojskowych mlodych i starszych , silnych,madrych i wyszkolonych do prawdziwej wojaczki ZWOLNIONO, czesto w trybie natychmiastowym,dajac im glodowe emerytury za krotka lub dluzsza wysluge z tzw. starego portfela (pracy dla takich w Polsce byc nie moglo,bowiem tam tez mogli by mieszac przy przestrajaniu i okradaniu Polski przez demokratyczno-globalistycznych zlodzieji w cywilu) .
  Wyslano ich za chlebem na zielona trawke, na saksy za granice (przeciez otwarto granice Polski dla wszystkich) aby im przypadkiem nie przyszlo do glowy tworzyc partyzantki lub zostac terrorysta w kraju .

  Gdy dyskusja sie rozwinie doradze co nalezy natychmiast zrobic i to inaczej niz mysla „wasiaki”, aby znowu przywrocic OBRONNOSC POLSKI wlasnymi RODAKAMI, nie liczac i nie czekajc kiedy nas z gory beda ostrzeliwac z czarnych helikopterow i bombardowac z NATO-wskich bombowcow czy unicestwiac przez „polskie” oddzialy antyterrorystyczne w jakie przeksztalci sie „gromy”.
  Po to jest plan likwidacji „Gromu”.
  Oczywiscie jezeli ktorys portal pozwoli aby takie podpowiedzi/rady wojskowe zamiescic na jego lamach,to chetnie to uczynie, jak w obecnych warunkach tworzyc obronnosc na wszystkie sytuacje zniewalania i okupywania Polski i w niej nas Polakow, takze te gdy zacznie sie depopulacja Polakow na szeroka skale.

  Aby bronic Polski trzeba nie tylko umiec salutowac i trzaskac kopytami ale takze miec glowe do dowodzenia chocby plutonem czy kompania.
  Bywalo w wojsku,ze niektorym ptaszki na pagony sr.ly i nadawaly stopnie ,byly i sa nadal tzw. awanse „kopa w gore” lub inaczej zwane „przyspieszonego rozwoju” ale jakie przez nich organizowanie sie i dowodzenie,baaaa nawet aspiracje zostania prezydentem !
  Jeszcze lepsze cyrki dzialy sie i dzieja gdy ministrami ON zaczeli zostawac cywile z odpowiednich rodow,ktorzy umieli tylko paradowac w wojskwej panterce na poligonach i podczas wizyt na „misjach pokojowych”,od „onuszkow-januszkow” poczynajac a na „chrabiach” i psychiatrach konczac.

  Miejmy nadzieje,ze wroca czasy gdy ministerm ON ponownie bedzie czlowiek w mundurze,ktory smakowal grochowke, kasze i sledzie nie tylko na poligonie podczas cwiczen ale przeszedl szlag bojowy na dobre i zle przez dlugie lata zycia wojskowego na drodze zasluzonych awansow,z bagazem wojskowych doswiadczen z polska madroscia zyciowa .
  Daj Boze !

 7. wojak said

  Komu podlegaja ,odpowiedz jest prosta :
  Tym ktorzy zlikwidowali Wojsko Polskie.

  Do zlikwidowania w Polsce zostali jeszcze tylko prawdziwi chrzescijanie ,ta operacja juz sie zaczela.

 8. spik said

  Interesują Was wynurzenia Petelickiego? To sprytny manipulator. Czemu mówi o ruinie Gromu, a nie wspomina, że polska armia w ogóle jest / może być w każdej chwili podporządkowana struktorom UE – innymi słowy zlikwidowana prawnie? Kolejna medialna wrzuta pana generała.

  ” SEKCJA 2

  POSTANOWIENIA DOTYCZĄCE WSPÓLNEJ POLITYKI BEZPIECZEŃSTWA I OBRONY

  Artykuł 42

  (dawny artykuł 17 TUE)

  3. Państwa Członkowskie, w celu realizacji wspólnej polityki bezpieczeństwa i obrony, oddają do dyspozycji Unii swoje zdolności cywilne i wojskowe, aby przyczynić się do osiągnięcia celów określonych przez Radę. Państwa Członkowskie wspólnie powołujące siły wielonarodowe mogą również przekazać je do dyspozycji wspólnej polityki bezpieczeństwa i obrony.
  5. W celu ochrony wartości Unii i służenia jej interesom Rada może powierzyć wykonanie danej misji, w ramach Unii, grupie Państw Członkowskich. Wykonanie takiej misji reguluje artykuł 44.”
  Cytat z http://tergiwersacja.wordpress.com/traktat-lizbonski/

 9. 166 bojkot TVN said

  Mamy małe podsumowanie z którego wynika, że rządzące organy wykonują jakąś fugę dokładnie rozpisaną w czasie i przestrzeni. Jest to zapis zaplanowanej zdrady, a wątpliwości jakie by się po tym stwierdzeniu pojawiły, natychmiast znikają jak się pomyśli o całym ciągu katastrof i dziwnych śmierci/zbrodni, które dziwnym trafem dzieją się w czasie rządów Tuska bul-bula-Komorowskiego, ze Schetyną, Arabskim, Grasiem, Kidawą-Błońską, Bartoszewskim i Piterą, i całego redyku dyżurnych „ałtorytetów”, które popędzane przez owczarki niemieckie, robią co im każe jakiś rabin, albo loża rabinów.

  Jeśli wszyscy pójdziemy do wyborów i wybierzemy do nowych władz ludzi, którym dotychczas żydowskie media przypinały etykietę oszołomów, nacjonalistów, antysemitów, czyli zrobimy to co udało się Węgrom, to możemy mówić o odzyskaniu możliwości wpływania na losy swojego państwa.
  Po prostu musimy swoją ojczyznę wyrwać z łap Michniko-idów i jego organów,. Oni ją nam bezczelnie ukradli i w 1947 i w 1989 roku w oszukańczych wyborach.

 10. Ptasznik z Trotylu said

  Tylko powszechne uzbrojenie narodu może zagwarantowac Polsce niepodległość i prawa obywatelskie.
  Idźcie na spotkania przedwyborcze i pytajcie kandydatów na posłów o powszechne przeszkolenie i powszechne posiadanie broni bojowej przez każdego Polaka w domu , na zasadach Obrony Terytorialnej Kraju – tak jak w Szwajcarii.
  Mówcie im głośno że nie będziecie głosowali na nich , jeśli was wyśmieją, czy zaczną coś kręcić.
  JEŚLI NIE BĘDZIECIE UZBROJENI TO BĘDZIECIE ICH NIEWOLNIKAMI I SPRZEDADZĄ WAS OBCYM!
  Kto się nie czuje na siłach żeby mieć broń i uzyć jej dla obrony Polski, bo mu nie pozwala religia, delikatność, falbanki przy majtkach niech po prostu WYP. z tego kraju.

 11. Krzysztof M said

  Ad. 9

  „musimy swoją ojczyznę wyrwać z łap Michniko-idów i jego organów”

  – Racja. Na początek proponuję skreślenie z życia publicznego każdego, kto choć raz był w Unii Wolności, Unii Demokratycznej, Kongresie Liberalno-Demokratycznym, Akcji Wyborczej Solidarność, Polskim Stronnictwie Ludowym itd. Czyli wszystkich tych, którzy wspierali KOR-owców.

  Gdy na scenie zostaną tylko komuniści i narodowcy, to wybór będzie już prosty.

 12. Krzysztof M said

  Ad. 10

  Handel bronią, nawet tą powszechnie posiadaną, to niemały interes. 🙂 Jednak nie jest to interes Polaków.

 13. veri said

  http://zvezda.com.pl/news/rozpoczyna_prace_centr_bojewoj_podgotovki_zvezda/2011-03-21-3

  … komentarz wg uznania

 14. Gerwazy Gagucki said

  OPERACJA GROM

  Gdyby istniała polska armia (na którą Rzeczpospolita jeszcze Polska nie za bardzo może sobie w sytuacji grabieży pozwolić), to i w jej strukturach mógłby być potrzebny oddział szybkiego reagowania. Kiedy jednak armia ta jest w stanie permanentnej likwidacji, cała ta operacja – ze sfrustrowanym generałem w roli głównej – jest akcją bojową polegającą na rzucaniu dymnych świec.
  Bo przecież, jaki by nie układać z tych klocków obrazek, to zawsze ułoży się nam ten sam obrazek. Bo przecież, trzeba by zapytać, komu miałby służyć i służył dotychczas GROM. To pytanie w zasadzie retoryczne, ale też nie jest przypadkiem (jak mawiał Josif Wissarionowicz), że w utyskiwaniach byłego żołnierza GROM-u nie pada ani razu słowo Ojczyzna. O forsie tylko się mówi.
  To fakt! Najemnik powinien być dobrze opłacony!
  Pozostaje już tylko kwestią drugorzędną, do zwalczania jakiego „terroryzmu” zostanie użyty. Może to być na ten przykład odział im. majora Hubala!

 15. Ptasznik z Trotylu said

  Ad 12. O ile wiem , zakłady Łucznik w Radomiu, produkujące m.in. polskie Kałasznikowy (o wiele lepsze jakościowo od rosyjskich) nadal są w polskich rękach a zatem jest to jak najbardziej interes Polaków. Koszt produkcji jednej sztuki szacuję na ok. 500 zł.

 16. lopek said

  Re5:
  „Re 3:
  A komu podlegają ci, którzy niszczą nie tylko GROM, ale i całe wojsko?”

  Ogólne ramy dla Polski, okaupanci ustalili, jednak nadal są tarcia agentur i tyle.

 17. Gerwazy Gagucki said

  PYTANIE W FORMIE WOJSKOWEJ

  Może ktoś jest bardziej ode mnie dosadny i powie wszystkim, przed kim to pręży się pułkownik Petelicki na wyżej zamieszczonym zdjęciu? Bo nieufny jestem wobec własnych zmysłów!

 18. Gerwazy Gagucki said

  CIEKAWOSTKA, CZYLI O PRZYCZYNIE POWSTANIA GROM-u

  W 1989 roku Premier Tadeusz Mazowiecki postanowił, że Polska udzieli pomocy Żydom wyjeżdżającym z ZSRR do Izraela. Jako osoba zaangażowana w tę operację, noszącą kryptonim MOST, postanowiłem przygotować plan utworzenia GROM-u. Zaprosiłem do współpracy zwolnionych właśnie dowódców policyjnej jednostki antyterrorystycznej majora Stefana Kozłowskiego i kapitana Mariana Sowińskiego oraz niedocenianego w wywiadzie kapitana Wojciecha Wereszczaka. Wiedziałem, że ich niezwykłe umiejętności spowodują, że oficerowie wojska, z którymi rozmawiałem (mając tylko zgodę MON na rozmowy z żołnierzami służby zasadniczej), zgodzą się na przejście do nowotworzonej tajnej jednostki. Nie pomyliłem się. (gen.Petelicki)

 19. Brat Dioskur said

  Komorra niestety ma racje,Petelicki nie przyszedl z wojska tylko z SB do ktorego wstapil ,zeby -jak to sam powiedzial- sluzyc Polsce…
  Rowniez podobnie jak kol.Gerwazy nie zawierzam swojemu powonieniu ,chociaz nos mi podpowiada,ze Petel prezy sie przed jakim „nietutejszym”.
  Nawiasem nakrycia glow „gromistow” sa nieregulaminowe ,co juz samo o tym swiadczy ile ten „Grom” ma wspolnego z WP.Powinni bowiem oni nosic polowki-rogatywki,ktorych o dziwo uzywalo nawet LWP!

 20. Ptasznik z Trotylu said

  Ad 19. Panie Bracie Dioskurze , polowe rogatywki wycofano z użycia w WP ok. 2004r. (jeśli mnie pamięć nie myli).

 21. wojak said

  Na miejsce rogatywek weszly kapelusze i inne nalesniki na glowe.
  Zreszta na tylach i tak paraduje sie bez nakrycia glowy,co najwyzej ubiera sie szmate gdy „bohaterow filmuja” jak ostatni
  zrzut na poligonie Deba,gdzie zademomstrowano 500 ilosciowy zrzut antyterrorystow w cwiczeniach pt. „podkarpacie sie buntuje”.

 22. Realista said

  Artykul,

  Wszyscy porzadni ludzi powinni sie cieszyc, ze Polska bedzie miala mniej mordercow na eksport do Afganistanu, Libii oraz innych wrogow NATO.

 23. Gerwazy Gagucki said

  NALEŚNIKI I ROGATYWKI

  Ale, Panowie Bracia, są jeszcze duże magazynowe zapasy polowych rogatywek. I już za 6 złotych polskich można takową nabyć. Nie mówiąc już o pięknej replice wz.37 z sukna. Tu jednak trzeba jeszcze stówę wysupłać.
  Tedy kupować i mundury kompletować. Bo może zabraknąć…

  A na fotografii to pan Petelicki pręży się raczej przed 2004 rokiem. I już rogatywki nie posiada. Zresztą, który to minister wycofał rogatywkę nawet z galowych mundurów niektórych rodzajów wojsk i nakazał naleśnik? Pytam jako cywil.

 24. Gmad said

  Bogdan Klich to agent Niemiec. Bronisław Komorowski to agent Rosji. Cóż jeszcze można dodać. Rozbrajają dzisiejszą Polskę, jak I Rzeczpospolitą u jej schyłku. Pozostali jeszcze do „załatwienia” kibice, czyli patriotyczni, agresywni młodzi polscy chłopacy – potencjalne pospolite ruszenie w momencie kolejnego rozbioru Polski.

 25. ireneusz tadeusz said

  Słowianie ! nie dajcie sie wkrecac przeciw Rosji ! Rosja to NASZE Słowianskie Imperium !

  Słowianie !

  ROSJA To nasze Słowianskie Imperium ! a zydo-chazarstwo w zawoalowany sposób pluja na Rosje !
  bo zydowska mafia swiatowa za Chodorowskiego i Gusinskiego innych zydów którzy zostali rozgromieni w Rosji nienawidzi Putina i Rosjan ze nie dali sie spacyfikowac !! [ czytaj okraść ]

  Słowianie ! Rosja to nasz naturalny gwarant który nam gwaratuje granice na zachodzie !!!
  zadne NATO Niemcy i USA nie gwarantuja mam granic zachodnich !!!!

  Apel !
  Słowianie ! tylko powołanie naszej Narodowej Parti Słowian da nam szanse na wyzwolenie sie z
  okupacji zydowskiej światowej mafi kierowanej z [ USA Israel ] PO PIS SLD PSL PD i inne pomniejsze partyjki to żydo-chazaria ! i kazdy Słowianin NIE MA PRAWA GŁOSOWAC NA TE PARTIE !!

  głosujesz = kolaborujesz z okupantem Narodu Słowianskiego !!!! głosujac na dalsza biede i dalszy WYZYSK !!!

 26. Boomcha said

  http://www.rp.pl/artykul/664523_Tajna_narada_szefow_komandosow_.html

  „Tajna narada komandosów” w Krakowie. Supertajna.

 27. Błysk said

  Nie ma co bronić wiceministra obrony R. Szeremietiewa /podejrzewam,ze to rosyjski żyd, bo przyjmowali oni w Rosji znane arystokratyczne nazwiska/.Słyszałem jak mówił,że Rosjan trzeba wymordować. I taki człowiek pełnił taka funkcję. Nie mam także ochoty bronić GROMU- formacji najmitów, używanych przez Amerykanów do różnych akcji.Oczywiście także obecnych władców Polski różnych Klichów i Komorowskich. Armii polskiej już praktycznie nie ma : podejrzewam,że gdyby najechała nas np. dywizja litewska , to by bez przeszkód weszła do Warszawy.

 28. Polo said

  Tak powiedział „żołnierz” prokurator o żołnierzach osądzonych za „Nangarkel” „przecież to killerzy są” A a co może na wojnę powinni chodzić pacyfiści? Zapomniał kto mu dupę chronił w irackiej bazie. A szumowiny prokuratorskie w mundurach bez honoru kłamią w sprawie katastrofy smoleńskiej jak z nut. Srać na takie wojsko. Byłem więc wiem. Prawdziwe Wojsko skończyło się z zabiciem ostatniego Żołnierza w kazamatach UB i nie tylko, międzyinnymi przez brata michnika.

 29. Gerwazy Gagucki said

  SPECJALISTA OD DYWERSJI

  Wytrwałym i namolnym ciekawskim polecam prześledzenie życiorysu pana Petelickiego, który – zanim został legendarnym założycielem GROM-u – 21 lat był funkcjonariuszem MSW. Również ciekawa jest jego działalność biznesowa, po przejściu na emeryturę, jako członka kilku rad nadzorczych.
  Od dość dawma mi się wydaje, że MSW nie było jednolitą strukturą i jego tajne odziały szybkiego reagowania były głęboko zakonspirowane, bo przecież tradycja zobowiązuje. Nie bez powodu Jaruzelski wprowadził tam zaufanego wojskowego czyli Kiszczaka. Ale przecież i jemu nie udało się tej harpii opanować. Pan Petelicki, jako specjalista od dywersji, pewnie coś wie na ten temat.

 30. Gerwazy Gagucki said

  Re.28

  ŻOŁNIERZ CZY ZABÓJCA

  Okupacja Afganistanu czy Iraku nie jest obroną Rzeczypospolitej. A więc nie można tej okupacji zakwalifikować jako wojny sprawiedliwej. Tak więc do wielu już Polaków dotarła jednak świadomość zhańbienia tradycji polskiego munduru. Aczkolwiek i w przeszłości zdarzało się nam walczyć o wolność w ten właśnie sposób, że staraliśmy się odebrać ją innym. I ten właśnie wątek podnosimy dzisiaj do rangi narodowego interesu.
  Takie oto banały muszę teraz wypisywać, bowiem przypominanie znaczenia elementarnych wartości i pojęć zapewne nigdy nie zawadzi.
  W tym kontekście nie umiem podzielić dumy pana generała Petelickiego z „wyeliminowania przez GROM ponad 500 (pięciuset) terrorystów na całym świecie”. Ta „eliminacja” jest zapewne takim eleganckim określeniem cnoty zabijania na zlecenie.

  I nawet gdybym uwierzył, że pan Sławomir Petelicki zaraz po studiach wstąpił do SB z pobudek patriotycznych – bo nie da się dzisiaj takiego imperatywu z kretesem podważyć – to pozostanie we mnie żal, że pan – emerytowany dzisiaj – generał z tamtego rozdania Sławomir Petelicki okazał się tak mało skuteczny.

  Trzeba chyba, dla przypomnienia, napisać definicję Żołnierza Rzeczypospolitej.
  To także może być nauką kaligrafii.

 31. Shakespear said

  Czytam teraz „Zmowa – IV rozbiór Polski” i jak to przypomina akcje na Libii-je.

 32. Gerwazy Gagucki said

  LUSTERECZKO, POWIEDZ PRZECIE…

  I także w tym temacie widać wyraźnie, że rzeczywistość mocno nas wyprzedza. Mimo kilku trzeźwych głosów.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: