Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Boydar o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  zagłoba sum o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  UZA o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  walthemar o Wolne tematy (24 – …
  Lily o Wolne tematy (24 – …
  Adrian o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Gość o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Быдлошевский Л.З. o Polski prawnik komentuje karę…
  prostopopolsku o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Gość o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Yagiel o Wolne tematy (24 – …
  Crestone o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Ludzie, to państwo musi się rozwalić!

Posted by Marucha w dniu 2011-05-28 (Sobota)

1. Mała firma rodzinna państwa K. prowadząca stację paliw w województwie podkarpackim została zlikwidowana, a jej właściciele puszczeni z torbami z powodu niewielkiego błędu – sprzedali kilka tysięcy litrów oleju opałowego z dystrybutora, a nie bezpośrednio z cysterny. Państwo K. nie dostrzegli, ze przepisy się zmieniły i przez krótki czas taka sprzedaż była zabroniona.

Z dokumentów wynika, ze błąd miał charakter jedynie formalny, olej opałowy rzeczywiście zakupiony został i wykorzystany do celów opałowych, pan K. dopełnił wszelkie staranności w tym zakresie – tylko ten nieszczęsny dystrybutor, który po zmianie przepisów nie mógł być użyty.

2. Niewielki ten błąd spowodował konsekwencje podatkowe idące w setki tysięcy złotych. K. nie byli w stanie tych pieniędzy zapłacić, wszedł komornik, który zajął nie tylko firmę, ale i osobisty majątek właścicieli, a nawet nauczycielska pensje pani K. Rodzina została bez firmy i bez środków do życia.

Ciekawa rzecz – K. zwracali się do władz skarbowych o zgodę na sprzedaż firmy, uzyskana kwota wystarczyłaby na spłatę zaległości. Władza się jednak nie zgodziła i bezwzględnie dąży do licytacji całego majątku rodziny K.

Zdaniem państwa K. ktoś najprawdopodobniej dybie na ich dorobek życia i chce go wykupić na licytacji za bezcen.

3. Państwo K. ślą do władz skarbowych błagalne prośby o umorzenie chociaż części zaległości podatkowych, a władza konsekwentnie odmawia, a na jedną z takich próśb dyrektor Izby Celnej w Przemyślu odpowiedział tak:

(decyzja nr 4000000-IAGR-9116-94/2011/WK z 22 kwietnia 2011 roku)

…W rozpatrywanej sprawie….podstawę rozstrzygnięcia stanowi również przepis art. 67a & 1 pkt. 3 Ordynacji podatkowej, w myśl którego organ podatkowy na wniosek podatnika w przypadkach uzasadnionych ważnym interesem podatnika lub interesem publicznym może:
– odroczyć lub rozłożyć na raty zapłatę zaległości podatkowej wraz z odsetkami za zwłokę lub odsetki określone w decyzji, o której mowa w art. 53a,
– umorzyć w całości lub w części zaległości podatkowe, odsetki za zwłokę lub opłatę prolongacyjną

Decyzje podejmowane w oparciu o cyt. przepis oparte są na uznaniu administracyjnym. Oznacza to, ze ustawodawca pozostawił organowi podatkowemu możliwość negatywnego rozstrzygnięcia dla Strony, nawet przy stwierdzeniu ważnego interesu podatnika lub interesu publicznego.

4. Oto urzędowa deklaracja władzy absolutnej!.

Dyrektor Izby Celnej jak chce, to umorzy zaległości podatkowe, a jak nie chce, to nie umorzy, nawet jeśli za umorzeniem przemawia ważny interes publiczny.

Człowiek może zostać bez środków do życia albo zginąć, Szlag może trafić jedną firmę albo i sto, tysiące ludzi mogą pójść na bruk – co to obchodzi urzędnika skarbowego? O może robić co chce i co mu się podoba.

Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi?

5. Gwoli usprawiedliwienia dyrektora Izby Celnej w Przemyślu – przytacza on liczne orzeczenia sądów administracyjnych, które te dowolna władzę urzędniczą majestatem swym potwierdzają i sankcjonują.

A ja dysponuje dość obfita korespondencją z Ministrem Finansów, który z wysokości swojego urzędu też potwierdza – urzędy skarbowe są niezależne, niezawisłe i mogą robić co chcą, a on nic do nich nic nie ma.

Do upojonego władzą dyrektora Izby Celnej w Przemyślu mam natomiast pytanie – czym w takim razie Pana przekonać, żeby Pan z tej swojej nieograniczonej i dowolnej władzy skorzystał?

Płaczem? Zgrzytaniem zębów? Prośba? Groźbą? Czy kopertą?

6. Bywam czasami na różnych konferencjach antykorupcyjnych w kraju i za granicą, na których rozmaite tęgie głowy zastanawiają się, skąd się bierze korupcja i jak jej przeciwdziałać.

Ano właśnie stąd się bierze korupcja! Z niczego innego, tylko z tej nieograniczonej i dowolnej władzy urzędników, z tego, ze to nie od prawa, tylko od kaprysu urzędnika zależy, czy się nad człowiekiem zlituje, czy go zniszczy.

Dyrektor Izby Celnej przywołał przepis, mówiący o tym, ze władza „może” umorzyć albo i nie umorzyć. A w ustawach roi się od wyrazu „może”

Władza może coś zrobić, czyli wolno jej postępować według zasady „róbta co chceta”.

Ten wyraz „może” powinien być w ustawach zabroniony. Powinno się przejrzeć wszystkie ustawy i wyrzucić to „może” gdziekolwiek ono się jeszcze znajduje.

Tymczasem w uchwalanej akurat dziś w Senacie ustawie prawo geologiczne i górnicze jest mowa o przydzielaniu koncesji na użytkowanie górnicze, warte miliony, a może i setki milionów złotych – stoi napisane, ze władza może zarządzić przetarg na takie użytkowanie, ale nie musi.

To przecież zaproszenie do korupcji, złotymi literami napisane, jak na przyjęcie do brytyjskiej królowej.

7. Urzędnik może robić z człowiekiem co chce, a nawet działać wbrew interesowi publicznemu….

Ludzie, to państwo musi się rozwalić!

PS. Sprawa firmy państwa K. była już przedmiotem interwencji i oficjalnego oświadczenia senatora Grzegorza Wojciechowskiego. Minister Finansów bagatelizuje sprawę. Z tego co wiem, senator przewiduje następne oświadczenie skierowane do Ministra Finansów i do prezesa NIK, żeby się przyjrzeli tej urzędniczej dowolności i wszechwładzy niszczenia ludzi.

Tylko, że to cholera groch o ścianę…

http://januszwojciechowski.pl/

Komentarzy 99 do “Ludzie, to państwo musi się rozwalić!”

 1. Weronika said

  Wyraz „może” jest najbardziej ulubiony przez władzę, bo podkreśla jej podstawowy atrybut w stosunku do przeciętnego śmiertelnika, określa wzajemne relacje i miejsca w szeregu.Jak nie ma widoków na zbudowanie szacunku w inaczej, to trzeba sposobem.

 2. Zbigniew Koziol said

  Nie na temat, do Gajowego.

  Zadalem pare pytan technicznych wordpress. Chyba wzieto mnie za wlasciciela bloga. Panu moze bedzie informacja przydatna, cytuje:

  It is not possible to download a dump of the Sql database, but if you absolutely need it, you can export your blog content from the Tools>Export section of the dashboard, import it into a self-hosted WordPress.org installation, then dump the database form your local installation (it will by MySQL though, not PostgreSQL)

  Best,

  Paolo B.
  Happiness Engineer
  Automattic | WordPress.com
  http://learn.wordpress.com/

 3. mgrabas said

 4. Marucha said

  Re 2:
  Dzięki!

 5. JO said

  To sie musi skonczyc linczem, nie ma innej rady.

 6. mgrabas said

  do 5:
  jest inna rada, znają ją chrześcijanie

 7. Poczytalny said

  „Musi to na Rusi a w Polsce jak kto chce.”
  Chyba to znacie ,przynajmniej starsze pokolenia.
  Polskie panstwo nie rozwali sie ,bo jest zbudowane na strukturach/fundamencie silnej wiary.
  Wiare Polakow w Boga, szczegolnie mlodych oslabiaja nasi wrogowie i trzeba szybko przeciw temu dzialac,bowiem przyszlosc zalezy od mlodych pokolen,bo oni ja buduja i nadal beda budowac.
  Jezeli mlodzi dojda do wladzy zmienic moze sie wszystko !
  Zobaczcie jak sprytnie to czynia czerwoni ale oni sa „na bakier z Bogiem”.
  Boze rozjasnij umysly mlodym !

 8. Easy Rider said

  Sedno sprawy leży nie tyle w przepisach, lecz w fakcie, że handel paliwami został po 1989 r. opanowany przez mafie wywodzące się z PRL-owskich służb specjalnych, które wszelkimi sposobami starają się wykończyć uczciwą konkurencję. Nie jest to takie trudne w sytuacji, gdy instytucje takie jak Urzędy i Izby Skarbowe, Urząd Celny, również wymiar sprawiedliwości – też są opanowane przez byłych SB-eków. Te skutki „grubej kreski” będą ciągnąć się jeszcze długo, to może zmienić tylko jakaś rewolucja, bo przy pomocy metod prawnych zmiana jest niemożliwa.

 9. — Pan Mgrabas z 6-tki pisze ze jest inna rada , znaja ja Chrzescijanie .
  Tak , jezeli to jest dowolna prawnie decyzja urzednika , powinno 100 czy 200 ludzi dobrej woli , ukleknac pod jego domem (nie urzedem), i modlic sie do Pana Boga o skruszenie kamiennego serca urzednika , i jego , urzednika , zmilowanie nad losem blizniego .
  Nawet jak zgodzi sie byc Pilatem , bedzie sukces , bo zda sie na kogo innego . Ten inny , bedzie musial byc lub nie byc ludem Izraela

 10. mgrabas said

  re 9:
  proszę nie utożsamiać radykalizmu ewangelicznego z jego przeciwieństwem
  tu nie modłów potrzeba, ale roztropności i konsekwentnych postaw i działań
  jeszcze jedno, proszę nie mylić chrześcijaństwa z katolicyzmem, judaizmem, fanatyzmem, poddaństwem ani z niczym co upatrywałoby swój punkt odniesienia w idolach, modach czy mentalności tego świata

 11. — Do Pana Mgrabas z wpisu 10 — Moj wpis naklonil Pana Do szerszego rozwiniecia komentarza na 6-tce .
  Po drugie — modlitwa nie musi byc i wyrazac poddanstwa . ( ale o tym , to by osobny temat do dyskusji )
  Procz tego , moje skromne -tak- dla tresci wpisu w 10

 12. Marucha said

  Re 10:
  Jedynym chrześcijaństwem jest katolicyzm, pochodzący bezpośrednio od Jezusa Chrystusa – a nie będący wynikiem „reformowania” przez Lutrów, Kalwinów itd.

 13. JO said

  Crzescijanstwo=Katolicyzm=Ortodoksja

  Ludzie ulegli iluzji Unych Gadaniny i jak Uni uwazaja , ze sa inne religie chrzescijanskie niz Katolicka. Innych Religii nie ma poza Religia Katolicka – inne wyznania to Sekty a nie religie.

  Luteranizm, Kalwinizm etc, etc to nie sa religie chrzescijanskie ani Chrzescijanstwo a Sekty nawiazujace do Chrzescijanstwa by Chrzescijanstwo Zniszczyc.

  Ten dramat zatracenia znaczenia slow wzial sie z Poprawnosci Politycznej – Klamstwa – Obludy – Braku Prawdy a wiec GLUPOTY – Ignorancji – Braku wiedzy o Prawdzie.

 14. Marucha said

  Powiedzmy sobie, że używanie słowa „chrześcijaństwo” na oznaczenie wszelkich sekt wywodzących się z Kościoła Powszechnego, zaczęło się dużo wcześniej, niż poprawność polityczna.
  Ale to nie ma znaczenia.

 15. Marucha said

  Ad 14:
  Powiedziawszy powyższe, staję przed trudnym problemem Prawosławia, którego jednak nie mogę w duszy uznać za jakąś „sektę”…

 16. radek b. said

  re 15: Na pocieszenie powiem, że niektórzy tradycyjni prawosławni ,
  katolików uważają za sekte :)))

 17. mgrabas said

  Mt7

 18. mocniejszy said

  Pan Janusz Wojciechowski raczy się mylić rozpaczliwie wołając „Ludzie, to państwo musi się rozwalić!” Nie w państwie jest problem, ale w niewłaściwych ludziach przy władzy. Właściwi ludzie poprawili by złe prawo, a nawet tymczasowo potrafiliby tak zinterpretować złe prawo w świetle doktryny prawa, by zło ominąć. LUDZIE są kluczem. Państwo jest dobre, jest polskie, możemy po polsku porozumiewać się w nim, ale jest zawłaszczone przez grupy złych lub głupich ludzi. Dobrzy ludzie muszą połączyć swoje siły i odebrać władzę złym ludziom. Przyszłością Polski jest ruch narodowo-demokratyczny oparty na zdrowej moralności.

 19. mocniejszy said

  Dodam jeszcze, że jedynym ustrojowym zabezpieczeniem przed miażdżącą dominacją złych ludzi we władzach jest demokracja. Gdy wiążące decyzje podejmuje całe społeczeństwo, zależą one od większości społeczeństwa, a nie od tego, jaka jest grupa u władzy.

  http://mocniejszy.wordpress.com/2011/05/23/prawdziwa-demokracja

  Demokracja = ustrój sterowany przez media, a nie przez społeczeństwo – admin

 20. Kronikarz said

  18 – 19/ Mocniejszy

  Zgoda.

  To dlatego Uny sie un nas zabezpieczyly mediami, bankami, ustawami, ordynacja wyborcza, elitami, traktatami, powiazaniami i wreszcie sama Unia. Jak teraz cos zrobic ?

  Bo tu jest sek wlasnie !

 21. mgrabas said

  jak? zapytać Polaków o zdanie na tematy tabu!

  http://7777777blog.wordpress.com/2011/05/04/pytania-do-referendum/

 22. Kronikarz said

  Mocniejszy,

  Znakomicie, to co Pan podaje, ale dobre jest to w Szwajcarii, gdzie wszystko ustabilizowane:

  „Na początek rozważań o demokracji prawdziwej – zwanej bezpośrednią w przeciwieństwie do oszustwa „demokracji pośredniej” – należy odrzucić różne dziwne jej definicje i podać prawdziwą.

  „DEMOKRACJA – to dosłownie rządy mieszkańców (demos – ludność okręgu administracyjnego – dema). Prawidłowe – i rozumniejsze – jest tłumaczenie jako rządy obywateli.

  „Natomiast nie jest demokracja władzą ludu, bo wszystkie warstwy mają proporcjonalny do liczebności udział we władzy.

  „Jedynym sposobem rządów demokratycznych jest głosowanie spraw przez wszystkich obywateli. W państwie demokratycznym wyjściową, główną i ostateczną instancją decyzyjną – jest zgromadzenie obywateli. Parlament, rząd, sądy mają niższą rangę. Parlament przygotowuje projekty zmian prawnych, rząd i sądy wykonują prawo. Tak więc trójpodział władz nie pasuje do demokracji. Władza jest tylko jedna – decyzyjna, a obok niej są organy pomocnicze i wykonawcze.

  „W prawdziwej demokracji każde prawo musi być zatwierdzone bezpośrednio przez obywateli, łącznie z ustawą budżetową. Większe obroty majątkiem państwowym wykraczające poza bezpośrednie wykonywanie prawa – muszą być zatwierdzone bezpośrednio przez obywateli. Oznacza to obowiązkowość referendów. W takiej sytuacji nawet partyjna ordynacja wyborcza do parlamentu nie da władzy oligarchiom. A można wprowadzić ordynację obywatelską z głosowaniem na osoby, a nie partie!

  „Uwaga! Podam teraz coś ważnego łamiąc zmowę milczenia! Głosowanie na osoby nie jest tym samym, co okręgi jednomandatowe! Głosowanie na osoby może odbywać się w okręgach kilkumandatowych, żeby była większa reprezentatywność zróżnicowania społecznego. Okręgi jednomandatowe są głosowaniem na obywateli, ale bez zapewnienia proporcjonalności. Często pokazuje się okręgi jednomandatowe jako jedyną alternatywę dla ordynacji partyjnej (czy z wybieraniem list komitetów wyborczych). Najlepsze jest głosowanie na obywateli w okręgach kilkumandatowych!”

  Ale jak zrobic z sytuacji Polski roku 2011 ?

  …jak dotrzec z tym do mlodziezy, bo tylko w tym jest wyjscie !

 23. Kronikarz said

  21/ Mgrabas,

  Przez skromnosc pewnie nie wpisal Pan swojej pracy, wiec prosze :

  Pytania do REFERENDUM
  Autor: mgrabas
  Doprowadźmy do REFERENDUM w istotnych dla Polski kwestiach, o których nikt Polaków nie zapytał.

  1. Czy zgadzasz się na budowę elektrowni atomowej w Polsce?
  2. Czy zgadzasz się na składowanie w Polsce odpadów radioaktywnych z elektrowni UE?
  3. Czy jesteś za obniżeniem progów wyborczych, co umożliwi wybór małych ugrupowań, a nawet pojedynczych kandydatów i tym samym ich bezpośredni udział w decydowaniu o sprawach Polski?
  4. Czy zgadzasz się na ograniczanie publicznego dostępu do produktów ziołowych, witamin i suplementów?
  5. Czy jesteś za powołaniem niezależnego zespołu badawczego w celu zbadania skutków organizmów modyfikowanych genetycznie na zdrowie ludzi i zwierząt (w tym owadów) wraz z bezzwłocznym wprowadzeniem zakazu upraw i obrotu GMO w Polsce do czasu zbadania tej sprawy?
  6. Czy jesteś za uznaniem przez Polskę roszczeń pieniężnych wobec obywateli państwa Izrael ponad już wypłacone odszkodowania zbiorowe oraz indywidualne i bez wypłacenia odszkodowań obywatelom polskim i ich zstępnym?
  7. Czy zgadzasz się na karanie Polaków za odmowę udziału w spisie powszechnym?
  8. Czy jesteś za uzgodnieniami dla respektowania praw mniejszości polskiej w Niemczech na zasadach wzajemnych?
  9. Czy popierasz wystąpienie z roszczeniami odszkodowawczymi do Niemiec, Rosji, Francji, Anglii i USA za szkody wywołane podczas i po II wojnie światowej?
  10. Czy jesteś za powołaniem międzynarodowej komisji d/s zbadania okoliczności katastrofy w Smoleńsku w dniu 10.04.2010 r.?
  11. Czy jesteś za odpowiedzialnością karną posłów, senatorów, prokuratorów i sędziów na równi z innymi obywatelami?
  12. Czy jesteś za poszanowaniem wolności i praw osób rezygnujących ze szczepienia siebie czy swoich swoich dzieci oraz za skuteczniejszą ochroną szczepionych przed niepożądanymi odczynami poszczepiennymi?
  13. Czy jesteś za prawem do łączenia pracy z pobieraniem świadczenia emerytalnego?
  14. Czy jesteś za wolnością słowa w Polsce, wolnością do przekazu informacji i przeciw cenzurze internetu?
  15. Czy jesteś za wystąpieniem Polski z UE?
  16. Czy jesteś za coraz większym stopniem kontrolowania i śledzenia obywateli w Polsce (system INDECT, układy śledzące RFID w dokumentach, kartach płatniczych, ciele ludzkim, podsłuchy, ukryte kamery itp.)?
  17. Czy jesteś za odpowiedzialnością majątkową i karną polityków oraz innych osób pełniących władzę (odpowiedzialnością za skutki ich decyzji)?
  18. Czy jesteś za wysyłaniem Polskich żołnierzy na akcje wojskowe do innych państw, braniem kredytów, wchodzeniem w koalicje i podejmowaniem przez przedstawicieli państwa podobnie ważnych decyzji bez każdorazowego pytania społeczeństwa o zgodę (w formie referendum)?
  19. Czy jesteś za zmianą prawa polegającą na wprowadzeniu wymogu zadeklarowania celu składanego pozwu i wymogu samozobowiązania się pozywającego do poniesienia odpowiedzialności karnej za fałszywe oskarżenie lub gdy sposób działania wskazuje na realizowanie celu innego niż deklarowany w pozwie?
  20. Czy zgadzasz się na dodawanie fluoru do wody pitnej, butelkowanej i środków higieny bez umożliwiania wyboru produktów wolnych od fluoru?
  21. Czy zgadzasz się na dodawanie aspartamu (E951) do produktów spożywczych bez widocznego oznakowania?
  22. Czy zgadzasz się na rozpylanie nad terytorium Polski środków chemicznych bez zgody mieszkańców (smugi chemiczne chemtrails)?
  23. Czy zgadzasz się na używanie nad terytorium Polski technologii wojskowych bez zgody obywateli (H.A.R.P., manipulacje pogodą, rozsiewanie szczepionek, rozsiewanie tzw. inteligentnego pyłu itp.)?
  24. Czy jesteś za stworzeniem bazy danych substancji zagrażających zdrowiu i życiu oraz za wprowadzeniem w Polsce obowiązku widocznego oznaczania produktów zawierających w swym składzie takie substancje?
  25. Czy jesteś za upublicznieniem w internecie wyników wyszystkich pomiarów Centralnego Laboratorium Ochrony Radiologicznej (w tym obecności plutonu i strontu w wodzie, powietrzu i produktach spożywczych) i za stworzeniem w Polsce centrum zarządzania ws zagrożeń promieniowaniem?
  26. Czy zgadzasz się na stacjonowanie w Polsce wojsk USA na stałe (dywizjon sił lotniczych USA z samolotami bojowymi F16 z flagą USA i ich kilkusetosobową załogą w bazie lotniczej w Łasku)?
  27. Czy jesteś za wystąpieniem Polski z NATO i zerwaniem sojuszy militarnych z USA i Izraelem?
  28. Czy jesteś za całkowitą (bez wyjątków) ochroną życia od poczęcia do naturalnej śmierci?
  29. Czy jesteś za zlikwidowaniem przeznaczania z budżetu państwa pieniędzy dla partii politycznych?
  30. Czy jesteś za faktyczną suwerennością państwa od kościołów i związków wyznaniowych (w szczególności za likwidacją ukrytych podatków na Kościół Katolicki, uczelnie katolickie, obiekty kultu religijnego, likwidacją ulg podatkowych dla KK, opłacania ZUS oraz płacenia z budżetu państwa pensji i odpraw kapelanom i katechetom, nauczania w państwowych szkołach religii, zmuszania społeczeństwa do poprawności politycznej dyktowanej przez Watykan, Izrael czy jakiekolwiek obce państwo lub organizację)?

  (proszę wszystkich o zgłaszanie uwag i propozycji następnych pytań)

  PYTAJMY KAŻDEGO KANDYDATA na spotkaniach przedwyborczych O JEDNOZNACZNE STANOWISKO W TYCH SPRAWACH!

 24. mocniejszy said

  Trzeba tłumaczyć ludziom, na czym polega prawdziwa demokracja.
  Trzeba, by jak najwięcej ludzi domagało się wprowadzenia obowiązkowych referendów, by domagali się tego w komentarzach, w artykułach, na ulotkach, plakatach, koszulkach. To nie tyle zmusi rząd, co zmobilizuje społeczeństwo, uzmysłowi mu, że demokracji nie ma i że należy jej zapragnąć, a potem o nią zawalczyć. W demokracji prawdziwej władzę obejmie większość, czyli Polacy.

  Trzeba rozbudzać świadomość i chęć działania, mniej narzekać, a więcej pokazywać, jak być powinno i czego trzeba się domagać. Nie mówić tylko, co jest złe, ale zawsze pokazywać też, co jest dobre.

  Trzeba tworzyć fora dyskusyjne integrujące ludzi o zapatrywaniach narodowo-demokratyczno-moralnych. I zachęcać do organizowania się lokalnego oraz poszukiwań takich ludzi w internecie i realu.

  Trzeba tworzyć i nagłaśniać dobre projekty prawa.

 25. mocniejszy said

  Aby dotrzeć do młodzieży z ideami moralnej rewolucji narodowo-demokratycznej trzeba pokazać, jaki wielki jest potencjał prawdziwej demokracji. Trzeba przełamać fałszywe mniemanie, jakoby rządy mniejszości były silne i nie do przełamania. Trzeba pokazywać ich kruchość i bezsilność wobec większości. Trzeba pokazać ludziom, że jeśli zdobędą się na przełamani bierności i zaczną się organizować, ruszy niepowstrzymana lawina, która uwolni nie tylko nasz naród, ale narody całej Europy. Trzeba przestać straszyć rzekomą potęgą mniejszość, ale pokazać w całej marności jej słabość. To oligarchia powinna przejąć się paraliżującym strachem, przed nadchodzącym dniem jej końca.

 26. Marucha said

  Re 23:

  Punkt 30 wyjawia prawdziwe intencje autora, cała reszta to małe piffko.

  Czy jesteś za faktyczną suwerennością państwa od kościołów i związków wyznaniowych (w szczególności za likwidacją ukrytych podatków na Kościół Katolicki, uczelnie katolickie, obiekty kultu religijnego, likwidacją ulg podatkowych dla KK, opłacania ZUS oraz płacenia z budżetu państwa pensji i odpraw kapelanom i katechetom, nauczania w państwowych szkołach religii, zmuszania społeczeństwa do poprawności politycznej dyktowanej przez Watykan, Izrael czy jakiekolwiek obce państwo lub organizację)?

  Jest to więc typowy produkt żydowski i antyklerykalny.
  OSTRZEGAM.

 27. Kronikarz said

  A do tego,

  …nalezy czujnie strzec sie, by nie dopuscic niepowolanych gangow do przechytywania wiekszosci glosow juz w samym zlazku organizacji obywatelskich, jakichkolwiek oganizacji, stowarzyszen, partii.

  Wszelkiego rodzaju bolszewia oraz nazisci maja to wrecz we krwii, zeby niszczyc jakiekolwiek organizacje konkurencyjne czy im nie ne reke. Tak zrobili bolszewicy jesienia 1917 wzorujac sie na zamachu stanu Bonapartego, tak tez zrobili nazisci w nocy dlugich nozy, tak tez zrobili Zydzi polscy przy O. Stole, bo przeciez Magdalenka, to bym zamach stanu podobny do tamtych:

  * coup d’État du 18 brumaire Bonapartego – CIEKAWE, ze nie ma nawet wejscia po polsku do Wikipedii:
  http://fr.wikipedia.org/wiki/Coup_d'%C3%89tat_du_18_brumaire

  CIEKAWE to i niepokojace.

  …jest ale Zamach stanu Ludwika Napoleona Bonapartego:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Zamach_stanu_Ludwika_Napoleona_Bonapartego_(1851)

  * bolszewicki zamach stanu:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Rewolucja_pa%C5%BAdziernikowa

  * noc długich noży:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Noc_d%C5%82ugich_no%C5%BCy

  Informacje sa to podstawowe, ale trzeba je zebrac i z nimi dotrzec do mlodziezy, bo szkola w Polsce jest…

 28. Kronikarz said

  26/ Gajowy 😉
  Wlasnie. Swietnie, ze ten tekst przenioslem tu.
  Tak wlasnie jak Mgrabas postepuja prowokatorzy.
  Co teraz powie Mgrabas ?
  Mozna wiedziec…

 29. mgrabas said

  wszystkie punkty wyjawiają prawdziwą intencję autora, którą jest suwerenność Polski i świata od lucyferianizmu i NWO, proszę mi nie przypinanać etykietek żydowskości, antyklerykalizmu itp. uproszczeń i „tłumaczeń” moich intencji

 30. Kronikarz said

  Drogi Panie ,

  Niechze sie Pan nie uraza, bo tu chodzi raczej orzeczowe podejscie do sprawy. I tak, w tekscie Panskim:

  „30. Czy jesteś za faktyczną suwerennością państwa od kościołów i związków wyznaniowych (w szczególności za likwidacją ukrytych podatków na Kościół Katolicki, uczelnie katolickie, obiekty kultu religijnego, likwidacją ulg podatkowych dla KK, opłacania ZUS oraz płacenia z budżetu państwa pensji i odpraw kapelanom i katechetom, nauczania w państwowych szkołach religii, zmuszania społeczeństwa do poprawności politycznej dyktowanej przez Watykan, Izrael czy jakiekolwiek obce państwo lub organizację)?”

  …wyrazone sa wprost lub posrednio w podtekscie postulaty – czy moze Pan je wylozyc jasno kawa na lawe ?!

  To tyle. Po co sie gniewac zaraz. Moze nieprzemyslane to. Moze malo czytelne. Moze przejezyczenie.

  Wiec czekamy:

 31. Marucha said

  Re 28:
  Wolność zarówno od NWO, Lucyfera, jak i od Jezusa Chrystusa.
  Każdy, kto popiera masoński rozdział Kościoła od Państwa, popiera ateizację, a zatem sam jest na usługach lucyferianizmu i działa właśnie na rzecz NWO.

 32. Marucha said

  Re 29:
  Tu raczej nie ma mowy o przejęzyczeniu czy o nieczytelnym wyrażeniu swej myśli. Wszystko jest BARDZO czytelne, jednoznaczne i naświetla ten sam problem (wypędzenie Kościoła z przestrzeni publicznej) z wielu różnych aspektów.

 33. Kronikarz said

  Marucha 31/ & 32/ Zgoda co do meritum, ktore tu Pan podkresla.

  Ale je takze zwracam uwage na pokretne wpisy niektorych prowadzace do zamieszania w gajowce i tak istnieje ryzyko, ze ludzie beda ja omijali a szkoda.

  Wiec, powtarzam, lapki pozolilybym nam ich wymiatac w tym sensie, ze mialby Gospodarz sygnalizacje w kwestii pokatnego miezszania wsord dyskutantow.

  Twierdze, ze wpisy, jakie wstawil tu ten Poczytalny prowadzily do zniechecania ludzi do dyskusji.

  Szkoda.

 34. mgrabas said

  do 31:
  niedługo przyjdzie czas, że trzeba będzie wybrać między wiernością Jezusowi Chrystusowi, a lojalnością wobec jednej światowej religii pod przywództwem antychrysta, który jest ten sam co palił dzieci, kobiety i mężczyzn wiernych sumieniu i światłu Ewangelii, której czytanie ten sam antychryst zabraniał!
  ja wybrałem i świadczę o tym swoim życiem

  przedstawiłem w punktach palące problemy Polski, a Wy to zagłuszacie nagonką i oszczerstwami

  baczcie komu służycie, badajcie ducha, jaki każe Wam sądzić bliźniego swego, bo nie mnie sądzicie, ale samych siebie.

  Właśnie. Pan już wybrał masoński rozdział Kościoła od państwa, więc niech już Pan więcej nie mówi o Chrystusie, któremu odbiera Pan prawo bycia Panem wszystkiego – admin.

 35. Marucha said

  Przeciwko „łapkom” istniał duży opór, także z powodu wolniejszego ładowania się stron.
  Ponadto były ewidentnie nadużywane przez hasbarę.
  Sam już nie wiem.

 36. mgrabas said

  gdyby nie było odejścia od Boga tych, którzy po pierwszych chrzescijanach ogłosili się jedynym nieomylnym i prawdziwym przedstawicielstwem Boga na ziemi, nie postulowałbym suwerenności Polski od Watykanu
  gdyby Kościół poszedł drogą miłości, a nie mordowania, wspierałbym go całym sercem
  ale jest coraz wyraźniejszy kurs Watykanu przeciw Ewangelii, w stronę bałwochwalstwa i odbudowy na ziemi superpotęgi przemocy jaką już znamy, z historii…
  Chrystus zapowiedział wszystko co się teraz dzieje i przestrzegł przed zwiedzeniem, które dzieje się na naszych oczach!

 37. Kronikarz said

  35/- Marucha

  Lapki pozwalaja tez wychwycic macicieli a wtedy szlaban i spokoj.

  Co do hasbary, to ma Pan przeciez dobre wyczucie, by ich blokowac po krotkim czasie.

  Zwlaszcza, TO WAZNE, lapki pozwola eliminowac MARUDEROW, co automatycznie przyciagnie ludzi WARTOSCIOWYCH i tym sposobem Gajowka nabierac bedzie jeszcze wiekszego rozglosu i wplywu.

 38. Kronikarz said

  36/ Panie Mgrabas,

  Jezeli zranilem Pana, to serdecznie przepraszam – niechze Pan nam wyjasni ten punkt 30 i bedzie dobrze.

  Pozdrawiam

 39. mgrabas said

  do 38:
  uczyniłem to we wpisie 36

 40. Kronikarz said

  39/
  Niechze Pan odpocznie na spacerze, wszystko od nowa poczyta, przemysli, uzupelni, bo w 36/ jest logiczny blad.

 41. Marucha said

  Re 36:
  Pan myli albo celowo zaciemnia różnicę między Watykanem a Kościołem. To raz.
  Po drugie Pana wypowiedzi o „mordowaniu” czy „zmuszaniu społeczeństwa do poprawności politycznej dyktowanej przez Watykan” mówią same za siebie.

 42. Marucha said

  Re 37:
  Niestety, blokowanie „łapkującej” hasbary jest praktycznie niemożliwe.

 43. mgrabas said

  czy to ja mylę i zaciemniam? pod słowem Watykan mam na myśli papiestwo, a czy mam rację, proszę przestudiować księgi prorockie w Biblii – księgę Daniela, Apokalipsę Jana i historię ludzkości
  nie utożsamiam się z żadnym ziemskim instytucjonalnym kościołem, zborem, lożą ani sektą, ani żadną partią polityczną
  moją nadzieją jest Bóg, a bliźnim każdy człowiek
  nie należę do żadnych organizacji, ani mocodawców, piszę z serca, jeśli się mylę, proszę mi pomóc dostrzec błąd, ale jeśli przedstawiam konkretne argumenty proszę się nad nimi pochylić i je zbadać w świetle Słowa Bożego i sumienia

 44. grypa666 said

  #14, 15 i 16 „Niektorzy prawoslawni”?! Ja bym powiedzial WSZYSCY swiadomi swej wiary prawoslawni uwazaja katolicyzm za sekte, bo sie odlaczyl od Kosciola Chrystusowego w XI w. i wierza w herezje, np. nieomylnosc Papieza, narzucona przez zydomasonerie na I Soborze.

  #26 Nie wiem, Panie Gajowy, gdzie Pan wyczytal. ze pytanie nr 30 w referendum jest credo Mgrabasa. Ktos przeciw zzydomasonszczonemu Watykanowi, to wrog — chyba wrog kompleksu jot? Podobnie z rozdzialem religii od panstwa. W Polsce jest pol mln prawoslawnych oraz inne wyznania – jak one maja sie wlaczyc do polityki panstwa bedac mniejszoscia? Bedziemy glosowac ws. religijnych? Oczywiscie „Polak-katolik” wygra referanda i glosowanie, chocby tylko kojarzyl swe „wyznanie” z choinka i prezentami na Boze Narodzenie i brankiem z szynka na Wielkanoc.

  Rozdzial religii od panstwa — Co za roznica czy beda manipulowac „zjednoczeni” z panstwem czy, jak teraz „oddzieleni” od panstwa. Zydomasoneria rzadzi, „osobno” panstwem, „osobno” katolicyzmem (tak poprzez Watykan jak i hierarchie w poszczegolnych panstwach – malo macie dodow z Polin?). Dopoki zydomasoni rzadza de facto, wszelkie dazenia do ureligijnienia zycia spoleczenstwa, w tym zjednoczenie Kosciola z panstwem, bedzie przedmiotem manipulacji przeciw Narodowi.

  Ponad wszelkie referenda, glosowania i manipulowane pseudo-dyskusje jak w Gajowce, potrzeba oswiecenia, a nastepnie wpuszczenia wiary do serc, bo do tego daleeeko u Polakow!

  Popieram czesc pytania Mgrabasa — Dlaczego jako Polak prawoslawny mialbym placic podatki na cele KK, z ktorego polityka (!) nie zgadzam sie?

  Nie podoba mi sie, Panie Gajowy, jak insynuuje Pan antychrzescijanizm Mgrabasa. Znaczy tylko katolicy sa chrzescijanscy? Czytuje Pan np. pastora Tedda Pike’a?

  Niech Pan zrobi przerwe i zastanowi sie, czy tak postepuje chrzescijanin…

 45. Marucha said

  Re 43:
  nie utożsamiam się z żadnym ziemskim instytucjonalnym kościołem…

  No właśnie.

 46. Marucha said

  Re 44:
  1. Atakuje Pan człowieka, który niejednokrotnie wyrażał swą sympatię do prawosławia. Proponuję szukać wrogów gdzie indziej.
  2. Lista postulatów, a więc i jej punkt 30, są autorstwa pana Mgrabasa, którego się nie wyparł.
  3. Myli Pan błądzący obecnie Watykan ze Świętym Kościołem Powszechnym.
  4. Rozdział Kościoła od państwa, jak już pisałem, to typowy postulat lucyferian i poddanej im masonerii.
  5. Pana obawy o mniejszość prawosławną są przesadzone. W Pierwszej Rzeczypospolitej jakoś dawali sobie radę. Nawet heretycy znajdowali w Polsce schronienie.

 47. mgrabas said

  do 45:
  J4,24

 48. Kronikarz said

  43/ do 47/ o! to mi sie podoba!

  Jesli jest to rzeczywisty spor meznych umyslow, to prosze, byscie nie zapomnieli o niedoinformowanych jak ja – moj katechizm do pierwszej Komunii i pozniejsze czytanie tedy i owedy tekstow oraz sluchanie ich do Mszy, to za malo, widze. Prosze wiec o pomoc. A takich jak ja widze wokol siebie wielu.

 49. mgrabas said

  <>
  John 4 Polish: Biblia Gdanska

  ——————————————————————————–
  1 A gdy poznał Pan, iż usłyszeli Faryzeuszowie, że Jezus więcej uczniów czynił i chrzcił niżeli Jan, 2 (Chociaż sam Jezus nie chrzcił, ale uczniowie jego), 3 Opuścił Judzką ziemię i odszedł zasię do Galilei. 4 A musiał iść przez Samaryję. 5 I przyszedł do miasta Samaryi, które zowią Sychar, blisko folwarku, który był dał Jakób Józefowi, synowi swemu. 6 I była tam studnia Jakóbowa; przetoż będąc Jezus na drodze spracowany, siedział tak na studni; a było około szóstej godziny.
  7 I przyszła niewiasta z Samaryi czerpać wodę, której rzekł Jezus: Daj mi pić! 8 (Bo uczniowie jego odeszli byli do miasta, aby nakupili żywności.) 9 Rzekła mu tedy ona niewiasta Samarytańska: Jakoż ty będąc Żydem, żądasz ode mnie napoju, od niewiasty Samarytanki? (gdyż Żydowie nie obcują z Samarytany.) 10 Odpowiedział Jezus i rzekł jej: Gdybyś wiedziała ten dar Boży, i kto jest ten, co ci mówi: Daj mi pić, ty byś go prosiła, a dałby ci wodę żywą. 11 I rzekła mu niewiasta: Panie! nie masz i czem naczerpać, a studnia jest głęboka, skądże tedy masz tę wodę żywą? 12 Izażeś ty jest większy niżeli ojciec nasz Jakób, który nam dał tę studnię, i sam z niej pił, i synowie jego, i dobytek jego? 13 Odpowiedział Jezus i rzekł jej: Każdy, kto pije tę wodę, zasię będzie pragnął; 14 Lecz kto by pił onę wodę, którą ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki; ale ta woda, którą ja mu dam, stanie się w nim studnią wody wyskakującej ku żywotowi wiecznemu.

  15 Rzekła do niego niewiasta: Panie! daj mi tej wody, abym nie pragnęła, ani tu czerpać chodziła. 16 Rzekł jej Jezus: Idź, zawołaj męża swego, a przyjdź tu. 17 Odpowiedziała niewiasta i rzekła: Nie mam męża. Rzekł jej Jezus: Dobrześ rzekła: Nie mam męża. 18 Albowiemeś pięciu mężów miała, a teraz ten, którego masz, nie jest mężem twoim; toś prawdę powiedziała. 19 Rzekła mu niewiasta: Panie! widzę, żeś ty jest prorok. 20 Ojcowie nasi na tej górze chwalili Boga, a wy powiadacie, że w Jeruzalemie jest miejsce, kędy przyzwoita chwalić. 21 Rzekł jej Jezus: Niewiasto! wierz mi, iż idzie godzina, gdy ani na tej górze, ani w Jeruzalemie nie będziecie chwalili Ojca. 22 Wy chwalicie, co nie wiecie; a my chwalimy, co wiemy; albowiem zbawienie jest z Żydów. 23 Aleć idzie godzina, i teraz jest, gdy prawdziwi chwalcy będą chwalić Ojca w duchu i w prawdzie. 24 Bo i Ojciec takowych szuka, którzy by go chwalili. Bóg jest duch, a ci, którzy go chwalą, powinni go chwalić w duchu i w prawdzie. 25 Rzekła mu niewiasta: Wiem, że przyjdzie Mesyjasz, którego zowią Chrystusem, ten, gdy przyjdzie, oznajmi nam wszystko. 26 Rzekł jej Jezus: Jam jest ten, który z tobą mówię.

  27 A wtem przyszli uczniowie jego, i dziwowali się, iż z niewiastą mówił; wszakże żaden nie rzekł: O co się pytasz, albo co z nią rozmawiasz? 28 I zostawiła ona niewiasta wiadro swoje, a szła do miasta i rzekła onym ludziom: 29 Pójdźcie, oglądajcie człowieka, który mi powiedział wszystko, comkolwiek czyniła, nie tenci jest Chrystus? 30 A przetoż wyszli z miasta i przyszli do niego.

  31 A tymczasem prosili go uczniowie, mówiąc: Mistrzu! jedz. 32 A on im rzekł: Mamci ja pokarm ku jedzeniu, o którym wy nie wiecie. 33 Mówili tedy uczniowie między sobą: Alboć mu kto przyniósł jeść? 34 Rzekł im Jezus: Mójci jest pokarm, abym czynił wolę tego, który mię posłał, a dokonał sprawy jego. 35 Izaż wy nie mówicie, że jeszcze są cztery miesiące, a żniwo przyjdzie? Otoż powiadam wam: Podnieście oczy wasze, a przypatrzcie się krainom, żeć już białe są ku żniwu. 36 A kto żnie, bierze zapłatę, i zbiera owoc do żywota wiecznego, aby i ten, który sieje, radował się wespół, i ten, który żnie. 37 Albowiem w tem prawdziwe jest ono przysłowie: Że inszy jest, który sieje, a inszy, który żnie. 38 Jam was posłał, żąć to, około czegoście wy nie pracowali; insić pracowali, a wyście weszli w pracę ich.

  39 Tedy z miasta onego wiele Samarytanów uwierzyło weń dla powieści onej niewiasty, która świadczyła: Że mi wszystko powiedział, comkolwiek czyniła. 40 Gdy tedy przyszli do niego Samarytanie, prosili go, aby u nich został; i został tam przez dwa dni. 41 I daleko więcej ich uwierzyło dla słowa jego. 42 A onej niewieście mówili: Iż już nie dla twojej powieści wierzymy; albowiemeśmy sami słyszeli i wiemy, że ten jest prawdziwie zbawiciel świata, Chrystus.

  43 A po dwóch dniach wyszedł stamtąd i szedł do Galilei. 44 Albowiem sam Jezus świadectwo wydał, iż prorok w ojczyźnie swojej nie jest we czci. 45 A gdy przyszedł do Galilei, przyjęli go Galilejczycy, widząc wszystko, co czynił w Jeruzalemie w święto; bo i oni byli przyszli na święto.

  46 Tedy zasię przyszedł Jezus do Kany Galilejskiej, gdzie był uczynił z wody wino. A był niektóry dworzanin królewski w Kapernaum, którego syn chorował. 47 Ten usłyszawszy, iż Jezus przyszedł z Judzkiej ziemi do Galilei, szedł do niego i prosił go, aby zstąpił, a uzdrowił syna jego; bo poczynał umierać. 48 I rzekł do niego Jezus: Jeźli nie ujrzycie znamion i cudów, nie uwierzycie. 49 Rzekł mu on królewski dworzanin: Panie! zstąp pierwej niż umrze dziecię moje. 50 Rzekł mu Jezus: Idź, syn twój żyje. I uwierzył on człowiek mowie, którą mu powiedział Jezus, i poszedł. 51 A gdy już szedł, zabieżeli mu słudzy jego i oznajmili, mówiąc: Dziecię twoje żyje. 52 Tedy ich pytał o godzinę, w którą by się lepiej miało; i rzekli mu, że wczoraj o siódmej godzinie opuściła go gorączka. 53 Poznał tedy ojciec, iż to ona godzina była, której mu był rzekł Jezus: Iż syn twój żyje. I uwierzył sam i wszystek dom jego. 54 Tenci zasię wtóry cud uczynił Jezus, przyszedłszy z Judzkiej ziemi do Galilei.

 50. Marucha said

  Re 49:
  I cóż z tego długiego cytatu, skoro w gajówce napisał Pan:

  30. Czy jesteś za faktyczną suwerennością państwa od kościołów i związków wyznaniowych (w szczególności za likwidacją ukrytych podatków na Kościół Katolicki, uczelnie katolickie, obiekty kultu religijnego, likwidacją ulg podatkowych dla KK, opłacania ZUS oraz płacenia z budżetu państwa pensji i odpraw kapelanom i katechetom, nauczania w państwowych szkołach religii, zmuszania społeczeństwa do poprawności politycznej dyktowanej przez Watykan, Izrael czy jakiekolwiek obce państwo lub organizację)?

  Jak bym słyszał Palikota…
  Cytatami nie zamuli Pan tego, co stoi powyżej: wrogi atak na Kościół Katolicki.

 51. mgrabas said

  jaki duch każe Panu patrzyć na mnie złym okiem i dopatrywać się złych intencji?! po czym Pan rozpoznaje kto z nas dwóch jest wewnątrz Kościoła Chrystusowego, a kto na zewnątrz? Pan cały czas oskarża mnie i osądza, a ja kieruję Pana uwagę na Chrystusa i na sprawy Polski
  czy naprawdę wierzy Pan w świętość mistycznego ciała Chrystusa jakim są serca wiernych Chrystusowi, czy wątpi w to
  proszę to osądzić, a osądzanie swego bliźniego pozostawić Bogu

 52. Marucha said

  Re 51:
  Pański komentarz nie mogę inaczej określić, niż bezczelny, a pańskie „metody dyskusji” jako talmudyczne: nieustanne odwracanie uwagi od meritum (atak na Kościół) i zamulanie dyskusji pobożnymi dywagacjami nie mającymi związku z tematem.

 53. mgrabas said

  przedstawiony w temacie problem bezilności wobec biurokracji to jeden z wierzchołków góry logowej
  uzdrowić sytuację w Polsce można jedynie całościowo, a do tego potrzebna jest wymiana władz i zmiany prawne
  pokojową drogą do osiągnięcia tego celu jest uświadomienie społeczeństwu przyczyn i mechanizmów zła, rozpoczęcie ogólnonarodowej dyskusji i doprowadzenie do zmian w sposobie funkcjonowania państwa
  trzeba wypracować wspólną płaszczyznę porozumienia wzorując sie choćby na Islandii, która potrafiła postawić się UE i Bankierom, zbudować mechanizmy samoregulacji i zabezpieczenia przed nadużyciami osób pełniących władze
  aby coś zbudować i by się to ostało, trzeba kompleksowo przeanalizować sytuację, określić problemy, ich skalę i zagrożenia
  można, a nawet należy o sprawach szczegółowych dyskutować, a nie atakować i przeszkadzać w zmianie obecnego stanu
  dlatego tak jak tylko umiem staram się ze swej strony zachęcić do rzeczowej dyskusji przedstawiając listę pytań, których zgromadziłem 30, a nie jedno
  problem Polski jest nierozwiązany i pogłębia się
  apeluję o przezwyciężenie narodowych wad, zakasanie rąk i umysłów do burzy mózgów, takiej jaką uczynili Islandczycy, albo jeszcze większej
  zachęcam do wspólnego poszukiwania rozwiązań dla Polski, które naprawdę będą służyły wspólnemu dobru, a nie jak do tej pory tylko tym, którzy załapali się do władz świeckich i duchownych
  dość już tego rozkradania Polski i prywaty
  stać nas na normalne silne państwo, szanujące każdego obywatela i służące mu, a nie na odwrót

 54. Piotr said

  Re26: Gajowy, to jest to! Trafił Pan bez pudła! 99% prawdy i 1% herezji. Tak postępował JP2, tak postępują wszyscy „reformatorzy”. Dlatego np. dla mnie Radio Maryja to jest agentura unych. W 2004 byli niby przeciw Unii, ale jednak nie do końca. Spacyfikowali nastroje znacznej części społeczeństwa. Ale to przecież „katolickie” radio. No właśnie. Katolickie, w 99%, tak jak „program” mgrabasa. Tak się rozszerzają herezje. Jak rak – powoli, od 1% do 100% zatrucia.

 55. mgrabas said

  wszystko co jest niebiblijne jest herezją, ludzkim wymysłem, a nawet szatańskim
  jeśli coś jest niebiblijne, to by to ukryć i uniemożliwić zbadanie tego, powołuje się „autorytety” i „tradycje”, a jeśli to nie pomaga, przypina się szukającym prawdy pejoratywne łatki, potępia się ich i robi się na nich zbiorową nagonkę
  wszyscy zaślepieni fanatycy tak samo postępują, tak postąpili z Chrystusem i chrzescijanami w dawnych wiekach i tak samo patrzą na bliźnich teraz, bo nienawidzą prawdy, wolą jej nie weryfikować, ale ona nie zależy od nich i nie da się jej ukryć, zakrzyczeć, ani zabić

 56. mgrabas said

  dlaczego tutaj nie nawiązała się rzeczowa dyskusja wokół poszukiwania dróg wyprowadzenia Polski z tej „niemocy” wobec układów władzy?

  dlaczego tak lekko skwitowano przedstawione problemy Polski stwierdzeniem, że to jest „małe piffko”?

  dlaczego, a raczej po co położono główny nacisk na temat zastępczy jakim jest polowanie na czarownice?

 57. mgrabas said

  dobór tytułu wątku i „dyskusja” wiele mówi o prawdziwym celu tego miejsca

 58. Marucha said

  Re 55-57:
  1. Jest Pan heretykiem, niekatolikiem, jeśli odrzuca Pan Tradycję.
  2. Dobór tytułu wątku pochodzi od autora artykułu, a nie od admina.
  3. Jeśli zna Pan receptę na znalezienie drogi wyprowadzenia Polski z jej opłakanego stanu, to proszę się z nami nią podzielić.
  A w ogóle nikt tu przecież Pana nie trzyma.

 59. mgrabas said

  kto naprawdę zechce zaangażować się w poszukiwanie sposobów wyprowadzenia Polski z niewoli układów mafijno-katolicko-lucyferiańskich, na moim blogu dopisze kolejne pytania

  tam wysłucham zdania każdego, również Pana

  i jeśli ktoś zechce uczciwie rozmawiać na trudne tematy poszukiwania Boga i Jego dróg, również znajdzie u mnie bezpieczne miejsce na takie refleksje

  mam nadzieję, że dzięki temu wspólnie ubogacimy się, ja dostrzegę własne błędy i może ktoś inny również dostrzeże swoje własne

  Jezus Chrystus powiedział, że nazwanie bliźniego bezbożnikiem zasługuje na ogień piekielny

  1. Gdzie i kiedy tak powiedział?
  2. Czy widzi Pan różnicę między bezbożnikiem a heretykiem?
  3. Mam nadzieję, że znajdzie Pan wielu chętnych na „poszukiwanie Boga”. My, katolicy, nie musimy Go szukać, bo już Go znaleźliśmy.
  4. Reakcja na zwrot „układy mafijno-katolicko-lucyferiańskie” może być tylko jedna: BAN.
  Admin

 60. mgrabas said

  Mt5,22
  Wy nie wiecie, bo nie chcecie wiedzieć komu naprawdę służycie Waszym bałwochwalstwem, które dla Boga jest obrzydliwością
  Wasza zatwardziałość doprowadzi Was do zguby jeśli się nie opamiętacie
  gdyby tu Jezus napisał Wam to samo, co ja Wam mówię, też byście Mu przypięli łatkę, albo jeszcze gorzej
  ja nie jestem Waszym wrogiem, inny wróg czyha na nas wszystkich!

 61. Kronikarz said

  Czy ten Mgrabas jest chory, czy udaje cos/kogos tutaj ?

 62. mgrabas said

  do Kronikarz:
  przykro mi się zrobiło, że tak mnie Pan postrzega
  mimo to pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego

 63. Kronikarz said

  Mgrabas 62/
  Powiem Wasci, ze w sumie jest mi w tej chwili troche nieswojo z poodu utarczek.
  Chwytam sie wiec podanej reki i proponuje dobre konakty na przyszle strony 😉
  Siedze tu sporo czasu juz no i zauwazylem, ze bladza tu po Gajowce rozni maruderzy, co to sobie ot tak cos tam trzelaja z jezyka ni w piec ni w dziesiec – nie mowie o Wasci, bom wszystko w niepamiec teraz puscil – a ta ich strzelanina od rzeczy wkurza mnie, bo staram sie wypowiedzi rozumiec i czas mi to zabiera. Jakze wiec mozna porzadkowac, co usiluje, mysli… skoro nawet nie sa one o du… Marynie, bo to nie sa nawet mysli. Wiec piesc mi sie czasami zamyka, chociazem jest pokojowy. Maruderie wiec sa ale tez i hasbaria dochodzi, no kurcza, a kysz!
  Pojmujesz… Bywaj zdrow – serdecznie Ci tego zycze 😉

 64. Marucha said

  Re 63:
  Jeśli chodzi o kwestie Kościoła, to p. Mgrabas jest zwykłym heretykiem, jakich wielu. I nie ma co przepraszać za tą oczywistą oczywistość.

 65. Kronikarz said

  64/ Gajowy
  Zgadzam sie oczywiscie choc kwestie debaty merytorycznej w tym wzgledzie pozostawiam Panu i Forumowiczom kompetentynym. Mnie tu raczej chodzilo pod 63/ o zaprzestanie glupawych podjazdow. I tyle, bo jak Pan zauwazyl na pewno prowadze tu wojne z maruderami roznego autoramentu. Strzele sobie tu i owdzie do ktoregos i taki pozniej jeczy lazac za mna a ja nie mam serca lezacego kopac – cf. 62/ powyzej – moje zaciecie do tego rodzaju przepychanek… bo wkurzaja mnie talmudyczne chwyty, a widzialem tego, oj widzialem w pracy jako handlowiec, konsultant,… a wtedy musialem zbyt czesto milczec patrzac na swolcz, wiec teraz leje w morde jak tego RB.

  Choc troche odwetu za dreczenie Ojczyzny Polski i Polakow !

 66. grypa666 said

  do 46
  Smiem twierdzic, ze nic nie pomylilem, za pozwoleniem Panie Gajowy.

  Nie atakuje i nie szukam wrogow, tylko staram sie prostowac opinie — i nie konkretnej osoby, tylko w ogole. Mam wrazenie z komentow tutaj, ze Watykan i Kosciol, tj. instytucje ludzi (omylnych), niektorzy utozsamiaja z Wiara Chrystusowa. Komiczne jest przekonanie katolikow, ze tylko ich wiara jest prosto od Chrystusa i niesheretyzowana!

  Prawoslawie nie potrzebuje obrony bo samo sie broni jako wiara wzglednie niezmieniona od czasow oryginalnego Kosciola Chrystusowego – a to 2 razy dluzej niz istnieje KK. W II RP prawoslawie ucierpialo wsrod „wiekszosci” katolickiej. O historii w I i II RP, Anna Radziukiewicz pisze w „Prawoslawiu w Polsce”:
  „Prawdziwie trudne dla prawoslawia czasy nastaly w XX w. […] W odrodzonej II RP, opierajacej sie swoimi granicami na wschodzie niemal o Minsk, zaciazylo nad prawoslawnymi przeklenstwo mechanizmu zbiorowej odpowiedzialnosci za zlo, jakie niesie historia. […] Prawoslawnych – ich cerkwie, obrzed, kulture, a nawet jezyk – uznano za relikt zaborów. Przekreslono wspoltworzenie przez prawoslawnych histori tej ziemi przez ponad tysiac lat. Za grzech uznano lata rozwoju Cerkwi w czasie zaborów. Akcja rewindykacji i burzenia prawoslawnych swiatyn pozbawila Cerkiew ok. 1/3 obiektow.”

  Akcje te sankcjonowal rzad II RP, a Akcja Wisla w PRL zdziesiatkowala prawoslawie i tak zniszczone ucieczka na wschod przed hitlerowcami, dzialaniami wojennymi i zmiana granic. Wiec niech Pan nie zapewnia o bezpieczenstwie wyznan w Polsce, szczegolnie pod swieckimi i koscielnymi rzadami zydomasonow, dzielacymi na bazie religii i etnicznosci. Widac chocby z dyskusji tutaj, jak radykalni moga byc polscy katolicy i jak podlapuja sklocanie. Nawet od podobno wyksztalconych Polakow, nieraz spotkalem sie z utozsamianiem mej wiary z Moskwa, jez. rosyjskim i in. bzdurami – przezytek zaszczepianej przez propagande nienawisci do prawoslawnych, „ruskich” itp. = produkt hasbary wg glebszej analizy, wylazacej m.in. poprzez Watykan. A juz nie daj Boze przypomnę, ze pierwsza w Polsce byla wiara prawoslawna przed lacinska!

  4. Watykan jest skorumpowany, tak jak hierachie krajowe, od Polski po Chorwacje = niedawne ludobojstwo na Serbach, ktorym Watykan pomogl poparciem neo-ustaszy, tuszowaniem ich zbrodni i faszystowskiego charakter rezimu Tudzmana oraz zmylajac katolikow nt. konfliktow balkanskich. Ale dla Polaka-katolika stwarza to dylemat: co z postacia slusznie umilowanego i czczonego JP2? Ano proste, ten Czlowiek byl tak zloty ze nie przejrzal i/lub nie potrafil pokonac dywersji zydomasonskiej wewn. Watykanu ani KK.pl.

  5. Od kiedy nie wolno stawiac pytan? Jesli wiekszosc Polakow (katolikow?) odpowie „tak” na pytanie, to Mgrabas dowie sie, co sadza. Czego sie tak katolicy boja? Przecie Mgrabas nie ma ZADNEJ mocy cokolwiek wprowadzac w kraju, tak jak my wszyscy, wykluczeni przez zydomasonski system.

  6. Mgrabas zbiera pytania m.in. zeby stymulowac dyskusje patriotyczne – katolicy maja miec tu monopol? Dlaczego nie ma trwac rozdzial religii od panstwa itd. skoro wiadomo ze i tak WSZYSTKIM rzadzi zydomasoneria? Napisalem juz, czy nie lepiej najpierw uswiadomic publike, a za rozdzial brac sie po neutralizacji zydomasonerii i uduchowieniu Polakow?

  7. Poparcie rozdzialu KK od panstwa jest tak „lucyferianskie”, jak talmudyczne jest bronienie Watykanu, lokaja judeocentrykow, jak widac chocby z watykanskiej polityki na Balkanach, podleglej kompleksowi jot, czy z akceptacji talmudycznych 7 Praw Noego jako podstawy moralnosci katolickiej. Chrystus walil prosto z mostu komu trzeba, a i powywracac stoly lichwiarzom potrafil.

  do 64
  Heretyk to pojecie wzgledne – katolicy sa heretykami wg dogmy prawoslawnej. Prawoslawni koptyjscy uwazaja takich jak ja „grekow” za heretykow.

  Mgrabas jest lepszym chrzescijaninem od wielu katolikow, bo przestrzega nakazow Boga o poszanowaniu blizniego. Mgrabas wierzy w litere Biblii, ale nie w Tradycję. Wobec wolnosci wyznania, napady na niego sa nie na miejscu.

  Podciecie proby pojednania Mgrabas-Kronikarz jest niestrawne. Przykro to widziec w Gajowce, znanej mi z toleraqncji wszelkiej zwierzyny dobrej woli.

 67. mgrabas said

  ” 16 Ja, Jezus, posłałem mojego anioła,
  by wam zaświadczyć o tym, co dotyczy Kościołów.
  Jam jest Odrośl i Potomstwo Dawida,
  Gwiazda świecąca, poranna».
  17 A Duch i Oblubienica mówią:
  «Przyjdź!»
  A kto słyszy, niech powie:
  «Przyjdź!»
  I kto odczuwa pragnienie, niech przyjdzie,
  kto chce, niech wody życia darmo zaczerpnie.
  18 Ja świadczę
  każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi:
  jeśliby ktoś do nich cokolwiek dołożył,
  Bóg mu dołoży plag zapisanych w tej księdze.
  19 A jeśliby ktoś odjął co ze słów księgi tego proroctwa,
  to Bóg odejmie jego udział w drzewie życia
  i w Mieście Świętym –
  które są opisane w tej księdze.
  20 Mówi Ten, który o tym świadczy:
  «Zaiste, przyjdę niebawem».
  Amen. Przyjdź, Panie Jezu!
  21 Łaska Pana Jezusa ze wszystkimi! ”

  (Ap22)

 68. Marucha said

  Re 66:
  1. Absolutnie nie utożsamiamy Watykanu po II Soborze z katolicyzmem, o czym świadczą rozliczne artykuły na ten temat.

  2. Natomiast nieskażona modernizmem religia katolicka jest jedyną prawdziwą, gdyż pochodzi bezpośrednio od Chrystusa i nie zawiera „ulepszeń” proponowanych przez Lutra, Kalwina i innych heretyków.

  3. Wiara w to, iż Jan Paweł II czynił wszystko w dobrej wierze, przeczy zdrowemu rozsądkowi, lecz – z braku żelaznych dowodów – musimy takie założenie przyjąć.

  4. Dla katolików prawosławni NIE SĄ HERETYKAMI, lecz schizmatykami. Mam wrażenie, iż – po zdjęciu obustronnej klątwy, jaką rzuciły na siebie oba Kościoły – sytuacja podobnie wygląda i dla prawosławnych.

  4. Rozdział Kościoła od Państwa był celem masonerii i, niestety, został już osiągnięty. Skutki tego widzi każdy normalny, wierzący człowiek: totalna ateizacja całych połaci globu.

  5. Żaden niekatolik nie jest chrześcijaninem, gdyż nie może uzyskać zbawienia – bez względu na jego osobiste zasługi, przymioty itd. Oczywiście Bóg zawsze może uczynić wyjątek, lecz nie wiemy ani dla kogo, ani kiedy, ani z jakiego powodu.

  Kwestia prawosławia jest zbyt trudna, abyśmy mogli tu ją rozstrzygnąć. Dla mnie, prywatnie, prawosławie jest formą katolicyzmu, nie bardziej odeń odbiegającą, niż wiele wschodnich obrządków katolickich. Ale to jest moje zdanie.

 69. mgrabas said

  ” 2 W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. 3 A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. 4 Znacie drogę, dokąd Ja idę». 5 Odezwał się do Niego Tomasz: «Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?» 6 Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. ”

  (J14,2-6)

  Panie MGrabas, jaki jest cel zamieszczania komentarzy składających się wyłącznie z cytatów z Pisma Świętego i mających b. luźny związek z tematem? Czy chodzi o zapychanie forum? Czy też ma Pan dla nas jakiś przekaz? Jeśli tak, to b. proszę wyrazić go własnymi słowami. – admin

 70. aga said

  Mianem prawosławnych określa się tych chrześcijan z Europy Wschodniej, Egiptu i Azji, którzy przyjmują dogmatyczne orzeczenia pierwszych ośmiu soborów powszechnych (nie są więc wyznawcami herezji nestoriańskiej i monofizyckiej), lecz w wyniku schizmy Focjusza (863) i Cerulariusza (1054) odłączyli się od Kościoła katolickiego. Kościół prawosławny jest więc kościołem schizmatyckim, zróżnicowanym hierarchicznie, obejmującym różne organizacje zależne od kościołów krajowych, z „kościołem – matką” którym jest historycznie ekumeniczny Patriarchat Konstantynopola.

  Prawosławni obok negowania prymatu Papieża Rzymskiego uznają dogmatyczne orzeczenia tylko pierwszych siedmiu Soborów powszechnych (od Soboru Nicejskiego I z 325 r do Soboru Nicejskiego II z 787 r.), a także wbrew autentycznemu nauczaniu Ojców greckich i Kościoła Rzymskiego utrzymują, jakoby Duch Święty nie pochodził od Ojca i Syna Bożego (ex Patre filioque), lecz jedynie od Ojca (por. O. Benedykt Huculak OFM, Bohaterski teolog greckokatolicki – Konstantyn Meliteniotes, Wydawnictwo Zakonu Pijarów, Kraków 1997). Dlatego też zdaniem wielu teologów katolickich prawosławie nie jest „czystą” schizmą, lecz schizmą zmieszaną z herezją.

  Według katolickiej teologii moralnej schizma, jako rebelia przeciwko hierarchii ustanowionej przez Boga, a zwłaszcza przeciwko Biskupowi Rzymskiemu posiadającemu prymat nad całym światem, jest grzechem śmiertelnym przeciwko miłości braterskiej. Nikt więc, kto umrze w stanie świadomej i dobrowolnej przynależności do schizmy nie może osiągnąć zbawienia, zgodnie z definicją papieża Bonifacego VIII zawartą w bulli Unam sanctam (1302): „Toteż oznajmiamy, twierdzimy, określamy i ogłaszamy, ze posłuszeństwo Biskupowi Rzymskiemu jest konieczne dla osiągnięcia zbawienia” (Breviarium fidei. Wybór doktrynalnych wypowiedzi Kościoła, Księgarnia św. Wojciecha, Poznań 1997, s. 62).

  Kościół katolicki, powodowany troską o zbawienie dusz prawosławnych schizmatyków nieprzerwanie podejmował wysiłki zmierzające do ich nawrócenia. Znalazło to swój wyraz w powstaniu Wschodnich Kościołów Katolickich (Kościołów unickich), które zawierając unię z Rzymem uznały zwierzchnictwo Stolicy Apostolskiej i przyjęły wyznanie wiary Kościoła katolickiego, zachowując przy tym własną organizację i liturgię. I tak ogromny wysiłek XVII Soboru Powszechnego we Florencji (1438–1445), który znalazł swój wyraz m.in. w przedłożeniu Grekom dekretu (1439) umożliwiającego im powrót do Kościoła katolickiego, dostarczył doktrynalnych podstaw dla późniejszej Unii Brzeskiej (1595), na mocy której Rusini obrządku bizantyjskiego zamieszkujący wschodnie obszary Rzeczypospolitej powrócili do jedności ze Stolica Apostolską. Męczennicy Kościoła katolickiego przypieczętowali swoją krwią dopiero co zawartą Unię – w 1623 r. prawosławni schizmatycy zamordowali greckokatolickiego arcybiskupa św. Jozafata Kuncewicza, a w 1657 r. z ich rąk zginął polski Jezuita, św. Andrzej Bobola.

  Przez całe wieki Kościół katolicki uznawał ten „unionizm” za jedyną metodę i model poszukiwania jedności. W istocie, dla schizmatyków i heretyków nie było i nie ma innej drogi pojednania z Kościołem, a tym samym zbawienia duszy, jak tylko nawrócenie. Niestety już od połowy ubiegłego wieku papieże obserwowali niepokojące tendencje zmierzające do zastąpienia „unionizmu” ekumenizmem, czyli takim modelem poszukiwania jedności, który oparty jest na z gruntu fałszywych podstawach doktrynalnych. W roku 1864 Święte Officjum potępiło Stowarzyszenie dla Zjednoczenia Chrześcijaństwa, do którego początkowo należeli również katolicy, a które wyznawało tzw. „teorię trzech odłamów”, według której Kościół Chrystusowy składa się częściowo z Kościoła Rzymskiego, częściowo zaś ze schizmy Focjusza i herezji anglikańskiej. Od tego czasu tendencje ekumeniczne zaczęły coraz wyraźniej dochodzić do głosu, aż w końcu w roku 1926 Ojciec Święty Pius XI zdecydowanie potępił je w encyklice Mortalium animos. Pius XI przypomniał: „Pracy nad jednością chrześcijan nie wolno popierać inaczej, jak tylko działaniem w tym duchu, by odszczepieńcy powrócili na łono jedynego prawdziwego Kościoła, od którego niestety odpadli” (Mortalium animos, Jaidhof 1995, s. 13). Wydaje się, że w chwili obecnej Kościół soborowy zastąpił skompromitowaną, potępioną „teorię trzech odłamów” nową, równie błędną doktryną – tzw. „teorią Kościołów siostrzanych”

  http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/137

 71. mgrabas said

  tym celem jest weryfikacja kategorycznie wypowiadanych nieprawdziwych stwierdzeń, jakie tu padają, weryfikacja ich w świetle wypowiedzi Jezusa

  dlatego jeszcze jedne słowa Jezusa przytoczę – w sprawie zdania Jezusa o ludzkich tradycjach, ponieważ ludzie ośmielają się stawiać swoje tradycje ponad słowa Boga!

  ” 5 Zapytali Go więc faryzeusze i uczeni w Piśmie: «Dlaczego Twoi uczniowie nie postępują według tradycji starszych, lecz jedzą nieczystymi rękami?» 6 Odpowiedział im: «Słusznie prorok Izajasz powiedział o was, obłudnikach, jak jest napisane:
  Ten lud czci Mnie wargami,
  lecz sercem swym daleko jest ode Mnie.
  7 Ale czci Mnie na próżno,
  ucząc zasad podanych przez ludzi.
  8 Uchyliliście przykazanie Boże, a trzymacie się ludzkiej tradycji, ». 9 I mówił do nich: «Umiecie dobrze uchylać przykazanie Boże, aby swoją tradycję zachować. ”

  (Mk7,5-9)

  mam nadzieję, że słowa Tego, który powiedział o swoim stosunku do słów i woli Ojca:

  ” Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. ”

  (Mt5,17)

  zostaną wreszcie usłyszane przez tych, którzy ignorują dekalog i przykazania Jezusa

 72. aga said

  http://www.ultramontes.pl/Odszczepienstwo_wschodnie.htm

 73. Marucha said

  Pani Ago, niewątpliwie z formalnego punktu widzenia prawosławie to schizma, choć i po jego stronie też istnieją różne argumenty.
  Natomiast faktycznie, jak mi się wydaje, obecne prawosławie bliższe jest chrześcijańskiej ortodoksji, niż Neokościół Posoborowy.

 74. grypa666 said

  do 70
  dobry humor – teraz przytocz, co na temat „schizmy” pisza zrodla prawoslawne
  :<))))))
  ps: idz powiedz Grekom, Cyrylowi i Metodemu, ze zalozyli u Slowian katolicyzma potem oddzielil sie od tego schizmatyk – Cerkiew

 75. grypa666 said

  do 68
  ad 1. Odddycham z ulga.

  ad 2. Prawoslawny wstawi „prawoslawie” i bedzie mial wiecej racji, bo Cerkiew nie skorumpowala (jeszcze) dogmy pierwszych soborow chrzescijanskich.

  ad 3. Bo cokolwiek czlowiek zrobi, bedzie niedoskonale…

  ad 4a. Dla prawoslawnych herezja jest uwazac jakiegolwiek czlowieka, w tym papieza, za nieomylnego.

  ad 4b. Dlatego spor o zniesienie rozdzialu panstwo-religia jest bezplodny…

  as 5. Myslalem ze jako prawoslawny niekatolik jestem chrześcijaninem… Wg dogmy wyznawanej przez Mgrabasa, jego religia jest jedyna sluszna i zostanie zbawiony. Bedziemy glosowac, klocic sie kto ma racje, czyja dogma wyzsza? Chrystus dal nam przyklad lotra na krzyzu obok Niego: nie trzeba byc formalnie chrzczonym, obrzezanym czy co tam wymaga obrzadek „koscielny”, zeby zostac zbawionym… Bog podal nam dosc wskazowek na zbawienie, zeby dazyc do Niego. Nie uwazam ze Bog zaniedba prawych muzulmanow, buddystow czy hinduistow na Sadzie Ostatecznym…

  „Kwestia prawosławia” jest b. prosta – polecam pielgrzymke na Sw. Gore Atos w Grecji. Masz tam do wyboru do koloru mnichow do uduchowiajacych rozmow. Potrzebujesz jednak wstepu, np. ww. ksiazke „Prawoslawie w Polsce”.
  Pozdrawiam – pb

 76. revers said

  kolejna rocznica magdalenkowej chucpy, a tu nic …

  http://www.polishclub.org/2011/06/03/legenda-okraglego-stolu-klamstwem-zalozycielskim-iii-rp/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+PolishClubOnline+%28Polish+Club+Online%29&utm_content=FaceBook

 77. Re: 68 Marucha

  Mysle Panie Gajowy, ze hierarchia Kosciola swiadomie oddziela sie od Kosciola Swietego Powszechnego „dzieki” inowacjom m.in., II Soborowi Watykanskiemu i mam osobiste wrazenie, ze Mgrabas w ostatnim punkcie najzwyczajniej „poszedl na skroty”.

  Kiedys mialem okazje napisac artykul pt: „Ksiadz – zawod czy powolanie?” i jak do tej pory nikt nie zarzucil mi proby rozdzialu czy podzialu Kosciola od Panstwa, a podnoszenie poziomu „andrenaliny” na publicznym Forum z powodu „kontrowersyjnego” punktu w zasadzie nie ma wiekszego sensu.
  Ponadto, jako dowod na to, ze hierarchia Kosciola Swietego i Powszechnego sama pragnie sie odseparowac jest proba zalozenia kasy parafialnej nalezacej do parafian, by parafianie mogli korzystac bez „odsetek” ze swoich oszczednosci m.in., na tzw., „sprawy losowe”. Ksiadz owszem wyrazil zgode, lecz biskup zgody ksiedza nie poparl i w dalszym ciagu deponuje pieniadze (datki i ofiary za serwis chrztow, slubow, pogrzebow itd.,) w lichwiarskim banku…
  ====================================
  Milego dnia zycze
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 78. JO said

  ad.72. Mnie sie nie wydaje a to ja wiem. Raz jeszcze napisze, ze To Ksiadz Polskiego Koscila Prawoslawnego uswiadomil mi , ze Ekumenizm JPII jest antykatolicki!

  JudeoKatolicy Ksieza nie glosza Katolickich Kazan a „reformatorskie” – ” Kochajmy sie…”

  KKatolicki to Kosciol Walczacy, separujacy, odzielajacy dobro od zla, to miecz ktory tnie bezkompromisowo dla Prawdy, Drogi i Zycia, dla Ktorej nasi przoskowie umierali i zyli, zyli i umierali.

  Judeokatolicki kosciol kisi czlowieka az do jego smierci, oglupia, niszczy dusze i cialo, to nowotwor, ktory tworzy nowotwory.

  Dzis spotkalem klientke z Katowic, ktora zachwycona „zachodem”, ktora chodzi do Kosciolow zachodnioch – oczywscie katolickich i modli sie goraco bo slyszala o soborze vat ii – w ktory tak mocno wierzy, w JPII Ekumenizm i troche sie dziwi zyciem z na zachodzie ale nie widzi problemu pracy w niedziele…..

  I NIEZAUWAZENIE DLA NIEJ ZAPEWNE JEJ DUSZA „UMRZE” A ZNIA JEJ CIALO….

  Judeokatolicyzm produkuje slepych ludzi, ktorz w swojej sleocie sa tak zapieczeni, ze na slowo Tradycja uciekaja robiac duze oczy w strachu , ze straca dobrodziejstawa wolnosci liberalnej w demokracji liberalnej panstwach – wtorny kretynizm, analfabetyzm umysloe wsteczniactwo w mozgach takich JPII wychowankow – JAK DO TAKICH DOTRZEC? Chyba tylko tak jak Bog dotarl do ludzi w Sodomie i Gomorze – bo to sodomici i gomoryci……!

 79. JO said

  Panie Jasiu a czy moze Podac Pan Nazwe Banku w Polsce, ktory nie nalezal by do Lichwiarzy, w ktorym ja i inni mogliby depodowac pieniadze?

  Czemu Pan sie Tak madrzy w sprawach gdzie wyjscia nie ma?

 80. aga said

  ad.72
  tak Panie gajowy i zapewne jakby się dzisiaj Feliks Koneczny ponownie narodzil to stwierdzilby,że się pomylił i że nie cywilizacja łacińska ale turańska i bizantyńska są lepsze 🙂

  Feliks Koneczny w ksiazce „Dzieje Polski za Piastow” :

  „(…) Doszlo wreszcie do tego, ze wschodnie duchowienstwo nie chcialo przyjac zadnej nowosci w urzadzeniach i administracji koscielnej, lub w formach zewnetrznych nabozenstwa, t.j. w obrzadku. Oswiadczyli, ze w sprawach koscielnych nic nigdy zmieniac nie wolno. Zaprowadzenie postow w sobote wydawalo im sie kacerstwem, bo z poczatku tych postow nie bylo. Gniewalo ich, ze papiez tylko biskupom pozwalal udzielac bierzmowania, ze poczal wprowadzac celibat, t.j. bezzennosc ksiezy nawet swieckich, ze kazal uzywac przy mszy swietej tylko niekwaszonego chleba. Nie zezwalali tez na zadne poprawy w urzadzeniach spraw koscielnych. Rozlam powiekszal sie coraz bardziej, az wreszcie patryarcha Michal Celarius zarzucil Rzymowi herezye zydowska (wlasnie o chleb niekwaszony) i zupelnie od jednosci koscielnej sie usunal, oglosiwszy sie osobnym niejako papiezem na wschodzie. Obok katolickiego rzymskiego Kosciola na Zachodzie jest tedy od roku 1054 na Wschodzie, Kosciol schyzmatycki, zwany Kosciol schyzmatycki, zwany tez greckim lub bizantynskim. (…)”

 81. JO said

  ad.79. W Kosciele Prawoslawnym rowniez Ksieza nie moga sie zenic – oczywiscie Ksieza z najwyzszej Chierarchii.

  Co do Biezmowania – to ja nie widze przyczyny dla ktorek zwykly Ksiadz mial by to robic.

  Formy zewnetrzne nabozenstwa – to nie formy Wewnetrzne, ktore sa nizmienne.P oza tym co FK rozumial i jak Pani Rozumie Formy Zewnetrzne?

  Bez Watpienia F Koneczy nie zdawal sobie sprawy do czego dojdzie w KKatolickim. Autor ten rowniez nie mial wiedzy takiej jaka my mamy dzisiaj w opisie Narodu Polskiego i jego przedchrzescijanskich dziejow.

  Jednak wciaz pozostaje filarem wiedzy i Katolickiej Polskiej Historii w stos do etyki, tradycji etc, etc.

  Uwazam Pani sugestie za mocno Przesadzona.

 82. Re: 78 JO

  A moze zwrocilby Pan Szanowny uwage na (Spoldzielcze Kasy) SKOK’i prowadzone sa przez Szewczyka, ktore nie sa jeszcze doskonale jak Program Kredytu Spolecznego, ale jak na razie nie sa wlasnoscia lichwiarzy.
  A wiec na chwile obecna jest wyjscie, by nie deponowac swoich oszczednosci w lichwiarskich bankach nalezacych do zydow wlacznie z tzw., NBP…
  I jeszcze jedno Panie JO, „madrzenie” sie nie jest moja mocna strona o ktora raczy mnie Pan oskarzac…
  Czyzby zazdrosc panska brala gore nad mozliwosciami?
  ============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 83. JO said

  Panie J z Toronto – dziekuje za odpowiedz i informacje. Czemu jednak Pan sie obraza za slowo wymadrza? Jezeli sie Pan wymadrza slusznie to gratulacje dla Pana! Nie ma tu o co sie obrazac. Niech Pan sie wiec wymadrza dalej, bo jak Pan napisal to jest Pana mocna strona. Za Panska wymadrzalosc ja dziejuje i prosze o wiecej. Moze dzieki niej i ja gdzies sie bede madrzyl dla kogos przyniose dobra rade moze…

  Pozdrawiam

  P.S. Co u licha, wszyscy podminowani jak kon przed gzami…

 84. aga said

  Zapewne,panie JO,bo PROF. KONECZNY zdawał sobie sprawy co się stanie z cerkwią,bo nie widział równiez cerkwi oddającej hołd „łapie sztana”:

  http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=4878

  ale napewno zdawał sobie sprawę i widział cerkiew podległą zarowno carom jak i potem podległą KGB.

 85. Marucha said

  Re 75:
  ad 2. Idealizuje Pan Cerkiew. I ona ma swoje czarne karty, których nie ma potrzeby przypominać.

  ad 4a. Wbrew popularnemu poglądowi, papież NIE jest nieomylny. Nieomylne są jedynie (wygłaszane niezwykle rzadko) wypowiedzi tyczące wyłącznie spraw wiary i moralności, dokonywane ex cathedra w specjalnych warunkach. Wypowiedzi te nigdy nie ogłaszają nic nowego i rewolucyjnego, a jedynie autorytetem Kościoła oficjalnie potwierdzają to, co w co i tak wierzono i akceptowano od niepamiętnych czasów – np. dogmat o Niepokalanym Poczęciu.

  ad 4b. Dlatego spor o zniesienie rozdzialu panstwo-religia jest bezplodny…
  Nie rozumiem związku przyczynowego jednego z drugim. Ja tylko powtórzę po raz kolejny: zgoda Kościoła, a nawet jego poparcie dla rozdziału Kościoła od Państwa, było jednym z najbardziej diabolicznych błędów II Soboru i jego wykonawców.

  ad 5. Kościół Katolicki twierdzi, i w to wierzymy, iż poza nim nie ma zbawienia.
  Wyjątki, jakie być może Bóg czyni dla uczciwych i prawych innowierców, nie mogą być przedmiotem dyskusji, gdyż nic o nich nie wiemy. Bóg nie spowiada nam się ze swych decyzji.

 86. Marucha said

  Re 80, 81:
  Gdyby prof. Koneczny żył w naszych czasach, prawdopodobnie stwierdził by, iż cywilizacja łacińska po prostu dogorywa i nie ma co porównywać jej zdegenerowanej formy z oryginałem, który najpełniej wcielił się w życie właśnie w Polsce.

  Cywilizacja łacińska ma bowiem to do siebie, iż jest z wrogością zwalczana przez praktycznie rzecz biorąc wszystkie inne cywilizacje, z żydowską na czele. Ja jednak wierzę, że kiedyś powróci…

 87. grypa666 said

  do 81 „W Kosciele Prawoslawnym rowniez Ksieza nie moga sie zenic – oczywiscie Ksieza z najwyzszej Chierarchii.”
  o ile wiem, ksieza w hierarchi prawoslawnej wybierani sa sposrod mnichow – moze to tlumaczy ich bezzennosc?

 88. grypa666 said

  do 81 „W Kosciele Prawoslawnym rowniez Ksieza nie moga sie zenic – oczywiscie Ksieza z najwyzszej Chierarchii.”
  O ile wiem, ksieza do hierarchi prawoslawnej wybierani sa sposrod mnichow – moze to tlumaczy ich celibat?

  do 86: Z kolei cywilizacja „lacinska” zwalcza np. „bizantyjska”, co widac chocby w retoryce katolickiej, traktujacej religie, kultury, wschodnie za wymagajace poprawy przez lacinnikow (slynne modlitwy polskich katolikow o nawrocenie Rosji!). Historia pogranicza cywilizacji (Polska, Balkany) takze wskazuje, ze obie strony stosuja religie jako narzedzie polityczne i podbojowe. Nie wiem skad zale o specjalna dyskryminacje katolicyzmu. W Chorwacji, tak podczas II w.s. jak i w konfliktach lat 1990-ych, szowinistyczny katolicyzm doprowadzil do ludobojstwa „innowiercow” – Serbow oraz faszyzacji panstwa chorwackiego. O zbrodniczym traktowaniu oprawoslawnych w II RP i w PRL pisze w #66.
  Polscy katolicy zamykaja na to uszy i oczy, bluzgaja ze klamstwa… Ale domagaja sie prawdy historycznej o wlasnej martyrologi z rak innych wyznan i cywilizacji!
  Drugi problem z podzialem Konecznego mam np. w klasyfikacji kultury Niemcow pod bizantyjska – wiec jak? podziwiamy poziom rozwoju i kultury Niemcow, czy zrownujemy go z „prymitywem” wschodu?
  Koneczny pochodzac z cywilizacji „lacinskiej” moim zdaniem zbyt szowinistycznie pisze o jej rzekomej wyzszosci nad innymi cywilizacjami. Wyszlo to w slusznym wystapieniu europosla prof. Macieja Giertycha nt. korupcji wartosci zachodnich przez imigracje i multi-kulti. Slusznie niektorzy wytkneli mu wtedy, ze bazuje na szowinizmie. Ale nieslusznie bronili zydo-podchodow z infiltracja Europy przez islam – co potepilem w opracowaniu chwalacym wystapienie prof. Giertycha:
  http://piotrbein.wordpress.com/2009/11/26/operation-danish-cartoons/

 89. Zbigniew Koziol said

  Pan Piotr B.

  Pan jako prawoslawny Polak, ktory przemierzyl i zrozumial pol swiata, osmielil sie powiedziec cos, na co Polakow z Polski nie stac.

  Nie jestem prawoslawny. W wiosce gdzie urodzilem sie kosciol w ktorym mnie chrzczono na katolika byl tuz po wojnie kosciolem prawoslawnym. W wiosce tamtej cmentarz prawoslawny zarasta pod lasem, zapomniany, trudno do niego dojsc.

  Mnie boli tez, ze nie ma reki wyciagnietej od naszego katolickiego kosciola w strone prawoslawia. Jest tylko polityka. Tak to widze. Z zalem.

 90. Marucha said

  Jeśli modlitwy o nawrócenie Rosji mają być przykładem „zwalczania” cywilizacji bizantyjskiej przez łacińską, to ja bardzo chciałbym, aby takie zwalczanie stało się normą we współczesnym świecie.

  Z prawdziwą przykrością stwierdzam, iż obarczanie katolicyzmu i Kościoła Katolickiego winą za faszyzację Chorwacji nie różni się wiele od obarczania tegoż Kościoła winą za pojawienie się hitleryzmu, od robienia z Piusa XII zwolennika tegoż hitleryzmu – czy choćby od popularnych wpisów na Onecie, których autorzy standardowo do każdej informacji o jakiejś zbrodni dopisują w komentarzach „Bo to na pewno katolik był!”.

  Co do cywilizacji bizantyjskiej, to władza świecka stawia się w niej wyżej od religii, a dla mnie jest to nie do przyjęcia. Nigdy natomiast nie użyłem (ani prof. Koneczny) wobec niej określenia „prymitywna”.

  A co do Niemców – to imponują mi konsekwencją w dbaniu o swą rację stanu, natomiast na pewno nie imponują mi kulturowo (z wyjątkiem katolickiej Bawarii i częściowo Szwabii).

 91. Marucha said

  Re 89:
  Gdyby Pan zobaczył na własne oczy pełen nienawiści stosunek wielu księży prawosławnych do katolików (co mi tam, powiem wprost: np. ksiądz w łemkowskim Bartnem koło Gorlic), to może mniej by się Pan dziwił, dlaczego katolicy są nieco powściągliwi z wyciąganiem ręki.
  Tym niemniej nawet Jan Paweł II wielokrotnie wyciągał rękę do prawosławia, bez większego skutku. Nie wykluczam, że prawosławnych zrażał jego modernizm.

 92. Zbigniew Koziol said

  @91

  Nie widzialem. Ale wiem.

  Wiem tez, ile jest niecheci po stronie ksiezy katolickich w stosunku do prawoslawia. Mnie to nie podoba sie. To wykracza poza granice wiary. U nas istnieja powazniejsi wrogowie wokol. Z prawoslawian wrogow czynic nie trzeba.

 93. JO said

  ad.91. Przekonany jestem, ze powodem do niecheci Prawoslawnych Ksiezy do Katolikow jest dzis przede wszystkim Modernizm, ale i tez w Polsce Swiadomosc tego, ze Rzeczpospolita niemalze calkowicie nawrocola Prawoslawnych na Katolicyzm po Unii Brzeskiej – nie byl to dlugi okres ale byl. Przywrocono Prawoslawie Sila.

  Dzis Prwoslaiwie Brzydzi sie Katolicyzmem a raczej jego Judaistyczna Odmiana w wersji JPII, ktora byla znana w Rosji i jest znana dobrze Rosji bo nie kto inny jak Judeokatolik JPII popieral post Stalinowcow w Polsce!

  Ja sie nie dziwie Cerkwi , ze nie podjela ani jedego kroku w kierunku JPII – z Zydami sie nie Rozmawia – nie prowadzi sie dialogu – Cerkwia Zachowala sie Po Katolicku – Ortodoksyjnemu.

 94. Marucha said

  Re 92:
  Jestem ostatnim, który by z prawosławia czynił naszych wrogów. Przeciwnie, wielokrotnie podkreślam, że jedyny sensowny dialog międzyreligijny, to dialog katolicyzmu z prawosławiem.

  Re 93:
  Nie przypuszczam, aby powodem wręcz nienawiści owego księdza do katolicyzmu były kwestie teologiczne, modernizm itd. Raczej chodzi o zaszłości historyczne, albo coś, co umyka mej uwadze.

 95. aga said

  ad. Grypa666

  Dotychczas tylko żydzi i wszelekiego sortu lewactwo ,zresztą wywodzące się z tych pierwszych nazywali Konecznego „szowinistą”. Bardziej poważni badacze wola go zamilczać.
  To pana całkowicie dyskredytue a szkoda,bo wydawalo mi się ,że pańskie pozycje n.t. kompleksu jot czy wojny bałkańskiej sa godne polecenia.
  Koneczny nie pisze tego z pozycji własnej cywilizacji ,z której się wywodzi ale z pozycji badacza,ktory w sposob niepodważalny dowiódł, że cywilzacja lacińska jest najllepsza dla człowieka i jego rozwoju, jako osoby ludzkiej, SUWERENA.

 96. aga said

  AD. JO

  KGBowiec Aleksy II nie podjął wyciągniętej ręki JPII z zupełnie innych przyczyn niz modernizm KK.

 97. aga said

  Mam pytanie do panow Piotra B i JO.
  Liturgia prawosławna jest piękna i niezmieniona ale czy formacja Prawoslawia nie płytka?
  Bo jak inaczej wytłumaczyć ,ze ten pobozny chłop prawoslawny,ktory potrafił przemerzyć dziesiatki kilometrow aby pokłonic się jakiejś swietej ikonie, z taka latwością chwycił siekierę czy widły i poszedł mordować „panów”?

 98. grypa666 said

  ad 95: „Bardziej poważni badacze wola zamilczać” takze tematy, ktore zydolewak Bein obnazyl: kompleks jot i sprawstwo judeocentryczne na Balkanach. Aga kopiuje cytaty z przepowaznych dziel, Bein stara sie myslec sam = wyniki nawet Aga zauwazyla…
  Ubolewam, ze Aga nie znajduje ww. „godne polecenia” = stad zdrowa odpornosc na tego typu chora propagande beinowa w szczeropolsko-katolickim narodzie?
  Historia niepodwazalnie dowiodla, ze cywilizacja lacinska najbardziej ulegla cywilizacji koczowniczej!
  ad 97: Nie znam statystyk religii bolszewii. Ale wiem, ze hierarchia, kler, mnisi i mniszki oraz najlepsi prawoslawni poszli pod zydobolszewicki noz w 1-ym rzedzie.
  Jesli mozna mycka za kapelusz: czemu gleboko uformowany katolicki narod polski dal sie nabrac na pokuse jewrounii, NATO? Bezkrytycznie polknal klamstwa o Serbach przy rozwalce Jugoslawii przez zydomasonerie. Wielu Polakow, w tym katolicy ktorych znam osobiscie, wierzy, ze zgraja okraglostolowa przyniosla Polakom wolnosc i demokracje. Po 10 IV ten katolicki narod ponownie dal sie wyrolowac hasbarze.
  Oglupic widac mozna kazdego, nawet uformowanego katolika.

 99. Marucha said

  Re 98:
  Ano trudno odmówić Grypie666 racji, choć stwierdzenie, iż ” cywilizacja lacinska najbardziej ulegla cywilizacji koczowniczej” wymagałoby głębszych rozważań. Warto stwierdzić, iż to właśnie cywilizacja łacińska jest najbardziej atakowana, nie tylko zresztą przez koczowników, ale i inne cywilizacje. Jak to mówią, siła złego na jednego…

  Nb. Nie wszyscy dali się nabrać na antyserbskie kłamstwa, włącznie z gajowym, który niejednokrotnie zamieszczał artykuły odkłamujące bezczelną propagandę tzw. „Zachodu”.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: